Reklama

neděle 13. května 2018

Jakže, vy nejste členem Arizonské obrody?

Ivan David
13. 5. 2018
Dostal jsem mailem článek jistého autora, který píše pod pseudonymem, článek "Okamurova břitva" ZDE. Protože se mi jevil jako podivně argumentující (ačkoli týž autor dříve dodal několik velmi dobrých článků) a ostře zaměřený proti SPD, obrátil jsem se s článkem na poslance za SPD Mgr. Jiřího Kobzu s tím, že by měla být "slyšena i druhá strana". Mezi tím článek do NR převzal kolega Dvořák pod jiným jménem autora. Článek byl hodně čtený a vzbudil také velkou, byť ne vždy inteligentní odezvu v komentářích.


Autor opakovaně vyčítá SPD a zvláště panu Okamurovi, že nedostatečně bojuje proti nelegální imigraci. To je ovšem nesmysl. SPD je parlamentní strana a proto užívá jiné prostředky ovlivňování věcí. Autor opakovaně argumentuje, že pan "Okamura jedná o podpoře Babiše a jeho ANO ve sněmovní restauraci". A při tom nepodepsal petici proti Dublinu IV iniciovanou bývalým poslancem PhDr. Zdeňkem Soukupem. ANO je podle autora článku odsouzeníhodné. K tomu zbývá podotknout, že pan poslanec Soukup byl poslancem právě za stranu ANO.

Argumentaci autora chybí logika. Z čeho vyplývá povinnosti pana Okamury podepisovat petici iniciovanou bývalým poslancem "hnutí ANO"? Když do ANO pan poslanec (proti kterému osobně nic nemám, dokonce jsem se s ním setkal a byl mi docela sympatický) vstupoval, nebyla jiná než dnes. Pak se ukázalo, že se do ANO nehodí, že jsou jiní borci lépe schopní souhlasit a správně zvedat ruku, a tak pan poslanec přestal být panem poslancem. Stává se to, znám to z vlastní zkušenosti.

Obávám se, že petice proti Dublinu IV nemůže nic změnit kromě toho, že si vnitro doplní seznam politicky nespolehlivých osob. Je možné, že ani snaha SPD o prosazení referenda reálně umožňujícího občanům vyjádřit se k zásadním politickým otázkám a rozhodnout je, nebude korunována úspěchem (ještě nějakou dobu).

Takže pan Okamura je darebák, protože nepodepsal petici, což je asi podle autora jeho povinnost. Z toho autor dovozuje, že SPD nedělá nic (kromě údajného jednání v jídelně sněmovny, u kterého asi autor byl...). Autor také, podle mého zcela chybně vysvětluje pojem Occamova břitva. Nejde o to, že "nejjednodušší vysvětlení je nejspíše správné".
Článek je naprosto nevyvážený a jednostranný.

Poslanec Jiří Kobza se vyjádřil takto (neměl zjevně chuť s autorem článku písemně polemizovat):
Tento článek je překvapivě neinformovaný a zbytečně útočný, SPD je totiž jediná skutečná opozice proti stávající vládě bez důvěry. O tom, že by poslanci SPD podpořili vládu ANO-ČSSD a KSČM bylo již jednoznačně rozhodnuto, a nepřipadá to v úvahu. Proto spekulovat o nějakém spojenectví Babiše a Okamury je jen důkazem, jak je autor mimo realitu.
V bitvě proti Marakešské úmluvě, proti Dublinu IV, proti Istambulské smlouvě a dalším pokusům Evropské komise nadále okleštit samostatnost národních států jde SPD svojí vlastní cestou, kterou považuje za účinnější. Platformu a její akce nepovažujeme v SPD za jedinou správnou cestu.
SPD bude iniciovat v této věci projednání ve výborech sněmovny a navrhne v této věci mimořádný bod na zasedání sněmovny. Navíc budeme požadovat po ministru Metnarovi vysvětlení právě sněmovním výborům (zahraničním a pro evropské záležitosti) na základě jakého mandátu podepsal Marakešskou smlouvu.
Případně bude toto předmětem interpelace. Názory SPD k těmto smlouvám byly již několikrát zveřejněny v některých médiích. Proto mi přijde patřičná otázka, co vlastně autor tímto útokem proti SPD sleduje?

K tomu jsem panu poslanci odpověděl:
Autor článku si zřejmě myslí, že když někdo vymyslí nějakou platformu, ostatní jsou povinni ji podpořit, protože jinak jsou darebáci nebo srabi. Občas se s touto "implikací", která logicky implikací není, setkávám. Jestliže slušný člověk něco podepíše, pak ti, kteří to nepodepíší nejsou slušní? Vtip je v tom, že v premise je schován existenční kvantifikátor. "Někdo" to podepíše, kdyby to podepsal "každý" slušný človek, pak by byla druhá strana implikace správná. Myslím, že krom Okamury to nepodepsalo docela dost slušných lidí.

To, že to tak inteligentní člověk jako autor nechápe, připisuji jeho emoční angažovanosti. Jestliže všichni máme táhnout za jeden provaz, proč právě za ten jeho?

Název článku je ironickou připomínkou filmové parodie "Limonádový Joe", kde se místní aktivista diví, že hrdina Limonádový Joe není členem stejné organizace.

15 komentářů :

 1. Jo přesně tak já jsem SPD volil a Okamura dělá svou práci dobře stačí si najít jeho články jsou na: http://svobodnenoviny.eu/

  OdpovědětSmazat
 2. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  Mudr. I Davide, Vy se vždy sám deklasujete, pyšný jako páv:

  " Mezi tím článek do NR převzal kolega Dvořák pod jiným jménem autora. Článek byl hodně čtený a vzbudil také velkou, byť NE VŽDY INTELIGENTNÍ odezvu v komentářích. " a není náhodou neinteligentní chyba u pana Dvořáka a spol.?!

  -----------------------------------------------------


  Ostuda na NR, Vysokoškolsky vdělaný magistr?

  Petr Ďoubalík 9. května 2018 0:40

  "Hlupáčku ve službě 0:24, výjimečně ti odpovím, než tě smáznu. Neznalost je na tvé straně, zcela jistě jsi nepochopil, co znamená "hypotetická otázka", trochu jsem tě nachytal, ale nebuď z toho smutný." ...?

  -----------------------------------------------

  Petr Ďoubalík 9. května 2018 0:51

  "Mám sqělou náladu, tak i tobě 0:28 odpovím. Nikdo mě mazat nemusel učit. To se jen zmáčkne tlačítko a komentář, který je prostě blbý, zmizí." ...?

  -----------------------------------------------

  Václav Dvořák 6. května 2018 20:36

  Pro anonymního idiota 20:05: tento web kope pouze a jenom za zdravý rozum a nezávislé myšlení.

  "VZKAZY redaktorů(?) SVÝM ČTENÁŘŮM"
  -----------------------------------------------

  Ramón

  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:00 1:04

   K čemu ty žvásty, proboha?! Nic než hloupé osobní útoky.

   Smazat
  2. 1:00 Co takhle místo hloupých útoků na osoby napsat něco k předmětu článku. Pokud jste článek nečetl, tak se jedná o postoj SPD k Marakešské úmluvě a Dublinu IV. Vaše citáty jsou opravdu Off Topic (česky: mimo mísu), což je obecně na internetových diskuzích pokládáno za neslušnost. A neslušné příspěvky jsou právem mazány, stejně jako osobní urážky. Viz červeně orámované "Upozornění pro diskutující" v záhlaví webu. Neustálým kopírováním smazaných příspěvků pak nijak nepřispíváte k vylepšení vaší "image". Je to škoda, protože někdy dokážete psát i rozumně.

   Smazat
  3. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   3:36

   Tím, "Off Topic (česky: mimo mísu)", proboha, proč nepíšete KRÁSNÝM ČESKÝM JAZYKEM, co je to za hloupí nešvar z Prahy! Na ČT24 "only on Gucci", vyjádření moderátorky, opomenu-li, že tento formát do ČT navíc 24 nepatří! A ČTsport, přepněte si hokej na "Eidž bý bý tý ví" Česky hbbtv, zoufalá americká maska.

   Jinak Vás asi zklamu, nevím co máte za PC, ale já mám vše na monitoru pouze černé o červené slyším prvně, mám rád věci upravené srovnané v tom mě asi nezměníte a pro tu Vaši "image", existuje krásný český výraz - nastavit tvář? Původně jsem, téměř vždy volil ČSSD, hlavně za předsedování p. Zemana a p. Paroubka, nyní jsem volil, právě SPD a to hlavně, ohledně pekla čertů v našem městě, migranty přenechávám Vám i Marakéš a Dublin IV !!!

   Jakkoliv jste anonymní, sám nikdy k tématu nic nesdělíte mentore!

   -----------------------------------------------

   Zde ani nevíte o čem pan Valenčík psal, nic k tématu nesdělujete? A není to poprvé, jak jsem si u Vás všiml, mentore.

   Anonymní 14. května 2018 12:01

   Ramón

   Ps. Máte ty okraje červené, škoda já né, nashle. Ještě dodám, NR se chová, jak se chová, to je život. Tak mě napadá nejste p. Jírovec?

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   Smazat
  4. 12:44 Jak by řekl Shakespeare (pro vás hezky česky: Šejkspír): "Mnoho povyku pro nic".

   Smazat
  5. 14:15

   Williame Shakespeare, jste off topic. To bude váš jazyk a vaše budoucí, jazyková image!

   Ja som ešte v práci - Me som mek andre buči
   Ja som v električke - Me som andre električka
   Musím veľa pracovať - Mušinav te kerel but buči
   Mám veľa práce - Hin man but buči

   Utopie současnosti, nulová slova, pro vás velká výzva!
   Ať máte co dělat s tímto se domluvíte po celém světě:

   http://wonett.blog.cz/0902/slovensko-romsky-slovnik

   Ramón

   Smazat
 3. Díky za korekci článku bezdůvodně plivajícího na SPD.

  OdpovědětSmazat
 4. Pánové, mně se zdá, že se tento web propadá do nějaké hašteřivosti a, promiňte, žvanivosti. To, co vyčítáme mainstreamu, totiž dvojí metr, začíná bujet i zde. Prosím, nenechte zlost cloumat svým majestátem, a hledejte poctivě pravdu a objektivitu. Osočováním nikdo nic nezíská a původně tak podnětné diskuzní fórum lidí se změní v hnojiště, kam kdekdo vypouští své exkrementy. Já už nedokážu okomentovat některé články, ani si o nich cokoli rozumného pomyslet, protože zde se začíná stavět tvrzení proti tvrzení, uražená ješitnost slaví vavříny a to se mi ani trochu nelíbí. A přála bych si, aby se NR znovu stala diskuzním klubem, kde si lidé budou oponovat, ale nebudou na sebe osobně útočit, pouze budou argumentovat pro, proti, podle svých znalostí a zkušeností. Dříve jsem se zájmem četla nejen články, ale i komentáře čtenářů. Dnes tam nacházím - "odstraněno". A zbytek komentářů nestojí za čtení. Že by rozumní a vzdělaní lidé zanevřeli na NR? Zdá se, že je tomu tak. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
 5. Ja clen Arizonske Obrody jsem

  OdpovědětSmazat
 6. Jsem signatarem petice a Zároveň volicem SPD. Kdyby Okamura vyzval svých 540 000 volicu k podpoře této petice nebo obdobné petice z dílny SPD, byl by to významný občanský tlak v době pred Dublinem IV. Z tohoto clanku však spise vyplývá, ze co není Okamuruv konec přivážu, nemá smysl. V těchto dnech jde o narodni jednotu a ne o politikareni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě. Když nemáme institut referenda, jak jinak než petici se moho obcane v období mezi volbami vyjádřit? Argumenty pana Kobzy mi pripadaji spise jako obhajoba parlamentní demokracie oproti prime demokracii

   Smazat
 7. V diskuzi se prolíná hned několik věcí a celá diskuze se pak stává méně přehlednou a krom toho odvádí od tématu. Tedy pro upřesnění: 1/ k upozornění na nebezpečnost smlouvy Dublin IV. a Globálního kompaktu k migraci a k výzvě k jejich nepodepisování, stejně jako k neratifikaci Istanbulské úmluvy došlo nejprve ze strany ANS. 2/ Poté proti podpisu smlouvy Dublin IV. organizovala petici Platforma evropské civilizace ex-poslance Dr. Soukupa (s podporou ANS). 3/první, kdo se ozval proti Marrákešské deklaraci s výzvou poslancům, premiérovi i občanům byla opět ANS, která jasně vysvětlila, co bylo podepsáno a jakých nepravd se dopouští MV v prohlášení vedoucí svého PR odboru. Druhý, který se s podobnou iniciativou ozval, byla D.O.S.T. Určité vysvětlující a varující stanovisko vydal i europoslanec prof. Keller. 4/následně se ozvala SPD, která ale měla využít svých voličů k podpisu petice v takovém rozsahu, kterým by se musel zabývat parlament. Jinak toho T.O. ve Sněmovně příliš neprosadí. To věděl nakonec již před říjnovými volbami, kdy mátl lidi vyprávěním o referendu o EU, ač musel vědět z předchozího volebního období, že ho následně nebude schopen v uchopitelné formě a včas (o blížících se termínech podpisu zmíněných smluv se vědělo již vloni) prosadit. 5/ Tehdy to byla právě ANS, která vyzývala voliče k tomu, aby se soustředili na řešení otázky migrace ve volbách, aby z této otázky bylo učiněno ústřední heslo voleb. To ovšem souviselo s vystoupením z EU, a to natvrdo, žádné lavírování, jak tehdy předváděla SPD, aby si podle pohádky "O chytré horákyni" zachovala co největší koaliční potenciál po volbách. Výsledek známe, SPD dostala výrazně méně hlasů, než se očekávalo a koaliční potenciál SPD stejně nemá. Se stranami, které usilují o pravý opak ani získat nemohla. ANS tehdy k tomu vyzývala marně, SPD postupovalo podle svého. To je příčinou, proč SPD nedopadla tak jako Orbánova strana v Maďarsku či alternativní strany v Itálii /Hnutí 5 hvězd a Liga severu). 6/ Naši příležitost k docílení potřebných změn jsme v říjnových volbách propásli a bez mimořádného kroku (např. ad hoc referendum bez zákona o obecném referrendu) či na základě nějakého velkého politického zvratu u nás či diplomatického kroku prezidenta M. Zemana, jsme celou věc defitinitivně prošvihli. Teď ale není čas k hádkám o hloupostech, teď je třeba hledat a nalézt účinné nápravné opatření. Za situace, kdy se již téměř žádné nevyskytuje. Petice více než půl milionu lidí by takovým krokem mohla být. Remcání Okamury ve Sněmovně takovým krokem ale určitě není. Již jsou tam na něj zvyklí, patří totiž k tamnímu folkloru. To, že Okamura žádný výraznější krok udělat nechtěl, neboť čekal a snad ještě čeká na to, zda náhodou členská základna socdem nevyjádří nesouhlas své strany s vládním angažmá, aby nakonec ANO ho v nouzi nejvyšší "akceptovalo", je ale bez diskuze. To, zda čeká na to ve Sněmovní restauraci či jinde, není podstatné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:50

   To jsou propagandistické kecy neúspěšných baráčníků (ANS).

   Od začátku, a mnohem kvalifikovaněji na hrozby "Dublinu" a pod. upozorňovali od začátku např. právě europoslanci Jan Keller nebo Kateřina Konečná.

   Místo věčně stejných nudných půtek bych radil věnovat trochu času třeba přečtení Kellerových knih "Evropské rozpory ve světle migrace" a "Posvícení bezdomovců".

   A na SPD není třeba útočit; netřeba jim nespravedlivě podsouvat něco navíc. Čekat (jak to mnozí činí), že SPD bude nějakou "čistou" politickou stranou, která ozdraví společnost, může opravdu jen trouba. Ale nemám nic proti troubům - v demokracii mají stejné místo a práva jako všichni ostatní!
   Od Okamury nečekám naprosto NIC, ale nesouhlasím s nefér útoky na něj.

   Smazat
 8. Někteří lidé se nechají ukolébat tím, že T Okamura zveřejní něco na svém videoblogu. To je sice sdělení pro jeho příznivce, nikoliv ale oficiální stanovisko jeho hnutí k nastalým událostem, resp. problémům. Přes svůj videoblog nemůže oslovovat jiné politické strany či vládu apod. To je k ničemu, na to jsou jiné prostředky, jenže ty T.O. často nepoužívá. Proč? Co myslíte?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.