Reklama

pátek 4. května 2018

Čínská rozvědka k situaci v Sýrii

Jevgenij Satanovskij
3.5.2018  Outsidermadia
Podívejme se na zajímavý pohled, který nám poskytl přední ruský expert na otázky Východu, ředitel nestátního Ústavu východních studií Jevgenij „Armagedonovič“ Satanovskij…

Začněme od vojenských otázek, spojených s Východní Ghútou, kde je v plném proudu operace jejího vyčištění od teroristických seskupení, fakticky její osvobození. Materiál připravil náš dobrý přítel Maxim Kazanin podle materiálů čínských analytických vojenských zdrojů – a to je vždycky zajímavé.

Došlo k tomu, že region Východní Ghúty je nacpán teroristickými skupinami – protureckými, prosaúdskými. Je ale třeba říci, že ruští vojenští specialisté tam provádějí úplně stejné operace, jaké před časem prováděli ve východním Aleppu. Takže i bič i cukr, i laskavě i tvrdě, vedou jednání o propuštění těchto islamistů, včetně jejich rodin – chtějí-li zůstat naživu. Je velký rozdíl mezi tím, jak pracují naši a jak Američané. My operujeme rozumně a minimalizujeme vojenské i nevojenské ztráty – a nejen svoje, a nabízíme jim: „Dobrá, nemáte rádi Asada, to je vaše věc, ale chcete vy i vaše rodiny zůstat naživu?“ Operací k osvobození Východní Ghúty bylo mnoho a Číňané poukazují na to, že většina z nich ztroskotala, což naprosto neodpovídá operacím, které vedou ruští vojenští poradci. Závěr je jednoznačný – široká agenturní síť v řadách syrské vládní armády. Ve Východní Ghútě došlo k vážným ztrátám v řadách syrské armády. Zahynulo tam sedm syrských generálů a kromě nich i několik zkušených ruských vojenských poradců. Toho si ruské nejvyšší vojenské velení nemohlo nepovšimnout.

Skoro šest let je Východní Ghúta základnou pro teroristické útoky v syrském hlavním městě, pro útoky proti syrským, ale i ruským vojenským základnám Hmímim a Tartús. Jde o to, že drony použité při koordinovaném útoku na ruské základny byly vybaveny čínskými procesory a analýzou jejich navigačních údajů si naši specialisté ověřili, že byly vypuštěny z Východní Ghúty.

Plánovalo se, že islamisté budou území Ghúty kontrolovat minimálně do poloviny letošního roku, přičemž počátkem dubna se jim podařilo několikrát zaútočit na ruské vojenské objekty – proto vyčišťovací operace ruských sil. Bylo zjištěno, že v obydlených místech tohoto regionu operuje mnoho západních vojenských poradců z řad aktivních příslušníků ozbrojených sil Británie a USA s nejnovějším vybavením, s moderními spojovacími prostředky. Pokud se snad někdo domnívá, že „fantom Skripalových“ a veškerá hysterie kolem byly proto, že oni nás sami od sebe nemilují, tak to není úplně pravda. Důvodem byl velmi konkrétní neúspěch ve velmi konkrétním regionu zeměkoule po velmi vážných ztrátách amerických i britských. Velení amerických sil speciálních operací naplánovalo noční útok 200 raket Tomahawk přednostně na syrské objekty, kde jsou soustředěny ruské speciální jednotky, ruští poradci nebo velké zásoby munice a dalšího vybavení.

A tady to začíná být zajímavé. Vzpomínáte-li si, jak náčelník ruského genštábu Gerasimov varoval, že jestliže cokoli poletí na místa dislokace ruských občanů, bude sestřeleno nejen to, ale i nosič. (Tedy třeba i letadlová loď – pozn. překl.) A u nás tady někteří hned propadli hysterii na téma – jak to, to budeme bít Angličany, Američany? Ale co bychom mohli dělat, pokud by na nás zaútočili?

Navíc, podle čínských zdrojů, Američané plánovali ve Východní Ghútě výsadek s cílem maximálně zkomplikovat naši vyčišťovací operaci. Plán ale, z řady příčin, neuskutečnili. Pozorovatelé z arabských zemí a čínští analytici očekávali, že Američané podniknou rozhodné kroky k záchraně jim podřízených seskupení. To by ovšem hraničilo s vyhlášením války Moskvě, protože my jsme prohlásili to, co jsme prohlásili. Znovu připomínám, že myšlenka ničení letadel, raket i jejich nosičů je právě o tom.

Před zahájením vyčišťovací operace ve Východní Ghútě ruské letecké síly posílily leteckou skupinu na 100 jednotek. Na základně Hmímim bylo soustředěno 8 stíhacích bombardérů SU-34, které přesnými údery likvidovaly řídící a spojovací místa předpokládaného protivníka. Američané přitom nečekali, že sami piloti SU-34 a SU-27 dokáží podniknout 30 i více letů za den. Za 3 měsíce operace bylo na pozice protivníka shozeno cca 7 tisíc bomb, zahynulo kolem 20 tisíc bojovníků a členů jejich rodin. Na bojovém duchu bojovníků ve Východní Ghútě se velmi podepsaly přesné likvidace amerických a britských vojenských instruktorů. Jen podle výsledků nočního bombardování 17. března bylo zlikvidováno kolem 200 příslušníků speciálních sil armády Spojených států. Znovu opakuji, že jde o informace z čínských zpravodajských zdrojů – nikoli o nějaké naše výmysly. To vůbec nejde srovnat s hysterií kolem Skripalových, s „projevy solidarity“. Slyšeli jste od nich alespoň slovo o tom, o čem teď mluvíme? Jistěže ne. Přece se nepodepíší pod takovými ztrátami, pod vlastní neschopností! Dovedu si představit, co by se stalo Trumpovi, kterého noviny milují jako pes hůl.

Je třeba říci, že syrské vládní síly jsou málo efektivní, ale byly tam soustředěny dostatečné síly našich speciálních operací. A ty už udeřily na pozice bojovníků a chytali jejich polní velitele  na jedničku s hvězdičkou. Právě ruské speciální jednotky zajaly velitele Al Rahmána. Číňané zaznamenávají velmi vysokou efektivitu jednotlivých druhů ruské techniky a výzbroje – jako transportérů „Terminátor“ a „Terminátor-2“, termobarické náboje, atd. Z jejich hlediska i naprosto nejvyšší úroveň koordinace mezi různými ruskými jednotkami. To k otázce, nakolik profesionální je ruská armáda a jak umí bojovat, když musí…

Už v březnu t.r. se Čínané domnívali, že k slábnutí odporu islamistů ve Východní Ghútě došlo především díky přítomnosti velkého množství amerických britských vojenských poradců. Na rozdíl od Aleppa je v Ghútě situace jiná. Od té doby dostali pěkně naloženo a ukázalo se, že se nemohou vyhnout odhalení a zajetí – dokonce i při pokusu o odchod z obklíčení spolu s islamisty. K 1. dubnu odešlo z pěti obydlených míst Východní Ghúty 14 tisíc islamistů a 28 tisíc jejich rodinných příslušníků, a to nemluvím o více než 120 tisících civilistů. Řeč je jen o islamistech a jejich rodinách, mezi nimiž byli zamaskováni Britové a Američané. Zvlášť zoufale se, podle čínských údajů, o únik z obklíčení snažili vojáci 22. pluku britské speciální paradesantní služby. Kvůli úniku přes kordon ruské vojenské policie se dokonce oblékli do ženského oděvu – burky… někteří z nich se tak dostali až do provincie Idlíb. V této souvislosti je třeba říci, že Angličané při provedení tajných operací v Sýrii a Afghánistánu využívají prostředky maskování maximálně. Jednotkami ruských speciálních operací bylo v jednom z okresů Východní Ghúty zablokováno kolem 200 britských vojenských specialistů. K jejich osvobození Londýn zapojil všechny diplomatické kanály spojení s Moskvou. Chápete už, proč tak hysterčí? Případ Skripal, bití hlavou o zeď, výkřiky o tajné příšeře z mořských hlubin…

Podle čínských specialistů se Američané přes své operativce v Sýrii pokoušeli k odvedení pozornosti syrských vojsk a ruských specialistů od Východní Ghúty zorganizovat ofenzívu z regionu Tanf … ovšem vzhledem k dostatku letadel a dalších prostředků dokáží ruští vojáci zasahovat současně v různých regionech Sýrie. Američané po linii tajných služeb provedli více než 350 letů do Jordánska, kam dopravili moderní výzbroj, kterou plánují dopravit do Sýrie k zadržování ofenzívy vládních vojsk a ruských specialistů na jižním a jihovýchodním směru.

Čínští specialisté hodnotí situaci následovně: Spojené státy nestáhnou jednotky a tím méně přistoupí k jejich početnímu snížení mezi islamisty. Na jejich svěřence rozšíří vliv Turci, Saúdové, Emiráty a další země. Američané jsou samozřejmě zainteresováni na rozvratu Sýrie, nicméně nemohou pustit z ruky kontrolu na regionem, který je strategicky důležitý pro Rusko a Čínu. To jen na konto výkřiků, že my tam na vlastní pěst kohosi zachraňujeme a ve skutečnosti… Ale Číňané z nějakého důvodu mají za to, že je to důležité i pro ně. Možná proto, že je tam velmi mnoho ujgurských teroristů, možná proto, že nemají nejmenší pochyby o tom, proti komu potom Američané ty vycvičené Ujgury pošlou, bereme-li v potaz obchodní válku proti Číně, vyhlášenou Trumpem. Válku proti výrobcům oceli a hliníku – a odpovědí je, že 128 položek amerického zboží bude v Číně zatíženo pětadvacetiprocentním clem.

Tak to napsali Číňané, a my to jen předkládáme posluchačům…

Zdroj: Jevgenij Satanovskij
Překlad: st.hroch 180502

40 komentářů :

 1. Nikdo kompetentní nechce komentovat prezidentovo vyjádření o výrobě a testování nervově paralytické látky Novičok v Česku. Zastupuji na Zemi vesmírné civilizace už dvacet jedna let a považuji za potřebné jejich názor sdělit: Jak už jsme uvedli, použití tohoto jedu proti Skripalovi a jeho dceři v Británii je lží, která má ale za cíl něco důležitějšího než očernit Rusko a poštvat lid pokud možno celého světa proti němu. Jde o naprosto nefér jednání, které je logicky i tou největší zbabělostí, které je samčí tvor schopen,... o mužích se nedá mluvit. V pravdě je síla a proti lži musí bojovat každý, což předem zabraňuje úspěchu v touto akcí Británie vyvolaném konfliktu. Pokud tedy prezident Česka dostál svému charakteru zrovna plně v souladu s jeho heslem "Pravda vítězí", kterým by měl být vázán, protože ho má na prezidentské standartě, pomohl vašemu vítězství více něž kdokoliv jiný. Navíc je čestným, prezidentem, zrovna, což by mělo být faktickým a účinným vzorem a inspirací všem, kteří nechtějí být v boji poraženi, protože Bůh je, mimo jiné, ta pravda. Představte si, že by Bůh lhal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. --- Je mi líto, ale pokud budete ve vašich těchto lžích pokračovat a za jejich iniciátora považujeme toho sprostého kapitalistu Trumpa, který tak nefér žije ode vždy a proto je úspěšným podnikatelem, ztratíte naši podporu. My vesmírné civilizace se nepostavíme na stranu Ruska a Číny, jsou horší než Západ, nicméně,... proč bychom vás měli bránit a nebo dokonce podporovat.

   Smazat
  2. Prosím abyste se odebral na svůj pokoj. Vycházky již bohužel skončily.

   Smazat
 2. Satanovskij o vzájemných sporech Ukrajinců a Poláků včetně Židů
  https://www.youtube.com/watch?v=2Y8RHlKwbl4

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 3. 12.42 - ty jsi nějakej jeblej,viď...To se asi Rusové poserou,když se ty,vesmírná civilizace,za ně nepostavíš...Je pátek,no,holt Bohnice mají vycházky...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:20 Tisíce let neměly právo na Zemi zasáhnout, nyní už smějí a je to pro vás lidi nezvyklé. Chápu, že jste si odvykli. Nicméně, vesmír je obydlen a vesmírné civilizace na Zemi byly přítomny vždy, máte o tom mnoho i hmotných důkazů,... počínaje třeba římskou a řeckou mythologiemi. Víte, mně se v dnešní už vývojově pokročilé době zdá slaboduché, ignorovat,... jen v naší galaxii, těch přes čtyři sta miliard hvězd a k tomu mnohonásobek jejich planet. Fakt, Fakt, je život jen na Zemi? Zbláznili jste se?!

   Smazat
  2. --- a abych nezapomněl, jsou silnější - vyspělejší i válečně.

   Smazat
  3. Nesahejte na vesmírnou civilizaci. To je exot zdejšího blogu, a my si ho pěstujeme.

   Smazat
  4. 16:42 Kolem planety Země nic není, jste jen vy lidé a to v celém vesmíru jen vy. A byli jste na Měsíci. Dobré?

   Smazat
  5. https://thefallen.militarytimes.com/ zde můžete kouknout

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. "Jen podle výsledků nočního bombardování 17. března bylo zlikvidováno kolem 200 příslušníků speciálních sil armády Spojených států."

  Tak tomu snad nikdo pricetny nemuze verit. Tech 200 americanů by melo 200 rodin, ktere by prisli o syny, otce a pod. to si vazne myslite, ze by se v USA utajilo? Kdyz se to neda utajit ani v Rusku? Kdyby autor napsal, ze tam zahynulo 5 nebo 10 agentu CIA ale 200 vojaku? Navic se odvolava, ze je to pravda, protoze to preci pisou Cinane a ne my...tak se ptam kde je ten cinsky zdroj? I ja si muzu povymyslet 5 stran hlouposti a pak rict, ze jenom opakuji to co jsem slysel od treba Mongolů...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. já tomu také nevěřím protože ČT nic takového neříkala

   Smazat
  2. to 14:33
   nepopiratelny fakt a skutecnost je ta, ze krome rusu jsou v Syrii vsichni ostatni jako agresori a valecni interventi. Nikdo, opakuji nikdo je tam nepozval a tak tam jsou nelegalne! Takze zklidni hormony a tohle si znovu zopakuj: pokud by tam nebyli, bylo by po problemu, protoze syrani se se pak s nimi vyporadali velmi rychle a snadneji.

   Smazat
  3. To jsou už Rusáci na tom tak špatně, že zprávy z oblasti, kde působí, musí předávat země, která tam vůbec nepůsobí? Ale asi ano, protože jim už naprosto nikdo nevěří, nečtou se, nikoho nezajímají. Ale Čína to taky přehnala. Zdá se, že to okopírovali ze zdrojů v Rusku. To je první ruský mediální úspěch, protože je dosud nikdo necitoval. Což je úplný opak v případě jakéhokoliv Západního zdroje, ten se cituje ihned a napříč zeměkoulí.

   Smazat
  4. Trumpeta to ale přiznal, jenom jakoby náhodou mu to "uklouzlo" ... řekl že bylo mnoho obětí, velice mnoho..."

   Smazat
  5. 14.33 , zoldaky nepohrbivaji na Arlington cemetery ! Jsou nikto,

   Smazat
  6. 17:48 Dobře jim tak agresorům a podporovatelům terorismu.

   Smazat
  7. https://thefallen.militarytimes.com/ zde je americký seznam padlých

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. 14:33
  kdyby cinane tedy cinsky zdroj uvedl, ze to bylo 200 rusu....tak bys tomu rozhodne, ale rozhodne UVERIL. Ty jses proste jen zakomplexovany proamericky usak. Nevidis, neslysis, nemyslis a jen papouskujes proamericke fraze a naprosto jim nekriticky stranis a co je nejhorsi OMLOUVAS svinstva, ktere americani a spol. nejen v Syrii pachaji. Delas to bud z vrozene blbosti nebo za cizi penize. V tvem pripade je to za oboji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každá žlutá opice má mít tohle na krku. A zahodit klíče! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sloužíte jen tady nebo toho stíháte víc? Je to dost jednotvárné a upocené, nemyslíte?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 18. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 4. května 14:30.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 19. Není sionista jako sionista!

  Drazí soudruzi, дорогие товарищи!
  My komunisti a putinisti máme srdce otevřené, ale zároveň máme zkušenosti, OBROVSKÉ.
  Proto víme, že Němcům (+ všem ostatním Euroameričanům) nemůžeme, NESMÍME věřit.
  Týž axiom platí samozřejmě o křesťanech a sionistech, a všech jiných podobných.

  Na druhou stranu víme, že „Není Němec jako Němec.“ (Kl. Gottwald)
  Ano, ačkoli je to dnes málem k nevíře, pro nás vědecké ateisty, tak v nedávné minulosti existovala SPOUSTA komunistů německého původu. A nebyli to jen potomci krásných ruských vojáků-osvoboditelů, jichž se po osvobození Německa od fašismu narodilo cca 1 000 000, z něžně láskyplných spojení prostých vděčných Němek s rudoarmějci.
  Ano, s. Gottwald mluvil o RODILÝCH Němcích, a měl přitom leninskou pravdu.

  Můžeme tudíž důvodně předpokládat, že i dnes existují komunisti a putinisti neslovanského původu, i když jen hrstka, přirozeně.
  A právě soudruh Евге́ний Я́нович Сатано́вский je SKVĚLÝM potvrzením této naší hypotézy.
  Jen se pokochejte četbou jeho SKVOSTNĚ upřímného высказывания:
  - Вы считаете себя русским?
  - С культурно-цивилизационной точки зрения - безусловно. С этнической - я русский еврей. Не просто еврей, а именно русский еврей. Что сильно отличает меня от еврея бухарского, горского, грузинского или тем более марокканского, американского или немецкого. Притом что общие предки с американским и немецким евреем у нас вполне могут быть - но именно предки и не более того.


  Konečně: I Veliký Stalin, druhý až třetí největší Rus všech dob, se narodil jako obyčejný Gruzín, že.
  Můžeme tedy směle konstatovat, že Velebná Matka Příroda dala Ruské zemi JEDINEČNOU ZÁZRAČNOU MOC: Trvalý pobyt na posvátné Ruské půdě, spojený s denním stykem s ruskými soudruhy, mění Gruzíny i sionisty v Rusy.
  No neměl soudruh T. D. Lysenko pravdu? No měl, a to přímo LENINSKOU: Působením kolektivu a okolí lze, prostě LZE vypěstovat nového, SOVĚTSKÉHO člověka.
  A v tom je naděje celého lidstva.
  Ano, soudruh J. J. Satanovskij je poslem Nové doby.

  Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.