Reklama

pondělí 28. května 2018

Moskva požaduje omluvu Londýna ve věci Skripalů

28. 5. 2018      zdroj
Ruská diplomatická mise ve Velké Británii požaduje omluvu Londýna ve věci otravy bývalého plukovníka Hlavní správy rozvědky Sergeje Skripala a jeho dcery Julie v Salisbury. Jak vysvětlil mluvčí ruského velvyslanectví, v této záležitosti byla proti Rusku vznesena vážná obvinění. Přičemž nebyly předloženy žádné důkazy o tom, že by se ruská strana účastnila daného incidentu.


Podle jeho vyjádření bylo také zjištěno, že toxická látka A-234 podle britské klasifikace byla vyráběna desítkou západních zemí.

"Život samotný ukazuje, že britská obvinění jsou založena na ničem, kromě jakýchsi výzvědných informací, které nelze ověřit", dodal.

Zástupce ruského velvyslanectví také vyzval Londýn, aby odpověděl na všechny otázky, které mu položila Moskva, aby zahájil spolupráci s ruskými justičními orgány a aby ukončil izolaci Julie a Sergeje Skripalových.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Jistě, zvlášť čeští snaživkové se omluví, když se ani neví, který z novičiků to měl být, pokud nějaký novičok vůbec. Když se ví, že kterýkoli z novičoků je vyrobitelný v každé slušně vybavené laboratoři se standardně znalým perzonálem. Když se ví, že výroba novičoků není komoditou se zvláštní regulací a malá množství nepodléhají žádné mezinárodní kontrole. Zato naši politici, za podpory kolaborantské grupy sdělovadel, dávají vzniknout "nepatrným", pokud je tomu v tuzemsku, aniž by byla vyrobena, protože byla pouze syntetizována, což je nutné posoudit i v parlamentu! Jsme všichni za idioty?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, Moskva může chtít omluvu, ale od vyspělých demokracii na západ od naších hranic, se jí těžko dočká. Stěžovat si pak Moskva může na "LAMPÁRNU". Moskva už jednou pro vždy si musí uvědomit, že na mezinárodní scéně je to jako na ulici, tedy žádná pravidla.

   Smazat
 2. Samozřejmě. Ti, kteří lžou, ač vyšoupli ředitele VVÚ Brno i šéfa zpravodajců i MY-voliči, kteří jsme nuceni mainstreamem přijímat tyto lži formou "vymývání mozků" a to zejména demagogickými argumenty; zejména tady vyniká argument kdysi uznávané odbornice Drábové, která slovo výroba, tedy produkce, nahradila slovem mikrosyntéza.
  To pak všichni, kdo mají v hlavě díru v níž jsou mluvidla, papouškují, aniž by přemýšleli o tom jak se vlastně taková látka dostane na svět...
  A tak je to se vším důležitým, když se to potřebuje okecat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Herec rozhoduje o kvalitě informací na VVÚ a o schopnosti jeho šéfa, ato během několika málo dnů. Úděsné, co se u nás děje. Karel z Plzně

   Smazat
  2. Z Drábové se stala politička. Pro mně tím co předvedla ztratila zcela glanc. Nevím proč se nedržela svého kopyta, kde je uznávanou odbornicí. Stálo ji zato se takto shodit? Hlavní otázka přece nebyla jestli v ČR vyráběli Novičok v hektolitrech anebo v gramech ale jestli to v ČR umí. A že to umí v jakémkoliv množství je evidentní. A ČR není v tomto jediná. Takže kecy T.Mayové o tom, že Novičok u mí vyrobit pouze v Rusku jsou lež. A wo to šlo. Tuto lež Mayové se pokusili Drábová s spol. zakrýt slovičkařením.

   Smazat
  3. Odstraňte tu prodejnou loutku a nainstalujte na její místo odborníka z jejího ústavu, který se nedávno vyjádřil korektně a seriozně k tomuto případu. V čele všech státních institucí by měli být slušní a pravdomluvní lidé a ne něco podobného jako je tato komická atombaba.

   Smazat
 3. Vysetrovani skoncilo zapomente ! Podle Borisa Johnsona , koho by dnes zajimalo kde je pravda !!??

  OdpovědětSmazat
 4. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-cele-divne-s-tim-novicokem-Proste-se-tu-vyrabel-Kolega-Dany-Drabove-rozstrelil-kauzu-Skripal-537631

  ...Odborník na zbraně hromadného ničení a pracovník Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Ladislav Středa vnímá okolo kauzy značné pochybnosti. V rozhovoru pro Právo promluvil například o tom, že pokud by byla gelovitou substancí, kterou Britové údajně u Skripala na klice dveří našli, čistá látka A-234, neušli by podle Rinka Skripalovi od těch dveří ani 50 metrů a okamžitě by na místě zemřeli. „Rink sám soudí, že otrava, jak byla popsána v médiích, mohla ve skutečnosti nastat působením fentanylu,“ zdůrazňuje odborník....

  (Lhali, lžou a budou lhát dál. Potřebují posilovat protiruské sankce, aby Rusko nemohlo provádět svobodně mezinárodní obchod a posilovat vztahy s Evropou, tak vymýšlejí a vrství na sebe další a další lži.)

  OdpovědětSmazat
 5. Anglie s USA jsou jednou obrovskou ostudou tohoto světa,...dělají ještě ze sebe nadlidi a všechno to odjakživa maskovali terorem celé planety,kterou dnes mají proti sobě,výjma několika vazalů v několika zemích........móóóc se všecí budem radovat až zase pojedou přes naše území z Německa do Pobaltí,cesty jsou všude rozkopané a mohou rozkopávat ještě ten zbytek,...jsem zvědav,jak to všechno opraví,včetně těch mostů....??????????

  OdpovědětSmazat
 6. Omluvit by se měli naši snaživci v maistrimu ve vládě hlavně vyhoštěným diplomatům a našim občanům a i prezidentovi, když chtěl najít pravdu, že lhali zatáhli republiku do západních intrik a lží.

  OdpovědětSmazat
 7. Jo jen ať je Rusko pořádně zmáčkne ale určitě se neomluví to západ neumí.

  OdpovědětSmazat
 8. Jiří Jírovec28. května 2018 11:37

  Vycházíme-li ze západních zdrojů a nebo z nezávislé ČT, víme o novičoku zhruba toto:

  1) Není pravda, že novičok je obtížné syntetizovat - umí to každý lepší mgr vzdělaný v organické chemii.

  2) Není pravda, že novičok uměli syntetizovat jen Rusové (respektive chemici v SSSR).

  3) Není pravda, že k novičoku se tak či onak nedostaly jiné země.

  4) Není pravda, že vlády nelžou - je dobře známé, že Blairova vláda nechala upravit zprávu o ZHN v Iráku, aby připravila půdu pro zahájení války.

  5) Není pravda, že slova příprava, syntéza a výroba jsou synonyma i když s nimi politici žonglují.

  Pravda je, že propadandista Moravec nechal 27.5. politiky pustě žvanit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Oravce se už deset let nedívám, je mně proto ukradený. Jsem ale šokován TV výlevy Drábové (toho času v dresu TOP09). Takový pád do bahna jsem u ní nečekal.

   Smazat
  2. "Odbornice Drábová"?
   Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová v rozhovoru pro Právo, který proběhl v pondělí 14. března 2011, vylučuje, že by situace v japonských jaderných elektrárnách mohla vyústit do katastrofy podobné událostem v Černobylu. A situace dnes?
   http://www.novarepublika.cz/2016/11/fukusima-otravila-cely-tichy-ocean-ale.html

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 9. V ČR byla doposud pravda pouze to, co nám říkala masmediální propaganda ČT. Parlament šel ještě dále a inovoval základní princip pro "českou pravdu". Dnes je "česká pravda" to, co odhlasují poslanci v plénu nebo na výborech Parlamentu. Důkazy už nikdy nebudou třeba. Skutečnost je stejně v režimu utajení a indiskrétní úředníci jsou (a budou) eliminováni. "Českou pravdu" nepřekonal zatím ani Brusel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Českou pravdu" nepřekonal zatím ani Brusel.ÄNO máte pravdu hanba poklonkování ,ubohost,...Možná z jiného soudku ale co Češi dokážou- O zapomenutém výročí obětí heydrichiády 27 KVĚTEN,-24. října 1942 bylo v Mauthausenu popraveno 262 dětí, žen a mužů. Šlo o likvidaci českých vlastenců-hrdinů: pomocníků a příbuzných parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše z výsadku Anthropoid.
   Oslavují se AMERIČTÍ OSVOBODITELÉ-HLAVNÍ MĚSTO -PLZEN!
   zrádce Karel Čurda

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Heydrichi%C3%A1da

   Smazat
 10. Očekávatelná,vylhaná konstrukce.A co suroviny na výrobu napalmu,české chemičky jich dělaly s dělají tisíce tun.A co teprve biologické zbraně,o těch mlčí establishment jak zařezaný

  OdpovědětSmazat
 11. Babiši, už si chystej omluvnou řeč a požádej prezidenta o popelníček plný popela. Ten se při takových příležitostech sype na hlavu. Samozřejmě vlastní !

  OdpovědětSmazat
 12. Great article and interesting, thank you for sharing.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.