Reklama

středa 23. května 2018

Historický okamžik: vláda Bašára Asada kontroluje celý Damašek, „epocha enkláv“ skončila

23.5.2018  Eurasia24
Poprvé od začátku syrské války kontroluje vláda v čele s prezidentem Bašárem Asadem celé hlavní město Sýrie.

Dlouhá epopej dobytí tábora Jarmúk v Sýrii je u konce. Zbývající ozbrojenci se vzdali, byli z tábora autobusy vyvezeni do pouštní oblasti na východě Sýrie a „černá enkláva“ jižně od Damašku přestala existovat.


Syrská armáda vstoupila do čtvrtí města opuštěných povstalci a zahájila práce na jejich odminování a na odstraňování trosek. Pokračuje i proces ověřování totožnosti a filtrace osob, které v táboře zůstaly.

Osvobození celého Damašku od ozbrojenců je tak završeno a syrská vláda v čele s prezidentem Bašárem Asadem poprvé od zahájení války plně kontroluje celé hlavní město země (v Damašku žila před válkou desetina všech obyvatel Sýrie – pozn. edit.).

Jarmúk byl poslední velkou enklávou povstalců, kterou syrská armáda až dosud nezlikvidovala. Jeho dobytím byla ukončena „epocha enkláv“, o kterých si mnozí mysleli, že jsou prakticky nedobytné. Byly rozdrceny syrskou armádou (viz video z bojů níže) za vydatné ruské a íránské pomoci, která zvrátila průběh války.


15 komentářů :

 1. Sem tadi prvnííí.Pepek Vyskoč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A už jsi četl k snídani NÁRODNI PROGRAM

   co na to řikaš smradlavý nanucováku,který tu nepíše k věci a bude přejet brzy parnim válcem,který ukradnou pro níčeni neznabohů náši vládou v demisi milovani islamisti!

   Smazat
 2. Přeji Bašáru Asádovi hodně úspěchů v dalším osvobovacím boji a všem spojencům.

  OdpovědětSmazat
 3. Vyvezl je do "podzemí", aby se mohli jednou vrátit? Nevím proč, co by asi udělali v případě vítězství oni? Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lepší je mít je hezky na jednom místě, než je honit po celém území. Zlikvidovali asi jenom ta největší paka, ty normální odsunuli. Co mi to jenom připomíná.

   Smazat
 4. Další porážka Spojených států fašistických a jejich přisluhovačů! Bravo!!

  OdpovědětSmazat
 5. TO NEZNÁTE ISLAMISTY KARLE,

  oni se tam pobiji mezi sebou a ASAD ušetři patrony do hounic!

  OdpovědětSmazat
 6. Teď by měl Asád požádat Čínu o 100000 vojáku a obsadit a vytlačit všechny kteří nemají tam co dělat !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čiňani jsou mazani jak lišky,oni čekaji až jim v Iranu trumpeta vyklidi pole a natáhnou tam hedvábnou stezku a to bude teprve pro trumpetu pořádný malér a teprve pak tam dovezou vojsko pro ochranu investic i s pořádnými děly a raketami!

   Smazat
  2. Jak by se asi Trupeta a západ tvářil a co TURCI???

   Smazat
 7. Skvělá zpráva hitler chtěl též dělat z měst pevnosti ale to je hloupost Stalingrad byl toho příkladem.

  OdpovědětSmazat
 8. Odvážejí islamisty do Idlíbu, to je směr Turecko, ať si tam s nimi poradí Kurdové nebo Turci, to je fuk. Hlavně to nemít doma za dvorečkem.

  OdpovědětSmazat
 9. nic mimořádného pro lidi s mozkem v hlavě.
  Toto byl přece původní úkol. Původní zadání.

  zastavit sionisty podporovaný a jimi organizovaný útok na suverénní stát
  zastavit vraždění mírumilovného obyvatelstva teroristickými komandy, vycvičenými a řízenými sionisty placenými USA a SA.
  pacifikace veškerých území pod vládou SAR
  přesun teroristů a jejich rodin do odlehlých pouštních oblastí

  Po splnění těchto cílů zbývá prezidentu Bašár al-Asadovi zahájit mírumilovný rozvoj ekonomiky s cílem vybudovat a obnovit města pro lid SAR, rozvinout zemědělství s cílem postavit přehrady, zadržující vodu na všech řekách v Sýrii, posílit obranyschopnost SAR, s cílem vymazat z povrchu země kteréhokoliv agresora, ohrožujícího svrchovanost a celistvost SAR.
  Kdyby náhodou došlo k nechtěnému a nevyprovokovanému jadernému výbuchu nebo epidemii eboly v jižní a východní Sýrii nebo jižně od Golanských výšin i opakovaně, nebude to na škodu.

  šalom

  OdpovědětSmazat
 10. Jó jde to všechno podle Pjakina, a on říká "Všechno se děje tím nejlepším možným způsobem, v souladu s reálnou mravností a etikou všech účastníků procesu". Komu jsou slova mravnost a etika neznámá, tak ten je na té špatné straně barikády a také podle toho dopadne. Amen.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.