Reklama

.

.

středa 9. května 2018

Můžete se pousmát?

9. 5. 2018, Ďouba a Ondra Ž., video (2:57) - překlad

Všichni odešli do války

8. a 9. května slavíme konec války v roce 1945. Aby mohla válka skončit, musel se jí někdo postavit. Krátké video nás vrací právě do toho času.
video má německé a anglické titulky, český překlad prakticky není nutný, ale je přiložen v textové podobě níže (titulky nelze přidat)

překlad z mluveného slova: Ďouba NR
Fotograf (F): Nemůžete se pousmát?
On: Ne
Ona: Proč? Proč jsi mi nic neřekl? Vždyť ty máš "broň" (osvobození od vojenské služby, kdo ho dostával v době Velké Vlastenecké války např. zde)
On: Je to nutné
Ona: Máš ledviny...
On: Já ti napíšu
Ona: Ty mě nemáš rád
On: Já napíšu...

0:51, F: Nemůžete se pousmát?
Ona: Ne
Otec(O): Já ti zakazuji!
Ona: Válka, tati
O: Ty jsi přece žena
Ona: Dokončila jsem kurz zdravotnic
O: Ty jsi má jediná
Ona: Právě proto

1:26, matka (M): Kam chceš jít?! No kam? Vždyť už jsi stařík
O: Slyšela jsi to. Všichni, kdo udrží zbraň...
M: Tys už svoje odbojoval!

1:51, M...

2:15, F...
můžete se pousmát?

19 komentářů :

 1. Vás osvobodil Paton? Sloužil jste ve Waffen SS a hrozilo vám zajetí Rudou armádou? Pak nejste sám, koho tak osvobodil do amerického zajetí. Mě zase US zavraždili při náletu na Emauzy rodinného příslušníka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V neděli 25.3.1945 v 20 hodin zase u nás pod Radhoštěm dvě sovětská letadla chtěla bombardovat kasárna a omylem o 600 m. vedle pustila bomby na školu, kino a vedlejší rodinný domek. V něm zavraždili moji tetu.

   Vymazat
  2. Pro 13:16. V únoru až dubnu operovalo v prostoru jižní Moravy a Slovenska rumunské letectvo. Rusové v té době osvobozovali Ostravu, boje šly od Polska, neměli důvod létat tak daleko. Rumuni jsou pravděpodobnější. I když jsem sama nevěděla, že vůbec lítali) http://www.vrtulnik.cz/ww2/rumuni.htm

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Češi byli za Hitlera uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Je ovšem fakt, že převážnou část Čechů a Židů spojovala nenávist k nacistickému Německu. Zatímco však Češi německý národ upřímně nenáviděli, neboť jej chápali jako ohrožení své národní suverenity, Židé tento pracovitý národ svým typickým způsobem milovali a nenáviděli pouze nacisty, kteří jim znemožnili z jeho práce profitovat. Jakmile byli nacisté poraženi, okamžitě se začali do Německa odevšad hrnout, podobně jako zlatokopové do oblasti zlatých nalezišť.

   Vymazat
  5. pro 11. května 2018 0:01
   "čeští muži měli být přijímáni do řad SS; "
   Měli - kdyby chyby - Češi nevytvořili jednotky SS, jako snad jediný národ z okupovaných!

   Vymazat
 2. Patton po každém útoku musel dostat novou armádu.
  Chtěl využít armádu Ferdinanda Schörnera k tažení na Rusko. poslal do Velichovek delegaci, ale Schörner věděl, že taktika jemu vlastní a Pattona, nemá šanci na úspěch.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 3. Teď jen čekat, že nějaký blb napíše "dokonalá ruská propaganda".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. pokud někdo považuje historickou pravdu že v sssr padly celé rodiny za propagandu tak ho velice lituji protože je ubožák

   Vymazat
 4. Konec války nám (tedy těm, kteří dovedou používat vlastní rozum) zcela jasně ukazuje, jak špinavá a hnusná je politika! Hlavně od "západních mocností?".

  USA vstoupily do války, když se ujistily, když Rusko otočilo průběh války a bylo už skoro jisté, že ji dovedou až do vítězného konce. USA cítily, že se bude po vítězství dělit "kořist"!

  Přestože souhlasily s podmínkami z Jalty, tak již necelý měsíc před koncem války začaly provádět "přípravné práce"!
  Jak jinak si vysvětlit letecké útoky na Drážďany (ruská zóna), na plzeňské Škodovy a jiné závody, na pražské aglomerace a jiná strategická místa? A to je v Plzni oslavují jako osvoboditele. To, že způsobily smrt skoro 500 lidí, kteří by bez "zásahu USA" s největší pravděpodobností žili dál, tak tento fakt se jaksi "zapomíná", neřku-li zamlčuje!
  A to všeje sváděno na válku a přitom to už nemělo s vlastní válkou nic společného. Pouze byla využita situace ("ve jménu války")!

  Od té doby se dějí věci sice v malém měřítku, ale podle "stejných not".
  A od doby ne tak dlouhé, se už vyloženě LŽE A KŘIVĚ OBVIŇUJE! V "něčím jménu" už se schvalují pouze zákony. ( Ve jménu boje proti něčemu).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nikdo z nás si neumí představit ty hrůzy války, ty kopce mrtvých a sověti zaplatili nejvíce. Bez nich bychom tady nebyli.My s naducanejma bříškama a skvělou životní pojistkou nemůžeme pochopit, že vám děcka odvezli do plynu a rodinu postříleli u zdi.Házíme špínu na všechny a míru už si nikdo neváží.....Jedině v míru přežijeme, jinak ani omylem....Žádné humanitární bombardování nikam nevede.....

   Vymazat
  2. Dovolím si vám odpovědět.Vláda v košickém národním programu deklarovala znárodnění velkých fabrik.Stačí?Proto potřebovala amrická pakáž zničit i to co zbylo po válce.

   Vymazat
 5. Chtěl využít armádu Ferdinanda Schörnera k tažení na Rusko. poslal do Velichovek delegaci, ale Schörner věděl, že taktika jemu vlastní a Pattona, nemá šanci na úspěch.

  Download mangahere & kissanime 2.0

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tzv spojenci otevřeli druhou frontu o dva roky později,než slíbili Stalinovi?!!!Až už viděli,že Rusko zažene Germány do atlantiku,pak se najednou fronta otevřela.Stalin svůj slib ohledně útoku na japončíky dodržel,na rozdíl od amerických zmrdů.

   Vymazat
 6. 20;13
  Máte bohužel naprostou PRAVDU!

  OdpovědětVymazat
 7. JO, OBĚTI TERORISTICKÝCH NÁLETŮ ZÁPADNÍCH "SPOJENCŮ" JDOU DO MILIONŮ. JEN V DRÁŽĎANECH "HUMANITÁRNÍ" BOMBARDOVÁNÍ BĚHEM 24 HODIN ZAVRAŽDILO VÍCE JAK 150 TISÍC CIVILISTŮ, PŘEVÁŽNĚ ŽEN A DĚTÍ!!! A co takhle Hirošima a Nagasaki? Ta demonstrace ochoty SSA vymazat z mapy Světa kterýkoliv národ, který nebude ochotně pro něj otročit, je zřejmá!!! To mají zažité z dob, kdy vyhladili indiánské národy a vraždili africké černochy. Prostě bez agrese, genocidy, holokaustů není pro kapitál život v radosti! Máme být vůči kapitálu ale přející? Nejsme spoluviníky - jako Němci za nacismu, když přihlížíme a tak schvalujeme terorismus bohatých?

  OdpovědětVymazat