Reklama

středa 2. května 2018

Evropské peníze zachraňují demokracii

Erik Best 2. 5. 2018       EB
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský si před dvěma týdny v Hospodářských novinách postěžoval, že rostoucí moc nadnárodních ekonomických subjektů začíná omezovat kompetence národních státních orgánů. Nepřijal žádnou osobní zodpovědnost za svoji roli v otevření bran vnějším vlivům v podobě zavedení „sdílené suverenity“ do českého ústavního pořádku, aby zákony Evropské unie mohly vládnout v České republice. Podle Financial Times chce nyní Evropská komise použít Článek 322 Evropských dohod, aby omezila evropské financování do zemí, kde problémy se zásadami právního státu ohrožují řádnou finanční správu. Týká se to především Polska a Maďarska, ale také České republiky, pokud by se Andrej Babiš začal vymykat kontrole. Jak to vidí Rychetský, ústava je poslední a jediná kotva, která může zachránit základní principy demokratického právního státu. Brusel nesouhlasí. Větší pojistkou je momentálně jeho vlastní kasa.

23 komentářů :

 1. To je pěkný průšvih, protože jsme vychováni na principu - pro pírko přes plot skočit. Nevidím to růžově za hrst stříbrných, jsme ochotni prodat i stát. Chytrulíní nám to určiťě ideologicky zdůvodní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máme vůbec co prodávat?
   Ivana

   Smazat
  2. 16,10 čest jsme asi prodali už dávno,že ano ?

   Smazat
 2. Inu, kdo zná KSB a DVTŘ, tomu nikdo nic nezdůvodní, protože on (ona) socioekonomickou metodologii vědomě zná a užívá k prospěchu svému, svých blízkých a v konečném důsledku všech důstojných lidí. Proto opět říkám - spojme se těemi, kdo poctivou prací pro vlast ctí národně sociální ideu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:10 Tu myšlenku "...kdo poctivou prací pro vlast ctí národně sociální ideu!" bych vám doporučil rozvést...
   Její poslední uplatnění skončilo "katastrofou".

   Smazat
  2. upřesni mi tu katastrofu..? myslíš že přebytkový státní rozpočet a země bez dluhů v1989 byla katastrofa? já tedy ne. A o svobodě cestování, pomerančích a banánech vůbec nepiš. Nepodstatné prkotiny

   Slávek z Brna

   Smazat
 3. Blbost!!
  V Evropě žádná demokracie, kromě Švýcarska není!! Není co zachraňovat! Je, ale co nastolovat - demokracii!! Bavme se o tom jak na to!! To jediné má smysl!!

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 4. Mě by zajímalo, co že se ten Rychetský najednou vynořil z hlubin ústavního soudu. Měl už v polovině loňského roku, podle svého veřejného slibu, odstoupit a najednou nejenomže neodstoupil, ale vehementně se motá do politiky. Jediné vysvětlení je to, že doufá, že Miloš nedovládne celých 5 let a objeví se on, celý v bílém. Ovšem jako vždy v politice, těžce se mýlí, jeho teda voliči Miloše určitě volit nebudou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Rychetský netouží být novým "Zemanem", má slíbený luxusní kšeft jako předseda Evropského soudního dvoru, to jsou jiné kačky než dělat presidenta v Česku.

   Smazat
  2. Anonymní2. května 2018 18:42
   "Pan Rychetský netouží být novým "Zemanem", má slíbený luxusní kšeft jako předseda Evropského soudního dvoru, to jsou jiné kačky než dělat presidenta v Česku."

   pramen = ?

   Smazat
  3. Kdyby Rychetský dával ve škole pozor, věděl by, že o jím popisovaném jevu vyšla kniha už v r. 1916, napsal ji V.I. Uljanov - Lenin, kdysi Rychetského guru, a jmenovala se Imperialismus jako nejvyšší stadium kapitalismu.

   Smazat
 5. Erik Best bohužel nevysvětluje, co míní
  "OSOBNÍ zodpovědností za ... roli v otevření bran vnějším vlivům v podobě zavedení „sdílené suverenity“ do českého ústavního pořádku".

  P.Rychetský nebyl tvůrcem Ústavy ČR. V čem měla spočívat jeho OSOBNÍ odpovědnost?

  - Podepisoval snad Lisabonskou smlouvu?
  - Loboval snad v její prospěch v parlamentu?
  - Psal propagandistické články ve prospěch omezení suverenity členského státu EU?
  - Má snad Erik Best na mysli harmonizace českého práva s právem EU, které tu probíhá podobně, jako ve všech členských státech Unie?

  Potřeboval se tedy autor pouze o někoho OSOBNĚ otřít a vybral si k tomu tentokrát předsedu ÚS? - A jak s tím jde dohromady předposlední věta Bestovy glosy?

  Jak s tím jde dohromady rádoby vtipný nadpis?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1/ Pan Rychetský nemohl být sám tvůrcem ústavy, ale podílel se na její koncepci.
   2/ Lisabonskou smlouvu nepodepisoval, nepříslušelo mu to, ale adoroval za její podpis.
   3/ co by měli ústavní soudci co opruzovat jako lobisté v parlamentu? Nestačí, že zasahují do politiky /zrušení voleb na žádost jednoho poslance/ nebo dokonce "radí" sousedním státům jak mají řídit své záležitosti /Polsko/, to jim přísluší?
   4/ to by ještě chybělo, aby členové ˇUS psali propagandistické články, jsou snad za to placeni /a to nepřiměřeně vysoko/.
   5/ Vy sám nemáte pocit, že spůsob harmonizace s právem EU dělá ze suveréních států v podstatě "okresy" pro nevolenou elitu v Bruselu?

   Smazat
  2. 21:16

   Píšete o věcech, o kterých nemáte ponětí. Tím se osvědčujete, jako typický přispěvatel Nové republiky = ignorant polemizující za každou cenu s tím, co mu nepasuje do krámu.

   Smazat
  3. P. Rychetský BYL tvůrcem české ústavy a nese plnou odpovědnost za všechny chyby v ní. Viz:
   http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/4963-o-ustave

   Smazat
  4. 21:26

   Píšete naprosté nesmysly - stejně jako "Bradávka", na kterého odkazujete.

   Nedlouho po volbách (v červnu 1992) byla zahájena i příprava Ústavy České republiky. Vedle sebe fungovaly dvě komise: komise vlády a komise předsednictva České národní rady.
   Vládní komise byla zřízena usnesením vlády č. 484 z 10. července 1992. Předsedou komise byl Václav Klaus, místopředsedou Jan Kalvoda, sekretářem Cyril Svoboda, členové komise byli Filip Šedivý, Jiří Vlach, Vojtěch Cepl, Daniel Kroupa, Václav Benda, Václav Pečich, Jan Litomiský, Miloslav Výborný, Václav Novotný, Miroslav Sylla, Pavel Zářecký a Dušan Hendrych. Václav Havel si přál, aby členem komise byl i jeho poradce Vladimír Klokočka, ten se nakonec na činnosti komise přímo nepodílel, v říjnu 1992 byl pak ale jedním ze tří profesorů ústavního práva, kteří se podíleli na závěrečné oponentuře Ústavy.
   Členy komise předsednictva ČNR byli Marek Benda, Jiří Bílý, Pavel Hirsch, Antonín Hrazdíra, Ivana Janů, Hana Marvanová, Ivan Mašek, Jaroslav Ortman, Jiří Payne, Anna Röschová, Vítězslav Sochor, Milan Uhde a Jan Vik. Koncem srpna 1992 bylo dohodnuto, že základem pro další jednání bude návrh Ústavy od vládní komise.

   Členy komise předsednictva ČNR byli Marek Benda, Jiří Bílý, Pavel Hirsch, Antonín Hrazdíra, Ivana Janů, Hana Marvanová, Ivan Mašek, Jaroslav Ortman, Jiří Payne, Anna Röschová, Vítězslav Sochor, Milan Uhde a Jan Vik. Koncem srpna 1992 bylo dohodnuto, že základem pro další jednání bude návrh Ústavy od vládní komise.

   Kokotko

   Smazat
 6. Pana Rychteckeho mam rad ! Na Aktualne CZ mi vystavil zdarma vysvedceni, ze jsem RETARDOVANY , kdyz jsem psal o Johannesburgu.
  Az jeho prdelakov Brno, dopadne po invazi jako muj kdysi krasny Johannesburg, tak mu namaluji OPICI , ktera bude starostou Brna.
  A dam mu to zaramovat pro jeho pracovnu ! Take zdarma.
  (Ja se nikdy nechlubil svymi illustracnimi
  schopnostmi !)
  NICK HONOLULU - svetlonos !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč na sebe Hovnolulu upozorňuješ, že jsi retardovaný je známo více než dva roky. A určitě jsi byl i předtím. Ale máš tak trochu pravdu, papír na palici se vždy může hodit.

   Smazat
  2. 21:07

   Nemáš potuchy, o koho jde. Jediné, co dokážeš, je žvanit a všude se nasrat - nic jiného nedovedeš, uslintanej debile!

   Smazat
 7. 21:22 - prestan nadavat ty omezeny primitive ! Pan Rychtecky psaval na A.cz. casto a ja ho rad cetl . Ale on me ne !

  Tolika lidem vadim svoji bystrozkasti, ze se desim popularity v Evrope. Ja oni vubec nestal... No jooo, mysi nesnasi Sokola.

  Kam ted pise pan Rychtecky nevim , ale az ho potkate, tak mu viridte, ze moje informace o Johannesburgu mely vkliv na zesileni SPD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:34

   E.Best píše o Pavlu Rychetském, předsedovi Ústavního soudu ČR. Ten stoprocentně na žádné "A.cz" nikdy nepsal.
   Vy melete cosi o nějakém Rychteckém. Jste uslintaný slabomyslný debil.
   A navíc drzé hovado - husy jsme spolu nepásli, abyste mi směl tykat!!

   Smazat
 8. Vy jste porad plni nenavisti a velkych dramatickych gest. Kazdou vetu zacinate nadavkou vy nedonoseni zmetci a tak t.j. uz 10 let. Me to prinasi radost a proto sem chodim - veselohra zdarma.
  Pamatujte si vy pimprlata , ze v Cesku nikdy o nic nejde.

  Brusel, Washington a Moskva, tam se michaji recepty na pristi deni.

  OMLOUVAM SE za chyby a preklepy. Specham zase mi comp. ohlasuje cenzora.

  OdpovědětSmazat
 9. Ať si svoji almužnu nechají nic nezaplatí suverenitu Českého státu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.