Reklama

čtvrtek 24. května 2018

Iščenko: Ukrajina je schopna zvolit za prezidenta i ropuchu, ale její politika vůči Rusku zůstane nezměněna

Rostislav Iščenko
24. 5. 2018    antifashist
Na Ukrajině je možné zvolit za prezidenta dokonce i ropuchu. Dostatečnou míru nenáročnosti voličů zajistí speciální propaganda. Avšak ať se stane prezidentem Ukrajiny po Petru Porošenkovi kdokoli, dokonce i vůdce komunistů Petr Simoněnko, její bude politika vůči Rusku zůstane nezměněna. Maximem budou kosmetické úpravy kurzu zahraniční politiky, která zachová euroatlantickou orientaci. Takovou prognózu učinil portálu ukraina.ru politolog Rostislav Iščenko.


"Pokud jde o Zelenského a Vakarčuka, pak na Ukrajině je možné všechno. Na Ukrajině je možné zvolit i ropuchu za prezidenta, zejména za současných podmínek. Když ji budou každý den ukazovat v televizi a říkat, že ropucha je velmi chytrá, a co je nejdůležitější - ropucha nepotřebuje paláce, jachty, limuzíny a především bankovní účty, takže vyjde daňové poplatníky levněji, klidně pro ni budou hlasovat", řekl Iščenko.

Podle něj není Porošenko v povědomí mnoha Ukrajinců o moc lepší než ropucha. V každém případě na vítězi voleb nic nezávisí.

"Pokud bude na Ukrajině dovoleno, aby kandidoval Petr Simoněnko a volby vyhraje, politika Ukrajiny se nezmění. Mohou nastat kosmetické a taktické změny, ale v zásadě bude zachován směr ukrajinské politiky na integraci do euroatlantických struktur a přerušení vztahů s Ruskem bude zachováno vždy", uvedl politolog.

Důvodem je to, že ukrajinská elita se bojí integrace s Ruskem, neboť to podemílá základ její ekonomické nadvlády a tím i její moci.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Thanks for sharing information

  OdpovědětSmazat
 2. Merkelová v Soči potvrdila, že bude budovat severní plynovou cestu z Ruska do Německa, protože ví, že to je jediná cesta, jak zajistit pro Německé firmy, levnou energii. Nyní nastupují rozzuření Američani a již zahájenou stavbu za každou cenu, stůj co stůj, se snaží zastavit a nabízejí Evropě svůj plyn, který bude o padesát procent cenově vyšší, než ruský potrubní plyn. Jakou to má souvislost s Ukrajinou? Velkou. Ukrajina je součástí blokády Ruska v dodávce plynu do Evropy. Američani investovali do rozvrácení Ukrajiny pět miliard dolarů, aby Ukrajina neumožnila dodávku Ruského plynu do Evropy a dosazená kolaborantská vláda na Ukrajině se činí jak může. Evropské unii nevadí ani to, že Ukrajinská vláda podporuje fašisty, podporuje zabíjení ruskojazyčného obyvatelstva. To vše je demokracie. Nejdůležitější je blokovat Rusko. To samé se stalo s projektem jižního proudu, který měl dovést plyn do jižní Evropy přes Bulharsko, ale přijeli Američani a tento projekt Bulharsku zakázali a Bulharsko přišlo o miliardy Euro za tranzit plynu přes jeho území do jižní a střední Evropy. To se Američanům tedy povedlo, ale co se jim nepovedlo je, přesvědčit Turecko, aby blokovalo Rusko a výsledkem je že jižní proud jde do Turecka a bude následovat do Evropy. I válku v Sýrii vyprovokovanou a financovanou Američany, probíhá jenom kvůli tomu že Američani chtěli dodávat Katarský plyn do Evropy přes Sýrii a Asad jim to nedovolil, protože je to území Sýrie. Nyní je otázka, zda se Američanům podaří zastavit už rozjetou stavbu severní plynové cesty a donutit Evropu platit jejich o polovinu cenově vyšší plyn a jestli Evropa, tedy Německo neuposlechne, udělat barevnou revoluci v Německu, nebo do Německa nahnat ještě dalších deset milionů uprchlíků a v zájmů Amerických zájmů, rozvrátit celu Evropu. Je to o tom, že USA potřebuje, aby celý svět platil jejich astronomický dluh a financoval jejich vojenské základny po celém světě, kterých je přes sto padesát a které dohlížejí na Americkou demokracii ve světě, tedy v překladu dohlížejí na to, aby státy odváděly peníze USA, tedy výpalné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. moc pěkně a výstižně popsáno . Asi to vystihuje podstatu věci . F .

   Smazat
  2. 6:23 Přesně tak to jsou fakta bohužel.

   Smazat
  3. Dluh USA je přes 20 bilionů papírků s kačerem Donaldem.Mírovou cestou je nesplatitelný!!!

   Smazat
 3. No jo to je jak v Česku nechtěli kraďouska a zvolili bureše.

  OdpovědětSmazat
 4. ...souhlasím s názorem /6:23/....

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. Nemyslím si, že Iščenko má správný názor k Ukrajině. Ukrajina je svázána s Ruskem silnou historickou a pravdivou socioekonomickou realitou. Její osud je a vždy bude spojen s osudem Ruska, ať se euroatlantické elity snaží jakkoliv tuto vazbu narušovat.

  OdpovědětSmazat
 7. Karikaturu ropuchy už na uk mají. Je to pedro prášek.
  Kdyby ale zvolili opravdovou Ropuchu, udělali by moc dobře.

  OdpovědětSmazat
 8. U-krajina... U čeho je ta "krajina"???
  A co stará Kyjevská Rus... to byla Rus, i když kyjevská... Kde byla tehdy ta krajina "U"...
  ----------------
  známý zkoušel s Kyjevem nějaký obchod... dneska tu zem nazývá "Ukradinou"... proč asi?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.