Reklama

čtvrtek 31. května 2018

Centrální bankovnictví a populistické povstání

Milan Rokytka
31. 5. 2018
Globální moc a její struktury založené na vzájemném krytí porušování společenských zásad produktivního soužití lidí a národů systematicky ponižují člověka v rámci centrálního bankovnictví, vlád partajních oligarchů a data centralizujícími koncerny - soukromými tyraniemi. Na vrcholu pyramidy stojí centrální bankéři z privátního bankovního kartelu FED, kteří pomocí řízených inflací a deflací získávají bonitní aktiva pod svou kontrolu, takže od podvodného vzniku FED a ustavení dolaru jako globální rezervní měny využívají už více jak 50% zdrojů, když populaci pomocí neurálního píár vsugerovali, že je pro všechny lepší, když zdroje planety a vesmíru patří a slouží jen někomu, nikoliv všem. Okupují veřejný prostor a kolonizují podvědomí lidí.


Stručně řečeno je FED ovládán čtyřmi velkými soukromými společnostmi: Blackrock, State Street, Vanguard a Fidelity. Tyto společnosti kontrolují americkou měnovou politiku (a svět) bez jakékoli kontroly nebo “demokratické” volby. Tyto společnosti zahájily a podílely se na celosvětové hospodářské krizi a podařilo se jim ještě více obohatit pomocí řízených inflací a deflací.

Nyní pracují na ještě větší krizi a na "postradatelné" obyvatelstvo chystají superholocaust, jak si ho už průmyslově vyzkoušeli s Adolfem Hitlerem, kterého financovali, úvěrovali, programovali ale nakonec nezískal kontrolu nad Ruskem, neboť německá Wehrmacht byla poražena ve Velké vlastenecké válce.

Rozdíly mezi chudými a bohatými se v posledních desetiletích dynamicky zvyšují například i ve Spojených státech. Jestliže koncem 70. let vlastnila desetina procenta nejbohatších „pouhých“ 7 % národního bohatství, do roku 2015 se tento podíl více než ztrojnásobil.

Podle dat za rok 2015 vlastní 0,7 % nejbohatších více než 45 % světového bohatství a 8 % nejbohatších pak téměř 85 %. Naopak „dolních“ 71 % dosahuje na pouhá 3 % světového bohatství.

Ale co, nebo kdo, má tuto eskalaci nerovnosti a přímo nesouměřitelnosti na svědomí? Podle Charlese Hugha Smitha se problém skrývá v charakteru dnešního systému centrálního bankovnictví a především v nerovnosti mezi těmi, kteří mají přístup k nově vytvářeným penězům, a těmi, kteří jej nemají. Současný „monopolní“ systém tvorby peněz je zaštítěn centrální bankou, peníze však může samovolně vytvářet každý článek bankovní soustavy, tedy zejména komerční banky, a to díky systému částečných rezerv. Ačkoliv se jedná o soukromé instituce, neprovozují soukromé podnikání v jeho pravém slova smyslu.

Zatímco jednotlivec, který uloží své peníze do banky, dostane úrok ve výši maximálně jednoho procenta, komerční banka, která má povinnost držet rezervy řekněme ve výši 5 %, pak může půjčit 19násobek této částky. Ze 100 000 uložených dolarů tak může díky kouzlu částečných rezerv vytvořit dalších 1 900 000 dolarů, za jejichž zapůjčení pak inkasuje slušné úroky. Není těžké postihnout, že na takovémto vytváření „hodnot“ ze vzduchu žádné jiné podnikání nefunguje a ani nemůže fungovat. Současný systém bankovnictví se současnými rezervami tak umožňuje maximalizaci zisku jedněch na úkor druhých. Zatímco podnikatelé v „obyčejných“ odvětvích získají peníze jedině tak, že přesvědčí spotřebitele, aby si zakoupili jejich výrobek, bankéři a finančníci vydělávají na půjčování peněz, které byly jimi samotnými vytvořeny tzv. z ničeho.
Populistické povstání chce proto emisi peněz demokratizovat, což se osvědčilo už v Pennsylvánii před vznikem FED, kdy se nově vytvářené peníze v objemu odsouhlaseném místním parlamentem (dnes díky informačním technologiím jednoduše Lidovým sněmem) převáděly na účet ministerstva financí a o to bylo možné snížit daně.

Po zespolečenštění základních výrobních prostředků pak bude možné peníze i s dluhy zrušit a zavést objektivní pracovní kredity, které na rozdíl od peněz neobíhají, ale nákupem produktu se stejným obsahem práce se prostě zruší. Lidstvo tak bude osvobozeno od lichvářských upírů i jejich mýtů a pověr o "spravedlivém trhu" regulovaném vyvolenými politiky z řad zkorumpovaných partajních oligarchů.

Podle neokonzervativců (kteří určitě nejsou konzervativci) a neomarxistů (kteří určitě nejsou marxisty), totiž zhroucení socializmu poskytlo světu znamení, že dějiny si jako svou budoucnost vybraly „demokratický kapitalizmus“, který ovšem ve skutečnosti není ani demokratický a ani kapitalistický, ale jde o světový socioekonomický a politický systém, který by se dal nazvat amerikanizmem. A tento „amerikanizmus“ se nyní Washington coby svou světovou nadvládu chystá nasadit na celý svět.

Samozřejmě Rusko, Čína, Sýrie a Irán, které tuto nadvládu nad sebou odmítají, musí být destabilizovány a zničeny, protože americkému „amerikanizmu“ prostě stojí v cestě.

Prezident Trump Washingtonu nevládne. Vládne mu vojensko-bezpečnostní komplex, izraelská lobby a neokonzervativci. Tyto tři zájmové skupiny získaly předkupní právo na osud amerických občanů, kteří byli z rozhodování o své budoucnosti vyřazeni. Bruselští slouhové globální moci a jejich domácí slouhové slouhů tak vedou Evropany ke katastrofě.
Planeta Země a tvorové na ní žijící nepotřebují v tuto chvíli nic víc, než západní vůdce, kteří by měli rozum i mravní integritu a chápali, kde jsou hranice jejich moci.

Západní svět však takové vůdce nemá a proto přichází populistické povstání.

Populus je lid a všechny strany by měly sloužit lidu, být populistické, prosazovat referenda a Lidový sněm, nikoliv elitářské a upírat lidu právo rozhodovat demokraticky přímo svými Dekrety. Česko-slovenští populisté tak navazují na husitské tradice a Dekrety prezidenta republiky Edvarda Beneše.

Strany a hnutí, které nemají alespoň 45 000 členek a členů budou referendem rozpuštěny, neboť to jsou jen sekty a podnikatelské projekty neplnící politickou roli ve společnosti a hrubým násilím škodící většině lidu.

Ve světě existují pouze dvě antagonistické skupiny, jak zjistil poradce Trumpa Steve Bannon – dělnická třída a establishment. K osvobození drobného lidu ze spárů vykořisťující vrstvy je třeba povstání u volebních uren. Proto vzhůru k předčasným volbám a referendům!

Dějiny jsou na naší straně! Pravda vítězí!

Související články: https://www.tydenikobcanskepravo.cz/2018/05/neni-otazkou-zda

21 komentářů :

 1. Doufám že u nás Český národ konečně zabere. Dějiny jsou na naší straně! Pravda vítězí! HLAVNĚ NE PRAVDOLÁSKA TO BY BYL KONEC.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dějiny Milana Rokytky, když pravda vítězí!

   https://www.expres.cz/foto.aspx?r=dx-zpravy&c=A180205_123231_dx-zpravy_jiku&foto=JIK712648_9427164697_1941870132789727_84666018.jpg

   Smazat
 2. Stručné, výstižné, bez zbytečného šovinismu, věcné.

  OdpovědětSmazat
 3. Takovej ministr, Merkel a dalsi zradci musi davat dobry pozor kdyz vykrikujou ze my musmei nabrat miliony afroarabu do Evropy a ani nereknou proc. Lzou. My znamena POUZE MY A NIKDE NE ONI.
  Musi dat pozor abych ja nebo nekdo podobnerj nebyl kolem...
  Okamzite bych zacal potouchle kricet,. A kolik afroarabu si beres ty /soudruhu/ 200-300 a vice do svych palace a statku a kolik milionu ze svych prijmu /I tech ilegalnich/ jim poskytnes?
  Musis /soudruhu/ ministre jit prikladem. Tak jak zni tvuj ZAVAZEK ? Rikej !Pred svedkama.
  My ostatni blbci to vis potrebujeme priklady k nasledovani...
  Ja sam bez milionu a palacU /z krve me a meho potu/ neberu zadnych. nemam na to !!

  OdpovědětSmazat
 4. ano, ano.. Taková strana "Česko slovenská populistická" - ČSP - by vůbec nemusel být špatný začátek...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSP by mohla plně obnovit Československo, bez kterého obě větvě československého národa nepřežijí, jak věděl Štefánik i Beneš...

   Smazat
 5. Nie som si istý, že to funguje. Autor pozabudol na armádu v rukách spiciek a zhovadilost (psychológiu) človeka. K tomu patrí aj otázka, čo bude s ľuďmi v medziobdobí, kým sa nový systém ujme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:58 - nemôžem si pomôcť, ale od úplne prvého momentu mi sprisahanie pripomína Babčenka - La Piovra, dokonca i príbeh akoby sa snažili tvorcovia napodobniť rozpravy v pléne Európskeho parlamentu (EP) potencial už obohrateho motívu... Kuciak v Chobotnici. Podobne ako i Sergei Skripal, the former Russian spy poisoned with a nerve agent in the English city of Salisbury Dávidovia svete Goliašov, Škoda len že v prípade Kuciaka som sa dosť často nudil, ale tak to už v prípade takýchto rozprávok chodí...chvalabohu?
   F. Bartolomejsky, Bratislava

   Smazat
 6. ČAS — Česká Ateistická Strana

  OdpovědětSmazat
 7. Tak jako byli lidé svázáni náboženstvím v době ještě ne zcela vzdálené, tak jsou i dnes lidé svázáni vírou v peníze a jejich důvěryhodnost. Jsou tací, kteří se v prostředí dobře adaptují a umí si "poradit". Jsou jiní, zaměření na práci a mající "důvěru" v peníze. Vždyť pro jejich získání jsou ochotni obětovat spoustu času. A čas je velmi cenná komodita. Tyto "věřící" systém v pravidelných intervalech okrádá. Okrádání je vydáváno za nutnost. Jinak to přeci nejde ... jsou objektivní důvody a nejedná se o okrádání. Jde o inflaci ... to přeci každý chápe.
  Já nechápu, jak mohli kmeny na primitivní úrovni přežít bez peněz desetitisíce let ...
  ABC

  OdpovědětSmazat
 8. Článek pojednává o největším problému současnosti. Ten problém může existovat pouze proto, že to lidé, resp. jejich vlády trpí. Pokud by přišly k moci tzv. populistické strany, mohly by ten proti lidový systém odmítnout. Zde trochu nesouhlasím s autorovým tvrzením:
  „Po zespolečenštění základních výrobních prostředků pak bude možné peníze i s dluhy zrušit a zavést objektivní pracovní kredity, …“
  Domnívám se, že „dluhy“, které vznikly škrtem pera, „zapůjčením“ neexistující hodnoty, je stejně tak dobře možné, škrtem pera opět zrušit. Nemá to žádnou vazbu na uváděné nějaké zespolečenštění něčeho. Pokud by se mělo něco zespolečenštět, tak to jsou zisky těchto tiskařů peněz a majetky, které si za ně pořídili, což však nejspíš jsou z velké části produktivní výrobní prostředky. P.K.

  OdpovědětSmazat
 9. Článek dobrý, ale název epochy "amerikanismus" špatný. Jedná se biblický projekt, v rámci něhož byli Židé vychováni k tomu, aby šířili lichvu. Vzhledem k rozšíření lichvy se projekt blíží ke konci. Co bude následovat nevíme.

  OdpovědětSmazat
 10. 14:27 zbývá si povšimnout, že ti větší, hledí požrat ty menší a ti velcí neváhají požírat se mezi sebou. Koncentrace kapitálu ... Když už to musíš mít až tak jednoduše, chytráku.

  OdpovědětSmazat
 11. Anonymní1. června 2018 14:27
  Máte pravdu, to jsou paradoxy. Podobně krachují cestovky. Poté, co vyberou platby za pobyt, tak zkrachují. Potenciální turisté mají smůlu, protože za to nikdo nemůže. Prostě cestovka měla chybný podnikatelský plán, to se může stát každému, ne?
  Podobné to bude s těmi bankami. Také zde může hrát roli, kdo měl u nich uložené peníze a tedy o ně přijde. Také zde může hrát roli, komu půjčili velký objem peněz se „špatnou“ smlouvou a ty se jim nevrátí. Atd., atd. To jsou hry na úrovních, kam nedohlédneme. P.K.

  OdpovědětSmazat
 12. Velice kvalitní a zajímavý článek. Takto prostě odrovnat zdegenerované zvrhlé parazity. Kardinální problémem bude jak zajistit včasnou a kvalitní výměnu státního aparátu. Tam se vytváří za všech režimů ta rakovina společnosti. Dávno píši že neni problém natisknout doláče protože v případě jakéhokoliv problému to bude problém jejich držitelů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Státní aparát bude problém, ale Česká manažerská asociace má program, jak na to - Lednická výzva.

   Smazat
 13. Omlouvám se za pozdní reakce, publikace článku na Nové republice mi unikla, takže aspoň stručně takto: Díky všem!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.