Reklama

úterý 1. května 2018

Co lze udělat?

Paul Craig Roberts
1. 5. 2018       PaulCraigRoberts
Je nyní plně na rozhodnutí Evropy, zda zemře či nezemře v Armagedonu. Je tragickou skutečností, že evropské vlády si svoji schopnost zachránit Svět před washingtonskou agresí neuvědomují. Možná je to proto, že Evropané západní si být americkými vazaly zvykli už od konce 2. světové války, zatímco lidé z Evropy střední a východní přijali své vazalství po pádu Sovětského svazu. Vazalství se ovšem vyplácí jen když nezapočítáte všechny náklady, které jsou s ním spojeny.


Tím, že se státy východní a střední Evropy připojily k NATO, umožnily Washingtonu posunout svoji vojenskou přítomnost až na hranice Ruska. Tato přítomnost poskytla Washingtonu neoprávněnou naději, že i Rusko by se snad dalo přinutit k tomu, aby se k už existující vazalské Evropě připojilo. Bez ohledu na neblahý osud dvou nejvyspělejších armád – Napoleonovy a Hitlerovy – se Washington nepoučil ze dvou zásad světového válčení: 1) Nikdy nemašírujte do Ruska. 2) Nikdy nemašírujte do Ruska.

V důsledku evropského podřízení se Washingtonu, americká vláda se nejspíše těchto dvou zásad nepřidrží – a to až do doby, kdy do Ruska sama vmašíruje.

Ve své namyšlené idiocii Washington tento postupný marš do Ruska už vlastně zahájil svým převratem na Ukrajině i svými útoky na syrská vojenská postavení. Jak jsem už dnes napsal, Washington krizi v Sýrii i nadále stupňuje: https://www.paulcraigroberts.org/2018/04/30/syrian-cisis-escalates/

Lze tento vývoj zastavit dřív, než exploduje k válce, se stalo stejnou otázkou, jako je otázka, dokáže-li se Evropa střední a východní zprostit svého závazku být pomahačem washingtonské agrese.

Členství v NATO nepřináší Evropě žádný benefit. Evropanům žádná ruská agrese nehrozí, ale hrozí jim washingtonská agrese proti Rusku. Jestliže totiž američtí neokonzervativci a jejich izraelský spojenec vyprovokují válku, propadne celá Evropa zkáze. A to navždy.

Proč jsou evropští politici ochotni si s životy lidí, kterým vládnou, takto zahrávat?

Evropa je sídlem krásy, vytvořené lidmi mnoha a mnoha generací. V architektuře, v umění a v intelektu – a muzeum by se ničit nemělo. A jakmile se Evropa zbaví pout washingtonského vazalství, může se vrátit zpět ke svému tvořivému životu.

V tomto okamžiku a v důsledku protiruských nezákonných sankcí, které Washington vnutil i Evropě, však Evropa ekonomicky trpí, nemluvě už o milionech uprchlíků z washingtonských válek proti muslimům, které dnes Evropu zaplavují až po její okraj. A proč se to všechno děje? Protože Američané se cítí být povinni bojovat za benefity Izraele.

Jaké benefity však dostávají od Washingtonu za svou podporu jeho zájmům Evropané? Nedostávají nic – jen a jen hrozbu Armagedonu.

Nepatrná hrstka evropských „vůdců“ za to, že umožňují Washingtonu provozovat jeho agendu, získávají od USA enormní příspěvky k platu. Jen si všimněte, jaké hohatství nashromáždil Tony Blair. Cožpak je mohl shromáždit ze svého někdejšího platu britského premiéra?

Evropané, včetně jejích „vůdců“, mohou mnohem víc získat, když se připojí k projektu rusko.čínské hedvábné stezky. Je to totiž Východ, který je na vzestupu – nikoli Západ. Hedvábná stezka by spojila Evropu s rostoucím Východem. Rusko vlastní nerozvinuté území, plné přírodních zdrojů, a Sibiř sama má větší rozlohu než USA. Na základě obchodování rovného s rovným se už Čína stala největší ekonomikou Světa a vojensky je aliance rusko-čínská pro USA mnohem víc, než jen plnohodnotný soupeř.

Kdyby Evropa měla aspoň kousíček rozumu, řekla by Washingtonu good-bye.

Vybral a přeložil Lubomír Man

12 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 2. A jéje, je zde zas Pí. Čí. Roberts, americký diverzant, člen zvláštní jednotky a specializovaného uskupení, jejichž hlavní náplní je v době předválečného ohrožení poměrně netradičně bojovat, záškodnickou činností v týlu "přítele" ...?!

  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ramóne, tu jsi ale bezmozek!

   Smazat
  2. Anonymní1. května 2018 23:39
   Řekl bych, že Roberts je globalista. Globalisté přesedlali z USA na Čínu, takže Roberts propaguje Čínu. USA se změna role nelíbí, tak je musí Roberts trochu podusit.
   Pro nás Středoevropany, bych viděl změnu k lepšímu, pouze vymaněním se z vlivu běsnících USA (to celá EU), být ostražitý vůči čínskému Golemovi a proti silnému Německu, mít přátelské a oboustranně výhodné vztahy s Ruskem. P.K.

   Smazat
  3. PCR je pochopitelně jedním z nemnoha realistických lidí v širším týmu GP. Je ovšem zásadní otázkou, čím PCR přispěl k eliminaci globální katastrofy, když se po celou svou kariéru vlivného poradce pokoušel radit pouhým loutkám a nikoli šířit alespoň tu protikatastrofickou pravdu, když již ne tu protielitářskou? Tak jako mnozí lidé mystřejšího rozumu zůstává pevně uvězněn v ideji o přirozeném rozdělení společnosti na řídící "vyvolené" elity a je poslouchající tupý dav. Je na čas, abychom si uvědomili, že nikoli peníze, majetek a osobní pohodlí jsou nástroji skutečné lidské důstojnosti... Důstojným lidem stačí to, co vyžaduje kulturně socioekonomickou nezbytnost, a to tehdy, když tomu odpovídají národní zdroje. Skromnost ve spotřebě a preference dlouhotrvajících kvalitních statků vede ke zdrojové stabilitě a k rozpadu okovů přízemní nelidské parazitní poživačnosti. My, tedy každý z nás, lidí, jsme elitou pro sebe a sobě navzájem, férově spolupracujeme a tvoříme pro celek a tím i pro sebe a blízké. Proto používáme OS GNU/Linux, žijeme zdravě a nepotřebujeme k životu nic než základní životní jistoty a zabezpečení a lidskou sounáležitost navzájem a s přírodou. Takovou společnost přeji svým dětem a brzo snad i vnoučatům...

   Smazat
 3. „Evropané, včetně jejích „vůdců“, mohou mnohem víc získat, když se připojí k projektu rusko.čínské hedvábné stezky“
  Řekl bych, že nová hedvábná stezka, je hlavně čínský projekt. Rusko má Euroasijskou ekonomickou unii.
  V přívalu čínského zboží do Evropy, nevidím naši zářnou budoucnost. V dodávání našeho zboží do surovinově bohatého Ruska, bych viděl lepší budoucnost. Možná ještě lepší, než v EU. P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. 23:15
  To je jaký jazyk, kterým píšete? Czenglish?
  Morave

  OdpovědětSmazat
 5. Ano P.K. jen dodávám že nám jsou i myšlením nejbíže. Každému soudnému člověku stačí znát historii.

  OdpovědětSmazat
 6. Paul Craig Roberts má naprostou pravdu a jestli si myslí že za 100 let vylezou z bunkru mají smůlu.

  OdpovědětSmazat
 7. Rámón je totiž synonymum pro slova čurák a bezmozek...

  OdpovědětSmazat
 8. V článku: Emerika válči o izraelské benefity. Již se stalo např. v Polsku, což nevím jestli je známo na české scéně. Americký senát i kongres odhlasoval, že Polsko má vyplatit Izraeli 65 miliard dolarů za majetky Židů zahynuvších v druhé světové válce bez dědiců. Vypadá to na první pohled spravedlivě stejně jako argument - zdravotnictví jen soukromé, protože vše soukromé je lepší. Vypadá. Vtip je v tom, že Poláci již za Gomulky nějaké dluhy již Izraeli vyplatili. Blíže nejsem informován. Jen mě napadlo. Nevzdělanec, tedy já, si myslí toto: Veškerý majetek je celospolečenský produkt - majetek každého z nás, přijměme, že majetek přesahující tzv. osobní majetek, potřebný k životu, kde započteme třeba auto. Nebude tam patřit továrna, protože ta k osobnímu majetku nepatří, na jejím vytvoření se podílela spousta lidí. Proto Rotschild, když si narokuje majetek ve výši jednoho biliona dolarů by měl být zavřen v ústavu pro choromyslné. Žel bohu je doba taková, že by tam zavřeli mně, za ty komunistické názory, které zazněly snad poprve v Marxově Kapitálu, který jsem ale bohužel nečetl. V Polsku Židé tvořili 10 procent populace. Proto bych těm narokovatelům z Izraele dál tak akorát ty osobní majetky, aby to bylo spravedlivé, žádné 65 miliard dolarů. Polsko prý zbankrotí, protože ta suma představuje více než státní rozpočet. Ekonomii nerozumím. Ono v Polsku by to měli hned jednoudušší kdyby tam bylo více lidí s mým myšlením, které si myslím je jediné správné - představte si. To o tom Rotschlidovi s jedním bilionem dolarů, který si nastřádal za celé generace existence banksterské rodiny, to je věc společenské dohody. Zákony které platí teď, že tak velké majetky jsou svaté, jsou produktem doby, jsou nesmyslné, jsou brzdou ve vývoji lidstva a budou muset být odstraněny. Jejich existence spočívá na existenci hloupých lidí, kterých bohužel je většina, čehož využívá dnešní kapitalistická propaganda. Kdyby v tom Polsku nebyli takovi pravicoví, což i ostatně je i u nás - vše kapitalistické je to pravé ořechové a vše komunistické je fuj - zkuste říci lidem o znárodnění velkých majetků, jako např. továren - co na to řeknou - no řeknou již to tu bylo, nefungovalo to. Čili lidé pořad sní o všem v soukromých rukou a neuvědomují si, že to jejich snění vyusťuje také ve války. Měli jsme tu tolik válek za totality? Neměli - objevily se po roce 1989, dokonce emerickou doktrínou jsou naplánovany - viz Březiňsky. Hloupí Poláci píšou v komentářích o tom, že Polsko by mělo mít atomové zbraně. Konec mých blabolů. To co jsem napsla o Polsku si pozorně přečtěte. Předpokládám, že u nás budeme Izraeli též muset něco dát, protože u nás není sice tolik zemřelých Židů během druhé světové války jako v Polsku, ale taky se najdou.
  A ted - nositele nemyslících hlav /Spencerová/ - pustte se do mně.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.