Reklama

sobota 26. května 2018

Ještě jeden pohled na teroristy z Donbasu

zjevně "proruské separatistky"
26. 5. 2018, Ďouba

Den Republiky v Doněcku - video, titulky


Jeden pohled na samozvanou Doněckou lidovou republiku (DLR) známe. Předkládají nám ho již 4 roky.
Dlouho označovali obyvatele Donbasu jako "teroristy", ČR (bohužel) pomáhá AntiTeroristické Operaci (ATO) slovem i materiálem. Ukrajinskému prezidentovi naši politici nevyčítají, že neváhá střílet do (bývalých) spoluobčanů. V současnosti ale označení "teroristé" používají jen ti nejzabedněnější, prozíravější přešli na "proruské separatisty". Dnes je v módě ke všemu špatnému přiřadit "ruský, ruská, ruské", takže "proruští separatisté" jsou z tohoto pohledu ještě výhodnější než "bezpohlavní" teroristé. Jen považte, vždyť i o fotbalových chuligánech z Kyjeva, kteří se právě pomlátili s chuligány britskými, píše západní tisk jako o "ruských chuligánech"! Inu, fotbalové MS v RF je za dveřmi, tak je potřeba v předstihu vytvářet negativní obraz.

Nejrůznější experti se předhánějí ve vysvětlování, že na Donbasu už normální civilní obyvatelstvo dávno není, všichni se rozutekli (do Ruska a na Ukrajinu) a zůstali jen "proruští separatisté", ruští žoldáci a dokonce celé ruské tankové divize. Za 4 roky byl v hlavách českého diváka vytvořen obraz, jak to asi na Donbasu vypadá. Bude tedy dobré, v zájmu vyváženosti zpravodajství, přidat i jiný úhel pohledu. Před 2 týdny slavili v téměř milionovém Doněcku čtvrté narozeniny vzniku DLR. Republika vznikla jako reakce na kyjevský "majdan", jako vyjádření nesouhlasu se státním převratem v roce 2014.

Po shlédnutí videa s oslavou Dne Republiky v Doněcku budete možná trochu jinak pohlížet na ty hrůzné teroristy - separatisty a označení "proruští separatisté" budete vnímat víc v klidu - oni opravdu proruskými jsou. Celou duší a srdcem!

Pro lepší pochopení situace je dobré si také připomenout, že frontová linie je v těsné blízkosti Doněcka, že po 4 letech bojů a zklidnění v začátku roku 2018 dochází nyní k vyostřování situace, k zesílenému ostřelování a v jeho důsledku přibývají další oběti, jsou další zranění. Proto není Den Republiky jen formální slavností a koncert obyčejným koncertem.
Zákres míst nezákonného rozmístění ukrajinských těžkých zbraní v demilitarizované zóně
(starší mapka, ukazující na porušování Minských dohod ukrajinskou stranou)
(oranžová linie s čerchovanou černou je linií dotyku, frontovou linií)překlad z mluveného slova a titulky: Ďouba NR
(ještě jedna zajímavost: všimněte si, jak od času 6:10 zpívá mládež písničku "Vyroben v SSSR". Nikdo z nich se už v SSSR nenarodil, ale to jim nebrání v nadšeném doprovodu O. Gazmanova. Vlastně na to upozorňuje i průvodkyně pořadem TV Junion)
Rozšiřující učivo:
Záznam celé oslavy Dne Republiky a koncertu v TV Oplot

Na NR jsme již dříve psali:
O. Gazmanov - píseň Nesmrtelný pluk
http://www.novarepublika.cz/2018/05/smrti-smrt-premohli.html
O. Gazmanov - píseň Vpřed Rossija
http://www.novarepublika.cz/2015/07/gazmanov-odblokovan-rossia-vpred-tip.html
O. Gazmanov - píseň Vyroben v SSSR
http://www.novarepublika.cz/2015/01/oleg-gazmanov-tip-kulturniho-referenta.html
O. Gazmanov - píseň Čas valit domů
http://www.novarepublika.cz/2018/03/cas-valit-domu-tip-kulturniho-referenta.html

41 komentářů :

 1. Víš, Ďoubalíku, kdyby nacisti vyhráli WW2, tak by se minimálně v Sudetských oblastech oslavovalo ještě více a radostněji než ty předkládáš ve svých videích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:21
   Někdy bych chtěl v rámci sociologie na vlastní oči vidět jak taková zoufalá, hloupá existence jako ty, skutečně žije. Nikoho takového (Bohu dík) neznám.

   Smazat
  2. 12:17 Kdyby náckové v Kyjevě dosáhli spojení s EU, tak by to nepochybně slavili stejně, jako když se náckové ze Sudet spojili s Říší. A stejně tak by Ukrajinci slavili vítězství nad Donbasem, jako slavili Němci obsazení zbytku Čech a Moravy.
   Při srovnávání Donbasu se Sudety vás mate národnostní menšina. To je jediný podobný bod. Všechno ostatní je naopak. Nacionalismus, rozbíjení státu a národnostní útlak je ze strany Kyjeva, stejně jako byl ze strany Sudeťáků. Donbas je zbytkem ukrajinské státnosti, stejně jako bylo po Mnichovu zbytkem původní státnosti otrhané území Čech a Moravy. Tak si v tom už konečně udělejte jasno a neopakujte srovnávání Sudet s Donbasem. Je to pitomost, vymyšlená pro nemyslící trouby.

   Smazat
  3. NACISTÉ ALE DOOPRAVDY VYHRÁLI I U NÁS A TO V ROCE
   1989 PŘI MAJETKOVÉM PUČI.STAČÍ SE POZORNĚJI PODÍVAT NA DAVY V ODS,TOP 09 A STATNÍ PARTAJE .

   Smazat
 2. 12:29
  Jdi si listovat na Lžidės ty sociopatickej havlodemente!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Kdybych věděl jak, rád bych obyvatelům Doněcka a Luhanska pomohl. Asi tu bude problém s léky, učebními pomůckami pro děti apod. Kdyby někdo věděl o nějakém účtu, na který je možno posílat peníze pro obyvatele těchto republik, rád přispěju. V takovém případě prosím o zveřejnění podobností na stránkách NR. Když nejsou ochotni a schopni pomáhat naše státní úřady a instituce, musíme iniciativu do svých rukou převzít my, občané. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že těmto způsobům pomoci se obecně věnují nevládní organizace. To je ovšem na těchto stránkách sprosté slovo, takže tady ti asi nikdo neporadí.

   Smazat
  2. 14:24 se obává zbytečně. "Nevládní organizace" nejsou sprosté slovo na stránkách NR, ale když tak pisatel soudí, určitě sám ví proč by tomu tak být mohlo. Jméno si "neziskovky mimovládky" dělají samy, některé dobré, jiné špatné. Nechme na každém, ať je podle činů posuzuje. A chybuje převelice náš pisatel, zdá se, že neví, že na Donbas proudí celé 4 roky stovky kamionů s VLÁDNÍ humanitární pomocí od RF. Letos v únoru už to byl sedmdesátý konvoj kamionů, v každém konvoji bývá 40 až 100 kamionů (o tomto zpráva např. zde: https://www.youtube.com/watch?v=mrupP_x9fWw). Kolikátý je ten poslední už ani nevím. Na NR jsme informovali např. o slovenské "nevládní organizaci" Pokojní bojovníci a lidé z ČR a SR přispívali do sbírky. Možná o tom pisateli 14:24 neřekli v ČT, mohl by se toho dožadovat, ale nevím, nevím... Sám jsem Pokojným bojovníkům maloval plakátek, najdete ho v historii NR. Namátkou několik příspěvků, které se tématu týkaly: http://www.novarepublika.cz/2014/12/kdo-jak-vozi-na-donbas-humanitarni-pomoc.html
   http://www.novarepublika.cz/2015/02/slovensti-pokojni-bojovnici-pomahaji.html
   http://www.novarepublika.cz/2015/01/hej-rado-ct-cenzura-vypada-jak.html
   http://www.novarepublika.cz/2014/08/reportaz-slovakov-z-ukrajiny-ukazuje.html
   Závěrem: než si plivnete na NR, zkuste si ji lehce propátrat, moderní technologie vám to umožňují v řádu vteřin. Vyhnete se ostudě. Ale ono se to tak krásně plive anonymům, viďte?

   Smazat
  3. Ještě přidávám adresu na Pokojné bojovníky, nevím však, jestli v současnosti v činnosti pokračují. A také na jeden vlastní článek o nich, který mi unikl:
   http://www.pokojnibojovnici.sk/
   http://www.novarepublika.cz/2014/08/dekujeme-vam-cechoslovakum.html

   Smazat
  4. Chtělo by to pokojným bojovníkům že Slovače přihodit do dětské výživy nějaký ten Novičok aby s tou diverzí vůči NATO přestali. Teroristé se nepodporují, teroristé se zabíjejí.

   Smazat
  5. 15:12 "Pokojní bojovníci" zřejmě už svůj web neprovozují, poslední informace na něm jsou z léta 2015.

   Smazat
  6. Pane Ďoubalíku, vystartoval jste na mě náramně, ale střílíte poněkud vedle. Já na nikoho neplival a ani plivat nebylo mým záměrem. Ale uznejte sám, že jakmile se před návštěvníky stránek NR objeví sousloví "nezisková organizace", funguje to jako rudý hadr na býka. A je úplně jedno, čím se která neziskovka zabývá. Tady se prostě hodí do jednoho pytle s nápisem "Soroš".
   No, nakonec já reagoval na kolegu, který chtěl poradit, jak pomoci. Vy jste mě sice střel, ale poradil jste mu již nefunkční neziskovku nebo kamiony RF, které ovšem jeho chuť finančně pomoci nevyřeší.
   Takže Vás prosím, než na někoho vyjedete, přečtěte si co kdo píše a dejte si to do kontextu. Děkuji

   Smazat
  7. Ďoubo, co se vybavuješ s omezeným hlupcem? Vždyť ten havlovid si ani neuvědomuje, že Nová Republika je taky neziskovka.

   Smazat
  8. Pro 17:03, chybí Vám rozlišení. Všichni vědí, že v nefungující otrokářské společnosti, kde jde o skoupení světa pomocí úroku a kde peníze jsou nade vše, lze alespoň částečně některé problémy řešit neziskovými organizacemi. To je možnost pro morálnější část obyvatelstva, které honba za ziskem nic neříká. Jenže otec lži je vychytralý a tak infiltroval neziskové organizace, protože lidé je vnímali pozitivně jako organizace, které dělají něco pro lidi a tak se tam zločinci snaží schovat. V kontextu politického dění jsou neziskovky opravdu sprosté a nízké slovo. Za prvé neziskovka se nemá míchat do politiky a za druhé nemůže si dělat co chce a musí být pod řízením svého vlastního státu a placena státními penězi (jak je to například dávno v USA), protože jinak je to pouze děvka cizího kapitálu.

   Smazat
  9. Sbírky pořádají Kalousek s Černokněžníkem,......pak to tam osobně se Štětináčem zavezou.....

   Smazat
  10. Pane z 12:45,
   Možná pro vás budu mít řešení. Říká vám něco jméno Jaromír Vašek? Ten má na LDR kontakty, pravidelně tam jezdí a poskytuje jedné místní škole drobnou pomoc. Kontakt na něj tu nechci zveřejňovat, nemám svolení. Napište mi na popovidani10@centrum.cz, rád vám kontakt poskytnu. MF

   Smazat
 4. Omlouvám se ale podle informací o počátku platnosti od 25.5.2018 GDPR je potřeba aby alternativní veby zrušily uživatelské registrace a smazaly diskuzní účty. Více na AE News.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AE News už nikdo nečte.

   Smazat
  2. 13:20
   Aaaa,pán je Všeználek a kecal☺ v jednom!!!!!

   Smazat
  3. 13:30 Ty to fakt čteš?

   Smazat
  4. Na AEnet jsem zavítal kdysi asi na dvě minuty a od té doby neklikám ani na linky. To samé CzechFreePress, Protiproud, NWOOrg, AC24 a další ulítlé stránky. To samé je i tady, ale rád vám otviram nové obzory...

   Smazat
  5. pokud vidím, tak píšeš jako anonymní, takže v žádný registraci nejseš, tak co chceš rušit.

   Smazat
  6. Demente 19:48, proč lezeš na ty alternativy co píšeš, když jejich článkům nerozumíš? Vrať se s klidem na bakaloviny/buroešoviny a neotravuj vzduch. Tvůj havloidní názor nikoho nezajímá. Zřejmě nemáš ani kamarády a přítele, kromě Jandy, když tady celý večer onanuješ, potrate.

   Smazat
 5. Jak je to s terorismem? Všechny války vedené pro zisk kapitálu, také územní, jsou teroristické, bez výjimky. AŤ již v Korey, Vietnamu, proti Egyptu, Panamě, Grenadě, Kubě, Jugoslávii - Srbsku, V Iráku, Afghanistánu, Libyi, Sýrii a také Izraele proti Palestincům. A že se proti těmto válkám kapitalistů vzpírají zotročování a mstí se válkami chudých, partyzánským terorismem? Poraďtě těm co žijí pod terorem bohatých, jak se mají bránit. Odstraňme terorismus bohatých a vyhasne terorismus chudých. Ostatně ty teroristy chudých velmi často vycvičili nejdříve ke svým teroristickým cílům bohatí a asi je pak špatně platili a tito teroristé sběhli! Nelze být proti terorismu chudých a současně jásat a plesat nad terorismem bohatých, protože se i já na válečné kořisti mám šanci přiživit!

  OdpovědětSmazat
 6. Přesně jste vystihl podstatu všech problémů a lidského neštěstí.

  OdpovědětSmazat
 7. Můžou si západ a havloidi tak lhát navzájem do kapsy kdo je největší světový terorista víme.

  OdpovědětSmazat
 8. Na Čt 24 pán Mitrofanov ríkal o stovkách tisíc Doneckích teroristú.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Miliony. Podle Tymčuka tam je asi 2.8 milionů teroristů. S tím šli i do Haagu. Že bojují proti skoro třem milionům teroristů. Proto mají legální právo střílet na jesle nebo nemocnice. Dokonce to je žádoucí, protože zabitím teroristů ve školních lavicích nebo v kuchyni při přípravě večeře je pro teroristy demoralizující a je mnohem vyšší šance na vítězství. To samé se děje v Iráku, tam se taky střílí po teroristech.

   Mmch. monsieur Mitrofanov pochází z nedaleka, z Rostova na Donu.

   Smazat
  2. Podle OSN je nejúčinější zabít teroristu ještě když je v plenkách nebo v mateřský školce. A nejlépe i s tou teroristkou, která by stejně za rok porodila dalšího. Některé oblasti by se od teroristů měli očistit pomocí hladomoru nebo chemie. Aby se tam mohli nastěhovat slušný ( l,ž,p,m.)idi.

   Smazat
 9. a sklidil pochvalu a dostal přidáno ...

  OdpovědětSmazat
 10. Šmejdi nemají nárok!

  OdpovědětSmazat
 11. PROTESTUJI, proti jazyku prispevkare 12:21 !
  Nerozumim tomu, proc takove chochrave prase neni mazano !

  OdpovědětSmazat
 12. 16;04
  Protestovat můžeš v Trumpetolatríně,HOVNOLULANE!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 13. Číst můžete všechno a je na Vás co si z toho vezmete. I ta blba současna propaganda Vás může informovat o zhovadilosti současného režimu.

  OdpovědětSmazat
 14. Koukám, že všechny příspěvky se vyjadřují jenom ke článku. Ostatně tak to má být a ne si jen "plácat játra" o blbostech nebo o ještě větších blbostech. Jeden soudruh dokonce přirovnává Doněcko a Luhansko k nacistickému Německu, měl by se jít urychleně léčit. Srovnávat útočící a výbojné nacisty s chudáky, bránícími svou vlast a řeč, zažívající po 4 roky peklo s obrovskou přesilou UA s podporou velké části EU a celých USA, může opravdu jen málokdo. Skláním se ve velkém obdivu nad oběma republikami, které si svoje místo na Zemi, obranou svých žen, dětí a starců, naprosto zasloužily. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 15. Jaký máte problém, když se likvidují teroristé? Ukrajina by měla na Donbas hodit atomovku a ne jednu aby už byl klid. Nevadí vám, když zabíjejí po celé Evropě a na Blízkém Východě? Podívejte na zprávy jak to tam vypadá. To semeniště teroristů by se mělo zničit jednou provždy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K 7:32
   Reagovat na článek, zřejmě dlouholetého, chovance z Dobřan nebo z Bohnic je sice pod úroveň průměrného člověka, ale je zarážející, když se i takovýto lidé mohou pohybovat mezi normálními lidmi. Takovýto "canc" ny snad nemohl napsat ani žádný provokatér, typu Jandy nebo Rejžka apod. Toto nenapsal provokatér, ale , bohužel, člověk se silně narušenou osobností, popřípadě ještě malé a hloupé dítě. Karel z Plzně

   Smazat
 16. Pořád si teď pouštím Vyroben v SSSR :), a při čtení diskuse najednou koukám, že čtu diskusi z r. 2015. A přesně to, co si myslím, tam P.Ďoubalík píše -objevujeme kulturu blízkého národa o které jsme nic něvěděli, a od r.1990 už vůbec nic - naprostý bojkot. Přečetl jsem už Tichý Don, Rozrušenou zemi, Osud člověka, Mistr a Markétka, teď čtu Karamazovy. Rozumím jim mnohem víc, je to skvělý a chci hledat dál.

  OdpovědětSmazat
 17. Doporučuji na Yoo tube zhlédnou i video, z podobné akce na Ukrajině. Porošenko mluví, Kličko čumí a občas se ozve nesmělý potlesk. Fakt ty lidi na Ukrajině sw asi maj…..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.