Reklama

neděle 27. května 2018

Lidé zvláštního ražení

Jiří Jírovec
27. 5. 2018
Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější. George Orwell.
My lidé jsme si všichni si rovni. Správné pravidlo ale musí mít výjimky, jinak by to byl boží zákon. My civilizovaní tedy stojíme nad negry, kozomrdy, rákosníky, čmoudy, bezdomovci, cikány a rozvraceči našich hodnot, které známe pod kolektivním jménem migranti. V poslední době se nad nás vyšvihla kasta nedotknutelných. Nemá nic společného s indickou kastou, která se hrabe ve sračkách nebo jinak prekérně živí. Nová kasta se rovněž hrabe ve všem možném. Její práce občas smrdí, ale nedotknutelnost je záminkou pro ochranu živobytí. Přisvojila si takměř božské právo na nakládání s pravdou. Přesněji s informacemi.


Ne snad, že by tihle novináři jen lhali, to ne, ale vždy si nechávají zbytek na příště, aby byla obživa. Jsou stále na stopě čemusi monstrózně špatnému, a slibují, že pokračování bude příště.

Jsou neodbytní, ale troufnou si jen na někoho. Čtenář si možná vybaví "minidetektivky" týkající se podnikání českého velkokapitalisty. Podívejte se na něj, oligarchu bezcitného. Některé podnikatele donutil až k pláči, ne-li k sebevraždě.

Provokují bývalého hejtmana. Cpou mu mikrofon pod nos, aby ztratil nervy a ohnal se pěstí. Chtějí a potřebují, aby to udělal, aby mohli vykřikovat o tom, že bity nejen naše děti a teď už i oni, předvoj společnosti.

Jejich činnost ale má trhlinu. Kdyby jim šlo o pravdu a odstranění neřádu, museli by otevřeně odsoudit kapitalismus a šejdíře, kteří kradou daleko víc než vybrané oběti. Udělat to nemohou, protože nezpívají svou vlastní píseň.

Před nedávnem se na Lvech bouřilo za svobodu medií. Chtělo by se věřit, že šlo o princip a ne o ochranu penězovodů z pokladny ČT.

Bojovníci za nezávislost novinářů se nezmohli na slovo protestu, když českého novináře nevpustili za brány kyjevského letiště. Chtěl psát (jak jinak než nezávisle) o Ukrajině.

Protesty se ovšem ozvaly, když slovenská policie požádala českou novinářku o zpřístupnění mobilu. Mohou na něm totiž být informace, potřebné k objasnění vraždy Jána Kuciaka. Třeba to, co jí řekl o lidech, kteří ho kontaktovali. Podle medií to přece byla ona, která Kuciaka získala pro analýzu Panama Papers. Měla tedy k němu blízko.

Obrana proti policejní zvůli se jmenuje ochrana zdrojů. Jestlipak Češi protestovali, když byl novinář Andrew Gilligan, přinucen prozradit, že jeho zdroj, který znevěrohodnil tvrzení britské vlády o ZHN v Iráku, se jmenoval Dr. David Kelly. Tenkrát šlo o podvod Blairovy vlády, která vyfešákovala zprávu o ZHN, aby vytvořila potřebnou atmosféru pro válku v Iráku. Kelly prý spáchal sebevraždu a Lord Hutton, jehož komise potvrdila potřebnou verzi, utajil detaily na dalších 70 let. Prý s ohledem na pozůstalé.

V souvislosti s jednáním české novinářky se nabízí řada otázek:

- Komu patří inforrmace, které investigativní novinář shromažďuje? Ve vědě to je jasné, data vlastní zaměstnavatel. Ten může ve vlastním zájmu povolit jejich zveřejnění.

- Občan je podle § 367 a § 368 trestního zákoníku povinen oznámit přípravu nebo páchání trestného činu nebo skutečnost, že trestný čin byl spáchán. 

Je novinář zbaven této povinnosti? Má snad privilegium kléru, který je vázán zpovědním tajemstvím? To je taky pěkně vypečené pravidlo.

- Musí být investigativní novinář neutrální (pracovat systémem "padni komu padni") nebo se prodává na trhu práce?

- Jménem nezmíněná novinářka založila organizaci, která má neprůhledné financování. Podle výroční zprávy za rok 2016 nemá žádné zaměstnance a tudíž ani náklady na ně. V textu je jen krátká zmínka o spolupráci s Bakalovou nadací. Za co jezdí po světě a učí jak dělat investigativní žurnalistiku?

- Lze jednu skupinu investigativních novinářů podrobit nezávislému zkoumání jinou skupinou investigativců? Nebo by to bylo napadání její nezávislosti?

Z výroční zprávy zmíněné investigativní organizace stojí za zmínku tato pasáž o Panama Papers:

"Jen Česka se týkalo přibližně 250 000 dokumentů. Další tisíce dokumentů, které se sice na první pohled Česka netýkají, ale při bližším prozkoumání korelují s tím, co se v Česku odehrávalo, spadají pod švýcarské a lucemburské pobočky Mossack Fonseca.

Takzvané české dokumenty z Panama Papers neodhalily žádný větší skandál. Česká pobočka Mossack Fonseca totiž měla inteligentní a zároveň velmi paranoidní vedení, což mělo na informace, které se daly v dokumentech objevit, dost zásadní dopad. A pro nás jako český tým novinářů to znamenalo zeď.

Pavel Petrovič, jeden ze zakladatelů české pobočky Mossack Fonseca, totiž nevěřil, že by panamské ústředí bylo schopné ochránit data před únikem, a tak se rozhodl, že žádná data do centrálního systému i přes mnohé urgence nenasdílí."

Stačí jeden podezíravý člověk a investigativní práce v zájmu Česka je v hajzlu.
Co tato "Obecně prospěšná společnost" Česku přináší? Troufne si zkoumat kauzu OKD a s ní spojené zašantročené byty, nebo byty ČEZu? Nebo menší ryby, třeba lichváře a obchodníky s chudobou, politiky neschopné řešit problém bezdomovectví a dostupnost bydlení.

To by byly pro Česko důležitější věci než toto pozorování z Kuby (citováno z výroční zprávy pro rok 2016): "Kubánští playboyové si do vlasů místo brilantiny dávali olej, který na prudkém karibském slunci neskutečně smrděl."

Pikal to má pořád špatně

Pirát Pikal připustil, že toho o kultuře moc neví. Omluvil se na sociálních sítích za to, že ve Sněmovně zvedl ruku pro Karla Sýse ze seznamu navrženců pro státní vyznamenání.

Nikdo mu nic neporadil, a tak se pomýlil. Není divu je ještě mlád a starou dobu nezažil.

Napřed zvedl ruku a pak se teprve dozvěděl, že Sýs byl jmenován Zasloužilým umělcem presidentem Husákem. Co na tom, že zmíněný titul udělovala vláda, jejímž předsedou byl v inkriminované době (jaro 1989) Ladislav Adamec.

Je pravda, že Pikal může o Sýsovi sotva vědět, protože Svaz československých spisovatelů byl po sametu očistěn a ponechán v rukou těch, kteří spolu mluví.

Čistka byla provedena v rámci vytvoření nové organizace, tedy "Obce českých spisovatelů". Tím se spisovatelé nejen odtrhli od své komunistické minulosti (většina těch významnějších v KSČ byla), ale i od společnosti.

Zchudli, holoubkové, roh hojnosti, kdy se psaním dalo uživit je pryč stejně jako padesétitisícové náklady knih a fronty před knihkupectvími. Literární fond skoro vyschnul a dobříšský zámek byl opatřen zámkem, k němuž nedostali klíč.

Členem Obce se lze stát pouze na základě prokazatelné literární činnosti. Tak praví stanovy. Ty ovšem zatajují požadavek překabátění. Karel Sýs se literárně činil (https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Sýs), ale na převlečení mu nevybyl čas.

Vyakčnění spisovatelé vytvořili "Unii českých spisovatelů", které předsedá právě Karel Sýs. Ta je tak málo známa, že když se mladí rozhodli odtrhnout od "Obce" navrhli jméno Sýsovy unie. Když ke svému úžasu zjistili, že je obsazeno, vytvořili v roce 2014 "Asociaci spisovatelů".

Vlasta Chramostová dostala titul Zasloužilé umělkyně od vlády komunisty Josefa Lenárta. To bylo v roce 1965. Komunistický titul pro významnou herečku nepochybně propagandisticky oslaboval "hnus a destrukci" té doby, ale nezabránil Havlovi (který o kultuře věděl přece jenom víc než Pikal), aby Chramostové nedal v roce 1998 Řád TGM III třídy.

Ono záleží na tom, jaký metr se kdy vytáhne.

32 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. O globálním prediktoru:

   https://www.youtube.com/watch?v=4YXx3GFOYto&t=12s

   Ekonomist 2018 -

   https://www.youtube.com/watch?v=lETL-sx6SWY

   https://www.youtube.com/watch?v=lHI1Yu_hcIc


   Smazat
  2. Daňové ráje už si na české firmy zvykly!

   Praha - Každá třicátá firma, která podniká v České republice, má sídlo v daňovém ráji. Jen během letošních tří čtvrtletí své podnikatelské sídlo změnilo dalších 280 firem. Vůbec nejvíce jich míří do Spojených států a na Kypr, jak vyplývá ze statistiky České kapitálové informační agentury (ČEKIA).

   Do zahraničí odcházejí i hazardní firmy

   Podle Aleny Seoud dochází v souvislosti se změnou legislativy také k odchodu společností, které se pohybují v oblasti hazardu. Hazardní firmy míří nejčastěji na Maltu.

   Kde sídlí třeba i majitel Equa Bank nebo společnosti CS Cargo. Kit digital si zase vybrala Spojené arabské emiráty.

   Nižší daňové sazby a stabilní podnikatelské prostředí jsou zase lákadlem pro velké finanční skupiny, třeba Kellnerova PPF sídlí v Nizozemsku.

   KKCG nebo J&T pro změnu na Kypru. Tam podnikatelé zaplatí na dani jen 10 procent, tedy asi polovinu toho, co v Česku.

   Řecký ostrov si tak jako své útočiště vybral třeba i vydavatel Hospodářských novin nebo týdeníku Ekonom, společnost Economia (Bakala).

   Svět zná totožnost tisíců majitelů anonymního majetku v daňových rájích. Odhalil ji únik informací. Na seznamu jsou i vysocí političtí představitelé nebo milionáři zapletení do podvodů.

   Únik se týká zhruba dvou milionů e-mailů a dalších dokumentů o 130 tisících lidech a 120 tisících firmách z daňových rájů, především z Britských Panenských ostrovů. Zveřejňováním jmen lidí, kteří ukrývají majetek v daňových rájích.

   Přes 600 bilionů v daňových rájích. Podle odhadu bývalého hlavního ekonoma společnosti McKinsey mohou mít bohatí lidé v daňových rájích uloženo až 32 bilionů dolarů (v přepočtu zhruba 644 bilionů korun)!

   Lichtenštejnsko je jednoznačně daňovým rájem, kde leží české peníze, tvrdí šéf Generálního finančního ředitelství Jan Knížek. Na rozdíl od jiných se však Česko s touto zemí zatím nedokázalo dohodnout na kontrole úniků.

   Státu ročně unikají do tzv. daňových rájů na daních desítky miliard korun, přesnější vyčíslení je však podle Knížka věštěním z křišťálové koule. "Může to oscilovat kolem 100 miliard ročně," říká Knížek.

   Jedná se tak asi o dvě třetiny ročního deficitu státního rozpočtu. Nejvíce podvodů se týká DPH, dále pak přelévání peněz do daňových rájů.
   _______________________________________________


   Kalousek: V daňových rájích končí miliardy, ne desítky miliard?

   Praha - Přesídlením tuzemských firem do daňových rájů nepřichází Česká republika o desítky miliard korun, ale maximálně o miliardy. V pořadu televize Prima Partie to řekl exministr financí Miroslav Kalousek.

   Počet českých společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, loni vzrostl na více než 12 tisíc.

   ______________________________________________

   Dodávám, německá tajná služba nabídla cca 3.000 jmen z Lichnštejnska, jejíž nelegální daňové úniky získala, jeho v tu dobu jako ministra financí ČR, nijak nezajímala? Ani "investigativce" z ČR žumpy?

   Ramón

   Smazat
  3. ....30 miliard euro, které posílá do Bruselu. Další miliardy prý tečou na podporu uprchlíků......

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-V-nemeckem-parlamentu-se-citovala-slova-Milose-Zemana-o-zemi-rizene-idioty-Leva-strana-salu-kricela-bucela-a-piskala-537553

   Smazat
  4. Fantomas pro Policii ČR, soudy ČR, ČT - "Reportéři, kteří se nebojí!" je tento stín o kterém se nesmí mluvit, jsem zvědav na Kauzy J. Soukupa, co on ...?!

   Antonín Charouz, podnikatel, zakladatel Charouz Holding.

   A dlužník ex-IPB poté ČKA-(daňovým poplatníkům ČR) t.j. cca 5.500.000.000.- Korun Českých (§)?

   Charouz v roce 1999 zakládá Charouz Group a začíná do ní přesouvat majetek z Charouz Holding.

   Něco pak přeslo na státní ČKA!

   Ve státní ČKA zůstala ztráta přes 5,5 miliard Kč!!

   Antonínu Charouzovi zůstala cenná aktiva, ztráty jsou soudně promlčeny!!!

   Všimli jste si připosranosti autorů:"Něco pak přeslo na státní ČKA" to něco je 5,5 miliardy korun? Nikdy nenavrácených lidem ČR.

   Nevhodné informace jsou odůvodněny takto:

   "Tato část článku není dostatečně ozdrojována, a může tedy obsahovat informace, které je třeba ověřit.
   Jste-li s popisovaným předmětem seznámeni, pomozte doložit uvedená tvrzení doplněním referencí na věrohodné zdroje."

   Zdroj:
   https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Anton%C3%ADn_Charouz#Podnikání

   Ramón

   Smazat
 2. Je smutné a zábavné zároveň pozorovat, jak pokryteční majitelé té jediné pravdy kňučí, když jim někdo dá ochutnat jejich vlastní medicínu.Uvedu příklad.Když tito výlupci povykovali 28.října před Hradem a uráželi úctyhodné občany, kteří přijali z rukou prezidenta republiky vysoká státní vyznamenání, tak to bylo v naprostém pořádku, to byl přece projev demokracie. Když ale skupiny občanů hlasitě vyjadřují svůj odpor proti uvedení divadelní hry, v níž herečka vytahuje z vagíny českou vlajku a Ježíš znásilňuje muslimku, tak to je projev zfašizované lůzy.Opravdu si ti debilní pisálci, generální ředitel nejmenovaného brněnského Národního (sic!)divadla a jim podobní myslí, že si necháme všechno líbit? Ne, už těch jejich drzostí a neuvěřitelného pokrytectví máme plné zuby. A mohou si už psát a vykřikovat, co chtějí...

  OdpovědětSmazat
 3. My civilizovaní tedy stojíme nad negry, kozomrdy, rákosníky, čmoudy, bezdomovci, cikány a rozvraceči našich hodnot, které známe pod kolektivním jménem migranti.

  xxxxxxxxxxxxxx

  Co tím chtěl soudruh autor říct?
  Kolik má u sebe ubytovaných, zhora jmenovaných?
  Takovéhle blbé pindy mají všichni sluníčkáři, ovšem pouze do okamžiku, kdy se jedná přímo o ně.

  Viz - Známá popová zpěvačka Lily Allen byla výjimečně aktivní v proimigrantské kampani. Před dvěma roky se slzami v očích prohlašovala, že přijme děti imigrantů. Teď vysvětluje, proč to nedodrží. Lily Allen se dříve „jménem mé země“ omlouvala, že Britové nechtějí přijímat více imigrantů. Tvrdila, že by se měli stydět. Tehdy v BBC v táboře pro imigranty na otázku, jestli přijme do svého domu děti imigrantů, se slzami v očích odpověděla: „Na sto procent! Kdo by nechtěl?“ Teď se po dvou letech ukazuje, že do své luxusní vily nepřijala ani jedno dítě imigrantů. Na dotaz, kolik jich přijala, řekla: „Žádné. Upřímně, nemyslím si, že by mi sociální služby s mojí pověstí dovolily přijmout uprchlíka. Kdybych měla opravdu velký dům, tak bych chtěla, ale všechny mé ložnice jsou obsazené dětmi [tj. jejími].“

  Nepochybně existují pitomci, kteří si myslí, že zachrání svět, když se budou starat o houf migrantů, ale autor mezi ně zcela jistě nepatří.

  Ono je to dnes móda, kopat do vlastenců, že jo? Do lidí se zdravým selským rozumem, kteří nestojí o to, žít v Africe, nebo v Pakistánu.

  Autore, kdo vám brání se odstěhovat do pralesa, mezi lidožrouty?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic jsi nepochopil! Přečti si to ještě jednou a pochop.

   Smazat
  2. Vandale souhlas a dokládám, "pravdivé, fiktivní coby kdyby?" z filmové branže, Vy jistě znáte.

   SRDEČNĚ VÁS VÍTÁME

   Francie / Belgie, 2017, 92 min

   Režie: Philippe de Chauveron
   Scénář: Guy Laurent, Marc de Chauveron
   Kamera: Philippe Guilbert
   Hudba: Hervé Rakotofiringa
   Hrají: Christian Clavier, Elsa Zylberstein, Ary Abittan, Cyril Lecomte, Nanou Garcia, Mirela Nicolau

   Obsah:

   V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku.

   V přímém přenosu vzdoruje silné kritice ze strany přítomného oponenta, který jej napadá, že sice hezky píše, ale v životě se tím není schopen ani ochoten řídit. A tak Jean-Etienne, aby osobním příkladem dokázal svou vstřícnost k potřebným celého světa, veřejně vyzve jakoukoliv romskou rodinu k společnému soužití u nich doma. Stačí, když zazvoní u brány jeho sídla a budou radostně vítanými hosty. A rozohněný Jean-Etienne rovnou na kameru nadiktuje i svou adresu. Pak se nemůže divit, že u něj večer v ten samý den zadrnčí zvonek a za vraty stojí usměvavý Babik se svou početnou rodinou. Jean-Etiennovi nezbývá nic jiného než svůj veřejný slib dodržet.

   Netuší, že jej i jeho rodinu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu!

   Zdroj:
   https://www.csfd.cz/film/481573-srdecne-vas-vitame/prehled/

   Odkaz:

   https://uloz.to/!ACnCYAwkSHHE/srdecne-vas-vitame-dvdrip-2018-cz-dab-mkv

   Ramón

   Smazat
  3. 14,26 přečti si víc, než jen první větu.Štěkáš na špatný strom.

   Smazat
 4. Máte plnou pravdu a výstižně jste ji podal.

  OdpovědětSmazat
 5. "Pozoruhodné", Jan Moláček, novinář a spolupracovník Aktuálně.cz zřejmě "ví", kdo to jsou fašisté...

  "Jenže při akci "Slušných lidí" na pódiu nestáli žádní pohoršení věřící, ale čistokrevní pokračovatelé v díle nacistických bojůvek SA, kterým je Kristus úplně stejně ukradený jako Mohamed. Na povel a za peníze (organizovanost a finanční zabezpečení této partičky nelze přehlédnout) ale o to ochotnější posunout hranice mlčky tolerovaného ve společnosti zase o kousek dál. Přerušit divadlo, nahánět nepopulárního politika, nebo - jak víme z historie - vytřískat výlohy obchodů nepopulární menšiny a zdaleka tím neskončit.

  Nazývejme věci pravými jmény. Tohle není žádný protest ani nesouhlas, ale demonstrace síly a plíživé vytváření atmosféry strachu. Kdyby si "Slušní lidé" přinesli transparent, který by pravdivě shrnoval jejich motto, stálo by na něm: "Vidíte, co si můžeme dovolit už teď? Tak si představte, co všechno půjde, až budeme u kormidla. A radši už preventivně držte hubu."
  http://blog.aktualne.cz/blogy/pohled-zblizka.php?itemid=31735

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JAK SE ZMĚNILY HODNOTY ŽIVOTA

   Hodnotový svět po celé generace znal tzv. sedmero hlavních hříchů:
   * pýchu
   * lakomství
   * závist
   * hněv
   * smilstvo
   * nestřídmost
   * lenost.

   Postupem času se jejich obsah proměnil do dnešní podoby:
   * z pýchy se stalo zdravé sebevědomí;
   * z lakomství zákon ekonomiky;
   * nestřídmost se povýšila na vyšší životní úroveň;
   * závist v boj o spravedlnost;
   * hněv ve zdravou reakci na nekorektní jednání druhých;
   * smilstvo v prevenci proti neurózám;
   * lenost se proměnila ve výraznou a chronickou tendenci odkládat plnění povinností a úkolů na pozdější dobu.

   Díky této moderní nomenklatuře zbavil se starý kontinent těžkých hříšníků.

   Připočteme-li k tomu ještě jiné, dnes už málo známé, skoro archaické pojmy jako:
   hulvátství, které se změnilo ve svobodu projevu,
   okrádání definované jako svobodný trh,
   zanedbanou výchovu dětí jako tvorbu vlastního názoru potomstva,
   neúctu k tradici proměněnou ve vítězství zdravého rozumu
   a likvidaci pozitivních hodnot jakožto zbavení se předsudků.

   Nacházíme se ve známém prostředí uprostřed Evropy.

   K tomu dodám, že:

   svoboda se povýšila na svévoli jednotlivce,
   tolerance se proměnila v ustupování zlu
   a korektnost v povinný názorový koridor.

   Jaroslav Maxmilián Kašparů

   Smazat
  2. Nechal bych ty chlapy na pokoji žvástale 14.34. Co by asi tak udělali "slušní věřící"? Čučeli by pohoršeně jako červi z třešně, doma by třískali do kláves o sto péro, jak je to strašné, jaký je to hnus - a to je všecko, co by udělali. Protože téměř všichni počítačoví a žvanící diskutující geniové plus řada dalších kurážníků jsou přesně totéž - jen čvachtat a pohoršovat se -tak proto to tady tak vypadá. Zaplať bůh za ty chlapy - jsou to praví chlapi! Asi je nasralo, když viděli plakat svoji babičku či matku, proč musíme žít v tak strašný hanbě. To, co dnes předvádí herecká a další "umělecká" lůza už je za hranicemi možného. Už to prostě tolerovat nelze. Můžou být jen rádi, že v jevišti sedělo jen hafo zvědavých poserů - kdyby ne, mohlo by se stát, že když si ta herecká kurva vytahovala z prdele českou vlajku, že by se i střílelo, lil benzín, a zapalovalo. A právě to ti "slušní lidé" už dali konečně najevo. Aby už se přestalo se zhovadilostmi, dokud je čas. Jestli se někdo mocí mermo snaží vyprovokovat tady majdan, jde na to dobře. Tato doba už je stejná, plná úchyláren a perverzit, jako byla doba v říši Římské za vlády zvrhlíků - Tiberius,Caligula, Nero - šlo to taky až za hranice - a pak šlo všechno do prdele. Tady v ČR to bude stejné, dokud nepřestanou včas. Je nejvyšší čas - ředitel toho tyjátru by potřeboval pověsit hlavou dolů, stejně tak celá brněnská chátra na radnici. Zavřít ty hovada někam do separace, a museli by čučet na ten divadelní hnus každý den alespoň měsíc, aby viděli, o co vlastně lidem jde. Oni totiž vědí hovno - divadlo je nezajímá vůbec, ale když se proti tomu lidi bouří, vystrkujou lebedy, a diví se, proč se to děje. Hnus. Celá kultura a mediální oblast ČR je senkrůvna, z níž hovna přetékají na všechny strany - a my jen čučíme, co všechno je možné. A to má tedy stačit? Tak jsi myslel ten svůj blábol?

   Smazat
  3. 14:34

   Jan Moláček byl vyhoštěn za ČT "zpravodaje", jako nežádoucí osoba, nejprve z Ruska poté z Rakouska, kde zapáchá nyní nevím, nevyhledávám jej.

   °°°°°

   Smazat
 6. Pirát Pikal se neporadil s Velkým a teď trpí. Oni Piráti jsou kasta lidí, kteří "ví" co to e-goverment, ale neznají nic jiného. Možná někdy slyšeli o "trávě", jak není zdravá. Bůh jim to odpustí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořád radím studentům, aby se zajímali, co se v politice děje. Jestliže nebudou mít přehled a přijde převrat, může se stát, že se dají na špatnou stranu a propásnou nějaké koryto nebo budou pronásledování těmi, co věděli, kdo je kdo. Třeba spisovatel Sýs.

   Smazat
 7. Co na incident ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser? Slušně řečeno: "čuňárny". V divadle byli nezletilý, to policii neříká nic. Bývalý ředitel Jč Divadla Šesták by se měl vrátit do ČBu a rozjet to. V Senátu je "blábolí".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by to naší policii mělo něco říkat ?
   Ti vám raději zkontrolují lékárničku nebo pokutují 80letou babičku za přecházení mimo přechod, apod.
   To je nic "nestojí", postupují podle předpisů a proč by si měli "pálit prsty" s výkladem pojmů jako je např. "svoboda projevu" ? Myslíte, že by se ve státu, který připomíná Kocourkov, některý z jejich velitelů nebo ministr za ně postavil?!

   Smazat
  2. Při představení Divadla na provázku byl určitými, snadno zjistitelnými, fyzickými i právnickými osobami zhanoben státní symbol - státní vlajka České republiky a porušen §7, odst.6, Zákona ze dne 18. září 2001 o užívání státních symbolů České republiky a o změně některých zákonů
   ve znění zákona 213/2006 Sb. a 274/2008 Sb.
   Otázkou je, co ve věci činní příslušné orgány státní správy a samosprávy...?!
   Policie ČR k hanobení státního symbolu jen nečinně přihlížela ?!

   Smazat
 8. Ta nejmenovaná novinářka po vraždě slovenského kolegy odešla do ilegality, rozhovory dávala pouze se změněným hlasem a zezadu a ještě rozostřeně, pro jistotu. Tak moc se bála o svůj život. Poté, co musela odevzdat nerada mobil, tak už najednou se osmělila, rozhovory dává, obličej ukazuje, jméno přiznává a rozhořčuje se, jak s ní slovenská policie zachází. Najednou už se nebojí o život? Když se ještě nic nevysvětlilo a mladí Slováci každý pátek bouří na náměstích, že novináři jsou politiky vražděni a pronásledováni? Proč už se nebojí? Ví něco víc než slovenská policie? To se jí ale nikdo nezeptá.

  OdpovědětSmazat
 9. TA ČESKÁ SEKTA NEDOTKNUTELNÝCH MÁ ALE VÍCE SEKCÍ: vedle medializátorů jsou to také čeští kulturtrégři, kteří byli svými kumpány kapitalisty nadáni svobodami hanění rasy, náboženství, jazyka, národa... aby mohli coby bohové ve vlastní pomatené mysli svobodně tvořit paskvily a jimi zamořovat jako Novyčokem české prostředí. Naopak ti, kdož třeba by jen slovem kritizovali jejich "umělecké počiny" jsou automaticky fašisté. Holt stále stejné střety pražské kavárny - také v Brně na Zelňáku - s "neuvědomělými" občany, nechápajícími pokrok dnešního kapitalismum, nejen jako hrobníku zbytků svobod a demokracie. Co to kecáš, kdy měla prosím tě diktatura peněz co společného s demokracií? A ještě jsem neviděl pohřbívat NIC.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak máme v Brně zajímavý i filzofícký střet: nacisté versus fašisté. Nebo jinak: umělecká spodina versus společenská spodina. Tak tedy se to jeví těm, co čtou a poslouchají. Tak jak to tedy je: má právo "umělecká spodina" se vyjadřovat hanoslovně či hanopisně o "společenské spodině"? Má právo společenská spodina bránit hodnoty své historie a žití proti hanění uměleckou spodinou? To není gordický uzel, ani šalomounská otázka, to je realita dnešní debaty v Brně.
  Je jistě paradoxem, že lidé, kteří horují na jedné straně násilnému vloupání imigrantů do naší země, na straně druhé sami znásilňují kulturu výplody svých chorých mozků! Ale možná jen bojují za svůj bakšiš u svého pánička.

  OdpovědětSmazat
 11. Už jsem to na těchto stránkách několikrát napsal. Dějiny se opakují. Když se nad dnešní současnou dobou zamyslíte, dojdete ke zjištění, že právě začala tvrdá normalizace jako počátkem 70 let. Nějakou dobu bude trvat a pak přijde nový rok 89 a nějaká změna, jaká? podívejte se do dějin a buďte připraveni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, jen bychom měli být na vše připraveni.

   Smazat
 12. To jsou zbytečné pindy. Svoboda není bezbřehá a tam, kde začíná omezovat svoboda jednoho někoho jiného, je obyčejná zvůle a teror. Je povinost dotyčného, který je omezován, aby se ohradil a nebyl ovce. A navíc v bezbřehém kapitalismu je svoboda jen pro silnějšího.
  Musím se smát pravdoláskařům, když slyší jak svobodné firmy v Iránu srazí paty, protože mají v USA větší investice. Kdo žvaní, by měl konečně dostat po hubě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi výstižná odpověď se kterou souhlasím.
   Jarda

   Smazat
 13. Pane Jírovče, rád Vás čtu, Má to hlavu i patu.
  V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 14. Co ste zvolili to máte a nebrečte!

  OdpovědětSmazat
 15. Tak tak vážení svoboda jen pro někoho a o kultuře škoda mluvit.

  OdpovědětSmazat
 16. Elity a jejich clenove se vzdy spoji.A vytvari vyderacske corporace spolu s absolutni pomoci vlad .
  V J.Americe vznikaji cas od casu cooperativy , kde si pracujici hospodari a vedou tovarny ,druzstva , vyrobni jednotky atd. sami. To nema dlouhe trvani.
  Pracujici lide nikdy si neutvori korporace , ktere by nejen hajily jejich zajmy ale mely by moznosti , neplatit, nebo velice zmensit dane , kdyz jejich vyplaty, vlastne zisky !! by sly do danovych raju, mohli by odepisovat z dani , spotrebu vody, elektriny, vsechny najmy, pohone hmoty, uroky z ucek, pojisteni a miliony dalsich veci,dostali by podpory od statu /corporation welfare/ meli by velky vliv na zvysovani svych zisku a spoustu dalsich veci...A konkurovali by tak uspesne elitam ....Zkratka pozivat vsechny vyhody elit a mit moc a vliv veci neustale a vyhodne zlepsovat ve svuj prospech...Kdyz ve vetsine meli by tak lide daleko vetsi vliv na deni a rozhodovani vlad a mohli by nakonec i ziskat navrch...

  OdpovědětSmazat
 17. This particular stamp holder was quite old but I found him still very lucid
  duck life

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.