Reklama

úterý 22. května 2018

Bývalý ukrajinský voják: Kyjev používal chemické zbraně, pane Trumpe!

- kou -
2.5.2018 OpenUkraine a PrvníZprávy

Bývalý ukrajinský voják Alexander Medinskij, který se podílel na operaci ATO v Donbasu, nahrál video zprávu Donaldu Trumpovi, v níž promluvil o použití chemických zbraní Kyjevem v zóně konfliktu.

Na videu, které bylo zveřejněno na kanálu YouTube Open Ukraine, žádá amerického prezidenta, aby vyšetřil použití chemických zbraní ukrajinskou armádou.

Medinskij zdůraznil, že se obrací na amerického prezidenta jako na „neúprosného bojovníka proti šíření jedovatých látek a používání chemických zbraní hromadného ničení".

Podle něj v létě roku 2015 Síly speciálních operací (SSO) v rámci generálního štábu Ukrajiny zabavily u dobrovolnického praporu „Donbas“ a převezly do Kyjeva chemickou laboratoř. V ukrajinském hlavním městě pokračovala v práci až do konce roku 2016 a poté byla převedena na jednu ze základen SSO. V laboratoři byly na příkaz vyrobeny chemické látky „na zničení lidské síly", které byly podle bývalého vojáka brzy použity v Donbasu.

„Jsem připraven svědčit u amerických soudů, FBI, NSA a CIA o tom, že ukrajinská armáda použila chemické zbraně,“ prohlásil Medinskij s tím, že podrobnější informace naznačující osobní údaje účastníků akce předá zaměstnancům americké rozvědky.

Rovněž uvedl, že v SSO existovala doktrína, podle které bylo plánováno použít otravných látek a výbušnin, nejen proti nepřátelským milicím v Donbasu, ale také proti „těm, kteří nesouhlasí s Porošenkovým režimem“. Patří sem i novináři, politici a veřejní činitelé.

„Žádám vás, abyste obrátil pozornost na tyto věci, rovněž vás žádám, abyste vyvinul tlak na režim v Kyjevě a přijal rozhodná opatření proti takovému teroristickému vedení války proti svým vlastním občanům,“ zdůraznil bývalý voják obraceje se k Trumpovi.

V květnu roku 2015 v DLR oznámili, že se Kyjev připravuje na výrobu chemických zbraní. V Doněcku tehdy nevyloučili, že ukrajinská armáda připravuje sabotáž, a obvinila by z toho opolčence.

Později ministerstvo obrany neuznané republiky uvedlo, že ukrajinská armáda pod Slavjanskem vypálila granáty, které „šly k zemi“ a pak se vše pokrylo mlhou.Související:


17 komentářů :

 1. je sympatický zmysel pre čierny humor u ukrajinského vojaka, keď chce používanie zakázaných chemických látok nahlásiť Trumpovi, kedže USA majú najväčšie zásoby bojových chemických zbraní na svete a súcelosvetovo považované za najväčšieho teroristu sveta, takže ukrajinský vojak toto mohol nahlásiť s rovnakým výsledkom práve tak aj Islámskemu štátu

  OdpovědětSmazat
 2. No jo to je humanitární prozápadní plyn tak je vše v pořádku.

  OdpovědětSmazat
 3. Zase jeden naivní blb, který věří, že v Americe existuje právo a spravedlnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť i věří, že Krym byl a dokonce je, ukrajinský... jestli myslí těmi vousy, pak si ho představuji jak se s knírem a bradkou biebrem cpe do gázmasky...

   Do osvobození Krymu ruskými vojsky z moci Osmanů se Ukrajinci na Krymu tu a TAM VYSKYTOVALI JAKO JASIR tatarských vatah vyrážejících na sever rabovat a lovit otroky - k dalšímu prodeji do Konstantinopole... Nebo jako členové kozáckých vatah loupících pro změnu na jihu.

   Díky Rusku se pak ani na Krymu Ukrajinci nemuseli bát zotročení - až do revolucí v letech 1917 až 1922 a za německé okupace.

   Díky Bohu, že byl Krym po právu restituován Rusku a Rusky mluvící byli uchráněni svojí moudrou volbou v referendu před zotročením Ukronacismem, jemuž byli (tehdy latentně) vydáni Ukrajincem Nikitou Sergejevičem CHRUŠČOVEM loupeží Krymu v roce 1954.

   Smazat
  2. 13:16 To neznamená, že tomu věří. Je to tvorba informačního pole, aby to lháři měli těžší.

   Smazat
 4. Ten vojín neuvádí,zda nebyli chemické zbraně pro humální
  válku.Pak by bylo vše v pořádku ba dokonce v USA chválihodné.

  OdpovědětSmazat
 5. Že by v USA o tom nevědeli se nechce věřit. Převrat byl v jejich režii. I tak patří vojákovi dík, že to svinstvo zveřejnil.

  OdpovědětSmazat
 6. A víte, že mě to přišlo z jeho strany jako hodně hořká ironie vzhledem k Trumpovi? On mu vlastně říká to, že ON ví, že USA věděli o použití chemických látek v jeho zemi, ale nic neudělaly. Pak ale, zcela jinde, použily raketovou sílu proti suverénní zemi a chlubily se s tím po celém světě. Myslím, že se mu směje do xichtu :) Sympaťák!

  OdpovědětSmazat
 7. Za to budou naši mírotvůrci určitě požadovat potrestání Porošenka humanitárním bombardováním.

  OdpovědětSmazat
 8. Bylo někde zaznamenáno jejich použití? Přitom by klidně mohli. Třeba útokem na chemičku Stirol v Luhansku a klidně to hodit na separáty. Každý ví, že na Donbase vraždí Rusáci a pak lžou, že vraždí někdo jiný, a chemické zbraně nebo podobný útok na továrnu by velice pomohl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Jakube Jando, my víme :)

   Smazat
  2. 18:26 Můžete prosím technicky popsat, jak "Rusáci" mohou střílet z těžkých zbraní na obytné domy ve městech, ve kterých jsou podle vás rozmístěni? Nějak si to při svých znalostech balistiky neumím představit.

   Smazat
  3. A teď pepku vyskoč !

   Smazat
  4. 19:46, to je jednoduché. Postaví se před barák a střílí, obyvatelstvo to Volkerovi dosvědčilo. Střílí po školách a nemocnicích, po dětských jeslích, i po OBSE, po UNFOR, dělají diverze mimo "zónu" těch jejich tzv.republik, dělají diverze v ostatních městech, neštítí se útočit i chemickými zbraněmi, vraždí novináře, vraždí politiky i obyčejné lidi po celé Ukrajině, devastují národní hospodářství, ohrožují jaderné elektrárny, pronikají do datových sítí atd.
   Vy neznáte argumenty US zástupců třeba v OSN? Oni mají důkazy.

   Smazat
 9. 18:26
  Kdo každej ty havlobanderovská untermensch POSRANINO???!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Nová hymna Ukrajiny

  https://www.youtube.com/watch?v=37c62rMj7tw

  OdpovědětSmazat
 11. Your sharing is great and meaningful, thank you for sharing

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.