Reklama

pondělí 14. května 2018

Hlava zastoupení EU na Ukrajině: Kyjev nemá perspektivu na členství v Evropské unii

13. 5. 2018    zdroj
Ukrajina nemá perspektivu na členství v Evropské unii. Toto bylo uvedeno na diskusním fóru "Evropská volba na Ukrajině po revoluci důstojnosti: možnosti a problémy", řekl Hugh Mingarelli, hlava zastoupení Evropské unie na Ukrajině. "Turecko a balkánské země jsou jedinými zeměmi, které vyjednávají o vstupu do Evropské unie. Mají jasnou vyhlídku na členství v EU. V případě Ukrajiny neexistuje perspektiva na členství v EU", uvedl velvyslanec.


Podle něj má dohoda o přidružení mezi Ukrajinou a EU za cíl přispět k politické asociaci a hospodářské integraci, ale nevytváří vyhlídky na členství v EU.

"Je to velké zklamání pro naše ukrajinské partnery, protože by chtěli mít perspektivu na členství v EU, ale nyní z mnoha důvodů Evropská unie neměla možnost jim nabídnout tuto perspektivu", zdůraznil.

A dnes Mingarelli prohlásil, že proces privatizace státních podniků na Ukrajině je třeba zrychlit.

Dříve EU omezila vstup pro občany Ukrajiny.

Připomeňme si, že bezvízový režim s EU bylo hlavním tématem pro vnitropolitické vychloubání se prezidenta Porošenka. 5. ledna se znovu pochlubil "bezvízovým stykem" a znovu "se navždy rozloučil s Ruskem". Ve skutečnosti Evropa využívá práci ukrajinských migrantů a nemá v úmyslu doopravdy realizovat integraci.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. mám osobnú skúsenosť s Ukraincami - ich myslenie je absolútne poplatné ich histórii do dnešných dní, žiadna priamosť a poctivosť, jednanie z pozície mať ťa v hrsti, snaha udať, snaha podviesť, a toto je ich norma, nestarať sa len sa na dnes postarať o zisk, a normou je aj ich surovosť v žití, je to tak, nenavrávajme si nič, a sú ľahko odlíšiteľní od Rusov, nespájať Ukraincov s ľuďmi z Podkarpatskej Rusi, tí sú iní, Rusíni, Ukrainec z Haliče a od Kieva - strach ....

  OdpovědětSmazat
 2. Háááá! Kvuli čemu vlastně padnul Janukovič a proběhl demokradycky fašistycky převrat? Pry kvuli tomu, aby UkraDina mohla do Ojro Uhnije. A nyni totok. To su ale věci! Země rozkradena a rozparcelovana mezi mezinarodni oligarchy a mafiji, obyvatelstvo zbidačene, země i obyvatelstvo zadlužene ve vlekle krizi a v občanske valce. Tuž za toto jste hazeli Molotovy ukradinšti "revolucijonaři".

  Turecko pry ma perspektyvu vstupu do EU. Se v Bruselu museli zblaznit. Nechtěji tež přijmout Saudskou lidskopravni Arabiji a zdemokradyzovany Afganystan?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nečteš pozorně, chachare, eště nejni rozkradená úplně. Má pole, lesy, vodárny, vodní zdroje, lidí a hlavně jejich děti, to vše je potřeba zprivatizovat - tj. prodat za babku západním korporátkam. Na nic jiného Ukrajina určená není.

   Smazat
  2. Kdo zná trochu historii Haliče, tak chování tamějších "Elit" (tj. např. vč. Bandery) a jejich zhoubného působení na nevzdělaný lid kolem je poplatné cca 200-letému působení Rakouskému císařství a Rakousko - Uherska. Halič celou to dobu byla součástí. Tohle placení udavačů a poskoků bylo v německém Rakousku normou. A dodnes je propagandisticky mnohými německými "Evropany" (vč. potomků Habsburků) vehementně podporováno. Jaký div, že lidé mají poté různé zkušenosti s různými Ukrajinci, Rusíny, Malorusy, Lemky, Bojky ....

   Smazat
 3. Do háje s eu i s banderovci ani jeden nestojí za starou bačkoru.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.