Reklama

čtvrtek 17. května 2018

Ne Evropě, ano Severoatlantické alianci

Erik Best
17.5. 2018   fw
 Programové prohlášení vznikající vlády ANO a ČSSD je plné euroskeptických deklarací. „Nechceme jen přikyvovat Bruselu, ale chceme jeho politiku měnit.“ „Evropská unie musí dělat méně, ale podstatně lépe.“ „Evropa musí zůstat spolupracující, integrující se na dobrovolné bázi a nediskriminující nečleny eurozóny.“ Když ale přijde řeč na NATO, tón se stává nekonfliktním.

Dokument neobsahuje stížnosti na nedostatečný vliv ČR na rozhodovací proces v Alianci. ANO a ČSSD se zavazují zvýšit výdaje na obranu na 1,4 % HDP, už ale nespecifikují bezpečnostní hrozby, které by odůvodnily prudký nárůst prostředků vynakládaných na konvenční vojenskou techniku. Kdo konkrétně by mohl napadnout ČR? Ministryně Karla Šlechtová, která je ve vládě ojedinělá určitou mírou skepse vůči způsobu utrácení prostředků na obranu, teď čelí hrozbě brzkého konce, protože ráda odpočívá ve VIP salonku.

12 komentářů :

 1. Jo a jsme opět kde nás chtějí mít vyhazovat peníze za zbytečné zbraně.

  OdpovědětSmazat
 2. Ministryně Karla Šlechtová si posadí psa na Hrob neznámého vojína. Pro svou "orientaci" nemá ani děti. Toto chce Babiš ve vládě? jen je to ostuda ČR, slušní lidé do této "hrůza" vlády určitě nepůjdou a na poslední chvíli si to i ČSSD rozmyslí, nic jiného neumí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. druhej topolanek co tam močil ja rettardi do čela je heslo nove doby třeba jak jalova anžela bohužel přemnoženi z naši korektnosti z donuceni nenazyvat věci pravym jmenem je zakonem zakazano a trest vyšši než za ukladnou hromadnou vraždu

   Smazat
  2. Nejen Šlechtová , ale i další tzv. "vůdci Evropy" nemají děti . Tam je asi hlavní příčina jejich destruktivní škodlivé politiky . Nemají totiž komu co předat co dobrého by mohli vykonat a proto jen škodí .

   Smazat
 3. No, ono to ve skutečnosti vypadá trochu jinak a ne právě nejlépe, když nahlédneme ono "koaliční laškování" i z jiného zdroje. Viz například: https://aeronet.cz/news/uz-vime-proc-cssd-pozadovala-kreslo-ministra-vnitra-na-vnitru-bude-sedet-bakaluv-clovek-z-americkeho-aspen-institute-a-pomalu-se-zacina-rysovat-proc-babis-neposlechl-milose-zemana/ A jen tak mimochodem. O čem asi svědčí cenzorem zablokovaný web CFP?

  OdpovědětSmazat
 4. ČR nikdo nenapadne.
  Pokud se autor orientuje v procesech nadnárodního řízení světa,
  mělo by mu být JASNO, že současná ČR je stát, natolik bezvýznamný,že není nejmenší DŮVOD, proč by k tomu měl
  mít někdo důvod.
  A současné politické "elity" jsou natolik zabořené do americké zadnice (ambasáda USA,CIA a Pentagon), že odsouhlasí jakékoliv navýšení nákladů na zbrojení, jen aby měli neoconi, ovládající zbrojní průmysl USA, radost.

  Proces,podporovaný havloidy a podobné sebranky,započal zrušením povinné vojenské služby a vstupem do agresivního paktu NATO.
  Tímto vlastizrádným krokem byla ČR prakticky odzbrojena a vtažena do zločinných struktur NATO.

  AUTOR se vůbec nemusí snažit, vzbudit v občanech ČR dojem, že čeští politici o něčem rozhodují, je to jen show, v které jsou i ti VIP pouhými loutkami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Best ví starou belu o tom,
   co předcházelo našemu členství mezi zločince v NATO.
   Kdo považuje členství ČR za přínosné pro naši bezpečnost,je zcela vypatlaný amerikanismem, což se dá u autora pochopit.
   Kolaboranti s cizí mocností (ano, USA jsou pro mě cizí mocnost), prezentovaní takovými klauny jako je ANO a ČSSD, pokrytecky odsouhlasí jakékoliv zvýšení výdajů na zbrojení,
   jen aby je strejda z Pentagonu nechal v klidu vládnout.
   Hnus !

   Smazat
 5. Nebudeme kupovat zbraně aby jsme se bránily ale aby jsme útočily. Na koho nám určí zdegenerovaný zvrhlý paraziti.

  OdpovědětSmazat
 6. Od doby Sobotky žádný pokrok k lepšímu. Položím jen jedinou otázku. Když ne Evropě, tak proč ano islamizaci, kterou Brusel pomáhá organizovat, prosazovat a financovat?

  OdpovědětSmazat
 7. Když NATO slíbilo Gorbymu ,že se nebude rozšiřovat na východ ! Lží zrada ,to je právy skutek a naše zkáza ! Rok 1938 a 1968 je stejná lumpárna !

  OdpovědětSmazat
 8. Ne "euromuslimskéevropě", ne NATO.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.