Reklama

středa 30. května 2018

Itálie a vláda. Takto funguje demokracie ??

Jaroslav Loudil
30. 5. 2018
při pohledu na  aktuální  politický vývoj v Itálii musí člověk nutně ztratit i tu poslední špetku zbytečných : "Iluzí  o existenci demokracie v zemích EU a NATO". Jak totiž vypadá dnešní : "Italská demokracie" ?? Takto : 1. V demokratických volbách zde zvítězily antisystémové stany : Hnutí 5 hvězd a Liga severu.
2. Mají dost poslanců na většinu  v parlamentu a oznámily prezidentovi záměr sestavit funkční vládu.
3. Vybrali nové ministry a oznámily jméno nového premiéra.
A  zde ovšem nastává konec demokracie !!


4. Panu prezidentovi se nelíbí, že navržený premiér je známý euroskeptik. Patrně to také - "konzultoval" - se svými chlebodárci a bratříčky  v Bruselu. Navrženého premiéra proto zamítl a nechá vládnout úřednickou vládu tzv. "Odborníků"  v čele s probruselským Hujerem !

P.S. Jak je možné , že desítky milionů italských voličů daly svůj hlas vítězným stranám 5 hvězd a Liga , které budou mít většinu v parlamentu a přesto !! -"Hlas lidu" v Itálii bude umlčen ? Po konzultacích s Bruselem byl prezidentem vybrán premiér - "Eurohujerský, který půjde Bruselu na ruku ??" To je doslova plivnutí do tváře desítkám milionů Italů a plivnutí do tváře samotné demokracii !! Italové si přáli něco zcela jiného !

Moje doporučení Italům je toto :

a/ Okamžité  vyvolání generální stávky.

b/ Zahájení procesu odvolání prezidenta.

c/ V parlamentu blokovat všechny návrhy úřednické vlády.

d/ Co nejdříve vyhlásit mimořádné volby, kde 5 hvězd a Liga získají ještě větší vítězství. Pravda je totiž na jejich straně !

Názor milionů voličů v Itálii byl odkopnut. Jejich názor nezajímá nikoho. Ani  v Římě, ani  v Bruselu ! Tak tedy musí nastoupit , "Tvrdší akce" , ti ,  kdo plivou na názory voličů musí navždy vypadnout ze hry ! Demonstrace, rebelie, stávky, ... nic jiného dnes nemůžu Italům doporučit.

41 komentářů :

 1. V celých dějinách vesmíru vždy šlo a vždy jde a půjde o to samé, totiž o snahu ovládnout jiné a rozhodovat o nich ve svůj vlastní prospěch.

  Existují národy jako Česko, které těm mocnějším v tom dobrovolně pomáhají a to z jasného a dost logického důvodu podílet se na jejich blahobytu za cenu vlastního zániku a tedy splynutí s nimi. Napsal jsem -národy jako Česko-, což fakt nedává smysl a upřímně si myslím, že stát není národ. Asi jde jen o tu zvůli té státní vlády, pokud si tedy rozumím a vychází mi to tak logikou.

  Vy lidé považujete za hrdiny a to za ty kladné, samozřejmě, ty, kteří vzdorují silnějším pro dobré cíle, úmysly a paradoxně ale jednáte přesně opačně a vydáváte to za největší dobro pro váš lid, který ale tím zanikne. Jaké dobro tedy a pro jaký lid? Byli jste rody, pak kmeny, spojili jste se v národ abyste tak existovali a prosperovali v přirozené dostatečné síle a nyní, nyní vám to je špatné a chcete zaniknout v EU, rozplynout se v ní. Asi jste tedy Němci, Rakušany, kteří se o to vždy snažili, ovládnout vás Čechy a vy jim vždy a úspěšně ale za cenu mnoha obrovských obětí a ohromného úsilí v tom vzdorovali. Asi jste tedy už změnili názor a vydáte se jim dobrovolně. Proč? Vysvětlete nám to. Vaši předci byli v celé jejich, respektive tedy i vaší historii, jen blbci? Jednali prostě nesmyslně? Co budete po zániku vašeho českého národa v EU? Co budete a co to vlastně bude, ta EU? Bude to přinejlepším, zase, ale už jiný, národ? Lepší národ? Dovolte nám vesmírným civilizacím vám tvrdit, že lepší nebude a už i jen z toho důvodu,... jednáte špatně a nesmyslně. My ani neuvažujeme o jakémkoliv kontaktu s EU, neuznáváme ji a nikdy nebudeme souhlasit se zánikem těch nejpozitivnějších evropských národů v její prospěch. My vesmírné civilizace nejsme Němci, které považujeme stále za to největší zlo v Evropě! V tom případě se prostě rozloučíme Amen! Zdravím.

  OdpovědětSmazat
 2. Nechápu, proč v Itálii dělají volby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já zase nechápu proč by to ten prezident nemohl udělat, pokud mu to ústava dovoluje. Náš pan prezident taky nechce jmenovat pana Pocheho ministrem zahraničí, a je to v pořádku, když na to má právo. Chcete právní stát a demokracii nebo nějakého krále, který bude dělat jen ty určitě (podle sebe) správné věci?

   Smazat
  2. Ad Jan Kozina 6:40
   1. co je ústavní nemusí být vždycky demokratické;
   2. a tohle navíc, prý, je i neústavní.

   Jenomže, je to ve prospěch skutečné moci a proto všem lokajům v jejích službách to vadit nebude.
   Dokonce očekávám, že ani ty dvě vítězné strany, kromě nějakého divadýlka a fňukání kvůli politickým bodům, to moc řešit nebudou, možná si i oddechnou, vždyť se aspoň hned neukáže, že vlastně až tak nesystémové nejsou.

   Smazat
  3. Ad Zeman a Poche) Rozdil je v tom, ze
   1)Italsky prezident neni voleny primo a ma vicemene jen ceremonialni funkci.
   2)Italska demokracie je o par desitek let starsi a nikdy k tomu v historii nedoslo - zde se uz nejakymi ustavnimi zvyklostmi ohanet da.

   Smazat
  4. Pokud by tady byl prezidentem např. Drahoš, odehrálo by se totéž.

   Smazat
  5. Jan Kozina To by byl ministr migranta do každé rodiny.

   Smazat
  6. Nas prezident je volen primo a jmenuje vitezneho premiera .V Italii volen primo neni a presto nejmenoval vitezneho premiera.To je svinstvo EU rozmeru.Nechapu,co kdo na tom nechape.

   Smazat
  7. Demokratizmus je ako UFO: každý o tom hovorí, ale nik nevie ako presne vypadá:-). A myslím, že vám to iTaliáni pekne predviedli svojím názorným príkladom. Isteže, je to sviňstvo, ale je demokratické. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  8. 6,40 Kozina ,zase jsi četl, zase nepochopil. Ve článku je mimo jiné napsáno, že tam vládne úřednická vláda. Tedy nevolená!!Lidi volili, ale ten lumen, co je prezidentem na ně se.e a jmenoval úředníky. To je demoška, jako vyšitá, co,Kozina?

   Smazat
  9. 14,06: Vždyť o to jde. Volíte jinak než chceme MY ? Varianta první - budete tak dlouho volit, až to bude podle nás. Varianta druhá - nahradíme demokratické volby úřednickým rozhodnutím podle NÁS.
   Ale nebojte. Je to jenom řekněme poločas nebo nanejvýš druhá třetina. Jak říká pan profesor Drahouš-jedeme dál.

   Smazat
 3. Demokracie vsude uz davno AMPUTOVANE ...
  Proto je vsude takovej pokrik chvaly a propagandy o demokracii !!

  OdpovědětSmazat
 4. Euro byla bajecna a neuveritelna myslenka.
  Vychodni a stredni Evropa a jeji staty byly pribrany za ucelem vyplundrovani. Take za dalsim ucelem ztlacit mzdy pracujicich vsude. Reditel koprorace vyjednava tak. Vychcete vyssi platy ? Tak vite co ja vas vyhodim z prace a takhle pohnu malickem a 20 tisic polaku , co 200 tisic polaku se pohrne na vase mista !!!
  Mimo otevreni hranic teroristum. Atd.

  OdpovědětSmazat
 5. Z hlediska hospodarskeho pak vsemozne pomoci a vyhody pro korporace delaji z EU totalni PLUTOKRACII.
  Soros vsadil posledni penize na snizeni hodnoty libry a to nedelate kdyz nemate jistotu. Poridil si to s jinymi spekulanty a vydelal miliardy..
  Samozrejme bez zaplaceni dani...
  Zavedeni Globalizace a FREE MARKET. To uz tady bylo.
  Inflace v Nemecku 1923 vam poridila bochnicek chleba z pilin za 247 MILIARD.
  Zemedelci nechteli dodavat mouku za bezcenne penize.
  Deprese 1929 byla za ucelem /pod rouskou demokracie OVSEM , kdo by mel pochybnosti/ za ucelem zniceni milionu malych bank velkymi bankeri a malych podniku a byznysu za ucelem vytvorit obrovske nadnarodni MONOPOLNI korpoace a konglomeraty tak vyhodne pro podporu a vedeni valek v USA v Evrope , v Japonsku, V nemecku atd...

  OdpovědětSmazat
 6. Demokracie je pouhou iluzí. Skutečná demokracie může fungovat pouze v komunitě lidí, která se navzájem dobře zná. Za stavu, kdy jsou média ovládána politiky, nebo přímo vlastněná oligarchy vstupujícími přímo do politiky, kdy vám vykreslí hlupáka jako vzdělance, lenocha jako workoholika a kleptomana jako nejpoctivějšího člověka pod sluncem, padá jakákoliv teorie zodpovědného výběru. Kolik voličů se zná osobně s politikem, kterému dá svůj hlas?
  Demokracie je iluzí, která manipuluje se společností, jako s tupým stádem. Skutečnými vůdci pak nejsou ti, kterým házíme své hlasy do uren, ale bezejmenní loutkovodiči, kteří nás ovládají přes naše dluhy, a základní životní potřeby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak, demokracie na světě nikde není, jen snad se k ní dost blíží ve Švýcarech. Kde v zemích vládne centrální banka a jejích pár vyvolených, za mořem několik bankovních oligarchů, tam nevládne lid, ale právě pouze oni. Už dávno věřím, že kdyby lid spravoval skutečně svůj stát i po ekonomické stránce, finance by byly ozdravovány mnohem více a lépe než defakto kamarádíčkovské a zbabělé řízení ekonomiky, těchto dnes hlavních mocipánů bankovního světa. Do dalšího vládnutí země navíc "kecají" další subjekty,které nikdo (lid) nevolil, podporované bankovním světem, jako jsou nevládky apod. Opravdu je vidět proč jsou vlastně volby, aby se lid "nažral" a vládnutí dál zůstalo v těch "správných" rukou. Karel z Plzně

   Smazat
  2. I naše nejmenší obec má svého oligarchu, je spravovaná klanem. Komplot a Korupce, tito dva sourozenci vládnou prostorem od Třebíče přes J. Hradec... Bůh vysoko, car daleko. Tak rezignované obyvatele, jaké má J. Hradec jenom tak nepotkáte. Mlčí, protože proti "NIM" nic nezmohou... A co na to zpívající právník? Ještě vás v nějaké odrhovačce zesměšní... Welcome

   Smazat
  3. Jednym slovem MEDIOKRACIE
   nebo take KORPORATOKRACIE

   Smazat
  4. Západní (evropské) hodnoty30. května 2018 13:52

   • www.novarepublika.cz/2017/07/evropske-hodnoty-jsou-shnile-brambory.html
   Západní hodnoty jsou ty které především vyhovují západním státům. Kdo se postaví proti je označen za toho kdo je proti těmto hodnotám. Po převratu 17.11.1989 jsme přijali západní hodnoty a to tím, že jsme se podle všech ekonomických kritérií stali kolonii Západu. A funguje to takto. Oni nám dají evropské dotace v řádu milionů EUR, za které musíme stavět cyklostezky, rozhledny a další nesmysly a my jsme jim darovali veškerý průmysl, zlikvidovali jsem si zemědělství a odvádíme na Západ zisky v řádech stovek milionů EUR. Takže to vypadá, že nám EU daruje peníze na ty cyklostezky, na kterých musí viset velká tabule, jak to postavila EU. Ale na miliardových ziscích, které plynou od nás na Západ žádná taková tabule není. Jinými slovy oni nám dají 10 EURO a MY ODVEDEM 10.000 EURO a ještě jim děkujeme a protože oni na Západě mají pořád málo tak naše centrální banka nám ještě korunu úmyslně znehodnotí, aby to, co dovážíme, bylo pro nás vícenásobně dražší, a to co vyvážíme, aby bylo vícenásobně levnější. A rozdíl jde do bilionů korun, o které jsme okradeni. NO A TO VŠECHNO JSOU ZÁPADNÍ HODNOTY, KTERÉ NESMÍ NIKDO KRITIZOVAT A NIKDO O NICH NESMÍ ANI DISKUTOVAT, PROTOŽE TYTO HODNOTY TO JE TO, NA ČEM STOJÍ ZÁPAD. TYTO ZÁPADNÍ HODNOTY NEJSOU BEZBRANNÉ, ALE JSOU CHRÁNĚNY STOVKAMI AMERICKÝCH ZÁKLADEN PO SVĚTĚ. Mimochodem Západ vyloupil Afriku, Latinskou Ameriku a Asii. A teď rabuje střední Evropu a chystá se vyrabovat Rusko a Čínu. A TO JSOU VŠECHNO ZÁPADNÍ HODNOTY.
   KDE JSOU ZÁPADNÍ EVROPSKÉ HODNOTY? Na zbytečných summitech, na shnilých bramborách, na přípravě války s Ruskem, na evropském zábavním podniku? Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro nás - Slovany.
   Pokud se mluví o západních (evropských) hodnotách a o cestě do Evropy, patří k tomu i no-go zóny, nezákonní emigrace vetřelců, jejich terorismus a kriminalita. Bez toho už dnes Evropa nemůže být. Nejdeme přece do staré dobré Evropy, ale do té nové dnešní.

   Smazat
 7. Pane Loudile, máte sice pravdu, že italský prezident nerespektuje ústavu italské republiky, která mu nedává pravomoc odmítnout jmenovat vládu pro rozdílné politické směřování, než má on sám, mýlíte se ovšem již v premise, že Liga a Pět hvězd jsou antisystémové strany. Jejich vztah k NATO a k EU není zcela odmítavý a ke kapitalistickému systému, který v Itálii, stejně jako u nás je vládnoucí už vůbec ne. Není to v Itálii poprvé, kdy prezident porušil nejen ústavní zvyklosti, ale i přímo literu tohoto nejvyššího zákona. Napolitano jmenoval Montiho předsedou vlády bez ohledu na výsledky voleb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak vidite zaco italska (i jina) demokracie stoji.

   Smazat
 8. Cílem vedení Evropské unie, je dostat do Evropy miliony mužů z Afriky, ve věku 18 - 25 let. Je jich tam připraveno a čekají na přemístění do Evropy na 300 milionů. Proto muselo v Itálii dojít k eliminaci stran, které jsou proti zlikvidování Italského národa, které jsou proti, aby nově příchozí zdraví muži z Afriky dostávali takové peníze, které normálně pracující Ital ani nevydělá. Někdo vymyslel, že z Evropy udělá Afriku a to se vším všudy, tedy i bídou, která tam panuje a takovou moc, že i přes odpor lidí, nadále do Evropy z Afriky proudí miliony "doktorů, inženýrů, vědeckých pracovníků, manažerů" a všechno ve věku kolem 20 let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:13 pokud byste si občas poslechl (přečetl) Pjakina, tak tento proces mnohokrát vysvětlovat, cílem je podstatné snížení životní úrovně v Evropě a podstatné snížení spotřeby lidstva

   Smazat
  2. Karnegi: „Člověk budoucnosti bude smíšené krve. Mnohost národů bude nahrazena euroasijsko-negroidní rasou. Je třeba zrušit právo na sebeurčení národů a postupně eliminovat národy za použití jinorodé masové migrace.“

   Smazat
 9. Proboha..a co u nás,minimum hlasů a přesto pět ministerstev.A víte proč?Protože to lidem nevadí,nic se neděje,tak proč ne.

  OdpovědětSmazat
 10. Nejvyšší stupeň demokracie pro obyčejný lid je tzv. diktatura proletariátu - a tu jsme v 89 odmítli. Tak co fňukáte

  OdpovědětSmazat
 11. Nejprve nechali fašouni z Bruselu seřezat Katalánce při referendu, teď de facto anulují volby v Itálii. Tohle nemá absolutně nic společného s demokracií.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale jó pane, tohle je DEMOKRATIZMUS. Vy jenom honíte po pasece své motýlky:-). Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 12. Jo však to píšu žádná demokracie neexistuje Italové to musí vyřešit mají většinu.

  OdpovědětSmazat
 13. Tož, spočítat italské vlády, na to aby si vzal kalkulačku. Pokud jde o demonstrace, tak Italové jsou schopni demonstrovat i proti vystřižení klíčových scén z pornofilmů, tak jsem zvědav, jak se zachovají nyní... Budou házet lístečky v opeře...?

  OdpovědětSmazat
 14. Na co jsou volby, když se nedbá výsledků voleb. Německu a Francii a hlavně SS se to nelíbilo. Není to stejné i v ČR?

  OdpovědětSmazat
 15. Itálie je názorný příklad toho, proč havlérka tolik vřískala, když jí neprošel eurohujer Drahoš. Právě Drahoš měl případně plnit stejný úkol jako v Itálii Matarella, pokud si většina voličů přála něco jiného než-li nadiktoval Brusel. Historie v Evropě se opakuje, protože Evropa opět spěje k fašizmu jako před druhou světovou válkou!

  OdpovědětSmazat
 16. Tohle pouze posilní populisty. Italové mají dost eura i migrantů, proto volili tak jak volili. A nová vláda plní sliby. Italové mají dost proevropských stran. Salvini a berslusconi slíbili deportace ilegálů a proto je lidé volili. Takže populisté budou v dalších volbách ještě silnější.
  http://www.epshark.cz/clanek/714/boure-v-rime_7

  OdpovědětSmazat
 17. 8:13 Začalo to ale daleko dříve (než Itálií) rozbitím Jugoslávie a její hospodářskou likvidací bombardováním v r. 1999 státy NATO. Právě eliminace Srbů byla důležitá na uvolnění balkánské cesty pro imigranty, stejně jako rozbití Libyje kupodivu opět státy NATO v r. 2011. Každá překážka na cestě afrických černochů do Evropy byla systematicky odstraňována.

  OdpovědětSmazat
 18. Bohužel je v České republice málo míst v lázních na vyléčení lidí, kteří si doposud myslí, že demokracie je vláda lidu.

  OdpovědětSmazat
 19. Největším fašistou je ten, kdo má plnou hubu demokracie !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda a láska zvítězí na celém světě. Ale jenom ta fašistická :-)

   Smazat
 20. Zastupitelská demokracie je podvod. V Athénách byli zastupitelé vybráni losem z občanů- čili složení zastupitelů a občanů bylo stejné a vliv propagandy byl silně omezený.

  OdpovědětSmazat
 21. Většina se domnívá ví co je demokracie. Jádro pudla tkví ve slově - se domnívá.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 22. Gen.stavka jako vystraha ano, ale pouze 2-3 dny. Pak strilet vsechny, kteri jsou proti demokracii. Tj.prvniho italskeho prezidenta!!! Co jineho, cekat na co?! Jak prezident nerespektuje vuli obcanu...to by vedlo k fasizmu, Kazdy diktator se musi okamzite zastavit!!! A klidne muzeme rict,ze po vzoru USA. USA takto vrazdi vsechny "nevhodne", takze i OSN s tim pocita! Vzdyt politici si uz nesmi delat co chteji. Musi plnit ustavu i u nas. Obcani navrhuji a prostrednictvim parlamentu vlada to zpracuje. Kdo tak nedela musi z kola ven. Kdyz nepude ven, tak zastrelit!!! Pak se to zmeni.
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.