Reklama

středa 23. května 2018

Bez mediálního humbuku: Sýrie získává z Ruska nejnovější zbraňové systémy (FOTO, VIDEO)

23.5.2018  Eurasia24
Syrská armáda sílí nejen s vítěznými bitvami, ale i díky nejnovějším zbraňovým systémům z Ruska. Kromě pozemních vojsk a protivzdušné obrany posilují také syrské námořní síly.

Podle vojenských zdrojů zpravodajského portálu Al-Masdar News získala syrská armáda z Ruska prostředek, který jí umožňuje vést mimořádně efektivní boj s teroristickými skupinami, jejich živou sílou i technikou. Oním systémem je protitankový systém Kornet-D.


Jedná se o spojení chráněného terénního vozidla GAZ Tigr/Tigr-M s protitankovým komplexem Kornet-EM, naváděcím systémem a vícenásobným odpalovacím zařízením.

Může odpálit salvu dvou protitankových raket na jeden nebo dva rozličné cíle za méně než jednu sekundu. Laserově naváděné střely mohou být odpalovány na vzdálenost od 150 metrů do deseti kilometrů.

Vozidlo přepravuje celkem šestnáct střel, přičemž k okamžitému odpalu jich je v odpalovacích zařízeních připraveno osm. Systém je připraven k použití v řádu sekund a může být ovládán i dálkově, na vzdálenost až padesáti metrů. Vysokou mobilitu zaručuje osvědčený Tigr (či modernizovaný Tigr-M), který dokáže vyvinout rychlost přes 140 km/h.

Podle vojenského zdroje Al-MasdarNews už syrská armáda začala komplex Kornet-D používat v boji proti teroristickým skupinám v různých částech země. Střely například na severu guvernerátu Hamá zničily několik cílů na vzdálenost osmi kilometrů.16 komentářů :

 1. Perfektní hračka. Odpálí 8 raket a jede na nové stanoviště, kde odpálí další. Těžko takovou potvoru zaměřit a sejmout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta střela prorazí Abrams ein-zwei. Teď si jí opolčenci vyzkoušejí na pitomých banderovcích.

   Smazat
  2. V to dufame vsetci!

   Smazat
 2. To sa mi lepšie číta takáto správa,len tak ďalej nech sa ušáci neproducírujú na Abramsoch po Sýriji.

  OdpovědětSmazat
 3. Každý takový krok k posílení syrské obrany a k vyčištění Sýrie od okupantů a teroristů všeho druhu je důkazem, že Sýrie se stabilizuje, zatímco okupanti a teroristé slábnou. RF se projevuje jako mimořádný spojenec a přítel, neboť si za svoji pomoc nic neúčtuje, pouze zdarma čerpá palivo do své techniky a používá zdarma syrskou infrastrukturu. Za to Sýrie dostává novou výzbroj, školení vojenských jednotek na její obsluhu a k vedení obranných a vyčišťovacích bojů, rychlý návrat donedávna teroristy okupovaného území a hlavně schopnost účinně bránit svůj lid před jakýmkoli nebezpečím. Trump již nehodlá dávat na zahraniční vojenské působení ani dolar, což se z našich médií nikdo nedoví. Z At-Tanfu se Američané budou muset vypakovat co nevidět a od irácké hranice také. Nikdo je tam již nechce ani vidět a oni tam nebudou mít za co nadále přebývat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když Trump nechce platit zahraniční vojenské působení USA je dobrá zpráva pro celý svět. Co ale budou dělat ti vojáci, kteří se budou muset tím pádem vratit zpět na území USA??? Pokud se o ty vojáky USA nepostarají, tak budou mít doma revoluci. Myslím, že to bude zajímavá situace, hlavně pro američany.

   Smazat
 4. V Iráku v pouštni bouři se moc Ruské protitankove raketi proti Abramsú moc nedpředvedli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:28 Jestli to náhodou nebylo tím, že tenkrát ještě popisované rakety neexistovaly. Kromě toho, koncem roku 1990 mělo Rusko jiné starosti, než pomáhat Iráku.

   Smazat
  2. Kornet nebyl v Iráku použit, troubo.
   Použit byl ale proti Merkavám v Libanonu, a ty zmasakroval.
   Na Abramsy stačí Konkurs nebo i RPG nejstaršího typu, tedy RPG-7:-D Abrams je drahý, americký šrot.

   Smazat
  3. 17:28 Protože tam žádné nebyly, hlupáku.

   Smazat
 5. Díval sem se na pořad zaistít a nabít a na future weapons a tam jasně říkali že Abrams je neporazitelný tank protože je Americkí.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak je třeba Sýrii dodat moderní zbraně aby agresoři dostali po hubě.

  OdpovědětSmazat
 7. Budou prosit Rusko, aby si vzalo Ukrajinu zpátky:))))))

  OdpovědětSmazat
 8. Dejte jim i poradne hracky jako S300 panzer-s1

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.