Reklama

čtvrtek 31. května 2018

Babišova novičoková transakce

Erik Best
31. 5. 2018       EB
Během chvilky upřímnosti řekl v půlce května premiér Andrej Babiš Hospodářským novinám, že Česko nabídlo Evropě solidaritu v kauze Skripal a teď chce, aby byli ostatní solidární s námi ohledně kvót a migrace. Toto nezaobalené tvrzení redukuje případ otravy novičokem na jednoduchou transakci. Už není důležité odpovědět na otázku, kdo otrávil Sergeje a Juliji Skripalovy, pokud vůbec někdo, a jaký jed byl použit, pokud vůbec nějaký. 

Dokonce už ani nejde o alianční solidaritu. Babiš neříká, že jsme podpořili našeho spojence proto, že mu věříme více než Rusku. Říká, že výměnou za svou podporu očekáváme protislužbu. Zjevně je to nabídka transakce něco za něco a její první část už byla naplněna. Kdyby byly dnes podmínky během mimořádné schůze Poslanecké sněmovny pozměněny nebo zpochybněny, mohlo by to zkomplikovat splnění druhé části transakce. ANO se tedy spojí se svými místními transakčními partnery, aby takovou debatu zatrhla hned v počátku.

15 komentářů :

 1. Zachoval sa ako rodený obchodník a špekulant. Presne ako píšete autor článku: obchodní transakce. Nic víc a nic míň. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
 2. Nic nedostane zadarmo. V politice se platí víc, než si kdo představuje. Nepomůže ani fňukání.

  OdpovědětSmazat
 3. Nějak tomu nerozumím, vždyť přece Václav Havel říkal, že politika není špinavá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.00 To je tím, že jste se nenarodil ve splaškách, nebyl vychován milovníky špíny... naopak vá vysvětlili a ukázali, co je to za čárou, co je to špána.

   Bohužel jste přehlédl tsunami špíny, na které přisurfoval Vašek Flaška "abstinet" - který vody čisté nepil - protože ji pro její průzračnost neviděl. Který přikuloval Posselta a preláty s loupežniky a restitucemi. Který napáchal více škody, než zemětřesení 10. stupně...

   Smazat
 4. Nám tedy už nejde o pravdu, pravda vítězí, ó jak směšné, nám jde o kšefty. Podpoříme ve zbabělé zemi (VB) zlo a ona nám pomůže od jiného zla, která na nás chce vyslat EU (kvóty). Něco podobného se přeci ve světě děje neustále, jak mezi státy, tak uvntř. Např. ve zbabělé zemi imám vybízí k násilnému džihádu proti (zatím) většině původních obyvatel, je sice zatčen, ale vzhledem k sílícím nepokojům jeho spoluvěrců, tak aby byl v této zemi klid, zase ihned propuštěn. Naopak, když novinář této země, původní obyvatel, před soudní budovou natáčí pojednání o soudním procesu s muslimskými násilníky, dlouhodobě znásilňujícími a těžce šikanujícími původní děti a ženy, je tento novinář během jednoho dne obviněn, obžalován a odsouzen do vězení (tam okamžitě zmlácen muslimy) za xenofobní a nacionalistické chování vůči jisté (moc milé a slušné) skupině obyvatel. A toto je prosím EU počátku 21.století, takto si sami kopeme vlastní hrob. Svobodu pro T.Robinsona a nesvobodu pro podobné soudce, který jej odsoudil. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 5. „..kdo otrávil Sergeje a Juliji Skripalovy, pokud vůbec někdo, a jaký jed byl použit, pokud vůbec nějaký.“ Tento problém dnes přece není vůbec důležitý, nikoho už prakticky ani nezajímá (svůj účel splnil, Mayová a Johnson jsou na odstřel a Brexit skoro taky), EU politici, kromě domácího demobloku Fialy a Kalouska, se prostě „vypli“, a je to. Čekáme už jenom na fotbal v Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený, to si užijeme, to se jim to budeme snažit pokazit. Těšte se na politické agitky Zároby. Ještě, že jsme se nekvalifikovali, možná že by jsme našli nějaký protest aby jsme tam nejeli! Třeba ještě Skripalovi, ale to bude už zase jiná kauza.

   Smazat
  2. Skripalovy, pořád tu skřípou nějací Skripalovy... Pane, kdo otrávil nás za vo°y po plyšáku? Kdo tráví nás a náš Český národ fake kecy, chucpe vyvolenými "pravdami" pro ovce hnané na porážku i s jejich jehňaty...?

   Občan protektorátu je protentorkát povinen "VĚŘIT" VE VÍTĚZSTVÍ EU, IV. RÍŠE, až do jejího chcípnutí, protože jako III. Říše bude trestat svobodné myšlení až do svého úplného zcepenění - protože kobyla, když chcípá, nejvíc kope. Ale nesmíme zapomenout, že její mrchožrouti jsou již připravení ve frontě - a první poznají správný okamžik k útoku na zdechlinu... tak abychom jim nedovolili nás zase začít žrát a vyssávat bez odporu! Jako dosud obvykle ANO, BABIŠKO!

   Smazat
 6. Pravda je, že v dnešní neoliberální společnosti v primitivním západním pojetí už mnoha "elitním" představitelům funguje jen jediná poslední úroveň signálních soustav, a to je nultá signální soustava. Regující na základě má dáti dal nebo přes držku ano ne.

  OdpovědětSmazat
 7. Tato hypotéza nemá žádné opodstatnění. Solidarita se vyjadřovala s V.Británií a ta takový příslib o migraci nemohla dát. EU se jen solidarizovala s VB a nebyla jednotná, např. Slovensko, a takový příslib by EU nemohla za solidaritu s VB Babišovi dát, ostatně zcela nesouměrný. Babiš ostatně svůj vliv v EU dost přeceňuje.

  OdpovědětSmazat
 8. Pořád se mluví o tom, jak M.Zeman zveřejnil "tajné info", ale nějaký idiot v tajné službě tam nedal razítko "TAJNÉ".

  OdpovědětSmazat
 9. Řečeno před rokem našim šlechetným kharlem nepomukem, atd : „Pravdu řekl pan ministr(tehdejší) Chovanec… sdělil nám, že k nám do voleb nepustí jediného uprchlíka. Sotva budou volby za námi, a tudíž naše změna postoje k uprchlíkům neublíží zastoupení jednotlivých stran v parlamentu, ustoupíme tempem, že nejslavnější ústup českých legionářů od Jekatěrinburgu do Vladivostoku před sto lety bude proti tomu vypadat jako skromný výlet na Okoř. Ale i ten se svého času podařilo českému národu prodat jako hrdinský čin. A o to v těchto hrách dneska jde. Politici vědí, že musí býti realisté, ale aby vypadali před voličstvem dobře, vrhají se do pózy neohroženého obránce vlasti a zároveň připravují co nejrychlejší ústup po volbách“. A co očekáváte od Babiše- vlastenectví, odpor vůči bruselským? Nebuďme naivní, Afrika se už stěhuje dle dávných plánu a Johanku z Arku nemáme ani na divadelní scéně, pouze u brňáků Ježíše a jednu, která si vytahuje cosi z jednoho intimního otvoru, aby komusi později hladce vlezla do toho druhého. Naši mediátoři jsou nadšeni obranou umělecké svobody. Počkejme si na jejich reakci, až uvidíme na forbíně podobně láskyplnou scénu mezi osvietimským vězněm a essesákem...L.H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kalergi: „Člověk budoucnosti bude smíšené krve. Mnohost národů bude nahrazena euroasijsko-negroidní rasou. Je třeba zrušit právo na sebeurčení národů a postupně eliminovat národy za použití jinorodé masové migrace.“

   Smazat
 10. Tak lži byly prokázané a migranti v Čechách to by bylo horší.

  OdpovědětSmazat
 11. Článek bych poopravil hnedle v nadpisu. Přesnější by bylo: "Babičokova novičoková transakce"

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.