Reklama

úterý 1. května 2018

K našim reparačním nárokům vůči Německu


Ogňan Tuleškov
1. 5. 2018
Když W. Brandt byl v 70. letech v Praze, tak nám slíbil, že od Německa dostaneme reparace zaplacené. Uvedl však jednu podmínku. Nejdříve Německo musí být sjednocené a pak zaplatíme reparace. Západní Německo přece nebude platit reparace i za Východní Německo. Pak nám slibovali zaplacení reparací další němečtí státníci. Snad posledním z nich byl H.-D. Genscher, ministr zahraničních věcí. Když jsme s Německem chtěli jednat o reparacích, Genscher nám sliboval, jakmile dojde ke sjednocení Německa, sejdeme se a rychle se dohodneme. Ke sjednocení Německa došlo. Pak Genscher opět prosil ještě o chvilku strpení. Na programu jsou nyní celoněmecké volby. Po nich nastane ona vhodná doba k jednání o reparacích. Volby minuly. Němci však o reparacích nechtěli nic slyšet. Ano, pravděpodobně za tím stál i H.-D. Genscher.

Otázkami našich reparačních nároků se zabývá již léta prof. JUDr. V. Pavlíček, CSc. Zapamatovali jsme si jeho větu, že kdykoliv můžeme položit naše reparační požadavky na jednací stůl. Domníváme se, že zatím k tomu chyběla odvaha našich státníků i diplomatů. Jejich odvolávání se na Česko-německou deklaraci z roku 1997, jíž jsme se, jak tvrdí, zřekli svých nároků vůči Německu, je trapné. Naše reparační nároky byly zakotveny Pařížskou reparační smlouvou a, jak jsme přesvědčeni, dále trvají.

Nemůžeme však souhlasit s následujícím tvrzením pana Rudolfa Jindráka, šéfa zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky: „V pařížských dohodách o reparaci, kdy jsme čerpali jen velmi malou částku, tak se tam mají započítat majetky odsunutých sudetských Němců, ale nikdo to pořádně nevyčíslil,“ odpověděl Jindrák. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hradni-sefdiplomat-Jindrak-promluvil-

Tak především Německo nám na reparacích zaplatilo přibližně 0,40% z částky, jíž nám dluhuje. Tedy nejde o nějaké naše čerpání reparací, ale o placení reparací Německem. A to bohužel své reparační povinnosti vůči nám neplní. Ministerstvo zahraničních věcí Československa vydalo v roce 1946 knihu o Pařížské reparační smlouvě. Zde je vysloveně uvedeno, že my, Československo, jsme povinni konfiskovat německý majetek tak, aby se nedostal zpět do německých rukou. Toto ustanovení skutečně též mluví o tom, že tyto konfiskované majetky odpočtou signatární vlády od svého podílu na reparacích (paragraf A str. 67 Dohoda o německých reparacích, vydalo ministerstvo zahraničních věcí v Praze, Orbis, I. vydání v srpnu 1946)

Ale u tohoto ustanovení nelze zůstat. Je třeba pokračovat ve studiu dále a přejít k paragrafu D. Zde se můžeme dočíst: „Při provádění ustanovení výše uvedeného paragrafu A majetek, který byl vlastnictvím členské země Spojených národů anebo osob, které byly příslušníky této země a nikoli Německa a v době anexe nebo okupace této země Německem či v době jejího vstupu do války, nebude započten na jeho účet reparací…“

A právě toto ustanovení Pařížské reparační smlouvy uvádí, že hodnotu majetku konfiskovanému přesídlovanému německému obyvatelstvu nejsme povinni odečíst ze svého reparačního účtu (str. 67-68, Dohoda o německých reparacích, přeložil a opatřil poznámkami Dr. Miroslav Rašín. Vydalo ministerstvo zahraničních věcí v Praze, Orbis, I. vydání v srpnu 1946).

Bylo by dobré, kdyby naši všichni „odborníci“ dostudovali ustanovení o reparacích až do konce a pak dělali závěry.

Řešení nula od nuly pojde, odmítáme, i když by bylo vydáno ve zvlášť líbivé formě, samozřejmě doprovázené velkým mediálním humbukem a předváděním „našich“ politiků v roli, jíž napsal k naší velké škodě někdo jiný. Jde v současnosti přibližně o částku 3,5 bilionů korun, která nám patří. I Slovenská republika má nárok na přiměřenou částku z této sumy. A jí bychom se měli hlasitě domáhat. Činí to dnes již Řekové, nově i Poláci. Proč nikoliv i my? Ze Slovenska zatím znějí jen nepříliš určitá slova.

Tolik k tématu ve stručnosti a zjednodušeně. Pokud se v něčem mýlíme, rádi se dáme poučit.

Autor je právník, článek již vyšel na www.ceskenarodnilisty.cz

28 komentářů :

 1. Nemecku sme dluzni za zapadnu civilizaci a budeme hrdi za to ze jsme narod Germanu mi spolkova republic Cechia Plzeň.Sem Európski patriot a pric od Ruska.Kultúrny umnélecká trída je majákem za budúcnosť vsech národu spojenich statu euroatlantickich a za svobodu planeti zemi od ruských dobyvacnich komunistickoputinovskich barbaru. At zije Brusel at zije NATO nase vlasť mi jsme kosmopoliti sme unie.S USA a EU na vecne casi a nikdy jinak.Svracet, svracet,svracet,to rival Havel.Sem dobrí eurozvazák to rukám ja jeden Viskoč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:15 Nevím, zda jste "evropský patriot", ale zcela určitě vím, že jste zřejmě nedokončil ani základní školu.

   Smazat
  2. Skutečně vyspělá civilizace , co potom vyvraždění Indiáni , otroci , zničený Afganistán , Irák , Libye ,Syrie všude neustálé bombardování civilistů , v Korejí 3 miliony mrtvých civilistů , ve Vietnamu totéž?? Skoro miliardu lidských obětí má tato " civilizace" na svědomí !!

   Smazat
  3. 19:15 Je mi Vás upřímně líto....

   Smazat
  4. Příspěvek je parodie na havlisty, uměleckou kavárnu, eurohujery, na současné Pepky Vyskoče, známé z Haškových Osudů dobrého vojáka Švejka.

   Smazat
  5. 19,37 Proč???

   Smazat
  6. NARODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ NABRAL OK SMĚR

   konečně docházi pomalu,ale jistě všem zubožovaným broukům gojimům,že je třeba stejně jako naši židovšti spoluobčané se začit uplně stejně sjednocovat v boji za naše penize a ptát se

   KDE JE NÁŠ BIFTEK?

   ve smyslu,hledáme jádro pudla
   a to za pomoci kolektivni tvorby politiky o čemž deklaruje KSČM,že se to nenauči a nenauči a nenauči!

   Česká škola brouků se dnes na prvniho máje UČI sama jak křižit kusadla!
   To je brouci to co se nám občanům voličům může vyplatit a vývar je v bilionech!
   No a fčil čekejte brzy humanitárni bombardováni internetu!

   JDE O NAŠE PENÍZE ,VENCEREMOS!

   Smazat
  7. Sliby se slibujou a blazni , blbci, tupci, idioti atd. se Radujou a vzdycky...
   Zvlaste kdyz slibuje teutonickej german..Anglosas , francouz a je to furt dokola.
   Misto toho sou tady islamisti a jejich invaze , proc treba z Berlina neuverejni jak fanaticti Islamisti bojovali v radach Wehrmachtu v hojnych poctech a dobrovolne a byli nasazeni treba na totalni zmasakrovani povstani zidu a polaku ve Varsave...

   Smazat
  8. Kamaráde 19.15, v té Czechia Plzeň se nám těch agentů Pepků Vyskočilů letos zase sejdou davy, už měli nácvik v Czechia Prag.
   Dobře že jsi vzpoměl na Haška, Pepkové Vyskočilové by byl ten nejvhodnější název pro havlisty, šmejdy, eurohujery ...
   Kdo skáče s nimi je debil, líp se to nedá vyjádřit .. žejo Radosto, Jando, ..

   Smazat
 2. 19:15
  Toho havloimbecilního pablba vyhodili i ze zvláštní školy.....podle toho ty podporovatelé uASSackejch okupantů poznáme všichni!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. To se tobě stát nemůže co, těkavý prde vypouštěný v pravidelnejch pauzách vypouštěnej z lejnolíhně tohodle mongoloida:)) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
 3. Je opravdu otřesné, že Rudolf Jindrák, šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky neví, že hodnota majetku konfiskovanému přesídlovanému německému obyvatelstvu nejsme povinni odečíst ze svého reparačního účtu.

  Otázkou je, zda jen "mlží" nebo to skutečně neví, zřejmě v tom nebude "osamocen"...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ví o tom Miloš a souhlasí?

   Smazat
  2. A proč bychom to neměli odečíst? Byl to snad náš majetek nebo americký majetek? Ne, byl to majetek zdejších Němců a republika tím získala miliardová aktiva. Že se to všechno rozkradlo (a není to jen vinou komunistů), to už je jiná věc. Požadovat po Němcích po tom všem ještě nějaké kontribuce je prostě neslýchaná drzost.Ne od Čechů, ale od českých politiků. Ti rozkradli co se dalo a teď odvádějí pozornost ovcí jiným směrem. A ovce jim to žerou!

   Smazat
  3. Prase u koryta nevi ani nechce vedet. Prislo by s jinymi o koryto.
   Kvici hlasite na souhlas na jejich souhlas , nikoliv nas..Aby si zaslouzilo koryto plne...

   Smazat
 4. Reparace jsme bohužel nebyli schopni vymoci ani když jsme byli suverénní stát. Těžko si představit, že by nám je někdo platil když jsme jeho kolonie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:11 Zřejmě jste nečetl ten článek dost pozorně...

   "Když W. Brandt byl v 70. letech v Praze, tak nám slíbil, že od Německa dostaneme reparace zaplacené. Uvedl však jednu podmínku. Nejdříve Německo musí být sjednocené a pak zaplatíme reparace. Západní Německo přece nebude platit reparace i za Východní Německo."

   Smazat
  2. Ale ano, četl jsem pozorně. Reparace nám však přes všechny sliby vyplaceny nebyly.

   Smazat
  3. 9:50 Důvod je nasnadě, Protože je naše politická reprezentace od roku 1989 až do současnosti nepožadovala.
   Otázkou je, zda na to vůbec "měla a má koule"...

   Smazat
 5. Stát zastupují většinou neschopná individua, ale to přece dávno víme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No možné je že schopná, ale všeho! Jak se to jeví...

   Smazat
 6. Ale přátelé, proč ta nervozita? Andělka jako představitelka našeho milého spojence prokázala upřímnou snahu nám pomoci. Nabídla uprchlíky, same doktory a inženýry, kteří nás mohou pozvednout.

  OdpovědětSmazat
 7. No jo jejich slouhové v České vládě žádné reparace požadovat nebudou.

  OdpovědětSmazat
 8. Pane doktore Tuleškove, mám k vám dotaz. Ještě za Husáka se šeptalo, že na Ruzyni přistálo letadlo z USA s částí našeho zlatého pokladu z 1.republiky,zabavené Hitlerem. Podmínkou návratu bylo vyplacení náhrad za znárodněný majetek emigrantů do USA (po únoru),kteří nabyli US občanství.Podmínka byla splněna a zlato prý navráceno. Zajímalo by mne,zda je informace pravdivá a zda náhodou nebyla náhrada zapomenuta a v rámci restitucí nebyl znárodněný majetek znova vydáván. O současném stavu Au ve st.bance mám informace z denního tisku-zásoby zlata se minimalizovaly a byly nahrazeny dluhopisy. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 9. 2226
  Samozřejmě, ptáte se pana autora, proto jen odkaz:
  Stanislav Motl: Kam zmizel zlatý poklad republiky
  (veřejné knihovny, možná i v prodeji)

  OdpovědětSmazat
 10. Díky za informaci.

  OdpovědětSmazat
 11. Dohodli jsme se rychle, ne? Budeme držet hubu a Němcům odevzdávat zisky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.