Reklama

sobota 19. května 2018

Die Welt: Itálie je pro Evropu šestou ranou a může být smrtící!

Beppe Grillo, zakladatel Hnutí pěti hvězd (M5S)

- kou -
19.5.2018 DieWelt a PrvníZprávy
Nová italská vláda se bude držet proruských názorů a bude mít kritický pohled na Evropu, píše Die Welt.

Podle propočtu německých novin, to je šestý útok na základy EU, a může být „fatální“, protože v Evropě zůstalo příliš málo opravdových „Evropanů“, a politické elity jsou příliš vzdáleny občanům
Nová italská vláda bude nepřátelská vůči Evropě a přátelská k ruskému prezidentovi Putinovi. Otázkou je, kolik z těchto „hrozeb“ může vydržet celý kontinent, napsal Alan Posener, politický komentátor Die Weltu.

Výmarská republika se zhroutila kvůli nedostatku demokracie. Evropa může dosáhnout stejného výsledku kvůli nedostatku Evropanů, varoval německý novinář. S novou vládou v Římě se evropský skepticismus stane oficiální politikou jedné ze zemí, které založily Evropskou unii. Po neúspěchu ústavy, krizi eura, neúspěchu uprchlické krize, brexitu a povstání Visegrádské skupiny (Polsko, Česká republika, Slovensko a Maďarsko) je to šestý útok na základy EU, zdůraznil Posener - „a to může mít fatální následky“.

Nová vládní koalici tvoří hnutí Pět hvězd a „Liga“. „Liga" začala jako strana nepřátelská vůči údajně líným Italům z jihu země a zkorumpovaným elitám. Program Hnutí pěti hvězd je fúze pozic, které obhajuje Pirátská strana v Německu, zelení, levice a autoři knih o ezoterice, tvrdí Die Welt. Obě strany však sjednocuje jejich opoziční postoj vůči EU.

Hnutí pěti hvězd vyjádřilo svůj záměr požádat o přezkum evropských smluv: podle názoru zakladatele strany Beppe Grilla je Evropská centrální banka nejnebezpečnější nepřítel Itálie, a ne islamisti či Rusko. Stejně jako téměř všichni populisté a euroskeptici vidí Hnutí pěti hvězd a „Liga“ v Rusku svého přirozeného spojence. „Liga“ se domluvila na spolupráci se stranou Vladimira Putina, a její hlava Matteo Salvini se během návštěvy v Moskvě vyfotil v tričku s obrazem ruského prezidenta, a trval na tom, že jeho strana chce, aby „i v Itálii byly spravedlivé parlamentní volby, stejně otevřené, jako v Rusku."
 
Kromě toho „Liga“ vyslala své pozorovatele na Krym sledovat průběh referenda, a zjistili, že při hlasování o přistoupení Ruska byly demokratické zásady respektovány ve své nejčistší podobě. Hnutí pěti hvězd zase označuje Západ za „agresora“ na Ukrajině, a účast ruských vojáků v Aleppu uvítalo jako „osvobození“ zničeného města.

Liberální, prozápadní a proevropské elity kontinentu pod záštitou kancléřky Angely Merkelové se již ocitli v defenzivě, tvrdí německý deník. Euroskeptické strany sestavily, nebo se s nimi tvoří vlády v Bulharsku, Itálii, Řecku, na Maltě, v Rakousku, Polsku, Slovensku, České republice a Maďarsku. Většina se také liší populistickými, kritickými názory ohledně kapitalismu a proruskými názory, zdůraznilo vydání.

Jak je uvedeno v článku v Itálii nefunguje ani princip, podle něhož mladí lidé ve většině zemí vystupuje ve prospěch proevropské budoucnosti: o něco více než polovina populace mladší než 45 let v Itálii říká, že by hlasovala pro odchod země z EU, pokud by došlo k referendu. Naopak, 68% občanů starších 45 let preferuje zůstat v EU.

Sedět a vydržet - hlavní strategie Merkelové - již dávno není variantou," uvedl autor Die Weltu. Nová německá vláda vytvořila koalici pod heslem „Nový průlom pro Evropu“, ale v 175stránkové koaliční smlouvě je tématu Evropy věnováno jen pět stran, a o krizi v EU - ani politické, ani ideologické - tam není ani zmínka, poznamenal německý deník. Použít Donalda Trumpa jako nepřátelského obrazu pro soudržnost Evropy považuje autor za absurdní - nefungovalo to ani proti prezidentu Georgi W. Bushovi mladšímu.

„Téměř hysterickou reakci“ -
německých politických kruhů k odstoupení USA od íránské jaderné dohody, lze podle novin považovat pouze jako pokus oživit ducha antiamerikanismu zamaskovaného jako evropský patriotismus - což prý tak dovedně prováděl Gerhard Schröder v německých volbách, současně nepodporuje evropsky projekt ani „o centimetr".

Všechna oficiální prohlášení říkají, že Evropa by měla poskytnout větší blahobyt, bezpečnost, pracovní místa, inovace, integraci. Problémy Evropy však nejsou v hmotné oblasti ani v provedených chybách, míní Alan Posener.

Systémové chyby nevedou občany, aby EU zpochybňovali, pokud se obecně těší jejich důvěře, napsal Die Welt. Problém Evropy spočívá v nedostatku této důvěry a „loajality" v nedostatku „Evropanů“. To nemůže být překonáno sliby či dokonce úspěchy. „Více Evropy" není odpovědí. Kontinent potřebuje více „Evropanů“, tvrdí publikace.

Především si je třeba uvědomit, že globalizace, liberální kapitalismus a právní demokratický stát čelí krizi legitimity, pokračoval německý novinář. „Neliberální demokracie“ Viktora Orbána, vítězství v podstatě protipolitického Hnutí pěti hvězd v Itálii a úspěch levicových a pravicových nacionalistů v celé Evropě - není výsledkem nedostatku pohody nebo příliš vysoké migrace, stejně jako přebujelá byrokracie a nedostatek inovací, jakkoliv jsou to příliš reálné problémy, poznamenal Die Welt.

Podle autora je krize v Evropě je výsledkem nedostatku slov a nedostatku vysvětlení, příliš mnoha summitů a příliš málo lidových setkání. Nemůžeme žalovat na příliš jednoduché odpovědi populistů, když nikdo nevyjasňuje obtížné otázky. Evropský průlom by měl být pro průlomem politiků k lidem, než bude příliš pozdě, uzavřel německý novinář.

Zarážející je neustálé opakování – včetně Die Weltu - poněkud etérických důvodů o tom, že liberální kapitalismus a právní demokratický stát čelí krizi legitimity. Ale právě tyto principy jsou stále více a více svírány „příkazovostí“ evropské byrokracie vůči národním státům-členům EU, navíc strukturou, u níž panují vážné obavy, že její existence se vůbec neopírá o demokratické principy, nýbrž o jejich absenci.

Alan Posener však zapomíná, že argumentace „lidé to nepochopili“, „my to asi špatně vysvětlujeme“, jsou tradiční výmluvy evropských elit a zejména eurobyrokracie, která si chce zachovat svoji setrvačností moc. Ta si stále namlouvá, že když se vysvětlí složitost problémů, které sami vytvořili, a složitost jejich řešení – či spíše výmluvy, proč je neřešit, získají „evropská srdce“ obyvatel. To je blud.


Související:

32 komentářů :

 1. To je zvláštní, s Itálií jako s problémem nikdo nepočítal, jak oni se tam mleli mezi sebou s různými pseudoaférami kolem Berlusconiho, tak se tam najednou rozjel větší problém. Oni i ti migranti tam dělají paseku, i když trošku jakoby za rohem. Teďka začne hojné řvaní, že Putin ovlivnil italské volby, ale komu to bude vadit? Povstanou Italové, nebo snad budou uvrženy nějaké sankce na Itálii? Co EU vymyslí? Vyvrhne Itálii místo VB?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě fascinují zejména ti proevropští politici. například dnes jsem četl rozhovor s panem poslance ČSSD, JuDr.Ondřejem Veselým, který se domnívá, že nebylo vhodně pracováno s členskou základnou, protože hloupě zvolila do vedení pana Foldynu. Já se proti tomu domnívám, že tito lide zásadně neplní svojí úlohu, protože nerespektují vůli členské základny, tudíž tedy lidu z něhož podle ústavy pochází veškerá moc. Nedivím se tedy že kvůli takovému přístupu voliči zásadně opustili myšlenku sociální demokracii i evropské unie. Pokud si nějaký politik začne myslet že členská základna potažmo lid se musí vychovávat aby pochopil ušlechtilé cíle těchto mudrců, měl by být v zájmu příslušné strany odejit co nedříve v nejhlubší zapomění.

   Smazat
 2. Počkejme až bude hotová vláda a něco činit proti EU,ukážou jim cifru dluhů,které dluží Itálie kdekomu a bude po protestech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano ,souhlasim,
   čekejme a taky dočkáme,jedině toho,že musime jedině trenovat skoky do rakvi a to bude tak celé!

   Smazat
  2. Každý národ by měl mít právo odstoupit od nevýhodných smluv, zadlužování evropských národů by mělo skončit. Válečné reparace také nejsou dodnes zaplaceny a nic se neděje.

   Smazat
 3. Na NR chybí článek z PL Martina Kunšteka o nové vlně migrantů na Balkáně!

  OdpovědětSmazat
 4. Budu moc rád když Itálie nastartuje rozpad eu a zachrání tak Evropu před islamizací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty budeš prvni,který dostane infarkt až ti zastavi před dveřmi tvého kvartýru autobus dopravujici neomarxistické hordy černých pasažérů z Itálie k tobě.

   Smazat
  2. 10:21 Ke mě těžko jen si dělej srandu ale to je vážná věc.

   Smazat
  3. Jak poznáte, že ty bandy jsou neomarxistické ? Co když jsou to tentokrát ale jen černí neokolonialisté- doktoři a ITspecialisté ?

   Smazat
  4. je to možné poznat hned.Majitelé těch emigrantů se k nim hlási tim,že už jim podepsali prebendy prý ve výši 25 000 korun měsičně a odmítaji napsat do TV A TISKU kdo to udělal,aby jsme je mohli znovu zvolit.
   Neni to takto dost poznat?
   A prý každý z nich chce do kvartýru co nejvíce doktorů a inženýrů,aby splnili neomarxismus diktatury prý humanistů potažmo islamistů s kterými se budou houfovat v pražských kafárnách,aby tam splnili své přáni ve formě

   ISLAM JE MIRUMILOVNÝ A KDYŽ TO NEVIŠ TAK TĚ ZABIJU!

   Smazat
 5. DEMOKRACIE JE DISKUSE.VOLBAMI JE UKRADENÁ MOC VOLIČŮM

  a jakékoli diskuse konči až skonči 100% cenzurou úplně. Politická třida Šmejdů se opírá o podvodnicky a zákeřně zkreslované informace ohlupovadel.
  Intelektuálové,kteři maji nepsanou spoluzodpovědnost za vývoj ve státě musi vědět,že rostouci přikazovost vadně zvolených prý našich zástupců se neopírá o demokracii,ale přesně opačně o jeji ABSENCI!
  To je přimo markantně poznat,že se domnivaji mylně,že prý "občané to nepochopili my to špatně vysvětlujeme" chtěji zakládat jakési nové platformy,ovšem když se jim řekne jasně,že je třeba aktivovat body Národniho programu občanů,nebo začit szstematicky zajišťovat NAŠE OBČANSKÉ HNUTI TŘI HVĚZD zoufale se vzhýbaji diskuzi a nasazuji zbran hromadného ničeni s názvem BUDEME MLČET A VRAZIME HLAVY DO PISKU.
  Jedině nepolitická OSV se ptá kde je

  NÁRODNI PROGRAM HLEDÁNI SIL K JEHO USKUTEČNĚNI?

  A občané zdemolovani a ohlupeni lživými a zmanipulovanými informacemi se chystaji dalšich STO let postupovat stejně jako jim to nalinkuji majitelé velkých peněz,kteři je pěkně zterorizuji,ačkoli jsou v demisi,no co bude poté až ukradou opravdovou vládu se neoptá nikdo.
  To si musite svoje kapsy zavařit neboť vám je vykradou na plech ale ani ocelové svary na to nepomohou,že ANO?

  OdpovědětSmazat
 6. Doufám, že nadpis článku bude pravdivý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý den prodleni nám všem ukazuje neschopnost podvodníků námi prý zvolených,kteři už ani nevidí,kde hraje muzika!

   Smazat
 7. Jasně, je to nedostatkem lidových setkání. Chce to trochu pochlastat s Junkerem a všechno bude v richtiku.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svině VY A VAŠE RUCACKOFAŠISTIKEJ PLÁTEK MUŽETE NĚCO PSÁT O DEMOKRACII.PRAVDU MAŽETE A VAŠE LŽI ČMÁRÁTE NEUSTÁLE.LIDÉ NEJSOU HLOUPÍ A POSLECHNOU SI ČT ČT ČT ČT!!!!!

   Smazat
  2. 8:31
   Hele ty havloimbecile,přepudruj se zadek a mazej pro nový lžinotičky k pornoJandovi, ty kolaborantská menšino!!!!!!!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 9. Politik Itáleie bude taková, že Itálie bude pro vládu na prvním místě. Pokud je právo a rozum šestou ranou Eu, pak s chutí do rány sedmé. Jistota je jistota.

  OdpovědětSmazat
 10. No jen aby se z Beppe Grilla nevyklubal druhý Tsipras .

  OdpovědětSmazat
 11. Můžeme ho preventivně vyměnit za Blbiše,ten šmejd se už vybarvil!☺

  OdpovědětSmazat
 12. V Bruselu se diví jak se jim to začíná hroutit, ale vždyť sami denně pracují na své destrukci. Toliko jsou prosti inteligence, že si to neuvědomují. Dobře jim tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:19 Ano, v Bruselu inteligence nepotřeba, stačí kompromateriály, servilita a chuť se nestydět.

   Smazat
 13. Svracet EU si od Itálie nedáme a budeme se držet Vashingtonske doktríny až do příznivého zakončení,to řekl náš vúdce a otec národa Havel.

  OdpovědětSmazat
 14. Oprava-rosvracet EU si nedáme.

  OdpovědětSmazat
 15. Dluh Itálie činí 140% HDP, komu? Co to je Die Welt? Fuckefellerův lžidomet! Lifrují jim tam imigranty, kradou, lžou a likvidují Italům zem. V Otravě jim také museli dát střechu nad hlavou Bakalovi, než pochopili, co je to ČSSD.

  OdpovědětSmazat
 16. Škoda se nepadly další dve rány, a to LePen mela vyhrát a Recká vláda nemela zradit svúj program. Ve Vychodnim Nenecku to vre, tam je mozna novy hrebicek do rakve EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. LePen při volbách snad na poslední chvíli zatáhla za brzdu, snad aby dala šanci mladíkovi ... možná čekala, že čas ještě neuzrál .... nebo je přeci jen trochu zapletená do politikaření a snaží se jen na oko ....
   ABC

   Smazat
  2. Koukněte na mladou Lepenku a poserete se co vyvádi.
   Marion je kočka jak byk!

   http://www.zvedavec.org/vezkratce/15172/

   Smazat
 17. Celá Evropa je díky volné a nesmyslně podporované africké migraci v troskách.Je třeba znovu oživit pojem národ , národní uvědomění a samostatný stát. Zrušit Schengen zavést kontroly na celé hranici, omezit nebo úplně zrušit zahraniční vojenské mise a přednostně použít vojáky k vnitřní ochraně hranic. Znovu vytvořit oddíly ochránců hranic podobné pohraniční stráži. Zavést brannou výchovu a to nejen v základních školách. Účinně v krátkodobých kurzech cvičit obyvatelstvo v problematice branné pohotovosti. Vzít si vzor v Izraeli a tak postupovat. A je toho mnohem víc co havloidi zanedbali či úmyslně se sluníčkáři zrušili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle všechno je potřeba udělat. Ale nejdřív musí někdo současnou skvadru vykopat pryč.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.