Reklama

.

.

čtvrtek 10. května 2018

Erdogan oznámil, co ztratí USA odstoupením od jaderné dohody s Íránem

10.5.2018  AC24 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan okomentoval rozhodnutí USA odstoupit od jaderné dohody s Íránem. O tom informuje Anadolu.

„Poraženou stranou budou USA, které odmítají dodržovat dohody," uvedla hlava Turecka.Podle Erdogana „není možné odstupovat od dohod nebo měnit jejich podmínky podle libosti".

8. května se americký prezident Donald Trump rozhodl odstoupit od společného komplexního akčního plánu o íránském jaderném programu.

Íránský parlament uvedl, že takové rozhodnutí amerického vůdce svědčí o jeho absenci „mentálních schopností".

- - -

11 komentářů :

 1. Mám dojem, že odstoupení USA od smlouvy s Iránem je spíš ukázka vnitropolitického boje Trampa s bývalými vládci v USA tedy nepřímý políček Obamovi a Hillary. Tito bývalí vládci v USA, tedy Hillary a Obama, přesto, že v prezidentských volbách drtivě prohráli, porážku demokraté neuznali a dál ovládali soudy a vytvořili vymyšlenou kauzu, že prohráli proto, že Putin ovlivnil výsledky voleb a na základě toho vedou válku z nynějším prezidentem. Tramp jim nyní vrátil i s úroky, když odstoupil od smlouvy kterou oni demokraté dojednali. Tímto odstoupením od smlouvy přebírá Tramp iniciativu a nyní si bude zpětně s demokraty a jejich hlubokým státem, vyřizovat účty. Že to celosvětově bude mít nějaké konsekvence, to Trampa nezajímá. Vždyť jasně řekl ve volebním boji že USA je na prvním místě. Ještě si připomeňme, že Tramp chtěl již dávno odejít ze Sýrie a ukončit nesmyslnou válku v tomto regionu, ale opět hluboký stát, tedy demokraté a tedy Hillary a Obamy přes své generály mu to nedovolili a naopak zorganizovali bombardování Sýrie na základě vymyšlené akce bílých příleb. Tramp by také rád zlepšil vztahy s Ruskem, což by přineslo prospěch obojím státům, ale Clintonová je proti tomu a právě vymyšlená kauza s ovlivňováním voleb svazuje Trampovi ruce. Prostě demokraté výdělky prezidentských voleb neuznali a dál vládnou v USA a Trampovi se jenom pomalu a s obtížemi daří nastolovat vládu jeho prezidentského úřadu. A odstoupení do smlouvy je jenom jeden z korku, který to má ukázat, že on je prezidentem USA a nikoliv Clintonová.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti co prohráli v USA volby se s tím nesmířili a podkopávají postavení Trumpa. Sakra co mi to připomíná...!?

   Vymazat
  2. No, to připomíná Českou republiku, kde si lidi v ČR vybrali prezidenta Zemana, ale pražská kavárna podporovaná neziskovkami a velvyslanectví, USA výběr lidí v ČR, neuznává.

   Vymazat
  3. Pánové a není to náhodou ta rádoby demokracie?

   Vymazat
  4. 8:55

   1) Ano - jde o vnitropolitický boj.

   2) Ne - Clintonová rozhodně neprohrála drtivě. Prohrála v součtu volebních okrsků (volitelů), ne v součtu hlasů voličů. Takový je v USA platný volební systém.

   3) Je otázkou, zda Trump vyhraje i nad republikány ("deep state"). Oni to jsou - a ne demokrati! - kdo od uzavření smlouvy s Íránem proti ní vehementně bojovali. Trump tedy usiluje o to, aby VYPADAL jako president.

   4) To, zda Trump skutečně usiluje o mír, mu můžeme věřit, ale nemusíme. Vyzbrojování Saudské Arábie nebo obchodní válka s Čínou nejsou zrovna kroky k posílení míru.

   5) Koneckonců Obama také, možná proti svému přesvědčení, musel v mnohém "deep state" ustoupit. Je to logické: mocenské elity USA by nikdy nikoho, koho nemohou kontrolovat, nepustily ani na lavičku náhradníků; natož pak do Bílého domu - a ještě na dvě volební období! Volba Trumpa je možná zaskočila, ale oni už si s ním nakonec poradí. A on to zatraceně dobře ví.

   Vymazat
 2. Myslím si, že Erdogan, o tom co USA ztratí, moc nemůže vědět. Má svých starostí dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Erdogan, jako jediný, přežil barevnou revoluci, kterou mu tam Americké velvyslanectví připravovalo. Je pravda, že mu neskutečně pomohl Putin, který mu dodal zpravodajské informace ze svých zdrojů, kdo a kde ho mají zabít a Erdogan tak mohl na poslední chvíli utéct vrahům. Erdoganovy odpověď západu byla tvrdá a všechny pravdoláskaře, proamerické neziskovky zlikvidoval. Proto také Erdogan navštívil několikrát Putina, protože zjistil, že jedině s Putinem může i jako člen NATO, odporovat USA.

   Vymazat
 3. S impériem nelze uzavřít dohodu, protože to není standardní stát.
  Za prvé, impérium je založeno na multikulturalismu (což je pouze jiné slovo pro antikulturu), nemá tedy žádné vnitřní hodnototy a v důsledku toho nemůže mít ani hodnoty vnější.
  Za druhé, impérium nemá hranice. Jeho hranicí je válka.
  Výsledkem je chaos.
  V historii samozřejmě takové struktury už byly, viz Římské impérium. Z evolučního hlediska se ale ukázaly jako nestabilní a nelidské.

  OdpovědětVymazat
 4. Írán je jedním z těch, co dlouhodobě a celkem úspěšně komplikuje americké zájmy v regionu, takže i on byl na seznamu budoucího "zhoršování" vztahů. Následoval tak Rusko, Čínu, Sýrii, Koreu a jistě se najdou i další, minimálně časem. Tramp by měl urychleně dostat tu Nobelovu cenu míru, dokud tu ještě nějaký zbývá...

  OdpovědětVymazat
 5. Donald je ještě větší magor než jsme si mysleli. Irán bude dalším státem , který USA přemění na válečnou zonu.

  OdpovědětVymazat
 6. Spíš než USA promění Irán na válečnou zonu Izrael.Přesun vyslanectví do Jeruzaléma i vypovězení smlouvy s Iránem ukazují, že v USA vládnou židé. S těmi "vyvolenými" národy je vždycky průser, ať jde o Němce nebo Židy.

  OdpovědětVymazat