Reklama

čtvrtek 3. května 2018

Česká zbrojovka dodá na Ukrajinu obrnené vozidlá a húfnice

3.5.2018       Slovenská Pravdask s odvoláním na ČTK 

Čtěte prosím pozorně - naše vláda schválila dodávku zbraní banderovským hrdlořezům, kteří masakrují vlastní spoluobčany!!! 


Desiatky obrnených vozidiel a samohybných húfnic dodá česká firma Excalibur Army ukrajinskej armáde. Hodnota zákazky je v stovkách miliónov českých korún. Uviedol to v stredu denník E15 na základe vyjadrenia skupiny Czechoslovak Group, do ktorej firma patrí. Na dodávke spolupracuje česká firma s poľskou spoločnosťou Wtorplast.

Súčasťou dodávky sú bojové vozidlá pechoty BVP-1, vyrábané v Československu do roku 1989, po generálnej oprave, a ruské húfnice 2S1 Gvozdika, ktoré sa vyrábali aj v Poľsku a boli vo výzbroji českej armády.

Technika sa vyváža na Ukrajinu cez Poľsko sa súhlasom českého licenčného orgánu, povedal denníku hovorca Czechoslovak Group Andrej Čírtek. Presný počet a hodnotu objednaných vozidiel nechcela skupina zverejniť.

Priemyselný a zbrojársky holding Czechoslovak Group, ktorý sa v minulosti volal Excalibur Group, zastrešuje zhruba dve desiatky spoločností. Firma Excalibur Army obchoduje s vojenským materiálom. V minulosti napríklad dodala raketomety indonézskej armáde (která vraždila křesťanské obyvatelstvo  Východního Timoru - pozn.red.NR - vd) a poskytuje materiál aj služby českej armáde.

56 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Prostě spolupracují.
   A je vůbec nějaký rozdíl mezi nimi? Ukrajinskými fašisty a naší vládou?
   V podstatě i ty fašisty jsme si volili. Přesněji, ne všichni, ale naši zástupci. Při Majdanu. Zaorálek, Šětina, ....

   Smazat
  2. 9:09 Obchodní model se jmenuje "pravda a láska". Z toho je možné dovodit, jaký asi bude skutečný obsah.

   Smazat
 2. Vládu přibalit.

  OdpovědětSmazat
 3. Ten zkurvenej poskok a šašek Stropnický a s tou kundou Jourovou ať si vezmou flintičky a mašírujou na Ukrajinu bojovat po boku ukrofašounů...Jsou to zrádci slovanských národů i národa vlastního...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Raz darmo, aj to patrí k EÚ hodnotám.

   Smazat
  2. https://uloz.to/!T9JtHXcJrfQF/evropske-hodnoty-jpg

   Smazat
  3. https://uloz.to/!H1S1H512ab9u/karel-schwarzenberg-evropske-hodnoty-mp3

   Smazat

  4. Jakub Janda gay-porno herec (Patrik Jakl - podvodník)
   Ředitel think-tanku Evropské hodnoty a vedoucí Programu Kremlin Watch

   E-mail: janda(at)evropskehodnoty.cz

   Původem z: České Budějovice

   Jakub Janda je vedoucím programu Kremlin Watch a od roku 2018 ředitelem think-tanku Evropské hodnoty se sídlem v Praze. Specializuje se na reakci demokratických států na nepřátelské dezinformační a ovlivňující operace. Je spolupracovníkem Institutu pro bezpečnostní politiku a pravidelným přispěvatelem pro Atlantic Council. Pracuje jako člen redakční rady expertního portálu AntiPropaganda.sk a jako hrdý člen Aktivních záloh českých ozbrojených sil.

   V letech 2016 – 2017 byl pověřen českými bezpečnostními a zpravodajskými institucemi, aby konzultoval kapitolu “Vliv cizích mocností” v rámci Auditu národní bezpečnosti, kterou provedla česká vláda, kde se podílel na politickém posunu v této oblasti. Od roku 2015 byl požádán, aby poskytl informace nebo školení ve více než 20 zemích. V minulosti pracoval pro humanitární agenturu ADRA International a pro člena českého parlamentu.

   Jeho životopis je k dispozici v angličtině. Je možné jej sledovat na Twitteru či na Facebooku.   Radko Hokovský
   Předseda správní rady a vedoucí Programu pro vnitřní bezpečnost

   E-mail: hokovsky(at)evropskehodnoty.cz

   Telefon: +420 775 031 108

   Původem z: Braník, Praha

   Předseda správní rady a vedoucí Programu pro vnitřní bezpečnost. Do roku 2018 byl ředitelem think-tanku Evropské hodnoty, kde působil od roku 2005 postupně jako dobrovolník, projektový manažer, koordinátor mezinárodní spolupráce a výkonný tajemník. Mezi lety 2007 a 2010 vedl mezinárodní výzkumně-vzdělávací program European Values Network. Jako dobrovolník se angažoval v Asociaci pro mezinárodní otázky, Evropském parlamentu mládeže a Evropském hnutí.

   Odborně se věnuje problematice vnitřní bezpečnosti Evropské unie a institucionálním otázkám evropské integrace. Je autorem a spoluautorem řady odborných a akademických publikací a příspěvků na mezinárodních konferencích. Přednáší na Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií Metropolitní univerzity Praha.

   Svou disertační práci o ochraně Schengenského prostoru před nelegální imigrací obhájil na Katedře mezinárodních vztahů FSV UK, kde také absolvoval bakalářský obor Politologie a mezinárodní vztahy v roce 2006. Magisterský titul „Master of European Studies“ získal na Center for European Integration Studies (ZEI) při Univerzitě v Bonnu. Během svého studia absolvoval čtvrtletní stáž v Evropském parlamentu v kanceláři poslance Josefa Zieleniece a navštěvoval Robinson-Martin Security Scholars Program na Pražském institutu bezpečnostních studií. Na pozvání ministerstva zahraničí Spojených států amerických absolvoval International Visitor Leadership Program „Current U.S. social, political and economic issues for young European leaders“. Jeho životopis je k dispozici v češtině.

   Smazat
  5. Klára Veverka
   Zástupkyně ředitele pro provozní řízení

   E-mail: veverka@evropskehodnoty.cz

   Původem z: Dobruška

   V současné době na pozici Zástupkyně ředitele pečuje o hladký provoz think-tanku, jeho lidské zdroje a má na starosti Vzdělávací program “Žiju v demokracii”, který především studenty středních škol budí k sebevědomému občanství v liberální demokracii. Spolupráci s Evropskými hodnotami zahájila v červnu 2014 coby stážistka Analytického týmu. Předtím pracovala pro síť informačních středisek Europe Direct v Brně. Zde také na FSS MU absolvovala bakalářský program oborů Mezinárodní vztahy a Evropská studia. Mimo práci pro Evropské hodnoty se spolu s manželem věnuje pořádání městských her a teambuildingových aktivit. Tři semestry se učila čínsky, o svou psychiku pečuje vařením a zahradničením a aktivně propaguje dárcovství krve.


   Andrea Michalcová
   Zástupkyně ředitele

   E-mail: michalcova@evropskehodnoty.cz

   Původem z: Nové Mesto nad Váhom, Slovenská republika

   V současné době se na pozici Zástupkyně ředitele věnuje projektovému řízení organizace. Spolupráci s think-tankem Evropské hodnoty zahájila v květnu 2013 jako stážistka tehdejšího Analytického týmu. Později vedla regionální tým v Brně jako Projektová koordinátorka. Od podzimu 2016 působila v think-tanku jako Projektová manažerka. Má za sebou organizaci množství úspěšných akcí, mezi nejúspěšnější se řadí konference STRATCOM SUMMIT 2017, které se účastnilo 330 účastníků z 29 zemí. Má také zkušenosti ze soukromého sektoru, pracovala pro americkou IT společnost IBM. Vystudovala magisterský obor Studia Evropské Unie na Právnické fakultě Univerzity v Salamance ve Španělsku. Mluví plynně anglicky a španělsky.

   Smazat
  6. Jan Famfollet
   Člen správní rady

   Původem z: Písek

   Vystudoval francouzské gymnázium v Písku. Je absolventem oboru Francouzština se zaměřením na aplikovanou ekonomii na Univerzitě Palackého (Bc.) a magisterského oboru Hospodářská politika a mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě (Ing.). Získal cenu děkana za vynikající diplomovou práci na téma „Role dolaru jako mezinárodní rezervní měny“. V minulosti působil v Amnesty International ČR a absolvoval stáž v Czech Liaison Office for Research, Development and Innovation v Bruselu. V letech 2015-2017 působil na pozici zástupce ředitele pro finanční a projektové řízení v think-tanku Evropské hodnoty. Odborně se zabývá ekonomickými aspekty evropské integrace, s konkrétním zaměřením na bankovnictví a vývoj post-krizové architektury eurozóny. V současnosti je studentem doktorského programu Evropská studia na VŠE s dizertační prací zaměřenou na bankovní unii. Pracuje jako vrchní ministerský rada na Ministerstvu financí ČR.

   kopal_web
   Jiří Kopal
   Předseda dozorčí rady

   E-mail: kopal(at)evropskehodnoty.cz

   Původem z: Praha

   V roce 1999 se zapojil jako dobrovolník do aktivit nevládní organizace Ekologický právní servis a po dvou letech nadesignoval novou organizaci Liga lidských práv. V roli předsedy se až do předání Ligy mladším kolegům na konci roku 2009 zaměřoval vedle odborných témat v oblasti policie a mezinárodních mechanismů na ochranu lidských práv na rozvoj programů organizace i vnějších vztahů. V letech 2007 – 2010 byl pověřen, aby v pozici Secrétaire general adjoint pro Evropu a Střední Asii zastupoval mezinárodní nevládní organizaci Fédération Internationale des ligues des Droits de l’Homme (FIDH) se sídlem v Paříži v zemích tohoto regionu i při jednáních na úrovni Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a dalších mezinárodních organizací. Vedle Právnické fakulty Masarykovy univerzity (2003) absolvoval rovněž semestrální studijní pobyty na Univerzitě v Basileji, v Ústavu Maxe Plancka v Heidelbergu a na Kolumbijské univerzitě v New Yorku.

   V letech 2012-2015 bděl v dobrovolnické pozici místopředsedy Evropských hodnot nad rozvojem programových priorit, transparentním financováním a udržitelností organizace, jako předseda dozorčí rady dohlíží na dodržování pravidel hospodaření, stanov a etického kodexu. Ve své profesní činnosti se zabývá poradenstvím v oblasti managementu a ochrany osobních údajů, vedle toho od roku 2010 nezávisle posuzuje kompatibilitu evropského a českého práva pro instituce Evropské unie.

   Smazat
  7. Jana Holcová
   Členka dozorčí rady

   Původem z: Jižní město, Praha

   V think-tanku Evropské hodnoty působila jako projektová manažerka a několik let se podílela na přípravě jeho programové náplně. V současné době pracuje pro Rodinné a Montessori centrum 4medvědi, které před 4 lety spoluzaložila (Elaaga, o.s.). Má zde na starosti PR a komunikaci a také program centra. Před tím pracovala v oddělení interní a externí komunikace jedné z velkých českých bank a pět let pracovala v českých médiích (např. ČTK, iDnes, Lidové noviny). Jana vystudovala mediální studia a žurnalistiku na FSS MU a FSV UK. Strávila jeden semestr na stipendijním pobytu na Freie Universität v Berlíně. Má dvě děti.

   Petr Holec
   Člen dozorčí rady

   Původem z: Brno

   V Evropských hodnotách se dříve podílel zejména na finančním řízení a fundraisingu. Po několika letech strávených v oddělení nákupu pro přední světovou petrochemickou společnost pracuje nyní jako projektový manažer. Inženýrský titul získal z česko-francouzského programu MFTAP L’Adminitration Pubique/Veřejná správa a magisterský titul obdržel na Palackého univerzitě v Olomouci (Aplikovaná ekonomie).   Milan Zálešák
   Finanční a fundraisingový manažer

   Původem: Uherské Hradiště

   Vystudoval VŠE v Praze. Po ukončení studia se věnoval práci v oblasti kapitálových trhů jako makléř a portfoliomanažer. Další jeho pracovní zkušenosti se týkaly práce v oblasti řízení úvěrových rizik v bance. Pracoval jako analytik v marketingovém oddělení ČSA a později zodpovídal za řízení personálního rozpočtu ve finanční správě. Před pár lety zakotvil v neziskových organizacích, což je pracovní zkušenost, která jej baví a zajímá. To co jej nejvíce přitahuje je vidět věci v celkových souvislostech, a to nejenom finančních, ale organizace jako celku. První zkušenosti v neziskovém sektoru získal v méně známé neziskové organizaci Amelie, a později vedl ekonomické oddělení v Charita Česká republika.

   Jako finanční a fundraisingový manažer je odpovědný za řízení finančních toků a nákladů ve společnosti a zodpovídá za fundraisingové aktivity celé společnosti.   Anežka Nekovářová
   Manažerka vnějších vztahů

   Anežka se do týmu Evropských hodnot přidala na podzim roku 2017. Předtím pracovala pro Evropský institut odkazu šoa, kde působila jako projektová manažerka a později jako ředitelka. Tato obecně prospěšná společnost se věnovala prosazování práv obětí holocaustu a ostatních obětí nacistické perzekuce na národní, evropské a mezinárodní úrovni. Anežka vedla projekty spojené se sociální péčí o oběti nacismu a restitucemi nemovitého majetku a tato nelehká, avšak velice důležitá témata prosazovala v Evropském parlamentu. Mimo to spolupracovala s vládami 47 zemí, ambasádami, mezinárodními organizacemi, židovskými obcemi a samotnými oběťmi šoa.

   Anežka vystudovala obor Bezpečnostní studia, kde získala bakalářský titul a Ochranu obyvatelstva na Fakultě biomedicínského inženýrství pod ČVUT, odkud si odnesla titul inženýrský. Ve své diplomové práci se věnovala ochraně měkkých cílů před teroristickými útoky, díky čemuž získala vhled do této problematiky, která je bolestivou realitou naší doby.

   A proč se do našeho týmu přidala? “Věřím v silnou občanskou společnost, jejímž posláním je chránit lidská práva, demokracii, právní stát a naše členství v EU či NATO, bez nichž bychom se mohli až příliš lehce vrátit do dob před Sametovou revolucí. Budoucnost České republiky leží v rukou každého z nás a záleží jen na nás, jak se k této odpovědnosti za naší budoucnost postavíme.”

   Ústředí, kde jinde než v Praze:
   https://pornfile.cz/!48odQHRq5WhF/evropske-hodnoty-reprezentuje-tento-reditel-deviant-j-j-mkv-avi-mp4

   Smazat
  8. Janda je v Bruselu brán jako vysoce výkonná osoba, které se svěří pod jeho správu veřejný prostor - například tento web. Buď se sformuje do podoby, kterou bude požadovat Janda, nebo nebude vůbec.

   Bude to pozůstávat z několika sekcí: politika, lidská práva, školství, geografie, technika, věda a další. Veřejný prostor bude mít osnovu, podle které bude psát a každý příspěvek půjde na schválení. Včetně "ženských" magazínů, kde budou muset být třeba příspěvky o dětské masturbaci a její prospěšnosti, ale například nebudou tam smět být obrázky a články o "klasických" rodinách.

   Zdejší plátek zřejmě zruší kompletně. A jestli si bude někdo myslet, že to nějak obejde, tak ne, jakékoliv vybočení ze schématu se bude trestat od velkých peněžních pokut na začátku až po ztrátu svobody. Například pokus o šíření videa pána zdejších stránek, "Uloupené Kosovo", byť jen výměnou mezi známými, se bude trestat jako vlastizrada. Bude také oznamovací povinnost. Kdo neoznámí podobné konání, bude potrestán taktéž odnětím svobody.

   Smazat
  9. Ty pornobuznovské Hovnoty Velkého Onana Jakuba Jandy s malým by to chtělo řádně zderatizovat , (použít lze britský novičok) !!!! Zrůdy fašistický , svině vlastizrádný , peklu sloužící !

   Smazat
 4. Hlavně si lidé dobře pamatujte, koho volíte. A sledujte jeho činy po volbách. Stáváte se takto nechtěně spoluviník!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:26 Jenomže po zvolení otočí a všechno převrátí co slibovali. Takto za chvílí nebude koho volit. Jsou to lháří a jde jim jen o koryta.

   Smazat
  2. Anonymní 10:35

   Pravidelně volím komunisty, zatím neotočili. Pokud zklamou i oni, pak opravdu nebudu mít koho volit.
   Narozdíl od většiny spoluobčanů já zklamaný nebývám. Ale celkově je mi to prd platné, protože vládnou ti, které volí spoluobčané a trend od "špatného k ještě horšímu" tudíž stahuje i mě.

   Smazat
  3. 14:06

   Točí se jak holub na báni, téměř všechny ty sviňárny přemlčili, jen aby ze sněmovny nevzlétli ven. Milý pan/e/í všichni jsou stejní, to k vidění je divadlo pro voliče! Děláte si iluze, prezident Zeman přijel superbem. Předseda Filip, limuzínou Audi luxus?

   Vás stahují oni sami, lavírují pro své výhody, jinak slova, slova, slova. Vezou se a již brzy ze sněmovny zmizí. Nejsem antikomunista pouze jako oni realista a pragmatik ...

   °°°°°

   Smazat
 5. Zbranema se kseftuje o 106.Slovensko ma v tomto historickou skvrnu :dodavalo i vojaky ke Stalingradu ,pote ,co se pridalo se svym Slovenskym štatom k Adolfovi.My jsme ovsem dodavali zbrane casto na obe strany konfliktu.A jiste radi podporime i Pravy sektor.Je to k zbliti ,ale je to tak.Kecy politiku ,EU a nezavislych rozsevacu pravdy a lasky si muzem strcit ...za klobouk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. netáaj Slováci pri Stalingrade bojovali len v Magyarskej armáde - vojaci z anektovaného územia Horthyho vládou - hovno vieš a prestaň piť vodu z Vltavy, škodí ti to .... aj keď sa tvári že je to Smíchovská desitka

   Smazat
  2. Pokud se pamatuji, byl Slovenský štát druhým po Říši, kdo napadl Sovětský svaz. Ještě v roce 1977 mi kluci v socialistických kasárnách na Slovensku zpívali pod vlivem ..rež a rubaj do krve, po tej českej kotrbe,dokial´ Slovák na Slovensku pánom nebude.. a 5.květen 1945 nazývali prevracanie skríní,že Česi vyrucili skrine cez oblok a zrobili v Prahe revolúciu.. Nic ve zlém, nechali jsme se rozeštvat, rozdělili jsme se a zbrojní výroba na Slovensku byla dalším českým podrazem. Dnes Češi "musí" zvýšit financování zbrojení, aby v budoucnu jiní vychcánkové napojení na politické špičky mohly prodávat použité zbraně komukoliv..

   Smazat
 6. Ale pánkovia a dcérečky, gescheft je přeci gescheft... jwnom jestli ten Porošenko pořádně zaplatí plnou cenu dřív, než se zase podrouší...

  Když ty zbraně nechtěl koupit Trump, Asadovi je prodat mutr Merkel nedovolila, Izrael má díky diasporám z celého světa na lepší... a ČESKÝ NÁROD MUSÍME ODZBROJIT ZA KAŽDOU CENU, je export nejlevnější a nejbezpracnější formou likvidace zbraní. On je pučista Porošenko s nazibanderovci rozmlátí o hlavičky dětí těch rusky mluvících Oděsanů, Luhanců a Donbasanů, kteří mají tu drzost odmítnout ukrajinský spisovný ARGOT nacistických zločinců místo jejich lidské řeči, a ještě chtějí nějakou svobodu a lidská práva. Přitom to jsou jenom slovanští Gójim, chápete tu drzost?

  Za zisk z toho gescheftu nichtgescheftu jim prý Micron od superbabky slíbil nabídnout nějakou superpistoli od Manurhina... a špatnej kauf je přeci pořád lepší, než žádnej kauf. To vám potvrdí i každý vládní poradce. Shalom, babooni (oslovení zapůjčeno od pana Honolulua). Oni nás (podle hlouposti jejich propagandy) mají za méně, než opice střežící Gibraltar.

  OdpovědětSmazat
 7. Stanislav Ševeček3. května 2018 8:53

  generální opravy BVP1 prováděli "Češi" v Detve?

  OdpovědětSmazat
 8. generálne opravy robili Poliaci -

  OdpovědětSmazat
 9. zbraňové systémy v Česku

  OdpovědětSmazat
 10. No jo když někdo může poslat munici hrdlořezům z isis tak prodá zbraně fašistům.

  OdpovědětSmazat
 11. Proto jsem zde psal o mediálním a vládním mlčení "samovybombardování Vrbětic", asi zřejmě shúry z nebes.

  O ty grázly, co to způsobili se nikdo nezajímá, škody jdou na hrb, daňovému poplatníku a platby za způsobené škody dodnes trvají.

  Jeden z advokátů těch grázlů, co dělají špinavou práci s posvěcením vlády ČR prohlásil, že ti to lidé nemají rádi publicitu. Tak je médiamanipulanti nenahání?!

  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvědomte si, že demontáž nábojů starší výroby je minimálně 10x dražší než jejich vypálení. A naši politici se mohou přetrhnout, aby vyhověli USA v nákupu jejich vojenské techniky a třeba i horší než jsme měli.Sledujte Soukupa v TV- té špíny o korupci a zlodějinách hnus,hnus -vypráskat všechny ty šmejdy od leva do prava!!!!!

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 13. Tvrdí o sobě, že jsou demokraté. Jenže jsou spíše fašisté, kteří vydělávají na neštěstí druhých. Místo aby vyzbrojili naší armádu, tak raději posílají bojovou techniku do zahraničí. Na Ukrajinu na zabíjení nevinných lidí v Donbasu. Ženy, děti a staré a nemocné. Vlastně proč ne. Vždyť nejde o jejich života, ani o životy jejich blízkých. Tak proč by je to mělo trápit. Hlavně že mají peníze, i když jsou krvavé. Co na tom. Že páni politici. Vás to nezajímá, máte strašně moc práce s rozdělováním koryt a přemýšlíte kde v tomto státě ještě co ukrást. A hlavně jak sem dostat co nejvíce imigrantů a vy jste měli co nejvíce peněz sami pro sebe. Ať krev nevinných lidí zabitých těmito zbraněmi padne i na vaši hlavu. KDO S ČÍM ZACHÁZÍ, TÍM TAKÉ SCHÁZÍ

  OdpovědětSmazat
 14. Celá Evropa je fašistická. Německo, Španělsko, Itálie. K nim přidejte ostatní evropské státy, které bojovaly po boku nacistického Německa proti SSSR (Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Holandsko, Francie, Ukrajina, pobaltské státy atd.). Najdete málo států v Evropě, které vojensky nepodporovaly Hitlera.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je logický, ne? Když dobrovolníci 22. června 1941 překračovali sovětské hranice, byli ještě většinou horoucími nacionalisty. Jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji!- https://www.youtube.com/watch?v=OhF4Y3Mvj2g

   Smazat
 15. Psychopati obchodující se smrtí. Hnus podpora zabíjení spoluobčanů. Jenom jestli zbraně Ukrajina také zaplatí. Abychom to nakonec neplatili všichni z našich daní.

  OdpovědětSmazat
 16. Někdo nadává na havla, že údajně nepovolil export zbraní, a když je prodej dohodnut, tak zase je vše špatně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se, Havel propagoval především zrušení našeho zbrojního průmyslu. To je už pak jen logický důsledek, že když se nevyrábí, není co exportovat.
   Navíc kdybyste nebyl hlupákem, přišel byste sám na to, že při exportu zbrojního materiálu se musí zvlášť dobře zvažovat, komu jej dodám. Vy byste pro příklad ve své tuposti na požádání podal nůž člověku, který vás přišel vykrást?

   Smazat
  2. 8:52
   Takže podle tvý"""logiky"""je v pořádku dodávat zbraně těm podělanejm banderovskejm vrahům???!!!!!

   Smazat
 17. Dodávat zbraně havlobanderovskejm sviním by naším kolaborantům ve vládě šlo....za vlastizradu by měli každej jeden vyfasoval kulku!!!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Havel ZRUŠIL zbrojní průmysl a otevřel cestu amíkům k trhům a zbrojnímu monopolu.

  OdpovědětSmazat
 19. Húvfnětě si do kélu!
  raději uveřejněte seznam firem a seznam státních úředníků, kteří povolili a vyvezli bojovou techniku, zbraně a munici za posledních pět a dvacet let!!!
  A pak začněte ukazovat svaly. Jinak si podejte ruce s Kalouskem a jeho náboženskou obcí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:51

   Jedním z mnoha zbrojařů a kamarádů Kalouska je:

   Richard Háva (* 1957) český podnikatel zejména v oblasti obchodování se zbraněmi.

   Richard Háva

   Chybí svobodný obrázek???

   Ovládá podnikatelskou skupinu kolem firem Omnipol a Zenit, které vykazují obrat kolem tří miliard korun a zaměstnávají asi dva tisíce lidí. Žije ve švýcarském Conches nedaleko Ženevy. Od 90. let 20. století je znám svým přátelstvím s politikem Miroslavem Kalouskem, který tehdy působil jako náměstek ministra obrany. Hávova firma Zenit se tehdy podílela na sporné výměně 10 ruských stíhaček MiG-29 do Polska za 11 vrtulníků W-3 Sokol atd. atd.

   Zdroj:

   https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Richard_H%C3%A1va

   Ramón

   Smazat
  2. Pokračování s Richardem Hávou a Kalouskem:

   Fotovoltaika - Slunce nalákalo zbrojaře Hávu!

   Zdroj:

   https://ihned.cz/cesko/c1-46398370-slunce-nalakalo-zbrojare-i-lobbistu-ods-oba-se-ted-vrhli-na-fotovoltaiku

   Ramón

   Smazat
 20. Si zjisti sám,kterej ministr ten vývoz podepisoval!

  OdpovědětSmazat
 21. Proboha, jenom ať se to nedozví pan Babiš, ten by jim dal co proto.

  OdpovědětSmazat
 22. Blbiš je podřadnej kripl!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:18 To si nevyberete, já už věřím tomu, že do politiky se nacpe jen hajzl.

   Smazat
 23. 12:21
  To je sice pravda,ale ten vlezdoprdelista mně SERE neskutečně!!!!!

  OdpovědětSmazat
 24. Nerozumíte tomu . Zbraně které Česko dodá Ukrajincům jsou přece humanitární . Venca Havel v tom měl přece jasno .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a podle názoru pana prezidenta Zemena je Porošenko prezident míru. Teď to sice nepřipomíná, co kdysi řekl, ale dobře ví, že by mu to na popularitě nepřidalo.

   Smazat
  2. Anonymní 7:25

   To o sobě rád prohlašuje sám Porošenko. Nevím o tom, že by mu napovídal Zeman. Jak jste na to přišel?

   Smazat
  3. 7.32 Nejspíš to 7.25 opsal od investigativce P. Radosty.

   Smazat
 25. Podporujeme tak vraždění lidí na Dobasu vlastním státem, zaplať pán bůh, že Krym je již opět ruský. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 26. Můžete si nakrást, mít miliardy a zákon na vás nemůže .... ale co kdyby vám život znepříjemňovali sami lidé a ne jen nadávkami či vyplazováním jazyka?
  Pokud poměr "nemorálních" dosáhne určitého poměru k morálním a tlak trvá dostatečně dlouhou dobu, dojde k otřesu ..... situaci lze oddálit a eliminovat pohazováním drobků a udržování části společnosti ve "spokojeném" stavu ...
  Pokrytectví .... to slovo budu opakovat stále dokola. Pokrytectví je momentálně převažující rys naší politiky na všech úrovních.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jinými slovy, zmrdi se musí konečně přestat cítit v této zemi bezpečně.

   Smazat
 27. Před sto lety tisíce prostých mužů bojovali za svobodu této země...Tisíce mužů také padly, především v kruté občanské válce v Rusku. Další tisíce mužů trpěli v Rusku v lágrech po té, co překročily hranice Polska, tehdy už znásilněného SSSR a Hitlerovým Německem. Tito muži pak bojovali za tuto zemi...spolu s velkým počtem těch, komu se podařilo přepravit na Západ. Jejich oběti byly zdánlivě marné, pokud to posuzujeme vývojem po roce 1948. Soudě podle
  zdějších komentátorů v této zemi nevyrostla po roce 1948 generace nových zastánců republiky a demokracie, ale zjevně nová generace kolaborantů. Pokud se člověk zeptá zdejších západobijců-patriotů na historii jejich země, neznají ji, lépe znají dějiny východní despocie. O demokracii zdejší "židobijci" nevědí také nic. Ukrajina byla násilně zabranou součástí Ruského Imperia, přitom křesťasntví přijala o nějakých 400 let dříve než Moskva a ukrajinská gramatika byla vydána o nějakých stodvacet let dříve než ta ruská. Ruské Imperium si svým způsobem přisvojilo ukrasjinské děšjiny. Mimochodem gramatika byla vydána v Praze. Ukrajinština je gramaticky i lexikem jazyk blízký polštině, srbochoirvatštině, nikoliv ale ruštině. Dějiny Ukrajiny v rámci polsko-litevského státu jsou blíže dějinám českých zemí... Pokud tedy Čech odmítá Ukrajincům jejich samostatnost, pak znevažuje boj svých předků, kteří docílili samostatnosti českého státu před sto lety. Vystupujete proti zdějšímu pokrytectví a vaším vzorem je Putinův mafiánský stát, ve kterém pokrytectví, sociální nerovnoprávnost a zvůle, jejíž obětí byste byli předvším vy, antizápadobijci, a to nejen tím, že byste již dávno padli upití špatnou vodkou. Nemáte ani dost odvahy, abyste se sedbrali a šli žít tam, kde je podle vás ráj... Nicméně, desetiletí jsme tento ráj měli i zde i s vámi. Díky, ale více nechceme. Místo života nabízíte jen zmar.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.