Reklama

.

.

pátek 11. května 2018

Jiří Paroubek: Proboha, zastavte tu sebedestrukci

Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) na pietě za padlé vojáky
Jiří Paroubek
10.5.2018 VašeVěc
Největším hitem posledních dnů, kdy dobíhalo jednání o programu a struktuře budoucí koaliční vlády hnutí ANO a ČSSD, nejsou programové otázky, či nějaké jiné pozitivní téma, ale Jaroslav Foldyna, který se odvážil k účasti na každoročně se opakující akci ruských Nočních vlků aneb, jak je označují česká pravicová média, „Putinových motorkářů“.


Je až neuvěřitelné vidět, jak někteří činitelé ČSSD, včetně poslanců – a tím nemám ani tak na mysli předsedu ČSSD Hamáčka, jemuž to plně přísluší – komentují zřejmě z nedostatku jiných politických témat, návštěvu J. Foldyny na akci ruských motorkářů a následný incident s českými odpůrci motorokářů. Nechápu, proč se tolik představitelů ČSSD cítilo povinováno vyjádřit k „činu“ Jaroslava Foldyny. Byl někde, kde se zúčastňoval každý rok.

Primárně zřejmě mířil nikoliv na setkání s ruskými motorkáři, ale na akci k uctění památky sovětských vojáků, kteří zemřeli na konci války při osvobozování Československa. Spíš by se novináři měli zeptat, proč zrovna na takovou akci dorazili tzv. aktivisté, tedy ti, kteří pořvávali na Rusy a nechovali se právě konstruktivně a důstojně, přiměřeně pietní akci, které se vlastně zúčastnili.
Jak já to vidím, tak většina zbývajícího a bývalého volebního elektorátu ČSSD je rusofilská. Představa, že reprezentanti jeho vlastní strany, jejímž je Foldyna místopředsedou, jej sami po výzvě rusožroutských medií vlastně ochotně profackují, a to před tváří celé české veřejnosti, určitě neprospěje sociální demokracii k obnově jejího voličského elektorátu.

Kromě toho, voliči nemají rádi rozhádané strany. Je jen škoda, že český tisk takovouto příležitost, která ukazuje hluboké názorové rozdělení ČSSD, dostal. Pokud se budou chyby tohoto typu opakovat a nebudou uzavřeny například rychlým setkáním Hamáčka s Foldynou a jejich společnou rozumnou reakcí, bude to jen další střípek do obrazu sociální demokracie, jako slábnoucí strany, kterou voliči příliš nezajímají.

Na podzim ovšem čekají stranu významné volby. Komunální a také doplňovací volby do třetiny senátu. Do té doby by strana neměla dělat zbytečné chyby a měla by se soustředit – pokud to vnitrostranické referendum odsouhlasí – na svou účast ve vládě. Při tom stále předpokládám, že ve vládě z pěti odborně velmi zdatných a morálně neprůstřelných ministrů za ČSSD, budou nejméně tři mediální hvězdy, které svým zářivým svitem zastíní A. Babiše a další představitele hnutí ANO ve vládě.

46 komentářů :

 1. Foldyna OK, clovek ktery ma nazor!!
  Takovych do politiky!!
  dustojnik-val.veteran (Ducati)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas - je to chlap. Socany nemusím, ale před tímhle - klobouk dolů! Od něj by se měli učit i ostatní "demokrati"

   Vymazat
  2. Po Zemanovi další, který má svůj názor.

   Vymazat
  3. "Ramón"

   Vaše představa diskuse je tapetovat stejný text pod několika články? Chcete se snad proslavit - nebo aspoň vejít ve známost? Tady mezi těmi debily možná máte šanci...

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   Ostuda na NR, Vysokoškolsky vdělaný magistr?

   Petr Ďoubalík 9. května 2018 0:40

   "Hlupáčku ve službě 0:24, výjimečně ti odpovím, než tě smáznu. Neznalost je na tvé straně, zcela jistě jsi nepochopil, co znamená "hypotetická otázka", trochu jsem tě nachytal, ale nebuď z toho smutný." ...?

   -----------------------------------------------

   Petr Ďoubalík 9. května 2018 0:51

   "Mám sqělou náladu, tak i tobě 0:28 odpovím. Nikdo mě mazat nemusel učit. To se jen zmáčkne tlačítko a komentář, který je prostě blbý, zmizí." ...?

   -----------------------------------------------

   Václav Dvořák 6. května 2018 20:36

   Pro anonymního idiota 20:05: tento web kope pouze a jenom za zdravý rozum a nezávislé myšlení.

   "VZKAZY redaktorů(?) SVÝM ČTENÁŘŮM"
   -----------------------------------------------


   Vy jste zapšklí a nenávistní lidé. Utápějící se v závisti, ztrácíte nervy. Vecpaním se do diskuzí, svou názorovou sírou neprofesionality, necháváte se unést vlastní samolibostí. Hořší než pan Marek Wollner s ČT ...! Hrajete si na někoho, kým bohužel nejste? A vše svědcí, že moc sqělou náladu opravdu nemáte?!

   Stále Vám odpouští Váš Ramón

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   Vymazat
 2. Pán Pardubek je agent kremlu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:08
   A ty seš neskutečný vemeno z kachny!!!!!

   Vymazat
  2. A ty jsi idiot, což tvoje IQ, které sotva dosahuje hodnoty venkovní teploty, naprosto dokazuje.

   Vymazat
  3. Agenti Kremlu kam oko pohlédne :-) http://www.protiproud.cz/politika/3780-sokujici-odhaleni-agenti-kremlu-kam-oko-pohledne-proc-trump-vypovedel-smlouvu-s-iranem-blizka-setkani-ctvrteho-druhu-foldyna-na-hrad-kim-je-pasak-cely-svet-hledi-s-napetim-na-prahu.htm

   Vymazat
 3. Jedině Foldyna z ČSSD je charakter,nejen že se bije za Český národ,ale i za své Jugoslavské předky,kteří můžou také poděkovat Rudé armádě,za jednotu Jugoslávie.

  OdpovědětVymazat
 4. Soc. dem. by z titulu svého obecného programu měla být věcnou, konstruktivní, srozumitelnou, uvážlivou. Její představitelé by neměli být korumpovatelní, kapitálu podlézavě sloužící smírčí taškařicí mezi občany a mocí peněz. Je jistě trapné, že program strany ANO oligarchy Babiše nabízí více sociální spravedlnosti, než program soc. dem. Je trapné, když politici soc. dem. v jednání o koalici s ANO se dopouští ještě hrubších vyděračských faulů, než kdy činili lidovci vůči soc. dem. Je jistě trapné, když tak navíc činí pro osobní prospěch a k neprospěchu občanů. Soc. dem. nepotřebuje reformu, potřebuje revoluci s návratem do pozic obhájce lidských práv a sociální spravedlnosti. Nic není dnešnímu, byť reformovanému vedení však vzdálenější a když se objeví Foldynové, tak jsou ihned zadupání do země! Nevím, zda by nebylo rozumnější, kdyby členové takovou partaj v referendu rozpustili!

  OdpovědětVymazat
 5. Tahle sebedestrukce se nezastaví ani v bodě, až se zanedlouho tahle strana definitivně propadně do politického suterénu. Bohužel se kolem ní ještě dlouho bude točit hodně peněz, takže bezectné struktury, které ji ovládly, ji budou likvidovat i potom.

  Ty, aby měly navzdory svým sviňárnám klid od médií a dalších probruselských sviní, už dlouho prosazují extrémně vlastizrádnou protinárodní bruselskou agendu, proklínaný Sobotka byl v tomhle ještě docela umírněný.

  Někteří komentátoři se snaží omlouvat tohle směřování převažující části dnešního vedení Socdem tím, že ta není a historicky nikdy nebyla stranou nacionalistickou.
  To je ale samozřejmě jen hnusná manipulativní polopravda.

  Především totiž Socdem historicky dosud nikdy nebyla stranou vlastizrádnou, protinárodní a zrádcovskou.
  Dnešní její směřování je zvrácením a zkázou všeho, co tahle kdysi významná strana jejím dnešním vedoucím kreaturám odkázala.

  Výjimkou je samozřejmě především Foldyna.
  Tomu bych za sebe doporučil, aby v té žumpě vydržel tak dlouho, dokud to bude možné. Protože politické souboje s kreaturami jako je Hamáček mu mohou přinést hodně kladných politických bodů. A to by bez tohoto bylo krajně obtížné, protože samozřejmě zrádcovská média budou jinak o Foldynovi z principu mlčet a tvářit se, že neexistuje, pokud to jen trochu bude možné. Naštěstí ale, ten si svůj prostor v povědomí lidí dokáže vydobít i navzdory zkorumpovaným mediálním manipulátorům.

  Vláďa z Brna

  OdpovědětVymazat
 6. Pan Foldyna dělá hrubou chybu! Prostí lidé se začnou domnívat, že lháři kteří vyrábí dluhy, vystřídali slušní lidé, což je nesmysl! I když zvláště v Ostravě to asi neplatí, protože jejich obyvatelé dostávají pravidelně složenky na bydlení a to nepřelže ani veřejnoprávní bakalovize.

  OdpovědětVymazat
 7. Foldyna se rád předvádí na veřejnosti, ale svými často odlišnými názory od vedení své strany, k němuž ale patří, nepřispívá k jejímu sjednocení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Být Foldynou, tak se na ty socany vykašlu. Štěch,Sobotka, Zvorálek, Netolický a další by měli již dávno vypadnout.Právě tito tu portaj položí.

   Vymazat
  2. Ad 9:53
   1. Máte podivnou představu o právu na vlastní postoje a názory;
   2. obvykle o potřebě sjednocení nejvíc mluví ti, kteří chtějí tvrdě prosadit svoje vlastní názory, třeba i extrémní;
   3. možná Vám dokonce připadá, že se Foldyna opravdu měl za své jednání omluvit, mně naopak připadá, že ten požadavek je přímo nehorázný.

   Vláďa z Brna

   Vymazat
  3. Anonymní11. května 2018 9:53
   Dnešní rozvrat ČSSD může mít různé příčiny. Např. sobotkovsko-hamáčkovská ČSSD směřuje někam, o čem je lepší nemluvit (do Sorošem organizovaného rozvratu evropských států) a Zimola, Foldyna byli vyzdviženi pro maskování této cesty. Nebo, v ČSSD byl odpor proti sobotkovskému směřování (popsáno výše), ale tito odpůrci měli sílu maximálně ke kompromisnímu složení vedení ČSSD. V současnosti to vypadá, že dominantní je stále to sobotkovsko-hamáčkovské, sorošovské směřování.
   Boj o proplácení prvních tří dnů nemocenské, jakkoliv přínosný, nemůže přebít tu celkově katastrofickou politiku. P.K.

   Vymazat
  4. 11:05 Boj o proplácení prvních tří dnů nemeocenské vedou především komunisté. A to už hodně dlouho. ČSSD s tím teď souhlasí, protože to je jednou z podmínek KSČM pro podporu vlády.

   Vymazat
 8. 9:53 Ať žije slepičí rozum. Třikrát hurá !

  OdpovědětVymazat
 9. Pan Foldyna je skvělý chlap ale čssd volit nebudu jedině SPD.

  OdpovědětVymazat
 10. Mám dojem, že Foldyna myslí na nějakou revoluci v ČSSD. Ale je už pozdě. Volit budu SPD.

  OdpovědětVymazat
 11. Na konci 2.světové války, největší války v dějinách lidstva, padne mimo jiné v Československu ještě přes 140 000 sovětských vojáků. Naše vláda a jiní představitelé po nich jednou za rok tak maximálně plivnou jedovatou slinu, protože se zřejmě bojí EU a USA. A když pár občanů z Ruska a také někteří naši se jdou či jedou poklonit jejich památce, to jediné po nich totiž zbylo, tak několik magorů - Cemper, Uhlíř a Pie....je neskutečným a permanentním způsobem uráží atd. A soudruh Hamáček ve své zbabělosti chce po asi jediném slušném soc.dem., aby se těmto zrůdám ještě omluvil, že jim oponoval a sám Hamáček neskonale potřebuje a chce být ministr vnitra, nejspravedlivější ze spravedlivých ( tak snad jedině pokakánků)? Jaroslave Hašku a Karle Čapku scházíte nám a moc! Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 12. To, že došlo k provokacím u pomníků padlých sovětských vojáků, tedy rudoarmějců, je dílo placených provokatérů a těch kteří jich tam poslali, aby znevážili ta, kteří padli při boji s Německým fašismem, jehož cílem bylo vyvraždit všechny Čechy v koncentračních táborech a plynových komorách. Dnes se ve školách učí pravý opak a všechny kteří si chtějí uctít památku těch kteří pro nás padli se snaží nynější režim zastrašit. Proto se vedou tak nehorázné útoky na Fodynu, aby nedej Bože příští rok nechtělo přijít více lidí uctít památku naším osvoboditelům. V tom jsme se zařadili na úroveň fašistické Ukrajiny, kde pochodující nacionalisti a fašisti vyhrožují obyčejným občanům jejichž předci padli, aby oni mohli žít. A kdo to financuje a podporuje? No přeci velvyslanectví USA prostřednictvím zelených papírků, kterých si natisknou kolik na takové akce potřebují. Na rozvrácení Ukrajiny jich vytiskli a realizovali pět miliard. Ti co jdou provokovat na akce, které se nehodí velvyslanectví USA dostanou pěkně zaplaceno, tak Zemana, kdy rovněž velvyslanectví USA dodalo červené karty, demonstranty a i vajíčka. Totiž od roku 1989 nás osvobodili jenom Američané, Vlasovci, Banderovci. Kdo říká něco jiného je Putinův agent a ten kdo tyto lži nechce poslouchat, je rovněž Putinův agent.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nejsvobodnější a nejvděčnější Češi jsou Plzeňáci, protože je bombardovalo a zabíjelo americké a nikoliv ruské letectvo :-)

   Vymazat
 13. Jiří Paroubek si také nechal médii udělat vzhled "nomenklaturního kádru". Svými postoji např. k ekologii pak potvrzení tohoto obrazu pro veřejnost nebyl žádný problém. Stejně tak média se spoluúčastí několika figurek (Hamáček, Onderka, &) skoro pohřbí sociální demokracii. Účelový jazyk je ale vidět i u něj. Stačí věta : Primárně necílil na setkání s ruskými motorkáři, ale na uctění.........Potřeba omlouvat setkání s motorkáři je už i jemu vštěpena.

  OdpovědětVymazat
 14. Z mnoha příspěvků je vidět, že Foldyna je skutečně osobnost. Že jeho postoje zaktivizovalo určitý segment voličů a zájemců o politiku - voličů ČSSD bývalých i současných, těch, kteří částečně přešli k ANO nebo SPD, většina příznivců KSČM, "antimajdanisti", ti, kteří chodí na akce jako jsou Noční vlci, pieta za Oděsu apod. Je to víc segmentů a skupinek, které by se mohly sjednotit za Foldynou. S tím korespondují nápady na přestup JF do SPD. Nemyslím si, že toto je zrovna nejlepší nápad. Lepší bude, když se postupně vytvoří zárodky nové soc. dem., která ale musí pojmout širší názorové pole než jen to, co reprezentuje J. Foldyna. Klíčová možná v tomto směru může být i role Jiřího Paroubka. Který je v některých směrech odlišný od JF, zejména svými příliš liberálními hodnotovými postoji. Ale v mnoha ohledech zastává podobná stanoviska jako "foldynovci" ve smyslu především opovrhování tzv. pražskou kavárnou. A jeho příspěvky jsou věcné a i zde z velké části kladně hodnocené. Pokud budou dál pokračovat námluvy Paroubka s částí ČSSD (aktuálně především na Ostravsku), může to být další příznivý krok. A cesta k tomu, že se postupně vytvoří nová soc. dem., která minimálně nebude, jak to tu píše kolega, myslím "Vláďa z Brna", vlastizrádná. Foldyna s Paroubkem tady můžou sehrát možná i zásadní roli - dvě rozdílné osobnosti, které se ale můžou doplňovat. A vytvořit jisté synergické pole nové politické strany, která může - v náš prospěch - českou politiku přeformátovat mnohem více, než by byl pouhý přestup Jaroslava Foldyny do SPD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I když osobně já moc Paroubka nemusím (Foldyna má o 1000% větší charisma), tak vždycky to byl názorově docela národní socialista a taky tvrdopalice, takže Hamáčkův opak.

   V této kritické době ale i sociální demokracie bude muset přiklonit se buď na stranu bruselské totality, nebo národních zájmů. Nic mezi tím není dnes není, a ta první cesta, to je Mordor.

   Vláďa z Brna

   Vymazat
  2. Je možný, že Foldyna získá svými postoji sympatie části, možná velké části, voličů socanů. Možná i sympatie ostatních slušných lidí. Nicméně, o tom, kdo bude na kandidátce, rozhodují sekretariáty a tam jsou usalašeny jen prodejné svině.

   Vymazat
 15. Co si pamatuji, tak ODS nadělala průserů mnohem většího kalibru, než je tato uměle vytvořená fraška s panem Foldynou, ale nikdy se nastalo, že by členové jedné strany veřejně do sebe kopali a vzájemně se podráželi. Nevím, kam to chce současné vedení ČSSD dotáhnout, ale pro mě je tato strana naprosto nevolitelná. Však to poznáte u voleb, chováte se jako banda sarančat. Koryto, koryto, koryto

  OdpovědětVymazat
 16. vlast tě (9:08) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 17. Parazit Hamáček.....Kašpárek Onderka...."čestný" Zimola....parta korytářských mládežníků...jak v 50.letech bylo SČM (Kohout,Pelikán....)!

  A s nimi Bude líp-Kobliha Řepka Babišovka !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš mně leze na nervy. Místo aby dělal reformy jako zodpovědný Kalousek a posouval odchod do důchodu, přidává důchodcům peníze, že mu není hanba.

   Vymazat
  2. 15:13 Přesně popsáno. Pan Kalousek by se pro národ rozkrájel a vůbec nemyslel na sebe. A my jsme na něj při volbách učinili takový podraz. Naštěstí, pravda a láska opět zvítězila, vypadlo hlasovací zařízení a pan Kalousek je opět u vesla. Hurá .

   Vymazat
 18. Stačí se podívat na toho provokatéra na Olšanech. Prý hájí slušný Čechy, ale kolem krku má americkou vlajku. To stačí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:12 Zaspal jste dobu, výraz provokatér, neboli debil,hňup,primitiv,analfabet,kretén je dnes nahrazeno hosnějším slůvkem - AKTIVISTA. Posuďte sám, nezní to mnohem vzešeněji ???

   Vymazat
  2. 16:46

   Jsou i jiné "vznešené" výrazy, např. DISIDENT (česky: ten, kdo má jiný názor, TEDY "nesouhlasič").

   Aktuálně jako "disidentku" označují její podporovatelé paní Ursulu Haverbeck nar.1928 (račte si vygooglovat), které se konečně podařilo završit (?) hrdinský status živoucí legendy, když byla vsazena v německém Bielefeldu na dva roky do vězení.

   V čem její hrdinství (disidentství), za které ji německé soudy poslaly za mříže, spočívá?

   Neohroženě mnoho let hájí svobodu projevu (tady čtenáři nesprávně říkávají "názoru"), která spočívá v tom, že Osvětim prohlašuje za pracovní tábor. Pro svou pravdu neváhá trpět a absolvovala celou řadu soudních procesů, než dosáhla zmíněného vynikajícího úspěchu.

   Zmiňuji tuto hrdinku především z toho důvodu, že narozdíl od zdejších fanatiků svoji pravdu hájí otevřeně a ne anonymně.
   Židovskou obec v Německu například varovala, že pokud "toho nenechají" (tj. nepřestanou obviňovat lživě historicky nevinné Němce ze smyšlených zločinů), přijdou "ošklivé pogromy".

   Vezměte si z ní, holenkové, příklad!

   Kokotko

   PS:
   Pro poněkud méně chápavé a pro osoby se sklonem k hysterickým reakcím raději VÝSLOVNĚ sděluji, že vystoupení protiruských aktivistů na Olšanech považuji za svinstvo nejhrubšího zrna. Sovětští vojáci, jejichž památku se tato hovada pokoušela pošpinit, mj. osvobozovali také Osvětim a ostatní vyhlazovací nacistické tábory.

   Vymazat
 19. Přátelé, causa Foldyna nabírá grády! Přepošlu vám, co o JF říká předseda Senátu Štěch: https://zpravy.idnes.cz/sef-senatu-stech-mistopredseda-cssd-foldyna-fzh-/domaci.aspx?c=A180511_131521_domaci_kop#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
  Myslím, že každé další vyjádření může být tolik potřebným impulsem k tomu, abychom se zamýšleli nad novou soc. dem., která bude na straně rozumných národních zájmů, proti pražské kavárně, bruselské nadvládě a posluhování současné světové globální oligarchii. Musí to být ale širší názorové a osobnostní pole, nikoliv fanklub J. Foldyny. Své místo by tam měli mít všichni rozumně uvažující od Jiřího Paroubka, přes Jiřího Zimolu, Jar. Foldynu až po Jana Velebu z SPO. Hlavně se ale odstřihnout od špíny typu Štěch, Sobotka, Marksová, Dienctbír apod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podíval jsem se na to.Co dodat.Štěch je kretén.

   Vymazat
 20. Jiříku, kdyby jen Putinových motorkářů, ale jak nám sdělila jistá stálice "české" politické scény Němecová, jedná se přímo o "Putinovo vojsko" !!! Asi to poznala podle těch kulometů na motorkách, jako měli její přátelé
  z wehrmachtu v r. 39

  OdpovědětVymazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 22. Tez fandim Rusku
  Obvini me tu nekdo?
  Rad bych ho pohnal pred soud

  OdpovědětVymazat
 23. Your post is very interesting and interesting, thank you

  OdpovědětVymazat