Reklama

středa 16. května 2018

Jestliže jediný nástroj, který máte, je kladivo, pak vám každý problém připadá jako hřebík.

16. 5. 2018        GlobalResearch
Plán neokonzervativců: Chystáme se rozebrat sedm zemí v pěti letech
To je věta z memoranda amerického ministerstva obrany, kterou ve svém interview s webem Democracy Now citoval v březnu 2007 penzionovaný generál a nejvyšší velitel sil NATO z války v Jugoslávii Wesley Clark.
Z interview, který s ním za Democracy Now vedla novinářka Amy Goodmanová, vyjímáme jen část pro dnešní dny i situaci nejaktuálnější:A.G.: Vidíte v Iránu nějaké opakování toho, co předcházelo americké válce s Irákem?

W.C.: V jistém směru ano. Ale historie se nikdy neopakuje přesně. Svědčil jsem v r. 2002 před Kongresem, kde jsem směrem ke vládě USA řekl: „Chcete-li se nějakým státem znepokojovat, neměl by to být Irák, ale Irán“. Ale tehdejší vláda se chtěla znepokojovat Irákem, ne Iránem. Věděl jsem proč tomu tak je, protože jsem byl v Pentagonu hned po 11. září 2001. Procházel jsem se tehdy jeho budovou, ze schodů jsem na chodbě viděl tehdejšího ministra obrany Rumsfelda v rozhovoru s jeho zástupcem Wolfowitzem, a mířil jsem dál za lidmi ze spojeného štábu náčelníků štábů, kteří pro mě dříve pracovali. Jeden z generálů tohoto štábu mě pozval do své kanceláře a řekl mi: „Chystáme se jít do války s Irákem“.

Zeptal jsem se proč?

Odpověděl mi. „Já nevím. Mám za to, že nevědí, co jiného by měli dělat.“

Načež jsem řekl: „Získali nějaké informace, které by spojovaly Saddáma Husajna s Al Kajdou?“

Odpověděl: „Ne, ne, v tomhle směru nic nového. Oni se prostě rozhodli jít do války s Irákem. Je to asi nějak takhle. Nevíme, co dělat s teroristy. Ale máme dobrou armádu a umíme svrhávat vlády. Jestliže jediný nástroj, který máte, je kladivo, pak vám každý problém připadá jako hřebík.“

Navštívil jsem tohoto generála o několik týdnů později. To už jsme bombardovali Afghánistán. Zeptal jsem se ho: „Stále se ještě chystáte válčit s Irákem?“

„Je to ještě horší,“ odpověděl. Nahnul se nad psací stůl a zvedl z něj jakýsi list. „Zrovna jsem to dostal shora“, čímž myslel kanceláře ministerstva obrany. „Je to memorandum, popisující, jakým způsobem se chystáme rozložit sedm zemí v průběhu pěti let. Bude se začínat Irákem, pak přijde na řadu Sýrie, Libanon, Libye, Somálsko, Sudán a končit se bude Iránem.“

Znovu jsem se s tímto generálem setkal asi až po roce. Řekl mi: „Pane Clarku, žádné memorandum jsem vám neukázal.“ A opakoval: „Žádné memorandum jsem vám neukázal“.

A.G.: Jak se ten generál jmenoval?:

W.C.: Tak to vám neřeknu.

Z Global Research vybral a přeložil Lubomír Man

11 komentářů :

 1. Bude o tomto SVINSTVU informovat CT? :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Toto je klasika:

  Plány na islamizaci Evropy byly na jejich stole alespoň 3 desetiletí....
  Vize alespoň 50....

  Zeman to vše má od prvních měsíců imigrační vlny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Najděte si přednášku profesora Rainera Mausfelda z 8.1.2017 a poznáte na čem se pracuje již více jak 200 let a proti tomu asi nemáme šanci.

   Smazat
 3. Známe, ale ČT to prý nesmí zveřejnit .-)) .
  Asi by to vyvolalo podivné otázky, jako citace z Rebulding America's Defence, projektu PNAC, str.51, o potřebě "new Pearl Harbor" - sepsáno r.1998, zveřejněno r.2000, pak přišlo 11. září...

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně za vším zlem ve světě hledejme psychopaty z usa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vzdy tam USA, nas vzor, najdete!

   Smazat
  2. Za vším zlem hledá Žida.

   Smazat
  3. Napadenim Iraku pomohli sjednotit mistni vetsinu souvercu s Iranem. Velmi dobre.
   Prese vsechny kecy , Afganistan napadli pro show.
   Ted se vodsud nemuzou dostat. Cely NATO je tam zakopany a nevedi si rady. tecou penize a pokazdy na jare taliban zacne a sou z toho vydreny strachy. Kdyz nepodplaci teroristy ty jim pak vrazdi vojaky. Napr. 10 francouzu najednou a pak je tezky vsecko utajovat i rakve . V nemecku je zakazany mluvit o valce.
   Tam jde udajne o policejniakce. Ale po setmeni se vsichni boji vystrcit i ruku ze zakladen...
   Takze silenci nemuzou skoncit valky a uz chteji napadat a zacinat valky dalsi !!!

   Smazat
 5. Všichni elitáři, kteří se v roce sešli na ostrově a založili FED, jsou Ti, kteří posílají instrukce do kanceláří Pentagonu....

  OdpovědětSmazat
 6. Tak generálové nevěděli, proč chce jejich vláda válčit a proč zrovna Irák...? To je zajímavé, protože každý malý školák ví, že v roce 2000 bylo objeveno nové ohromné ložisko ropy právě v Iráku, tentokrát na severu. Hnedka těsně pod pískem, kopneš do země a dolary se lejou plným proudem. Konkrétně v oblasti Mósúlu a Kirkúku nedaleko hranic s Íránem - tam, kde v roce 2011 USA zřídili tzv. Kurdistán. O totéž se snaží i v Sýrii, v hraničních oblastech s Irákem, kde ovládají podstatnou část země s vyšším výskytem Kurdů (Rožava, Afrín..), kterým taktéž slíbili Kurdistán. A světe div se, i tam jsou ropná naleziště. Sice ne tak významná, ale potěší.

  No a ty bitky s Kurdy souvisí právě s tímto. Nikdo (snad kromě Izraele a Saúdů) nechce, aby USA obsadili celý pohraniční pás s Tureckem až ke Středozemnímu moři, spolu s hranicemi s Irákem až k hranicím Íránu a celé to označili za Kurdistán. Jelikož kromě Kurdů tam nejen že žijí i jiné národnosti (což nikoho netrápí), ale xo je důležité, Kurdové nejsou absolutně schopni vygenerovat schopné vůdce. Ó jak sladká neschopnost! Jako šitá pro vznik ropného a divokého Kurdistánu, který by se mohl nejen s pomocí Allahovou šířit možná až ke kýženému Perzskému zálivu. Amerika by to hravě zvládla, jelikož v Evropě má podobně zřízené demokratické, svobodné a všemi obdivované Kosovo.

  Pak je zde Írán, který sám spoluvlastní s Katarem jedno obrovské naleziště ropy a plynu na obou březích Perského zálivu. To je nespravedlivé a navíc Írán nemíní na svém území zřídit demokratický a svobodný Kurdistán. Ale mnohem horší je, že se nemíní s USA vůbec dělit a ještě k tomu uvažuje o prodeji své ropy Evropanům za Eura. Co byste dělali na místě Američanů? Já bych Írán už dávno zbombardoval vším, co můj VPK do této doby vyrobil.

  Taktéž Američané v roce 2010 začali s horečnou výstavbou terminálů v Hormuzském průlivu a ještě nedávno to vypadalo, že ovládnou všechny tankerové trasy z této oblasti. Uvažovalo se i o ropovodech případně plynovodech do Evropy, ale tam by se museli dělit za tranzit a budoucnost je nejistá. Proto zkrachovalo Nabucco. Ale přesto to zkusili s Asadem, zkusila i Evropa. Nemusely být přímo trubky, ale stačilo, aby je nebudoval NĚKDO jiný. Bez výsledku. NĚKDO jim to soustavně kazí, moc kazí.

  Kazí to už od roku 2004, kdy se ona dotyčná země tajně zamontovala do akcí proti bohulibé činnosti západních peacekeeperů v Iráku a od té doby v této oblasti straší. Napřed vskrytu, od roku 2015 veřejně. Už mohlo být po všem, Sýrie bez Asada, Írán v troskách. Všechno je teď nah0vno. Tohle se prostě musí potrestat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.