Reklama

středa 2. května 2018

Brežněvovo obočí, Trumpova přehazovačka, Kalouskův mentální hrb

Stanislav Blaha
2.5.2018   E-republika
Invaze našich současných spojenců na správné straně plotu mají jiný charakter. Na zemi bojují speciální jednotky a najatí žoldáci z celého světa. Mediálně deklarovaným cílem je co nejrychleji nastolit “svobodu, demokracii a lidská práva”. Reálným výsledkem jsou vleklé konflikty s ohromnými ztrátami na civilním obyvatelstvu.Nedalo mi to, abych nezveřejnil jednu fake news z Ruska, která má opravdu kuriózní charakter. Rusové citovali Ministerstvo zahraničí USA, které (sestavilo seznam loajálních zemí), jež papouškují zájmy USA. A teď citujme nefalešnou falešnou zprávu ruského média Politikus.ru.


Do desítky poslušných zemí, jejichž hlasování nejčastěji souhlasilo s míněním Washingtonu, byly zahrnuty Izrael, Mikronésie, Kanada, Marshallovy ostrovy, Austrálie, Velká Británie, Francie, Palau, Ukrajina a Česko.

A protože jde o fake potvrzený Rusy a vydaný Američany a naopak, pokračujme v cestě na informační dálnici dalším příběhem.


Brežněvovo obočí


V noci ze 14. na 15. dubna jsem měl sen. Letěl jsem v Iljušinu s Leonidem Brežněvem, vypadal velmi mladě. Sovětský vůdce měl krásně husté, černé a spojené obočí a energicky diskutoval s několika svými spoluobčany na palubě. Ti se ho snažili přesvědčit, že existují léky na nějakou podle něj nevyléčitelnou nemoc. Na těch občanech bylo vidět, že mají Brežněva plné zuby, ale zůstávali i při své podrážděnosti velmi zdvořilí. Na Brežněvovi byla zase vidět, že té věci vůbec nerozumí, ale že mu jeho ignorance nedochází. Celý sen skončil tím, že jsem si všiml, že na mé kožené rukavici je díra. Takže jsem rukavici stáhl, ukousl jsem konec z jejího palce a ten rozžvýkal. Při žvýkání se z kůže uvolňovala tekutina odporné sladko-trpké chuti, což mě nakonec probudilo. Asi jsem měl Brežněva také plná ústa.

Po probuzení jsem si vzpomněl na nedávné bombardování Sýrie. Při poslechu toho oficiálního fejku jsem si uvědomil, že už zase žiji za železnou oponou, ale tentokrát na její druhé straně. Je opravdu těžké se s tím mentálně vyrovnat, když člověk na stará kolena pracně přelezl ten plot, ale jak vidím kolem sebe, většina ostatních lidí s tím žádný problém nemá. Je jim celkem jedno na které straně plotu žijí. Hlavně, že je dnes místo několika Tuzexů několik tisíc západních supermarketů. Pak jsem začal přemýšlet o tom, zda jsme teď v lepší politicko-ekonomické situaci než před rokem 1989. Jsme na lepší straně plotu? A došel jsem k závěru, že tehdy to nestálo za nic. Ale teď je to snad ještě horší.

Sovětské impérium mělo územní charakter koloniální kontroly. Brežněv a jeho následovníci při svých invazích používali především pozemní vojska, zaměřovali se hlavně na tu část politické reprezentace, která kladla aktivní odpor. Sovětští imperialisté se svých cílů snažili dosáhnout co nejrychleji a za co nejmenších ztrát na obou stranách. Někdy se jim to s pomocí místních kolaborantů celkem dařilo a jejich armáda po relativně krátké počáteční aktivní fázi plnila jen pasivní funkci tiché hrozby (Československo 1968-1991). Jindy to moc nešlo a Sověti byli po vleklých bojích s velkými ztrátami na obou stranách přinuceni ze země odtáhnout. Příkladem je invaze do (Afghánistánu v letech 1979-1989). Ke cti poražených Rusů je však třeba dodat, že předtím tam prohráli koloniální Britové a nyní i neokoloniální USA a NATO.


Trumpova přehazovačka


Invaze našich současných spojenců na správně straně plotu mají jiný charakter než imperiální výboje sojuzu. Na zemi bojují speciální jednotky a najatí žoldáci z celého světa. Mediálně deklarovaným cílem je co nejrychleji nastolit “svobodu, demokracii a lidská práva”, reálným výsledkem jsou vleklé konflikty s ohromnými ztrátami na civilním obyvatelstvu, rozvrat napadených zemí, barbarské loupení přírodního bohatství a ničení kulturních památek. Dálkové letecké a raketové údery se “humanisticky” zaměřují na likvidaci celých městských aglomerací (Irák, Sýrie), ničení klíčové infrastruktury (Jugoslávie, Libye) či zabíjení lidí při venkovských svatbách (Afghánistán, Jemen).

Budování demokracie skrze teror všeho druhu jede pod masivním mediálním a propagandistickým krytím. Kolega píšící karikaturu mediálního odboru na ministerstvu vnitra ukazuje na figuře agenta Nováka drsnou realitu dneška. Vysílání rádia Vltava po roce 1968 bylo jen trapným amatérským pokusem proti nové manipulaci, nastolující globální agendu virtuální reality. Jak zní motto našeho nejčtenějšího článku o mediálních manipulacích: “Veřejnost neví, co se děje, a ani neví, že to neví.“ (Noam Chomsky). To se za časů rádií Jerevan a Vltava opravdu nemohlo stát.

Konflikty se vlečou a nevedou k žádnému cíli. Náklady na válčení jsou enormní a poválečná obnova jistě také nebude zadarmo. Vysvětlení, proč tomu tak musí být, je však často velmi jednoduché. Viz například zpráva, že se investiční firma manžela Theresy May napakovala na bombardování Sýrie. Philip May je řídícím pracovníkem v Capital Group. A to je investiční firma, která kupuje akcie společností z různých oborů po celém světě, včetně tisíců akcií největší světové zbrojařské firmy, Lockheed Martin. Tam má tento demokrat s Tomahavky podle citovaného článku nejspíš 10% podíl, což v případě proxy-válek a trvalého humanitárního bombardování přináší slušný profit. A to má tento pán ještě v záloze tučné zisky z války v Jemenu, kam Francie, Británie a USA dodávají zbraně horem dolem za saúdské petrodolary, Mrtvoly humanitárně zavražděných Jemenců udržují v oběhu americký dolar a tak oddalují jeho nevyhnutelný konec. Neoliberální zemský ráj to napohled.


Kalouskův morální hrb


Samozřejmě si pamatuji na všechny ty normalizátory a obhájce ruské okupace v předlistopadové politice a médiích. A také všechny ty řeči o nerozborném přátelství, solidaritě a spojeneckých závazcích. My jsme o tom věděli své a oni věděli, že my víme. Dnes neví nikdo nic a všem je to srdečně jedno. Hlavně, že tu není válka a že se máme tak dobře jako nikdy předtím. A političtí žoldnéři ve službách sojuzu dělali svou práci kvůli svým kariérám a kvůli kariérám svých dětí. Někteří z nich po listopadu 89 obrátili své sametové kabáty a pokračují ve službě impériu dál, opět kvůli svým kariérám a kvůli kariérám svých dětí. Jak prosté. Nevím, jestli naši mediátoři agresivních válek typu Miroslava Kalouska mají také koupené akcie zbrojařských firem, ale minulost prozatím nepotrestaného politika a kšeftaře Kalouska je napojena pupeční šňůrou vojenských dodávek na zbrojaře všeho druhu. Viz článek Kdo je Kalousek? Věrně sloužil komunistům a dnes je jeden z kmotrů. Rád bych těmto válečným štváčům za demokratický terorismus a za podněcování proxy-válek připomněl jeden paragraf. Na přípravu, podněcování a propagaci útočné války máme §406 a 407 TrZ. s poměrně dost vysokými trestními sazbami.

§ 407 Podněcování útočné války
(1) Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.
(2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na shromáždění, které podléhá oznamovací povinnosti, nebo
b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
(3) Příprava je trestná.

Fakt, že už příprava útočné války je trestná, bych rád připomněl všem profesionálním prokurátorům, které z našich daní platíme za dodržování právního řádu. Totéž platí, spáchá-li se tento trestný čin na shromáždění, které podléhá oznamovací povinnosti. Nebo spáchá-li se tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.


Závěry


Přátelé si říkají i nepříjemnou pravdu.
Patolízalství kvete ve vztahu sluhy ke svému pánovi, nikoli v rovnoprávném spojenectví.
Když chcete vědět, proč věci nefungují tak, jak mají, hledejte, kudy proudí finanční toky.
Jen hlupák nikdy nemění názor, ale ten, co ho mění podle směru větru, není chytrák, ale korouhvička.
Čím více demokracie exportujeme do zahraničí, tím méně nám jí zbývá u nás doma.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články

30 komentářů :

 1. Dobrý článek, pravdivý, obzvlášť závěr.

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrý článek , nicméně i v roce 1989 jsme se měli tak dobře jako nikdy předtím !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, protože po komoušské zlodějně všech našich občanů 1.6.1953, po měnové reformě jsme byli s holými zadky.

   Smazat
  2. Měnová reforma s tím neměla nic společného. Mezitím vyrostla celá nová generace.

   Smazat
  3. 17:22 rád bych si nechal vysvětlit pojem "komoušské zlodějiny" vztahovaný k měnové reformě 1953. Na tu jsem doplatil směnou asi Kčs 1200 1:50 a ztrátou dalších několika tisíc, které mi nestálo zato měnit, protože byly za tuším 1:500. Za odmítavý postoj k té reformě jsem utržil za 3 z chování na školním vysvědčení. Později mi ovšem došlo, že ona reforma nejvíc postihnula válečné zbohatlíky, i když a bohužel, postihla i beztak válkou znehodnocené úspory a různé pojistky z První republiky. Třeba mých prarodičů. Jisté ovšem je, že ani po listopadu 1989 nebylo prokázáno, že by si komunisté osobně cokoli významného přivlastnili. Dokonce ani v průběhu dalších let. Takže ten vtek z mých 16ti let a tehdejší finanční ztráty mě nějak, zvlášť po dnešní zkušenosti, docela přešel. O kolik jsem přišel na svých úsporách z totality, na Kčs 80000, pří inflaci let 1990-1993? Nebylo tehdejší nastavení kurzu Kčs/Dm taky zlodějinou? Jenže, do kapes koho? Státu, národa?

   Smazat
 3. Prague Pride

  Tak takto uměli líbat jenom Ukrajinští hoši, Brežněv a Chruščov, co dělali s jejich jazyky nevím, páč je nevidím?

  Následovníky máme zde v Praze:

  https://pornfile.cz/!48odQHRq5WhF/evropske-hodnoty-reprezentuje-tento-reditel-deviant-j-j-mkv-avi-mp4

  .....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. Edward Snowden (CIA)

   Edward Joseph Snowden (* 21. června 1983) je bývalý systémový administrátor pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a zaměstnanec CIA, který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.

   Za tento čin mu v USA hrozí pronásledování a exemplární tresty; v srpnu 2013 obdržel v Rusku status uprchlíka a čerpá dočasný roční azyl, následně prodloužen na tříletý a Snowden nyní hledá trvalý azyl v 21 zemích.

   Jeho příběh je zachycen v autentickém dokumentu Citizenfour (2014) a ve filmu Snowden (2016), který nebyl předabován do českého jazyka, režíroval američan Oliver Stone!
   _________________________________________________

   Reaguji tímto příspěvkem na dnešní tlachy v Interwiev ČT24 s Kubánkou Tvarůžkovou z Litvínova a exKomunistou v NATO Petrem Pavlem.

   Petr Pavel - jeho slova (zběha):

   "NATO a západ nikoho neprovokuje ani přes média, či weby a už vůbec nikoho neokupují vojensky? Tak jak to dělá pravidelně Rusko?"! Kterému tento převlečený gumák - Přísahal věrnost přes ČSSR!

   Ramón

   Smazat
 4. Krásně píšete. A už jste podal trestní oznámení za podněcování útočné války třeba na Stropnického?

  OdpovědětSmazat
 5. Nejak vam vsem uslo co se deje !
  NEBO, takticky vyckavate co rict, aby jste neudelali neco nekorektniho ?
  V nedeli 29. dubna byla Syrie tak bombardovana, ze z toho bylo zemetreseni v okoli - daleko od mista bombardovani.. Nebyli to Americane !

  Saudska Arabie se citi obklicena z 5 stran a usiluje o valku s Iranem.

  Az k te valce prijde, tak NEMORALIZUJTE at nevypadate smesne. Oni se tam vzajemne fackuji uz 1000 let.

  Israel podplatil nekoho v jiznim Iranu a ten prodal tisice dokumentu o tom, ze Iran stale nuklearne zbroji.

  OdpovědětSmazat
 6. K útočné válce podněcuje ten, kdo nesouhlasí s vojenskými kroky našich partnerů na Západě, kdo píše smířlivým tónem o našem největším nepříteli - Rusku, ten kdo vyjadřuje sympatie s Donbasem, ten, kdo nesouhlasí s Českem v eurozóně, kdo nepodporuje migraci a inkluzi, kdo nesouhlasí s výdajem na koupi US zbraní, kdo podporuje jinou rezervní měnu -- všichni tito jsou váleční štváči a tak s nimi bude v ostrém vojenském konfliktu nakládáno. A konflikt přijde, není vyhnutí.

  OdpovědětSmazat
 7. Panove, nam volicum presidenta Trumpa jsou lhostejne vlasy kazdeho statnika. Nam NENI lhostejna jeho agenda.

  Je dobre za vlady presidenta Trumpa.
  My mu rozumime a on rozumi nam !

  -------------------------------------------------------

  Vy "Einsteini" , Neocon's nemaji radi presidenta Trumpa. To co se stalo v Jugoslavii, Libyi, Iraku, atd. je prace Neoconu a vy za to nadavate Trumpovi, ktery ma uplne jinou agendu nez Neocon's !

  Z toho prameni vas profil ! Bud nevite co se deje, nebo jste desorientovane korouhvicky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump je v zahraniční politice stejný, ne-li horší, než neoconi. Je nejen agresivní, "demokraticky a svobodně" bombardující bez mandátu OSN, stejně jako neokoni vyhrocuje konflikty, ale navíc je primitivně nevypočitatelný. Běž Honolulu s těmi agitacemi pro Trumpa už konečně do řiti!

   Smazat
  2. 17:14 Před rokem bysme tomu možná věřili. Dnes už víme, že Trump nejen vypadá jako idiot, ale idiotem skutečně je.

   Smazat
 8. A ted neco co nevite !

  V Iranu je vnitropoliticka nestabilita a napeti, ale jednota proti Saudske Arabii a Israleli je pevna u vsech skupin.

  Iran je nedobitna zeme a vse co ma duleziteho, je v horach a v podzemi.

  Je mala pravdepodobnost, ze Israel je dokaze zdisciplinovat.

  Iran ma cast divize cis. 47 uz v Syrii a ti se chystaji napadnou Israel.
  Tam bude valka stale. PROXY valka konci a otevrena nastane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hurvajs Honolulu, důležité bude, kdo dokáže Írán a Izrael alespoň trochu usmířit. V této oblasti je nutný klid a nejen klid zbraní. Pak bude i normální byznys, ne jen válečný. Otevřená válka nastane, až se do toho vloží Pompeo.

   Smazat
  2. Jediná zamě je schopna dostat Írán a Izrael k jednacímu stolu a to je - RUSKO!

   Smazat
 9. Poradte Hurvinci, PORADTE MI !
  Nevim ktere strane mam fandit ! Isralel je tolerantnejsi k nam Katolikum vice nez Iran a je modernejsi, ale Iran ma hezci zenske a krome toho my Slovane mame pradedecky z Iranu.

  Pozadame autora Blahu at to zanalyzuje a potom mu nadame za jeho nazor, at je jakykoliv.
  Svetlonos s poloshaslou pochodni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu tak si poslechněte na Seznamu Jana Kozáka a jeho výklady o Slovanech, Árijcích a Judaismu. To co nám sdělujete již dávno víme.

   Smazat
 10. Nahlédnu na pár článku a nestačím se divit .Těch lží,polopravd,nesmyslu co obsahují to se jen tak nevidí .Ptám se kdo a za čí peníze piší tito "novináři"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáku, běž si jinam, kduž neumíš ocenit Novou republiku.

   Ostatně, konkrétně asi nejsi schopen označit ani jednu lež, ani jednu polopravdu či nesmysl.

   Protože by se ti lidé smáli :-D), viď!

   Smazat
 11. V současné době, právě v těchto chvílích, uskutečňuje největší Americké velvyslanectví v 2,9 milionové Arménii, Jerevanský majdan. USA demonstruje, že vývoz demokracie se uskutečňuje ne ve svobodných volbách, ale protesty podplacených proamerických profesionálních rozvracečů legálního státu. V Armenií je majdan v prvotní fázi, ale můžeme předpokládat, že bude následovat střelba do lidí, aby Armenský majdan gradoval a bylo dosaženo demokratického cíle a to další Americké vojenské demokratické základny s raketami namířenými na Rusko. Když by to nevyšlo je připraven Američany záložní plán a to přeměnu Armenie na současnou Sýrii, kde nezůstane v rámci demokracie, kámen na kameni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USAto už nazvali - stabilizace situace na Kavkazu. Oni tvrdí, že Rusko tam permanentně destabilizuje celou oblast. Už se to bude projednávat v OSN - mimo RB a hlavně v NATO, které má vstoupit do Arménie. Momentálně jsou ohromné přesuny jednotek z Gruzie.

   Smazat
 12. 18:12 - prave jste se casove trefil na letopocet 1812, coz znamena symbolicky KANONADU...

  Pri veskere snaze o mir, (ja ji mam take), my vsichni zapominame na populacni explozi u Muslimu, a ta sama o sebe je zarukou valky.

  Aby nebyla valka velka, tak je potreba nekde na svete mit valky male.

  Je lepsi, kdyz je to nekde na Middle East, nez treba ve Vidni nebo v Praze.
  (Vzdyt bych potom nemel moznost jezdit na Strudel ! Cukrarny by zavreli a me by to prislo lito !)

  Je vzdy treba dbat na to, co je blizsi ! (Kosile nebo kabat ?)
  Je treba dbat na to, co je vyhodnejsi pro stredni Evropu a moralizovani nechat Halikovi, aspon se zasmejem !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi docela pako, jak by se ti líbila destabilizace třeba Kanady? V Evropě to je BiH, Kosovo, Ukrajina, teď Arménie a díky Sýrii, Iráku a Lybii sem tečou statisíce migrantů. USA staví další plot s Mexikem, tady to jde k šípku. To je jako bys z osmdesátého poschodí si u padesátého říkal: "zatím dobrý"

   Smazat
  2. To je blb Honolulan. Budeme mu cvičně destabilizovat Floridu. Třeba hurikánem.

   Smazat
 13. 18:12 - Nas novy minister zahranici MIKE POMPEO ma zajimavy zivotopis a umi dobre mluvit. Ale malo kdo vi, ze je byvalym velitelem TANKYSTU - (1986-1991)..

  On ma vystudovany (uspesne) West Point, coz je nobl skola pro dustojniky !

  (Ja kopal v armade latriny a co dustojnik - to pruser, Takze je me podezrely.)

  Zminuji se o tom proto, ze dustojnici jsou automaticky
  v nevyhode v ocich americke ulice !

  Nejlepsi dustojik na nejvyssi pozici, by byl definitivne STEPHEN K. BANNON ! Bohuzel se dal na chlast ! (Ale to je u namorniku normalni.)

  Mike Pompeo se potom stal advokatem. (Harvard Law) coz je dalsi nobl skola pro vyvolene a tam se naucil velmi dobre mluvit.

  Bude-li schopny na teto pozici ci nebude , my nevime.

  OdpovědětSmazat
 14. kalousek je prototip překabatěnyho reakčniho a zaryteho komunisty a takovych v mem okoli běha neurekom a všichni jsou zaryti kapitalisti nejtvrdšiho zrna kdy rozkradali republiku silou svych estebackych metod lži a polopravd a sliby že jednou dohonime co nejde dohonit nikdy

  OdpovědětSmazat
 15. Hurvínka ZNÁ CELÝ SVĚT,TAKŽE TY HOVNOLULANE Z HOVNA ZAVŘI HUDBU!!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Zmizelo zde nekolik prispevku a to tech nejdulezitejsich, tak se loucim se soudruzskym pozdravem POLIBTE MI PRDEL- hlavne vy cenzori !
  To ze jste omezeni vam prijdu znovu pripomenout !

  Hurvinci osud vas predurcil k zaostalosti a chomoutu !

  Google images - RATTLESNAKE....To jsou vasi cenzori !

  OdpovědětSmazat
 17. Tak mirkovi bych přál 15 let v kartáči tam by se multikulturně obohatil.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.