Reklama

.

.

neděle 13. května 2018

Nezdravá společnost

J3.K
13.5.2018 iNadhledPravýProstor
Doba, ve které žijeme, se překotně řítí dopředu, aniž by řešila skutečné problémy. Zabýváme se pouze jejich náhražkami, mezitím však vyvolení na svém vlastním dvorku utváří budoucnost tak, abychom do ní ostatní nemohli zasáhnout. Stále více se blížíme ke scénáři filmové série Hunger games. Kdo si ji pamatuje, ví, jak komicky vypadali hlavní představitelé režimu, co jim stačilo k ovládnutí lidu a jak zvrhlou zábavu jim poskytovali. I samotné hry byly naprosto nefér vedeným soubojem ovlivňovaným z pohodlí produkčního štábu. Neskutečná podoba s nynějším stavem je až fascinující a tvůrce seriálu by měl získat cenu za jasnozřivost. 

 
Podíváte li se na módní přehlídky, akce pro horních světových deset tisíc, tím jsou myšleny vycházky po rudém koberci před zahájením ,,důležitých“ akcí, například se to týká filmových festivalů, uvědomíte si, tedy jste-li obdarováni schopností rozumně uvažovat, jak směšní jsou panáci vytvářející aféry podobné MeToo, podporující genderové šílenství a postrádající díky svým penězům a prostředí, ve kterém žijí, smysl pro realitu. Je k zamyšlení, jak snadno může vzniknout pocit nadřazenosti na davem, který jim tleská a svým způsobem jim pomohl do nebeských výšin. Je oprávněním pro povyšování se to, že umí někdo zazpívat, vytvořit skladbu nebo zahrát ve filmu plném střihů?

Plno našich skutečně dobrých herců z minulosti mělo jen smůlu, že se narodili jinde, než v blízkosti Hollywoodu, přesto měli v hlavě více, než nynější star. Patřili k lidovým umělcům a jejich obliba byla oprávněná. Uměli i bez drahé technologie, animace a záskoků. Nynější generace je však už většinou zkažená a po vzoru amerických hvězd přenáší zvyk rozumovat i k nám. Stávkovali a bojovali li dříve za lepší zítřky ti skutečně pracující, mělo to smysl. Ale postaví li se do čela odporu komedianti, z celého procesu se stane smutná taškařice. Varující je, že k vystupování na efekt se přidávají i politici, což platí pro téměř celé spektrum politické scény. To se netýká jen SPD, ale všech kolem. Němcová z ODS tomu všemu nasadila korunu při popisu činnosti motorkářů z MC Nočních vlků, kteří přijeli položit věnce k památníku padlých rudoarmějců.

Spěch se zaváděním nových pravidel legalizujícím migraci, islámské právo šaría a potlačování právních předpisů ze strany těch, kteří je v minulosti tvořili, svědčí o o tom, že volení zástupci lidu se dostali do úplně jiné dimenze, než ve které žije zbytek národů. Jestliže se u nás snaží politikové ještě lhát a kličkovat při plnění příkazů z bruselské centrály, samotní eurounijní mocipáni se tímto způsobem komunikace s lidmi už nezdržují a dělají přesně to, co chtějí. O čemž svědčí návrat marxismu s největší slávou při odhalování sochy jeho zakladatele. Kdyby Rusové oživili Lenina, to by byl v Bruselu řev, ale Marx, to je jiná káva. Momentálně je na řadě devastace národních zájmů a států, přísun co největšího množství Afričanů, takže jdou stranou zákony, hranice a starost o občany. Logika umřela, místo ní nastoupila arogance, nenažranost, sebedestrukce a agrese. Ignorace existence seniorů, sociálně slabších a protekce nově přitáhnuvších imigrantů jsou natolik evidentní, že je až s podivem, jak snadno se daří konglomerátu úředníků, politiků, obchodníků a neziskovému sektoru převálcovat prostý lid, aniž by tento jen malinko projevil svou nevoli, natož elity poslal do propadliště dějin nejlépe nohama napřed a nikoliv s bohatou výslužkou.

Zatímco tedy plebs sleduje příšerné televizní programy, trapné soutěže a občas dostane úlitbu v kvalitním sportovním přenosu, schází se aktivní hráči světového ekonomicko-politického kolbiště na svých sympóziích, jednáních a summitech.
 Poplácávají se po zádech a společně špekulují, jak s těmi ovčany vyběhnout co nejvíce. Jak změnit chod historie, překroutit minulost a nastavit budoucnost. Sami samozřejmě nadále zůstanou v blahobytu, musí však eliminovat rizika, kterým by bylo uvědomění si lidí, jak snadné by bylo se zbavit těchto existencí. Proto přichází nejen odzbrojení obyvatelstva, ale i nařízení týkající se pěstování životně důležitých plodin zajišťujících potravinovou soběstačnost, zasahování do mobility obyvatelstva formou zásadních změn v automobilovém průmyslu a výchova mládeže k naprostému podřízení se autoritám. K tomu je zneužíváno školství. Jeho kvalita je snižována, přísunem dětí imigrantů dojde k jeho další degradaci a jak vidíme v zahraničí, původní obyvatelé i díky obrácenému rasismu ve školách postupně vyklidí Evropu sami. To už nynější generace elit nezažije, a protože je často bezdětná, nebo má natolik tučná konta, že přestěhovat se z našeho kontinentu na jiný pro dědice nebude problém, nemusí si z nastalé situace dělat hlavu.

Jak vidíte, snad poprvé se lidé nesnaží uvažovat tak, aby generace po nich měla dobré životní podmínky. Evropa zařadila zpětný chod a má tendenci vracet se do středověku. Veškerá energie našich předků, vyhrané bitvy s agresory a statečnost bývalých hrdinů zapadne, na povrch a do popředí se dostaly malichernost, nicotnost, hlad po penězích, sobectví. Nejhorší však je nezájem o naše děti, o jejich životy a úroveň jejich vědění, schopnosti a smysl pro pokračování v práci, kterou začali jejich rodiče. Arogance moci způsobila degeneraci nejzákladnějších skladebních kamenů. Tedy rodiny, lásky, přátelství, cti a pokory. Ano, žijeme v nezdravé společnosti, které vládne mafie, proti které je ta sicilská nevinou hrou podobnou Člověče nezlob se. Stali jsme se bezvýznamnými figurkami na bojišti, nad níž drží vládu nelítostní vojevůdci. Jak dlouho budeme ještě zticha? A kdy si to uvědomí všichni ti, kteří dosud tleskají dosavadnímu vývoji? Jsou opravdu tak hloupí?


- - -

29 komentářů :

 1. ale vždyt máme co jsme chtěli pokud si pamatuji tak soudruzi nás před tímto marazmem varovali a mi jsme se jim smáli idioti mysleli jsme si o nich až tam budem budeme se mít ještě líp než za nich a výsledek nula kupní síla průměrného čecha se zvýšila v hodnotách roku 1990 o dvacet korun a výkonnost cca 12x jsme pouze novodobý otroci sice né po morální stránce ale po ekonomické a ted co je horší držet hubu a krok a nebo chcípnout hlady

  OdpovědětVymazat
 2. Haha. Číst toto na stránkách, kde se otevřeně oslavuje a adoruje minulý totalitní režim, je číst toto opravdu legrace. Soudruzi si, jak vidno, rádi serou do huby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chyba bude asi v tobě, že nerozeznáš samostatně uvažující alternativní web od nějakých stranických blábolitelů. Co je na tomto webu "komunisitcké"? Každý, kdo ti nevyhovuje, protože myslí, je soudruh? Tak to myslíš?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 17.05
   Musíte být hodně velký hlupák

   Vymazat
  4. Osobo, právě jsi se projevil jako mentální invalida. A myslím, že na to není lék....

   Vymazat
 3. Doba ve které žijeme se překotně neblíží dopředu, ale do prdele a to závratným tempem. Dnešní, rádoby, umělci, nevytváří nic. Ze současné kultury je slušnému člověku na zvracení. Nemají co nabídnout, předhání se v tom, kdo se zachová jako větší hovado. Navíc je to sestava složená z rodinných příslušníků a jejich kámošů, jestli něco umí, to vůbec není podstatné. Proboha, jaké telátka dnes hrají v ND. Kdysi to byli páni herci, kteří se museli pracně k takovému místu dopracovat.Totéž platí o vysokoškolských lektorech. Kdo dnes přednáší na UK apod. to samo o sobě je alarmující. Je to snad něčí záměr ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doba se neřítí do prdele. Do prdele se řítí pouze zoufalci jako jsi ty. Vlastně ty už tam jsi. Z vlastní vůle.

   Vymazat
  2. Obecně souhlasím s Anonymem 17:06, ale dovolte malou poznámku: v jakémkoli divadle musí hrát i mladá "telátka". Chtěl byste zírat na šedesátiletou Julie a sedmdesátiletého Romea?

   Vymazat
  3. 17:11
   A ty píšeš přímo z pornoJandovo trenek,viď???!!!!!☺☺☺☺☺☺

   Vymazat
  4. 17.11
   Asi jsi hluchý a slepý.Pokud né,tak jsi dutý.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  6. Blbeček trolíček 17:11, to píšeš z jandovej prdele, že?

   Vymazat
  7. Už jsme zažili i přesmetrákovou Mařenku, to věrné milování pak musel být extrem perverz.

   Vymazat
  8. Jsem opravdu znechucen některými zdejšími reakcemi ! Opravdu si myslím, že někteři ten příspěvek (Anonymní13. května 2018 17:06) snad vůbec nečetli ! Ani jeden z nich se ani nepokusil vyvrátit co by jediné slovo, jen nenávistné žvanění ! Neboť nic jiného nejsou schopni ! Bere jim totiž vysněnou hračku a chyméry, natlučené do hlav ! A schopnost vlastního přiznání, že věří nepravdám, je mnoha lidem nedostupná ! Škoda je nesmírná, neboť nám z mladých lidí vyrůstají nemyslící tvorové, zcela nepoužitelní pro rozvoj této země ! Snad jen jako žoldácký "kanonen futr" v zájmu "spojenců"

   Vymazat
 4. Lépe? Lépe, to už bylo. Nežili jsme v ohrožení našimi válkami, agresí, okupacemi, pácháním bezpráví doma i ve Světě, vystačili jsme si bez nezaměstnanosti, bezdomovců, žebráků a vyčuraných "humanitárních" nadací, vystačili jsme si bez katů - exekutorů a milionů lidí v exekuci - včetně dětí! Měli jsme dobré zdravotnictví pro všechny, bez zbytečných doktorských neumělů v soukromých praxích, byla zajištěna lékařská pohotovostní služba, ba dokonce lékaři přišli k nemocnému do bytu, nemuseli jsme importovat lékaře z rozvojových zemí a exportovat do vyspělých. Měli jsme vynikající medicinu v ambulancích i krajských nemocnicích, nejen na klinikách a pro někoho! Měli jsme sice nízké platy, ale v tvrdé měně, takže jsme bydleli za málo, stravovali se ještě za méně. Lidé nebydleli pod mosty a nevybíraly k jídlu odpadky na smetištích. A lidé měli úspory, jezdili k moři i na hory, chalupařili i zahrádkářili, sportovali hned u domu a se svými dětmi, národ se množil a nevymíral, navíc se rodili především zdravé a ne invalidní děti. Nepotřebovali jsme gastarbeitry ani kolonisty. Maminky měly pro své děti za hubičku jesle a mateřské školky, za babku plínky a oblečení, sunar.... Nepotřebovali jsme sociálně vyloučené lokality, nemuseli jsme bourat nepřizpůsobivými splundrované obytné domy. Mohly jsme stavět silnice a dálnice, pražské metro i přehrady.
  Ale co hlavně: věci veřejné, politika, agresívní války, sociální bída, právní kolotoč, policejní a žoldnéřský i cenzorský dozor se snad dotkly sotva 1 % občanů a tedy nebyly jsme jako národ ani na budku, ani tělesně invalidní. Nepotřebovali jsme tedy regimenty psychiatrů, psychologů ani fyzioterapeutů, blázni nám nepobíhali a volně nevraždili....! A lidé neměli ani tak často důvod k sebevraždě! Jo, bylo lépe, bylo lépe, bylo lépe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To že komunisty volí jenom 6 % voličů je dáno tím, že nynější režim zadlužil občany 2 biliony korun, stát zadlužil 1,7 bilionem korun, města a obce zadlužil 1,8 bilionem korun. Všechno co komunisti nahospodařili to nynější režim rozkradl a to v hodnotě pěti biliony korun. Tímto vším zadlužením vzniká dojem jak se máme, ale máme se díky strašnému zadlužení, které se neustále zvyšuje. Tedy máme tzv. životní úroveň, ale na dluh. Co bude říkat nynější režim a Vy 17,15, až se kapitalismus dostane do recese, výše uvedené dluhy zůstanou, extrémně se zvýší nezaměstnanost a dluhy nebude jak splácet? Dříve normální rodina dostala byt první kategorie bez toho aby se musela zadlužit a nájem byl doslova symbolický. V dnešním režimu aby mladá rodina dostala byt musí se zadlužit neméně 2 miliony korun s tím že další milion korun přeplatí v době splácení dluhu tedy hypotéky až do jejich 60 let. A to tato mladá rodiny by, kromě splácení uvedené hypotéky si měla šetřit na důchody, dětem na školy což je absurdní z ubohých platů, které dnes se dají vydělat v porovnání k životním nákladům. Já si myslím, že lidé komouše volit nemusí, můžou volit tradiční strany ODS, TOP 09, prostě ty, kteří rozkradli republiku. Pak se ale nemůžou divit, že jednou přijde konec a věřitel jim řekne: ZPLAŤ! A bude vymalováno vážený 17.15.

   Vymazat
  2. Dobrá otázka,proč komunisty volí jen 6 procent? Současní komunisti za 30 let nic nedokázali a měli možností přehršle.Proč bych je měl volit? Dle mého názoru a to nejsem žádný radikál je to spolek lidí žijících s prohranou minulostí a nechtějící nic změnit.

   Vymazat
  3. Naprosto souhlasím s názorem Anonymní13. května 2018 22:06 ! Bohužel, ten jeho předchůdce (Anonymní13. května 2018 17:37) hned první větou svůj pokus o důvody nízkého volebního výsledku "komunistů" vyhodnotil špatně. A to i přesto, že dalším obsahem lze plně souhlasit. Bohužel je to tvrdou zkušeností a současné počínání KSČM to i nadále potvrzuje a to svou nepochopitelnou kolaboraci s ANO a ČSSD ! KSČM bez totální rekonstrukce svého vedení prožívá své poslední období v parlamentu. Jejich volební výsledky byly a jsou totiž výsledkem volby nikoliv pouze členů strany, nýbrž a především volbou jejich příznivců a těch byla většina . A ta většina pochopila marnost svého úsilí vzhledem k nepoučitelnosti a neochotě samotných straníků k zásadní výměně svého vedení. Neboť nikdo jiný to za ně provést nemůže. Dnes to vypadá tak, že roli zachránce národa už převzal jednoznačně Okamura se svým SPD, kterého se nepodařilo zkorumpovat, ani zlomit falešným nálepkovaním a pomluvami.

   Vymazat
 5. Každá společnost, kde lidé již nevěděli co dělat "roupama", byla islamizována . Od dnešní Saudi A. a Turecka, od dřívější Persie, Egypta až po Maroko nebo dřívější hinduisty od Pákistánu po Bangladéš, včetně severní Indie. Dnes se tam již tak skvěle nemají, ale kupříkladu Me Too nebo demonstrace proti režimu s dětmi v čele, tak také ne. Zato tam mají například příkazy zahalování žen a jejich vycházení z otcova či manželova domu jen s doprovodem osob k tomu určených. Naše drahé ženy, jestli se vám stýská po takových to časech, tak je stále vítejte a až jich tu bude dost, tak to bude zde také. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 6. Z historie víme, že západní státy nás vždy zradily a vždy nás používaly k svému obohacení. Vznikem První republiky jsme vzhlíželi k západu, tedy k Francii V. Británii, jako k oltáři. A co oni udělali. Předhodili nás Hitlerovi a ještě potom dlouho trvalo, než ostudnou Mnichovskou smlouvu anulovali. Během druhé světové války si nechali zaplatit z našeho zlatého pokladu každý knoflík našeho voják, který je chránil a bojoval za jejich zájmy. Nyní západu nejvíc vadí, že ještě tady nemáme ten marasmus, který si oni způsobili přijetím milionů uprchlíků z Afriky, kteří je nyní terorizují, vraždí a diktují jim podmínky. Jsme zatím, jeden z nejbezpečnějších států Evropy a to jim vadí. Vyhrožují nám a hlavně hledají cesty přes naše zkorumpované politiky jak sem dostat co největší množství Arabů a následovat bude kritika jak jim ubližujeme, že když Arabové něco spáchají je to naše vina. Bohužel nás 17 listopadu pěkně doběhli a zvonění klíči nás ještě dlouho bude mrzet. Museli jsme si zlikvidovat zemědělství, potravinářství, průmysl, armádu a nyní nás mají jenom jako otroky, kteří v montovnách vyrábějí zboží které jde na západ, kde nalepí nálepku a několikanásobně prodají za více peněz než nám otrokům. A až sem naženou miliony Arabů budeme je muset živit, šatit, ubytovávat a z jakých peněz to asi bude? No z peněz které byly určené na důchody, mateřské dovolené, invalidní důchody, rodičovské příspěvky, školství, zdravotnictví. Tyto peníze odevzdáme mladým mužům z Afriky, kteří nemuseli u nás odpracovat ani hodinu a už budou mít plat vyšší než kdokoliv z nás který 40 let zařezával každé ráno v práci. Pro našince stačí aby nesplnil jakoukoliv ze stanovených podmínek pro vyplácení důchodu a okamžitě důchod nedostane, ani jeho poměr. A tady se budou vyplácet miliardy někomu, kdo ve své zemi si neudělá pořádek a jenom sedne na letadlo a přiletí aby mu psi sloužili, to je totiž výraz migrantů pro nás, kteří jim máme sloužit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, ýe "Západ" je zločinný a nemá absolutně právo nás kritizovat. Jsou za ním stovky miliónů mrtvých, zotročených, desítky a desítky rozvrácených států. Vše ve jménu mamonu.Anglie, Francie, Holandsko,Španělsko, Portugalsko, Německo .... vyvražděné národy, genocida, kolonizace, vykrádání, války. Hitler jim byl u zaqdku a podporovali ho do doby, dokud nešel proti nim. Dokud by vraždil "unpeople", dali by mu i Nobelovku za mír. Takhle vždycky přistupovali a přistupují k ostatním. Oni jsou "people", jejich kámoč jsou "people" a ostatní je nezajímají, ti jsou "unpeople" (Orwell - neosoby). Smrt mnoha mnoha tisíc dětí v Iráku "za to stála" (Krvavá Madla) a nikdo z people ani necekl, v Pařiži bylo povražděno pár people a už tu byly pochody, nasvěcování památek, národní smutek. Jemen - nic, ani tisíce mrtvých nestojí za jednu pitomou žárovku, rozsvícenou svíčku, jsou to jen "unpeople" - tak vnímali , vnímají a budou vnímat vždy i nás. Tak už se s tím smiřme, vlezli jsme do společenství, dke morálka, humanita, pravda nic neznamenají, jsou to jen slova, bojové prostředky k napadání nepřítele, ospravedlňování válek.

   Vymazat
 7. Pro 17,05a dalsi jemu podobnym,je Bohuzel mozne ze jsi mozna i tzv. vystudovany inteligent.Treba jsi pravnik......ale vystudovany v Plzni....Mnoho lidi tento web cte,ale skoro vsichni si mysli ,ze jsi blbec.Jenom ti to holt nenapisou.

  OdpovědětVymazat
 8. Článek je hlavně o kulturním úpadku, který v Česku reprezentuje pražská (kultutní) kavárna.
  Kulturnost společnosti zaměněná za celosvětově budovaný kult komediantů a šašků, kteří jsou nazýváni celebritami a hodně nezralých mladých lidí se je snaží napodobovat.
  Co se s tím dá dělat ...

  OdpovědětVymazat
 9. Autor článku to jistě myslel dobře, ale přehlédl fakt, že lidé si nemají kde stěžovat, komu si stěžovat a zkuste si založit nějakou prospěšnou společnost, třeba organizaci zahrádkářů. Neuvěříte, čím vším si musí zakládající projít. Proč myslíte, že spousta podobných organizací padla? Nezvládli tu byrokracii a navíc se jim zdála zbytečná, tak šli od toho. Vždyť zákon o zákazu kouření v hospodách se nenavrhl kvůli zdraví národa, ale kvůli tomu aby se co možná nejvíc zamezilo shromažďování lidí. Zdraví bylo jen zástupný problém. VAL

  OdpovědětVymazat
 10. Za vsetko si mozme sami..

  OdpovědětVymazat
 11. Jsou, jsou opravdu tak hloupí, a ještě si dávají vyznamenání o tom že mají IQ nad 130.

  OdpovědětVymazat
 12. Komu není rady tomu není pomoci uvidíme jak se vybarví bureš.

  OdpovědětVymazat
 13. Svet je v prdeli
  Je cas zavrit neprodysne a pevne brany a hranice

  OdpovědětVymazat