Reklama

.

.

čtvrtek 10. května 2018

Co netušíte o migrační vlně, která stojí přede dveřmi….

- vlk -
10.5.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Problém migrace a migrantů ani zdaleka není vyřešen. A je příliš vážný na to, aby se kolem něj a těch, kdo na straně prosazování oprávněných zájmů České republiky jednají a já potvrzuji, že jde o zájem ultimativní, mlčelo nebo jen šermovalo jalovými pojmy. Platí jen notoricky známé biblické – říkej ano ano, ne ne a v konci – po ovoci poznáte je.

A začátkem května se událo, ohledně dalšího migračního vývoje cosi, o čem v podstatě, až na výjimku Parlamentních listů, nebylo v českém (ale nejspíš ani slovenském) politicko mediálním prostoru referováno vůbec nebo jen velmi nedostatečně. Něco, co je konkrétním výstupem o tom, co nás v blízkém budoucnu s příchodem dalších migrantů do Evropy čeká, rovnou dodávám – bohužel ještě v tom lepším případě. A především – jak přímo nebo nepřímo v této kruciální záležitosti národního zájmu prokazatelně jednají konkrétní figury naší politické scény a tedy zejména pánové Babiš a Zeman, které podstatná část veřejnosti chápe jako ty, kteří k nám migranty nepustí.

K navození výchozí situace si dovolím ocitovat, z už zmíněných PL zásadní část jejich článku
Afričané do Evropy, podepsal Babišův ministr v Africe. Maďarsko: Tohle změní populaci Evropy, nepodepisujeme
Ve středu 2. května se v marockém městě Marakéši uskutečnila 5.ministerská konference euro-afrického dialogu o migraci a rozvoji, který je označován jako Rabatský proces. ČR na jednání zastupoval ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (ANO). Po jednání Ministerstvo vnitra veřejnosti prezentovalo jen to, že česká strana podpořila opatření proti migraci v místě počátku migračních toků. Včetně finančních příspěvků na budování hraničních kontrol v Africe. ParlamentnímListům.cz se však podařilo získat celý dokument, který ministr v Marakéši jménem ČR podepsal. Oficiálně se jmenuje Marakéšská politická deklarace a obsahuje i akční plán na léta 2018 až 2020.
V deklaraci se sice hovoří rovněž o prevenci a boji proti nelegální migraci a pašování lidí. Ovšem bez přijetí konkrétních závazků nebo opatření proti těmto jevům. Naopak na celkem šesti z osmi stran textu je vzletnými diplomatickými frázemi vyjadřována podpora legální migraci z Afriky do Evropy. Podle politického prohlášení účastníci konference dokonce považují migraci za jeden ze zdrojů ekonomického rozvoje a růstu. Účastníci konference – s výjimkou Maďarska – v prohlášení vyjadřují podporu dokumentu Agenda pro udržitelný rozvoj 2030, který byl vypracován na půdě OSN v rámci Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR). Podle usnesení Valného shromáždění OSN o Agendě 2030 je nyní na půdě UNHCR připravován Globální kompakt pro migraci. Zatím se o něm jedná na diplomatické úrovni a bez kontroly národních parlamentů. Oficiálně by měl být předložen k podpisu členským státům OSN na Valném shromáždění v září 2018.
Podstatou Globálního kompaktu o migraci je nahrazení nelegální migrace přes hranice migrací legální. Smluvní strany by se v Kompaktu měly zavázat k tomu, že odbourají překážky bránící v migraci nejen uprchlíkům postiženým válkou nebo politicky pronásledovaným, ale i ekonomickým migrantům. Tedy těm, co se pouze přesouvají „za lepším“ do vyspělých zemí s rozvinutými systémy sociálního zabezpečení. Podle informací, které z jednání o Kompaktu unikly, by se signatářské státy v podstatě měly vzdát ochrany vlastních hranic a státní kontroly migrace ve prospěch UNHCR a nevládních neziskových organizací, které se zabývají migrací.
Jejich „pozitivní“ úlohu vyzdvihuje i dokument podepsaný v Marakéši ministrem Metnarem. V prohlášení se kromě toho uvádí, že na tvorbě právních předpisů týkajících se migrace by se kromě státních orgánů měly účastnit i organizace sdružující a zastupující samotné migranty a uprchlíky.
Dokument se zabývá více ochranou práv migrantů než bojem proti migraci. Ochraně migrantů a uprchlíků je dokonce věnována zvláštní část dokumentu. Státy jsou v ní vyzývány, aby se buď připojily, nebo řádně dodržovaly Ženevskou úmluvu o právním postavení uprchlíků. Zvláštní důraz je v prohlášení kladen na to, aby státy upustily od právního postihování nelegálního vstupu do země...
…maďarský ministr zahraničních věcí Peter Szijjártó konstatoval: 
„Rabatský proces se odklonil od své původní cesty. Původním cílem procesu v Rabatu bylo zastavit tok migrantů z Afriky do Evropy prostřednictvím rozumného využívání evropských prostředků. Nyní projednávané dokumenty této organizace se naopak snaží dále inspirovat k migraci a vytvořit nové migrační cesty. Namísto soustředění se na to, jak migraci zcela zastavit“, prohlásil v Marakéši ministr Szijjártó, kterého citoval informační server maďarského časopisu Figyelö.
Maďarský ministr odmítl novou politickou deklaraci i akční plán na další dva roky podepsat s tím, že oba dokumenty „odporují zájmům Maďarska i Evropy“.
„Evropská komise a vysoká představitelka EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku vytyčením této pozice, která nikdy nebyla řádně schválena ani v Evropské radě ani v Radě ministrů, ukázala, že se vzdala zájmů svých občanů a ignoruje bezpečnostní rizika migrace,“ varoval Szijjártó. Ve vyjádření, v němž zdůvodnil odmítnutí podpisu dokumentu, uvedl, že jde o postoj celé maďarské vlády, který byl schválen i příslušnými orgány Parlamentu. „Nebudeme spoluviníkem a budeme pevně kritizovat evropský záměr změnit složení populace kontinentu,“ řekl Szijjártó. 
Tolik výběr z onoho článku na PL. Zájemci si ho snadno dočtou celý. Pro mne je zásadní, že v textu jsou i faksimile dokumentů přijatých v Marakéši. Bohužel jen v angličtině. Jinak bych nepřebíral z PL, ale udělal svůj vlastní rozbor a nepochybně bych našel ještě zajímavější kousky.
ČR a její zájmy reprezentoval v Maroku ministr vnitra v demisi Metnar. Podepsal, na rozdíl od svého maďarského kolegy, bez mrknutí oka. Neumím si představit, že by tak učinil jen ze svého osobního rozhodnutí, či svévolně, bez stanoviska vlády jako celku a premiéra osobně! Takovéhle podpisy mají vždycky oporu ve vládním schválení not pro jednajícího českého zástupce.

Kupodivu česká politická scéna je v naprostém klidu. Ačkoli jinak Babišovi a jeho ministerskému komparsu vyčítá v podstatě jakékoli personální nebo organizační rozhodnutí s tím, že v demisi má jen právo ve vládních úřadech svítit a topit. A takovýhle razantní závazek resp. jeho přípravu za stát, je ponechán bez sebemenšího povšimnutí??? A to jak politických stran, tak prezidenta? Nechápu, nechápu a zase nechápu!

Možná, že by někdo namítl, že jim to bouři posledních dnů mohlo uniknout. Ten novičok všechno zastínil, no je to zkrátka prevít… Byla by to, neuvěřitelně trapná výmluva i kdyby to byla pravda. Jenže není!!!! Dal jsem si práci, jestli naše partaje o posledním dění kolem migrantů vědí nebo nikoli. Opět platilo – kdo hledá, najde. A znovu na Parlamentních listech. Jakkoli jim je spíláno a já sám mám leckdy opravdu potíž s jejich postoji, musím ocenit široký názorový a informační záběr, s kterým pracují. Ale nyní k tomu, co jsem na nich vykutal. To pro ty, kteří by si mysleli, že čeští politikáři nemohli možná nic vědět…. Věc totiž čerstvě pojednával a hlasoval o ní Evropský parlament. Kde, až na Okamuru, jsou rozhodující české partaje se svými europoslanci.
Hlasováním v Europarlamentu, Marokem, tamní konferencí se zabýval v rozhovoru pro PL lidovecký europoslanec Zdechovský:
Zdechovský: Babiš hraje své hry. Vyjednává s EU, a proto souhlasí s migrací. Varuji, toto se chystá
i z něj si dovolím přetisknout to nejpodstatnější:
Při schvalování Usnesení Evropského parlamentu k pokroku v iniciativě globálních paktů OSN o bezpečné, řízené a legální migraci a o uprchlících jste jako jeden z pouhých sedmi českých europoslanců hlasoval proti. Jaké důvody vás k tomu vedly?
Tím hlavním důvodem, proč jsem hlasoval proti, bylo to, že uvedená deklarace je příliš zaměřená na podporu samotné migrace, a ne na způsoby řešení tohoto problému. Podle mě je tento návrh absolutně nepřijatelný ….
A ještě přidám mimořádně zajímavou tabulku z článku, která popisuje, jak hlasovali čeští europoslanci ohledně

Pokroku v iniciativě globálních paktů OSN, řízené migraci a o uprchlících


Pro mne je vrcholem absurdity, když český postoj zachraňují lidovci a ODS…Tristní pohled -Kalouskové v jednom šiku PRO, socani jako by v EP parlamentu radši nebyli a všichni z ANO šéfe, současní i bývalí – jednomyslně PRO!!!!! Komunardi se radši většinově ani nedostavili!!! S výjimkou Kalousků jde o strany budoucí vládní většiny.
Z nichž zejména Babiš a Filip se před parlamentními volbami pojímali, jak oni jsou proti té migraci a že nikdy nedovolí…..Skutek zoufale utek! Tam kde se nyní skutečně jedná o budoucí formě migračního tažení!!!!

Kdybyste se náhodou ptali po důvodech, proč Babiš dělá z českého občana a zejména svého voliče dokonalého idiota, pak europoslanec Zdechovský nabízí toto vysvětlení:
Stejným směrem míří i politická deklarace a akční plán Euro-afrického dialogu o migraci a rozvoji pro roky 2018–2020, který jménem České republiky ve středu podepsal v Marakéši ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar. Tento dokument v mnoha bodech vyjadřuje podporu legální migraci Afričanů do Evropské unie. Co si o tomto kroku českého ministra myslíte a neměl se zachovat podobně jako maďarský ministr vnitra, který jako jediný deklaraci nepodepsal?
Podle mě se český ministr měl zachovat stejně. To jsou právě ty detaily, které musí člověk znát v momentě, kdy se projednávají otázky migrace. Bohužel pan ministr si ty detaily asi nepřečetl nebo si je nespojil, a proto to podepsal. Myslím, že jeho stanovisko je poměrně naivní. Nedokážu si to vysvětlit ničím jiným než tím, že Andrej Babiš nejspíše přehodnocuje svoje stanovisko k migraci s tím, že neustále potřebuje lidi do různých svých provozů. Nikdo mu za třináct a půl tisíce hrubého dnes nechce v těch provozech pracovat, a tak hledá nové pracovníky. Protože si opravdu nedokážu představit jiný důvod, proč by se někdo k něčemu takovému přihlásil. Jsem přesvědčen, že to měla Česká republika společně s Maďarskem odmítnout.
Když už jste premiéra v demisi Andreje Babiše zmínil, tak se zeptám, čím si vysvětlujete skutečnost, že on sám v duchu většinového mínění českých občanů vystupuje proti té podobě migrace, které jsme v Evropě už tři roky svědky, ale ministr vnitra jeho vlády jde de facto proti jím prezentovanému postoji?
Myslím, že Andrej Babiš hraje svoje hry. To už jsme pochopili i při různých jiných příležitostech, kdy Andrej Babiš deklaroval nějaký postoj a pak, když ten postoj šel proti jeho firmám, tak ho změnil. V současné době si třeba Andrej Babiš vyjednává nějaké podmínky v zemědělství. A nejspíše zjistil, že by ten postoj nemusel být výhodný pro firmy, které má v současné době uložené ve svěřeneckém fondu, a proto se to podepsalo. Opravdu žádný jiný reálný důvod pro podepsání tohoto dokumentu nemůžu najít. Myslím si, že česká vláda v tomhle skutečně nerespektovala dřívější ustanovení a doporučení českých expertů v této věci. V těch detailech, které tam jsou, a především těch, které se týkají migrační krize, česká vláda v žádném případě neměla na to odvolávání se na dokumenty OSN přistoupit. Buďto měla trvat na jejich vyjmutí, nebo tu deklaraci měla podobně jako ministr zahraničí Maďarska nepodepsat.

Za sebe dodávám, že bych to možná v detailu formuloval maloučko jinak, ale v součtu za mne trefa doprostřed terče!

Chci se zeptat svého oblíbeného Pepy Koblihy a Máni Koblihové – jak jste spokojeni s výkonem Andreje Babiše v této kauze s budoucími velkými důsledky??? A těch, co mi dávali kapky ohledně Babiše, že jsem si na něj neprávem zasedl – jak se vám nyní jeví ANO šéf jako hráz proti migraci??? Musíte vrnět spokojeností, předpokládal bych….

A co hradní podivuhodné mlčení prezidenta? Že by ho šéf jeho zahraničně politického odboru a zkušený diplomat Jindrák, jeho nepostradatelný kancléř Mynář či takový hradní mluvka, vystupující nejméně jako viceprezident, neinformovali nebo snad, že by jim takováhle důležitá věc unikla a Miloš si ji sám nenašel??? Jistě uznáte, že to by bylo opravdu velmi na pováženou! Ale tohle nezkoumám, jde v kontextu o nepodstatný detail.

Záleží mi na jiné, se Zemanem přímo související danosti, které, s jednáním v Maroku a trpným a trapným postojem českého ministra vnitra v demisi, mají přímou souvislost.

– zdaleka nejen já si myslím, že Metnara na pozici ministra vnitra vnutil Babišovi Zeman, Stejně jako premiérského kancléře Augustina. Aby měl nad Babišem a děním ve vládě přímou kontrolu. Ostatně Sabina Slonková v tomto směru, co se Metnara týče, píše velmi jednoznačně.

Ani omylem mne nenapadne, abych tvrdil, že Metnar byl instruován Hradem jak v Maroku nadšeně souhlasit s tím, co maďarský ministr vnitra, v souladu se zdravým rozumem – odmítl! Nic takového bych Zemanovi nikdy nepřisoudil, protože by se jednalo o holý nesmysl. Jde o něco úplně jiného – je-li Metnar Zemanovým člověkem a jeho nominantem, pak nese plnou a naprostou zodpovědnost za jeho kroky!!!!

Zemanisté se nepochybně okamžitě otočí na onom mém je-li Metnar… Přirozeně, tvrdý důkaz, kromě oněch nalinkovaných informací od Slonkové nemám. Nemůže jej mít nikdo. Jen ten, kdo případně byl při Zemanových rozmluvách s Babišem. Nicméně jde tzv. pravděpodobnost, hraničící s jistotou…

Předpokládám, že pro pravověrné zemanisty pořád málo. Nevadí.. Takže mám něco dalšího, co nelze zpochybnit

– Zemanova prohlášení o tom, že jen a jen Babiš bude pověřen sestavováním vlády a nikdo jiný. Děj se co děj, což nepopřete! Tedy jeho opakovatelný bianco šek pro jediného člověka, kterého prezident vidí jako premiéra. Tudíž se všemi doložitelnými minulými a ještě nedoložitelnými, protože BUDOUCÍMI, hříchy dotyčného.

Je to Miloš Zeman, který téhle doslova do písmene vnucuje Babiše jako ministerského předsedu. Bez ohledu na to, co provádí a bude provádět. Tímto aktem je tedy neodvolatelně Miloš Zeman zodpovědný za to, co podniká nebo bude podnikat Babišova vláda. Včetně jejích výstupů a závazků v migrační politice. Nežijeme v prezidentském systému. Moc vykonává vláda a nechává si svá rozhodnutí – některá, schvalovat parlamentem. Zeman NEMŮŽE na rozhodnutí vlády ani ministrů NIC ZMĚNIT. Může jen a jen post morte řečnit, když se mu nebudou líbit. a to je všechno. Z mého hlediska je odpovědný za instalaci Metnara a zejména Babiše. Tedy také za to, co provádějí nyní i v budoucnu. Tudíž i za podpisy v Maroku.

Tohle je Miloš Zeman a jeho konkrétní záchrana ČR před migrací! Žádná moje posedlost Zemanem!!! Jen klasické popsání akce a reakce nebo chcete-li principu – příčina/následek.
Opakovaně jsem na Kose před přesně tímhle varoval! Rodině Koblihových marně vysvětloval, že Andrej Babiš bude hájit jen svoje byznys zájmy a ty jsou jednoznačně spojeny s globalizací a poskakováním podle toho, jak Brusel a velcí kluci a velké holky v Berlíně a Paříži pískají. Jako žádný český politik před Andrejem. Ve všech sporných otázkách…

Podobně bylo varováno před Zemanem, že mu jde jen a pouze o Miloše Zemana a jeho osobní úzký zájem. Chtěl být za každou cenu zvolen podruhé na Hrad. K tomu potřeboval hlasy voličů ANO. Aby je získal, dal onu už zmíněnou bianco směnku na premierování Babišovi. Bez jakéhokoli sebemenšího náznaku tzv. vyplňovacího práva směnečného. Které u bianco platebních dokumentů specifikuje kdo, co, jak může na směnku dopsat v případě jejího použití. Ve slušných společnostech a bankách je ono vyplňovací právo směnečné naprosto železně nepostradatelným doplňkem každé takové směnky. Jenže česká politika už dávno není o slušnosti. A to ani v případě, že nám jde o krk. A přesně tak je tomu v migrační otázce!!!!

Marakeš už za nás Metnar podepsal…. Já za to nemohu. Nevolil jsem Babiše, nejmenoval ho za ministra ani netlačil na jeho jmenování a už vůbec nedal Babišovi věčný dekret na sestavování vlády!
Před čtyřmi dny jsem zveřejnil článek Koho zajímá pravda o novičoku? Nikoho!

kde jsem si dovolil popsat českou scénu ohledně jejího, doslova hysterického vztahu k novičoku, zejména pak v souvislosti se slepou tzv. „věrností ke spojencům“, ale zejména důvody, které vedou k vstřícnosti až servilního typu, ze strany Babiše, ale i tomto proč Zeman v té záležitosti jednal jak jednal. Proč zadal úkol tajným službám a následně zveřejnil, co se od nich dozvěděl.
Jako vždycky, když píši o obou hlavních mocenských figurách současné české politické scény, následovala bouřlivá reakce. Veřejná i neveřejná. Opět mne klasifikovali někteří jako jedince posedlého nenávistí k Zemanovi s Babišem. Jež si na ně zasedl a nechal na nich nit dobrou, ačkoli oni….. no zkrátka by se pro nás rozkrájeli! Jak jinak…

Takže jsem se těch, co měli touhu se do mne takto trefit, optal, co jako konkrétního udělali ti dva pánové pro tuto zemi. Prokazatelně. Nejčastější odpověď byla, že se postavili proti přílivu migrantů do země. Následoval můj dotaz po konkrétních skutcích, kterými by bylo možno toto tvrzení doložit. Odpovědí bylo mlčení. Dnes jsem si odpověděl sám. Doložitelně a nezpochybnitelně. Z veřejně dostupných zdrojů, ze Zemanovi velmi nakloněných a k Babišovi neutrálních Parlamentních listů….
Takže se opět těším na poštu a další projevy toho, že jsem posedlý Babišem a Zemanem a že oni jsou sloupové, chránící nás připrchlickou záplavou….
 - - -

48 komentářů :

 1. Tahle migrace bude pokračovat po další desetiletí. Islámský svět a Afrika populačně neudržitelně rostou. A vyčerpává se prostor kam má růst.
  Důvodem jejich chudoby je jejich primitivní a zaostalá kultura, kterou si ale sebou přináší.
  Nedokážeme muslimy a afričany ochránit před jimi samými. Můžeme se zachránit pouze my před jejich násilím.

  http://www.epshark.cz/clanek/95/muslimsky-svet-predstavuje-permanentni-uprchlickou-krizi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Migrace bude pokračovat, ale dovolím si polemizovat s příčinami migrace. Tou není zmenšující se životní prostor. Prostor se dá spravovat, měnit a utvářet podle potřeb. Jenže na to je potřeba vynaložit jisté úsilí. Otázkou je, komu prospěje přesun velkého počtu, převážně nevzdělaných, lidí do Evropy. Evropanům? My tady potřebujeme neustále růst? Pod pojmem růst si mám představit. že dnes sním k snídani jednu housku, za rok dvě a za deset let mi nebude stačit ošatka? My nikoho ochránit nedokážeme, my je z jejich domovin vypudíme a potom je budeme živit a šatit a až se dosáhne bodu zlomu, už se jim ani neubráníme a dobrovolně jim předáme řízení naší gubernie ...
   ABC

   Vymazat
  2. Nechápu, proč jste stále připos.... z migrantů?

   To znamená, že jste z pohodových regionů, kde nemáte naše chráněné čerty? Už byste si je taky zasloužili a černoch, by Vám byl ukradenej!

   Čerti jsou mnohem horší, zatím jen pro některé regiony, rodí ve čtrnácti letech a v jednadvaceti mají, již čtyři luciferky a jedou jak králíci bez perspektivy, geometrickou, vzestupně se rozšiřující řadou! U nás už je obsazeno, migranti zbydou pro Vás ostatní a věřím, že plné peklo čertů nepřekonají!

   Již dříve mnou popsaná realita, běžných dnů na severu Čech, kam se to pořítí dále? Politici jsou k ....., jen zavírají oči a hlavně škodí!

   Ti jejich bezzubí zmocněnci, jsou jen parazité.

   _______________________________________________


   Bezva fintu o které se mlčí. Můj přímý příbuzný pracoval na severu čech u soudu. Soudy zde jsou zahlceny žádostmi o převedení opatrovnictví z rodičů na prarodiče, praprarodiče, tety, strýce atd..

   A to z "nemožnosti starat se o své množství dětí z důvodu neuživení těchto dětí", rodinný opatrovník u soudu zpravidla okamžitě uspěje!

   A příspěvek od státu se navýší na desítky tisíc na opatrovaného. Nic složitého, proto když nefetují, mají většinou všichni taková panděra!

   Na své si příjdou vychčůrané realitky + pražák miliardář Vítek, který s exposlancem Šťovíčkem a dalšími radními zničili Janov. Oni podojí daňového poplatníka přes příspěvky na nájemném.

   Miňonky ždímají daňového poplatníka, skrze děti v opatrovnictví!

   A že se jich u nás dnes vyrojilo v parcích a na všech lavičkách u fontán (koupálko zadara) s kočárky kolem sebe. Důchodci zde můžou sedět tak, po pangejtech nebo na zídkách, jak za mlada?

   Tak jsem si říkal, jak by se milovali a vzájemně kooperovali s muslimskými uprchlíky. To by byl molotovův coctejl ...!?

   Zdraví Ramón

   Vymazat
 2. Taky nad Zemanem a Babišem dlouhodobě přemýšlím. V poslední době se mi zdá, že v tom jedou spolu. Vlastně už delší dobu. Začalo to termínem ustanovení vlády do června 2018, který dal Zeman Babičokovi. A uvidíte, vláda ANO s ČSSD bude ustanovena na konci června nebo začátkem července, až s náma vyjebou a podepíšou jako vláda v demisi Dublin 4 a Istanbulskou úmluvu. Pak se ustanoví vláda ANO+ČSSD a odpovědnost za podpisy těhle sr*ek nebude mít nikdo. Už to, že Stropnický a Pelikán nechtějí pokračovat ve vládě mi smrdí. Bojí se odpovědnosti za své rozhodnutí? Bojí se hněvu lidu? Nebo si nechtějí špinit ruce? A Zeman? Proč musí vládu ustanovit jen Babiš? Proč vystrnadí SPD z funkcí ve sněmovně? Babičok i Zeman už smrdí a dost.

  OdpovědětVymazat
 3. jednou budou naše děti,ale spíše vnuci děkovat Rusku za záchranu a osvobození od těch muslimsko africkejch hord

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aha. A jak by sis to osvobozování reálně představoval? Že sem najedou ruské autobusy a odvezou si ty afričany domů? Nebo sem přiletěj letadla Aeroflotu a přemístěj je zpátky do Afriky?

   Vymazat
 4. Migrace má v Evropě již tisíce obětí, nejvíc ve Švédsku, Francii, Itálii. Již Francie, která v dřívějších dobách přijala Afričany, dnes má problém, který se zákony které má, nevyřeší. Dnes je plně vidět, že migrace je plánovaný a záměrný konec Evropy. Příčina je v tom, že kapitalismus založený na tvorbě zisku, jako nejvyšší kapitalistické hodnoty, větší než je bůh, podporuje migraci ve snaze vyrábět co nejlevněji a to mají zajistit migranti, kteří budou, podle jejich představ, pracovat za životní minimum. Do Evropy naženou miliony dvacetiletých afrických mužů, pak vyvolají válečný konflikt ve kterém pohřbí mužskou evropskou populaci, kterou záhy nahradí miliony černých Afričanů. Na každém z těchto kroků, budou kapitalisti vydělávat miliardy miliard a to je podstata celé migrační exploze, která se do Evropy valí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čéče, pamatuju, jak za socíku si sem soudruzi vozili pracovní sílu z Kuby a z Vietnamu. Na Černým mostě jich byla plná ubytovna, makali v ČKD.
   To mi s tím kapitalismem nějak nehraje.

   Vymazat
  2. AD 10:38. Ono to s dovozem pracovní síly za socíku bylo trochu jinak. Kdopak v Česku zůstal z Kubánců?. Naopak zde zůstalo dost Vietnamců i po skončené jejich válce, ale také se jich hodně vrátilo domů. Ta představa byla podobná té dnešní: z ciziny přicházeli k nám pro zkušenosti a ne všichni se s nimi, jak bylo očekáváno, vrátili domů. To je stejné jako dnes, když od nás odcházejí stovky lékařů, u nás a za naše peníze vzdělaných, v mylném předpokladu, že po získání zkušeností v cizině se dokonalejší vrátí do CZ a splatí svůj dluh - cca 1,5 mil. Kč - za vzdělání. Tůdle - nudle.

   Vymazat
  3. 10:46
   Z Kubánců tady zůstala jen Tvarůžková. Ale ta vydá zase za deset tisíc.
   Jinak v nejbližší době nás obohatí 1000 Filipínců a Mongolů.

   https://www.reflex.cz/clanek/komentare/86597/1000-filipincu-miri-na-praci-do-ceska-pro-firmy-je-to-laciny-doping-pro-modernizaci-ekonomiky-spis-brzda.html

   A to jsem mluvil s jedním naším dělníkem, který říkal, že k nim do firmy nastoupili nějaký Ukrajinci a teď se bojí o práci, tlak jak prase!
   Na tohle by měly být nějaké zákony. Samozřejmě že čeští dělníci jsou, ale nikdo nebude dělat za Bangladéšských podmínek!
   Pokud někdo chce provozovat firmu alá Bangladéš, tak ať se přesune do Bangladéše, protože tohle je v podstatě kriminální způsob podnikání. Nejenže český dělník přichází o práci, ale vedlejší náklady a škody na společnosti s tím spojené jsou o několik řádů vyšší než pochybný zisk.
   Místo abychom se vyvíjeli v technologicky a kulturně vyspělou zemi pod vedením Baťů, českou ekonomiku zapleveluje sorta jakýchsi velkovexláků.
   Naše společnost se tímto způsobem doslova boří do bažiny rozvojového světa.

   Vymazat
  4. Dámy a pánové, to je vina odborů, zejména však odboráře, elektrikáře, exkomunisty, Senátníka Milana Štěcha, Falbra, Zavadila a spol., tedy ČSSD a KSČM, jen ždímali stát a tvrdě nekonali!

   Důvod, 3.000 Personálních agentůr v ČR, které nevpustí do pracovního oběhu čecha, natož čerta, tady je práce pro Romea.cz, Balážovou? Nepindat okolo kolem, přestat tancovat a zakročit, je na Úřadě vlády!

   Copak Babiš a spol., včetně Zemana neví, že to tak je? Babiš to ví moc dobře nebo žije v oblacích? Personální agentůry, chtějí cizince, ty můžou dojit dle libosti.

   Pro ilustraci, celé Německo má 400 Personálních agentůr?! A Putin, ten se s nima vypořádal po svém, zakázal jim ubírat peníze zaměstnancům z jejich příjmu zákonem pod trestní odpovědností!!!

   Navíc většina těchto agentur, sídlících v Praze s rozesetými pobočkami po celé ČR, jsou zahraničních, těžko dohledatelných majitelů, zejména Švédi, Finové, Němci atd.?

   Ramón

   Vymazat
  5. No a potom keď "kapitalisté vyďělají ty miliardy" im čierne huby znásilnia ženy a dcéry, rozbijú výklady, podrežú synov a budú spokojní.....

   Vymazat
 5. EU a jí spoluorganizované agresivní a teroristické války proti arabskému světu mají za účel vyvolat migraci EU postižených lidí. Je to opět prostředek k vydírání vlastních občanů, je to bojová pěst kapitálu k vynucování si poslušnosti národů EU k vládnoucí diktatuře kapitálu. Jde jen o pokračování v budování obranného valu kapitálu proti právům lidstva na život, jde o účinný doplněk v již vykonstruované "střední třídě", skupině občanů, která byla kapitálem zkorumpovaná na podporu sociální nespravedlnosti a bezpráví!

  OdpovědětVymazat
 6. Kdysi dávno když ještě Honza Kraus brojil proti korupci, řekl asi toto, stát je vlastně naše jakoby hospoda, a poslanci jsou pinglové, kteří ji mají pro nás kvalitně provozovat, aby dobře prosperovala. Je to dosti trefné přirovnání. Situace je ovšem taková, že pinglové si myslí, že hospoda je jejich a že my občané jsme tady pro ně a ne oni pro nás. Jenže je to bohužel ještě horší, pokud je nekontrolujeme tak nás okrádají, dělají nevratné škody (tunely, církevní restituce, migranti, překrucují historii atd.) a ještě se nám do očí smějí. Toho kdo jim do toho hází vidle dehonestují, Zeman, Vitásková, Soukup, Okamura, Lenka Procházková a další. Buhužel tupí ovčané jim to baští a proto můžou ve svých prasečinách pokračovat. Jenže V. V. Pjakin říká "Všechno se děje tím nejlepším způsobem, v souladu s reálnou mravností a etikou všech účastníků procesu" a to stále platí a bude platit. Aottj.

  OdpovědětVymazat
 7. Nezbývá než přestat bušit do klávesnice, zvednout zadek a dát důrazně najevo, že každý politik, který jakýmkoliv způsobem podpoří snahu EU zaplevelit naši vlast cizími agresory dostane v příštích volbách prostě nakopáno a žádný hlas. Tomu ti hajzlíci rozumí...

  OdpovědětVymazat
 8. Ve škole nás učili že migrace nás obohatí, to bilo před třemi roki.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vystudoval jsi prestižní školu.A jistě s vynikajícím prospěchem.

   Vymazat
 9. Viď to dávali na čt a TV nova. Pepek ovčan.

  OdpovědětVymazat
 10. Oprava,Papek občan.

  OdpovědětVymazat
 11. Oprava,Pepek občan.

  OdpovědětVymazat
 12. Co je lidičky bureš řekl že tu migranty nechce a vyhrál volby že by se mu nevěřilo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bureš je ze stejného těsta jako Netanjahu. Umělci klamu, mají to již v genech.
   Český jouda Miloš si chtěl hrát s podporou židů na Masaryka, ale nějak se mu to zvrhlo.

   Vymazat
 13. Zeman si Babiše pěstuje a zalévá jako květinku. Bohužel mu místo růže vyrostl bodlák.

  OdpovědětVymazat
 14. Babiš nas zachráni viď ho volilo 30% voliču.

  OdpovědětVymazat
 15. No popravdě,článek o ničem.Od autora,když už,bych čekal spiš vysvětlení co je vlastně ta politická deklarace a proč náš p.ministr podepsal!Poněvač je známo,že nic se neji horké,hned po upečeni!To i jistě ví p.ministr a podpsal v Marakéši politický dokument,tj.pouhé dopručení,které neni nikterak závazné!Jo kdyby,kdyby podepsal vymahatelnou politickou úmluvu,tak by i ten článek a vše kolem možná k něčemu bylo!Na naši vládě je nyní,která má k tomu kompetence,jak se k doporučením z Marakéše postaví.V Maďarsku mají dopředu jasno,proto na rozdíl od naše ministra si mohl p.Szijjártó řici své na rozdíl od našeho p.ministra v demisy.

  OdpovědětVymazat
 16. Strašně rád bych vás všechny ubezpečil, že jsme skutečně žádnou deklaraci, kde bychom vítali nelegální migranty, nepodepsali. Myslíte, že jsem zešílel? Co jsme tedy podepsali? No, podle mě dobrou věc. Marrákešskou politickou deklaraci a Marrákešský akční plán do roku 2020. Jedná se, POZOR, o právně nezávazné politické dokumenty, které, přestože obsahují části o legální migraci a uprchlictví, neznamenají pro Českou republiku přijetí žádných závazků v přijímání migrantů. Pro nás ne. Nové závazky budou mít naopak zúčastněné africké státy, a to v boji proti nelegální migraci a organizovanému převaděčství. Závazek posílit ochranu státních hranic, posílení soudní a policejní spolupráce a výměny informací. Africké státy se rovněž zavazují k posílení spolupráce v návratech, například prostřednictvím zlepšení identifikace nelegálních migrantů a rychlejšího vydávání náhradních cestovních dokladů. Takže shrnu: • žádná podpora masové migrace z Afriky • žádné nové závazky pro ČR • naopak boj proti nelegální migraci a převaděčství,“ napsal premiér Andrej Babiš na svém facebooku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomu už nevěřím ani nudli u nosu! Maďaři si nechali na rozdíl od Burešových propagandistických blábolů vypracovat expertizu, která hovoří jasně.(tečka)
   Alespoň je vidět, co je to za svini ten Babiš!

   Vymazat
 17. Nejspíš máme unikátní možnost, vidět v přímém přenosu, jak zanikají říše, asi i ta římská. Pro hamižnost vedoucích, které již nikdo nekontroluje. Dovážejí z ciziny etnika, aby na ně pracovala, ale ta brzy zjistí, že v říši je král vlastně nahý, takže pryč s ním.
  Z vědeckého hlediska si važme této unikátní příležitosti. Něco s tím dělat, by stálo příliš námahy, té již obyvatelé říše odvykli. Tak se uklidňují pohádkami, že je někdo, nyní třeba Rusko, z toho dostane. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z vědeckého hlediska?

   Vymazat
  2. Anonymní10. května 2018 14:03
   „Z vědeckého hlediska?“
   Jedině. Je to významný zlom vývoje Euroříše.
   Z lidského hlediska občanů říše, to je tragédie. P.K.

   Vymazat
  3. 14:36


   Hluboké myšlenky o válkách světů a rozpadech říší nejsou tak úplně můj obor. - Mne spíš zajímalo, co vlastně myslíte tím "vědeckým hlediskem".
   Co "nám" tedy z vědeckého hlediska zmíněná "příležitost" tak unikátního nabízí? A hlavně: z hlediska jaké vlastně vědy...?

   Vymazat
  4. Anonymní10. května 2018 14:40
   Samozřejmě to bylo myšleno ironicky a tím „vědeckým hlediskem“ mohly být myšleny historické, nebo společenské vědy.
   Jádrem té ironie mělo být to, že pasivita občanů je veliká, ačkoliv jsou krok za krokem zbavováni možnosti, svobodně rozhodovat o směřování své země.
   Domnívám se, že taková pasivita stojí u základu rozpadu říší. V té římské lid vyžadoval „chléb a hry“, aby se nebouřil. Pokud to měl, tak ho nezajímalo, co mocní organizují. Že do Říma přicházelo mnoho nových „Římanů“ z dobytých území, je také známo. Že byli využívání k zajišťování fungování města a armády, je také známo. Takže mi to přijde tak nějak podobné se současností. A oslabená říše přitahuje jako magnet, své rozvratitele. Pokud dokonce její rozvrat neplánují její představitelé (Kalergiho plán), což lid nechává klidným, pokud přitom dostává svoje „chléb a hry“. P.K.

   Vymazat
 18. Hlas ze dne 2.5.18, který nesmí být připuštěn k rozhodování o dalším směřování naší země. Ten by s ČSSD a s ANO neladil:
  4. Hnutí SPD nepodporuje změny v legislativě, které se týkají pobytu imigrantů na území České republiky. Tyto změny nyní projednává vláda a jsou navrhovány pod tlakem kritiky EU. Hnutí SPD je zásadním odpůrcem imigrační politiky EU. Nepodporujeme ani dovoz zahraničních dělníků do montoven nadnárodních korporací, kde pracují za nízké mzdy. Takový ekonomický rozvoj je zátěží pro budoucnost naší země. Potřebujeme technologický rozvoj a potřebujeme vytvářet podmínky pro prosperitu našich rodin, pro vzdělání a kvalifikaci našich dětí.

  OdpovědětVymazat
 19. Babiš je slabý jako Sobotka. Na co sáhl to p....

  OdpovědětVymazat
 20. Posuzujeme-li "separé" Zemana a Babiše, co udělali pro tuto zem, může se nám zdát, že je to skromné. Posuzujeme-li je v porovnání s předchozími a současnými politiky, tak je vidíme jako zářivé hvězdy. To je výhoda těchto politiků, že i to jejich málo se zdá být nadějnější, než to NIC všech politiků ostatních, kteří se dostali k lizu a kradli, kradli a kradli, či nechali stát a občany okrádat, okrádat, okrádat, či stát a národ zaprodali kolonizátorům - protektorát Böhmen und Mähren nebyly v tomto ohledu horší, aspoň nebylo tolik rozkradeno! A proto tak časté volání pamětníků "zlatý socialismus"!

  OdpovědětVymazat
 21. ANO, ano nás zradilo, zařadilo se po bok topky a starostů. Fuj fany...Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:03

   Ó, vy chudinky, už zase vás někdo zradil? A kdopak vlastně "vy" jste - ten čestný pravdomluvný, nepodplatitelný a pracovitý český lid?
   Povězte, za koho vlastně mluvíte - "Karle z Plzně"?

   Marek Wollner

   Vymazat
  2. Pane Wollnere, to máte dnes večer v ČT volno? Vy jste určitě za "pravdomluvného",nepodplatitelného
   možná pracovitého pracovníka veřejné ČT, ale z mého pohledu se na Vaše relace moc koukat nedá. Bohužel na to ale musím finančně přispívat.A to sůvko nás je u Karla z Plzně správně, protože i mě, jako voliče ANO zklamal, možná i zradil a když jsme minimálně dva, už jsme my. V.J.Horák

   Vymazat
  3. Ten ?? se do alternování toho blba M. Wollnera tak vžil, že je to přesně on !!
   Gratuluju !

   Vymazat
  4. 20:03

   Pane Horáku,

   to je velmi povzbudivé! Možná, že vás je ve skutečnosti ještě víc než dva - nezapomeňte na statisíce voličů pana Okamury!
   Tak to má být: bude vás víc a nebudete se bát vlka nic! Neboli, jak zpívali V+W, až vás půjdou milióny...

   Přeji Vám ve Vašem statečném boji proti zrádcům a falešníkům, kteří lidem lživě namlouvají, že "bude líp", hodně zdaru.

   Váš
   Marek Wollner

   Vymazat
  5. Wollnere,Wollnere.Z hladu asi nemluvíte.Vy mluvíte ze strachu ze splácení hypotéky.

   Vymazat
  6. Marek Wollner Nás je hodně a vy si ty havloidní kecy běžte slintat mezi svoje soukmenovce.

   Vymazat
  7. 22:51

   Problém není v tom, že vás je hodně. Problém je v tom, že je mezi vámi příliš mnoho hlupáků. A s tím se dá dost těžko něco dělat. Tady hysterie a válečný pokřik moc nepomohou.

   22:51 - Např. Vy jste posedlý Havlem a nevidíte si přitom dál než na špičku nosu. Váš rozčilený tón je jenom projevem tuposti a bezmoci.

   Marek Wollner

   Vymazat
 22. Mě miliardářova partaj nezklamala. Stejně jako mě nezklame třeba Kalousek, když se za subvencované ceny nalévá v parlamentní kantýně a pak se potácivým krokem dobelhá ventilovat své nenávistné průjmy k řečnickému pultu.
  Já prostě hmotně zainteresovaným profesionálním podvodníkům důvěru nesvěřuji a tak mě nemůžou ani zklamat.

  OdpovědětVymazat
 23. Mě také neudiví - světový postup podle principu "košile bližší, než kabát", který lze podle potřeby navíc obracet chlupy dovnitř, nebo ven... je ve světové politice i v podnikání OBLIGATORNÍ PODMÍNKOU ÚSPĚCHU - jak dokazuje sám na sobě funkcionář bývalé Národní fronty, bývalý lidovec, katolík Kalousek... a církve i náboženské obce.

  Jsem zvědavý, jak dlouho nám budou zamlčovat, že Ukrajinští nacionalisté, miláčci EU a USA, vypálili již druhý cikánský tábor (zdroj NewsFront - ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisova,...), toho času u Lvova. A Cikáni to se svým životním stylem a pracovitostí nemají na Ukrajině lehké... NEMĚLA BY SI JE, COBY UPRCHLÍKY, EU ROZDĚLIT? MYSLÍM TY STÁTY, PODPORUJÍCÍ MAJDAN A PUČ 2014...

  OdpovědětVymazat
 24. Už před volbami bylo jasné, co je ANO zač, to jen tupí voliči si neověřili, koho volí nebo jim to bylo jedno. To, že je ANO prolezlé sluníčkáři a to jak v EP, tak i na nejvyšších postech ve vládě i Parlamentu, snad musel vidět každý. Stejně tak bylo od začátku velmi patrné Babišovo eurohujerství, kdy setrvale odmítal referendum k mezinárodním otázkám a prohlašoval, že je referendum o setrvání v EU nepřijatelné. A nejvíc napoví EP, to, co tam je za ANO je skutečný "výkvět" - Dlabajová, Charanzová, Telička, Ježek - všichni by mohli být z placu v TOP09 a zapadli by. Poslední 2 jmenovaní sice hnutí opustili, ale jsou v EP díky ANO. A když jsme u EP - ANO je součástí liberální, dokonce programově vítačské frakce ALDE, takže už z podstaty toho, k jaké politice se v Bruselu hlásí musí být promigrační. Po volbách prokázali velmi jasně až nezřízenou servilitu vůči politickým autoritám v případech Skripal, Nikulin či při reakci na bombardování Sýrie. Takže podpis deklarace v Maroku nebylo nic, co by se od nich nedalo čekat. Pokud je někdo volil coby protimigrační nebo dokonce protestní stranu, měl by se nechat vyšetřit.

  OdpovědětVymazat
 25. Svatá pravda!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 26. Tabulka jasně ukazuje, že čeští židé hlasují pro a češi hlasují proti. Rozdělení je 100%.

  OdpovědětVymazat