Reklama

pondělí 14. května 2018

Marně kamenovaný prorok


Karel Sýs
14.5.2018
Výročí věrozvěsta z Trevíru rozběsnilo českou mediální senkrovnu k šílenství.
Trevířané, hrdi na rodáka (a pak že doma nikdo není prorokem!) umístili jeho siluetu i na semafory a pražští kavárníci ponoukají zbytek světa: V Trevíru nepřecházejte křižovatky!
Radši přešlapujte na místě, i kdybyste měli zcepenět.


To radí i muž, kterému jsme málem uvěřili, že to s Českem najednou myslí dobře.

Ale proč si přiložil poleno spisovatel, který dosud patřil k obhájcům historické pravdy? Nikoli k obhájcům ex offo, ale k obhájcům z přesvědčení.

Něco ho muselo hrozně vystrašit. Jinak by přece nemohl zplodit text, kterým se zařadil mezi kandidáty nesmrtelné ostudy.

„Je sice velký rozdíl mezi teoretickými úvahami, jak je Marx a Engels formulovali v 19. století, a jejich propagandistickým využitím, a někdy dokonce zjevným zneužitím, v dílech Lenina a Stalina. A naprostou myšlenkovou prázdnotou byla aplikace marxismu na ‚rozvinutou socialistickou společnost‘ po druhé světové válce. Ale ani ve své původní podobě nebudí příliš důvěry. Již ze své podstaty skrývá především destruktivismus a pokrytectví. Tohle člověk pochopí teprve tehdy, až se podívá na život Karla Marxe. Hlásal úctu k práci, i když sám nikdy rukama nepracoval, a kdo ví, kolikrát navštívil reálné tovární prostředí. Formuloval koncepce hodnoty a nadhodnoty, ale jako podnikatel sám pokazil, na co sáhl, a často se topil v dluzích. Vyzýval k boji proti buržoazii, avšak jeho nejlepším přítelem byl bohatý kapitalista, který ho živil. Vyzýval k boji proti aristokracii, i když jeho manželka byla aristokratka. Hlásal myšlenky o spravedlnosti, ale své ženě byl nevěrný a levobočka poslal do sirotčince. A to nemluvím o tom, že využil svého dominantního postavení zaměstnavatele k tomu, aby zneužil služebnou. Psal o rovnosti a světlé budoucnosti proletariátu, ale jeho myšlenky ve skutečnosti směřovaly k destrukci fungujících systémů, aniž by předjímaly nové a reálné modely fungování společnosti. A přesto na své myšlenky nachytal tolik lidí. Inu, jsme nepoučitelní.“ */

Inu. Karel IV. byl samá ženská. A nemakal na poli ani nekydal hnůj zpod vlastních koní. A přece byl otcem vlasti.

Masaryk poučoval v dopisech svou milenku, jak používat antikoncepci a Beneš jí pak musel vyplatit tisíce za mlčení. Nevím, jestli si dělal čárky, ale nevěra mu svědčila. A přece byl otcem republiky!

Člověk nemusí chodit do slévárny, když chce odlít nový svět.

Popřevratoví kompradoři podělali, na co sáhli. Nejprve destruovali Masarykův stát, pak český pahýl rozprodali a zadlužili. Česká politická scéna přetéká reálným kurevnictvím morálním i sexuálním, navíc servírovaným televizními kanáliemi do každé rodiny.

Marx znásilňoval služky! Věta jako by vypadla z bible německého antisemitismu Muchomůrka:

„Když Inge vstoupila do čekárny, byla svědkem nezvyklé příhody. Z lékařovy ordinace zaslechla zvuk pláče. Slyšela hlas dívky: ‚Pane doktore, pane doktore, nechte mě na pokoji!‘

Pak slyšela hněvivý mužský smích. A pak nastalo pojednou hrobové ticho. Inge naslouchala bez dechu. ‚Co to má všechno znamenat?‘ tázala se sama sebe a srdce jí tlouklo. Pak se otevřely dveře. Inge vzhlédla. Objevil se žid. Úzkostně vykřikla. Zírala upřeně na tvář židovského lékaře. Tato tvář je tváří zloducha. Uprostřed ďábelské tváře je obrovský zahnutý nos. Za brýlemi dvě zločinecké oči. A tlusté rty se šklebí. Poškleb říká: ‚Konečně tě mám, ty německé děvčátko!‘A pak se začne žid přibližovat. Vztáhne k ní své odulé prsty…“

Pro klid čtenářů podotýkám, že k nejhoršímu – na rozdíl od Marxova pelechu – nedošlo:
„Ale Inge se už vzchopila. Než ji může žid sevřít, udeří ho pěstí do tlusté tváře. Pak skok, a už je u dveří. Bez dechu běží Inge po schodech. Bez dechu vybíhá z židovského domu.“

A že Marx směřoval k destrukci „fungujících systémů“? On ten dnešní svět funguje? Zblbění obyvatelstva, válka přede dveřmi, žumpa plná lží… Goebbels se už zase vznáší nad močůvkou. Do zámků se vrátila aristokracie, knížeti lid prdel líže, pod zámkem se octnou leda kapesní zloději.

Že Marx zastaral? Bible je o nějaké to tisíciletí starší a taky nezastarala, aniž zastaral Izaiáš volající po revoluci. Staniž se světu podle jejich slova.

Nepoučitelní Čecháčkové se zas jednou místo ze studně zhluboka napili polistopadového staropramenu a nechali se nachytat na žvásty samozvaných fýrerů.

Páni historici et item politici, pisatelé i pisálci, promovaní i premovaní, ušetřete našim dětem papír. U prorokova plnovousu, proč se rozepisujete tak sáhodlouze?

Proč nenapíšete rovnou: židák?

Jenže to si netroufnete! To by s vámi páníček vyrazil futro!


  - - -

*/ pozn.red.NR - Vlastimil Vondruška, článek "Co odkázal Marx Německu? Východnímu Manifest a západnímu Kapitál".  
38 komentářů :

 1. STREJDU MARXE VYUŽILI MAJITELÉ VELKÝCH PENĚZ K OHLUPENI

  a to znovu a znovu celých mas tim,že ho dali přerobit na NEOMARXISMUS diktatury té nejhorši spodiny společnosti a ona má být nositelem diktatury prý humanisrtů potažmo islamistů.
  Ta nyni má nově sloužit majitelům velkých peněz k udržováni moci menšiny ukradené podvodnickym a zákeřným způsobem tj. obtěžovánim občanů lhanim a podvody našich masových ohlupovadel s cilem terorem strachu a sprostoty nespravedlnosti zdemolovat lidská práva většiny a tu zatáhnout do otroctvi korporátniho oligarchického systému shrbených hřbetů a nízkých platů!

  Tento brzy neúnosný stav by měli pomoci řešit naši tzv intelektuálové a ne se zabývat naprosto irelevantnimi otázkami plných nesmyslů,které žádný praktický význam nikdy mit nebudou!

  BUDETE NĚKDY SCHOPNI ROZEBRAT NÁRODNI PROGRAM VIZE OBČANŮ VOLIČŮ NEBO SE NIKDy NECHCETE STÁT NESMRTELNÝMI?

  Neláká vás naši mili intelektuálové představa,že vaše mosazné sochy budou stát na všech náměstich co?

  OdpovědětSmazat
 2. No tak mě je marx i engels ukradeni ale socialismus co vznikl z jejich myšlenek byl skvělý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tobe je ukradeny leccos zda se.Tak tady neotravuj.

   Smazat
 3. Podhuštěni komunisté už nechtěji ani to znárodněni a tak socialismus je v prdeli.
  Budou radši podporovat neomarxismus tak dlouho až předsedu přejede přes břuch ukradený autobus!

  OdpovědětSmazat
 4. Vašnosti, já bych řek, že to Mordechaj Lévi psal na zakázku. Než člověk začne něco psát, musí mít zaručen odbyt. Jde filosofická literatura na dračku ? Nejde. Ledaže by v té britské knihovně měli pěkný holky. Ale každej z nás ví, jak jejich holky vypadaj. Ledaže by měli v bufetu něco dobrýho skoro zadara, ale víme, co tam místní baštěj. Takže není potřeba dalších otázek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neni vůbec divu,že englišmeni byli kvůli těm škaredým ženským a menáži tak velci mořeplavci!

   Smazat
  2. Ať žije ta malá INGE! Ubránila se násilníkovi, jako by se dnes bránila připrchlívákům útočícím v tlupách na německé křesťanky a káfirky.

   Bránila by se i německému lékaři - chlívákovi a NENÍ JEJÍ VINOU, ŽE V DOBĚ JEJÍ MLADOSTI NĚMECKOU GYNEKOLOGII NEOVLÁDALI např. ETIOPANÉ. Jistě si příště zvolila staršího německého (žila přeci v Německu) lékaře... sexuálně benigního.

   Platí, že kdo není líný a umí, ten to dělá... a ten prakticky méně schopný to vyučuje. Proto kapitalista Engels živil učitele socialistů Marxe. Čert ví, co na něho Marxovi věděli. A že tento vyvolený, Karl Marx si vzal šlechtičnu? Kdyby si vzal sobě rovnou, musel by dbát na to, co si jeho židovská choť myslí... ale koho zajímá, co si myslela nějaké gójská šiksa? Tak se MORALIZOVÁNÍM KLIDNĚ POMIŇTE. O TEMPORA, O MORES... bědovali již starořímští moralisté, kterým přitom osobně nic nebylo cizí... ani pokrytectví! To zejména.

   Smazat
 5. Něco pro vítače:

  http://svobodnenoviny.eu/imam-prohlasuje-ze-chce-ucinit-z-rakouska-islamsky-stat-a-zavest-zakon-saria/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A protože ten imám nezdobí žádnou z vídeňských luceren, ani před svojí mešitou, plní zřejmě přání většiny Rakušanů. Pro ně to je džihád ducha. Alláh, budiž jeho jméno nastatisíckrát pochváleno, jim pomáhej.

   Smazat
 6. Vida ho, Vondrušku, no on je taky pěkný kšeftař, v PL píše, aby se plebsu zavděčil a vždycky mu vedoucí kolotoče neopomenen tam vecpat reklamu na několik posledních knih. Co naděláme, intelektuálům už se nedá věřit, ani když lžou.

  OdpovědětSmazat
 7. A co si Karel Marx poznamenal k tomu našemu velkému Karlovi IV..?

  "1378... To staré hovado zdechlo."

  inu nový pohled otevírá oči.
  .))

  OdpovědětSmazat
 8. Článek pěkný jako téměř vždycky. (Vondruška je a zřejmě i byl pěkný konjunkturalista - !). A malé doporučení: Co kdyby si někdo (z diskutujících) zkusil od toho Marxe něco přečíst...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzpominam si ,ze to (pry) vsichni ve skole studovali ,ale necetl to nikdo.

   Smazat
  2. Nikdo? To se mýlíte.

   Smazat
  3. Zkoušel jsem to, teda ono to bylo na fakultě povinné, a nedal jsem to. Prostě té jeho hatmatilce nerozumím. A ňák mi není jasné, jak to mohli mohli číst dělníci (po 12 až 14 hodinové šichtě).Vždyť ti nemohli mít ponětí, o čem ten člověk píše!

   Smazat
  4. 21.14 Ti dělníci neměli ani ponětí, co blábolil při kázání farář... a těm kecům přesto celá tisíciletí věřili a někteří jim věří i dnes. A o socialismu v tom 19. století žvanili v hospodách, jako dnes žvaní o fotbale, či o hokeji a s Moravcem z Čt, nebo s Korantengem, u "zpravodajství", nadávají na každého označeného za kacíře - ééé, pardon, za rusofila, touží po JADERNÉM SLUNCI NAD SVÝM DOMOVEM a po romantickém křížku z březových klacků, model Wehrmacht 1943, pro své syny, kdesi na Sibiři...

   Smazat
  5. ad 21:42
   nebuď zábavný, dělníci z fabrik do žádného kostela nechodili, na to jim kapitalističtí vydřiduši nedali čas. Proto chodili propíjet své těžce vydřené peníze do hospod. Pravdou je, že tam začínali získávat základy socialistických myšlenek, které jim zprostředkovávali intoši. A nebyly to jen poznatky Marxe, byli tu Lassale, Proudhon a řada dalších. A samozřejmě touha po lepším uspořádání světa, tomu rozuměli i bez Marxových nesrozumitelných textech.
   Co se týče církve, ta to měla náramně vymakaný, poskytovala vysvětlení smyslu života poddaným (i elitám). Ti lidé jim věřili, jak jinak, vždyť jinak by se zbláznili.

   Smazat
 9. Všichni mají plnou hubu Marxe, neomarxismu. A pochybuju, že ti všichni co o tom žvaní alespoň něco málo od Marxe četli. Takový komunistický manifest. Miniknížka. Kdo o něm něco ví? M.R.

  OdpovědětSmazat
 10. Vondruska ?Neznam.A znat a čist nechci.Techhle prorezimnich kecu je kam se podivas.Spis se kouknu do antikvariatu nemaji-li Manifest a Kapital.Ted po letech a po tech zvastech ceskych tzv.literatu jako je Vondruska si to s chuti prostuduji.Kdyz vidim ,kam se sine nas stat a jeho chudi a bezdomovci ,bude to cetba urcite přinosna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hoď sem svůj mail a já ti ten Manifest přepošlu.
   S Kapitálem si hlavu nelam, je to tlustá kniha plná naprosto nesrozumitelných vět.

   Smazat
  2. A k čemu e-mail, když to je volně dostupné (dokonce v češtině)?!

   http://www.marxistsfr.org/cestina/marx-engels/1848/manifest/ch01.htm

   Smazat
 11. Hm, tak pro další zájemce o ztrátu času přikládám link na plné znění Manifestu. Pěkně si počtěte a zvažte sami, kde všude se Marx trefil a kde jej naopak dějiny usvědčily z psaní hovadin.
  http://pvpravda.cz/wp-content/uploads/2015/06/Manifest_komunisticke_strany.pdf

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:26

   Škoda, že jste nebyl na Marxově místě. Vy byste jistě nenapsal jedinou hovadinu.
   Budete určitě expert - nejmíň kocour Mikeš!

   Smazat
  2. Hovadin jsem napsal za svůj život jistě plno, ale protože to nebylo o nesmrtelnosti chrousta, nikomu to neuškodilo. A časem jsem si své někdejší bludy i uvědomil. A co hlavně, nikdy jsem nenabádal ostatní lidi ke genocidě jiných lidí. Na rozdíl od vousáče jsem celý život chodil do práce a nenechal se živit jinými.

   Smazat
  3. Mikeš 23:44
   On někde Marx nabádal ke genocidě jiných lidí?

   Smazat
  4. No, lidí asi ne, ale Slovanů určitě!

   Smazat
  5. 20:42

   A to je resumé jeho životního úsilí?

   Smazat
  6. Co takhle odpovídat k věci? Někteří lidé jsou stejné svině jako Kalousek. Ten také, když Tomio zmíní fakt, že počet cikánů vzrostl od války z 10 na 300 tisíc, na to reaguje hlasem zborcené harfy přednáškou o holocaustu cikánů, do toho zaplete židy a následně jej obviní z popírání holocaustu. K takovým se chceš řadit?

   Smazat
  7. Mikeš 20:42
   Slované nejsou lidé? A kde přesně Marx "určitě" nabádal ke genocidě Slovanů?

   Smazat
 12. Pozor Marx je v kurzu. Otázka je jednoduchá v čím zájmu? Nav9c chybovost Marxismu již byla odhalena v díle Ekonomické problémy SSSR - ovšem pouze pro ty chápavé. Teď už funguje úplně stejně jako modla a důležité je, aby se o něm mluvilo a dav se o něm dozvěděl a ono se na něj něco čím se bude moci pokračovat v zotročení lidstva navěsí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohl byste prosím ve stručnosti zmínit aspoň ty nejvýznamnější chyby Marxova díla, které vedou k zotročení lidstva? Děkuji.

   Smazat
  2. Tuším, že o Slovanech mluvil jako o národech, co ještě nemluví německy...

   Smazat
  3. Myslím, že mluvil o nich trochu jinak! To nejmenší bylo, že jde o národy reakční. A co dělali soudruzi s reakčníky? Inu to, co doporučil už Marx.

   Smazat
  4. 21:20

   A o nějaké souvislosti se Slovanským sjezdem v Praze, s Bakuninem nebo Palackým asi nemáte moc ponětí, že? On to byl prostě takový rodilý antislovanský rasista, že...?

   Smazat
 13. Tak... Když se Marx a Engels poprvé setkali, ožrali se pod obraz... Prodejným ženštinám neunikl ani vášnivý čtenář svatého Augustýna a jinak schopný panovník Karel Veliký...
  Od spisovatele bych aspoň očekával, že bude ctít pravidla českého pravopisu!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Byl jsem kdysi v Trevíru i rodném domě K.M. Tehdy patřil soc. dem = SPD, která se distancovala přitom od jeho filozofie. Bylo i pozoruhodné, jak spousta lidí se bála tehdy jen zavadit okem o ten dům, natož ho navštívit! Jen kolik asi z těchto lidí vůbec jen tušilo, natož četlo recepty na lepší svět, svět bez válek, židovských holokaustů řízených nacisty či palestinských holokaustů, řízených židy. Braňme odkaz Marxe, nenechme jeho filozofii prznit xxxmarxity v žoldu kapitálu!

  OdpovědětSmazat
 15. Opět perfektní článek p.Sýse s nenapodobitelnou ironií.Autor taktně neuvedl jméno onoho "spisovatele"-kandidáta nesmrtelné ostudy.Zajímalo by mne,o koho se jedná?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 15:08. Byl to člověk z Čech, který se, nevím proč - s ohledem na své názory a tvrdé zastání kapitálu - ocitl v Trevíru při odhalování pomníku K.M. Snad proto, aby si mohl jako skrček antimarxistické filozofie na Marxovi zgustout a ve svých vlastních očích povyrůst!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.