Reklama

.

.

sobota 19. května 2018

Hra na nervy USA: Geniálními kroky Putin ničí naděje Washingtonu

Anton Orlovský 19. 5. 2018      zdroj
Již více než dva roky se Rusko aktivně podílí na řešení situace v Sýrii. To v žádném případě neodpovídá plánům USA a jejich partnerů, kteří se snaží o destabilizaci v SAR. Velmistrovské tahy Vladimíra Putina však ničí všechna očekávání Západu. Nenechávají tento "krvavý stroj" na pokoji. ... Moskva nemá v úmyslu vystoupit ze hry a v této hře dostali Američané opět šach. V posledních měsících mohlo mezinárodní společenství pozorovat v Sýrii všechny možné druhy provokací. USA se svými kolegy udeřily na syrskou armádu, pokračovala bezdůvodná štvanice na Bašára Asada a jeho údajně agresivní režim a také pokračovalo sponzorování formací banditů, které pravidelně provádí špinavou práci Washingtonu (včetně Kurdů a komunit úzce spojených s teroristy).

Na pozadí této americké zvůle Vladimír Putin a Bašár Asad nevidí žádné vážné překážky pro systematické směřování k řešení syrské krize. Na nedávném setkání v Soči dospěli vedoucí představitelé ke společnému názoru, že práce probíhá správným směrem.

Putin na tomto setkání zdůraznil, že se podařilo přinutit teroristy, aby složili zbraně na klíčových místech republiky.

"Nyní, po těchto vojenských úspěších, byly bezpochyby vytvořeny další podmínky pro obnovení plnohodnotného politického procesu", konstatoval ruský prezident na setkání v Soči.

Vedoucí představitelé obou států se navíc shodli v názoru, že hlavní práce byla provedena. Po rozhovorech Putin uvedl, že dohodl se syrským protějškem další opatření, která povedou k vyřešení nestabilní situace v SAR.

"Dnes jsme během jednání dohodli naše společné akce s prezidentem Sýrie ... a dospěli jsme k závěru, že k dnešnímu dni vznikla příznivá situace pro aktivizaci politického procesu", upřesnil prezident RF.

Ruský prezident také podpořil iniciativu Asada ohledně vyslání zástupců Sýrie do komise OSN, diskutovali o vytvoření ústavního výboru v Sýrii a tak dále.

A toto setkání v Soči může být považováno za jakýsi politický rýpanec po samolibosti USA. Američané, kteří lezou z kůže, jen aby dosáhli destabilizace v Sýrii, jsou vlastně vydáváni za bezmocné.

Toto setkání může být dokonce charakterizováno jako hraní na nervy Washingtonu, protože Putin a Asad udržují situaci pod kontrolou, což vůbec nezapadá do plánů Spojených států.

Je příznačné, že se setkání konalo na území Ruské federace. Washington chápe, že Moskva nemá v úmyslu vystoupit ze hry a v této hře dostali Američané opět šach.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

87 komentářů :

 1. Šachy hrají Rusové mistrovsky a po celé dějiny mají v této hře celou řadu mistrů světa. Z USA to byl jenom jediný, který zažádal o zbavení Amerického občanství a utekl do Japonska. Takže na Rusy nikdo nemá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hegemonie USA končí a když něco končí, nechce si to ten, kdo končí přiznat a dělá vše proto, aby oddálil svůj konec.

   Vymazat
  2. Pokud se Rusku podaří udržet mír, je to jeho výhra. USA vede v celé řádě zemí světa válku, ale důležité je zdůraznit, že za naše peníze. Jakmile se podaří vyřadit ze světového obchodního systému dolar, je vyhráno, protože vyřazením dolaru, jako převodové páky k plnění Amerického rozpočtu našimi penězi, bude konec a bez peněz se válka vést nedá.

   Vymazat
  3. V Japonsku byl Fisher zatčen, ale dostal azyl na Islandu, kde žil do konce života.

   Vymazat
  4. 20:13 Souhlas a bude to nejlepší řešení pro celý svět.

   Vymazat
  5. Nejsem ekonom,ale selským rozumem si dovedu spočítat výdaje USA na armádu,na placení různých válek,oranžových revolucí,jenom vydržování 11 letadlových lodí, těch asi 800 základen ,ty sta tisíce mužů ve zbrani to nemůže žádná byť vyspělá ekonomika utáhnout a zaplatit,navíc tam je skoro každý policajt,nebo u FBI.Tak docházím k závěru ,že ty dolary prostě musí tisknout a dávat je do oběhu..

   Vymazat
  6. Kdyby si s vami slo rozume, aspon chvili, povidat tak bych rad slysel logicke a analyticke nazory na to jak Trump zavira brany a izoluje Ameriku. Myslim ze Trump vi co prichazi a snazi se stahnout. Co myslite?

   Vymazat
  7. Vy jste všichni hloupí jako troky. Nerozumíte ekonomice a vypouštíte pšouky do větru. Nikdo si nedovolí položit Ameriku, na to prostě nikdo nemá, a nejen to, pád takové země by zničil celou planetu. Každý to ví, jen vy ne. Ekonomika USA roste, dokonce až moc rychle, a co je potěšitelné, roste hlavně díky novým technologiím, díky vědě. V tom je síla Ameriky a nikdo ji už dohnat nemůže, byť bude kopírovat jako divý. Tedy ani Čína ne. Moc Ameriky spočívá právě v její invenci, v síle mozků její země, ve schopnostech jejích obyvatel. Nemáte ani tušení, jak daleko je světová věda a ta sídlí právě v USA. Kdyby měla Amerika takové ekonomické problémy, proč by například Rusko při prvním miniaturním rozpočtovém přebytku díky vzrůstajícím cenám ropy horečně nakupovalo US dluhopisy?

   Vymazat
  8. Trump má co dělat, aby vykličkoval před deep state, který na něj pořádá kolový hon. Evropě se snaží překazit velké kšefty s Ǐránem a Evropané začínají brblat, že se musí udělat pro sebe a nespoléhat na vrtkavou Ameriku. To je přece docela velké zavírání brány.

   Vymazat
  9. Rusko hlavně kupuje zlato a to je jeden ze šachů pro zelený petrodolar.Amíci jsou v řiti,ekonomika klesá,dluhy se zvyšují,nespokojenost amíků začíná vřít.Všeho dočasu.

   Vymazat
  10. 22:10 je jedno, co dělá Deep State, zahraniční politika je konzistentní. Evropa žádné brány nezavírá, to jste vzal odkud? Naopak, v tomto čase se uzavírá mnohem víc obchodů než za Obamy a Evropa naopak pochopila, že bude muset zvýšit úsilí pro boj s Ruskem. To byl ten hlavní problém za Obamy, všechno to zůstávalo na USA. To teď končí. Lockhead eviduje první velké zakázky z Polska a Španělska s zřejmě je čeká i Německo. Angela přišla do Soči hrozit, ne dělat kšefty. Mottem její návštěvy byla poslední výzva před úderem. Ukrajina je plná vojáků NATO, v brzku požádá oficiálně o pomoc a bude ji vyhověno. To přišla říct Merkel do Soči.

   Vymazat
  11. Rusko mele z posledního, nemá na důchody, rozpadá se sociální systém. Lidé žijí v tak strašlivých podmínkách, že to vypadá ještě tento rok na revoluci. Jsou oblasti, kde je regulérní hladomor a oni se musejí dívat na to, jak jejich vláda posílá potraviny a ostatní produkty na Ukrajinu a do Sýrie.

   Navíc se sype projekt Eurasie. Zúčastněné státy už mají té komedie plné zuby. Nedávno začal couvat Kazachstán a už delší dobu se ruská politika hodně nelíbí Lukašenkovi, o Kavkaze ani nemluvě. V podstatě proti Rusku pozvolna povstává celý bývalý SSSR. Do Uzbekistánu minulý měsíc přišlo až 5000 bojovníků ISIL, vrátilo se domů, a mají velký ohlas u domácího obyvatelstva. Uzbekové a Tadžici upřímně Rusy nenávidí a nevynechají jedinou příležitost, aby je začali zabíjet ve velkém. FSB zajala už značnou řádku teroristických buněk, ale nové rostou jako houby po dešti.

   To není vše. V Rusku sílí nacistické hnutí tak závratným způsobem, že ani jejich vláda nevěří, že se jim to podaří zkrotit. Bída, džihád a nacismus, to je hodně špatná kombinace.

   Vymazat
  12. Tohle jsou důležité zprávy o kterých se z ČT moc nedozvíme. Jó, to svatba nějakého člena královské rodiny v Anglii. No to je tak důležitý, že v ČT svolali speciální tým a společně nadšeně učůrávali štěstím. Totální eufórie zabrala pět hodin vysílacího času. A to že to tu, podle mého průzkumu v mém okolí, kde jsem se zeptal tisícdvěstědvalidí zajímalo starou bábu Brtnou, co bulí i u seriálů a Lojzíka Pěkného, co má doma nájemníka Lojzíka a říká se o nich že jsou bukvice. Nikdo jiný mi neřekl že by ho to zajímalo a byl z toho odvázanej.A já těm šmejdum musim platit. Snad jednou přijde doba a budu mít možnost to z nich vyklepat nazpátek.

   Vymazat
  13. Amerika je rozervana obcanskou rasovou valkou
   A co Pevnost Evropa, udrzi ji Hitlera Merklova?

   Vymazat
  14. 22:44 Byl jsem teď pracovně tři měsíce v Rusku. Všude jsem tam viděl spokojené lidi. Obchody plné zboží. Moskevské city si nezadá se světovými metropolemi. Psát o Ruské bídě může jem idiot který tam nikdy nebyl a ale za svoje žvásty je placenej. Lituju tě ty chudáčku, na nic jiného než na pomluvy se nezmůžeš.

   Vymazat
  15. Pjakin ve svém posledním Otázka - Odpověď 14. 5. cituje Andropova: "My neznáme společnost, ve které žijeme." A pokračuje, Pjakin, že znát společnost, ve které žijeme, je principielně důležité, abychom chápali, jak řídit tuto společnost. Máte-li totiž nějaké iluze o tom, v jakém je ta společnost stavu, přijmete špatná řídící rozhodnutí. Je nutné mít zcela jasnou představu a chápat, jakou společnost řídíte, mluvíme-li o řízení státu.

   Naštěstí Putin to teď má podstatně zjednodušené, protože na českých diskuzích, se vždycky najde nějaký Anonym, jako tady ten 22:44, který přesně ví, v jakém stavu se ruský společnost nachází.

   Vymazat
  16. 22:28 Vím že jsi za tyhle žvásty placenej z mých daní, ale přesto na tohle hovado reaguju. Polsko v čele s přerostlým vůdcem je lacinej poskok USA. Na to aby se zavděčili Trampovy vyhodí miliardy za americké zbraně, často V USA již vyřazované. Divím se Putinovi že nepráskne pěstí do stolu a amíkům nepohrozí. Třicetpět procent výroby letadel Boing zajišťují ruské dodávky. V případě jejich přerušení by Boing musel do třiceti dnů zastavit výrobu. Komu to jen trochu pálí si dovede představit o kolika pracovních místech v USA je řeč.

   Vymazat
  17. Máte pravdu, Anonymní 22:07. Trump nedávno prohlásil, že v těch válkách na Blízkém východě utopili 5 bilionů dolarů. Ovšem oni si to můžou dovolit, mají jen něco přes 21 bilionů USD dluhů, nějakých 110% svého skvělého HDP. Kam se na ně hrabe Rusko, které dluží mizerných 19% svého mizerného HDP!

   Vymazat
  18. 0:06 Obdiv a uznání si zaslouží také "síla mozku" samotného anonymního 22:07. Zdá se mi dokonce srovnatelná s onou u Američanů, hlavně těch nejvlivnějších. Děda.

   Vymazat
  19. 23.11. Moje mladá neteř neměla Rusy ráda. Trochu podlehla propagandě. Jako počítačovou expertku ji tam firma poslala za prací. Přijel jiný člověk. Lidé na ni byli srdeční, víc než přátelští, ihned ji splnili jakékoliv přání. Byla z toho dojata, jak nás Čechy tam mají rádi. Dokonce prohlásila, že v takovém Petrohradě by si dokázala představit žít na trvalo. Byla i v Americe, to nebudu rozebírat. Na rozdíl od nich, oni vědí, jaké je naše hlavní město a kde Česko vůbec leží. Závidím v tomto Rusům, a nevičítám neznalost, že opravdu ale opravdu nevědí kdo je Schwarzenberg, Drahož, Kalousek, no i tam mají své idioty, kteří ale až tak své zemi neškodí... M.R.

   Vymazat
  20. Omluva za hrubku, vím co bych dostal od těch, co nezajímá obsah ale forma.

   Vymazat
  21. 23:11, a kde jste byl v Rusku vy experte? V hotelu Holliday Inn v Moskvě se zahraničním personálem a pak taxíkem do centrály nějaké zahraniční firmy po jediném frekventovaném uklizenem bulváru? To vypadá dobře i v Kábulu. Do samotného centra žebráky nepustí, ale zkuste kousek vedle i v samotné Moskvě, kde lidé umírají na ulicích. Podívejte se po jejich obydlích. Zbudovaná zemljanka to je ještě luxus a bezpečí proti té hrůze v rozpadajících se chruščovkách a všelijakých slumech s kopami odpadků okolo, bez vodovodu, bez kanalizace, bez elektřiny.
   Zkuste nemocnice. Nejen vybavení, ale vzdělání a erudice personálu. 85% dětí nemá základní očkování a umírá do pěti let, v tom jsou na tom hůř než Afrika. Teď hodili sankce na farmaceutické výrobky ze Západu, přičemž svoje vlastní léčivo vyrobit neumí, není tam ani výzkumná základna. Už jsou první výsledky, stovky mrtvých na akutní pankreatitidu. HIV na postupu tak, že za chvíli bude riziko přistát v Rusku na letišti.
   Podívejte se po jejich rozpadajícím se vozovém parku a srovnejte to třeba s Bolívii, kde je víc aut než v Rusku. Přitom Bolívie má stejný počet obyvatel jako Česko a rozhodně lepší dopravní infrastrukturu. 95% obyvatelstva v Rusku nemá PC, o internetu ani neslyšeli, mobilní síť funguje jen v centrech některých měst a ještě k tomu špatně. Ale to je úplně jedno, protože smartphone tam má jen hrstka vyvolených, v tom jsou na tom hůř než KLDR.
   Ale na vás je škoda plýtvat slovy, vy věříte jejich propagandě.

   Vymazat
  22. 23:27, že Boeing má 35% dílů z Ruska? Tak to jsem se upřímně zasmál člověče. Ty jsi tak jednoduchý. Pokud je Rusko tak skvělou zemí v avia technologiích, proč nemají vlastní dopravní letadlo? Neprodali a nevyrábějí ani ten svuj maličký Superjet, který se zřítil na predváděčce v Indonésii před osmi lety a od kontraktu se Suchojem odstoupil dokonce i zprofanovaný Aeroflot. Ta firma je držená jen za státní peníze a zřejmě dostane stopku. Přitom podobná letadla v menších sériích vyrábí Brazílie, JAR, Pákistán, Čile, o vyspělejších zemích ani nemluvě. A kde jsou velkokapacitní letadla, kde je celá série všech typů letadel? Ale Rusku to je k ničemu, jelikož tam letecká doprava úplně absentuje a nikdo od nich žádné nekoupí. Na co by vyráběli?

   Vymazat
  23. 6:28, to jste si vymyslel, že? Žádný mladý člověk, odborník, nemůže být tak mimo. Vy žádnou neteř nemáte, všechno jste si vymyslel, protože moje poznatky jsou diametrálně odlišné.

   Vymazat
  24. 9:32
   Tak se pochlub ty havlonetáhlo!

   Vymazat
  25. 6:28 že prý chce zůstat v Pitěru a ještě k tomu programátorka.. :D Copak tam dělala, učila ty jejich duševní mamuty na i8080 Basic? Anebo "Jak spustit Windows".
   Už vidím ty úspěchy, ty titulky v novinách: "Akademik dr. Vsevolod Ignaťjevič Prochcalin dokázal po tříletém kursu najít tlačítko "START"! Byla mu udělena Putinova cena za rozvoj vědy a technologií. Vsevolod Ignaťjevič je horkým kandidátem na Presidenta Akademie věd Ruské Federace po Ildaru Rumzutgutjevičovi Chuchulevovi, který se již posedmé posral v průjezdu Spasskou bránou v Kremlu."

   Vymazat
  26. 10;22
   Hmmm,zajímavé!!!!!
   A teď se Chujmere debiloviči pochlub,cos nám tím havlozvratkem psaným z nočníku chtěl sdělit????!!!!!
   Na tebe je moc i zmáčknutí CTRL,ty si musíš přepudrovat zadek a mazat k pornoJandovi pro další lžinotičky,RETARDE havlobanderovskej!!!!!!☺

   Vymazat
  27. Podceňování Rusů a Ruska ze strany propagandy NATO a jejích obětí (viz blb 10:22) se vine jako Aridnina niť, opakuje se od dob Tatarů, Švédů, Napoleona, a nakonec i Hitlera. Jejich pohrobci si myslí, že jsou vtipní a bůh ví, jak do celé situace vidí. A v tom je to kouzlo nechtěného. Stačí jen sledovat osud těch hlupáků a o zábavu je postaráno.

   MM

   Vymazat
  28. 22:07 Takový imbecil se jen tak nevidí. Rusko nenakupuje žádné americké dluhopisy, nýbrž zlato. A teď pepku vyskoč !

   Vymazat
  29. 9:05 Už tě USA ambasador podrbal za uoškem. Jsi vděčný za každou pochvalu, co? Čím vás idiotů bude víc, tím větší oslava. Je mi tě líto kašpárku, zaprodat se za pár dolarů.

   Vymazat
 2. Tady je pozitivní zpráva jen ať makrelu zkoupou:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201805197374534-AfD-zaloba-Merkel-Nemecko/

  OdpovědětVymazat
 3. Zdroj Rusvesna. Jó tak to jsou relevantní informace :D To je hotové zřídlo bajek a ruských bylin o zlé Babě Jaze. Je přímo neskutečné, co si dokážou navymýšlet, protože dokonce i ruských sajtech se píše úplně, ale úplně jinak. Právě naopak Trump dal šach Putinovi a v dohledu to bude i mat. Všechny důležité oblasti má pod kontrolou USA a je jen otázkou času, kdy Asad ještě hodně rád hodí Putina přez palubu, aby si zachránil holý život. Proto je Asadova rodina v Íránu, pokud ne inkognito už někde v Latinské Americe. Je to dojemné, do Ruska prostě nějak nechtějí a přitom tam by byli chráněni mnohem líp než třeba v Argentině.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:17 Musím uznat, že formálně máte ty svý pindy pod kontrolou. Jenže tady se schází dobrá společnost. Ta vás pozoruje buď s úžasem a nebo vás ignoruje. Zkuste změnit server. Blesk, Aha tam jsou taky diskuze. Tam byste mohl dojít ocenění.

   Vymazat
  2. To je idiot co?

   Vymazat
  3. Svá zbožná přání vydává za fakta. A to velmi autenticky.

   Vymazat
  4. 7:56 dokaž, že nemám pravdu.

   Nejde to, že? Přitom vy máte má důchodu fůru času a nedokážete získat relevantní poznatky, jen slepě věříte jednomu zdroji. Proč vyčítáte zaměstnaným lidem a ještě k tomu mladym, kteří zrovna tak věří jiným zdrojům? Ten kdo dokáže svůj názor, svůj pohled (nemluvím o pravdě) podat světu hodnověrněji, ten vyhrává válku. Zbraně a síla je hodně, ale už v Iráku Američané pochopili, že nemají na to, aby získali na svou stranu zdroje vojenskou silou, protože budou prostě přečísleni. Mnohem, ale mnohem účinnější je získávat mozky.

   Obraz tupého a slabého nepřítele na východě je hotov, jen vyrazit do boje.

   Vymazat
  5. 10:31 - Tady nejde o víru, ani o nějaké to tvoje "dokaž", ale o životní zkušenosti, které ty zjevně ještě nemáš. Uvědom si, že tu někteří diskutující zažili už jako dospělí 50.léta, Pražské jaro, normalizaci, lháře a opilce Havla a jeho rozbíjení společného státu a pak střídání neschopných a všehoschopných u vlády. A k tomu odpovídající dobové rozhlasové a televizní pindy.
   Namachrovaný jako ty může být buď mladý hlupák nebo sociopat.

   Zatím si myslíš, že jsi nepřekonatelný borec. Ale ona ti budoucnost přichystá lekci, neboj.

   Vymazat
  6. 12:01 a v tom je to kouzlo nechtěného, že, důchodče? Teď je řada na nás, vy jste out of order, díkybohu. Podělali jste všechno, co se dalo, zničili. My nestojíme o vaše pindy, my vás nechceme živit, my tady chceme konečně svobodu, demokracii a aplikaci Západních hodnot.

   Vymazat
  7. 12:51
   Tak se příprav na arabáše,ty nám sem posílají z lásky uASSackým ojzpanti,který rozesrali a vypracovali Afriku,ty tupá západní hovnoto!!!!

   Vymazat
  8. 23:35 Opravdu debil. Tohle dneska vychovávaj ve školách.

   Vymazat
 4. Anonym 22:17 - takového vola by člověk těžko pohledal. To jsou pohádky pro tvé děti?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komu nadáváš do volů ty mentální chudáku? Buď rád, že tě vzdělám a otevřu nové obzory, o nichž nemáš ani páru.

   Vymazat
  2. 22:49 ty nemuzes nikoho vzdelavat, vzdelani nemas, nikde se nebyl
   Tedy jsi debil
   A to se ti rymuje

   Vymazat
  3. 22:49 Proboha, co nám to tu nabízíte? Každého děsí představa VAŠICH OBZORŮ. My jsme šťastni, že jsou nám vzdálené. Věnujte se něčemu jinému, než osvětě převážně starších lidí. Myslím, že jste před časem sliboval, že si budete hledat ženu. Tak do toho. Před vaším barákem už nepochybně stojí fronta zájemkyň. Tam budete zírat na nové obzory vy sám.

   Vymazat
  4. 22:49 Ty otvíráš leda tak průduchy ducha až duch zavane. Jako tvůj soukmenovec Herman.
   22:17 I ty lišáku. Pořád pro své duševní zdraví používáš metodu racionalizace jako ta liška, co si neumí přiznat pravdu, tak brblá něco o "zelených hroznech".

   Vymazat
 5. Putin je velmistr, génius, polobůh. Nejen že vyšachoval a zesměšnil USA, ale našel i starobylé amfory v moři, naučil létat jeřáby, vítězí nad profesionály v hokeji i judu kdy se mu zamane.
  Proto si, soudruzi, společně zaonanujme s myšlenkou na našeho gosudara.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:52 Tak to je zajímavé. Vy toho Putina musíte opravdu sledovat. To byste si z prstu nevycucal. To ale musí být pro vás hodně kyselé, co?

   Vymazat
  2. Ty se ukajis Havlem, Merklovou atd

   Vymazat
  3. 22:52 jeste trochu zahysterci nad Zemanem

   Vymazat
  4. 22:52 Doplň si seznam: 15.5.2018 Putin osobně řídil Kamaz, který jako první projel přes Krymský most. To by ani Drahoš nedokázal. Ten by jen hezky zazpíval. Škoda jen, že u nás mosty spíše padají než se staví.

   Vymazat
  5. To byste se divil 1:55 že by Drahouš nedokázal projet Kamazem přes Krymský most .Ten by to dokázal hravě levou zadní a ještě by při tom stáhnul králíka .

   Vymazat
  6. Ano, ano. Putin to je borec. Sokolík ztepilý, slunéčko přejasné a z Boží vůle Car. Zničí každého, kdo by se mu postavil. Znáte Mrtvé moře? To Putin ho zabil. Má takovou sílu, že bouchne i otáčecími dveřmi a udrží naší planetu na oběžné dráze okolo Slunce. Intelektem předčí každého. Když Thomas Bell zprovoznil svůj první drátový telefon, na druhé straně se mu ozval Putin přez 4G. Jen Putin zná poslední číslici Ludolfova čísla a umí dělit nulou. Tohoto člověka musíme respektovat. V roce 2004 si pral prádlo v oceánu a vyvolal obří tsunami.

   Vymazat
  7. 9:56 Srandičky srandičky, na to vás užije. Tak se podívejme na nepochybnou skutečnost:
   NĚKOLIK FAKTŮ O PUTINOVI
   aneb co se v mainstreamu nedočtete !

   Putin za 12 let své vlády zvýšil rozpočet Ruska 12krát, rozpočet na armádu 30krát, hrubý domácí produkt 12krát. Rusko se probojovalo z 36.místa ve světě v žebříčku HDP na 6.místo. Zlaté státní rezervy zvětšil 48krát. Navrátil pod Ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3). Zvýšil průměrně platy v rozpočtové sféře 18,5krát. Průměrně důchody se zvýšily 14krát.
   Svým postojem ubránil Sýrii.

   Zrušil "liberální" jednostranné smlouvy o rozdělení produkce. Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohá jiné odvětví. Vyzvedl průmysl a zemědělství (Rusko 5.rok za sebou je na 2. – 3. místě ve světě v exportu obilovin, dokonce předběhlo i USA, které jsou dnes na 4 místě).
   Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011..
   Kromě toho Putin zrušil tzv. "Chasavjurtovskú smlouvu" (smlouva o vzájemných vztazích mezi RF a Čečenskou republikou) a tím přispěl k ukončení tzv. 1.čečenské války, zároveň zachoval územní celistvost Ruska a v podstatě ukončil válku v Čečensku.
   "Postavil do latě" nevládní organizace a "5.kolonu" a zakázal poslancům vlastnit bankovní účty v zahraničí.
   Protože dnes je trend pomlouvat Putina co se do něj vejde, napadlo mě se podívat, co v Rusku za jeho vlády zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé.
   •Zakázali agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci zprostředkovávat.
   •Zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně soudců, úředníků...) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině.
   •Vypakovali ze země všechny "neziskovky", napojené na cizí zdroje (třeba Sorose).
   •Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí "lidskoprávní" organizace.
   •Zakázali geneticky upravené potraviny.
   •Zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli kohouty gruzínské mafii).
   •Zakázali oligarchům vměšovat se do politiky.
   •Zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po zkušenostech).
   •Zakázali vyvražďování tuleních mláďat a obchod s tuleními kožešinami.
   Mají snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodeji svých podílů státu. (S tím souvisí i onen zákaz oligarchů vměšovat se do politiky. (Omezují jejich moc.)
   Na rozdíl od ostatních zemí Rusko vždy ihned reaguje na ohrožení Rusů.
   Zakázali například dovoz radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali dovoz mléčných produktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, drůbeže z Česka (byl tu mor), masa z EU a USA, zeleninu a brambory z EU... Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící otravu.
   V roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli suchu, aby zajistili soběstačnost Ruska.
   Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA.
   Putin chce udělat z rublu nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a podloženou zlatem.

   Jestli se někomu zdá, že něco z toho je špatně, tak mně se zase zdá, že špatně to děláme tady.

   Vymazat
  8. K tomu můžeme přičíst otevření Krymského mostu a v plánu je do roku 2024 realizovat vysokorychlostní železnici v Rusku, která přiblíží velké Ruské města.

   Vymazat
  9. 14:08 PROČ TY PRO RUSKÉ HOV... LŽEŽ!!!! RUSÁK JE V HDP NA 49 MÍSTĚ OPOKUJI NA49 TRUBKO Česká R na 35 a USA 10 místě HDP na světě .Lehce dohledatelné.

   Vymazat
 6. Hra je ještě dlouhá a s nejasným výsledkem. Zejména v otázce Idlib a sever Sýrie s Turky a celý východ Sýrie s přírodním bohatstvím a Kurdů podporovaných USA.

  OdpovědětVymazat
 7. honitkolulu zase mele picoviny felch jeden!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Větší sluníčkářské pitominy už jsem dlouho nečetl,tomu by snad neuvěřil ani poslední američan......

  OdpovědětVymazat
 9. Rus je na konci ekonomických sil.Nic nevyváží mimo pl a ropa.jo ještě zbraně to jim jde rozsévat smrt.Max dva roky války v SÝRII a je to jejich naprostý KONEC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Popletl sis země, nebo jen brečíš v křeči, jako chcípající kobyla, a to je dobré znamení.

   Vymazat
  2. 8:44 Žádné zbraně vyrábět neumí. Myslíte ten šrot, anebo to, co nakoupili u Vietnamců? Vždyť to je k smíchu! V Sýrii končí. Syřané je upřímně nenávidí, proto spolupracují s Američany a bojí se, že je USA opustí. To samé na Donbase. Celé území je ovládáno ruskými klany a ruskou soldateskou, domácí Ukrajinci se jich bojí a volají Ameriku o pomoc.
   Jen tak naokraj s tou ekonomikou. Jejich slavný most, jeden z hlavních pilířů, "P2", prasknul a včera odpoledne zakázali vjezd. Jestli se to zbortí a zastaví provoz do ukrajinských přístavů, budou mít na krku arbitráž a z toho se už nevykroutí. To je důkaz o jejich úžasné ekonomice a schopnostech. Přitom Peru v té samé době postavilo fantastický obří vysutý most v Andách úplně samostatně, vlastními technologiemi a vlastními prostředky. Ani tu ropu a plyn Rusko nedobývá samo. Na tamních polích jsou pouze zahraniční firmy, které dodávají vše, od geologického průzkumu až po přilby pro dělníky. Přitom na každou důležitější funkci musí najímat lidi ze zahraničí, jinak by šla těžba k šípku.

   Vymazat
  3. 10;08
   Přepudruj si zadek,až zase půjdeš k pornoJandovi pro další lžinotičky,ty Blbsteine!!!!!!☺ TY tvoje havlozvratky jsou výplodem chorý mozku PROUASSACKÝ kolaboranta,jenže smolik,uASS jsou v nahraný,takže už těm celosvětovým okupantům nevěří ani ta SMĚSKA u nich v ukradený zemi!!!!!

   Vymazat
  4. 10:08 Americký poskoku běž si lhát jinam Rusové + Syřané nakopali vaši západní soldatesce zadky. To si představ kdyby měla bojovat Ruská armáda. Syřané jsou vděčni RF víš sedmilháři.

   Vymazat
  5. 8:44 a 10:08 mají naprostou pravdu.Vy 2poslední obhajujete rusácko které je na kolenou A JAK CHCÍPAJÍCÍ KOBYLA mele z posledního.Za vše si rus muže sám vojenskou okupací KRYMU jSTE odporní kolaboranti v žoldu RUSA.Konečně pochopte,že patříme do EU a NATO-JINAK TO NEBUDE.Máte velkého SMOLÍKA vy CHICHI CHACHA

   Vymazat
  6. 14;01
   To,že udavač,netáhlo,lhář a kolaborantská svině nás bez referenda nacpal do NATO NEZNAMENÁ TY VYGUMOVANEJ ZDEGENEROVANEJ HULIBRKU,ŽE TAM ČEŠI PATŘÍ!!!!!!!
   A o eurohovnotným bordelu nemá cenu se vyjadřovat!!!!!!#
   A PAMATUJ SI TY HAVLOBANDEROVSKEJ ODPADE,ŽE OD KONCE II.SVĚTOVÝ VÁLKY JSOU JEDINÝ CELOSVĚTOVÝ OKUPANTI Z UASS!!!!!!

   Vymazat
  7. 14:59 Naprostý souhlas. Pryč z euro bordelu a nato.

   Vymazat
  8. Jsi debil 8:44 , celý debilní amicky svět vystřílí ta školácká sebranka !

   Vymazat
  9. 14:59 Ty vygumovanej rudej troubo mužeš se vztekat a blábolit ty své nesmysly neustále dokola BLA BLA BLA BLA,ale nic nezměníš na politické situaci ,kteká tadyje A to ,ŽE POTŘÍME NA ZÁPAD A DO NATO NATO NATO NATO RUDEJ ZMR:::

   Vymazat
 10. Přečetl jsem si článek i příspěvky pod ním a jsem nadšen. To Rusko musí liberanály řádně štvát. Nějaké trollí telátko tady bojuje, až se mu od zadku kouří, musí už hákovat i o víkendu ... Hroutí se jim to, propaganda na Evropany nezabírá, kde jsou volby, dostanou po čuni (kdo by je, zvratky taky volil). Začínají být hysteričtí - chcípající kobyla kope, své odhalené lži přetloukají další lží ... - je zábavné pozorovat chcípání jejich odporné ideologie, jejich zvrácené morálky. Pravda vítězí ... a zvítězí, i když se všichni Jidáši spojili proti slušným a pracovitým lidem. Evropany neoblbnou, možná některé na chvilku. Už jim zůstávají jen ti, kteří se neuživí prací svých rukou a myšlenkami svých mozků. Jsou v hajzlu. A to je prima. Podporuji Putina, Trumpa i Zemana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu? Zajímavé. Proč tedy Čína souhlasila s těsnější spoluprací s USA na smáznutí jejich dluhu a vyhlásila, že to je nejdůležitější program jejich politiky na další desetiletí? A v rámci tohoto programu včera podepsali nové obchodní dohody. Proč odmítli ratifikovat kontrakt s Ruskem na dodávku plynu a podepsali kontrakt na obří dodávky LNG of USA? Proč Čína opakovaně vyzývá Rusko, aby přestali s akcemi v Sýrii a na Ukrajině, proč Čína dodržuje tzv. Magnitského zákon, když ten ani neplatí extrateritoriálně... atd. V Číně totiž není Si Tin Pching absolutním vladařem, ale jsou tam i liberálové.
   Právě naopak začíná kopat ruská chcípajici kobyla, když včera Putin pohrozil instalací nových zbraní s jadernými hlavicemi. Tedy kdo zde neustále hrozí a ještě k tomu jadernou válkou? Kdo zbrojí a vyvíjí nové systémy, kdo neustále provokuje a napadá jednu zemi za druhou?
   Vy všichni z éry bolševiků jste zapomněli na zničenou Čečnu, zničený Dagestan, Náhorní Karabach, okupaci Arménie, okupaci Osetie a Abcházie, napadení Gruzie, útlak Tatarů, válku v Tádžikistánu, kde vraždili jak na běžícím pásu, nikdo si nevzpomene na tamní koncentráky, na okupaci Kirgýzie, okupaci Moldávie, o profláklé Ukrajině anebo Sýrii ani nemluvě. Kdo vzpomene na Irák, na jejich podporu džihádu, na Egypt a Lybii - dtto, kdo vzpomene na nešťastné africké státy, kde podporovali různé soldatesky, aby jim následně prodali svůj zbraňový šrot za diamanty a další vzácné minerály? A každý zde zapomíná na Latinskou Ameriku, kde podporují různé guerilly bojující proti oficiální vládě, a to jen proto, že se těmto státům daří a chtějí kooperovat s USA. Grenada, Panama, San Salvador, Guatemala, Brazílie, Honduras atd... Kdo neustále provokuje na hranicích s Japonskem, s Koreou, kdo ukradl po krvavém puči Krym? A tohle všechno za dobu samostatné existence Ruska po rozpadu SSSR.
   Proto s nimi Čína a Evropa nechce nic mít, protože ví, co je to za xindl. Jediná Amerika se snažila uchovat nějaké ty kontakty, ale ty už v brzku taky končí.

   Vymazat
  2. Rozumím vašemu nadšení, přesto si myslím, že to není až tak úsměvné. Ten blb, co tady smolí, docela zručně, to je pravda, svou "antiruskou" propagandu, to buď dělá pouze za peníze, a nebo, což je asi horší, to dělá z "jedině správného, soudružského přesvědčení". Místo toho, aby on doložil zdroje svých výblitků, "rafinovaně" požaduje, aby jemu oponenti dokázali, že nežvaní. To ale také není podstatné. Zásadní je to, že ten kretén si vůbec nepřipouští, že s Ruskem se nedá nijak, ani ekonomicky, a už vůbec ne vojensky, vyhrát. Buď se najde vzájemně důstojný mechanismus pro mírové soužití, nebo zahyneme. Všichni bez rozdílu. Je to jen otázka času, a vlivu podobných magorů, jako onen "znalec ruských reálií" (naposledy v 10:08), na světové dění. Blb "zmáčne tlačítko" snadněji, než člověk s rozhledem, moudrý a s pudem sebezáchovy.

   Vymazat
  3. No takovou blbost vymyslet to jseš teda magor přímo korunovanej. Gratuluji.

   Vymazat
  4. 13:24 by měl dostat diplom za demagogii a lhaní. Červený diplom. Tolik lží a hlouposti na jednu hromadu může snést jen skutečný talent velikosti pornografické hvězdy. A s jakým zanícením! Jedním slovem umělec v překrucování. A teď mu všichni dokažte, že ty jeho kraviny nejsou pravda!

   Vymazat
  5. 14:07 V tom právě spočívá kouzlo demagogie, že kratičkou větou vyslovíte nehoráznou lež, vyjímečnost prohlásíte za typický znak a máte hotovo. Na vyvrácení těch nesmyslů pak potřebujete dlouhé a podrobné vysvětlení a hlavně partnera s mozkem a ne jen se slepou vírou, s prázdnou kedlubnou. Stručně řečeno, nemá smysl dokazovat přehrávači MP3, že přehrává kraviny.

   Vymazat
  6. Ono telátko zde na diskutující, které nenávidí vše ruské, zato západní hodnoty miluje nade vše, není jediné v ČR. Bohužel jsou to víceméně všichni lidé pod 30 let věku....Tuhle mě má stejně mladá rodinná příslušnice překvapila tvrzením, že obyvatelé Krymu nemohli v referendu o připojení či nepřipojení Krymu k RF hlasovat jinak než být pro připojení, neboť v tu dobu už byl Krym plný ruských vojáku připravených v kterémkoliv okamžiku zaútočit a střílet po obyvatelích Krymu, pokud by se rozhodli pro zachování celistvosti Ukrajiny... Inu, takto uvažuje většina mladých obyvatel ČR vybičovaných západní ideologii a demokracií... Tihle lidé, bude -li to takto pokračovat, budou snad jednou ochotní posílat s nadšením i své syny do války s Ruskem, aby i lidé tam žijící si mohli užít západní demokracii a být konečně šťastni....

   Vymazat
 11. 13:24 Vo Náhorních Karabachu vím hovno. Ale jak si vzpomenu na Vendu Havla a jeho pomýlený život, tak je mi všechno jasný.

  OdpovědětVymazat
 12. Hodně se tady objevilo zlosti a zlé žluče vůči Rusku. A fakta. Rusové s přehledem lítají do kosmu a zajišťují obměnu posádky na ISS. Zadluženost Ruska je zanedbatelná a se skutečností, že Rusko má všechny nerostné zdroje, má Rusko největší potenciál k rozvoji. V celé historii byl to vždy západ, kdo zvěrsky a podle, pod pochybnými záminkami vtrhl do Ruska a vždy to prohrál, takže západu nezbylo než rozšiřovat o Rusku špinavou propagandu o Ruské armádě a metodách jejího vítězství. Zato ty západní armády i když vždy prohrály, bojovaly vždy džentlmensky jako u nás před koncem války vybombardovaly vše v okruhu 30 km čemuž se říká humanitární pomoc.

  OdpovědětVymazat
 13. Když se to v Sýrii posralo, mluvil celý západ o tyranovi Asadovi a syrské demokratické opozici. Potom vyplulo na světlo boží, že ti syrští "demokraté" uřezávají hlavy svým názorovým oponentům stejně, jako každý jiný náboženský pošuk. Jako bonus pak někteří z těchto demokratů ještě požírali vnitřnosti svých nepřátel, nota bene před kamerami západních novinářů.
  Když z těchto demokratů Američané složili a vyzbrojili vojenskou jednotku, přešla tato i s výzbrojí na stranu Islámského státu. Jako by to bylo včera si pamatuji, jak i hlásná trouba amerických dobroserů čt 24 ventilovala americkou frustraci z tohoto počinu slovy: Syrská demokratická opozice neexistuje.
  Nepřipadá jim to už hloupé?
  Nejdřív mluví o demokratickém povstání proti tyranovi, diktátorovi a hromadném vrahovi Asadovi, aby po té připustili, že demokraté asi nejsou demokraty, když svým nepřátelům uřezávají palice stejně, jako teroristé IS a v "cinknutých volbách" naházela "tyranovi" hlasy většina obyvatel Sýrie.
  Přesto západ neváhá a , podle jeho vlastních slov, neexistující demokraty dál vyzbrojuje a bombarduje každého, kdo by jim chtěl ublížit.
  Mají nás dobroseři za úplné debily? Mají! A vcelku oprávněně! Protože nechat si roky srát na hlavu a nevzít klacek do ruky, to může dopustit jen opravdový debil.
  Nemusím nasávat informace z konspiračních, dezinformačních a proruských webů. Stačí, když si vezmu zprávy české televize, seřadím si je chronologicky a porovnám mezi sebou navzájem.
  A lidi dál drží.
  My si ten svůj osud plně zasloužíme!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dovolím si nesouhlasit. S " Když se to v Sýrii posralo,.." a s "A lidi dál drží." Neposralo SE TO, byl TO pečlivě připravený plán Západu k rozvrácení dalšího sekulárního státu. Každý, kdo v tomto plánu přiložil "ruku k dílu" je válečný zločinec a podporuje terorismus. Měl by být souzen a odsouzen. Lidi dál nedrží - volby jsou toho důkazem - kde mohou, dostanou trockisté po hubě. Vyžírky se musí různě spojovat, mají pod palcem "svobodné hlídací psi demokracie", kteří za příslušný obolus "vypátrají" to, co se vyžírkům hodí - tu pravdu "přibarví", tu "přelakují", nehodící se přehlédnou a v případě stále častější potřeby vymyslí nějaké sci-fi. že si lidé občas naběhnou? No a co, říkat, že lidi dál drží je nesmysl, to by nevyhrál Zeman, Trump, to by se Okamura, AfD ... do parlamentu nedostali, to by nebyl výsledek jako v Maďarsku, Itálii ... vdyť ti vyžírkové drží celou propagmašinérii, kulturtrégři jsou na jejich straně, tak co vyčítat lidem. Ti proti tomu mají "jen" svůj rozum. Je třeba jim poděkovat, ne vyčítat.

   Vymazat
  2. 18,19
   Tím odporem myslíte Babišovo 30%? Trochu divný odpor. Tuším, že se tomu říká "Vyhánění čerta ďáblem", nebo také "Z deště pod okap".
   Nevím, komu dnes věřit, když obyčejného člověka zradili i komunisté. Babišovi jsem nikdy nevěřil a popravdě, bojím se uvěřit i Okamurovi.
   Všichni melou, co chtějí blbci slyšet. Nikdo ti nedá tolik, kolik ti já slíbím....

   Vymazat
 14. Zaplať Bůh za poslední 3 komentáře (15:57, 16:20, 18:19). Tak to cítím i já, i když to tak neumím napsat. A na ubohé ňafače ( např. 13:24 a další) netřeba brát zřetel. 12:51 - Pozoruhodný projev lidskosti !

  OdpovědětVymazat
 15. STRAŠNÝ HLADOMOR V RUSKU !!!!
  RUSÁCI MĚ SEŽRALI SNOUBENKU !!!!
  Moje snoubenka, Deborah Jenkinsová, se rozhodla, nedbajíc varování navštívit Moskvu.
  Moje sladká Deborah (typická Američanka /výška 160 cm, 180 kg živé váhy/) po vystoupení z vlaku, (lodí do Vladivostoku, cesta magistrálou) byla napadena pěti hladovými Rusáky a sežrána. Dokonce i kosti si vzali na polévku.
  Jen za posleního půl roku, snědl Putin, vláda a duma 10 000 dětí, 8999 psů a 99999 koček.
  Takové vládnou poměry v Rusku.
  PLÁČU PLÁČU SŮL !!!
  JOE PRKNO, Čechoameričan.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Perfektní zakončení diskuse Joe Prkno! Sdílím Váš zármutek, ubohá Deborah, budiž její trávení lehké. J.K.

   Vymazat
 16. S nejvecsi pravdepodobnosti to dopadne v Rusku tak , ze ,
  mladi se nebudou moci dockat toho sladkeho zapadu a blahobytu , jako to dopadlo u nas . Rusko pak bude rozebrano na soucastky a konec pohadky .Nazorne to bylo videt za Jelcina .Pro toho kolegu , co se ptal , proc Rusko nema vlastni dopravni letoun...prvni co bylo za Jelcina , ze ekonomicti poradci usa , doporucili zrusit vyrobu dopravnich letadel , ktery byl 3. ve svete.

  OdpovědětVymazat
 17. Kdo si myslí,že ušáci vydrží ekonomicky okrádat lidstvo nadále ten je asi placený za ty žvásty a nebo duševně slabší.

  OdpovědětVymazat