Reklama

čtvrtek 3. května 2018

Kedmi: ve snaze vytlačit Rusko z trhu, dostali Američané "smrtelnou ránu" ...

Arťom Kolčin
3. 5. 2018        politexpert
Rusko zasadilo USA smrtelnou ekonomickou ránu. Tento názor vyslovil známý izraelský politolog Jakov Kedmi v rozhovoru s BM24. Globální oteplování vedlo ke změně klimatických podmínek i v arktické oblasti Ruské federace, což umožnilo realizovat takové projekty, jako je Severní mořská cesta (SMC). Nyní se region Dálného východu, podobně jako Čína, stává podstatně bližší Evropě, což otevírá Pro Rusko další možnosti. Vývoz a dovoz zboží do Číny a dalších zemí asijského regionu bude o 40% levnější, což se z dlouhodobého hlediska pozitivně projeví na hospodářské stabilitě Ruska. Kedmi poznamenal, že prováděné vědecké expedice potvrzují, že Rusko disponuje čtvrtinou všech energetických zdrojů na světě. Velká část z nich je na šelfu Severního ledového oceánu. To je pro USA smrtelná rána...

Podle vyjádření experta disponuje Rusko velmi širokými možnostmi, pokud jde o vytváření výhodných ekonomických výsledků rozvoje. Perspektivní výhody Ruské federace se projevují jak na východě, tak na severu. Kedmi vysvětlil, že více než 50% území ruského státu se dlouho nacházelo ve velmi obtížných přírodních podmínkách věčně zmrzlé půdy. To komplikovalo rozvoj dopravní infrastruktury, která je nezbytná pro realizaci obrovských možností, pokud jde o dodávky prospěšných zdrojů.

Nyní se situace zásadně změnila. Globální oteplování vedlo ke změně klimatických podmínek i v arktické oblasti Ruské federace, což umožnilo realizovat takové projekty, jako je Severní mořská cesta (SMC). Nyní se region Dálného východu, podobně jako Čína, stává podstatně bližší Evropě, což otevírá Pro Rusko další možnosti. Vývoz a dovoz zboží do Číny a dalších zemí asijského regionu bude o 40% levnější, což se z dlouhodobého hlediska pozitivně projeví na hospodářské stabilitě Ruska.

Kedmi poznamenal, že prováděné vědecké expedice potvrzují, že Rusko disponuje čtvrtinou všech energetických zdrojů na světě. Velká část z nich je na šelfu Severního ledového oceánu. To je pro USA smrtelná rána, konstatoval Kedmi. Vždyť plán vyhnat Rusko z trhu s energií zkrachoval a není možnost, aby byl realizován. Ruská federace pouze rozvíjí své dopravní a ekonomické možnosti a vykazuje ohromující výsledky práce. V budoucnu se situace pro Státy může dále zhoršovat, neboť Čína se může zřeknout americké ropy a plynu a upřednostňovat získání veškerého potřebného množství zdrojů energie z Ruska. Bude to pro ČLR mnohem levnější a spolehlivější, shrnul Kedmi ....

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

57 komentářů :

 1. No a Čína by to měla co nejdřív udělat stejně jsou pro usa 2 cíl.

  OdpovědětSmazat
 2. Velkohubý gesta uASSackejm Dohadům jsou,otevřeně si na Rusko a Činu nedovolí...obě země by ho hnaly svinským krokem na dno Mariánských příkopu!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Donaldům...pardon

   Smazat
  2. 22:14 vy jste s tím uASS úplný kretén.

   Smazat
  3. 22:27
   A ty seš nekorunovanej vůl i bez uASS hovad,havlotrotle!

   Smazat
 3. Amerika i její Západní partneři vyhlásili, že oblast Arktiky Rusku nepřináleží, jelikož případ šelfu byl už dávno projednán v OSN a OSN už dávno rozhodlo. Šelf je ve statusu mezinárodního teritoria a musí být k němu přístup pro všechny, třeba i pro Nigérii, když se jí zachce těžit. Což jí jde mnohem lépe než Rusku, protože Nigérie spolu s Francií vyvinula i unikátní technologii těžby z podobných vod.

  USA i Západ již deklarovali, že o dané území mají eminentní zájem a že tam budou těžit. V těchto chvílích vzniká konsorcium těžebních firem, které budou zaštítěny NATO. Do oblasti směřuje flotila US ponorek a dalších pravidel USA, Francie, Británie, Dánska, Norska, Holandska, Austrálie, Kanady a po novém i Japonska a Jižní Koreje.

  To není všechno. Do OSN se chystá materiál o arktických hranicích Ruské Federace, jelikož jsou jednoznačné pochyby o linii hranic. Stejně tak Rusko nebude moct disponovat severomořskou trasou, která tak spadne pod mandát OSN. Rusko v podstatě nemá mořskou hranici se Severním ledovým oceánem a jsou jednoznačné pochyby i o vlastnictví tamního území, které patří domorodému obyvatelstvu. Ti jsou připraveni vyhlásit nezávislost na Moskvě, s níž nemají absolutně nic společného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:25
   Ty seš tak geniátální od přirození nebo až po zásahu Blbičokem v knihovně udavače Havla???!!!☺☺

   Smazat
  2. Tak pravil blb 22.25.

   Smazat
  3. Vyvraťte to!

   Smazat
  4. 22:37 Lži nikdo nebude vyvracet, doložte svá tvrzení aspoň jedním odkazem, jinak jsou to jen kecy.

   Smazat
  5. OSN nechválilo útok na Sýrii, přesto ho USA provedli. Když se jim něco nehodí, tak řeknou naše národní zájmy jsou nadřazené OSN (už to řekli mnohokrát). Jenže USA už nejsou hegemonem, ale umírající kobylou a všem pro smích. Jistě ještě se jim patří velká část světových medií a tak budou oblbovat a kecat blbosti ještě dlouho.

   A OSN v současnosti se nic nerozhoduje, ale je to alespoň jednací stůl. Až bude OSN oproštěno od vlivu USA a může se stát právní institucí na řešení sporů mezi národy.

   Smazat
  6. Pokud ma R.F. vojenske sily trvale dislokovane v Arktide, tezko se da vymahat nejaky "mezinarodni status" techto uzemi/vod. Receno slovy klasika: "Muze se vam to nelibit, muzete protestovat, ale to je asi tak jedine, co s tim muzete delat". Jednoduse i US se budou muset smirit s tim, ze stejne jako anektovali Kalifornii, R.F. anektuje artkticke oblasti. V mezinarodnim pravu totiz plati pravo jedine, pravo "vetsiho klacku".

   Smazat
  7. Jeste doplnim, US firmy spolupracovaly s Rosneftem na projektech tezby v irktickych shelfech. Musely toho nechat, protoze po osvobozeni Krymu od nacistickych okupantu :-) musely uvalit na R.F. t.zv. sankce. Tim vyprsely zavazky vyplyvajici ze smluv a jedinym subjektem, ktery smi dal provadet pruzkum a tezbu v danych oblastech je dnes Rosneft. Toz tak to na tem svete chodi. ;-)

   Smazat
  8. Američanům proti srsti: Trojlístek Rusku umožní pohlídat nezměrné arktické bohatství (FOTO)

   Stačí si přečíst tento článek z dubna 2017 na NR

   Smazat
  9. Jenom malé podotknutí k tomu mezinárodnímu právu: arktický šelf, který obsadili a exploatují Rusové patří podle mezinárodního práva Ruské federaci, stejně jako šelf naproti přes pól patří Kanadě, šel u Aljašky patří USA a kus šelfu patří i Norsku.

   Leo

   Smazat
  10. Degeneráte z incestu počatý, máš vývod tlustého střeva do evidentně prázdné dutiny lebeční. Proto bliješ takové sračky.

   Smazat
  11. Spíše Aljaška nenáleží USA !!!,ale není všem dnům konec.....

   Smazat
  12. Anonymní4. května 2018 15:52

   Promiňte odpověď pro Kokotka, již mi ji u článku o jaderných zbraních v Izraeli 2x smazaly? Rád bych, aby si ji přečetl! Dík.
   _______________________________________________

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
   Anonymní 4. května 2018 13:48
   22:56

   Budu hledat na netu, najdu-li název ihned ho sem dodám v ten moment uvedení jsem bohužel zaregistroval, pouze že jde o německý dokumentární film na závěr v titulcích.

   Ještě doplním, že na tuto podivně uloženou továrnu, kterou stavěli v tajnosti francouzi s izraelci. Přišli američané ze satelitních snímků, když si porovnali identickou stavbu na výrobu AB postavenou ve Francii.

   A udělali kolem tohoto tichý diplomatický humbuk. Oni nechtěli, aby Izrael vlastnila sama AB, protože ji slíbili svojí jadernou ochranu!

   Pro kokotko, to že se státy co jste vyjmenoval, nedokázali domluvit je asi věcí USA a SSSR (zóny vlivu)?
   A k mojí otázce, tají se to zřejmě právě ohledně legitimity vlastnění AB, ohledně těch zemí, co jste uvedl a dalších. Je zde patrné pokrytectví všech zůčastněných, včetně MAAE i OSN atd..

   Říká se že: "Politika je svinstvo"!?

   A z našich volených politiků, je mi pouze blivno! Zdejší osazenstvo jsem pouze ze solidarity informoval, včetně Vás.

   Zdraví Ramón

   Ps. Pozor, již mi po druhé nevulgární odpověď pro Vás smázli, šmejdi! Koukněte porovnejte množství vložených časů???
   Mám ji zálohovanou! Srabi cenzorský!

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   Smazat
  13. 22:25 Odpovím vám slovy Stalina při vyjednávání, komu po válce připadne jakési území: "Máme tam 50 divizí. A kolik jich tam máte vy?"

   Smazat
 4. 22:37
  Lžiangláni se ZA LHANÍ O IRÁKU DODNEŠKA NEOMLUVILI,TAKŽE JIM NIKDO NORMÁLNÍ NEVĚŘÍ ANI NÁHODOU!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. 1:35
  Nech si toho ZRZAVÝHO TUPANA S DRŽKOU TVARU ROZVAŘENÝ TLAČENKY VYTETOVAT NA VOHON....BUDEŠ MÍT DVA VOCASY V JEDNOM,CHCÍPÁKU SMRADLAVEJ!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu návrhu jsem se smál dvě minuty. Když už nic, tak alespoň srandy kopec.

   Smazat
  2. 6:42
   Joooo,smích je zdraví prospěšný!!!☺

   Smazat
  3. Lží v politice je tolik, že už nikdo nepozná, kdy politik lže či nedej Bože mluví pravdu. Když Babiš, Stropnický či Šlechtová tvrdili, že se Novičok v ČR nevyráběl. A on se vyráběl dokonce minulý rok. Pak byl údajně zničen. Pátral bych, zda ho někdo v Anglii nezpeněžil. Pak si prolhané vlády ČR mám vážit? Ne!!!!

   Smazat
  4. Zrzavýho kripla na vohonu to v neziskovkách ještě nemaj, ale až dostanou rozkaz, tak to s radostí udělaj.

   Smazat
 6. !:35 - MUGABE TY PRASE PERVERZNI !
  Kde je prispevek 1:35 ?
  Ty trpis samomluvou ?

  OdpovědětSmazat
 7. 7:49
  Mugabe byl proti tomu zrzavýmu,tupýmu celosvětově vysmívanýmu kurevníkovi PAN PREZIDENT!!!!!!!
  A teď zdechni ty smradlavý tupý LEJNO!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 8. 8:00 - Mugabe, ty opicaku, ty zacinas byt krveziznivy !
  Co jsi pozral ke snidani ? Potkana ?

  MATZO BALL polevka te uklidni. Tvuj chief ji ma kazdy den a proto je uspesny ! A rika za tvymi zady , ze jsi VRTAK ! Nemehlo ! A preplaceny flasinetar !

  OdpovědětSmazat
 9. 8:38
  Ty HOVNE jednozávitovej,kolikrát ti ty potrate zdegenerovaný opičí kurvy musím opakovat,že Mugabe byl proti tomu zrzavýmu,tupýmu celosvětově vysmívanýmu kurevníkovi PAN PREZIDENT?!!!!☺☺☺☺
  Seš schopnost s j ty uASSackej kokote chápat jednoduchý věty nebo umíš jen blbě vybarvit omalovánky a vydávat je za obraz od Dürera??!!!!☺☺

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Představa o otevření severní cesty z Ruska do Evropy je z 90% mimo mísu. Po závěru globálního oteplení došlo k nárůstu objemu arktického ledu a severozápadní cesta z Labradoru na Aljašku se loni vůbec neotevřela. Astrofyzici jednotně předpovídají dlouhodobý pokles sluneční aktivity s příslušným poklesem teplot. Napovídá to i letošní extrémě dlouhá zima a sníh v Kanadě, ve středozápadních státech USA a v okolí Velkých jezer. Důsledkem je zpoždění zemědělských prací o měsíc a pravděpodobně citelné ztráty. jogín

  OdpovědětSmazat
 12. 13:26 - to uz opakujes po treti ! Prijd s necim jinym !
  Zacinas byt nudny flasinetari !
  (A mas narudlou prdel. Radosta o tom slozi basnicku a ja budu slzet smichem.)

  OdpovědětSmazat
 13. 13:40
  Na bezmozka donekonečna opakující splašky a lejna o zrzavým,tupým,kurevníkovi to stačí....jelikož JSI TĚŽCE MENTÁLNĚ RETARDOVANEJ,TAK NEMÁ SMYSL PSÁT NĚCO EXTRA,NECHÁPEŠ STEJNĚ VŮBEC NIC!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺
  Ale v uASSackým ráji si zapadnul mezi TY DUTOLEBY SKVĚLE!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 14. 13:23 - samozrejme, ze to tak je, jak to popisujete ! My o tom mluvime i zde na Floride, kde je stale teplo.

  Zde (na N.R.) je hodne lidi, kteri kdyz neco nevi, tak si to vymysli podle svych predstav a vydavaji to za realitu.
  Mistni IDIOT Mugabe, ten vi vse podle svych predstav. Od indianskych valek, po E. Hoovra a az po moje "bydliste" na Vysocanech.
  Ale sranda musi bejt ! Tak at se projevuje.

  OdpovědětSmazat
 15. Milí kluci i důchodci,kdybyste místo vymýšlení nadávek, zaměstnali mozek přemýšlením,prospělo by to jak vám,tak i planetě.Představte si tu iluzi,že by se mocnosti dohodly, přestaly válčit i zbrojit, Rusko by poskytlo suroviny, USA technologie, Čína pracovitost, Afrika alespoň poušť (jako ideální místo pro solární panely) a Evropa své univerzity. Vím, je to utopie,ale zbohatli by všichni.Skončily by debaty o placeném zdravotnictví, školství, nechyběly by zdroje na vědu a důchody... Možná by se i přestalo krást, protože by nebylo proč. Vono by to šlo, a začátek všeho je v tom, že někdo je rád, když se lidi i státy nenávidí a záměrně je rozeštvává a jsou tak lépe ovladatelný a dá jít se tak lehce ji zblbnout a okrádat. Stačí si přečíst zdejší názory a snad pochopíte, proč vám to píšu. Dopředu prosím, nenadávejte mi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:25 Jistě, to všechno by šlo. Jen by nesměl světem vládnout kapitalismus, založený na vykořisťování jednotlivců i států.

   Smazat
  2. 14:25 Tahle čiročirá utopie by určitě nefungovala a už vůbec by na ni nezbohatli všichni. A to z mnoha důvodů. Skoro si myslím, že je to pro všechny dobře, že se nic podobného nechystá.

   Smazat
 16. 14:25
  Drahý pisateli,jste na omylu....přemřelo je POUZE Hovnolulan,já ještě URČITĚ ANI NÁHODOU!!!!☺☺☺
  Přeji pěkný den.

  OdpovědětSmazat
 17. 15:27- zde zmizely moje prispevky !
  ty HNUSE - Mugabe ! Ty zbabelce, ktery se neumi ani dobre hadat, ty to mas MOOOOC dobre zarizene !
  Zavres hubu opozici s cenzorem a tim mas posledni slovo.
  Strasna nesperavedlnost ! Diskriminace pravdy !
  Sabotaz pravdivych informaci.
  HANBA vam vy postizeni trpaslici !

  OdpovědětSmazat
 18. Mugabe ty primitivni hovno z potkana, nejsi ty nahodou sam CENZOR ?

  OdpovědětSmazat
 19. 17:41 17:41
  Tak znovu ty TĚŽCE MENTÁLNĚ RETARDOVANEJ LEJNOSRKU:Mugabe byl proti tomu zrzavýmu,tupýmu celosvětově vysmívanýmu kurevníkovi PAN PREZIDENT!!!!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
  A to ZRZAVÝHO TUPANA S DRŽKOU TVARU ROZVAŘENÝ TLAČENKY SI NEVH VYTETOVAT NA OHON.....BUDEŠ MÍT DVA VOCASY,ZDECHLINO!!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 20. 14.25 , Ruske suroviny jsou na prodej , ale juesej si
  tak to predstavuje tak , jak jiz jsme zazili i u nas , ze nejprve polozi domaci spolecnosti a pak budou sami prodavat Ruske suroviny svetu...dobre vymysleno ! Ale v Rusku to tak nepujde !

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 26. Radosto,Radosto dnes jsi začal plnit plán práce brzy, čtenáři ještě spinkájí,

  OdpovědětSmazat
 27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Noční šichta? Sloužíte jen tady nebo toho stíháte víc? Je to dost jednotvárné a upocené, co předvádíte, nemyslíte?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 28. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 29. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 31. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 4. května 11:01.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 32. Proč Velebná Matka Příroda pomáhá Velikému Rusku a ničí Euroameriku?

  Protože se u Ní za Veliké Rusko přimlouvá Její jediný Syn, Nesmrtelný Lenin.
  Ano, Nesmrtelný Lenin je, prostě JE, jediným Synem Velebné Matky Přírody (dále jen „VMP“).
  Tato leninská pravda se vám nemusí líbit, můžete s ní dokonce i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s ní naděláte.

  V nedávné minulosti jsme byli rozhořčenými svědky BRUTÁLNÍ snahy Západu o zastírání skutečnosti: Euroameričani, naši dědiční nepřátelé, sprostě tvrdili, že Nesmrtelný Lenin se v Rusku narodil „náhodou“. Že prý Největší člověk v historii Vesmíru se mohl narodit i jinde (rozuměj: Na Západě).
  Je to samozřejmě sprostá lež: VMP si Rusko vyvolila JIŽ DÁVNO, pro zrození svého jediného Syna, pro VŘSR.
  Považte, soudruzi a товарищи: Kde jinde než právě v Rusku, v lůně nejdokonalejšího národa v celém Vesmíru, by se mohl narodit Spasitel proletariátu?! Kde jinde by mohlo dojít k VŘSR, završení vývoje lidského rodu?!
  No tak vidíte.

  Nyní, jak všichni dobře víte, Nesmrtelný Lenin spí na Rudém náměstí, na Velký rudý kolaps trpělivě čeká. Na svoji rodnou zem samozřejmě nezapomíná; jak by také mohl, že.
  Proto se se svou Matkou, VMP, denně сове́тует o dalším postupu, o dalších krocích v boji za osvobození planety od kapitalismu a demokracie.

  Ano, tzv. globální oteplení není, opakuji, NENÍ způsobeno lidmi, jak správě říká náš národní Vůdce Václav Klaus starší, duchem však stále mladší a mladší.
  Ano, tzv. globální oteplení je dílem VMP, jak dokazuje i článek soudruha Артёмa Колчинa: Po sovětu se svým Synem VMP rozpustila led v Severním ledovém oceánu (zanedlouho Veliký Putin zavelí kartografům k přejmenování této vodní plochy na Severní BEZLEDOVÝ oceán).
  A Euroameričani oněměli hrůzou: Poznali, že jejich tzv. Bůh proti VMP nezmůže nic, pranic.

  Od nynějška tedy Veliké Rusko bude vyvážet svůj plyn a svoji ropu do Čínské lidové republiky přímo po moři, bez nutnosti stavět plynovody a ropovody přes sibiřské pláně, přes tající permafrost a vybuchující zeminu.
  A to se vyplatí, jak říká kuchař Láďa Hruška-Kůžička.

  Písnička mladých budovatelů

  Chlapci a děvčata, vpřed
  stavíme si nový svět
  jeden - ten má malou sílu,
  proto všichni ruce k dílu
  stavíme si nový svět,
  chlapci a děvčata, vpřed!

  Rozsvítíme slunce štěstí
  pro každého bude hřát
  poručíme větru, dešti,
  kdy má pršet a kdy vát.

  Proměníme celou zemi
  v rudých květů záplavu
  dokážem to všichni s všemi
  od východu k západu!


  (Václav „Rumcajs“ Čtvrtek, 1955)

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.