Reklama

úterý 15. května 2018

Evropská unie odsoudila otevření Krymského mostu

15. 5. 2018      zdroj
Zástupkyně služby zahraniční politiky Evropské unie Maja Kocijančičová nazvala otevření mostu přes Kerčský průliv porušením územní celistvosti a svrchovanosti Ukrajiny. Oznámila to agentura RIA Novosti.


"Výstavba mostu je zaměřena na další nucenou integraci poloostrova, který byl nezákonně anektován, s ​​Ruskem a jeho izolaci od Ukrajiny, jejíž součástí je. Most omezuje průchod plavidel přes Kerčský průliv do ukrajinských přístavů v Azovském moři", řekla Kocijančičová.

Zástupkyně Evropské unie zdůraznila, že "Evropa nadále odsuzuje nezákonnou anexi Krymu a Sevastopolu Ruskem a neuznává toto porušení mezinárodního práva".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

74 komentářů :

 1. psíci ňafají, ale karavana jede dál...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vůdčí zásadou mezinárodního práva je právo na sebeurčení národů. Bez toho by nebyly při dekolonizaci vznikly desítky států, ani státy které dříve patřily Jugoslávii a SSSR. Takže při referendu bylo toto právo vykonáno a je s podivem, že právě EU jej popírá, včetně bývalých koloniálních mocností, i států, které toto právo také vykonaly.

   Smazat
  2. Přesně řečeno. I za mě. Díky.

   Smazat
 2. Odpovědi
  1. O Kosovu nikdy nic, to byla plánovaná akce ze strany USA a jejích vazalů v EU.

   Smazat
  2. O území okupovaných a anektovaných Izraelem od roku 1967 včetně také nic.

   Smazat
  3. A teď jsou na tapetě Židové --Golanské výšiny --anektované a nejvíce -a VŠICHNI MIMO ARABŮ DRŽÍ HUBY

   Smazat
 3. Ten most na obrázku není Krymský most.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezáviď, vole!

   Smazat
  2. ale on je to opravdu most jak pise pan .Neni to most Krymsky ale Portugalsky . Nekdo je bystry Google najde vse v mziku ,kurva jedna zidoffska

   Smazat
  3. Šabrado. Máte jistě pravdu. Je to ale tím, že byl obrázek vyměněn mezi tím co jsem jej viděl já a co jste jej viděl vy.

   Smazat
 4. Nevadí Vám, že ten most na obrázku opravdu není ten Krymský?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:36 Mně to tedy rozhodně nevadí. Stejně tak mi nevadí, co plácá paní Kocijančičová. Její slova o omezování plavby mostem svědčí jen o tom, že je úplně blbá nebo že v Bruseli je k mání kvalitní matroš.

   Smazat
  2. No mně to teda vadí, tyhle "ilustrační" obrázky bez náležitého upozornění jsou nešvarem v prolhaném mainstreamu, jehož cílem je stírat rozdíl mezi realitou a politicky správnou "realitou".

   Nevidím vážný důvod proč tohle dělat a tolerovat tady na alternativě a už vůbec ne v případě Krymského mostu, kde obrázků toho krásného mostu je dostupných dost.

   Vláďa z Brna

   Smazat
  3. Je to Krymsky most, Vasco de Gama ma jine oblouky,stačí zadat do googlu anebo silnější brejle :-)

   Smazat
 5. Na ruský Krymský poloostrov nevedla žádná přímá cesta, než přes ustanovenou Ukrajinskou svazovou republiku, proto snad později byl Krym administrativně převeden pod správu této svazové republiky. Možná by tomu tak bylo dodnes, kdyby především západní část samostatné Ukrajiny, která spadala pod Rakousko-Uhersko, za podpory Polska a samotných čelných představitelů EU nešířili nenávist proti příslušníkům ruské národnosti nejen na Ukrajině. Část problému současné Ukrajiny bylo výřešeno demokraticky a podle mezinárodního práva, ale kdo chce jednat z pozice síly, bude tvrdit něco jiného a nedoloží to žádným důkazem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stručné a jasné.

   Smazat
  2. EU prý odsoudila????,..to může jen zcela nepříčetný blázen nebo ďábel v lidské podobě....kriste pane,co nás to vede?,do jakých satanových spárů jsme se to dostali?....a toto ještě schvalujete a oslavujete ????,..toto už nelze označit jen za nenormální,to je přímo ďábelské,....hledáte peklo?,to je tady,přímo na zemi a satani nás přímo řídí,takový život nejlépe ani nežít,smrt satanům !!!!!!,vždyď je to jejich největší přání.....toto je naše jediné futro a tím nás futrují......

   Smazat
  3. Tonicekkopr: nehovorí sa:"...kristepane, co nás to vede", ale sa hovorí:"...zasranej Masaryk-Štefánik, co nás to vede...!". Inak s ostatným súhlas, čo si napísal. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 6. Proč je na fotce most Vasco da Gamy v Lisabonu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No protože je menší a na daný formát obrázku "vleze".

   Smazat
  2. Pokud tam je chyba, pak je to zřejmě úmysl, museli bychom vidět originál článku.

   Smazat
  3. Protože potrebujete silnejsi brejle...mrknete na google Vasco de Gama je uplne jiný

   Smazat
  4. 0:43 Původně tam byl, teď je tam Krymský. Ale původní ilustrace byla lepší. Protože byla stejně mimo mísu, jako vyjádření paní eurozástupkyně.

   Smazat
 7. Stydím se za Evropskou unii. I přesto, že doufám, asi zbytečně, v její obrat k lepšímu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U Alláha, budiž jeho jméno nastatisíckrát pochváleno, CO JSTE OČEKÁVAL OD ČTVRTÉ ŘÍŠE, řízené jako autíčko na drát z Deep State? Já nic od chvíle, kdy jsem nalezl na trůně zapomenutou Jarmulku.

   Smazat
 8. Kvičí to podsvinče, kvičí. Nic to nezmění na faktu, že se Krym vrátil tam, kam vždy patřil.

  OdpovědětSmazat
 9. co je smyslem výrazu "Evropa odsuzuje"? Já připojení Krymu k Rusku vítám. Má pravdu, ta kráva, já nepatřím k Evropě, já patřím k čestným lidem.

  OdpovědětSmazat
 10. Ukrajina je EU?Tak to mi něco uteklo.Jinak most na Krym je v jiném článku na videu.A je NÁDHERNÝ.GRATULUJI!

  OdpovědětSmazat
 11. O Kosovu nic !? Pravdepodobne zijem na jine planete , proto nase nazory , lidi se sedlackym rozumem se lisi od
  elitniho mysleni Bruselu . A v tom je potiz , ze si jaksi nerozumime.
  Pro zhrnuti -Ukrajina ve vidine luxusniho zivota se chtela prodat EU a NATO i s darem od Ruska , Krymem , kde kotvi jiz 130 let Cernomorska flotila . Z duvodu , ze jsi ukacka daru nevazili , byl jim popravu odebran .
  A to je cely pribeh anektovanyho Krymu .Byli zmareny snahy pro pritomnost NATO na hranicich Ruska .Proto povyk svincat EU ! Vsechno je tak , jak ma byt ! CR samozrejme falsi a lhanim podporuje imperialni krajiny ve snaze se zalibit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Postoj ČR je hanebny.Takhle odpornou patolizalskou politiku jsme snad nedelali za 100letou existenci .

   Smazat
 12. Ne opravdu.EU je zrudny vynalez.Most odsuzuji ,Majdan podporuji,Kosovo uznavaji a 114 zastrelenych v Gaze a ploty v Izraeli jim nevadi.Mlaceni Katalancu jakbysmet.Nejlepsi system je pry demokracie a lidska prava.Ale kde jsou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU rozhodně není zrůdný projekt, ale bohužel zrůdy EU vedou a to přímo do pekla, protože všechny státy lezou do prdele USA, které si dělají co jim vyhovuje a ostatní je nezajímá.

   Smazat
 13. EU pod patronací "demokratů" z USA je po otevření Krymského mostu velký kolový.
  Zabíjení Palestinců a nesmyslné otevření velvyslanectví USA aj. protěžovatelů Izraele, tak to nevadí.
  Jsme, jako stát, opravdu součástí zrůdné euroatlanské společnosti.

  OdpovědětSmazat
 14. Takové dílo v takovém čase je v Česku i Unii nemožné,--- závist z neschopnosti :-)))

  OdpovědětSmazat
 15. Jaká nucená integrace, Kociančičová by se měla zeptat obyvatel Krymu, ve které zemi hodlají a přejí si žít. Nána nemůže mluvit za obyvatele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nána mluví za svého páníčka . A u toho mluvení to bohužel neskončí . Následovat proto budou další sankce proti Rusku za to že si dovolilo postavit něco tak impozantního jako je Krymský most . Babiš tuto Nánu a další sankce určitě podpoří .

   Smazat
  2. Michal Masopust17. května 2018 20:52

   Dle jména této povedené tzv. "dámy" bych tipoval na to, že je to Chorvatka?! A akorát tak Chorvatsko má vůbec to nejmenší právo dělat nějaká ramena a kafrat do něčeho, do čeho mu za prvé vůbec nic není a za druhé má tento ustašovsko-fašistický stát tolik másla na hlavě ještě z druhé světové války a ze současnosti taktéž (viz Srbská Krajina!), že by bylo pro tuto tzv. "dámu" lépe, kdyby držela hubu a nohy v teple, jak říkával J. Švejk! Takto je jen pro srandu králíkům!

   Smazat
 16. V každé zemi EU bude dost kolaborantů,zrádců, psychopatů a parazitů k oběšení !

  OdpovědětSmazat
 17. 5:47
  Naprosto podporuji střelbu do teroristů v Gaze. Ten kdo násilím chce porušit hranice musí vědět, že proti němu bude postupováno velice tvrdě. Na co asi mají vojáci zbraně (na parádu?)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je v tom, že izraelští vojáci střílejí ostrými do lidí včetně dětí ještě na palestinském území (údajně pro výstrahu). Je to stejné, když si dle libosti letí zastřílet a bombardovat do sousední země. Odkládají svůj konec, ale ten je nevyhnutelný, vždyť i Kissinger (židovského původu) svého času prohlásil, že Izrael zanikne do r. 2024.

   Smazat
  2. 5:47 Přestože jste zřejmě tupec, doporučuji Vám seznámit se s historií obsazení Palestiny. Ti lidé mají na své rozhořčení právo.

   Smazat
  3. Izrael ukradl Palestincům opakovaně území, ničí majetky, ničí lidi. Mnohé Palestince svým terorem vehnal do náruče extremismu. Stále roztáčí kolo násilí, loupeží území a teroru proti původním obyvatelům

   Ostatně střílet vozíčkáře, což se teď stalo, je vojensky i policejně velmi, velmi hrdinský čin.

   Šalom

   Leo

   Smazat
  4. Voni musejí bejt mešuge... tady přece teroristé, okupanti a "anektanti" STŘÍLEJÍ do neozbrojených odpůrců státního terorizmu Židovska (Izraele). Na naopak!

   Smazat
  5. Podporovat strelbu do neozbrojenych lidi muze jen svine.

   Smazat
 18. Krymský most je perfektní. Ještě železniční část a je hotovo. 19km za 816dnů ! O 1/2 roku dříve. V moři. Dálnice v Česku 7km 4roky u Jaroměře ! Krym byl znova navrácen, anexe se nekonala - vše proběhlo podle mezinárodního práva, práva Ukrajiny a charty OSN. Krym, dříve předaný nezákonně, ve správě Ukrajiny s Ukrajinou nikdy nebyl jedním státem ! Právo vystoupit uplatňoval 3x, vždy bylo potlačeno ! Byla napravena historický křivda a nespravedlnost. Že je vše podle práva je potvrzeno skupinou právníků EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nacistická Ukrajina může na svém území prokopat kanál pro kocábky paralelně s Perekopskou šíjí... aby měla pro vlastní "letadlové lodě" volnou plavbu do Azovského moře. Jistě bude hlubší a širší, než pod "arkami" ruského Krymského mostu na ruský restituovaný Krym.

   EP a EK by se měly složit na krumpáč, lopatu a kolečko pro Porošenka, aby ten šlemil nemusel zahálet a nevymýšlel z nudy další dětinskosti.

   Smazat
 19. Sranda je v tom, že o rychlost výstavby mostu se zasloužili právě banderovci v Kyjevě, kteří v roce zahájili totální blokádu Krymu, včetně přerušení dodávek vody, elektřiny, důchodů atd. Ještě srandovnější je fakt, že most chtěli v minulosti stavět sami ukrajinští prezidenti (Kučma, Juščenko, Janukovič) ve spolupráci s Ruskem. Bez "spolupráce" to šlo jaksi rychleji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... v r. 2014

   Smazat
  2. ještě, že nezakázali banderovci přesun gastarbeiterů na stavbu tohoto mostu, bez nich by to tak rychle nešlo postavit, prý se na stavbě činili v potu tváře i "hrdinové" (ale i zběhové), kteří bojovali proti Novorusku. Putin to asi udělal Porošenkovi naschvál (tu stavbu), aby mu přetáhl lidi z trestné výpravy, no a ruské peníze jak známo Ukrajině nikdy nesmrděly :-)

   Smazat
  3. Dostavěli vůbec ukroši ten hraniční plot?

   Smazat
  4. 10:57 Prachy na plot nikdy nebyly (protože Jaceňjuk s těma prachama zdrhnul na Floridu, kde za ně nakupoval útočiště pro kyjevské banderovce, kteří se tam brzy budou muset uchýlit do bezpečí před vděčnými spoluobčany). Něco na ukázku pro masmédia postavili, ale materiál už byl rozkraden a někde je vidět už jenom úseky s vykopanými příkopy a s hliněnými valy (pro zloděje bezcenné) :-)

   Smazat
 20. Nemělo by Rusko odsoudit jako nezákonný tunel pod La Manchem? Podle té jejich logiky by měl být také nezákonný.

  OdpovědětSmazat
 21. Pokud EU ostře odsoudila stavbu Krymského mostu, potom je to ta nejlepší reklama, jakou tomuto dílu mohli udělit. Normální člověk si těchto darmožroutech, kteří jsou pouze na dvě věci, udělal dávno vlastní zdravý názor.

  OdpovědětSmazat
 22. Ať jdou rádoby demokraté z eu k šípku když neví co je svobodné referendum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, je otázkou, které referendum máš konkrétně na mysli?

   Smazat
  2. https://cs.wikipedia.org/wiki/Krymské_referendum_(2014)

   Smazat
 23. Odsuzovat to mohou, ale uznat musí, že bude sloužit všem.Že bylo připojení Krymu protiprávní? Toď otázka. Pan Pjakyn v jednom ze svých výstupů vysvětloval právní opodstatněnost tohoto aktu a to z pohledu ukrajinské ústavy. Krym měl zvláštní status.To se nedá říct o Donmbasu a Luhansku. Zajímal by mě skutečný právní rozbor. Ne jen z pohledu jedné strany.

  OdpovědětSmazat
 24. Říkají že se jim to nelíbí? To je asi tak všechno co s tím mohou dělat. Slovy Járy Cimrmana.

  OdpovědětSmazat
 25. ...blahopřeju,..banderovci raději válčí,..místo co by ve spolupráci s rusákama stavěli, měli práci pro své lidi, možná vybírali mýtný a měli prachy do rozpočtu...no, co čekat od "užitečných idiotů "..!

  OdpovědětSmazat
 26. 9:07 Bohužel už leta platí, že co od Bruselu, od ďábla jest!

  OdpovědětSmazat
 27. Územní a politicko-správní svrchovanost nad Krymem mají přece odjakživa ti Krymští!!
  A ti se v celorepublikovém lidovém hlasování rozhodli osamostatnit od banderistánu a připojit k RF.
  Proto stavba krymského mostu není ničím jiným než završením jedné etapy rozumné investiční akce, která v důsledku bude lidi spojovat, ne rozdělovat.
  EU se - jako obvykle - chová velmi pokrutecky a velmi selektivně. Kde byla tato EU, když NATO v čele s USA (a vazalským Německem) rozvraceno býv. Jugoslávii, aby proti ní nakonec vedlo otevřenou a zločinnou válku?? Kde byla EU a její mluvčí, když bylo Srbsku násilím uloupeno Kosovo a Metochie? Kde je EU, když USA proti mezinárodně uznanému statutu Jeruzaléma do něj přemisťují svoje velvyslanectví v Izraeli? Kde byla UE, když NATO v čele s USA zločinně napadly, aby rozvrátily legitimní režimy několika zemí na Středním a Blízkém východě či severu Afriky??
  Marnost nad marnost!, jen farizejské postoje a trapné bláboly.
  Ocitli jsme se to ve skutku "skvělém" společenství ...

  OdpovědětSmazat
 28. Czexit. Co jiného?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Czexit je hloupost. To snad nikdy neprojde.

   Smazat
  2. Czexit je nutnost,jinak z nás budou otroci EU.

   Smazat
 29. Pokrytecká EU ať mlčí k mostu na Krym. Nevadilo ji násilné odtržení Kosova od Srbska tak nemá právo na žádné výtky vůči Rusku a Krymu. Je jen dobře, že se vůle Krymanů naplnila a vrátili se zpět k Rusku jinak by tam byla základna amíků.

  OdpovědětSmazat
 30. Asi takto - evr. unie může rusku a mně políbit pozadí.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 31. EU je vojnovy stvac ! Tak ludom sa ulahci zivot a tito
  falosni partneri budu vsetko komentovat .Dokonca Ukrajina podakovala za most .EU zuri , lebo sankcionovali sami seba .

  OdpovědětSmazat
 32. EU nemůže pochopit jak Rusko je na vzestupu. I když neustále podráží nohy.

  OdpovědětSmazat
 33. Po nějakým mostu může být Evropě prd a musí se smířit s tím,že Ami na Krymu v Sevastopolu nebude

  OdpovědětSmazat
 34. Německá evropskomuslimská unie si může akorát zalomit prst v prdeli, nic jiného.

  OdpovědětSmazat
 35. No co to plácá ta paní ? Vždyť merkelová ho jela spolu s Putinem slavnostně otevřít :-)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.