Reklama

pátek 4. května 2018

Každý režim má své fanatiky, těch dnešních se nebojme!

Ivan David
4. 5. 2018
Opravdoví kacíři mohou být jenom tam, kde se opravdu věří. (Milan Růžička nebo Gabriel Laub, zapomněl jsem)
Vedle švejků, skromných úředníků, kteří jen dělají svoji práci, šplhounů, donašečů, bezpáteřních kariéristů a jiných figurek, najdeme za každého režimu fanatiky, kteří berou právě vládnoucí ideologii velmi vážně a opravdu bezvýhradně věří aktuální režimní propagandě. Ne nutně je taková neúčelová opravdová víra spojena se slabostí ducha, i když slabost ducha nekritickou víru usnadňuje. I někteří velmi inteligentní lidé odmítají "zkoumat premisy" a ke každé informaci přistupují předem rozhodnuti. Nemá cenu s nimi ztrácet čas a argumentací je utvrzovat v jejich víře. Tendence věřit je osobnostní rys u různých osob různě vyvinutý, na opačném konci této osobnostní dimenze "schopnosti věřit" je trvalá a všeobecná skepse, která ovšem svým nositelům nebrání víru účelově předstírat. Radim Valenčík popisuje svoji zkušenost s nositelem trička "STOP FAKE NEWS" ZDE.


Mám podobný zážitek s věřícím nakaženým indoktrinací novou ideologií. Jel jsem tramvají a tu ke mně přistoupil asi pětatřicetiletý muž zevnějšku postrádajícího nápadnosti, podle oblečení spíše nižší příjmová kategorie a nedostatek potřeby pozitivní sebeprezentace.

"Ty seš ten psychiatr, co dělá ze zdravejch lidí cvoky...", oslovil mě a ulpěl na mně nenávistným pohledem: "A děláš ten konspirační web!" Nereagoval jsem slovně a zevrubně jsem si prohlížel tu persónu. "Šíříš ty proruský spiklenecký teorie."
"Chcete vyšetřit?", nabídl jsem se.
"Chceš přes držku?", přišel spolucestující s protinávrhem. "
"Ne, děkuji." Dal jsem najevo, že na jeho návrh nereflektuji.
"Bojíš se?", byl zvědav spolubesedník. Byl skoro hlavu větší než já a měl jasnou fyzickou převahu. Těžko bych uplatnil něco z džuda, které dávno nepraktikuji. Spoléhal jsem na svůj odhad, že právě tento dobráček mě před ostatními cestujícími nenapadne. V tomto bodě konverzace tramvaj dospěla do stanice "Václavské náměstí", takže jsem vystoupil. Vystoupil za mnou a následoval mě s odstupem několika kroků i do metra, kde však již na zajímavou konverzaci nenavázel.

Z této stručné kasuistiky lze i po tak krátkém pozorování dospět k některým jasnějším závěrům. Jednalo se o člověka, který zřejmě sleduje veřejné dění, jinak by neidentifikoval můj jen lehce profláknutý obličej, rovněž by nevěděl nic o mojí odbornosti a zálibě v šíření mainstreamem opomíjených zpráv. Bylo zřejmé, že nehledá jen záminku, aby mě napadl, ale podléhá ideologii kořenící ve Frankfurtské škole a pokračující statisíci epigony vyučujícími na školách humanitních směrů nesmysly hloupě označované jako neomarxismus či "kulturní marxismus". Jejich teze totiž v Marxovi nenajdeme. Z toho, že lidé mají (mít) stejná práva a ve svých právech jsou si (před zákonem) rovni, chybně dovozují, že lidé jsou stejní, neliší se, jsou zaměnitelní. Z toho dále dovozují v souladu s vírou Scientologické církve, že duševní poruchy jsou jen umělý konstrukt, neexistují, jsou to jen nálepky, které mají diskvalifikovat a ostrakizovat nekonformní jedince. Psychiatři jsou ztělesněné zlo, a proto je třeba psychiatrii reformovat, aby nikoho neléčila, a "nálepkovaným" bylo poskytováno dobro tak, jak si ho sami a jejich dobrodinci představují.

Dále bylo zřejmé, že pozorovaná osoba věří bezvýhradně propagandě současného režimu, jejíž součástí se nově stává výzva k pronásledování jinověrců a poučování bezvěrců. To je neklamnou známkou selhávání propagandy samé. I propagandisté vědí, že průzkumy veřejného mínění ukazují, že lidé dostatečně nevěří tomu, co je jim k věření předkládáno. Vedle toho je nevíra domněle překonávána ještě usilovnější propagandou. Ta však nevíru ve skutečnosti spíše posiluje, jak stručně vystihl autor úvodního aforismu.

"...a pak jsou tu lidé někteří, kteří vědí, ale nevěří, pak je tu několik ničemů, kteří nevěří ničemu, věří jen, že jim to projde, na ty ale brzo dojde." (J.R. Pick, 1968)

Propagandisté dnes vypadají stále více jako hlupáci nechápající "která bije". Jak například vtipně poznamenal Václav Klaus starší, dnes už není třeba odvahy ke kritice Evropské unie, dnes je třeba odvahy k její veřejné podpoře. To je také důvod, proč jsou propagandisté často podobné panoptikální figurky jako pornoherec Janda. Normální člověk by to nedělal. Současně demoralizace postoupila tak daleko, že i slušný člověk vypadá jako blbec. Podobné konstatování použil na konci normalizace Dr. Miroslav Plzák v úzkém kruhu svých kolegů. Nejdůstojnější východisko je přiměřené švejkování. Zdá se tedy, že i současná normalizace se chýlí ke svému konci. Může však přijít něco ještě horšího, a i chýlení může trvat déle, než bychom rádi předpokládali.

Fanatiků dnes není třeba se bát, protože už zase se nevěří. Není dost víry ani k majdanu. A bohužel příliš málo i nápravě věcí. Jedno je jisté, někdo se toho ujme.

58 komentářů :

 1. Někdo, kdo se věci "ujme", podle mne určitě přijde.
  Avšak zvládne to? A kam to posune?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PANE ČERNIK TO NEBUDE NĚKDO,ALE VOLIČI OSV,

   tedy společnost u voličů,jejiž špičky jako prvni přišly na to,že politická třida našich prý zástupců je asi zvolena nelegálnim způsobem.
   Dokladuje to tim,že použila záludným způsobem tisk a TV k vydáváni lži,aby zákeřným způsobem zpropagovala svůj výrobek NEOMARXISMUS s prý diktaturou humanistů potažmo islamistů a načisto podvedeni voliči,kterým takto byly ukradeny hlasy jsou nyni timto výrobkem zaskočeni a nechtěji ho.
   Domnivaji se,že ten podvod měli stranz a hnuti napst do svých programů,abz bylo každému voliči jasné koho voli.

   TO SE VŠAK NESTALO A PROTO VOLIČI DOSTALI SHNILÉ ZBOŽI A TED HO MAJI JIST!

   Nekteré strany a hnuti sre dostaly tak daleko,že dokonce nemajio vůbec žádný program nebot jim nebzlo jasné co vlastně bude chtit později jejich tzv černé pozadi,které za nimi stoji.

   PROTO TAKÉ OBČANÉ VOLIČI VYTVOŘILI NÁRODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ,KTERÝ BY SI NESCHOPNÉ STRANY CO DOSLOVA NEUMĚLY ZAJISTIT ANI OBYČEJNÝ JEDEN ZÁKON O REFERENDU ZA CELÝCH SKORO 30 LET SI HO MOHLY OSVOJIT!

   Smazat
  2. OSV se omlouvá za chyby,které v důsledku špatně fungujiciho programu jdou opravovat najednu neuvěřitelně těžko,

   dokonce se stalo,že přispěvky velmi důležitého rázu propagujici slovo solidarita,které je v zahlavi tohoto webu prostě beze stopy a zdůvodněni mizi ,aniž by se k tomu humanitárnimu bombardováni internetu někdo přiznal!

   Smazat
  3. David má plnou hubu vlastenectví, jenže ... vlastenectví je především rasová bdělost, tvrdá práce, boj a vzdor! Kdežto podstatou existence tzv. Nové republiky je bohužel jen ubohá vzpoura podlidí proti společnosti řízené elitami, neboť se přirozeně nerodíme rovní! Požadavek rovnoprávnosti je v podstatě základní levicové dogma, pravičák tedy musí v prvé řadě odmítnout rovnoprávnost! Masy jsou zženštilé a potřebují být vedeny, ale nesmí mít v čele nějakého ráčkujícího opilce, profesůrka s hláskem jako konipásek a ukradeným perem v kalhotách, nebo uslintanýho žvanila s holí či šimpanzoidního jako krysa z kanálu pištícího estebana, nýbrž potřebují muže s holínkami, který udeří do stolu a zařve: "Toto je správná cesta!"

   A když si pustíš tato slova (jsou tam ruský titulky) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují program NR převedený na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!
   A co dělá banda místních užgryndanců včetně lŽIDvořáka? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhnou lŽIDavid a v závěsu za ním lŽIDvořák s koberečkem a budou řezat makovicemi o podlahu jak diví! Jsou to vlastně strašně ubozí lokajíci! Chtěj měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak jsi sám lŽIDavid jednou přiznal na nějaký tý panelákový diskusi, jeho příslušníkem by se v podstatě mohl stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže - jeden pedofilní negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi si to přiznává až dnes kdy kandiduje, ptám se, není pozdě?

   Smazat
 2. Jo fanatici zmetci co se dostaly k prachům např komediant nový a strhávají další jako ten hnus v tramvaji. Pro pravdu se nejvíce zlobí proto nás havlojugend neustále napadá.

  OdpovědětSmazat

 3. "ČÍM JE ČLOVĚK BLBĚJŠÍ, TÍM MÁ ŽIVOT SNADNĚJŠÍ".

  Ramón

  Ps. Nezkoumal jsem na sobě, pouze jsem usoudil dle konání lidstva.

  OdpovědětSmazat
 4. No jo, ale to by se takové hodnocení dalo aplikovat také na nás- i když s opačným pólem, jestli se srozumitelně vyjadřuji...mám pravdu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:36

   Určitě máte, vše již vyplývá z Vašeho dotazu, přemýšlíte a to je nebezpečné v každé době!

   Zdraví Ramón

   Smazat
 5. Jo, to je přesný. Současná demoralizace postoupila tak daleko, že slušný člověk vypadá jako blbec. Je to smutný, je to tak. Ze zlodějů jsou vážení občané z debilů taktéž.

  OdpovědětSmazat
 6. Ruský fanatik, užitečný idiot ruské věrchušky, ruský propagandista, šiřitel přihlouplých konspirační teorií nenávidějící západní země, demokracii, soudruh David. Dobrá charakteristika z tramvaje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:38 Vypadáte jako blbec, mluvíte jako blbec, argumentujete jako blbec... Jste blbec!

   Smazat
  2. 22:38

   Co Ruský plyn a pohonné hmoty do vašeho vozu. Vy radši chodíte všude po svých i na dovolenou k moři nebo lyžování do hor? Vy radši bruslíte s chlapama za panelákem od vás z Amazonu? Manželka vaří na tuhém lihovém vařiči? Protože Ruský plyn ze zásady odmítáte!

   Ne, vy pěšky utíkáte pro zbytečně - nejnovější iPhoneX, aby vám ho po dvou letech, záměrně zpomalili, abyste se mohl znovu pěšky proběhnout pro iPhoneXY a stále dokola

   Samozřejmě pěšky!

   Demokracie po vašem, nic víc z toho bohužel nekápne...i kdybychom se rozkrájeli.

   Ramón

   Smazat
  3. 22:38 Pravicový západní sluha placený z usa rádoby germán nenávistník co prudí na NR.

   Smazat
  4. Přesně tak 23:18
   Až Rusové přesměrují toky plynu do Číny tak Merkelová i s Macronem přilezou za Putinem po kolenou a s prosíkem .Plynovou krizi do Moskvy svého času vyrazil řešit chlap s gulama Topolánek . V případě té příští tam pojede z Česka kdo ? Babiš ?

   Smazat
  5. 22:38 Že by Jakub Janda z Evropských hovnot osobně? Vypadá to tak...

   Smazat
 7. Je zbytečné psát, že jste hlupák, je to každému zřejmé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to zřejmé!

   Leo

   Smazat
  2. Jasně že je! A ty Ivánku bys rozhodně neměl stále kráčet dole jen, měl bys konečně začít také stoupat vzhůru, k výšinám! Nemusí až tam, kam jen ptáci mohou ... stačilo by aspoň nad úroveň popelnice! - https://i1.imageban.ru/out/2019/04/17/a99289c81eda004f7104ba8103ca2735.jpg

   Jééééé, pane šeditelíííííííííí! Chycht!

   Smazat
 8. Na takové situace je dobré mít připravené číslo policie, okamžitě ho vytočit, agresora na chvíli zabavit a pak ať ho rovnou seberou.
  Ono je docela možné, že to nebyla náhoda a že si toho rambouska na Vás někdo objednal. Tyhle temné sítě všeljakých úřadů hybridních hrozeb mají nesmírný apetit na estébácké móresy.

  OdpovědětSmazat
 9. 22:38

  Zrovna jsem to zde dopsal, najdete se nebojte:

  "ČÍM JE ČLOVĚK BLBĚJŠÍ, TÍM MÁ ŽIVOT SNADNĚJŠÍ".

  Ramón

  OdpovědětSmazat
 10. Nikdo nemohl vědět, kterou tramvají pojedu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby Vás neoslovil, nevíte, že existuje. Mohl s Vámi jet už stokrát. Ale možná jste jako odborník odhadl, že taková povaha "co na srdci to na jazyku" by mlčet nedokázal.

   Smazat
 11. "Život se tíží blíží olovu, zvláště máš-li na krku hlavu volovu." Jan Vodňanský
  Ti, na které píši posudky kvůli svéprávnosti to rozhodně nemají lehké, s výjimkou těch o které rodiče láskyplně pečují- ale to netrvá věčně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak někdo jako vy, kteří věří konspiračním nesmyslům a navíc je usilovně propaguje, může psát na někoho posudky??? Sám byste potřeboval psychiatra a posudek.
   Svět se vážně v prdel obrací!

   Smazat
  2. 22:59
   Soroš ti píchnul LSD?

   Smazat
  3. Duševní obzor útočícího fanatika 22:59 je velmi zúžený. Není schopen uvést ani jeden příklad Davidova "konspiračního nesmyslu", protože žádné neexistují, asi nerozumí psanému textu, ale nenávist z něho odkapává jen co je pravda.

   Leo

   Smazat
  4. 23:08
   Třeba to je ten útočící fanatik z tramvaje.Třeba mimo nesvéprávnosti má ještě diagnózu stalker.

   Smazat
  5. Vždyť je to ten pán z tramvaje!

   Smazat
  6. 22:59 komentářem přiznal, že je řeč o něm.
   Holt, jeho život s hlavou volovou je opravdu těžký.

   Smazat
 12. 5.5.1818 se narodil v německém Trieru pan MARX

  celý svět slavi 200 let jeho narozeni.
  Činský sochař obstaral městu Trier právě jeho sochu v nadživotní velikosti.
  A co my.
  Píšeme tu,že kdyby ten strejda žil fakt dodnes nepřišel by na to proč ten zlý kapiralismus neleži na hromadě a podařilo se mu svalit prozatim všechny pokusy o jeho rozval a naopak útočí na občany voliče frankfurtskou školou,která majitelům velkých peněz vyprodukovala šileného bastarda NEOMARXISMUS diktatury prý humanistů potažmo islamistů ,jimž začali ti tyrani drceni občanů voličů s cilem udržet volbami jim ukradenou moc politické třidy lidově přezdivané sprosti Šmejdi, tedy vlastně menšiny nad většinou,které přitom ukradou i jejich základni lidská práva a začnou cenzurou přimo satanistickou ti neznabozi.
  Prozatim nikoho z občanů voličů nenapadlo,že záludným způsobem je režimni tisk a TV krmi schválně zákeřně lživé,zkreslené a načisto přikřivené informacemi na základě kterých fakticky nebylo možné slušně a správně volit a tak to i dopadlo,že se nám tu etablovali jak řiká ta lidová mluva jen sami sprosťaci,načisto po záruce a chrobaliví.Ted nám všem krouti krky, kde se jim zachce.
  Co tak oslavit toho MARXE a zkusit hezky vytvořit misto nechutné frankfurtské školy prima českou školu,nebot je známo,že vadnou ideologii lze vyhnat jen ideologii správnou a užitečnou.

  CO TAK KDYBY SE NAŠI INTELEKTUÁLOVÉ DALI VYFOTIT PODOBNĚ JAKO INTELEKTUÁLOVÉ FRANKFURTŠTI OVŠEM S NÁPISEM.

  Tato historická fotografie zobrazuje prima nesmrtelníky,kteři fakt založili světovou ČESKOU skolu,

  KTERÁ POLEZE KAPITALISMU DO NERVA AŽ DOSTANOU INFARKT A BUDOU ZA SEBOU TAHAT NOŽKU to by byla bašta a ne, že ne ANO no ni?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohl byste nám vysvětlit, proč jsme se nemohli osvobodit od německé okupace a muselo se nám pomoci zvenčí? To tady Němci vládli tak skvěle, že bychom je nepřemohli?

   Smazat
  2. JSME TU SAMI VIZIONÁŘI TO ZNAMENÁ ELITA JAK BYK

   zabýváme se pouze budoucnosti,nebot panuje v tomto směru absence a nikdo to dělat nechce!
   Vidite,že tu nikdo takový jako nepolitická společnost OSV neexistuje.
   Články popisujicimi co je známo je tento web načisto přecpán.
   Zkuste sám pane 0.53 postudovat tu historii a dejte vědět jak to dopadlo.
   Držime vám palce..

   Smazat
 13. 6. května 1758 se ve francouzském Arrasu narodil Maximilien Robespierre.

  OdpovědětSmazat
 14. málokdo z těch neomarxistů ví že existuje dílo názvu KAPITÁL natož aby věděli kdo ho napsal. Jsou to většinou "trosky" konzumu kteří tráví v jeho chrámech hodiny i s celými rodinami. Mnozí ani nenakupují, jen tak bloumají nechávajíc na sebe působit ódium kapitalismu spotřeby. To je jejich životní styl a běda...! Velká většina z nich celý rok usilovně spoří, aby v létě na týden mohla vyrazit někam na přelidněnou pláž v levné destinaci. Tam naberou "sílu" pro další rok lopoty v německé nebo jiné montovně za třetinu německého platu za stejnou nebo možná i usilovnější práci. občas dostanou benefit a zase jsou na rok dva klidní a pracovití. Není nic smutnějšího než přesvědčený a poslušný otrok.

  Slavek z Brna

  OdpovědětSmazat
 15. 23:45 - Kdybych v te tramwaji byl ja, tak toho chlapa okamzite pozvu na pivo a vyzdimam z neho vsechny informace a nazory bez cenzury !

  Rezim ktery hlida mysleni lidi stoji za hovno, ale u vas na N.R. delate to stejne a A.CZ se propadlo z prvniho mista v Cesku na nej, nej, nejposlednejsi.
  A. C.Z. vlastni Bakala, ktery ho urcite sam necte.
  Denik CZ vlastni Nemcouri !
  Nastesti jsou zde Americke weby, jinak by byla nuda.

  OdpovědětSmazat
 16. KAM SE TO MŮŽE POSUNOUT MŮŽE BÝT MOŽNÁ JASNÉ

  v koalici politického ramena nepolitické OSV,která nakonec převezme dřive nebo později už vznikajici

  NÁRODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ

  Prý je pro ni už připravena i vážně pravá doktrina SOLIDARISNUS s DIKTATUROU SLUŠNÝCH OBČANŮ VOLIČŮ.

  Otázka je,jak dlouho bude trvat hledáni sil k uskutečněni toho národniho programu.

  Prý to má být koalice TŘI HVĚZD.
  Kdoví možná,že jedna z hvězd bude mit název NOVÁ REPUBLIKA,když už by se zajimala o převzeti bodů NÁRODNIHO PROGRAMU....NEBO S NÁMI VOLIČI NECHCE HLEDAT ZTRACENOU PRAVDU NAŠEHO NEJVĚTŠIHO NEBOŽTIKA PANA HAVLA?
  Tentokrát ve správném gardu.

  OdpovědětSmazat
 17. Zrovna ted zmizela vize pane Černik,kam se to posune nebo taky ne!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VIZE ČESKÉ ŠKOLY DRAZI BROUCI SE OBJEVILA NAHOŘE.

   tak zkuste k ni diskutovat nebot je proklatě korektni a tvoři konkrétně to co se hledá!
   Nemusite samozřejmě nic,ale věřte,že mlčeni znamená souhlas,tak se klidně tou českou školou učte mizerové křižit kusadla, nebo budete zašlápnuti těmi kapitalisty a zbude po vás jen mastný flek no ni?

   Smazat
 18. Za posledních 10 let pozoruji, že současný režim nikdo nechválí, když vystupuje veřejně naživo před lidmi bez zprostředkování rádiem nebo televizí. Kdo by se nesmyslně blamoval a dělal si ostudu? Pravdoláskovými žvásty nás krmí jen v rádiu a v televizi. V soukromí si tito hlasatelé určitě odplivnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koukněte se na nedávné volby! Stejně dostala ČSSD 7% a předtím vyhráli i volby!! Sebrali lidem byty a stejně se ČSSD dostala do parlamentu! Chápete, kolik debilů v této zemi žije?!

   Smazat
  2. 0:59 Volby jsou jen šaškárna. Občanům lichotí, že se o ně uchází jacísi chasníci, víc jim nedochází. Společnost má ženskou duši.

   Smazat
 19. Mizi zde prispevky, jako vzdycky. Navrhuji zmizeni cenzoru take !

  Sjednejte napravu dr. Davide, nebo budu podporovat hromotluka z Tramwaye a reknu mu, ze mate jeho ukradenou penezenku !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SKVĚLÝ PANE HONOLULU.

   Stále tu nemáme od vás odpověd zda nám povoli pan president Trumpf ten Sociálni stát jako našim sousedům kteři prohráli válku a v důsledku toho státu se dneska topi v penězich.
   Mz vám, naši přátelské Americe pomůžeme porazit ten neomarxismus se kterým to prohravate.

   BUDETE ZAVÁDĚT TAKY TEN SOLIDARISMUS?

   Smazat
  2. Dobře Honolulu, že tě mažou. Tvá exhibiční vystoupení jen ničí diskuze.

   Smazat
  3. Občasné mazání (nejen "Honolulu") je čirý alibismus. Většina slabomyslných příspěvků zůstává a určuje tak výsledný dojem ze zdejších "diskusí".
   Koneckonců i autorem popsaný "spolubesedník" se mezi zdejší klaku docela dobře hodí. Kdoví, čím vším už tady "přispěl".....

   Smazat
  4. To 9:37 - A to jako jsi chtěl svou poznámkou navrhnout co? Mazat všechny blby včetně tebe? Nebo nechat všechny blby (včetně tebe) vystavené na odiv?

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. 1:10
  Pro retardovanej untermensch:Mugabe byl proti tomu zrzavýmu,tupýmu celosvětově vysmívanýmu kurevníkovi PAN PREZIDENT!!!!!☺☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:49

   Jaký smysl má "odstranit" bláboly jednoho "Honolulu" a nechat tu reakci na něj, která se vyznačuje naprosto stejnou stupiditou?!

   Navíc nejméně 80% příspěvků nemá, jako obvykle, sebemenší vztah k článku. - Je tedy třeba nedělat si iluze o tom, že by snad číslo vpravo (momentálně "56 564 342") svědčilo o "čtenosti" článků; ukazuje POUZE počet kliknutí na jejich nadpisy! (To je upozornění mj. pro pana Václava Dvořáka, který tu před časem psal cosi o "ČTENOSTI".)

   Když televizní kanály zveřejňují naměřené počty diváků, také nikdo netuší, zda tito diváci byli jejich programem nadšeni nebo zhnuseni. Jde ale o reklamu. Oč vlastně jde tady??

   Smazat
  2. Průměrná doba návštěvy jednoho čtenáře na Nové republice je 8 minut a pár vteřin! Takže žádné ťukání na perexy to asi nebude.

   Smazat
  3. 10:28

   Pokud to tak opravdu je, pak těch pár vteřin trvá kliknutí a těch 8 minut usilovné přemýšlení a psaní písmenek -- výsledkem jsou obdivuhodné výplody, které denně nacházíme ve zdejší "diskusi".

   Smazat
 22. Skvělý rozbor, vždycky mi vrtalo hlavou, jestli tomu ti lidi fakt věří, nebo jestli jsou tak hloupí. Ono totiž říkat něco, co není pravda a říkat to veřejně, to je určitě pro slušného člověka problém. Ale pokud oni si jaksi vnitřně vysvětlí, že to do jisté míry pravda je, to co říkají, že je to relativní pravda, tak s tím můžou žít a to dost dlouho, jak víme z doby totality, kdy někteří chytří lidé také hlásali nesmysly a vypadalo to, že tomu fakt věří. Tehdy ale nebyl internet, takže se jenom mohli domnívat, že jim to ostatní nežerou, takže se to asi dalo snést, ale dnes? Co je to za lidi, ten Gazdík třeba, když je z malé vsi a musí vědět, že tam mnoho lidí ví, že říká lži a manipuluje. To je mu to fakt jedno? Jakože on je velký pán v Praze, tak musíme brát vážně, co říká? No nevím. Spíše to vypadá, že jak jsou ve velkém houfu, tak si troufají říkat i lež, kdežto Zeman je jako sám voják v poli, takže automaticky je hendikepován a snadno ostřelován. Gazdík je v hejnu, takže se nebojí odsudku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Každý má svoji cenu."
   (prý Stalin)

   Smazat
  2. V politice za lži dobře platěj, navíc se člověk může s našincema domluvit a udělat si plat jakej mu vyhovuje. To neni Vašnosti k zahození, a odpovědnost žádná, stačí pěkná kravata a smát se od ucha k uchu.

   Smazat
 23. Doplnil bych článek tím, že v každé společnosti je přibližně 10-15 % lidí frustrovaných, nespokojených, lidí s potřebou bořit, ničit, obviňovat a tito lidé mají potřebu se lísat k aktuálně mocným, část z nich to dělá pro peníze, část z blbosti své.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jémináčku, nevěděl jsem, že je politiků tolik !

   Smazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.