Reklama

.

.

pondělí 14. května 2018

Ještě slovo ke Skripalovým II.

The Saker
13. 5. 2018
Jsou to už dva měsíce, co jsou Skripalovi britskými úřady drženi na utajeném místě a v totální odloučenosti od okolního světa. Dva měsíce – to je 60 dní. Zeptejte se kteréhokoli specialisty na výslechy, či psychologa, co 60 dní speciálního zacházení udělá z lidské bytosti.


Vůbec už dnes o pravdivosti ruských prohlášení o „unesení Skripalových“ nepochybuji, a na celou tuto kauzu pohlížím takto: Akce, vedená pod falešnou vlajkou, totálně zkrachovala. Zrovna tak, jako let MH 17, nebo chemický útok v syrské Dúmě. S tím rozdílem ovšem, že na místě byli zanecháni dva živí svědci, jejichž svědectví má potenciál vyústit v„gigantický skandál“ ne pouze pro kabinet premiérky Mayové, ale i pro všchny bezpáteřní Evropany, kteří slove m i činem vujádřili Britanii svou „solidaritu“.

Řečeno jinak. Skripalovým už nejpravděpodobněji nebude nikdy dovoleno svobodně promluvit. Budou buď zavražděni, nebo jim bude vymyt mozek, nebo prostě jen tak zmizí. Jakákoli možnost jiná by totiž neznamenala nic jiného než skandál „planetárních rozměrů“.

Nebudu předstírat, že mé srdce spěchá vstříc srdci Sergeje Skripala. Byl to důstojník, který složil přísahu své vlasti a pak svou vlast zradil. Ale ani on si nezaslouži osud, jaký mu Britové připravili – být otráven a pak být zbaven svého mozku, ne-li ovšem i života.

Ale co Julia? Ta je přece naprosto nevinná a 5. dubna, kdy volala své sestře Viktorii do Ruska, jevila ještě známky dobrého zdraví a jasné mysli. A nyní je bůhvíkde, a já zvažuji, co je horší: zda to, že se už možná nikdy neobjeví, anebo po měsících brirtského „poradenství“ třeba i objeví?

Ve velkém projektu sionistické války proti planetě Zemi na dvou lidech možná nezáleží. Ale já mám za to, že to nejmenší, co pro ně můžeme udělat, je, vzpomenout si na ně i n a to, co se jim přihodilo.

Což žene na jazyk otázku, v jakém druhu společnosti to vlastně žijeme. Nejsem ani tak šokován tím, k jakémuto činu se britský stát uchýlil, protože on se k takovým činům uchyloval vždycky. Jsem šokován z toho, že v tzv. západní „demokracii“ se svobodou, pluralizmem a „evropskými hodnotami“, ať už znamenají cokoliv, Britům tahle věc prostě projde.A co tak „solidarita“ se Skripalovými? Co na to říkáte, vy, Evropané?

Překlad: Lubomír Man
.

23 komentářů :

 1. "Velký projekt sionistické války proti planetě Zemi..." - co to je za idiota, který tohle napíše?!
  S kým chce být "solidární" a proti "komu"?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jane Kopecký, kterému slovu nerozumíš ve větě "A co tak „solidarita“ se Skripalovými? " .....BTW pojem solidarita nebývá standardně spojen s přívlastkem "proti komu", solidarita je prostě "s kým"

   Vymazat
  2. Pane Kopecký, překvapil jste. I když Vaše vyvinuté ego, je na těchto stránkách docela známo.

   Vymazat
 2. Je zajimave ze zivej Skrip nema zadnou Propagandistickou hodnotu pro ne.Dnes. Ale kdyby zaklepal backorama nebo byl zaklepanej dcerka by asi hystericky pistela...

  OdpovědětVymazat
 3. VŠICHNI by měli žádat o interview s Skripalovymi! OSN, vlády i mědia by měly donutit UK svině, aby je pustili na svobodu!

  OdpovědětVymazat
 4. Izolovat oba od okolního světa šmejdi musí, neb vyšlo najevo divadlo o použit tzv NOVICOKu. Skripal je ober vlastizrádce - viz např. Utajovaná návštěva Prahy a spolupráce s BIS. Oba izolovaní už do "otevřeného" světa nevstoupí. Budou trvale izolováni a pokud dcera bude chtít z tohoto hnusu vystoupit, tak bude rychle mrtvá i bez NOVICOKu.

  OdpovědětVymazat
 5. a že prý ruské, pardon sovetské gulagy, a co tak britské??

  OdpovědětVymazat
 6. Skripalovic požádali o ochranu před vrahy z GRU, kteří se je pokoušeli zlikvidovat. Je to jasné jako facka. Nemusí mluvit na kameru, stačí, když jejich názory bude tlumočit některá z demokratických institucí, třeba Scotland Yard nebo MI6.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skřipalovi se najednou vypařili a su jak Columbova tajemna manželka. Nikdo je od pamatneho incidentu neviděl - ani na obrazku. Takovy trumf Downyng Strit a MI6 a oni ho nevyužiji? Neukaži ani jak trpěli v parku - stačilo kratke video v křečich a s pěnou u huby, ať veřejnost na vlastni oči vidi co dokaži Rusove. A nic. Namisto toho ten, kdo měl motyv a kdo z toho ma prospěch bez jedineho dukazu obvini toho, kdo by z takove kauzy měl pouze škodu a obviněny se ma hajit dukazy. Neni to cele postavene na hlavu? V pravnim statě ma dukazy předložit obžaloba a obhajoba je ma vyvracet. A zde je to přesně naopak. Obžaloba bez dukazu pomluvi a obviněny ma předkladat dukazy.

   Vymazat
  2. A když jsem se probudil, měl jsem ruku v nočníku...., je to tak, Jando, že?

   Vymazat
  3. vlast tě (6:56) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  4. 6:56 musí být nějaký pomatenec, který neumí pracovat s fakty. A nebo je to nějaká přesvědčená kurva, jaké jsme zažili za minulého režimu v50. letech a na začátku normalizace - někdo jako Klvaňa, Kundra či Wollner se Štětinou. Nikdo jiný po všem, co jsme si přečetli a vyslechli nemůže napsat větší propagandistický skřek.

   Leo

   Vymazat
  5. Leo, možná máš jenom příliš zvýšený práh pro vnímání ironie:-)...

   Vymazat
 7. JInak samo se sakerem souhlasi. Skřipalovi splnili ukol užitečneho mouřenina, Skřipalovi mohou odejit do zapomněni. MI6 a Downyng Strit už je vytěžili - teď je pro ně nejduležitějši aby se už nikdy nikde neobjevili. Za žadnou cenu. Živi nebo mrtvi - nikdy, nikde. Bo i na mrtvych se da udělat pitva a z ni zjistit rozsah poškozeni vnitřnich organu, přitomnost chemickych latek v tkanich, přičina smrti atd...

  OdpovědětVymazat
 8. Tak ta příbuzná není sestra, ale sestřenice. Jinak souhlas, každý normální člověk ví, že to je podvod jak hrom. Otráveného Litviněnka jsme měli na obrazovce hned druhý den, stejně jako jeho proslovy, tady z nějakého důvodu se nám předkládá, že kdyby dcera promluvila na kameru, tak ji přes obrazovku Putin dorazí větší dávkou Novičoku. Mimochodem, v době, kdy měli být Skripalovi v té normální nemocnici v Salisbury, tak se tam snažili dostat ruští novináři a prý tam nebyla žádná policejní ochranka a nic, co známe z detektivních seriálů. Takže kdo ví, kde se nacházeli už ten samý den, kdy je údajně někdo našel na lavičce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy v době, kdy Skripalovu dceru propouštěli z nemocnice, proběhla zpráva, že dají Skripalům novou identitu, a přesunou je do USA. Tak se za nimi zavře voda.

   Vymazat
  2. ...na Guantanámo?

   Vymazat
  3. Každý má svoji cenu a nepochybuji, že Skripalovi muselo být jasné, že v téhle branži se musí počítat se vším.

   Vymazat
  4. Ked uz je rec o Litvinenkovi - nie je cudne ze vsetci ruski spioni ktori zradili nachadzaju azyl prave v UK a Rusi sa ich snazia tak okato zneskodnit aby vzdy vsetko ukazovalo na Rusov? Nieco ako pasy unoscov lietadiel pri utoku na dvojicky. Vsetko zhorelo - lietadla, budovy, obsah budov ale pasy unoscov sa zachovali v perfektom stave. No nie je to cudne?

   Vymazat
 9. Budu se asi opakovat, ale VB je v tom zcela nevinně, VB měla jenom zamést americké stopy a přesměrovat pozornost na Rusko. VB má tu smůlu, že je velmi úzce propojena s USA, daleko více než zbytek kontinentální Evropy. Skripal škodil Trumpovi, tedy Americe, proto byl eliminován. Časem vše vyplave, nemějte obavy. První perličkou je jeho návštěva Prahy v r. 2012. Jenom trumpeta se domnívá, že si tady byl objednat výrobu novičoku pro svoji letošní kauzu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak nevině ?! Uzavře smlouvy o obraně Evropských států a pak je hodí přes palubu , Mnichov , Polsko atd, je to málo !!!! Jak nevině , DO DNES SE NEPOUČILI !!!!!!

   Vymazat
  2. 20:47 jde řeč pouze o kauze Skripal

   Vymazat
 10. V souvislosti s timto:
  1. jaky mate nazor na smrt pomerne kratce po nastoupeni trestu z usa do cr, misto dozivoti vraha 4 lidi Dolg. A podezrele ticho medii, kdyz o cislu 3. se snazili vic. Neni zpatky zivy pobliz rodicu?
  2. byl S. Gross nemocny, otraven nebo zije zdravy pod jinou identitou. Ma jeho dcera protekci protoze najednou stejnym mediim uz polo-pomlouvanym rodicum nevadi?
  3. opravdu byl vracen ze s. koreje vezen turista za kradez plakatu do usa a potom zemrel na nasledky vezneni nebo je to lez?
  4. Zemrel herec Triska sebevrazdou nebo ho nekdo strcil, nehoda to nebyla kdyz se nebal opakovane pres napomenuti policie riskovat pad do Vltavy?
  5. Na co zemrel K.Kryl v roce 1994 slo o prirozenou smrt ci nemel jen naockovanou rakovinu jako hugo chaves ci Castro?
  6. Proc bratr Dubceka neveri na autonehodu a vinik ridic to prezil?
  7. meli reziseri Forman a Herz, krome prospecharstvi, zvracenosti, emigrace neco spolecneho a vybrali si smrt na jare?
  8.proc je strougal, jakes nesmrtelny a Langos s Grossem zemreli mladi?

  OdpovědětVymazat