Reklama

sobota 26. května 2018

Kádrování ad absurdum: Ohlas na 125. jubileum arm.gen. Karla Klapálka

Zdeněk Hrabica
26. 5. 2018
Oko za oko, zub za zub! Na dnešní 125. výročí narození generála Karla Klapálka jsem byl zavalen nesčetnými dotazy, zda bude hrdina od Zborova, Tobrúku a od Dukly vyznamenán při příležitosti 100.výročí vzniku Československé republiky. Na dotazy neumím odpovědět a psát do Kanceláře prezidenta republiky nemám moc chutí, neboť mám zkušenost, že s plebejcem se tam nebaví. Jednou jsem napsal tiskovému mluvčímu, neodpověděl mi a tak se již nikdy neptám.


Znovu jsem se probíral veškerou dokumentací o generálově životě a tak mám i dopisy nejbližších.

Dobře věděli, kdo rozpoutával kampaň proti Karlu Klapálkovi po roce 1945 a po roce 1989; jedním z těch, kdo se o to zasloužili byl i jeden těžce životem zkoušený i mučený důstojník v 50.letech – který prý si kdysi vůbec sice nevystřelil, přesto hodně vytrpěl a s Karlem Klapálkem si nakonec vyřídil nevojensky účty.

Sám jsem byl u toho, kdy zase jiný důstojník v.v. při jednom výročí bitvy u Sokolova, tehdejší předseda „sametové“ Československé obce legionářské vmetl přede mnou do tváře plk.v.v. Leopoldu Kopoldovi, zeťovi Marie Švermové: „Stejně jsme vás hvězdáře měli dojednoho postřílet!“

Tedy žádný samet, ale znovu třídní boj.

Věděl jsem, že v roce 2009 neměl Karel Klapálek žádnou šanci, aby byl vyznamenán tehdejším prezidentem Václavem Klausem. Odpor vůči hrdinovi byl vskutku nehrdiný.

Tehdy se ho snad veřejně nezastal nikdo, až na tehdejšího poslance parlamentu Karla Černého. Jeho činnosti v tomto směru si velmi vážím a jeho řádky dodneška nezevšedněly. Napsal článek do Práva, který však skončil v redakčním koši.

Ohlasy na mé řádky, které mi v den Klapálkova výročí přišly, jsou stejně záslužné a stejně hořké, jako následující dávné řádky z roku 2009:

„Sněmovna odmítla kádrovat generála Klapálka"
Karel Černý
V pátek 21. května 2009 schvalovala poslanecká sněmovna návrhy významných osobností našeho národa na udělení státních vyznamenání. Mezi navrhovanými vyvolalo diskusi jméno Hrdiny ČSSR armádního generála Karla Klapálka, jednoho z nejvýznamnějších velitelů československé zahraniční armády na Středním východě, západní i východní frontě.

Naivně jsem si myslel, že kádrování zahraničních vojáků před i po listopadu 1989 dávno skončilo. Například o Hrdinovi SSSR Josefu Buršíkovi se nejprve nesmělo mluvit, protože byl po únoru 1948 vězněn a emigroval do Velké Británie a pak zase pro změnu některým vadilo to, že byl Hrdinou SSSR. Toto vyznamenání na některé stále působí jako červený hadr na býka, aniž by znali další souvislosti a tak jsem si musel vzpomenout na jiného Hrdinu SSSR – hrdinu od Sokolova Otakara Jaroše.

Počátkem devadesátých let bylo v módě, jako po každé revoluci, přejmenovávat názvy ulic a náměstí. A tak vedle Leninů a Gottwaldů se rušili ulice nesoucí i názvy jako Dukelská, Sokolovská, Slovenského národního povstání, ale i názvy nesoucí názvy statečných synů našeho národa.

Tehdy jsem pracoval v Okresním muzeu ve Žďáře nad Sázavou a musel jsem zodpovědět telefonický dotaz z radnice ve Velkém Meziříčí, kde „řešili problém“ zda přejmenovat Jarošovu ulici, či nikoliv, „pokud byl tím hrdinou SSSR“.

Když už ona volající dáma nevěděla, že šlo o úplně jiného Jaroše – místního rodáka, plukovníka generálního štábu, popraveného v roce 1943 za odbojovou činnost v organizaci Obrana národa, těžko mohla ona i mnozí další pochopit, že ač byl kapitán Otakar Jaroš posmrtně dekorován Zlatou hvězdu a titulem Hrdina SSSR, patřil k největším antikomunistům v jednotce generála Svobody v Sovětském svazu.

I jméno Hrdiny ČSSR generála Klapálka navrženého na propůjčení Řádu Bílého lva působilo na mnohé poslance v souvislosti s jeho působením v poválečné armádě jako červený hadr, ale přes to většina pochopila, že kádrování našich odbojářů by už konečně mělo skončit a návrh na generála Klapálka za jeho činnost v době druhé světové války podpořila.“

A tak mi nezbývá než se ptát: poučí se někdy mocní napravit křivdy i vůči zemřelým?"

52 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Každý kdo bojoval za Československo nebo zemřel v koncentráku si zaslouží úctu ale kdo se provinil proti lidem v bývalém i dnešním Č.R a dnešní zloději ,demokrate a prospěcháři do pekel !!!

   Smazat
 2. Kádrování neskončilo kam se na „demokraty" hrabou komunisti.

  OdpovědětSmazat
 3. Pan generál Klapálek se zasloužil o stát! Budiž mu čest a sláva. Slušný člověk si jeho odkaz nese v srdci a nehledí na názory nemravné pakáže.

  OdpovědětSmazat
 4. Dobrý večer.
  Tak jsem hrabala na netu a našla jsem
  "Sněmovní dokument 731
  Návrhy Poslanecké sněmovny na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání"
  Na níže uvedeném odkazu je v pdf Celý sněmovní dokument", ovšem generál Karel KLapálek tam jmenován není. Je tam Prof. Rajko Doleček, Petr Čech, Ester Ledecká a ve vojenské sekci mi neznámí lidé.
  Prošla jsem i stenozáznamy o hlasování a také tam gen. Klapálek není.
  V tom sěmovním dokumentu je i navrhovatel osoby, osvojitel a stručný popis osobnosti, resp. jeho vyznamenáníhodné činy.
  Je to tady. Stáhněte si to a přečtěte.
  https://psp.cz/sqw/sd.sqw?o=8&cd=731
  Jedná se pořád o odhlasovaný návrh za poslaneckou sněmovnu.
  No, stáhla jsem si to, a až se zklidním, tak si přečtu to další.
  Tak hezký večer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co vás tak zneklidnilo? Dolečkovi a Sýsovi určitě žádné vyznamenání nedají. To vám ještě nedošlo, kde žijete?

   Smazat
  2. Doleček nemůže dostat vyznamenání, je to známý srbský terorista.

   Smazat
  3. 3:13
   A ty SEŠ ZNÁMĚJŠÍ JAKO KOLABORANTSKEJ ZMRD A VOŽRALA,TY HAVLOBANDEROVSKEJ ZMETKU!!!!!

   Smazat
  4. 3:13 Od lidí co podporují fanatiky z isis to sedí.

   Smazat
  5. Přesně vo tom kádrování se teď bavíme. Kupříkladu jak je tenhle demokratickej kádrovák 3:13.

   Smazat
 5. Pani Jelinkova 20:52 !
  Ja se take nekdy prehrabuji na netu a nejsem schopny pochopit, jak nejaky hrdina se prida ke Komousum a ignoruje jejich zverstva - prave v Rusku a nadava na zverstva Nacistu, ktere jsou si uplne rovny v zabijeni nevinnych lidi - Komousi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty? 22.39? Ty se přehrabuješ na "netu" věčně. Jsi jen obyčejnej odpornej parazit, kterej dřepí u bedny od rána do večera a žvatlá svoje fanaticky nenávistný sračky. Co píšeš o "zvěrstvech" komunistů? Neznám žádná! Ale prošel jsem si osobně zvěrstva "demokratů" asi jako jsi ty! Ti nezlikvidovali statisíce lidí v nějakým koncentráku, zlikvidovali je vychcanějš - vyházeli je z práce na dlažbu. Hned v devadesátym - tím ty zvěrstva, ta genocida celé generace lidí středních let byla odstartována.Na dlažbu, bez peněz a jakéhokoliv zabezpečení -Úřady práce byly ustaveny až o tři roky později, stejně jako sociální síť. Ale to zvěrstvo připravilo tisíce lidí o domov, o rodinu, o život! A nově vznikající firmy tehdy nesměly zaměstnávat lidi nad pětatřicet - proč? Protože prý měli "socialistické návyky" - a teď? Když z té sebranky nikdo nechce pracovat, teď jsou jim lidi
   dokonce v seniorském věku dobří - ¨šmejdům! Teď jsou jim socialistický návyky dobré - nepauzírovat, makat, být svědomití, všechno umět, ctít zodpovědnost -teď čumí a zas křívají ty rypáky sprostý obráceně. Dřív žvanili, že "nezaměstnanost" je ekonomicky zdravá - dnes žvaní obráceně, lidi loví do práce stovky agentur a tahají sem náplavu odevšad - je to profláknutej, prolhanej, pokryteckej mafiánskej hnus a ty drž hubu - co jsi zač? Taky jeden posranej pan domácí? Zvyklej hrabat na nájmech? A bojíš se, že by tě o to mohli "komunisti" zas připravit? Bože - tyhle cucavý, nenávistný vši! To je něco tak odpornýho! A slejzá se to na diskuzích. Duševní mrzáci!

   Smazat
  2. 22:39 jen hlupák nepochopí, že podstatou hrdinství ve prospěch vlasti je boj proti nepříteli, tehdy hitlerovskému Německu tam, kde to bylo možné, z hlediska řízení odboje žádoucí a účinné, nehledě na osobní, popř. rodinné oběti včetně života. Jak chceš, hlupáku, soudit koholi, aniž cokoli tušíš o souvislostech té doby? Primitive

   Smazat
  3. Žasnu, v době války snad šlo o to bojovat s nácky, a to s těmi, co ten boj umožnili. I kdyby Klapálek věděl, čeho všeho se bolševici dopouštěli, co jiného mu zbývalo. Konec konců byl voják a poslouchal rozkazy, politiku přenechal politikům.
   To, že mu dnes nechtějí dát vyznamenání svědčí jen o tom, že komouši a lidé jim podobní jsou stále u moci.

   Smazat
 6. Informace jiného charakteru:

  Než začnete litovat Palestince...

  http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/nez-zacnete-litovat-palestince.html
  A...

  Přímé svědectví, co prováděli Palestinci u hranic s Izraelem. Hamás chladnokrevně plánoval hromadu mrtvol

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prime-svedectvi-co-provadeli-Palestinci-u-hranic-s-Izraelem-Hamas-chladnokrevne-planoval-hromadu-mrtvol-537467

  OdpovědětSmazat
 7. 23:49 - to jsem nevedel, ze jsem pan domaci !

  Komousi to byla strasna nelidska hovada, ktera zadratovala hranice !
  Komousi zabili v Rusku 40 millionu lidi, nevinnych lidi a nastolili nejhorsi rezim v dejinach lidstva ! !

  NASTESTI me andele prenesli pres caru a ja se mohl uplatnit dle svych vloh - svobodne a bez hovad, ktera rikala co smim a co nesmim !

  Za Novotneho byl nesplnitelny sen vlastnit kolo a v kapitalismu jsem si koupil prvniho Mercedesa v roce 1972 v Johannesburgu ! (A nebyl na zplatky !)

  Za socialismu nebylo kde bydlet a v Kapitalismu jsem mel krasny bydleni na Hillbrow v Johannesburgu a kdyz to vsechno pojebali socialisticka HOVADA, jako jsi ty,
  (ty posranej Socane), tak jsem se prestehoval do Ameriky a Mercedesa vymenil za Cadillaca. (Ktery mel meksi podprdelniky.)

  Ty zde mluvis samou propagandu a zivotni zkusenosti rikaji uplny opak !

  Kapitalismus v Americe ma jedinou chybu, a ta je v tom, ze i zde clovek starne. Ja jsem ted spokojeny duchodce a ziji v nejkrasnejsi casti Ameriky, v miste, ktere jsem si vybral sam a do Prahy a do Vidne jezdim na strudl a na knedliky ! Prodavaji my to kapitaliste a vlastni Mercedesa a Audi.

  Ty mas Trabanta a jsi neschopne nemehlo a zijes ve svete zahorkle, nenavistne fantazie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A volil jsi Trumpa ty trumpeto? Je divný, že ti v Johanesburgu nepřidělili nějaké IQ. Vzpomínám si na případ bratří Barešů, co unesli autobus s dětma a chtěli přes hranice. Ve škole nevyšli pátou třídu, ale důvod teroristickýho činu uváděli že "chtěli jezdit v mercedesu a mít holky". No dostali, co chtěli, pardon - co si zasloužili.

   Smazat
  2. 2:04 já měl první jízdní kolo v 10ti letech, psal se rok 1946, to jsem si smontoval sám. Zcela novou cestovní Esku jsem dílem z vlastních úspor, darem získal v roce 1950, silničního závodního Favorita na galuskách se čtařkoečkem jsem si koupil v roce 1953, v roce 1955 ČZ stopadesátku motocykl, hned po vojně v roce 1958 JAWU kejvačku 250 a v roce 1962 nového Wartburga 312. Stále jako dělník, nekomunista. Pravda, Cadilac to nebyl, ale míra neschopnosti nepořídit si tady doma ani bicykl je děsná. Při takové natrvrdlosti se ani nedivím víře, že komunisti v Rusku zabili 40 milionů lidí. Jak je potom možné, že těch obyvatel SSSR do Druhé světové neubylo, a od roku 1945 také ne? Honolulu, blbě se opakuješ aniž bys chápal, že běloši měli v JAR ekonomické výsady a USA, že kořistily, bez významných válečných ztrát, celý svět. Nechápeš příčiny nerovnoměrného vývoje světa, ani místně podmíněnou dynamiku historie, sám do sebe sobecky zabraný nevzdělanče.

   Smazat
  3. To že nevíš,jestli jsi,nebo nejsi pan domácí nám nevadí.Ale mělo by tě vadit,že jsi jen nenávistný hlupák.

   Smazat
  4. a to si kde vyhrabal tých 40 mil. - nájdi si koľko skutočne a kto zabíjal, všetko sa to hodlo na červených, ale Rusi majú pomerne presne kde a čo - táraniny ....

   Smazat
  5. 2.04 - zamysli se nad sebou, jsi …

   Smazat
  6. Proboha koho tento životopis tady zajímá? Ja žiju ve své rodné zemi, kterou bych nikdy z důvodu lepší existence neopustil a co jako? Máš se dobře a to ti mám závidět? Proč? myslím, že na základě takovýchto výlevů se až tak dobře nemáš, že ti něco drahoceného, co mám já, chybí...přemýšlej co to je, ale ty to víš!

   Smazat
  7. Vážený korporátněfašistický zmetku 2:04!
   V JAR a v USSA se mají takoví grázli lépe jako ve své vlasti, kde museli na svůj život makat (v emarice naopak flákat). Jsou to nenažrané zrůdy, kterým je fuk, že na jejich meďoury a kaditaky maká zbytek světové populace pod jaderným klackem neokonů. Ale všeho do času řekl strýček KIM a jak vidno má respekt naprosto nebývalý. No a to tě sere nejvíce, že někdo může ohrozit nejenom tvůj blahobyt (narabovaný z výpalného celého světa), ale i tvůj zbytečný život - parazite!!
   Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

   Smazat
  8. Priatelia, netreba sa rozčulovať. Je to nie politický, ale ekonomický utečenec. Presne tak, z prsta vycucaní mrtví 40mln., keď sa chvásta čo si tam nahrabal a nie tým, že pred komunistami unikol len o vlások smrti, aby zaplnil tú svoju vycucanú 40mln. štatistiku. Presne ako tí migranti čo unikajú vraj smrti z vojnou rozvrátenej Sýrie. Žiadne doklady, ženy a deti napospas svojmu osudu, ale zato drahé ajfóny, telefóny a ruka natiahnutá k Nemeckému sociálnemu systému: naval prachy, inak to tu všetko rozflákáme! To isté je aj tento Pepek Vyskoč A2:04

   Smazat
  9. Anonymní 27. května 2018 2:04 proč si dáváš anonymní,když jsi HONOLULU (HOVNOLULU) to co píšeš o svým životě jsi tu dřív před zvolením Trumpa,psal mockrát,ale možná jsi byl rád když tě nechali uklízet a mýt nádobí,tedy jestli ovšem nepíšeš ty bludy tady z nějaký HORNÍ DOLNÍ

   Smazat
 8. 4:18 - HOVNO a ne vysady ! Ja se v JAR napracoval daleko vice, nez v Americe. V Americe to bylo leharo, proti narocnosti prace v JAR !

  Jsem mladsi, tak si nepamatuji "Esku", ale Wartburga si pamatuji. Meli ho stranicti papalasi !

  Duvod, proc jsem zacal psat na ceske weby, bylo VAROVANI, jak dopadne bohata a mocna zeme , jako byvala JAR, kdyz je v ni urcite % IDIOTU !

  U vas je to % tak vysoke, ze vy uz vlastne dnes ani neexistujete ! Cert vas vem ! Nikomu chybetet nebudete.

  A pripravte jahodove knedliky vy slabomyslni Hurvinci !
  Prijedu vam vyzrat cukrarnu - k nicemu jinemui nejste nez nam turistum poslouzit - vy natvrdli nevolnici vlastni vinou !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:42 hlupáku, straničtí papaláši dávali přednost Moskvičům a Pobědám, pokud na ně měli. Oni ti papaláši nevydělávali zdaleka tolik, měřeno proti dělníkům té doby, jak ta dnešní honorace. Víme? Já byl nestraník, dělník bez jakýchkoli politických funkcí, člen jediné organizace, tělovýchovy, když jsem závodně sportoval v dnes obyčejným lidem naprosto nedostupných sportech.

   Smazat
 9. 2:48 = MUGABE = cesky lidozrout.
  Vsichni SOCANI musi zakonite pochcipat, kdyz ty k nim patris !
  Ty jsi vlastne spojenec nas - stoupencu Kapitalismu !

  A nas pan president Trump je GENIUS ! !
  Na co sahne ve zlato se promeni ! Na co Socani sahnou v hovno se promeni.
  To rikam JA - zariva hvezda ceske emigrace !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:49 Na tebe sedí: "Pane Bože, do koho jsi duši dal? Kdybys ji dal do prasete, lepší by si udělal!"

   Smazat
 10. ZLOCINEC ! = 3:22 = ZLOCINEC !

  Nevim kdo to jsou bratri Baresove, ale kazdy ma pravo odejit kam chce ! Ten kdo jim branil je HAJZL !
  Doufam , ze ho zavrali po roce 1989 !

  Ty VOLE jeden ! Kdyz me zitra zachvati napad, jet na Aljasku, nebo do Mongolska, tak mam na to pravo, kdyz mam na letenku ! !
  Jsem svobodny obcan ! ! ! ! ! ! !

  Bratri Baresove chteli jet na zapad a koupit si Mercedesa, tak na to meli 100 % pravo !
  Ten vuz si mohl koupit kazdy, kdo na to vyklopil penize v roce 1972 v Johannesburgu !

  Vy jste STRASNI LIDE ! VY ANI NEJSTE LIDE !

  Kolik lidskych zivotu jste znicili vy komunisticky kurvy ?
  Kdyz chteli Baresove pracovat v Nemecku, tak na to meli pravo - kdyz meli co nabidnout na pracovnim trhu !
  A kdyz nemeli co nabidnout , tak mohli umivat nadobi v hospode !

  Vas zpusob mysleni je strasidelny HORROR ! Nastesti uz brzy pochcipate a mladsi generace vam bude chodit curat na hrob ! PAMATUJTE si VY mentalni CHCIPACI, ze lide se rodi SVOBODNI ! T.j. jejich zakladni pravo !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6.02
   jsi doopravdy jen a jen hlupák s vymytým americkým mozkem

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 6.02 Ty svobodný občane.
   Ale USA i dnes své hranice s Mexikem chránit smí a může bránit pohybu Mexičanů? Ale komunisti to byla jiná, ti nesměli, a měli nechat courat hranicemi vaše agenty.

   Smazat
  4. 10;31
   Přepudruj si zadek,až zase půjdeš k pornoJandovi pro další lžinotičky!!!!!
   A PAMATUJ SI TY HAVLOBANDEROVSKEJ VOHONE, UASSACKEJ KSINDL ŽÁDNOU SVOBODUNPRO VLASTNÍ OBČANY NEMÁ....PRO TY MÁ TÁBORY FEMA!!!!!
   A TEĎ ZMIZ PÍSKAT POSPÍŠILOVI NA FUJARU!!!!

   Smazat
 11. a koľko sa zničilo životov po r. 1989 ty kapitalistická sviňa ? - ako to že poniektorí majú právo cestovať po svete a druhí dnes nemajú právo ani na slušnú mzdu a bývanie ????

  OdpovědětSmazat
 12. Dekujeme SSSR , ze oddalil o 25 let nastup ranniho kapitalismu , ala , Ceska republika .Bezny clovek o nic neprisel ! Nebo srat na lidi , lidu je jak sracek ??
  Jinak NR , je okurkova sezona , ze neni o cem psat ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 10:20

   :-DDD

   Smazat
  3. 10:25
   Smích je zdravej!

   Smazat
  4. 10:28
   Škoda že to ten zoufalec a frustrát z 10:20 neví :-D

   Smazat
  5. 10;33
   Omyl!!!!
   Škoda,že to neví ten havlomamrd z 10:13!!!!☺☺☺☺☺☺

   Smazat
 13. 9.26 , tve nazory se neslucuji s politikou CR a musi byt odstraneny....podle zakona .

  OdpovědětSmazat
 14. 10:13 názor zmazat protože sú v něm vulgarizmy pane Hrabico to nevidíte.

  OdpovědětSmazat
 15. Oprava,mněl sem na mysli zmazat pro vulgarizmy názor 10:20.popletl sem si modrou s čiernou.

  OdpovědětSmazat
 16. Smažte i 10:13 nadáva taki teď sem si to všimnul.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 19. Neúnavně se pracuje na tom,pošpinit,znevážit hrdiny,kteří bojovali za naší republiku.Také se zapomíná na L.Svobodu a další hrdinové druhé světové války.

  OdpovědětSmazat
 20. 13:41 - NEJDE POZNAT, ktera strana byla horsi !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy, 19:17, nepoznáte, jestli je horší strana, která přihrává stále bohatším bohatým, nebo strana, která všemožně přála průměrným a podprůměrným?
   Sobecká zabedněnost nicka Honolula, kterému bylo dopřáno Cadillacu za cenu, že opustil vlast i rodinu, když ta mu nedopřála bicyklu? Honolula, který žasne, že černí v Jihoafrické republice si berou zpět to, z čeho bílý muž kořistil víc než stovku let? Nakolik "kulturněji", nakolik právem?
   Račte se někteří, račte se zamyslet.

   Smazat
 21. Hrabica – web: Nová republika
  Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo spíše k pláči nad morálkou některých lidí
  Pořád ještě mám k dispozici tvůj dopis mému otci Dr. Václavu Pejřilovi, kde mu slibuješ a slibuješ, že až to půjde, zveřejníš to že využíváš jeho 40ceti letého historického bádání nad zahraničními bojovníky a to zejména na Středním Východě a u Tobruku!
  Od roku 1971 po vyhazovu ze zaměstnání, měl můj otec zakázánu publikaci historických materiálů v celé socialistické říši, a z milosti směl nakonec makat tzv. u lopaty na malém městě, a byť některé věci připravoval, nesměla se nikde objevit ani jeho fotka, tak jej vystřihávali !!!
  To bylo úplně jiný kafe než- li byla tvoje funkce prorežimního šéfredaktora celostátních týdeníků a nomenklatury ÚV KSČ VIĎ Hrabico !!
  Okradl jsi mého otce o 40ceti leté historické bádání o našem zahraničním odboji, a ani ti to není hanba!!
  Arm. gen. Karlu Klapálkovi byl dne 9.2.1945 propůjčen nejvyšší Československý vojenský řád
  Řád Bílého lva „ Za vítězství “ hvězda I. stupně.

  Nakonec ani ty materiály, které připravil můj otec, a ty jsi je vlastně ukradl, tak je ani neumíš používat!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.