Reklama

úterý 22. května 2018

Damašek byl osvobozen od teroristů DAEŠ

22. 5. 2018     zdroj
Syrská vládní armáda začistila poslední baštu teroristů skupiny DAEŠ (skupina je v Rusku zakázaná) na jihu Damašku. V pondělí 21. května to uvedla agentura RIA Novosti s odkazem na syrský vojenský zdroj.


Takže hlavní město Sýrie bylo zcela osvobozeno od teroristů DAEŠ. Je třeba poznamenat, že vládní oddíly ze strany tábora uprchlíků Jarmuk a z jižního předměstí Damašku se spojily v al-Hajar al-Aswadu, "když potlačily poslední ohniska odporu teroristů".

Bylo sděleno, že Jarmuk a al-Hajar al-Aswad byly poslední baštou teroristů DAEŠ v Damašku. Hlavní město Sýrie bylo bojovou zónou od roku 2011.

Dříve 21. května bylo oznámeno, že vojáci úderných oddílů syrské armády začišťují "každou zachovanou budovu a vstupy do menších tunelů, které teroristé udělali mezi ulicemi".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. Sýrska regulárna armáda s pomocou Ruskej federácie porazila IS. Nie USA i NATO, tí bolo hlavní podporovatelia IS, podielali sa i na jeho vzniku. Aby dali legitimitu IS tak USA , EU, NATO ho začali označovat umiernená opozícia. Viete si predstavit u nás umiernenú opzíciu ktorá mínometmi , raketometmi ostreluje obytné štvrte mesta ? U nás by to bol nonsens ale pre USA, EU, NATO , ČT TV , SK TV to boli hrdinovia, bojovníci za slobodu. Niečťo strašné !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, to Asadovi hrdlořezové s ruskou podporou zlomili poslední odpor svobodného syrského obyvatelstva s vyvraždili ho. To se jí m to bojuje proti dětem a těhotným ženám.

   Smazat
  2. 6:06 - Ty jsi pouhý provokující psychouš, pitomec a ignorant. Fakta mluví úplně jinak. Který imám či redaktor ČT ti lije tyhle zvratky do hlavy?

   Smazat
  3. 6:06
   Nezapomeň si přepudrovat zadek,až zase půjdeš k pornoJandovi pro další lžinotičky,trubko!!!!☺

   Smazat
  4. Nechejme ho. Jako všichni psychopati žije ve svém světě. Slušní lidé v tom mají jasno.

   Smazat
  5. 6:06 - Skoda, to uz asi neuvidime jak ty deti a tehotne zeny honi americkou armadu po pousti sem tam. Rusum uz se asi zdali ti slavni americti marinaci ucaprtany, tak tam poslali dvacet letadel a je po vsem. A tak se nam libila ta umirnena demokraticka opozice, kdyz ti jeji chlapci zrali lidske vnitrnosti, co vejre ?

   Smazat
  6. Ale no tak přátelé... Džihádisté došli? Nevadí. Hodnej strejda Sam(uel) jim pošle zbrusu nové a vybaví je krásnými novými hračkami z nabídky BUM, BÁC...

   Smazat
  7. 6:06 A teď pepku vyskoč !

   Smazat
 2. Vidite ten obrazek ?
  Tak to dopadne, kdyz si Arab da plzenske a 2x staprlu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám dojem že to není kalach ale naše 58mička z vybuchlého skladu u Slavičína v rukou teroristy. Neměl by nám to stropnický vysvětlit?

   Smazat
  2. 8.19 Je to Kalašnikov, civilisto. Podívej se na pravou stranu Kaláška a naší břízky a ... pojistka - přepínač režimu palby... jsou nezaměnitelné. Podle toho rozeznávaly Kalašnikova i všechny dříve narozené (=staré) báby z Milovic...

   Smazat
  3. Asi máš lepší oči odborníku a vidíš i z druhé strany. Ta hlaveň od předpažbí je na kalacha podezřele štíhlá.

   Smazat
  4. 9.45 Kalašnikov vyráběl a vyrábí v různých variantách kde kdo (kromě nás s SA vz. 58 byla Kalachy vyzbrojená Varšavská smlouva Čína, Vietnam, Albánie, kdejaký čert v Africe, Finsko, ... a každý vyvíjel vlastní verze, přidával různou optiku, různé granátomety... vlastní pažby a předpažbí, Finové třeba munici 5,56 mm...

   Smazat
  5. Taky bych řekl, že to je ákáčko.Podle té plynové komory...

   Smazat
  6. Přesně tak, jak píše SIGMA: AK má odběrný plynový nástavec blíž ústí hlavně asi o 5 cm, zatímco 58-ka jej má hned u konce nadpažbí...to je markant nejvíc bijící do očí...

   Smazat
 3. Za tohle Asad a Rusko ještě zaplatí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:07 - provokující pablb.

   Smazat
  2. Ne, je to službumající pablb.

   Smazat
  3. Bože do pekla s tím to člověkem ,takoví tady nemají co dělat ! Každý stát svobodny a muže obchodovat s každým . Británie poslušny pejsek Amiku , zrádce, kolonizátor a vrah milionu lidí !

   Smazat
  4. Vymyté palice a degeneráty tvého druhu je třeba utratit !

   Smazat
  5. Nechápu jak někdo muže obhajovat zločin!

   Smazat
  6. 8:33
   Jde o to jaký zločiny myslíš....?
   Nikdo tady totiž neobsahuje zločiny teroristů z DAEŠ!!!!

   Smazat
  7. 6.07 Pokud máte na mysli ranami, výpraskem, odesláním k Alláhovi a k JHVH promptně vcelku i v kouscích, pak může být... Třeba v ranci z prasečí kůže a se zesnulým pejskem...

   Smazat
  8. 6:07 Běž k šípku us džihádisto jednou dopadneš jako oni.

   Smazat
  9. 6:07 A teď pepku vyskoč !

   Smazat
  10. Konfliktem s Ruskem Amerika nezvítězí ale zničí svět ! Spiš naopak velmoci udrží svět na uzdě ale prachy ty vládnou světem . Mocni nesnaží mír udržet naopak. Tak že ,Amerika muže za to zlo ! Vnucuje druhým svou nadvládu a vyhrocuje situaci ve světě .Třeba KLDR , budeme jednat o jaderných zbraních a pak je vymažem z povrchu země ! Supr tak si to představuješ !

   Smazat
  11. Co Němec hlásal v Reslovce obléhaným parašutistům vedoucím svůj poslední boj, to hlásá Trump Kimovi... Fsdéjte se Fsdéjte se, nic se fám nestane...

   Bezbranný se bezpečněji věší, i zplynuje!

   Smazat
  12. a kdo zaplatil tobě 6.07 za to co plkáš?

   Smazat
 4. Rusko nebude nic platit !! Rusko je v Syrii jiz 60 let a jedine Rusko jim pomohlo z lapalie , kdyz cely zapadni svet se na ne vysral ! Asada neni horsi od Saudu a tam nejsou namitky na nedemokraticnost.O Syrskeho obcana tady nikdy neslo !Jednoduse byli rozvraceny krajiny , ktere neobchodovali s Juesej hajzlami ! .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepominutelná je i vojenská pomoc Íránu.
   Od "demokratické" koalice podporu ani nečekali, neboť právě ta do Sýrie své teroristy posílala.

   Smazat
 5. Jakmile se situace v Syrii více uklidní, žačne Asad opět obchodovat s ropou, ale ne za dolary, ale třeba čínské jünany. Pomalu se k němu přidají Irak, Irán a jistě i další státy a pak to půjde ráz na ráz. USA už nebude mít kde krást a rabovat zdroje a jejich moc velmi rychle upadne. No a pak bude na světe třeba konečně klid. Je ale ještě jedna možnost, že se to celé posere a bude válka, která bude poslední, protože pak už nebude nikdo kdo by válčil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná, že rozvoj těžby ropy v USA v posledních letech přímo souvisí s ložisky v Sýrii. Jakmile ji islamisti nebudou krást, sníží se i její těžba v americe a zvýší cena ve světě.

   Smazat
 6. Skvělá zpráva pro Syrský lid za chvilku bude s fanatiky konec.

  OdpovědětSmazat
 7. Ano, území pořádně začistit a především vyčistit od izraelských teroristů - pardon - izraelských "poradců" teroristů.

  OdpovědětSmazat
 8. Předčasné a příliš optimistické. USIZRAEL se už postará, aby ta černá zahrádka zase ožila.

  OdpovědětSmazat
 9. MIMO MÍSU. S tou "rekapičou" přituhuje. Je to dost nedůstojná hra na zloděje a policajty. Naklepu to správně ale zase mi sdělí, že to mám opakovat a to někdy i desetkrát. Trapné.

  OdpovědětSmazat
 10. I am really impressed by your wonderful post.

  OdpovědětSmazat
 11. I have read through some similar topics! However, your post has given me a very special impression, unlike other posts. I hope you continue to have valuable articles like this or more to share with everyone!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.