Reklama

.

.

pondělí 14. května 2018

Friday Edition: Zeman v roli evropského lídra

Erik Best
14.5. 2018   fw
Málo mediální pozornosti se tento týden věnovalo plánu prezidenta Miloše Zemana stát se iniciátorem nového projektu v rámci Evropské unie. Citujeme proto příslušnou pasáž z jeho krátkého středečního projevu na ruském velvyslanectví (celé vystoupení v ruštině zde):

„Vy všichni víte, že předseda české vlády, předseda Senátu České republiky, předseda Hospodářské komory ČR i já jsme se veřejně vyjádřili proti sankcím, protože sankce ničemu nepomáhají a jen brzdí vzájemný obchod. Toto veřejné vyjádření bych chtěl přetvořit do iniciativy České republiky v rámci Evropské unie.“

V současné době je pan prezident v Polsku. Uvidíme, jestli právě tam dosáhne s touto iniciativou prvního úspěchu.

19 komentářů :

 1. Sankcionování je pěstí diktatury kapitálu bohatých zemí proti těm chudším, aby se sociální a v souvislosti s tím i nacionální propast mezi národy ještě prohloubila. Je to metoda pěstování nenávisti mezi národy, metoda šovinismu nejhrubšího zrna, metoda klacku - třeba i atomového - na neposlušné národy! Je to vyděračství moci, násilí, válek, je to projev největšího zla Světa. Národy by se měly proti tomuto zlu semknout a ne mu sloužit!!! A nejen pro byznys, ale i aspoň špetku humanity!

  OdpovědětVymazat
 2. Poľsko je pološialené nenávisťou ku všetkému ruskému, čo má svoje historicko - psychologické korene v šovinistických "svetovládnych" ambíciách Poľska, podobné ubermensch ambície malo Hitlerovo Nemecko, či dnešný Izrael, USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, že bychom tu byli nepodobní Polsku,snad jen Poláci to myslí vážněji. Naši politici a kontátoři za pochalu a za výhody se ukazují v médiích hodně radikálně a často povyšují pravdu a fakty na státní tajemství.

   Vymazat
  2. Polákům se nedivím s Rusy mají jen špatné historické zkušenosti. Nám Čechům stačil rok 1968, tak co se divíte Polákům. Jsou pobožný národ, tak odpustit mají , zapomenout však nikoliv. My jsme národ ateistů, my odpouštět nemusíme.

   Vymazat
  3. 17:47

   Tuším, že svá slova nemíníte úplně vážně - ale přesto se chci ohradit: odpouštění není výsadou nábožensky založených lidí.

   Jakožto ateista si taky odmítám od "věřících" nechat vnucovat obraz světa a morální normy: ty jsou lidskou a ne náboženskou záležitostí.

   A pokud někteří "Češi" neodpouštějí, nemá to co dělat s náboženským vyznáním, ale s nedostatečným vlastním sebevědomím.

   Vymazat
  4. Co se týká Polska, má blíž k pravdě 11:24 než 17:47. Ten to má celé zamotané.
   1/ Okupoval nás Sovětský svaz spolu s Poláky, Východními Němci, Maďary a Bulhary a ne Rusové. To je prosím velký rozdíl.
   2/ Poláci si vždycky hráli na regionální velmoc, v Rusku svého času chtěli dosadit Lži-Dimitrije, dodnes vzpomínají, jak jejich kozáci s rogatkama pásli koně v Kremlu. To spíš Rusové mají špatné historické zkušenosti s Poláky, včetně té poslední, kdy polští hrdinové pomáhali rozvrátit Ukrajinu a dosadit tam nacistickou juntu.
   Bohužel v Polsku protiruskou hysterii roztáčejí katoličtí kněží.

   Leo

   Vymazat
  5. Ad Leo - naprostý souhlas!

   Vymazat
  6. 18:14 jo, jo Leo. Dokud bude v Polsku poroučet církev, tak vztah k Rusku nikdy nebude dobrý.

   Vymazat
  7. Ad Leo - také souhlas. Historie Polska je zamotaná, ale ani zdaleka ne tak drsně, jako ta české po Bílé Hoře. Zemi si parcelovala 3 císařství - Pruské, Rakousko-Uherské a Ruské. Svobodu nemalou měrou ale získali Poláci díky bolševické revoluci, čehož si nevážili a první nacistický vůdce v Evropě maršal Pilsudski s polskou armádou vtrhl po vyhlášení míru bolševiky do Ruska. Zplundroval (zlidicoval) řadu vsí v Bělorusku i na Ukrajině a až do r. 1939 Polsko okupovalo nemalou část Ukrajiny a Běloruska. Polsko díky své domácí šlechtě se cítí povzneseno nad ostatní, podle nich slovanské bastardy - trpí nemocí supermalé velmoci. Proše pana....

   Vymazat
 3. Budu moc rád když to klapne furt lepší přátelské vztahy se Slovany.

  OdpovědětVymazat
 4. Pjakin 7.5.2018:

  "„Ale máme tu přece Česko“, to opět mluvím z pozice globálního prediktoru. „Praha je okultním centrem světového židovstva a je pod naším přímým řízením."

  "Prezident je tam náš člověk.“ A proto to byl právě český prezident Zeman, kdo to řekl. A co řekl? Jen pravdu. To, co je zdokumentováno, co může dokázat. On řekl: „A proč útočíte na Rusko? To je přece plyn NATO, který jsme vyvíjeli i tady u nás a skladovali ho. Sice jsme ho po provedení zkoušek zase zničili, ale měli jsme ho tu.“

  OdpovědětVymazat
 5. Návštěva Zemana v Polsku proběhla tak, že si ji běžní Poláci ani nevšímali. Také tisk nepsal o tom, jaké bylo jednání s premiérem Morawieckim a prezidentem Dudou. Jistě upozornili Zemana, že dobrý pozor si dávají na to co činí Kreml pod taktovkou Putina. Polsko bylo vždy v historii obrannou hrází středu Evropy před tlakem z východu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hahaha. Paktovali se s Hitlerem a Hitler je málem vyvraždil. To je tedy "hráz"! Hahaha.
   Kdyby nebyli Poláci nemocní rusofobií, mohla být střední Evropa v daleko větším bezpečí, jistotě a spolupráci.

   Vymazat
 6. Nějak ti unikla myšlenka,ale ZASE ÚPLNĚ BLBÁ,HAVLOIDE!

  OdpovědětVymazat
 7. Pokud bude Zeman chtít získat v EU spojence ke zrušení protiruských sankcí, bude muset navštívit Rakousko, Maďarsko a Itálii.
  Ve vypjatě protiruském Polsku sotva mohl nalézt pro svůj jinak racionální záměr nějakou podporu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nenávist je nenávist, ale kšeft je kšeft. A Poláci jsou hlavně obchodníci, šmelináři, ruský trh jim chybí. Nemyslím si, že chtějí s Rusy bojovat zrovna obchodními sankcemi.

   Vymazat
 8. Projev prezidenta republiky na tiskové konferenci při oficiální návštěvě Polské republiky

  10. května 2018

  Vážený pane prezidente, dámy a pánové,

  jsem velice rád, že jsem opět v Polsku a těším se, že během příštích pěti let svého druhého funkčního období sem ještě několikrát přijedu. Protože víte dobře, že Češi jsou mezi Poláky velmi populárním národem a totéž platí i obráceně.

  Hovořili jsme s panem prezidentem Dudou také o tom, že existují pokusy rozvrátit Visegrád a vnutit mu vůli Evropské komise v některých věcech, které narušují princip subsidiarity, to znamená, že narušují právo každé země rozhodovat o svých vnitřních záležitostech. Mimo jiné je to i právo nakládat s vlastními přírodními zdroji, ať jsou to zdroje surovinové nebo například les. Prosím, řekl jsem to už panu prezidentovi, abyste moji zítřejší návštěvu Bělověžského pralesa považovali i za výraz solidarity s Polskem, pokud jde o jeho suverenitu nad těmito zdroji.

  Myslím si, že když jsme se poprvé setkali s panem prezidentem Dudou, a to už je několik let, tak jsem vyjádřil solidaritu i s jeho postojem, kde odmítal vměšování Evropské komise do polských vnitřních záležitostí. To samozřejmě vůbec neznamená popření myšlenky Evropské unie, ale znamená to, že by Polsko, Česká republika, Maďarsko a Slovensko měly tvořit uvnitř Evropské unie jakousi nedělitelnou jednotku, která by prosazovala své společné zájmy. A to se týká zejména migrační krize, návrhu migračních kvót, relokací, a v poslední době i plánu Dublin IV, který obě země chtějí odmítnout. Věřím, že k tomuto plánu nedojde, protože by musel být na zasedání Evropské rady, tedy na zasedání premiérů, přijat jednomyslně, a už teď můžeme předpokládat, že tam žádná taková jednomyslnost nebude.

  Věřím, že naše jednání budou pokračovat na území České republiky, protože jsem pozval pana prezidenta Dudu do Prahy. Ale nejenom do Prahy, pane prezidente, v Lánech, třicet kilometrů od Prahy je malý zámeček, který je od roku 1921 sídlo prezidenta, a bude mi ctí Vás tam uvítat.

  Miloš Zeman, prezident republiky, Varšava, 10. května 2018
  https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/vojenska-kancelar-prezidenta-republiky-a-hradni-straz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-na-tiskove-konferenci-pri-oficialni-navsteve-polske-republiky-14058

   Vymazat
 9. ... V pátek policie přišla na konferenci Karel Marx 2018, která se konala v rekreačním zařízení Štětínské univerzity v Pobierowu na baltském pobřeží. Trojice policistů legitimovala hlavního organizátora konference, zapsala si jeho údaje a vedla s ním čtyřicetiminutový rozhovor na téma, zda konference nepropaguje totalitní ideologii. -
  http://denikreferendum.cz/clanek/27622-antikomunismus-jako-hrozba-pro-svobodu-badani

  OdpovědětVymazat