Reklama

středa 16. května 2018

Kandidát ČSSD na ministra zahraničí podporuje kvóty na imigranty

Miroslav Poche
16.5.2018  ČeskéNárodníListy a zdroj
Neotáčejme se k uprchlíkům zády, měli bychom imigranty v ČR přijmout a poskytnout jim prostor pro nový život. Musíme být solidární s EU

Kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche podpořil kvóty EU na uprchlíky:


"Několik posledních týdnů je, kromě hokeje, nejdiskutovanějším mediálním tématem nastavení kvót pro přijímání uprchlíků z Afriky a Blízkého východu.

Naše země jako by doslova byla paralyzována faktem, že bychom měli přijmout z dosavadních 20 000 utečenců, kteří čekají na azyl v táborech na jihu Evropy, celkem 525 z nich. Toto číslo vychází z nastavení kvót, které by chtěla v nejbližších dnech přijmout Evropská unie. Česká republika by podle těchto opatření měla přijmout méně než 3 % všech uprchlíků. Tento výpočet proběhl na základě počtu obyvatel země, HDP a dalších dat. Vnímám složitost kompetenční debaty, samostatnosti azylové politiky každé unijní země, nicméně počet 525 osob považuji za symbolické humanitární gesto, kterému by se Česká republika neměla vyhýbat.

I tak jde ale o řešení problému ne za pět minut dvanáct, ale pět minut po dvanácté. Pravidla, která by upravovala příliv imigrantů z oblastí sužujících válkou, měla být nastavena mnohem dříve. Nicméně ve chvíli, kdy už se o jejich nastavení snažíme, neměli bychom se k těmto lidem, kteří nejsou ve své vlastní zemi v bezpečí, otáčet zády.

Evropská unie je založena na principu solidarity a my jsme její součástí a jako takoví bychom měli kromě čerpání výhod být schopni pomoci i těm zemím EU na jihu Evropy, které nápor uprchlíků musí zvládat. Česká republika je velkým příjemcem dotací z EU, za evropské peníze stavíme dálnice a silnice, školy a školky, vybavujeme nemocnice, provádíme rekvalifikace nezaměstnaných a mnoho a mnoho dalšího přínosného pro naši zemi. Ale logika, solidarita i základní slušnost mně říká, že nelze ruku natahovat.

Proto se osobně přikláním k tomu imigranty v České republice přijmout a poskytnout jim prostor pro nový život. Vím, že to není názor populární, natož většinový, ale jsem pevně přesvědčen, že je to názor správný. Když utíkali tisíce lidí před válečnými hrůzami druhé světové války či naši občané před komunistickým pronásledováním, byli vděčni za každou pomoc. Přijetí 525 zoufalých lidí je v prvé řadě humanitární akt vůči běžencům a zároveň solidární akt vůči ostatním zemím EU. Jako sociální demokrat v 21. století se domnívám, že by je ČR měla učinit."
Napsal Poche na svém blogu.

91 komentářů :

 1. Doufám, že slepenci ANO+ČSSD poslanci důvěru nedají. Sázím už jen na SPD a KSČM.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poche ty Pícho - Evropská unie - během příštích dvou let opustí evropské věznice desítky lidí odsouzených za terorismus, informovala dnes agentura AP. Půjde o více než 200 osob, které z velké části vytvořily první vlnu islámských bojovníků, jež proudila do Sýrie a Iráku za snem o vytvoření islámského chalífátu, který teprve vznikal?

   A jedeme dál močálem černým kolem bílých skal. Dokud ty zrůdy v čele států nevypráskame bičem, nic se nezmění. P.K.

   Zdroj: https://www.expres.cz/islamiste-terorismus-veznice-vezeni-pr...

   Smazat
  2. Anonymní16. května 2018 23:08
   Označení P.K. zde již nějakou dobu používám. Prosím změňte si nějak značku, ať nedochází k záměně. Děkuji P.K.

   Smazat
  3. Že je Poche svině nebezpečná vlastnímu státu, myslím může potvrdit každý, který ho třeba neznal, ale včera se díval na Události. Pokud ho soc. dem. pretenduje na ministra zahraničí, tak si buď dělá z lidí legraci, nebo ztratila poslední zbytky soudnosti. Jak může být ministrem zahraničí člověk, pro něž je OSN a Rada bezpečnosti něco, co nás zdržuje a brzdí v našem úsilí o mír ve světě, usnesení Rady je něco, na co není třeba brát zřetel, jenom nás zdržují od zavádění demokracie v diktátorských státech, jako např. v Bělorusku (slova M. Pocheho)?

   Smazat
  4. Komouši už nemůžou ovlivnit vůbec nic. Když to bude v zájmu tzv demokratického bloku, tak budou hlasovat s Babišem a domakratama a je vymalováno. Jediné co může situaci zachránit je že prezident na základě informací o propojení Hamáčka a spol s Bakalou udělá vše pro to aby byly nové volby. Jinak je to v řiti.

   Smazat
  5. 23:08 - beru na vědomí P.K. změním na P.K.2, od nyní. Omluva! P.K.2

   Smazat
  6. To není Poche, ale POCHVA!!!

   Smazat
 2. Miroslav Poche je přímo nebezpečný člověk, v tomto směru možná "jednička" mezi socany. Že jej podporuje Hamáček, tak to se také, při jeho "kvalitách", není co divit. Ale Poche nesmí projít, jestli Andrej B. nebude proti jeho jmenování, což bude však pro A.B. poslední hřebík do r...., tak Poche musí být zastaven KSČM nebo prezidentem. Udělal by více škody pro náš stát než trio Sobotka, Chovanec a Zaorálek dohromady! Tomu věřte. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poche je obrovská svině. Doufám, že přes prezidenta ten syčák do vlády neprojde!

   Smazat
  2. 22:07

   Ano!
   Poche,Hulínský, Březina ... co jméno, to gauner.

   Jenže - budou členové ČSSD v hlasování o účasti ve vládě schvalovat také personální návrhy? Určitě ne!

   Takže "lascia ogni speranza..."!

   Smazat
  3. Něco takového mohla napsat jen svině non plus ultra. Mam s tím dobytkem zprostředkovaně osobní zkušenost a mohu potvrdit, že i jako člověk je to gauner. On si bude chrochtat u plného žlabu v Bruselu a my tu budeme živit jeho flákače. Nemám být za co vděčný. Ať je nastěhuje těm, kterým se tu nechtělo makat a proto utekli. Vrána k vráně sedá.
   Mik

   Smazat
  4. Moc hezké, mluvit o zemích sužovaných válkou. Ti, kteří ony války vyvolali by měli také přijmout výsledek svojí "práce". My jsme to nebyli. Solidarita s válečníky vůbec není na místě. Naopak je třeba válečníky z demokratických zemí stíhat.

   Smazat
  5. Geronteczek 17. května 2018 12:28

   Mýlíte se. Česká republika je od roku 1999 členem NATO a na válkách se aktivně podílí!

   Smazat
 3. Stále KVOTÁ, stále KVOTÁ.....

  OdpovědětSmazat
 4. Nesmíme dopustit, aby tento propagátor migrantů na České území se stal představitelem naší zahraniční politiky. Posuzuje situaci z pozice nadstardantně placeného a hýčkaného europoslance. Ať především zajistí důstojný důchod Českým důchodcům, z nichž většina žije ze dne na den a velmi skromně, a kteří nepracovali celý život aby ve stáří žili v bídě, strachu a nejistotě. Dejte nám již pokoj s migranty. Přestaňte cpát miliony do zahraničních misí do států v jejichž zemích Československo ani Česká republika nevedla válku. Ať se o zubožený lid v těchto zemíh postarají státy, jejichž armády tam pozabíjeli místní obyvatele. My chceme žít v klidu. Zajistěte nám důstojný život. Už toho máme dost!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Tak takhle hloupě a poníženě jsem se cítil naposledy po 21. srpnu 1968... než jsem si vzpomněl, že "Ivani" seděli v kasárnách a ve vojenských prostorech a za průsery NA VYCHÁZKÁCH S NAŠINCI DOSTÁVALI OD SVÝCH VÍC, NEŽ NAŠI V SABINOVĚ...

  A TI SLUŽEBNÍ EuroGÓJIM mezi nás hodlají vypustit vetřelce - parazity na naše útraty bez kontroly a do beztrestnosti!

  Jako když Hitler mezi nás sázel Němce - VZDĚLANÉ BĚLOCHY, OD NAŠINCŮ NAPOHLED NEROZEZNATELNÉ (DOKUD NETEVŘELI SVÉ NEVYMÁCHANÉ SKOBČÁCKÉ NADUTÉ HUBY autorů holokaustu).

  Tu spodinu nebílou nevzdělanou nepracovitou nekřesťanskou s IQ NA HRANICI OLIGOFRENIE... nám cpou mstitelé holokaustu.

  NEPŘIPADÁ VÁM TO TAKÉ ABSURDNÍ, PÁN MAJOR v.v. TERAZKY?

  OdpovědětSmazat
 6. Ta obrovská prohra ve volbách ČSSD nestačila. Tomu se říká jít proti vůli lidu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drze proti!

   Smazat
  2. A arogantně proti!

   Smazat
  3. Možná, že i prostě slepě, proti.

   Smazat
  4. Je to naposled, tak ještě si nahrabat, po mě potopa!

   Smazat
 7. Když chce Poche pomáhat, tak ať dá dotace na zahraniční studenty, kteří po návratu domů to tam zvelebí a budou nás chválit a nikoliv vysílat vojenské zahraniční mise nebo zbraně a munici, kterými se tam vystřílejí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když chce Poche pomáhat, ať dá SVOJE ŘÁDNĚ PŘEDTÍM ZRANĚNÉ PENÍZE našim vlastním potřebným. Českým sirotkům, českým upracovaným starouškům, českým invalidům ... a místo žvanění v politice jde jako dobrovolník anonymně a zdarma, pomáhat těm z nás, kteří se již o sebe nedokáží sami postarat... POKRYTEC SOCDEMÁCKÁ!

   Smazat
  2. Proč by jsme měli komu dávat peníze ..jen tak,nám snad někdo dal??sami nemáme na potřebné a budem valit do zahraniči,USA,Anglie a Francie se podepsala za Exodus z Lybie a my máme to teď financovat?vzpamatujte se

   Smazat
 8. Doufám že to Babiš neschválí řekl že tu migranty nechce v příští vládě už čssd nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:51

   Toto vôbec neviete!!! Pravda???
   Konečne vstaňme z letargie
   a chyťme náš osud do vlastných
   rúk!!! Dokedy nás budú zbedačovať?

   Kedy pán Metnar chcete čechom povedať správu, že ste podpísali za nás OBČANOV piatok 4.5.2018 v Maroku pri tajnom zasadaní členských krajín EU, prísun prvej várky migrantov z Nigérie k 1.7.2018 v počte 11.000 kusov v rámci prerozdeľovania v Európe? Jediný Orbán sa postavil proti tomu!
   Prečo nechcete povedať, že nám následne hrozia kvôli tomuto sprísnené hraničné kontroly s Německom, Rakúskom a Poľskom?
   Kde chcete uskladniť toto jedno stredne malé mesto migrantov?
   Na nich máme ubytovacie jednotky a podporu?
   Pre mladé české rodiny, slobodné mamičky byty nemáme! My sa musíme vám a vašim hajzlíkom z radov bánk zadlžovať do konca života, dôchodci jesť suché rožky a VY SI DOVOLÍTE TOTO? .....nasledovane nejakymi este slovnymi vyhrazkami. Zmiznitě aj s Babišom do Súdanu!

   Smazat
  2. Poče bude dobrým ministrem zahraničí

   Smazat
 9. „Přijetí 525 zoufalých lidí je v prvé řadě humanitární akt vůči běžencům a zároveň solidární akt vůči ostatním zemím EU.“
  Přijetím těchto lidí poškodíme jak jejich zemi, kterou nebude mít kdo zvelebovat, tak poškodíme vlastní zemi, že je budeme někde ubytovávat a platit za nicnedělání.
  Jestli si EU takto představuje solidaritu, tak s tím nemůžeme souhlasit. Za rok přijme Itálie dvakrát tolik lidí a my zase budeme solidární? Neměla už EU vyřešit ochranu vlastních hranic?
  Argumenty našich vstřícných politiků jsou nesmyslné, aby zakryly záměr EU, rozvrátit evropské státy a národy. Je sebevražedné, na takovém plánu ještě spolupracovat. To můžou pouze odrodilci. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Integrovat Romy se nepodařilo za celé generace..., tak co to zkusit s Afričany?
   Aby nás nakonec nemuselo (opět) osvobozovat Rusko...

   Smazat
  2. 2,28
   Mám pocit, že právě Rusko je důvodem, kvůli kterému nám sem Brusel ty negry fedruje. Etničtí evropané vyměkli. Jenom málo lidí by svolilo k intervenční válce. Na to jsou moc inteligentní. Zatímco primitiv, který se ztuha dokáže podepsat, ovládaný navíc militantním náboženstvím, je ideální loutkou pro zamýšlený záměr.
   Žádný jiný důvod bych v migraci nehledal. Pro ekonomiku tyhle lidi nejsou žádným přínosem a svými nároky na sociální dávky zlikvidují sociální systém v každé hostitelské zemi. Na to nemusím studovat sáhodlouhé studie. Každý parazit dokáže, v dostatečném množství, zahubit svého hostitele.
   Za situace, kdy svět trápí problém číslo jedna, a tím je přelidněnost planety, "zachraňovat" Evropu dovozem primitivních netáhel, u nichž je známé, že dokážou jediné - rychle se množit,jsou všechny uváděné důvody pouhou lacinou zástěrkou.

   Smazat
  3. Přesně popsáno a zdůvodněno.

   Smazat
 10. Spoluprací s ČSSD páchá ANO politickou sebevraždu v přímém přenosu. Ale je tu ještě malinká šance, že ČSSD ve své zaslepenosti vládnout odmítne. Bohužel z hnutí se pomalu stává tradiční strana s prvky tvrdé ideologie a počínající slepoty.

  OdpovědětSmazat
 11. Za nedlouho bude 30 let od převratu... 30 let života ve zmatcích a ještě větších zmatcích... Občan má vždy na výběr mezi špatným či ještěhorším. Vývoj lidstva nabral opačnou tendeci, přispíváme k sebedestrukci. Český člověk nemá šanci přežít, do 200-300 let končí, vlastní zásluhou (blbostí a tupostí). Pomaloučku, nenápadně se odstřiháváme od češství. Tu przníme jazyk, písmo..., tu hymnu..., rodiny buzerantů budou vychovávat úchyláky z děcáků... Destrukce v přímém přenosu. Už abych byl po kremaci... Zatímco Božena Němcová si přála narodit se ještě za 200 let, aby viděla, kam to jejich snažení (Palacký, Dobrovský, Havlíček...) dospělo. Nedej bože Boženko, spi sladce svůj věčný spánek a nechtěj se nikdy dozvědět, co všechno národ český destruoval a destruuje.

  OdpovědětSmazat
 12. Hamáček buď žije v nějaké (zřejmě pražské) bublině, nebo je jemu slíbená bruselská trafika lákavější, než vnímání reality. Za stavu, kdy nejméně cca tři čtvrtiny lidí odmítá africké a arabské migranty nominovat na ministerstvo zahraničí člověka, který veřejně hlásá podporu migrace, se jedná o politickou sebevraždu.
  Buď je to exemplární blb, nebo je vidina sladké bruselské odměny silnější, než vnímání reality.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Hricák podívejte se na AE News s kým je spojený Hamáček A spol a pochopíte, že jediná naděje jsou nové volby, protože co Babiš neprohlasuje s komoušema tak mu pomůže demokratický blok.

   Smazat
 13. To jsou lidi kteři za kariéru prodaji matku netobože česko,aby byl v EU pochválen tak dělá vše proto a tohle lide volili,doufám,že příště to bude SPD která jako jediná strana jim neleze do zadku a vi co by to bylo tu natahat pul Afriky

  OdpovědětSmazat
 14. ČSSD Bakalova oportunisticka strana již od Sobotky. (oportunizmus - Oportunismus (z lat. opportunus, příznivý, popř. anglického opportunity, příležitost) je způsob jednání a rozhodování, které se neřídí vlastními zásadami, nýbrž se přizpůsobuje vnějším okolnostem, příležitostem a výhodám z toho kterého rozhodnutí.)

  OdpovědětSmazat
 15. Poche je ksindl...Pracuje proti vlastnímu národu.Tato kreatura se nesmí stát ministrem...Kolik ten zmrd u sebe ubytuje čmoudů??A kolik jich ze svého neskromného platu bude finančně podporovat??Zkuste tipnout.Poche - už to jméno je samo o osbě odporné...Jako by zapáchalo...

  OdpovědětSmazat
 16. Ani jednoho smrdutce! Pravda neotáčet se zády, ale rovnou je nakopat do prdele. Ať opálení inženýři, doktoři, právníci, architekti a IT specialisté jdou tam kde si je pozvali a chtějí je. Sem je nikdo nezval a mohou si na cestu přibrat celou ČSSD, ANO, ODS, ľuďáky, Piráty, Greenhorny a další vlastizrádce a dobrosery. Aź panáček vyřeší otázku našich bezdomovců, tak pak může teprve něco krafat. Další sráč do počtu sráčů, které jsme tu už měli za posledních 28 let. Prostě nový Zadolárek nebo Diensbeer. Kdepak se asi narodil a nebyl náhodou na školení od US ambasády?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:37
   Tohle Vaše povídání by těm prouASSackejm a eurohovnotnejm kolaborantům měli VYTETOVAT NA ČELO!!!!!

   Smazat
  2. Jak je budete volit ,tak to bude stejná písnička a zlodějna !

   Smazat
 17. Zaslechl jsem kdysi na schuzi prazske CSSD velmi nepekne a jiste pravdive pomluvy Pocheho (zastupitele Prahy). Aby se ho zbavili, napsali ho na volitelne misto kandidatky do EU. Ted uz mu bude mandat koncit.
  Sl.

  OdpovědětSmazat
 18. "za evropské peníze stavíme dálnice a silnice, školy a školky,"

  ...to by mě zajímalo, opravdu se někde dnes staví školy a školky..?!??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Školky nebudou netřeba, protože v muslimské rodině ženy pečují o domácnost, rodinu živí muž. Hlavně je potřeba postavit dopravní infrastrukturu (železnice, dálnice) pro východní tažení, většina českých mostů totiž neunese ani tank Abrams.

   Smazat
  2. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   9:21

   Karpi houby staví u nás je přejmenovaly na Mateřinky a sídlí v upravených výměníkových stanicích, v probouraných sklepních prostorech, místo bývalé prodejny zeleniny, bazaru a všude kde nemají svůj venkovní chráněný prostor, jako jsme zažili u našich dětí.

   A v původních zlatých MATEŘSKÝCH ŠKOLKÁCH i se svým okolním, přírodním oploceným prostředím je výrobna houskových knedlíků, četnické stanice, posilovny, hospic, K-centrum pro feťáky, sídlo severočechů, pol. hnutí, exposlanec Hojdar, Schwarz, senátorka Dernerová a spol., karate centrum, autoškola, ambulance doktorů a nemocnice je prázdná, kde dříve sídlili(?), atd.,atd.! Děti jsou dnes namačkáni, kde se dá, bez svého vyhrazeného chráněného prostoru.

   Ty nýmandi po roce 1989 si u nás mysleli, že končíme a děti už nebudou třeba. Ty jsou už, ale dneska "za vodou", mateřské školky se rozkradly, zašmelily a nově postavenou jsem zde u nás nespatřil.

   U nás s touto zlodějinou přišli starosta-primátor-hejtman-poslanec za ODS exkomunista J. Šulc, náměstkyně za ODS H. Jeníčková, v tu dobu 50-letý exsvazák a exkomunista člen ODA B. Valvoda, náměstek na MV po 1989 u Rumla (?), exkomunista, poslanec za ČSSD J. Hojdar,člen ODA J. Rain, ten si školku sám přivlastnil na výrobnu buřtů a plno dalších grázlů, které dodnes nikdo nikdy nepotrestal!

   Trestní oznámení padala, rozsudky nikoliv, vždy shozeny ze stolu?!

   Čest, budovatelům po roce 1989¿

   Ramón

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   Smazat
 19. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ekonomka-Svihlikova-prednasela-Lide-se-bouri-proti-radu-Vladnouci-elita-brani-sva-privilegia-Riti-se-na-nas-dve-veci-Znamka-jak-se-jim-to-hrouti-536171

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. s názory ekonomky Švihlíkové by se měl seznámit každý Čech, potom pochopí, že nastupující společensko-politický svrab kolem nás vychází opět z ekonomiky

   Smazat
 20. Jiří Jírovec17. května 2018 10:39

  Orban byl v obtížné situaci právě kvůli těm zemím, které nechtějí uprchlíky přijímat. Maďarsko je považováno za svobodnou zem a proto má povinnost přijmout žádosti uprchlíků, kteří přijdou přes Srbsko, Ukrajinu a Moldavii. Vzhledem k neochotě některých států EU (včetně Česka) stát se "cílovými zeměmi" pro uprchlíky hrozilo nebezpečí, že uprchlíci zůstanou Maďarsku na krku.

  Pokud jde o Srbsko, byly snahy uznat jeho svobodnost, aby přes něj nemohli přicházet uprchlíci z Kosova.

  Argumenty o tom, že nevedeme války jsou liché. Jsme součástí NATO, které války vede a naši politici nemají dost mravnosti, aby se od nich distancovali.

  Dokonce jsme za ně vděčni, protože naši vojáci mají příležitost ke křtu ohněm. Tak alespoň pravila Šlechtová. Uvědomujeme si, že válka v Afghanistánu trvá již 39 let (když ji počítáme o okamžiku, kdy se USA podařilo vtáhnout SSSR do konfliktu - aby měli svůj vlastní Vietnam).

  Pro 0.25: Máte stejnou starost o Ukrajinu, když z ní odvádíme lékaře a třeba instalatéry a další profese? Kdo ji bude zvelebovat. Protestujete proti tomu, že od nás odcházejí lékaři, protože se to hodí třeba Německu.

  Pro diskutujícího (8:37), který napsal:
  "Ani jednoho smrdutce! Pravda neotáčet se zády, ale rovnou je nakopat do prdele."

  Vašim předkům smrděli Židé. Ve smrdutce se můžete změnit docela lehce, když vás opustí štěstí a skončíte na ulici. Nenávist, kterou projevujete vůči jiným, se lehce obrátí proti vám. Nepřeji vám to, opravdu ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oceňuji, že se nenecháte odradit ani znechutit zde převládající hysterií a vztekem.
   Ti lidé by rádi bránili "národní zájmy" a neuznávají ani elementární morální zásady - jak to jde dohromady? Opravdu "chceme" být národem vyčůránků? Opravdu je metou českého národa ignorance a tupost?

   Smazat
  2. 10:47
   Poslední 3 slova vašeho příspěvku si vytetujte na čelo. Nesouhlasím s některými zde prezentovanými výrazy, ale vy si nevidíte ani na špičku nosu, nic jste nepochopil, respektive si vybíráte jen co se vám hodí v duchu těch vašich posledních 3 slov.
   Mik

   Smazat
  3. Mik = potrefená husa?
   Anebo jen coby "sociální pracovník" berete v ochranu své polodementní spoluobčany?

   Copak jsem měl pochopit - to, že svou zemi nejlépe ubráníme hysterií a nenávistnými útoky? Planým povykem?

   Smazat
  4. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   10:39

   Pane Jírovec to jsem říkal své ženě u nás ve městě jsou již lékaři z cca 55% Ukrajinci, Slováci a Arabové (kdo bude léčit u nich, odkud pocházejí?). A taky to vypadá, velká poloprázdná, dříve výstavní nemocnice, dnes strašákem uvnitř, avšak zvenčí čerstvě zateplená z dotace EU o kterou se tu rvali pražáci s firmou Herkul!?

   Jako Vy mluví lidé, kteří si tzv. neužili doma nebo ve svém okolí. My měli chalupu v Křimově, pozemek 700 metrů čtverečních na něm stodolu motorky na řádění, bazén, houpačky, hřiště na volejbal. Vše sami vybudovali, jako kluk jsem si s rodiči máknul. Když se nám narodil syn, začínal sportovat na chalupu se těšil, jako já. Přišel ten podvodný estébácko-svazácký bordel.

   Skončila idylka a spadli jsme jako první, ihned do spáru hnusné té nejodpornější reality, malou vesničku s 50 chaloupkami, obsadilo hejno pekelnejch čertů pasáků a miňonek šlapek a hordy nadržených, opilých, hlučných skopčáků.

   Neúnosné, co dělat? Chalupa měla hodnotu 1-milion korun v roce 1993, kolem nás všichni chalupáři znechucení a zdrcení prodali za babku a už to zde nechtěli vidět. Šlapky miňonky si chodili po vsi v podprsence a tangách s lodičkami. Nezbylo než prodat nejvyšší nabídka 150.000,-Kč z původního 1-milionu korun, po Klausově ekonomickém zázraku a profesionalitě MV Rumla, kdy mu jeho policajti pásli štětky ve Strážkách a Domině nejenom tam, chránili i pasáky za výpalné v pracovní době! Do toho ty němečtí Vietnamci, co zde prodávali drogy skryté za trpaslíky.

   Nakonec jsme prodali za 160-tisíc, vše jsme tam nechali a od té doby se neukázali! Novým kupcům, kteří věděli do čeho jdou (čechoněmci), pasáci barák podpálili?

   Uplynulo necelých třicet let a to samé se opakuje, vše znova, tak se květinky rozmnožili Od začátku města, přes střed města se již blíží k nám vedlejší blok už je ze čtvrtiny neprodejný! Navezou-li se Vám čerti do vchodu, byt nemá hodnotu! My už tu dávno skoro třicet let bojujem a Vy si drze dovolíte, opět z Prahy radit, jak se máme podřizovat, jak tomu nerozumíme, jak máme být uvědomělý, Vy dokonce z Kanady! To nás zkoušíte, provokujete, kolik vydržíme než se neudržíme a Vás mudrce naženeme pod led do Vltavy, abychom Vás již umravnili!

   Pro doktory z Ukrajiny, Slovenska, Bhútánu ať si jejich politici přijedou a naši budou muset udělat opatření, takové jednoduché, zaplať si mediku komplet studium ze svého, stejně studují medicínu většinou děti lékařů. Nebo to za tebe uhradí stát (lidi) a ty jim mediku budeš sloužit (lidem) do té doby, dokud studijní dluh nesplatíš komplet! Poté si jdi kam tě prachy táhnou!!!

   Vám bych pane Jírovec doporučil, vzít si jednu takovou rodinu k sobě domů i s jejich rychlými přírustky. Začínáte být plačtivý, jak Dubček, abyste nakonec neskončil jako on? Nepřeji Vám to.

   Ramón

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   Smazat
  5. Jiří Jírovec17. května 2018 10:39
   „Pro 0.25: Máte stejnou starost o Ukrajinu, když z ní odvádíme lékaře a třeba instalatéry a další profese? Kdo ji bude zvelebovat. “
   Pane Jírovče, ta Kanada lidem vyplachuje mozky, konečně to pochopte. Měli velikou starost, jestli tu pečujeme dostatečně pečlivě o Romy. A když začali jezdit k nim, tak jim brzo zablokovali přístup a lifrovali je zpět. Dokonce jim nespravedlivě snižovali dávky, no hnus. A nějaký produkt této kanadskofašistické politiky, nám zase bude kázat, jak máme pečovat o imigranty? No hnus.
   Ve své vypláchnutosti nedokážete rozlišit, když jde o přirozenou migraci Ukrajinců za prací. Tito lidé mají upřímný zájem se začlenit a pracovat. A daří se jim to. Neprotestují, že mají nekvalitní ubytování, špatnou stravu, nebo málo žen, jako ta dovážená verbež. A ta Vaše starost o zvelebování Ukrajiny, je také vyřešena. Tito lidé totiž vydělané peníze posílají domů a tam se také většinou vracejí.
   Ale ti, kteří jsou do evropských států organizovaně dováženi, nemají zájem zde pracovat, ale vyžadují stravu, ubytování a ženy, všechno bez práce, jak jim bylo při náboru v Africe slíbeno. Je to element určený k rozvrácení evropských národů a států. Takže Vaše sluníčkářská kázání, si nechte pro Vaši babičku. P.K.

   Smazat
  6. P.K. 22:29

   Vidím, že ze sprostých anonymních útoků jste si už udělal zvyk. Sám jste zbabělý ubožák a chcete někoho peskovat?!

   Smazat
  7. > 22:29
   > 22:33
   Působí dost tragikomicky, když zrovna neúnavný tupý propagátor Okamury, kterým "P.K." evidentně je, začne někoho poučovat a vytýkat mu nedostatek soudnosti.
   Považuje patrně lidi za vesměs stejné blbé jako je on sám. Tak to v některých lebečních dutinách zkrátka chodí.....

   Smazat
  8. Jan Kopecký17. května 2018 22:33
   Anonymní17. května 2018 22:47
   Dnes již je dost informací, jak se věci mají s tím dodáváním imigrantů. Jsou známé scény ze západoevropských měst, informace o zločinnosti, kdy např. v severských zemích, dříve bývala snad nulová, atd.
   Když někdo stále opakuje, že to jsou ubozí utečenci, které bychom měli přijímat a zde opatrovat, protože máme v Afghanistánu vojáky, tak musím reagovat. 22:47 je pravda, že i T.Okamura, jako jeden z mála politiků, proti přísunu těchto migrantů protestuje.

   „Vidím, že ze sprostých anonymních útoků jste si už udělal zvyk. Sám jste zbabělý ubožák a chcete někoho peskovat?!“
   Můj „sprostý útok“ byl založen na podezření z vypláchnutého mozku. Své podezření jsem již několikrát vysvětlil. Váš útok na mě, je založen na označení zbabělý ubožák. Myslím, že to je podobný kalibr, takže mi nemáte co vyčítat. Jenom byste měřit stejným metrem a označit za zbabělého ubožáka i Vašeho nepodepsaného spolubojovníka 22:47. P.K.

   Smazat
  9. 22:47 - Tragikomiku, neurochirurgu laiku, mluvte k Miroslavu Pochemu?!

   > 21:53

   Proč jste vynechal mé nas®ané znechucení a nechtěně, obohacený život v severních čechách, kam nejezdí z Prahy ani Z Kanady na dovolenou?

   Ale místo toho mají plné huby, nových pro ně, již zbytečných platforem? Klaus nám taky předvedl svoji platformu, nesmutněte, vždyť ty lehká děvčata tu taky ty skopčácké peníze utratí, marka k marce (v tu dobu)!? A mám zámeček od Kellnera a místo mozku mozol, něco pro Vás neurochirurgu, nadutý lebeční případ, připravte sál, štěkale Vasile!

   Samozřejmě, že jsem také volil SPD a nejen proto, aby s obrazovky zmizeli ty stejné okoukané držky!

   Ramón

   Smazat
  10. 22:33 Zní to jako pohádka o tom, jak civilizovaní hlupáci dobrovolně odevzdali svou zemi necivilizovaným parazitům... A nikdo v okolí se z toho nepoučí... Proto také EU nechce pustit země, které na tohle povyražení hojně přispívají (včetně nás). Bude to tuhý boj, pokud se budeme chtít trhnout (pokud vůbec někdy naši politikové přijdou k rozumu), ale jistě by to za pokus stálo. Nechceme přece dopadnout jako Německo, Francie, atd... Na NÁS totiž žádné levné kolonie pracovat nebudou! Lidi, vzpamatujte se, a nevolte pořád ty samé přisluhovače EU! Na Němcích tu chybu vidíte - proč ne na sobě? I u nás by ty volby mohly dopadnout jinak, kdyby se každý sám za sebe zamyslel nad tím, kam jako stát směřujeme (kam jsme manipulováni), a co to znamená pro budoucnost NAŠICH POTOMKŮ! P.K.2

   Smazat
  11. Zítra Vám sem zájemcům (především p. Jírovcovi), doplním, co si v Itálii nárokují migranti ze středověku! Musím to ještě nyní zpracovat (video).

   Zdraví Ramón

   Smazat
  12. Pane Kopecký, proč se projevujete jako úplný hlupák (viz 22:33)? Kde chybí argumenty, tam se nadává, že?! Míval jste vždy po ruce nějakou zajímavou doplňující či argumantační informaci, link a pod. Ale to, co jste předvedl ve 22:33 je jen projev nedostatečné výchovy v mládí. Škoda vás.

   Leo

   Smazat
  13. Doplnění k 0:02 plním daný slib, ohledně imigrantů z Afriky.

   Odkaz 1:

   https://uloz.to/live/!ruOQawVXPAPO/italie-kdyz-imigranti-nedostanou-co-zrovna-chteji-drancuji-a-rozbiji-co-se-da-1-dil-mkv-avi-mp4

   ----------------------------------------------

   Odkaz 2:

   https://uloz.to/live/!DDfxKJLgVXoY/kdyz-imigranti-nedostanou-co-chteji-2-dil-mkv-avi-mp4

   Ramón

   Smazat
  14. Natočit takový propagandistický film není žádné velké umění.

   Smazat
  15. 10:44

   Ve vašem případě i napsat!

   Zdraví Ramón

   Smazat
  16. 10:44

   Opomněl jsem Vasile!

   Ramón

   Smazat
 21. Třeba bít solidárni kuprchlíkum ríkal to papež Franta s Jerúzalema že jednu céru piěti muslimum do postele.

  OdpovědětSmazat
 22. Právě jsem shlédla video na Pravdivě, které natočil maďarský poslanec ve Vídni jako varování, jak to u nás dopadne, když si sem pustíme migranty. Kdyby mi někdo před plyšákem říkal, že se za necelých třicet let budu bát, aby to u nás nevypadalo jako ve Vídni nebo v Paříži, poslala bych ho k Chocholouškovi (pan David promine). A vida, zdánlivě nemožné je tu.

  OdpovědětSmazat
 23. Babiš se odepsal v kauze Babičok (ale dříve i pozváním Sorose do ČR!). Jeho ANO se právě osobou Metnara odepsalo podpisem úmluvy v Marakéši. Hamáček se odepsal členstvím v Aspen institutu s přímou vazbou na Bakalu se Sorosem. No a o Pochem je škoda slov. Vážení spoluobčané, jsem proto rád, že prosazujete společnou vládu ANO+ČSSD. Čím dříve půjdeme zcela ve všem do americké Brusele, tím lépe. Obě tyto strany, ale i nesvéprávné Česko, nejsou pro budoucnost lidstva žádným přínosem. Allahu akbar!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě proto mediálně ukají Babišovi o hubu stále dokola kauzu Čapí hnízdo, aby si lidé nevšímali všeho podstatnějšího, kde se v zákulisí škodí většině lidí v této zemi, kde se jedná o přežití českého národa.

   Smazat
  2. Stejně to bylo geniálně vymyšleno. O budoucnosti Čechů dnes rozhoduje po všech stránkách problematický Slovák. Nadto oligarcha, který má jistě už dávno útěkový příbyteček někde v teple i s úsporami na účtech v daňovém ráji. To prostě nemá chybu, pouze takový politik bude jistě ze všech sil bojovat za zájmy každého, i toho nejposlednějšího, Čecha! A ještě k tomu od něho můžete dostat koblihu. No, nekupte to :-)

   Smazat
  3. 12:06 O budoucnosti republiky rozhodl již V. Havel a polistopadové vlády. Z těch milionů obyvatel se vždy vybere hnida, která je ochotná jít proti vlastnímu národu a ještě se cítí být vyvolená.
   Je velká škoda, že si občané nehájí důsledně svou vlast a nedávají víc najevo svůj nesouhlas s protinárodní politikou jakou provádí vrchnost doma i venku. Ta pasivita nás jednou dožene.

   Smazat
 24. Malinko od věci. Kdo otravil Sekala – pardon Skřipala a jeho dočku?

  Podle informací, které shromáždili novináři německých médií, nabídl v 90. letech německé rozvědce spolupráci jistý ruský vědec, který se na vývoji novičoku v Sovětském svazu podílel. Později se mu podařilo do Německa vzorek této nervově paralytické látky propašovat. Nejpozději od konce 90. let tak podle německých médií měli k dispozici vzorek novičoku a informace o jeho složení nejen v Německu, ale i v USA, Británii, Francii, Nizozemsku a Kanadě. Právě díky úspěšné spolupráci německé BND s ruským vědcem tak podle německých médií mohla mít Británie k dispozici protilátku, kterou použila při léčbě Sergeje a Julije Skripalových. Před veřejností se kancléř rozhodl existenci nervově paralytické látky zamlčet, aby nezatížil svůj dobrý vztah s ruským prezidentem Borisem Jelcinem. Což v překladu znamená:

  Kdy se opět stalo Rusko nepřítelem USA? Když Putin zabránil dokončení rozparcelování.

  Britská vláda tvrdí, že za útok v Salisbury je s největší pravděpodobností odpovědné Rusko. Moskva obvinění opakovaně odmítla a několikrát uvedla, že obdobnou látku mohly vyvíjet země jako Británie, Švédsko, Česko nebo USA.

  Kontrolni otazka: Kdo poskytnul protilatku proti Novičookovi, kterym byl udajně otraven Sekal/ Skřipal a jeho dočka? Žeby Rusove a zachranili tim Skřipalovcum, ktere pry chtěli otravit živto? Anebo se oba dva uzdravili zcela po otravě bez antydota? Jestliže antydotum poskytli britšti sudruzi, pak museli znat vyrobu Novičoka. A jestli ji znali , tak britšti sudruzi tež mohli Sekala/Skřipala a jeho dočku otraviť a hodit to na Rusa.

  Jestliže Novičoka britšti sudruzi neznali, pak nemohli mit a poskytnuť Sekalovcum antydotum. (Jonas)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jste zřejmě standardní troll, jednak píšete mimo téma a jednak nejsou zcela žádné důkazy, čím a jestli vůbec byli Skripalové otráveni, jediným důkazem by bylo prozkoumání živých (či mrtvých) a ti jaksi nejsou k dipozici (Britové důkladně zahlazují stopy, už spálili i kočku), takže si dejte odchod, trolle

   Smazat
  2. Troubo! Ja psal o tym, že pokud někdo otravil Skřipala, tak to musel byt Brit, protože z hlediska logiky by protilatku musel poskytnout "travič" - Rus. Jestliže protilatku poskytnul Brit, tak musel znat vyrobu Novičoku a tudiž mohl otravit Skřipalovce a pokusit se to hodit na Rusa.

   Samo, absence korunnich svědku v drženi Britu, absence dukazu a nesmyslnost tvrzeni, že Skřipalovci byli otraveni A234, ktera patři k nejjedovatějšim BOL - Skřipalovci by pak museli byt davno po smrti a ne zazračně zcela otraveni - tež hraje na to, že jde o Operaci pod falešnou vlajkou.

   Chapat, "sudruhu"! Nauč se chapat napsane!

   Smazat
  3. oprava - ...davno po smrti a ne zazračně zcela uzdraveni...

   Smazat
  4. 12:33 stále mimo mísu a i na NR platí, že čím delší příspěvek, tím menší pravděpodobnost, že se někdo bude namáhat s přečtením !!!

   Smazat
  5. https://www.hlavnespravy.sk/zvrat-pripade-skripal-niektore-krajiny-nato-tajne-vyrabali-novicok-malych-mnozstvach-pisu-nemecke-media/1404678

   Smazat
 25. Jiří Jírovec17. května 2018 12:36

  Je to všechno komedie. Na lavičce zkolabují dva lidé. Skripala nacpou do policejního auta a odfrčí pro protijed. Žádná sanitka. Okamžitě se ví, že to není otrava jídlem, ale ruský novičok.

  Mayová okamžitě rozjede akci proti Rusku. Pustí do světa informaci, že příprava novičoku je tak náročná, že ji zvládnou jen vyspělé laboratoře se státní podporou. A žádá na Rusku, aby (do 24 hodin) vysvětlilo, jak se novičok dostal do Británie. Tedy jak tam jed dostali.

  O tom se již nemluví. Teď je třeba "zabít" Zemana, který nepodpořil zjevnou lež a řekl pravdu. Měl se totiž mýlit s Mayovou.

  Zajímavý pohled nabízí Andor Šandor:
  (https://video.info.cz/strunc/nejde-o-boj-dobra-se-zlem-skripal-mel-byt-mrtvy-britske-verzi-neverim-rika-sandor-30191.html)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jen tak mimochodem, výše uvedený článek je o kandidátovi na ministra zahraničních věcí ČR

   Smazat
  2. Podstata toho britského vtipu spočívá v tom, že Britové zázračním uzdravením obou Skřipalů údajně otrávených jednou z nejotravnějších NPL v podstatě prohlásili že jim poskytli antidotum, protože jinak by ani teoreticky takovou otravu nemohli přežít. A jestliže to antidotum poskytli, pak museli znát složení a výrobu té látky a tudíž se tím legitimizovali do postavení jedného z možných obžalovaných - vedle RF, kterou bez důkazu obvinili jejich přední politici. Zacházení se Skřipalovci pak pouze posiluje vinu VB jako hlavních viníků, ať již šlo o Novičok anebo o jinou látku. Jonas

   Smazat
  3. Vsuvka: ...Zacházení se Skřipalovci a odmítnutí poskytnout odebraný vzorek použité otravné látky obžalované ruské straně pak pouze posiluje vinu VB jako hlavních viníků, ať již šlo o Novičok anebo o jinou látku

   Smazat
  4. Jiří Jírovec 17. května 2018 12:36

   P. Jírovec, jste dobrý šprýmař z Vás vítače a vítače Pochvy, obloukem přeskočit na trojitou krysu Skripala.

   Jak by řekl p. Dvořák, chováte se jako Honolulu, kterého mažou:

   "Jste troll, odvádíte pozornost od thematu Poche (Skripalem), exhibujete, když vyštěknete své kavárenské názory na oponenty, již nereagujete debatu přesměrujete, úplně odlišným thematem!"?

   _______________________________________________

   Diskuze k Vašemu důchodovému thematu nedopadla na úrodnou půdu?

   http://www.novarepublika.cz/2018/05/je-treba-mluvit-o-zabezpeceni-obcanu-ve.html?showComment=1526637613151#c3974664321978760653

   Ramón

   Smazat
  5. 6:16
   12:08
   Další dva anonymní chudáčci si hrdinně otvírají hubu.

   Smazat
  6. 14:36
   Achillovou patou každého idiota je jeho hlava viď ty,zpuchřelej ueSSáckej volotrku????!!!!!☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  7. Pane Kopecký, trefněji než Leo, vás posat, již nejde! Proč se projevujete jako úplný hlupák (viz 23:33-14:36)?
   Kde chybí argumenty, tam se nadává, že?! Míval jste vždy po ruce nějakou zajímavou doplňující či argumantační informaci, link a pod. Ale to, co jste předvedl ve 22:33-14:36 je jen projev nedostatečné výchovy v mládí. Škoda vás.
   S díkem Leo! P. K. 2

   Smazat
 26. 9:57
  Nejak omylem jsem se dival na zmíněné Události a poslouchal toho Poče.
  Rozum zůstává stat, jak takový šulek mohl udělat 2 vysoké školy. Ty musely být opravdu vysoké. Asi v Plzni...

  OdpovědětSmazat
 27. Miloš Zeman řekl, že Poche jako ministr zahraničí je pro něj nepřijatelný.

  https://www.lidovky.cz/zeman-doporucil-clenum-cssd-aby-podporili-spolupraci-s-ano-nechce-pocheho-jako-ministra-zahranici-in6-/zpravy-domov.aspx?c=A180517_155333_ln_domov_ele

  OdpovědětSmazat
 28. Poche je zaprodanec a dement.

  OdpovědětSmazat
 29. Pane Dvořáku,věříte dezinformacím a hoaxům ?
  Díky za odpověď ?

  Naivní nevědomý prosťáček. Proruské weby rozjely kampaň proti Pochemu, přidal se Okamura i Zeman
  https://www.info.cz/cesko/naivni-nevedomy-prostacek-proruske-weby-rozjely-kampan-proti-pochemu-pridal-se-okamura-i-zeman-30582.html

  HOAX: Marrákešská deklarace zavázala ČR a Slovensko k přijímání lidí z Afriky
  http://manipulatori.cz/hoax-marrakesska-deklarace-zavazala-cr-a-slovensko-k-prijimani-lidi-z-afriky/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nevím, co ode mne chcete.
   Neznám žádný "proruský web", znám weby, které chtějí spolupráci s Ruskem a nechtějí, abychom poslušně panáčkovali přes "deep state", účastnili se různých nátlaků a sankcí az připraovali válku proti komukoliv, včetně Ruska.
   Poche je podle mého soukromého mínění naprosto nevhodný pro post ministra zahraničních věcí ČR.

   Přečtěte si jeho vyjádření k migrantům, NATO, Ukrajině atd. atd. - ať si dělá ministra zahraničních věci USA, jejich zájmy zastupuje.

   A celý text Marakéšské deklarace je otištěn na aeronetu a na Nové republice. Stačí si ho přečíst a jste doma.--- http://www.novarepublika.cz/2018/05/exkluzivne-cesky-preklad-plneho-zneni.html

   Smazat
  2. K panu Dvořákovi(21. května 2018 22:09)

   Jasně.Rozumím tomu,že zpravodajství a informace,které přináší tzv.proruské weby nebo Parlamentní Listy považujete za seriózní informační zdroj a máte k nim důvěru.Přesně vyhovují Vašemu vidění světa.Nemáte o čem pochybovat...

   Aeronet, Jiří Černohorský nebo soudce Nejvyššího soudu SR a bývalý ministr spravedlnosti Štefan Harabin opět šíří hoax.

   „Z neověřených informací na internetu další černoši z Afriky mají být dovezeni na Slovensko již 1. července 2018 v počtu 11 000,“ napsal na facebooku Harabin. Jiří Černohorský zase píše o nějaké jaké si utajované části dokumetu. „V této zprávě se hovoří o Agendě pro udržitelný rozvoj, na jejímž základě by se měla Česká republika podílet na přesídlování ekonomických imigrantů minimálně do roku 2030,“ šíří hoax Jiří Černohorský. „Solidarita tedy nebude dobrovolná, ale tvrdě povinná,“ tvrdí v nesmyslu Aeronet.

   O co va Marrakéši šlo uvedl ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar na tiskové konfrenci. „Děkuji, tak jsem rád, že se mohu vyjádřit zpětně k tomu Rabatskému procesu, kdy jsem se minulý týden, počátkem května účastnil v Marrákeši tohoto euro-afrického dialogu. Mohu vám říci, že mi připadá, že jsem byl úplně na jiné konferenci, než o které některá média informují a píší. Já bych chtěl tady jednoznačně vyvrátit ty dezinformace, nepravdy a lži, které jsou tady některými médii šířeny. Tato konference byla zaměřená na nelegální migraci, pašování lidí, převaděčství, návraty nelegálních migrantů zpět do afrických zemí. Výsledkem této konference bylo přijetí Marakéšské politické deklarace a Marrákešského akčního plánu do roku 2020. Jedná se o právně nezávazné politické dokumenty, pro Českou republiku neznamenají žádné přijetí nových závazků, přijímání nových migrantů a tzn. žádná podpora masové migrace z Afriky, žádné nové závazky opakuji pro Českou republiku. Naopak tímto bojujeme proti nelegální migraci a převaděčství. Z toho dokumentu naopak se zavázaly africké státy, že budou daleko více podporovat boj proti nelegální migraci a organizovanému převaděčství, že budou například posilovat ochranu svých hranic, aby zabránily migraci nelegální, posílení soudní a policejní spolupráce. Takže o tomto byl ten dokument a rád bych, aby to nebylo zaměňováno a šířeny tyto dezinformace, které chci tímto vyvrátit,“ řekl Metnar.
   Více na http://manipulatori.cz/hoax-marrakesska-deklarace-zavazala-cr-a-slovensko-k-prijimani-lidi-z-afriky/

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.