Reklama

úterý 22. května 2018

I já jsem Julian Assange

Války mohou nastat na základě lží, mír na základě pravdy
Raúl Ilargi Meijer
22.5.2018 IHC, překlad Zvědavec
Jak to tak vypadá, Julian Assange se nachází bolestně blízko chvíle, kdy bude bez cirátů vyhozen z ekvádorského velvyslanectví v Londýně. Pokud k tomu dojde, bude rázová vlna, která zasáhne svobodu projevu a tisku po celém světě, hodně dlouho doznívat. Od kohokoli, kdo si cení pravdy a svobody, by bylo velmi nemoudré podceňovat dopady této situace.


Assange se v zásadě nijak neliší od novinářů pracujících pro velké noviny nebo zpravodajské kanály. Rozdíl je v tom, že publikuje to, co jeho protějšky z masmédií nikdy nezveřejní, protože nechtějí přijít o moc. Dnešní Washington Post by se nikdy nepustil do takové investigativní novinařiny, jako byl svého času případ Watergate, a přesně tuto mezeru zaplnil Assange a jeho WikiLeaks.

Server WikiLeaks vyplnil prázdnotu, kterou vytvořila média, jež zradila svoji vlastní historii a obor činnosti. Zradila nesčetné novináře minulosti i dneška, kteří riskovali životy a končetiny a začasté o ně také přišli, jen aby řekli pravdu o tom, co mocní tohoto světa dělají, když si myslí, že se nikdo nedívá a neposlouchá.

Na Juliana není vydán zatykač, protože by byl špion, a dokonce ani kvůli tomu, že publikoval mnoho dokumentů, jejichž zveřejnění se jistým osobám nehodilo. Ten zatykač stále platí z toho důvodu, že je Assange tak zatraceně chytrý, a tudíž i velmi dobrý a strašlivě efektivní v tom, co dělá. Za ten zájem jistých kruhů o jeho osobu nemůže ani tak to, co zatím zveřejnil, jako spíš to, co by ještě mohl zveřejnit v budoucnu.

Julian Assange vybudoval z WikiLeaks organizaci, která si získala mimořádnou důvěru mnoha lidí s přístupem k dokumentům, které považovali za hodné zveřejnění. Věděli, že je Assange nikdy nezradí. Na WikiLeaks dosud nevyšel žádný dokument, jenž by se později ukázal jako falešný. Na druhé straně však nikdy nebyl prozrazen žádný informační zdroj. Veškeré zásahy do dokumentů probíhaly z jediného důvodu a tím byla ochrana zdrojů a jiných jednotlivců.

Julian Assange vybudoval „impérium“ založené na důvěře. I ta nejmenší lež by nenávratně poškodila projekt, jehož tvorbě věnoval tak veliké množství času a energie. Sám byl od velmi mladých let nesmírně schopný hacker, což mu umožnilo vytvořit počítačové sítě, do kterých se nikomu nepodařilo nabourat. Věděl, jak se postarat, aby bylo všechno v bezpečí. A aby to tak zůstalo.

Jelikož byly úřady na WikiLeaks, Assange a jeho informační zdroje krátké, rozjela se obrovská dehonestační kampaň kolem obvinění ze znásilnění ve Švédsku (za to, co se stalo, nesou do velké míry odpovědnost Švédsko a jeho občané) a údajného napojení na oblíbeného nepřítele Ameriky, Rusko. Obvinění ze znásilnění se vůbec nepotvrdilo a Juliana ani nevyslýchala švédská policie, ale to není žádné překvapení.

Vždyť bylo už od začátku jasné, co se děje. Muselo to být jasné i jemu. Jestli je něco, o čem by šlo říct, že Assange pokazil, pak rozhodně to, že mu dříve nedošel dopad té kampaně v celé jeho šíři. Jenže když proti vám stojí největší a nejmocnější zpravodajské služby světa a podaří se jim najít jak osoby, tak mediální organizace, které o vás budou rozšiřovat bezostyšné lži, pravděpodobně také nebudete odolávat navždy.

Když se vašimi protivníky stanou takové síly, budete potřebovat ochranu. Od politiků a spřátelených médií. Assangeovi se jí nedostalo, nebo aspoň ne dost. Ekvádor mu sice ochranu nabídl, ale jakmile byl zvolen jiný prezident, všechno se otočilo proti němu. Stejně nevstřícně postupovala média, která předtím dychtivě profitovala z materiálů, které se Assangeovi podařilo získat od jeho informačních zdrojů.

To, že dnes Guardian publikoval ne jeden, ne dva, ale tři články, které lze popsat jen jako útoky na Juliana Assange, by nás nejspíš nemělo překvapovat. Přesto je to množství falešných narážek a nehorázných lží v článcích ohromující. Co si to vůbec dovolujete? To se nestydíte a vůbec vám nezáleží na vaší věrohodnosti? Aspoň Guardian jasně ukazuje, proč jsou WikiLeaks potřeba.

Ne, Švédi „nezastavili vyšetřování údajných sexuálních zločinů, protože neměli možnost Assange vyslýchat“. Švédi s ním prostě odmítli hovořit na půdě ekvádorského velvyslanectví v Londýně, tedy na jediném místě, kde byl v bezpečí. Odmítali to léta. A když to obvinění ze znásilnění úplně ztratilo věrohodnost, Británie požádala Švédsko, aby je nestáhlo, ale aby nadále vyvíjelo tlak.

Ne, neexistují žádné důkazy, jež by Assange spojovaly s ruskými hackery nebo ruskou vládou. Ne, není žádný důkaz, že by se do počítačů DNC nabourali Rusové, aby získali maily Johna Podesty. Vlastně neexistuje žádný důkaz, že by bylo vůbec došlo k nějakému hackerskému zásahu. Ne, Ekvádoru se Julian neomrzel. Jen ho nově zvolený prezident Moreno vydal „hned po prvním zamračení Spojených států“, přesně jak to předpovídal jeho předchůdce Correa.

Juliana Assange odsoudilo Švédsko, Británie, USA a teď i Ekvádor k samovazbě bez přístupu ke slunečnímu světlu nebo k lékařské péči. Bez soudu, bez rozsudku a na základě pouhých tvrzení, z nichž většina se ukázala jako vycucaná z prstu. To je v rozporu s tolika národními a mezinárodními zákony, že je zbytečné se je snažit vypočítávat a vyjmenovávat.

Zároveň jsou tím všichni budoucí bojovníci za pravdu odsouzeni k perspektivě, že s nimi bude nakládáno stejným způsobem jako s Julianem. Zapomeňte na soudy, zapomeňte na spravedlnost. Dostanete se na seznam hledaných. Dosud jsem neztratil drobnou naději, že do věci vstoupí Vladimir Putin a zachrání Assange před tou hrubou nespravedlností, která ho pronásleduje až příliš mnoho let. Putina stíhá stokrát víc lží a narážek než Assange, ale má za sebou silný národ. Assange má v konečném důsledku jen nás.

Možná nejsmutnější na lidech, jako jsou Chelsea Manning, Kim Dotcom, Edward Snowden a Julian Assange, je to, že všichni patří k vůbec nejchytřejším lidem, které může náš svět nabídnout. Tu kombinaci inteligence, odvahy a morálky, kterou vykazují na své vlastní nebezpečí a riziko, bychom si měli hýčkat, ale místo toho je necháváme šikanovat našimi vládami, protože ti lidé odhalují pravdy, které se vládám vůbec nehodí.

Brzy už nezbyde nikdo, kdo by ty pravdy říkal, nebo vůbec jakékoli pravdy. Temné dny. Když dovolujeme, aby ti nejbystřejší a nejodvážnější mezi námi a navíc nejzběhlejší v nových technologiích byli umlčováni, dovolujeme zároveň, aby se tyto technologie používaly proti nám.

Nejsme nijak daleko od stavu, kdy se v našich vlastních životech staneme nadbytečnými – kdy bude všechno důležité rozhodováno nikoliv námi, ale za nás. Otcové zakladatelé se obracejí v hrobech. Ti by dobře chápali, proč je potřeba chránit Juliana Assange.

Když řekneme, že my všichni jsme Julian Assange, není to jen slogan.


I Am Julian Assange vyšel 17. května 2018 na ICH. Překlad v ceně 403 Kč Zvědavec.

33 komentářů :

 1. Julian Assange je čestný a statečný chlap který zveřejňuje pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký smysl má srát sem tyhle seznamy?
   Jsi zasraný idiot, který musí být za každou cenu vidět - jak ratlík, který musí obechcat všechna nároží!
   Před převratem jsi byl určitě u Pomocné stráže VB.

   JDI FAKT DO PRDELE - "Ramóne"!

   // -- Redakce by nic nezkazila, pokud by tyto - i jiné podobné - s článkem nesouvisející hovadiny vymazala - pochopitelně včetně této mé reakce. -- //

   Smazat
  2. 12:45

   Kdybyste, alespoň toto uvedl Serjožo, k tématu:

   Julian Paul Assange je australský vydavatel a internetový aktivista. Je znám jako mluvčí, hlavní redaktor a spoluzakladatel WikiLeaks – internetového serveru, který za posledních několik let zveřejnil množství utajovaných dokumentů, za které ho chtějí USA ztrestat, spolu z Anglií!

   Zdraví Ramón

   Smazat
  3. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   12:45 //dle svých slov, údajný zhovadilý, zasraný idiot//. Já se s jeho vulgarismi neztotožňuji!!!


   Zbabělá a sebedestruktivní je reakce, zbylých provládních médiantů, kteří by mu nejraději, zakroutili krkem. Místo solidární podpory, kde se dá!?

   I když jim vydláždil informační cestičku, ze které si vyzobávali jen třešničky, aniž by oni museli, trnout strachy za své pokroucené, né zpravodajství, ale představení pro vyvolené!

   Ramón

   ----------------------------------------------

   Ps. Komedianti, médianti, politické mrtvoly z Prahy, již máte vyprázdněná břicha, nejíst, nepít, za dveřmi jsou Karlovy Vary MFF KV, kdo Vám letos zaplatí, opět daňový poplatník:

   Film Servis Festival Karlovy Vary a.s.
   Panská 1
   110 00 PRAHA 1
   Česká republika
   Tel: + 420 221 411 011 nebo 22
   Fax: + 420 221 411 033
   Email: festival@kviff.com

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   Smazat
  4. 12:45

   Kdyby se vám Serjožo, nelíbila vaše stará práce Cenzora brigádníka-udavače. Nabízím náhradní jen vám a podobným vulgárním, anonymním individuím?! Kde začíná a končí vaše Morální krédo s Preambule NR?

   Zdroj:
   https://www.youtube.com/watch?v=z1mrHa38Nrc

   Smazat
  5. 16:02 Oprava doplnění textu: Ramón

   Smazat
  6. 14:15 Oprava textu: ...spolu s Anglií!

   Ramón

   Smazat
  7. 16:02 Oprava textu: ...Morální krédo z Preambule NR!

   Ps. Omlouvám se čtenářům i redakci NR za chyby v psaném textu, děkuji za pochopení.

   Ramón

   Smazat
  8. 14:15
   15:36
   16:02
   16:06
   16:13
   16:19

   Těchto šest brilantních a duchaplných příspěvků mi otevřelo oči. Jinak bych jen stěží pochopil, o čem je článek nahoře.

   12:45 = ?!

   Smazat
  9. 16:21

   Serjožo, nekamuflujte svůj úlet z 12:45, nyní tam tyčíte jako ten pan Jakeš, "jako kůl v plotě", jste věštec typu Vasila, ten rovněž vytuší, co napíši možná zítra viz vaše 16:21?

   Prosím Vás, již se vyjádřete k danému tématu, a přestaňte rentgenovat, příspěvky jiných, čemu nerozumíte, slušně se zeptejte. Rád vysvětlím nebo nečtěte a hurá, sjeďte níže! Není to složité, uvidíte sám, pokud se o to ve svém zájmu pokusíte Serjožo?!

   Zdraví Ramón

   Smazat
  10. 17:07

   Za to, že administrátor mou reakci nesmazal, nemohu. Nebudu hloubat nad tím, co ho k tomu vedlo.

   A jinak:
   Až ty samolibé grafomanské hovado, napíšeš něco k tématu, pak teprve k tomu můžeš začít vybízet i druhé.

   Smazat
  11. 17:43 = ???☺☺☺☺

   Smazat
 2. Jenže PRAVDA? Pro koho je dobrá a pro koho zase lež. Zatím žijeme v zemi a režimu, kde lež je na vítězném tažení, nikoliv pravda. Žijeme v zemi, kde parlament se chystá dokonce hlasovat o tom, že PRAVDA JE VELEZRADOU a naopak lež živitelkou kapitálu! A nikomu z medializátorů to nepřijde divné! Za kolik? Už to, že parlament má tuto možnost soudu, že Slunce se točí kolem Země, mi připadá pozoruhodným mentálním výkonem. Jak se stane v zemi ne nekulturní, že si volí poselstvo zaprodané tělem i duší penězům? Ale to je přece jednoduché: vládne-li kapitál poslům, vládne penězi i všem jeho sloupům. To je přeci ta kýžená kapitalistická demokracie.

  OdpovědětSmazat
 3. Od kohokoli, kdo si cení pravdy a svobody, by bylo velmi nemoudré podceňovat dopady této situace.

  ..a od toho samého
  by bylo velice nemoudré
  hovořit o cizích problémech
  v zemi kde se denně porušuje jeho základní právo na pravdivou informaci....*

  OdpovědětSmazat
 4. Demokratičtí fašouni, takové lidi jako Assange, na Nobela nenavrhnou.
  I když, na druhou stranu, co to dnes ten Nobel znamená ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nobelova cena míru má snad ještě menší hodnotu, než měla Leninova cena míru za dob SSSR. Prostě jde o politikum hrubého ražení, kšeft, dostali ji také dirigenti genocidy Palestinců! Tak co chceme, jde o výsměch lidstvu. Ale i ostatní ceny jsou více politika než kvalifikace v daném oboru. Ostatně Nobel vynalezl dynamit a tak se nedivme, když tím dynamitem jsou nastolováni kandidáti.

   Smazat
 5. Inu, ASSANGE je takový dnešní Julius FUČÍK. Oba se dopustili neodpustitelného. Šli s pravdou proti moci bohatství. Fučík proti kapitálu a Německu, Assange proti kapitálu a USA. Mocní nesnesou ani jedno z toho. Fučíka drželi v kriminálu, Assange na ambasádě. Fučíka němečtí gestapáci mlátili, američtí na Assange teprve čekají. Fučíka obviňují z komunismu, Assange z neamerické činnosti. Oba spojuje příslušnost ke kohezní skupině, která nezvítězila (neudržela vítězství), resp. nevítězí. A nemá prachy na úplatky zrádcům těch druhých.

  OdpovědětSmazat
 6. USA je nástupnický stát třetí říše, tedy Hitlerovského Německa. Rozdíl je jenom v tom, že Hitlerovské Německo bylo menší a USA je několikrát větší a strašné zvěrstva páchané fašistickým USA jsou dalekosáhle větší. Po druhé světové válce USA pozabíjelo ve válkách, které vyprovokovalo a vedlo několik desítek milionů lidí a dopustilo se ve všech válkách válečných zločinů. Všechny zločiny USA jsou maskovány ochranou lidských práv a ochrany svobody. USA, aby mohlo vést zločinné války nevává ani obětovat své vlastní občany a pošle je klidně na válečné jatky jako ve Vietnamu. Po druhé světové válce, svět přistoupil na světovou měnovou soustavu vedenou USA, které při vzniku se zavázalo, že bude dodržovat pravidla svobodného obchodu a stability světa. USA z toho nic nedodrželo a zneužívá dolar ke svému obohacení, k financování svých válek. Tyto všechny zvěrstva zveřejnil a důkaz o nich předložil Julian Assange a za to byl označen USA za zrádce, tedy zrádce zločinného režimu, kterým USA jsou. Assage také donutil státy jako Švédsko a Británii se demaskovat, že nejsou žádné státy bránici demokracii a svobodu, ale přisluhující fašistickému USA. Dnes je všem jasné, že státní systém který představuje USA je pro lidstvo zhoubou a nemůže jít touto cestou. Jenže hydra jménem USA má tisíce hlav, které chrlí teror a zkázu na mnoha místech světa za naše peníze díky finančnímu měnovému systému. Odpoutáním se od dolaru je jediná cesta jak potopit hydru zvanou USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 17:12. Je to tak a k poslední větě: až vyhlásí OSN celosvětové sankce proti SSA, zavládne ve Světě mír.

   Smazat
 7. Prometheovské příběhy se už dnes neopakují. Pokud to odnesou jenom játra, bude Julian Assange ještě rád. Ale třeba se mu ještě podaří někam vyklouznout než se American Eagle snese s nebes?

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
 8. 17:12
  Stejně jako Hitler a Tisíciletá říše uASSacký okupanti DOPADNOU!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Insar Jussupov
   Shipping koordinátor

   Email: shipping@kviff.com
   Tel.: +420 221 411 023

   Film Industry oddělení
   industry@kviff.com

   Hugo Rosák
   Head of Film Industry Office

   Email: rosak@kviff.com
   Tel.: + +420 221 411 029

   Vojtěch Strakatý
   Industry Project Coordinator

   Email: strakaty@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 030

   Johanna Nejedlová
   Coordinator of Industry Services

   Email: nejedlova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 030

   PR a tiskové oddělení
   press@kviff.com

   Uljana Donátová
   Tisková mluvčí a PR manažerka

   Email: donatova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 045

   Zuzana Janáková
   Koordinátor tiskového oddělení

   Email: janakova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 045

   Jan Najman
   Zahraniční média

   Email: jan.najman@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 048

   Adéla Janků
   Asistentka tiskového oddělení

   Email: janku@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 045

   Guest service
   gs@kviff.com

   Jana Ptáčková
   Koordinátorka guest servisu

   Email: ptackova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 034

   Ivana Hrbáčková
   Guest service

   Email: hrbackova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 018

   Kateřina Vilímková
   Guest service

   Email: vilimkova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 018

   Magdaléna Aronová
   Koordinátorka ubytování

   Email: aronova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 016

   Tereza Rychnovská
   Koordinátorka protokolu

   Email: rychnovska@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 022

   Smazat
  2. Linda Pilková
   Ubytování

   Email: pilkova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 016

   Anna Bělková
   Ubytování

   Email: belkova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 016

   International Relations
   Veronika Gočová
   Koordinátorka International relations

   Email: gocova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 077

   Tatiana Detlofson
   International Festival Representative in Los Angeles

   Email: tatsfilm@gmail.com
   Tel.: +(310) 663 3465

   Kateřina Moreira
   International Relations

   Email: moreira@kviff.com

   Lucie Benschop
   International relations

   Email: benschop@kviff.com

   Jan Slípka
   International relations

   Email: slipka@kviff.com


   Sponsor & Guest Relations
   Lenka Loosen

   Email: loosen@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 019

   Michaela Dobrovolná

   Email: dobrovolna@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 019

   Soňa Macharáčková

   Email: macharackova@kviff.com
   tel: + 420 221 411 068

   Marketing
   Marcela Lhotská
   Koordinátorka marketingu

   Email: lhotska@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 017

   Jitka Randárová

   Email: randarova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 017

   Jana Vacková

   Email: vackova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 028


   Produkce
   production@kviff.com

   Petr Lintimer
   Vedoucí produkce

   Email: lintimer@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 022

   Kateřina Chyšková
   Koordinátorka produkce

   Email: chyskova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 088

   Jana Navrátilová
   Produkce

   Email: navratilova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 022

   Marie Grofová
   Koordinátorka festivalového katalogu

   Email: katalog@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 011

   Michal Starý
   Koordinátor stavebních prací

   Email: stary@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 022

   Aleš Víšek
   Koordinátor kulturního programu a koncertů

   Calm Down Production
   Email: ales.visek@calm.cz
   Tel.: +420 730 827 997

   Tomáš Flisník
   Koordinátor doprovodných akcí a večírků

   Add Wiser s.r.o.
   Email: tomas.flisnik@addwiser.cz
   Tel.: + 420 602 700 052
   Tel/Fax: + 420 251 512 384

   Kino bez bariér
   kbb@kviff.com

   Jana Gabrielová
   Koordinátorka Kina bez bariér

   Email: kbb@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 028

   Finanční oddělení
   financial@kviff.com

   Jana Prosová
   Koordinátorka finančního oddělení

   Email: prosova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 011

   Jaroslav Riederer
   Finanční oddělení

   Email: riederer@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 013

   Radka Tauberová
   Finanční oddělení

   Email: tauberova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 013

   Smazat
 9. Na co nechtěně přispìváte, plátci dańí:

  ----------------------------------------------

  Vedení festivalu

  secretariat@kviff.com

  Jiří Bartoška
  Prezident festivalu

  Email: secretariat@kviff.com
  Tel.: + 420 221 411 011

  Eva Zaoralová
  Umělecká poradkyně

  Email: zaoralova@kviff.com
  Tel.: + 420 221 411 011

  Kryštof Mucha
  Výkonný ředitel

  Email: mucha@kviff.com
  Tel.: + 420 221 411 011

  Karel Och
  Umělecký ředitel

  Email: program@kviff.com
  Tel.: + 420 221 411 011

  Sekretariát
  secretariat@kviff.com
  Tel: + 420 221 411 011 nebo 22

  Andrea Grecmanová

  Email: secretariat@kviff.com
  Tel.: + 420 221 411 011

  Programové oddělení
  program@kviff.com

  Karel Och
  Umělecký ředitel

  Email: program@kviff.com
  Tel.: + 420 221 411 011

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anna Purkrábková
   Koordinátorka programu

   Email: purkrabkova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 026

   Lenka Tyrpáková
   Dramaturg

   Email: tyrpakova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 026

   Martin Horyna
   Dramaturg

   Email: horyna@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 046

   Sandra Hezinová
   Dramaturg

   Email: hezinova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 050

   Pavlína Grossová
   Programové oddělení

   Email: program@kviff.com

   Natalia Neudačina
   Programové oddělení

   Email: program@kviff.com

   Joseph Fahim
   Poradce

   Email: joe.f.fahim@gmail.com

   Clarence Tsui
   Poradce

   Email: c_extra@hotmail.com

   Susana Santos Rodrigues
   Poradce

   Email: susanasrodrigues@vaivem.com.ar

   Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně přihlašování filmů, kontaktujte nás prosím na adrese submissions@kviff.com.

   Doprava kopií
   shipping@kviff.com

   Ivana Matić
   Shipping koordinátor

   Email: shipping@kviff.com
   Tel.: +420 221 411 023

   Barbora Adolfová
   Shipping koordinátor

   Email: shipping@kviff.com
   Tel.: +420 221 411 023

   Insar Jussupov
   Shipping koordinátor

   Email: shipping@kviff.com
   Tel.: +420 221 411 023

   Smazat
 10. Na co nechtěně přispíváte, plátci danì!

  ---------------------------------------------


  Vedení festivalu

  secretariat@kviff.com

  Jiří Bartoška
  Prezident festivalu

  Email: secretariat@kviff.com
  Tel.: + 420 221 411 011

  Eva Zaoralová
  Umělecká poradkyně

  Email: zaoralova@kviff.com
  Tel.: + 420 221 411 011

  Kryštof Mucha
  Výkonný ředitel

  Email: mucha@kviff.com
  Tel.: + 420 221 411 011

  Karel Och
  Umělecký ředitel

  Email: program@kviff.com
  Tel.: + 420 221 411 011

  Sekretariát
  secretariat@kviff.com
  Tel: + 420 221 411 011 nebo 22

  Andrea Grecmanová

  Email: secretariat@kviff.com
  Tel.: + 420 221 411 011

  Programové oddělení
  program@kviff.com

  Karel Och
  Umělecký ředitel

  Email: program@kviff.com
  Tel.: + 420 221 411 011

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Linda Pilková
   Ubytování

   Email: pilkova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 016

   Anna Bělková
   Ubytování

   Email: belkova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 016

   International Relations
   Veronika Gočová
   Koordinátorka International relations

   Email: gocova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 077

   Tatiana Detlofson
   International Festival Representative in Los Angeles

   Email: tatsfilm@gmail.com
   Tel.: +(310) 663 3465

   Kateřina Moreira
   International Relations

   Email: moreira@kviff.com

   Lucie Benschop
   International relations

   Email: benschop@kviff.com

   Jan Slípka
   International relations

   Email: slipka@kviff.com


   Sponsor & Guest Relations
   Lenka Loosen

   Email: loosen@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 019

   Michaela Dobrovolná

   Email: dobrovolna@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 019

   Soňa Macharáčková

   Email: macharackova@kviff.com
   tel: + 420 221 411 068

   Marketing
   Marcela Lhotská
   Koordinátorka marketingu

   Email: lhotska@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 017

   Jitka Randárová

   Email: randarova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 017

   Jana Vacková

   Email: vackova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 028


   Produkce
   production@kviff.com

   Petr Lintimer
   Vedoucí produkce

   Email: lintimer@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 022

   Kateřina Chyšková
   Koordinátorka produkce

   Email: chyskova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 088

   Jana Navrátilová
   Produkce

   Email: navratilova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 022

   Marie Grofová
   Koordinátorka festivalového katalogu

   Email: katalog@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 011

   Michal Starý
   Koordinátor stavebních prací

   Email: stary@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 022

   Aleš Víšek
   Koordinátor kulturního programu a koncertů

   Calm Down Production
   Email: ales.visek@calm.cz
   Tel.: +420 730 827 997

   Tomáš Flisník
   Koordinátor doprovodných akcí a večírků

   Add Wiser s.r.o.
   Email: tomas.flisnik@addwiser.cz
   Tel.: + 420 602 700 052
   Tel/Fax: + 420 251 512 384

   Kino bez bariér
   kbb@kviff.com

   Jana Gabrielová
   Koordinátorka Kina bez bariér

   Email: kbb@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 028

   Finanční oddělení
   financial@kviff.com

   Jana Prosová
   Koordinátorka finančního oddělení

   Email: prosova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 011

   Jaroslav Riederer
   Finanční oddělení

   Email: riederer@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 013

   Radka Tauberová
   Finanční oddělení

   Email: tauberova@kviff.com
   Tel.: + 420 221 411 013

   Smazat
 11. A cos tím seznamem chtěl říct?
  Už jsme ho dneska viděli jinde a dobrý,stačilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:39 jde zřejmě o představitele organizačně technického štábu Karlovarského filmového festivalu, nebo jak to nazvat. Šéfuje tomu jistý, řádně snaživý, občan a také z reklam známý herec Bartoška. Škoda, že se mu onehdy nedostalo role majora Zemana. Byl přec mnohem větší fešák než ten Vrabec či kdo. Nebo ne?

   Smazat
  2. 20:00 - též bych řekl, monstrum MFF KV - PRAHA

   Leo

   Smazat
 12. 20;00
  Sanitka tomu "bídnému Catulovi" stačila....i tak mu tam šlo nejlíp umírání!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 13. I would like to read more of your posts. Very nice post thank you for sharing

  OdpovědětSmazat
 14. I feel it interesting, your post gave me a new perspective! I have read many other articles about the same topic, but your article convinced me! I hope you continue to have high quality articles like this to share with everyone!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.