Reklama

pátek 11. května 2018

Lee Camp na Truthdig: Vím, kdo bude dalším terčem americké invaze!

Lee Camp a - kou -
11.5.2018 Truthdig a PrvníZprávy
Všechny války, na nichž se podílejí USA v posledních letech, mají jedno společné - v zemi, která se stala cílem invaze, se pokoušeli opustit dolar, napsal satirický autor a moderátor na RT America Lee Camp ve svém sloupku pro Truthdig.„Na konci tohoto článku bude jasné, do jaké země USA příště vtrhnou a rozvalí ji. Nebo alespoň pochopíme, do jaké země se příště náš vojensko-zpravodajsko-průmyslový komplex pokusí provést invazi,“ slibil Lee Camp ve svém sloupku v Truthdig.

Snad každý chce vědět, proč Amerika dělá to, co dělá. Ne Američané, ale samotný stát - koneckonců, je obecně uznáváno, že by za činností takové struktury měl být nějaký smysl. Ale většina lidí si uvědomuje, že důvody a ospravedlnění, které jsou obvykle uváděny ve zprávách, jsou „naprostý nesmysl", tvrdí autor článku.

Teď všichni víme, že americká invaze do Iráku neměla nic společného se zbraněmi hromadného ničení a rozklad Libye nesledoval dosažení cíle „zastavit špatného člověka“. Pokud se někdo rozhodne i povrchně přezkoumat stávající plány diktátorů po celém světě, je zřejmé, že USA nejsou příliš znepokojeny, jsou-li to jsou zlí lidé, nebo ne, zda zabíjejí lidi nebo hezky skládají kamínky ve své zahradě. Ve skutečnosti, jak zdůrazňuje Lee Camp, Spojené státy poskytují vojenskou podporu 70% světových diktátorů.

Pokud však nevěříte oficiálně uvedeným důvodům, pak proč ve skutečnosti USA napadají jiné země? Samozřejmě je v sázce ropa a další cenné zdroje. Ale jak ukázaly všechny nedávné války, jichž se Washington účastnil, je tu ještě něco jiného.

Uvádí se, že krátce před válkou v Iráku, v říjnu 2000 Bagdád hovořil o odmítnutí dolaru, „nepřátelské měny“, a o přechodu na euro. Ano, jeden příklad ještě nic neříká, ale existují další. Jakmile Libye vyzvala arabské a africké země, aby nahradily dolar novým zlatým dinárem, USA zvedly a s pomocí NATO napadly Libyi.

„Pravděpodobně si teď myslíte: „Ale Lee, ta teorie je absurdní. Jestli cílem těchto invazí byly skutečně finance, tak by, při přijetí pomoci od NATO a Spojených států, libyjští rebelové spustili nový bankovní systém po svržení Kaddáfího,“ uvedl autor. A tak ji představili a dokonce ani nečekali až do konce války, ani nedokázali zformovat vládu, ale udělali si čas a vytvořili vlastní centrální banku.

Bývalý velitel sil NATO generál Wesley Clark řekl již v roce 2002 v Pentagonu, že se USA chystají „vypořádat se sedmi zeměmi v průběhu příštích pěti let“, které začínaly Irákem, pak Sýrií a Libyí, Somálskem, Súdánem, a konečně Íránem. A mnohé z toho se skutečně stalo, upozornil Lee Camp. Seznam se dokonce obohatil o nové země - například Jemen, „z větší části jen proto, aby to potěšilo Saúdskou Arábii".

Vox: Trump vytvořil další krizi na Středním východě!

„Zdá se, že naše vláda/média jsou znepokojeny osudem pouze syrských dětí (to dává důvody pro změnu režimu). A absolutně kašlem na děti v Jemenu, Iráku, Afghánistánu, Palestině, Severní Koreji, Somálsku, Flintu (v Michiganu), v Baltimore, na děti původních Američanů, Portorikánců, Na'vi ... Počkejte, zdá se, že to už je z filmu „Avatar“. Nebylo to skutečné? Moje vzpomínky a filmy ve 3D se již začínají zamotávat," ironizuje autor.

Obecně platí, že podstata je jasná: je to všechno o penězích. A Sýrie, která provedla převod státních plateb v roce 2006 z dolaru na euro, také zapadá do tohoto trendu. Nebo Pákistán, který byl v lednu odhodlán opustit dolar v obchodních vztazích s Čínou. Ve stejný den Spojené státy zařadily zemi ke státům, kde je porušována svoboda náboženství. Je to svoboda posvátné víry Washingtonu v hotovost, poznamenal satirik.

A tady zůstává hlavní otázka: kdo je další? Perspektivním kandidátem vypadá Írán, který minulý týden schválil přechod z dolaru na euro v mezinárodních transakcích. Tento týden se americký vojensko-průmyslový komplex, mainstreamová média a Izrael shromáždili a chystají se prohlásit, že Írán lže o jaderném vývoji.

Jediná příjemná věc ve všech je, jak předvídatelná je americká státní mašinérie. Nyní začnou vlivná média aktivně vypouštět zprávy o tom, jak Teherán působí coby „sponzor terorismu" a pracuje na vytvoření jaderných zbraní. Někteří již posunuli Írán na vedoucí pozici v seznamu zemí podporujících teroristy. Pravda, tento seznam neobsahuje stát, který vytvořil zbraň, což výrazně posílilo bojovou schopnost IS, stát, který denně shazuje stovky bomb na Středním východě. Samozřejmě je řeč o Spojených státech. Jejich bomby nic hrozného nedělají, jsou to samozřejmě „bomby štěstí".

Camp v závěru nabádá své čtenáře, aby nepodléhali lžím hlavních amerických médií, které se snaží vytvořit podporu veřejného mínění pro novou válku s Íránem, v níž zemřou nevinní lidé.

„V této hře jsme jen pěšáci. Ale poslední věc, kterou vládnoucí elita chce, je, aby pěšáci kladli otázky ohledně oficiální pozice," ukončil Lee Camp.


- - -


17 komentářů :

 1. Otázkou je, zda USA "na to budou mít..."

  V.V.Pjakin 8.1.2018:
  "Tomu neporozumíme, jestliže nebudeme vědět, že se má podle plánu globálního prediktoru Írán stát alternativním centrem koncentrace řízení, kam se má přesunout euroasijský blok.
  Euroatlantický se přesouvá do Číny a euroasijský do Íránu. Jestliže tohle nebereme do úvahy, jestliže globální politika není součástí okruhu našich pojmů, tak se v těch událostech nemůžeme vyznat."

  "USA si vytvořily nástroj mezinárodního nátlaku, nástroj mezinárodního terorismu – ISIL, který je nepravidelnou armádou USA. A tato nepravidelná armáda USA měla vyřešit problém nastolení řízení ze strany Íránu uvnitř islámského regionu. A jakým způsobem? Írán měl rozdrtit ISIL. Jenže předtím měl ISIL rozmetat všechny státní instituty všech států a v první řadě Sýrii. Potom by Írán porazil ISIL, který by začal ustupovat přes střední Asii, takže by smetl i středoasijské republiky a vyvolal by tak občanskou válku na ruském území. To byl plán státní elity, tedy přesněji globální elity USA, a globální elity všeobecně, globálního prediktoru. Jenže státní elita USA to nepochopila a tak hrála svoji roli do konce.

  Ve výsledku se íránská armáda střetla s gigantickým, předem nedomluveným, odporem ze strany ISIL. A íránská armáda, a přesněji Íránské revoluční gardy nebo-li Armáda strážců islámské revoluce (ASIR), je organizovaná zcela analogicky jednotkám SS. Dokonce ani systém jejich hodností není armádní, ale plně se shoduje s tím esesáckým. Takže byla vyslána ASIR, která bojovala, jenže bezúspěšně. Podle různých údajů, které jsou někde vyšší, někde nižší, ale v průměru v těch bojích zahynulo asi 15 generálů. A výsledky? Ty byly směšné. A navíc měl v nejbližší době padnout Asad. To by znamenalo pro Írán úplný debakl a nemohlo by z něho být zformováno centrum koncentrace řízení. Kdo mohl pomoci ten problém vyřešit? Jedině Putin.

  Ten nám navrhl vyřešit ten úkol, protože ISIL bylo zapotřebí zlikvidovat už tam, na syrském území, aby se nedostal až k nám. "Dobrá, tak ho zlikvidujte, ale postaráte se, aby Írán…" Jenže to nebylo součástí dohody. Putin nikdy neuzavírá takové dohody, jen plní závazky, které na sebe vzal. Ale nehlasně měl Írán v tomto regionu převzít vedoucí úlohu. O to se všichni snažili.

  Možnosti íránské armády jsou..., no jak bych to formuloval, pochybné, což naznačuje i osmiletá válka mezi Irákem a Íránem. Aby se Írán dokázal stát centrem koncentrace řízení, smetly západní státy rukama USA a jejich koalice Saddáma Husajna a zlikvidovaly jeho armádu v rámci formování centra koncentrace řízení v Íránu. Smetly je a Írán viděl tyto dohody, vidí, jak z něj pěstují centrum koncentrace řízení, obzvláště v době Ahmadínežáda. Vše se pohybovalo tímto směrem a najednou státní elita USA řekla: „Ne! USA nade vše. Amerika má své zájmy, bude bojovat, my máme v tomto regionu své vlastní zájmy.“ Tedy ty, které do té doby plnila americká státní elita. A ISIL začal s íránskou armádou opravdu bojovat, nic nemarkýroval, nešel jim na ruku. A globalisté chápali, že ani Hizballách, ani syrská armáda, ani íránská armáda nebudou mít dost zdrojů, aby ISIL porazily."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 2. Pákistán je v klidu, má jaderné zbraně.

  OdpovědětSmazat
 3. Nechápu jak někdo muže opisovat toho kremelského lháře PJAKINA.tomu muže věřit jen naprostý BLB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak,naprostý blb mu nevěří.

   Smazat
  2. Jiní zase nechápou, proč když nemáte jako diskutující argumenty, stáváte se hulvátem.

   Smazat
  3. 16:54 - Právě proto, že nic nechápeš jsi excelentní BLB na n-tu! Už to chápeš, BLBE?!

   Smazat
  4. Všimněte si laskavě, že první urážka plodí hned další. Není lepší hned tu první smazat? Urážky autorů i editorů sem nepatří. a Nové republice chceme vést věcnou diskuzi.

   Smazat
  5. Cenzura vzdy brani vecne duskuzi

   Smazat
  6. ZMLKNI RETARDOVANÁ TRANSKO!

   Smazat
  7. 8:02 neumis mluvit?

   Smazat
  8. 8:02 tebe, hlupaku, cenzor nemaze
   Prestoze jsi hnup a nula
   Takze i to bude projednano v pripadu proti Dvorakovi a jeho pohunkum

   Smazat
 4. Kdo ještě nevěří, že "NIKDO" je každý, kdo nemá JADERNÉ ZBRANĚ A NOSIČE, ....?

  OdpovědětSmazat
 5. 16.52 , a ty moudry , kde beres informace , kdyz vis ze Pjakin je lhar ? Jestli chces znat nepritele mel bys ho poznat a poslouchat . Tohle je proruska stranka tak vypadni havlokavarnik ! Spina juesej !

  OdpovědětSmazat
 6. Ale už padla kosa na kámen na Rusko a Čínu si nedovolí.

  OdpovědětSmazat
 7. w.clark (neni jeho puvodni jmeno ) je zid ,toto nerikal v r 2002 ale pri kandidovani za democraty na presidenta pri intervievu pro public radio s zidovkou ktera je zavila democratka Onen hrdina malem zavinil 3 svetovou valku neb vydal rozkazy k napadeni Rusu v Jugoslavii a musel byt odvolan z funkce velitele NATO presidentem USA .Vyzvanil to vse proto aby se zviditelnil ,ale opak byl pravdou ,kecal proti elite Wolfovitzu Perlu a zrud ktere ty valky delaji na bezicim pasu ,kazdy rok bez ohledu na partaj,a prakticky se vyridil . A pozor vsechny valky USA v historii udeali democrati prospikovani zidem ktery ve svem zajmu vse to zlo dela

  OdpovědětSmazat
 8. Íránu nezbude nic jiného, než mít jaderné zbraně. Jak to bude s KLDR? Prostě se nedohodnou.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.