Reklama

čtvrtek 10. května 2018

Brutální Štěpán Kotrba: Co chce ten americkej slouha Hamáček s Foldynou řešit? Zato Lukáš Jelínek předsedu hájil

Poslanec Jaroslav Foldyna ve střetu s rusofobem Martinem Křížem

10.5.2018 ParlamentníListy
Zatěžkávací zkouška pro sociální demokracii, nakolik dokáže unést tak výrazný názorový rozptyl dvou čelních představitelů. Tak hodnotí politický analytik Lukáš Jelínek střet předsedy ČSSD Jana Hamáčka, který vyzývá místopředsedu Jaroslava Foldynu, aby se omluvil za incident, jehož byl v souvislosti s příjezdem Nočních vlků účastníkem. Štěpán Kotrba je zvědav, zda si druhý ze jmenovaných zachová pevné nervy a vydrží stát za svým názorem. Foldynou následně natočené video považuje Jelínek za ukázku originálního politického marketingu, ale obává se, že sociální demokracii tím voliče spíše odradí.


Předseda sociální demokracie Jan Hamáček se chystá uchlácholit ty, které rozlítilo počínání Jaroslava Foldyny po příjezdu ruského motorkářského gangu Noční vlci do Prahy. Původně sice upozorňoval, že jde o soukromou iniciativu jednoho ze členů vedení, ale pod tlakem médií a nejrůznějších komentářů přece jen obrátil. Za to, že se na pražských Olšanských hřbitovech, kam motorkáři přijeli uctít památku ruských vojáků padlých za druhé světové války, místopředseda ČSSD slovně i fyzicky střetl s protiruským aktivistou, ho stranický šéf vyzývá k omluvě. Navíc si chce na pátečním jednání stranického předsednictva s Foldynou o jeho nevhodném chování osobně promluvit.
„Myslím si, že to je zatěžkávací zkouška pro sociální demokracii, nakolik dokáže unést takovýto výrazný názorový rozptyl dvou čelních představitelů. Doposud jsme slýchali, že ta názorová pestrost sociální demokracii po sjezdu pomůže, že takto dokáže oslovit širší spektrum voličů. Teď ale vyvstala otázka, zda tato názorová pestrost už není za hranou, jestli už není kontraproduktivní při získávání voličů a zda nebude voliče spíše odrazovat,“ říká pro ParlamentníListy.cz politický analytik Lukáš Jelínek, člen představenstva Masarykovy demokratické akademie, think-tanku blízkého sociální demokracii.

Půjde o zkoušku pevných nervů, zda v ní místopředseda ČSSD obstojí


Podle analytika Štěpána Kotrby, který se dlouhodobě věnuje ČSSD, budou nejbližší dny zkouškou pevných nervů místopředsedy. „A toho, zda si dokáže stát za svým názorem, nebo jestli se pokoří a sklopí uši a vocas. Jan Hamáček nebyl přítomen eskalaci té konfliktní situace, do níž byl Jarda Foldyna vyprovokován. Nemá se k tomu co vyjadřovat. Nechápu, co tenhle americkej slouha, člen představenstva americké politicko-vlivové organizace chce s Jaroslavem Foldynou řešit. Že narazil na agresivního provokatéra v agresivní situaci, ve které selhali hlavně policajti? To se může a mohlo stát každému. Stačí se podívat na videozáznam či na fotografie. Že se Foldyna nechoval a nechová kluzce jako Hamáček? To už tak u motorkářů bejvá. Ale pro mě je lepší politik a uvěřitelnější přímočarej motorkář a boxer Foldyna než tenhle odrostlej aparátčickej dorost,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Štěpán Kotrba.
Lukáš Jelínek má v tomto směru více pochopení pro postup prvního muže ČSSD. „První reakce pana Hamáčka na Foldynovu účast byla velmi smířlivá, když řekl, že je to jeho osobní občanský postoj, na který má právo, byť se s ním pan Hamáček neztotožňuje. Ale to bylo předtím, než došlo na té akci k výrazné konfrontaci. V okamžiku, kdy už k té konfrontaci došlo – myslím si, že je chyba, že k ní došlo, protože to skutečně může trochu zmást voliče, o které sociální demokracie stojí – tak je potom logické, že i předseda sociální demokracie zaujal mnohem jednoznačnější stanovisko. Ne k té samotné akci nebo účasti pana Foldyny na ní, ale k tomu incidentu, který tam proběhl,“ vysvětluje analytik.

Originální politický marketing, který ale může odradit možné voliče


Soudě podle videa, které Jaroslav Foldyna natočil v posilovně, se k žádné omluvě nechystá. „Tak jsem si přečetl, že Honza Hamáček říká, že jsem se choval nedůstojně jako místopředseda ČSSD, že jsem se hádal s aktivisty. S jakými aktivisty? S těmi, co organizují Majdan? Co jsou přisátí na neziskovky a na státní prachy? S těmi aktivisty, kteří skončili v policejním antonu? Já ne, já jsem neskončil v policejním antonu, já jsem se choval slušně. Já jsem jenom šel na hroby vojáků, kteří osvobodili tuto zemi. Bylo jich 140 tisíc,“ vysvětluje na videu. „Jo, že přijeli Noční vlci, ‚kontroverzní motorkářský gang‘… A kdo říká, že jsou kontroverzní? Česká média? Česká televize? Ti novináři, co lžou za prachy, jako když tiskne? A v čem jsou kontroverzní? Že jsou vlastenci, v tom jsou kontroverzní?“ diví se místopředseda ČSSD.

„Je to ukázka celkem originálního politického marketingu, který – zdá se – panu Foldynovi jde. Ale sociální demokracie je dnes v situaci, kdy potřebuje spíš voliče z nejrůznějších koutů k sobě přitahovat, a ne je odrazovat selektováním, že někoho označím za ukřičence, že se budu nedůvěřivě stavět k neziskovým organizacím a k médiím. Nevím, jestli tohle je právě ta cesta, jak učinit sociální demokracii více přitažlivou, více ... ... ... ....
Celý text najdete ZDE

Související:

21 komentářů :

 1. Proamerický a prounijní "svazáček" Hamáček je po Špidlovi a Sobotkovi pro nás jenom další smutná postava ČSSD. Tyto poslušné osůbky jsou zde pouze od toho, reprodukovat hlas EU a finančníků, dotujících evropské a naše "nevládky", které mají stěžejní úkol rozvracet stabilitu a soudržnost naší společnosti a implementovat v ní "budoucnost EU" dle jejich toužebného přání, m.j. zcela nepřizpůsobivou kulturu z jiných světadílů. Foldynu tedy čeká nelehký úkol v boji proti těmto "svazákům", ve své pasivní resistenci v politice oddolným vůči čemukoli a ve své naprosté zbabělosti vůči "šéfům" EU a kteří "poctivě" plní zadané úkoly EU na 100%, ato bez ohledu na naše zájmy a kterých je bohužel v ČSSD ještě mnohem více než například v Kalouskově a Fialově "demobloku"! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hamáček dovede socany vítězně pod pětiprocentní hranici.
   Doba si žádá energické vůdce s jasnými názory. Žádné diplomaty. Lidi chtějí slyšet a především vidět energické rozhodování. Jasně to dokazuje popularita Orbána v Maďarsku.
   Netvrdím, že to musí být vždy to nejlepší, ale pokud chci zachránit partaj, potažmo své korýtko, měl to vzít na vědomí.

   Smazat
  2. vladimír hricák Přesně tak a doufám že euhujeři při příštích volbách skončí.

   Smazat
 2. Jarda Foldyna je chlap a frajer!

  OdpovědětSmazat
 3. V první řadě, mezi těmi, kteří běhají a křičí v ulicích zejména Prahy, bych voličů socanů asi moc nenašel. Tipoval bych je na voliče TOP, Pirátů a ODS.
  Levicové strany, socany nevyjímaje, přišli o své voliče především tím, že se staly bezzubými. Vyhýbaly se tématům, které by proti nim popidily Brusel. Sobotka u nás vykřikoval, že odmítá kvóty, ale v Bruselu poslušně srážel kufry. Navíc, co předváděl zejména na vnitru Chovanec, by vydržel jenom málokdo.
  O komunistech je zbytečné cokoliv psát. Stala se z nich salónní opozice, handlující se svými hlasy ve sněmovně ve svůj vlastní prospěch, ignorující zájmy svých voličů. Pokud se kdy něco, co navrhovali dokázalo prohlasovat, byla pod tím nakonec podepsána vláda a především Babiš, který to dokázal lidem prodat.
  Alespoň tak to vidím já.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžeme se bavit o tom, kdo je větší zabiják (demokracie, národa,..), jestli lev, co přímo zabíjí nebo nebo hyena, co má z toho rovněž prospěch. Nemá cenu pitvat zda je nebezpečnější blbec nebo korytář, spoléhající na blbce, vyjde to na stejno. Karel z Plzně

   Smazat
  2. On ten dolejš je „demokratický komunista"chce euro integrovat se do eu trestat xenofoby a odmítače multikulti no neberte to.

   Smazat
 4. Jelínku, koho by tak Foldyna mohl odradit? Z těch 6%, bude asi minimum těch, kdo by to Foldynovi mohli mít za zlé. Spíše se ptej, jestli Hámáčkovy kecy nějaké voliče přivedou zpět. A odpověz si sám: Nepřivedou, protože jeho chování je přesně to, co je od socdem odvedlo. Poklonkování mainstreamu, přizdisráčství a nuda v Brně. A mimochodem, ten navrátivší se bývalý primátor Brna, nevybavím si jméno, ten se taky zviditelňuje. Jeho programem budiž Antibabiš a plká a plká. Ten tam dlouho mepobude v té vrcholné politice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto správný postřeh. Souhlas. Je to tak.

   Leo

   Smazat
  2. Souhlas, kdyby tam byli takoví, kteří nazývají události pravým jménem, tak bych jim ten hlas dal.

   Smazat
  3. Výzva k omluvě JF - tohle Hamáček fakt přehnal. Totálně!!!! JF byl ještě slušný. Vidět tyhle ksindly jako je Uhlíř, Cemper a Pičínský, já bych jim takovou natáhl, až z nich budou cáry lítat!!!! Už jsem to tu jinde psal, že tohle bude konec ČSSD. Strany se 140-letou historií, strany, kterou já jsem dlouho volil ve volbách a dnes zoufale vidím, jak jí ničí Sobotkové, Hamáčkové, Štěch, Marksová, Dienctbír ... Ale všechno zlé je k něčemu dobré. Snad to bude příležitost ke vzkříšení nové SD na novém základě. Přátelé pište, mobilizujte!!! Očistit soc. dem. od oportunistických ubožáků, kteří už poklonkují nejen bakalistické ČT apod., ale i vyloženým špinavým ksindlům, jako jsou ti provokatéři a bojůvkáři, co přišli na Olšanské hřbitovy.
   A Lukáše Jelínka si nevšímejte. To je typický darmožráč. Nic neumí, nic nedokázal, jenom pisálek a žvanílek. Stál po boku všech těch, kteří přispěli k úpadku ČSSD, tj. Špidla, Sobotka atd. A přispěl k úpadku i kdysi na úrovni fungující Masarykovy demokratické (tehdy ještě dělnické) akademie.

   Smazat
  4. 1* Nenapsal bych to lépe

   Smazat
 5. Byl to provokace organizovaná lidmi placenými z US Embassy v Praze s ČT, vzájemně dohodnuto a provedeno. Já tam na té akci byl. Záměrně vyvolávané konflikty jako potrava pro ČT. Posla jsem stížnost na RRTV, že se ČT účastní těchto provokací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Stejné schéma jako bílé přilby.

   Smazat
 6. Jsem přesvědčen, že zděšená, šílená divoženka ze Žďáru, by Hamáčka pochválila. Stejnou reakci bych taky očekával od Kalouskova kamaráda, Dolejše.

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Foldyna se zachoval správně a dost zdrženlivě. Byla to jasná provokace kterou Hamáček nechce vidět. V žádném případě se nemá pan Foldyna za co omlouvat. Hamáček by ho měl přestat peskovat je to k smíchu. Bez osvobození dnes nenáviděných rudoarmějců by Hamáček neexistoval a neseděl by v čele ČSSD.

  OdpovědětSmazat
 8. Jó "socani" nevolili svého předsedu zdola, proto zvolili do čela v.la.
  Slušným se omlouvám, ale to nešlo nenapsat.
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zvolili si slizkou špínu, což znamená, že hodlají pokračovat v původních kolejích. NEVOLIT!!!!!!

   Smazat
 9. Chce to silné chlapy jako vzor.
  A takový je Foldyna.
  Slušný člověk musí umět dát jednu pěstí uřvané buzně.

  OdpovědětSmazat
 10. Jsem na straně Foldyny.
  K jeho videu není co dodat - co řekl, je naprostá pravda a má můj naprostý souhlas.

  OdpovědětSmazat
 11. Je dobře, že k incidentu došlo. Hamáček se odmaskoval a výsledkem bude další pokrok v odchodu socdem pod podlahu. Nashromáždilo se v ní moc vyžírků a podvodníků.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.