Reklama

středa 30. května 2018

Něco, co prostě tak být „musí“, aneb zázraky britského léčení

Jiří Baťa
30. 5. 2018
Záhada „novičoku“ trvá, lépe řečeno, nebyla dosud zcela uspokojivě potvrzena. Redaktorka „Reflexu“ Nicole Martincová ve svém článku „Lékaři poprvé promluvili: nevěřili jsme, že Skripalovi přežijí“ (respekt.cz/denni-menu/lekari-poprve-promluvili) možno říct, že na první pohled relativně věrohodně popsala průběh léčení a událostí kolem případu otravy agenta Skripala a jeho dcery Julije, ale pořád je to jen relativní a značně nekonformní popis. Dovolím si poukázat na několik problematických pasáží.
 
     Předně je to fakt, že britský ošetřující personál, podle vyjádření ošetřovatelky Lorny Wilkinson, vůbec netušil, čím byli otec a dcera Skripalovi otráveni. Na samém začátku předpokládali, že jde o otravu opioidy a o změně diagnózy začali uvažovat poté, co byl do nemocnice přivezen policista s podobnými příznaky. Jakkoli měl být i zmíněný policista postižen stejnou látkou, o jeho osudu nejsou dále již žádné informace. Jenom se ví, že údajně krátce po vyšetření opustil nemocnici, zatímco oba postižení Skripalovi byli v péči nemocnice ponecháni (zřejmě proto, že policista musel do služby, zatímco Skripal byl svým způsobem VIP).  Nicméně z této skutečnosti vyplývá otázka, že pokud se skutečně jednalo o látku tzv. „novičok“, jak se oficiálně tvrdí, jak to, že při známých  vlastnostech této látky (smrt do 2 minut apod.), nebyl postižen žádný člen ošetřujícího personálu přesto, že neměli ani nejmenší tušení, že se jedná o tak prudce jedovatý, resp. smrtelný chemický prostředek. Zatímco na oba Skripalovi „novičok“ zapůsobil okamžitě (za velmi problematických, či spíše nevěrohodných okolností), na ošetřující personál ani po delší době nezanechal žádné následky. Takže otázka: byl či nebyl to „novičok“? Odpověď: sice nebyl, nicméně oficiálně být „musel“!
     Kromě politických aspektů má tato událost i jiný význam z pohledu ošetřujícího personálu nemocnice. Jak píše N. Martincová, „pro záchranu jejich životů byl klíčový rychlý příjem na jednotce intenzivní péče a vysoká dávka léků k eliminaci případné poruchy mozku. Lékaři zároveň vyzdvihli důležitost spolupráce s experty z výzkumného ústavu Porton Down, kteří také později určili, že Skripalovi byli otráveni „novičokem!“ 
     Zůstaneme-li u mimořádných schopností britského ošetřujícího personálu, který ač nevěděl, o jaký druh otravy se jedná, tím méně, že se jedná o otravu „novičokem“, přesto veleúspěšně zasáhli léčbou  formou intenzivní péče a vysoké dávce léků. Otázka: je možné, aby při neznalosti diagnózy, lékaři použili (blíže nejmenované) vysoké dávky léků? Jaké to byla léky, když přesto, že jim nebylo známo, co vlastně léčí, tyto léky nasadili? Byla to snad nějaká intuice, vnuknutí, riskování?
     Další pozoruhodností je, že když byli Skripalovi ve stabilizovaném stavu, hlavním úkolem prý bylo zajistit do budoucna normální chod jejich tělesných funkcí. Zde se stále motáme v kruhu pochybností, neboť zatímco údajně „novičokem“ také postižený policista (byť asi v menším rozsahu nicméně) byl po vyšetření bez jakýchkoliv následků propuštěn z nemocnice, Skripalovi podstupovali další náročnou léčbu.
     Zvláště pozoruhodnou skutečností je, že tým lékařů ze Salisbury District Hospital až poté, co bylo ve spolupráci s institutem Porton Down zjištěno, že se jedná o otravnou látku „novičok“, stanovil kombinaci léků a pokračování léčby dokonce  ve spolupráci s mezinárodními experty a s kolegy ze zmiňovaného institutu Porton Down. Jak se později vyjádřila Julija Skripalová, klinická léčba prý byla invazivní a značně deprimující.

    A nakonec je to samotné a velmi pozoruhodné vyjádření  doktorky Blanshardové, která přiznává: „Na celém světě je s léčbou následků otravy novičokem zkušenost u tří lidí - stále se máme co učit.“  Z humánního hlediska můžeme říct, zaplať pánbůh. Jinak jsou ale slova, kterými zřejmě chtěla zdůraznit význam tohoto případu, vyzdvihnout mimořádný úspěch britských lékařů v souvislosti s léčbou, se kterou jsou, resp. oni mají jen minimální zkušenosti. Slova, která mají hlavně mezinárodní politicko-publicistický význam, než pravdivé konstatování skutečností, neboť tento typ bojové chemické látky ale i další jsou ve světě dostatečně známy a bezpochyby jsou také známy způsoby ochrany a léčby následků této látky. O tom také svědčí skutečnost, že i u nás ve Vojenském výzkumném ústavu (jehož ředitel byl bez udání důvodu z postu odvolán) se provádělo testování chemické látky A-230, která se na Západě také nazývá "novičokem". Toto konstatování však nic neubírá na potřebě dr. Blanshardové, že se má (mají) stále čemu učit. Ostatně to říkal i Lenin: učit, se, učit se a to třetí jsem už zapomněl! 

37 komentářů :

 1. Svět chce být klamán...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo má nějaké zkušenosti s britským zdravotnictvím, tak žasne, jak v regionální nemocnici v poměrně malém městě Salisbury personál dosáhl takového zázraku, když po aplikaci novičoku se převídala 99:1 smrt postižených, ale při nějakém přežití 1:99 těžké neurologické následky. A hle, jak svěží je slečna Skřipalová. Pak že se zázraky již nedějí. Vatikán si to poznamenal.

   Vymazat
 2. Soros rozkazal britum nove referendum aby se zrusil Brexit "demokraticky".
  Rika se : Ucit se , ucit se a to treti jsem se jeste NEnaucil"!
  Posedlost novicokem je zrejme nevylecitelna..
  Kdyz lide v Evrope tvrde pracuji aby vydelali na pohodlnej zivot milionum afroarabum a jeste lepsi vladam , ktere je pozvaly tak jak se tohle nazyva...
  Kdyz teroristi vyvrazdi cele desitky tech , kteri jim to poskytuji /Nica 86 zen ,deti a muzu/ bestialne zavrazdenych bestiemi.
  Slavna herecka Roseanne nazvala nekoho "APE" /opici/ a bude zrejme soudne stihana...
  Publikovane nebo na verejnosti recene jedno slovo VAM MUZE PORIDIT V EU VETSI TREST NEZ VYVRAZDENI CELE RODINY afroarabama , kteri casto jdou od soudu do svych vil ,kdyz se "zjisti" nez za nic nemohou...,
  ovsem rodiny Evropske !!!
  Jak tohle skonci ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen to upresnete.Miliony pracovitych evropanu pracuji do upadu,aby se mohly vyrabet bomby ,rakety a letadla ,ktere se pouziji ke zvyseni zivotni urovne afroarabu.Mate mozek ???

   Vymazat
 3. Jak Novicok vyplnuje vnitrni prazdnotu mnoha autoru, kteri omilaji se vdekem ,ze dostali nejake zrejme Nevycerpatelne do budoucnnosti thema..
  A sou za to placeni ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:57 Téma Novičok neustále omílají především politici. Např.dnes v mimořádném zasedání naší sněmovny. Proč to dělají je jasné: "Kdo chce psa bíti hůl si vždy najde". A ano, jsou za to placeni, bohužel námi.

   Vymazat
  2. Taky anonym 3:57 je platený zato, aby čítal to a o tom o čom počuť nechce. Nám sa ale zbytočne sťažuješ. Sťažuj sa tým, ktorí ťa zamestnávajú. Môj profil Ukrofil-

   Vymazat
 4. Už ani blbou otravu nejsou schopni zinscenovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože MAYryša nekoupila Novičok ve spolku, ale u žida.

   Vymazat
 5. Novičok se nám tak trochu vymknul z rukou, asi ho necháme vyšumět. Poučili jsme se a připravujeme aféru Staričok. To budete ale všichni teprve čumět!
  Vaše MI6

  OdpovědětVymazat
 6. Tak jako se nyní zesměšňuje VB s May a B.Johnssonem, tak to nedokázaly zatím ani SSA v čele s posledními prezidenty, ani Německo s Merkel, Francie s Hollandem a Macronem a dokonce ani vedení EU v čele se samotným Junckerem s červeným nosem. Jenomže mám jistý pocit, že hodně lidí v EU, včetně naší země, si toto však neuvědomuje a těmto podržtaškům globalistů, včetně našich z Demožumpy a socanům, v jejich upřímnost i pravdivost zcela věří. Globalisté mají za cíl rozvrátit společnosti, národy a vyvolávat zmatky, kdy lidé již nebudou vědět co je dobré a co zlé. Když například v kdesi v divadle cosi hnusného udělá ježíš, tak je to asi dobré, kdyby to samé udělal Hamáček nebo Bělobrádek či Farský, tak už nevím jaké to vlastně je, když si tamo ze zadku vytáhne kdosi naši vlajku, je to správné (zvláště když hru uvádí cizí státní příslušník), když by odtamtud vytáhnul třeba Kalouska nebo Halíka, tak zase nevím jestli to je dobře nebo špatně, jestli se toto smí či nikoliv. Každopádně dekadence naší euroatlantické společnosti je na vrcholu a Anglie je toho dnes jasným důkazem. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 7. Pokud zdravotní personál britské nemocnice vyhodnotil otravu (neznámou tox. látkou) jako otravu opiáty, pak Skripalovi sotva byli těžce zasaženi nervově-paralytickou látkou (NPL). A pakud i ano, pak se této látky dostalo do jejich organismu nepatrné množství, (několika)řádově nižší než je udávaná smrtná dávka 3-5 mg/osobu).
  Při otravě opiáty má intoxikovaná osoba sice také zúžené zornice (podobně jako po otravě NPL), ale zdaleka ne do té míry! U osoby otrávené NPL jsou však již při středně těžké otravě NPL patrné výrazné (nikotinové a muskarinové) účinky, které se projevují zvýšeným sliněním, nezvladatelným třesem a křečemi celého těla (což je dáno účinkem hromaděného acetylcholinu v nervových synapsích), samovolnou defekací atd.
  Čímž se od otravy opiáty značně odlišuje!!
  Pokud by tedy specialisté z Porton Downu měli reagovat na nemocniční informaci a jako zázrakem připustili otravu NPL (snad po té zjištěné mióze zorniček), pak by museli doporučit okamžité podání atropinu (popř. některého účinného reaktivátoru funkce AChE) a okamžité uvedení obětí do umělého spánku (což účinně snižuje další tvorbu acetylcholinu). To podle jednoho z mediálních vyjádření britské nemocnice briti i učinili, jenže právě toto odporuje tvrzení Julie Skripalové o tom, že její klinické léčení bylo bylo invazivní a značně deprimující. Jak by to probůh v tom spánku mohla vědět? ...
  A tak celá ta otrava podle tisíce a jednoho brity publikovaného scénáře spíš než atentát připomíná slaboduchou šaškárnu nebo lidsky odporný britský výzkum účinků jedné NPL ze skupiny novičoků na lidský organismus.
  Ale hlavně obludnou protiruskou provokaci při které briti jako pokusný materiál použili dva "bezcenné (ruské) králíčky". Dobré leda tak pro rozpoutání mediální štvanice proti Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náhodný kolemjdoucí našel oběti pololežet bez hnutí na lavičce, o žádných křečích a jiných příznacích nebylo řeči. Prostě podle popisu to vypadalo, že jsou opilí. A ten policajt podle prvních informací se nakazil skutečně v době, kdy šel prošmejdit jejich dům, takže to by odpovídalo, že už na klice fakticky nic nebylo, protož to už se odehrálo mnoho hodin po té eventuální nákaze. Ale to všechno jsou podružnosti, důležité je, že neukázali žádnou fotku obětí ani na místě, kde je našli, ani pak v nemocnici, takže povídat si může kdo chce co chce a novináři vaří z převařené vody.

   Vymazat
  2. Nezapominejte,ze morcata chcipla a kocka zesilela.Takove dukazy nesmite zatajovat.

   Vymazat
  3. Na látky typu Axxx nejsou k dispozici účinná kauzální antidota ( reaktivátory AChE ). Ani PANPAL ani HI-6 nejsou dostatečně účinné. A už vůbec ne pouze pyridostigmin bromid používaný armádami NATO. Kdyby byli zasaženi A234, jsou do dvou minut mrtví. V případě subletální dávky, budou významně postiženi. Což se zřejmě nestalo. Tak to je i kdyby si naši poslanci tisíckrát odhlasovali, že se u nás novičok nevyráběl, včetně výkladu o mikrosyntéze. Pouze se lidem lže.

   Vymazat
  4. 11:28 Vy tomu nerozumíte. Před chvílí jsem viděl Kalouska, jak celou věc jasně vysvětlil. V podstatě řekl, že pravda není to, co od odborníků zjistil prezident, ale pravda je jen a pouze to, co odhlasoval sněmovní výbor. A je úplně jedno, že tvrdí zjevné nepravdy. Prostě odhlasováno, tím se to stalo pravdou a kdo tvrdí něco jiného je kacíř a měl by být upálen.

   Vymazat
  5. 11:28, ty dvě minuty asi ne, protože na mozkovou smrt v důsledku zastavení přísunu kyslíku potřebujete alespoň 5 minut a i to je individuální. To při plné intoxikaci do krevního oběhu, jinak to je ještě pomalejší. Ale i těch 5 minut je strašně málo.

   Vymazat
  6. Pro účely stanovení koeficientů letální dávky se uvažuje klinická smrt. Máte pravdu že biologická nastává o několik minut později a to individuálně. Nicméně není šance v případě použití látek typu Axxx tento proces zvrátit. Jediná faktická možnost jak se zachránit je aplikovat látky , které vychytají NPL ještě než proniknou k nervovým synapsím. tato možnost existuje ale musíte to udělat v řádu desítek sekund po zasažení.

   Vymazat
 8. Novičok se vyskytuje ve dvou formách:
  mrtvá voda
  a
  živá voda.

  OdpovědětVymazat
 9. Your blog is great. I read a lot of interesting things from it. Thank you very much for sharing. Hope you will update more news in the future.
  the happy wheels games

  geometry dash meltdown
  anaimal jam

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Even though I do not know you, thank you for your appreciation, I will continue to try,
   the author is your health.

   Vymazat
  2. Neklikat na odkazy!

   Vymazat
 10. Když George W.Bush rozporoval chystanou zdravotní reformu v USA, argumentoval bídnou úrovní zdravotní péče v Británii... A hle, v Británii pracují ve špitálech dokonce jasnovidci!

  OdpovědětVymazat
 11. Taky je potřeba připomenout, že ani ty britští holubi netušili, čím byl Skripal otráven. A ty se v těch parcích něco nalétali.

  OdpovědětVymazat
 12. Já bych se přimlouval za to už kolektivní psychózu britských degenerátů dále nezkoumat. Důvod je ten že britským degenerátům není nic trapné a budou klidně plácat hodiny a hodiny, aby vás přesvědčili o svém degenerátství. Kdo to má zapotřebí ?

  OdpovědětVymazat
 13. Pane Baťa, ono se Vám to zdá divné, že v nemocnici sáhli po nějakém léku a ten hned zabral. Ale v britských nemocnicích třeba nic jiného než léky proti bojovým otravným látkám nemaj.

  OdpovědětVymazat
 14. Svatá pravda. Britští lékaři se stále mají co učit, protože otravných látek je jako smetí. A to ani nemusíme mluvit o Británii. Jediná výhoda je, že se naši lékaři učit nemusí, protože by jim to stejně nikdo nezaplatil. Ale takové degeneráty tady zase nemáme.

  OdpovědětVymazat
 15. Kdiz me Rusove otravi pujdem se lecit do Anglie.

  OdpovědětVymazat
 16. Jsem už "otrávený" bláboli Kalouska či politického šaška M.Bendy. Po příštích volbách už tam nebudou a snad se zotavím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No né to bude celá pravice budu rád když na následky skončí.

   Vymazat
 17. Co je pravice a co levice, ja mám levú a pravú nohu a střední nohu mám v strede tak se budu řídit ve volbách střední nohov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:25 Je to prosté, milý Watsone. Jestli se živíte vlastní prací, patříte k levici. Jestli žijete z práce jiných, patříte k pravici. Jestli se živíte vlastní prací a volíte zástupce pravice, tak jste tou střední nohou. A pak se nedivte, že brzo budete tam, kde se levá a pravá noha stýkají.

   Vymazat
  2. Watsone palec nahoru rozesmál jste mě.

   Vymazat
 18. aj Lavrov citoval spravu z svajciaraskeho Cernu kde sa pise ze to bolo BZ BZ je chemicka latka ktora ucinkuje za dve ,tri hodiny -a postihnuty neumiera ale odpúadne- pri uziti ,resp pri strete s neuroparalytickou latkou clovek ma krce ,svaly sa krutia a ohyba sa ako luk- navyse telo je posiate jazvami- BZ by sedelo na opis aj na to ako mohli chodit este tri hodiny po meste a nasli ich akoby boli opiti,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. video- hovori to od 12.15.minuty-doslovne cituje -https://www.youtube.com/watch?v=oKxNRjUA7GI&t=48s

   Vymazat
 19. Netreba zabúdať, že švajčiarsky labák skúmal vzorku dodanú anglánmi. Kde je nespochybniteľný dôkaz, že sa jedná o to, s čím Skripaľovci prišli do styku? Ak vôbec prišli?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě, tento důkaz není. Vzorky byly, pokud vím, plně v režii Británie a i kdyby nebyly, jaký je problém cokoliv sekundárně kontaminovat podle potřeby.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.