Reklama

středa 23. května 2018

Demokracie nesmí znamenat slabost!

Jaroslav Čejka
23.5.2018  NovéSlovoSk
Nikdy nikdo nebyl a není neomylný. Platilo to i v případě T. G. Masaryka, když se v roce 1935 postavil proti zákazu Sudetoněmecké vlastenecké fronty, která nedlouho nato – přejmenovaná už na Sudetoněmeckou stranu – vyhrála volby.


Masarykovo stanovisko, které se tenkrát do značné míry shodovalo s postojem agrární strany, nebylo ovšem pouhým projevem „slabosti“ demokracie, které bylo už tolikrát zneužito. Masaryk vycházel z pragmatické úvahy, že zakázaní Sudeťáci budou ještě agresivnější a nebezpečnější. Nakonec se však stali agresivnějšími a nebezpečnějšími právě po svém nečekaném volebním vítězství.

Nezmiňuji se o tom jen kvůli nedávnému 120. výročí narození Konráda Henleina, někdejšího sudetoněmeckého vůdce, ale především proto, že mi dnešní postoje většiny západoevropských politických představitelů nebezpečně připomínají osudný Masarykův omyl. Demokracie by totiž neměla platit pro její nepřátele. A nejnebezpečnějšími nepřáteli nejen demokracie, ale i evropského způsobu života, kultury a legislativy jsou dnes islámští extremisté. A pod jejich sílícím vlivem se takovými nepřáteli mohou stát i doposud umírnění a přizpůsobiví evropští muslimové, kteří – řečeno slovy oficiálních zpráv bezpečnostních složek – zatím nevykazují žádné známky radikalizace.

Nemám samozřejmě co mluvit německé kancléřce do její politiky mateřsky otevřené náruče imigrantům všech zemí a těch islámských zvlášť, ba ani belgickým představitelům, jejichž rigorózní respektování demokratických zásad přináší zatím jen jediný výsledek, a to „překvapivé“ volební zisky islamistů a jejich postupné ovládání jednotlivých čtvrtí Bruselu, hlavního to města Evropské unie. Ale mám co mluvit a musím mluvit do politiky našich představitelů, do politiky, která, jak to tak bohužel vypadá, zatím nechystá příliš růžovou budoucnost našim dětem a dětem našich dětí. Musím tudíž otevřeně přiznat, že sice nepatřím k voličům KSČM ani SPD Tomio Okamury, ale že obě tyto strany považují za menší nebezpečí pro demokracii v České republice, než jakým jsou strany nevybíravě podlézající macro-merkelovské politice EU, tedy politice, která možná neohrožuje zájmy nadnárodního kapitálu, zvyklého přelévat se ze země do země a z kontinentu na kontinent prostřednictvím investic, bankovních převodů, soukromých letadel a luxusních jachet, ale ohrožuje a pochopitelně že i zneklidňuje řadové občany téměř celé Evropy.

Spojenectví proletářů všech zemí se dávno rozpadlo, bezzásadový kapitál si jde navzájem po krku, liberalistické a socialistické strany se předhánějí ve své jednostranné a úzkoprsé politické korektnosti a křesťansko-demokratické ideály jsou v defenzivě, zatímco pátá kolona naší doby – zfanatizovaný islám – pomalu ale jistě dobývá Evropu.

Jenže kdo se mu postaví do cesty, to je zatím ve hvězdách.
Demokracie absurdního střihu
nesejme z viníků jejich viny tíhu.
Kdo seje vítr, vždycky sklízí bouři!
A požár ten, kdo v kouři oči mhouří.12 komentářů :

 1. DEMOKRACIE FAKT ZAČINÁ SILIT.VOLIČI SI VYTVOŘILI

  za sebe už i Národni program a čekaji až si ho všechny politické strany hezky OSVOJI čili ukradnou,.
  Slibujeme,že vám pomůžeme poté k monumentálni výhře ve volbách a nemusite ani zapnout podvodné a lživé ohlupovadla tv a režimni tisk!
  Drazi lapkové to vám přeji jistě všichni občané voliči NO NI?

  OdpovědětSmazat
 2. Žádná demokracie v Čechách neexistuje je třeba volit SPD aby z naší země nebyl euchalífát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MUSIME TU NA WEB POZVAT OKAMURU A PORADIT MU

   jak dělat kolektivně tu politiku,aby získal v Parlamentu většinu a stal se králem!
   On je idividualista a tak stále jen mezi Šmejdy jen houslista!

   Smazat
 3. „Nikdy nikdo nebyl a není neomylný.“
  Nějak autora nechápu. To se domnívá, že Masaryk měl možnost zastavit Hitlera a tím i jeho pátou kolonu v Československu?

  „.. nepatřím k voličům KSČM ani SPD Tomio Okamury, ale že obě tyto strany považují za menší nebezpečí pro demokracii v České republice, než jakým jsou strany ..“
  Nechápu autora, jakým nebezpečím pro demokracii, je v jeho představách SPD? To, že chce referendum a to i o vystoupení z EU? Dnes vidíme, že referendem by měly být stvrzovány všechny naše mezinárodní závazky, nejenom to omílané vystoupení z EU. P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. Je třeba vidět i to, že některé postsovětské země si za své vůdce zcela demokraticky volí diktátory, kteří svůj program před volbami nijak nezakrývají.A při tom si pod vedeních těchto vůdců vedou tyto země docela dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní23. května 2018 12:18
   Zde je třeba si uvědomit, že výrazem „diktátor“, označují liberální režimy a tisk takové politiky, kteří je chtějí nějak omezovat. Třeba v zájmu občanů své země. Takto např. Juncker označil Orbána.
   P.K.

   Smazat
  2. ...a co čekáš od OPILCE?

   Smazat
  3. A požár ten, kdo v kouři oči mhouří, blaženě, jako Janda, když mu kouří.

   Smazat
 5. blokáda konvoje !!!

  OdpovědětSmazat
 6. Armáda Ruska od konce II.světové války odešla z Čech 2x.
  Americká armáda je v Německu pořád. Je třeba přemýšlet.

  OdpovědětSmazat
 7. "TGM utrpěl v květnu 1934 mozkovou příhodu a řadu měsíců nemohl svou funkci řádně vykonávat a měl jen částečnou odpovědnost. V druhé polovině roku 1935 se mu síly zčásti vrátily a on si přál abdikovat, aby "nezdravý nezavazel." Stalo se 14. prosince 1935. Nezdá se mi pravděpodobné, že by v zmíněné době zasahoval."
  prof. St.Kučerová

  OdpovědětSmazat
 8. Demokracie nikde a nikdy nefungovala. Tzv. demokracie je nástroj Chazarů, na ovládnutí naivních blbečků. Desítky tisíc bezdomovců, exekutoři, dluhy, tohle může nazývat demokracií jenom totální dement!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.