Reklama

pátek 25. května 2018

O čem mlčí vyšetřování sestřelení MH17!

- kou -
25.5.2018


Mezinárodní vyšetřovací tým (JIT) vyšetřující havárii letu MH17 na východní Ukrajině uvedl, že protiletadlový raketový systém „Buk“, který sestřelil letadlo, měl patřit ruské armádě. 


Tvrzení JIT je však ruskými odborníky podrobeno tvrdé kritice. Označili její výsledky za naprosto nedůvěryhodné.

Podle některých náznaků skupina stanovila, že „Buk“ patřil 53. protiletadlové raketové brigádě z Kursku. Nic nového odborníci JIT nesdělili - před tím stejnou verzi s „Buk“ od Kurska předložili takzvaní nezávislí vyšetřovatelé Bellingcatu - a opět přechází mlčením nejkontroverznější výroky o „ruskou stopě“.


„Jedinečné znaky"


„Vyšetřování tým zkoumal všechny dostupné obrázky a zjistil, že „Buk“ má řadu unikátních vlastností ... Bylo zjištěno, že protiletadlový systém, který sestřelil Boeing, pochází z 53. protiletadlové brigády v Kursku, Ruské federace,“ řekl vedoucí oddělení vyšetřování Národní policie Nizozemska Wilbert Paulissen.

Podle něj „všechna vozidla v konvoji, která vezla raketu, patřila ruským ozbrojeným silám". „Máme více důkazů ... ... a více informací na podporu dnešních závěrů," ujišťoval Paulissen, „ale ještě je nezveřejníme."

Členové skupiny poté, co srovnali desítky snímků, dospěli k závěru, že "unikátní znaky" ukazují na „Buk", který byl ve výzbroji ruské brigády. Podrobnosti - které fotky byly porovnány a které jedinečné rysy identifikovali vyšetřovatelé - nebyly uvedeny.

Šetření podezřívá zhruba sto lidí při přípravě raketového startu, ale jejich jména nebyla oznámena.

Uvedli také následující „důkaz“: číslo střely, jehož součástí byly nalezeny spolu s fragmenty letadla ukazuje, že byla „vyrobena v Moskvě v roce 1986“.

Současně vedoucí skupiny, hlavní prokurátor Nizozemska Fred Westerbeke poznamenal, že nemůže odpovědět na otázku, kdo je zodpovědný za zločin. Jak však zdůraznil, šetření „pokračuje neomezeně".


„Přesvědčivé" důkazy

Už dříve vyšetřovací tým vydal dokument o těchto událostech, který měl dokázat, že „Buk" byl převezen do Donbasu z Ruska opolčenci.

Kromě toho se JIT odkázala na záznamy jakýchsi telefonických rozhovorů. Na pásce někdo říká, že potřebuje „Buk", proti nepřátelskému letectvu. Ani tehdy ani později skupina nevysvětlila, čí je ten hlas, co potvrzuje autentičnost pásky a jak dokazuje tvrzení, že „Buk“ byl dopraven přes rusko-ukrajinskou hranici.

Závěry JIT se shodují s verzí tzv. nezávislé výzkumné skupiny Bellingcat. V červnu 2017 zástupci Bellingcatu uvedli, že označili „Buk", který sestřelil letadlo malajských aerolinek (je to ostatně ta samá skupina, která musela po třech letech přiznat, že fotografie ukrajinské armády dokazují, že v Donbasu měla právě protiletadlový raketový systém "Buk" - pozn. red,).

Na základě výběru fotografií pořízených v oblasti Donbasu a příhraničních regionů Ruska, členové Bellingcat tvrdili, že raketa byla vypuštěna z nosiče s číslem 332, který údajně se nachází u 53. protiletadlové brigády u Kurska.


Vyšetřování těžko, protiruská propaganda NATO jistě. V "komisi" je zastoupena i Ukrajina, jeden z podezřelých, a to s právem veta!

O tom, co neřekli

Zpravodajské výsledky práce JIT obecně neobsahují nic nového ve srovnání s tím, co bylo zveřejněno dříve. Zároveň vyšetřovatelé nepodložili důkazy nejkontroverznějších body své teorie.

Zejména se tvrdí, že komplex se nacházel v blízkosti obce Pervomajskaja, nedaleko města Sněžnoje na území kontrolované opolčenci. Ruská strana předložila důkazy, že raketa mohla být vypuštěna z oblasti osady Zaroščenskoje, pod kontrolou ukrajinské armády. Ve prospěch této verze vypovídají satelitní snímky o pozicích ukrajinského „Buků", nicméně v JIT to odmítli zvážit.

V Holandsku se jako důkaz „ruského stopy“ uvádí pozoruhodné prvky střely v podobě I-nosníku (motýl). Byly nalezeni v místě tragédie po nějaké době. Jsou skutečně vybaveny bojovými částmi raket, které jsou v provozu v ruské armádě. Nicméně, stopy I-nosníku na trupu sestřelileného Boeingu nebyly nalezeny, jak poznamenala ruská strana.

V ruské firmě „Almaz-Antey" (vyrábějící právě i "Buky") se předpokládá, že protiletadlový raketový systém vypálil ukrajinskou raketu 9M38. Na něm je bojová část vybavena destruktivními prvky ve formě kostek. Rakety této modifikace byly vyrobeny před rokem 1986 a v roce 2011 byly staženy z výzbroje ruské protivzdušné obrany.

Později v „Almaz-Antey" poznamenali, že v JIT jednoduše ignorovali nebo zkreslovali některé informace poskytnuté Ruskem. I když speciálně pro toto šetření byla odtajněna technická dokumentace raket 9M38 a 9M38M1, jimiž disponují různé modifikace „Buku“.

V říjnu 2015, druhá v „Almaz Antey“ prezentovali výsledky experimentu - zkušební odpálení rakety na trup vyřazeného letadla. Výsledky nepotvrdily závěry JIT, že start byl proveden z okolí města Sněžnoje, stejně jako to, že by byla použita raketa 9M38M1, která je ve výzbroji ruských ozbrojených sil.Související článek:
(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)

94 komentářů :

 1. Opet dalsi v poradi zapadnich statu , tentokrat Nizozemsko , prichazi s uderem proti zemi povstale z popela Rusku a podava dalsi ranu tomuto statu pre blizicim se MS 2018 . Zajimave na cele kauze je , ze Rusko vybizi zapadni staty k zverejneni staelitnich snimku , ktere vlastni , ktere dokazuji jaka je pravda . Zda se , ze pravda je neprijemna , proto ta nevule zverejnit zaznamy ze satelitu . Kdyby bylo vinikem Rusko , roznesli by je zapadni partnory na kopytech .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sestřelení MH17 se čas od času vytahne, aby se všem připomnělo, že Rusko a Putin také lže nejen představitelé "úžasné západní demokratické civilizace". bv

   Smazat
  2. A znají v Holandsku taky tu o Červené Karkulce? Ta je taky hezká.
   Po pohádkách o Saddámovi a jeho ZHN o Kaddáfím a jeho atomové bombě, o Assádově teroru proti "demokratické" opozici či Skripalově otravě "novičokem" těžko někdo rozumně uvažující dalším bajkám uvěří.

   Smazat
  3. A knoflík zmáčknul Pavka Korčagin, my to přesně víme a povel "agoň" dostal od Putina. My na západě víme vše.

   Smazat
  4. Ano, Putin o tom musí něco vědět, protože jeho letadlo bylo také i s nim na palubě v té době ve vzduchu a pohybovalo se přibližně stejným směrem a bylo velice podobné tomu, které bylo sestřelené nad územím východní Ukrajiny. Nikdo ještě nevyvrátil verzi, že to byl připravený atentát, přímo na prezidenta Ruské federace, kterého by západ nejradši viděl v mauzoleu. Jeho letadlo na poslední chvíli změnilo kurz a vyhnulo se území nad východní Ukrajinou, kde byl na něho připraven atentát. Bohužel ti kteří to měli provést si spletli letadla, která měla velice podobné vnější zabarvení - kamufláž, a i tvarově se velice mezi sebou podobalí. Západ ale reagoval pohotově. Když atentát nevyšel, využili tragédii na mediální útok proti nenáviděnému Rusku. Celá řada pozorovatelů se ptá, jak je možné, že Ukrajina nezavřela letový provoz nad územím, kde probíhaly válečné operace a jak je možné, že z celé řady letadel, která ten den tímto místem proletěla, říká se až 150 letadel, bylo sestřeleno právě letadlo Malajských aerolinii letu MH 17 Boeingu 777, který byl ve vzduchu nad inkriminovaným územím ve stejnou dobu jako letadlo prezidenta Putina s nim na palubě. Odpověď je jasná. Odneslo to skoro 300 nevinných lidí a nyní to má posloužit proti Rusku.

   Smazat
  5. Letadlo bylo odkloněno ze své dráhy,původně se domnívali,že v něm letí Putin......celé vysvětlení.....

   Smazat
  6. 6:32, 7:59 nemáte pravdu ani jeden, viz 26.5.2018 10:30.

   Presidentský speciál by NIKDY neletěl přez bojovou zónu. To jste vzali kde, tuhle blbost? Taktéž lze všechny lety on-line sledovat, dokonce i přez Flightradar. Nemusíte mít ani žádné zvláštní vybavení, stačí Smartphone s Androidem a tyto prostředky určitě Ukrajinci vlastní.

   Přestaňte šířit tyhle výmysly, protože potom už nikdo nebude brát jakoukoliv oponenturu k oficiálnímu prohlášení Holanďanů vážně. A to ani tehdy, když bude kvalitní a podložená, protože vy to zahnojíte svými debilními žvásty.

   Smazat
  7. I kdyby meli stokrat pravdu s fakty , stejne jejich ovinenim uz nikdo PREDEM neveri...Tak to s nima doslo daleko..
   LZOU I KDYZ MLUVI PRAVDU. /JEDNOU ZA STO LET/.
   Protoze i ta pravda ma pomohat uskutecnovat jejich nekonecny zlociny !!!

   Smazat
 2. komu to posloužilo? USA ,a banderovcům, kdo toho bez důkazů okamžitě zneužil ke kampani proti rusku ? USA a banderovci, kdo poslal záměrně letadlo do místa války? ukrofašisti, kdo je zodpovědný za leteckou přepravu na svém území? ukrofašisti ,
  takže ikdybych věřil prolhaným USA a loutkovým státům usa , a ikdyby antifašisti sestřelili letadlo - čemuž nevěřím ,USA nedodali satelitní snímky , viníkem jsou ukrofašisti kteří letadlo záměrně navedli co míst bojů .....a ukrofašisty řídí USA a NATO hitler

  OdpovědětSmazat
 3. Vyšetřování sestřelení letu MH 17 je největší ostudou vyšetřovatelů leteckých havárii ve světě. Výsledek vyšetřování je výsledkem zadání těch, kteří zorganizovali sestřelení letu MH 17 nad Ukrajinou. Načasování zveřejňování výsledků šetření odpovídá požadavkům uvalování sankcí proti Rusku, požadavkům načasování zdiskreditování Ruska před začátkem mistrovství světa ve fotbale a jeho bojkotování. Přitom nelze nijak ospravedlnit jedenu skutečnost, kterou neobsahuje ani jeden zveřejněný výsledek vyšetřovatelů. Kdo v první řadě odpovídá za tragédií letu MH 17. Odpověď je všem známá. Je to Ukrajina. Kdo organizoval let MH 17 a navedl toto letadlo přímo nad válečnou oblast, což je proti všem pravidlům řízení mezinárodního letového provozu ? Odpověď je jednoznačná, byla to Ukrajina a ne Rusko, které v rámci řízení letového provozu navedlo dopravní letadlo letu MH 17 nad válečnou oblast. Další otázka je, komu nejvíc posloužila tragédie tohoto letadla v organizování protiruské propagandy? Odpověď je jasná, nejvíc tato tragédie posloužila USA a všem západním státům v rozdmýchání protiruské propagandy, která nebyla dost účinná po převratu na Kyjevském "majdanu". Západní státy Evropy nebyly přesvědčené vyhlásit sankce proti Rusku, protože jim bylo jasné, že převrat na Ukrajině zorganizovaly Američani investováním do převratu pět miliard dolarů. Sestřelením letu MH 17 se situace mění a aniž ještě kdokoliv cokoliv vyšetřil, bylo Rusko označené jako hlavní viník a již několikaleté nekonečné vyšetřování této tragédie pořád slouží k politickým cílům západních států v čele kterých stojí USA. Rusko odolává sankcím celkem uspokojivě. Západu se nedaří Rusko porazit. Jedině jak Rusko kolonizovat je rozvrátit Rusko zevnitř a vyvolat nenávist Rusů proti vedení Ruska. Proto další vyšetřování tragédie MH 17 je již dnes víc než jasné. Na politickou objednávku vyšetřovatelé označí za přímého viníka celé tragédie prezidenta Ruska, Putina a ten bude postaven před soud v Haagu. Přitom je zcela jasné, že sestřelení letadla provedly západní demokratické státy v čele s USA, prostřednictvím Ukrajiny. Vymyšlená otrava Skripalej v Británii, vymyšlený chemický útok v Sýrii a následný provedený raketový útok proti této zemi, vymyšlené držení chemických zbraní v Iráku a následný útok a likvidace Iráku a další a další provokace a akce západních států ve světě jasně ukazují na toho kdo zorganizoval a provedl sestřelení letu MH 17.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K objasnění jakéhokoliv trestného činu, dostupné kriminalistické metody při vyšetřování předpokládají zodpovědět jednu ze základních otázek kriminalistiky. Tou otázkou je, kdo měl motiv způsobit tuto strašnou tragédii. Při zodpovězení základní kriminalistické otázky, je jasné, kdo tento motiv měl ze všech podezřelých největší. Motiv měly západní státy s Ukrajinou. Je také nezodpovědné ze strany vyšetřovatelé určovat viníka, když nemají všechny shromážděné důkazy a jeden z hlavních důkazů jsou záznamy se satelitů USA, které se v době tragédie nacházela nad letadlem a které by jasně ukázaly, že letadlo bylo sestřeleno Ukrajinskými vojenskými jednotkami.

   Smazat
  2. Jedněmi ze zásadních informací při vyšetřování leteckých nehod a předpokladů k leteckým nehodám, jsou informace získané z tzv. prostředků objektivní kontroly. K jedněm z těchto prostředků patří záznamy z korespondence mezi orgány řízení letového provozu a předmětným letounem, korespondence mezi posádkou letounu a korespondence mezi orgány řízení letového provozu. Veškerá tato korespondence se zaznamenává na magnetofonové pásky různých druhů a uchovává po předpisy stanovenou dobu. Dodnes nebyl zveřejněn žádný z výše uvedených druhů korespondence. Zatloukat, překrucovat, lhát. Jste už směšní, západní demokraté. Nic jiného neumíte vymyslet.

   Smazat
  3. Není potřeba se vzrušovat žvásty nějakých holandských degenerátů. Západ lhal vždycky.

   Smazat
  4. Mně se na tom nejvíce líbí, jak si ti západní demokraté o nás myslí, že jsme blbci.

   Smazat
  5. Tady je ten správný článek:
   http://www.novarepublika.cz/search?q=Eric+Zuesse%3A++D%C5%AFkazy+jsou+p%C5%99esv%C4%9Bd%C4%8Div%C3%A9%3A+

   Smazat
  6. Ukrajina nenasměrovala let nad válečnou zónu, tato trasa je normálním letovým koridorem. Ukrajina pouze vydala NOTAM do výšky 8000 m, což bylo nedostatečné a oni to dobře věděli. Jenže prachy jsou prachy.

   Ale i kdyby nic neudělali, jednoznačnou vinu nenesou, advokáti protistrany by se museli hodně pousilovat, aby je namočili.

   Situace na Donbase byla dostatečně známá a za bezpečí cestujících jsou zodpovědné vždy a jen aerolinky. Žádná z renomovaných společností nad touto oblastí nelétala, bez ohledu na NOTAM, protože bezpečnost je u velkých aerolinek finančně výhodnější než riziko a vidina lehčího výdělku. Co je ovšem politováníhodné, mezi riskující hříšníky patřil i Aeroflot.

   Co se týká trasy přímo nad bojovou zónu (protože koridor je širší oblast), pak ani tady není v práci dispečerů nesoulad, protože posádka MH17 sama požádala o změnu kursu kvůli bouřce. Ta je vidět i na ruských družicových snímcích z oblasti a v archivech meteostanic.

   Na tomto případu je však znepokojujícím fakt, že bylo opuštěno technické vyšetřování, nevedla se žádná rozprava, ignorovaly se všechny rozpory a to hlavní, neproběhlo podle pravidel forenzního vyšetřování. To je ten nejhlavnější rozpor, který všechny techniky při pohledu na ten paskvil zvaný "Technická zpráva" přivádí v úžas. Takhle jsme se posunuli od seriózní práce k hysterické kampani proti konkrétnímu objektu a manipulaci s veřejností. Není divu, že zrovna v době blížícího se MS2018.

   Smazat
 4. Co "na to" čeští politici. Stropnický nic, Šlechtová nic, Babiš nic. Bude je muset "zachránit" Zaorálek, ale bude hovořit jen z Ukrajiny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co by k tomu měl říkat Stropnický? Možná tak dát tiskovku k novému filmu "Pád malajské holubice" s tím, že bude hrát kapitána nešťastného letadla a už si nechal kvůli roli přeoperovat oči.

   Smazat
 5. Jo to byla zbraň Ruské výroby ale vystřelili jí banderovci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbraň byla ještě sovětské výroby - ročník 1986! Disponovala jí ukrajinská armáda, která ji také vystřelila a pak měla v "komisi" právo veta na uveřejňování "nevhodných" informací. Ostatně malajskou stranu, stranu poškozenou ztrátou letounu, přizvali do komise až rok po založení "komise"! Tedy v době, kdy už to holandští komisaři s ukrajinskými gangstery upekli.

   Smazat
  2. Vyrobeno v SSSR !

   Smazat
  3. https://cz.sputniknews.com/svet/201805247406793-rf-dukaz-ukrajina-boing-buk/

   Smazat
 6. Zmařené životy už nikdo nevzkřísí. Jedno je jasné, jsou to další objeti studené války a provokací, které vede západ a USA proti Rusku. To žádná vyšetřovací komise ve výsledcích nezveřejní a přitom je to všem na celém světě jasné.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdo bude označen za viníka sestřelení B 777 letu MH 17, bylo jasné již před startem tohoto letadla. Byla to zorganizovaná vražda, kterou provedly západní státy, které provedly převrat na Ukrajině.

  OdpovědětSmazat
 8. Konečné řešeni se nabízí: z Ukrajiny udělat jaderný polygon,stejně to k tomu spěje,tam se odehraje jedno z dějství 3.WW !Kdo se chce z Ukrajinců zachránit tak musí rychle z Ukrajiny zmizet !

  OdpovědětSmazat
 9. Letadlo bylo sestřeleno střelbou z leteckého kulometu z ukrajinského vojenského letadla. Tečka.

  OdpovědětSmazat
 10. Tri dni pred tymto zostrelom bolo zostrelene UA An-26 vo vyske 6500 metrov, teda mimo dosah rakiet odpalovanych z pleca. Osadka (piloti+obsluha) bez problemov z lietadla vyskakali. Toto podrobne info bolo uvedene vo vecernych spravach nasej TV a ja som si povedal, ved oni sa tym chvalia. Nikdy viac to spomenute nebolo, takze ako to je? Bol to vymysel, ktory mal pripravit verejnost na to ze povstalci maju nove zbrane? Kazdopadne civilna doprava mala byt zastavena. A ako pise Jaroslav Basta, preco bolo zostrelene 160. lietadlo ktore v ten den tymto koridorom letelo? Tymto koridorom letelo aj lietadlo s Putinom. Privela nahod

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presidentský speciál RF nejen že by nikdy neletěl nad bojovou zónou, ale vyhýbá se i potenciálně rizikovým oblastem vůbec. Tedy nikdy nebude riskovat ani průlety bouřkou, sopečným oblakem nebo nad nějakými geo anomáliemi. Navíc občas mívá okolo sebe ozbrojený doprovod. Když Putin letěl do Hamburgu, jeho piloti v žádném případě neriskovali průlet nad pozicemi NATO v Pobaltí a raději letěli přez Helsinky.

   Tohle letadlo nemusí vydělávat pro svého majitele tím, že bude riskantně zkracovat lety a tím i náklady, aby mohlo konkurovat jiným firmám.

   Smazat
 11. týmto koridorom Putin neletel - omyl -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale měl, a Ukronáckové čekali...

   Smazat
  2. 11:34, neměl, viz 26.5.2018 10:00

   Smazat
 12. Žádné důkazy, jen kecy a dopadne to jako s tím Novichokem. Aby bylo co přežvykovat, budeme to věčně vyšetřovat, ale vytáhneme to pokaždé, když se to bude hodit. Taková emerickoevropská žvýkací guma. Chudáci přežvýkavci.....
  Sims.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, přesně tak. Metoda Goebells.

   Smazat
  2. I přes všechny "důkazy" západních vyšetřovatelů
   věřím verzi Ruska.

   Smazat
 13. Kontrolní otázka:
  1/ odkud a KDY získali vyšetřovatelé úlomky ruské protiletecké rakety? Proč tento svůj trumf vytahují až po 4 letech?
  2/ kdo a proč přesměřoval původní trasu letu MH 17 nad válečnou zónu, když logické by bylo opačné opatření?
  3/ kde jsou americké satelitní snímky z místa sestřelu MH 17? Rusi své předložili.
  4/proč byly ukrajinské BUKY rozmístěné poblíž místa sestřelu, když opolčenci neměli žádné letectvo?
  5/ proč vyšetřovatelé nevzali v potaz a nepodrobili analýze technickou expertizu výrobce BUKů, firmy ALMAZ Antěj, která a/stanovila typ rakety b/směr ze kterého byla raketa odpálena?
  6/ proč byla Ukrajina jako jeden z možných podezřelých a hlavních aktérů v případu zahrnuta do týmu vyšetřovatelů a Rusko ne?
  7/ jaký motiv by mělo Rusko provést takovou konspiraci (dovézt jedinečný systém PRO, provést s ním sestřel a okamžitě ho stáhnout do Ruska? Kde jsou o přesunu konvoje satelitní záznamy?) Neměla Ukrajina mnohem silnější motiv k tomu aby odklonila civilní letadlo, provedla sestřel a narafičila to na Rusko? Kdo teoreticky mohl mít z konspirace se sestřelem civilního letadla větší prospěch a kdo škodu? (Béda)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:25 Doplnění vaší otázky 7): BUK má omezený dosah. Jak tedy Rusové věděli, že mají poslat BUK právš v ten den na určité místo, když nad tím prostorem žádná letadla nelétala? Ukrajinci po sestřelení jejich 11 letounů v nižších výškách už stíhačky a vrtulníky nad území separatisů neposílali. A výškové bombardéry ani jednou. Proč by tam tedy ruský BUK vůbec byl a zrovna na jeden den?

   Smazat
  2. 11:25
   1) v prosinci 2016

   2) je to běžný koridor a o odbočku přímo nad boje požádali sami Malajci a nejenom oni, aby se vyhnuli bouřce.

   3) :) bingóó! Snímky mají, ale zřejmě je na nich něco, co nechtějí ukázat. Třeba ožralá ukrajinská protivzdušná obrana.

   4) to mě taky tehdy zaujalo. Jedinou odpovědí může být to, že tam ta letadla v pohraničí byla. Ne povstalecká, ale ruská, protože někdo musel sestřelovat letadla z výšky nad 6000 m takovým způsobem, aby posádka mohla vyskákat. Ale přesný důvod, proč chochli oznámili cvičení PVO, to neuvedli.

   5) no proč asi, taková naivní otázka :) Museli by změnit způsob technického vyšetřování a jít podle pravidel. Ne tak, že určí viníka a potom upravují modely a podmínky tak, aby to pasovalo. I to špatně.

   6) tohle má částečně oporu v logice věci. Území bylo ukrajinské, letadlo americké výroby, provozovatel malajský, pasažéři převážně Malajci, Holanďané a Australané. Rusko bylo jen na samotném počátku, pak vykopli je i Malajce. To v době, kdy se začala formovat skupina vyšetřující "ruský válečný zločin". Přitom jedním z podezřelých se nutně musela jevit Ukrajina, která ve SVÉ zemi prováděla tzv. ATO. Pokud by šlo vše podle pořádku, buďto by se účastnily obě země, nebo by Ukrajina měla být jako Rusko: v pozici poradce. Toho JIT využila v r.2015 a okamžitě použila proti nim.

   7) žádný. Je to strašná blbost. Určitě ne oficiální armádní složky, tohle by prostě neprošlo. Ale není jasné, jak je tomu v jejich tajných strukturách, třeba GRU, anebo u veteránů s vysokými hodnostmi v soukromých službách. Ti určitě mají spoustu kontaktů, jenže v mírové zemi není možné tak snadno manipulovat s něčím takovým, jako jsou zenitni rakety. Můžete možná sehnat tank, nebo zaletět někam s letadlem mimo letový plán (a hodně riskujete), ale rakety jsou pod přísným dohledem. Jenže nedávám tomu 100% záruku.

   7b) ale právě ta letadla tam byla. Vládní vojska v tu chvíli útočila ve třech sledech. Od Gorlovky, od Doněcka a z jihu, od Amvrosijevky. Pozemní útok je VŽDY kryt letecky.

   Mnohem zajímavější je, že Účka se k žádným svým letadlům tento den absolutně nehlásí. Nevydali letové plány. Proč? Vždyť je zřejmé, že Boeing byl sestřelen zenitní raketou systému Buk. Že by se zkoušeli krýt pod letovým koridorem jako klamný cíl a vědomě nastražili past, když věděli, že separáti mají tyto zbraně? A to věděli, jelikož pár hodin předtím, o tom informovali na ukrajinské Pravdě.

   Jenže nesedí technické vyšetřování s místem odpalu, takže separáti ani střílet nemuseli.

   Že by to bylo tak, že Účka cvičili střelbu na Vološinův cvičný cíl a zanedbali letový provoz? Už se jim to v r.2001 stalo a soudruh Kuzmuk dosud vše popírá. Od té doby zcela určitě ve zručnosti střelby nepokročili, právě naopak. A když k tomu ještě přidáte chlast... To by byla dvojí katastrofa.

   ... vase otázka: Buk právě ten jeden den...., ano, přijel z Ruska, sestřelil civilní letadlo, pak se producíroval po celém Donbasu, dokonce vyrazil směrem k útočícím Ukrajincům u Děbalceva, aby ho každý viděl, a pak odplachtovaný odjel do Ruska.. :) No nejste sám, kdo by rád slyšel nějaké rozumné vysvětlení a nejen to, že Rusko tyto věci prostě dělá.

   A mám toho ještě víc.

   Smazat
 14. https://www.hlavnespravy.sk/putin-okomentoval-vysledky-vysetrovania-katastrofy-mh17/1413052

  OdpovědětSmazat
 15. Pro Bédu - pokus o pár odpovědí:
  1. nevím, odkud to získali, ale vytáhli to přesně ve chvíli, kdy lidé začali fandit Sýrii, Asadovi a smát se britské komedii á la Skripal
  2.tady bych řekl jen dvě věci - buďto úmysl anebo klasický ukrajinský bordel
  3.jo, milej zlatej, ty asi ukradli ruští hackeři :)
  4.asi jim někdo řekl, že viděl na Donbasu rogalo, tak se chtěli připravit:)
  5.protože jim to Ukrajina vetovala...proč asi?
  6.protože "pravda a láska"
  7.protože Putin nemá rád holanský kakao:)
  8. asi chápete, že jsem to pojal trochu s humorem, nicméně těch otázek je tolik, že stejně nikdy nikdo na ně neodpoví...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doplním:

   1) spíš MS2018, přikládají do hybridního kotle. Skripal souvisí nejpravděpodobněji s Východní Ghútou, ale samozřejmě se před MS2018 hodí vše.

   2) už jsem Béďovi odpověděl o patro výš v 21:26, i víckrát zde - bouřka.

   3). :)) no konečně, vy jste na to káp!

   4) odpověděl jsem 12:26, ale rogalo bude také pravděpodobné :)

   5) tentokrát beze srandy. Víte, co Joustra odpověděl na tuto otázku novinářům? Že prý to není možné, protože se to odlišuje od jejich verze. Chvíli jsem zapomněl zavřít hubu.

   6) tak tedy néé, soudruhu. Ukrajina má celoplanetární atest na vyšetřování zločinů způsobených sestřelem B777 hybridním systémem 9K38-9K38M1. Jen ona ví, jak se to chová. Dyk to sama vyrábí a sama už jedno letadlo sestřelila! Sice jen Tu154M, ale lepší tohle než nic.

   7) je to možné, v poslední době to pančujou. Nedávno odkoupili od Zemana tři miligramy Novičku A230 a kdoví, co mají zalubem. Ale Putin je v tomto, jako každý správný Rus, odolný.

   8) všechno jsem vzal smrtelně vážně a odpovím vám na co chcete:)

   Smazat
 16. až budou muset zasraní američané přiznat k čemu použili let MH370 tak to bude bomba / ukrajinci kteří byli první u trosek MH17 vypověděli o tělech asiatů napuštěných formalínem tedy mrtvých ještě před pádem letadla a ošetřených tak aby vydrželi do provokace kterou připravovala CIA spolu s holanďany / v letu MH370 byli pasažeři povražděni a upraveni k letu nad ukrajinou po krátké době byli trosky uzavřeny armádou ukrů jenže lidi nezapomínají !!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 17. ZA úvahu stojí pár "maličkostí". Podle rekonstrukce úlomků byl zasažen kokpit letounu. Ale na You tube lze najít nové video pádu letounu. Zajímavé však je, že letounu hořel motor, ale ne z té strany, na které explodoval BUK.

  OdpovědětSmazat
 18. BUK viráběli Rusové tak Rusové ho zestřelili a bilo otom ve všech sdělovacich médií a tečka.To Putin ho zestřelili jak to bilo na Čt.24 a radiožurnálu a šmitec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:41 A teď pepku zameč a vyskoč !

   Smazat
 19. Když sověti v roce 1983 sestřelili jihokorejské dopravní letadlo, tak to letadlo bylo mimo svůj kurz asi 500 kilometrů, bylo to v noci a bylo to nad ruským územím, nad Sachalinským poloostrovem a Rusko se za to omluvilo, i když to nebyla jeho vina. Když v roce 1988 raketový křižník USS Vincennes, sestřelil Iránské dopravní letadlo s 290 lidmi na palubě z toho 66 dětí nad Iránským územím, které letělo na pravidelné trase, jenom s půlhodinovým zpožděním za bílého dne, tak USA se nejenže neomluvilo, ale prezident Regan, jenom lakonicky prohlásil, že ozbrojeným silám USA nevznikly žádné škody, a navíc vyznamenal kapitána křižníku Rogerse Řádem řadem záslužné legie, a taky byla vyznamenaná posádka lodě. USA vraždili po celé planetě, nejbrutálnější to bylo ve Vietnamu, kde používali napalm, chemické látky, a vraždili neozbrojené obyvatelstvo, vypalovali a vyvražďovali celé vesnice, to západním demokraciim nevadí?
  Stíhačka USA v Alpách podletěla nosné lano lanovky, plně obsazené, více než čtyřiceti lyžaři a směrovkou letadla toto lano přesekla a všichni v lanovce zahynuli. Reakce USA? Piloti byli okamžitě přemístění do USA, aby nemohli být vydání k spravedlivému soudu a vyznamenání a USA se neomluvilo a z provedeného šetření prohlásilo, že za to piloti Americké stíhačky nemohli i když v té oblasti neměli vůbec co dělat a důvodem podletu bylo jenom to, že se tímto způsobem bavili a ne poprvé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sověti se v roce 1983 kroutili jako had v rukách zaklínače. Nevěřili, že to není špionážní Boeing. Ale poté, co rozházeli po okolí klamné radiomajáky proti šmírujícím Američanům, aby měli klid na průzkum trosek v moři, a zjistili, že se jedná o civilní let, zůstali v šoku. Nebylo to první letadlo KAL, které se takhle podivně chovalo v těchto oblastech, a jako na potvoru skoro vždy v dobách nějakých manévrů. Jedno, co jim lze vytknout, že na varování nepoužili světlice, ale obyčejné rakety, což ve tmě bylo k ničemu. Značkovací rakety jaksi nebyli schopni doplnit do výzbroje, byl tam bordel.

   Incident 1988 byl také zajímavý. Vicennes vůbec neměl být tak blízko pobřeží, nikdo s tím nepočítal a letové koridory byly hodně daleko od vod, které tyto lodě křižovaly. A nejen to, oni měli nastavenou vojenskou frekvenci, a vůbec je nenapadlo, že je nikdo neslyší, když se snažili komunikovat. Samotný sestřel se stal tak, že k identifikaci cíle využíval Phalanx dva kurzory, jeden z nich identifikoval stroj z jeho odpovídače. A právě tento kurzor jaksi zapomněli přesunout na radarový cíl, čímž letící objekt nebyl zaregistrován jako Boeing, ale jako F14, která v té době stála na vojenském letišti. V momentu, když začali s odpočtem, vletěl do dveří týpek od radaru a křičel, aby to zastavili, že to je civilní objekt. Jenže víte, když se chlapci s takovou hračkou rozhodnou střílet, střílí. V okamžiku odpalu rakety věděli, že je zle.

   Co se týká té Itálie, divím se, že to Američané nehnali přez advokáty a nežádali od Italů proplacení škody. To letadlo mělo určitě nějaké poškození a není levné. Američanům je takové chování podobné.

   Ano, piloti se takto baví, je to banda nevycválaná. Osobně jsem také nepochopil, proč musela v 80.letech cvičit letka ze Sliače forsáž nad přehradou Liptovská Mara přímo nad hlavami rekreantů. Nebo někde na posádce má Dálném východě, v Nachodce, když se rozhodli sovětští vojáci pomoct nějakému dědkovi transportovat jeho krávu v bombovnici a nad Japonským mořem ji omylem otevřeli. Ta kráva pak vypadla z výšky několika kilometrů a jako naschvál padla na jednu japonskou rybářskou loď. Kráva určitě uhynula, co se stalo s Japonci, nevím, ale docela by mě zajímalo, jak reagovala jejich pojišťovna na oznámení pojišťovací události:)

   Smazat
 20. Každý si hold může dovolit něco jiného - jedni jsou souzeni a druzí odměněni. Jedinou možností je věci nazvat pravými jmény a vypráskat ty "hosty" domů.

  OdpovědětSmazat
 21. Sytém buk zasahuje letadla zespodu, což v tomto případě sestřelu letu MH 17 neodpovídá, když letadlo nad Ukrajinou, B 777 bylo zasaženo z vrchu nad kabinou, což ale odpovídá charakteristice rakety vzduch - vzduch, vystřelené ze stíhačky. Co dělaly Ukrajinské stíhačky vedle tohoto letadla. Byly dvě a byly viděny obyvateli Ukrajiny, kteří v přímém přenosu vypovídali, že viděli obě stíhačky jak letí ve směru dopravního letadla, jedno se vrátí a druhé jej pronásleduje dál a pak na něj vystřelí. Na videozáznamu, pořízeném mobilním telefonem obyvateli Ukrajiny je to přímo vidět a je vidět. Na záběrech videozáznamu není vidět žádná stopa od rakety Buk, která b tam zůstala, kdyby bylo vystřeleno z Buku.

  OdpovědětSmazat
 22. EU vyzvala RF, aby uznala závěry vyšetřování. RF v komisi být nemohla, Ukrajina ano. Podivná manipulace. Někdo je idiot, ale RF to není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokrytci z EU jsou stejní darebáci, jako ti z USA, nebo jejich protegé - UAnazi, banderovci, a ostatní. Výsledky vyšetřování té komise jsou, stejně jako u Skripalových, důvěryhodné jako rozsudky nad čarodějnicemi - s nimiž mají v Evropě, v Angli, i v USA solidní praxi a zkušenosti.

   Smazat
 23. Šmarjá panenko skákavá, je to jen další fake a zločin ala Gladio. Když mohli brutálně terorizovat občany vlastních zemí tehdy, proč by v tom nepokračovali. Blíží se MS ve fotbale¨, byl postaven krymský most, Skripal se nevydařil, cena ropy roste, obilí se sklízí čím dál víc, Severní proud II se zatím nepodařilo zmařit, v Sýrii se nedaří, Tomahawky se ukázaly jako křáp .... tak se vytáhne tragédie MH17. Hlavně aby potomci Napoleona a Hitlera nechtěli táhnout nach Ost a vzít nás sebou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šmarjá a ještě k tomu Andželka s motýlkem Emmanuelkem a jeho maminkou pucovali kličky u Voloďky. Tak snad to Grande Armée a Wehrmacht v2.0 tentokrát rovnou vzdají. Voloďka jim za to určitě udělá moc pěknou cenu na plyn. Doufám, že zbyde i na nás.

   Smazat
 24. Trosky pláště sestřeleného Malajského dopravního letadla letu MH 17 dokazují, že na letadlo bylo stříleno z leteckého kulometu. Skutečnost, že letadlo dopadlo na zem z výšky 33 tisíc stop v celku a nerozpadlo se již ve vzduchu, dokazuje, že nemohlo být zasaženo protileteckým systémem BUK a k výbuch pohonných hmot v nádržích došlo až po dopadu. Všechny tyto důkazy jsou vyfocené níže na odkazu:

  https://www.email.cz/web-office/NcP7L-JS0KqjPFNnPvPk06MT5E1uob65XrW2bRl4NHAk-JLmO550g2wjNqV4r0IxtTtOkYE/BOEING%20-%20VYVRÁCENÍ%20VERZE%20BUK.docx

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za link. Přečetl jsem to celé a musím říci, že něco podobného, v daleko širším měřítku, jsem již četl. Napsal to nějaký chlapík, který ale nevyvozoval žádné závěry, jen dával posloupně všechny informace dohromady. Z těch, mimo hromadu jiného, bylo zajímavé i to, že na straně UK se zasypávaly zákopy, což překvapilo nejednoho čtenáře. Taky tam byly fotky s černým kolem na poli, u kterého právě - následně - vygumovali ony zákopy. Prostě super počteníčko.Bohužel už ale nevím, jak jsem k tomu tenkrát přišel. Měl jsem to i stáhnuté, ale mám jiný notes, takže smůla...kdyby to někdo náhodou měl, ho´dte to sem - díky.

   Smazat
  2. Ano to jsou jasné důkazy. Otázka je, proč vyšetřovatelé nic z toho neberou v úvahu. Byl dokonce proveden pokus se střelou BUK, který dokázal, že BUK to nemohl být, co způsobilo havárií letu MH 17.

   Smazat
  3. Vyšetřovatelé májí být nezávislí a májí se soustředit jenom na důkazy, které mohou objasnit příčinu havárie MH 17. V případě vyšetřování tohoto případu havárie letu MH 17 všichni, kteří se na to snaží dívat nezávisle a chtějí oddělit propagandu od důkazů cítí, že vyšetřovací komise postupuje asi na politickou objednávku. Jestli je pravda, že záznamy z řízení letového provozu nad územím Ukrajiny nebyly předloženy a že dispečer, který letadlo měl na starosti, nevypovídal, že pilot Ukrajinské stíhačky, který měl být vedle letu MH 17 spáchal sebevraždu, že v komisi vyšetřovatelů je Ukrajina, která má právo veta, tak komise může vydávat jakékoliv výsledky vyšetřování, ale důvěru mít nebude.

   Smazat
  4. Existuje videozáznam, který zaznamenal pád letu MH 17 z výšky 33 tisíc stop na zem. Na tomto záznamu je vidět, že letadlo padá z uvedené výšky skoro v celku, až do pádu na zem. Co na záznamu není vidět a co je skoro podstatné je, že tam není stopa rakety protivzdušné obrany systému BUK, která po vystřelení zůstává ve vzduchu hodně dlouho dobu po vystřelení, tedy něco podobného jako stopa letadla letícího ve vysoké výšce, která se táhne za letadlem a zůstává na obloze několik minut. Jak tedy mohl být let MH 17 zasažený systém BUK, když tam po něm není žádná stopa. Jak by tedy raketa vyletěla do této výšky, aniž by nenechala za sebou žádnou stopu po zplodinách od raketového pohonu?

   Smazat
  5. 16:35, co to blábolíte, člověče? MH17 se naopak ve vzduchu rozpadl a odpovídají tomu i trosky rozestřené na velké ploše. Poslední z nich padaly ještě v době, kdy Porošenko ohlašoval do éteru, že ruští teroristé sestřelili záměrně civilní letadlo. Stejně tak tomu odpovídá i fakt, že nikdo nezachytil žádné volání o pomoc, ani ve VCR není žádný podobný zvukový záznam. Prostě konec.
   A ještě k tomu kulometu. Vy jste kde sloužil? To z vás asi mají radost, když dokážete leteckým kulometem a ještě k tomu z Grače sestřelit B777. Měl byste si to nechat patentovat. Máte ještě nějaké další podobné nápady?

   Smazat
  6. 17:26, stop po Buku jsou na tom Boeingu kvanta. Vy jste dosud nezaregistroval ani jeden test firmy Almaz Antej?

   Smazat
 25. Při tak těžkém obvinění by mělo být zveřejnění satelitních snímků samozřejmostí. Neznámo kam zmizel také letový dispečer. Že je na vině Ukrajina, tak není pochyb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby let MH 17 byl doopravdy sestřelený systémem BUK, bylo by to na záznamu Amerického vojenského satelitu, který se nacházel v tu dobu nad územím Ukrajiny. A protože Američani tento záznam odmítli zveřejnit, je jasné, že z území které ovládali v té době separatisti, kteří tento systém protivzdušné obrany ani neměli, nemohlo být uskutečněno sestřelení letu MH 17. Lze tedy předpokládat, že na záznamu ze satelitu je vidět přímo skutečný viník, který sestřelil letadlo letu MH 17, proto tento záznam Američani nikdy nezveřejní.

   Smazat
  2. Skřípe to, podobně, jako se Sřípalovými, chem. útokem v Sýrii, atd.
   Ještě pohled leteckého publicisty:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Letecky-publicista-Velek-nad-zpravou-komise-k-sestreleni-letadla-nad-Ukrajinou-Ty-zavery-jsou-opravdu-ehm-pozoruhodne-537371

   Smazat
  3. Ano, USA určitě snímky mají a potvrdil to i zdroj Roberta Perryho. Škoda, že nevíme, kde se inkriminovaný Buk nacházel, to jsem od Perryho nezaregistroval.

   Smazat
 26. Rakety, které ukázali vyšetřovatelé katastrofy letu MH17, se v Rusku již nevyužívají a byly zničeny. Prohlásilo to ruské ministerstvo obrany.

  Model MH17 na místě jeho pádu
  © SPUTNIK / ANDREY STENIN
  Nizozemsko: Protiletadlový systém Buk, který sestřelil let MH17, patřil Rusku
  Sériové číslo rakety, která údajně sestřelila malajsijské letadlo, vypovídá o tom, že byla vyrobena v roce 1986 v Sovětském svazu, uvedli na ruském ministerstvu.
  „Sériové číslo na motoru rakety, jednoznačně ukazuje, že toto zařízení bylo vyrobeno v roce 1986 v Sovětském svazu. Přitom garantovaná životnost těchto raket je 15 let," stojí ve zprávě.

  Všechny rakety, jejichž motor demonstrovala nizozemská komise vyšetřující katastrofu Boeingu letu MH17, byly vyřazeny a zlikvidovány po roce 2011," uvedli na ruském rezortu obrany.

  „To se ale týká pouze ruských jednotek protivzdušné obrany, které dostávaly nezbytnou a spolehlivou raketovou výzbroj od jediného výrobce, který se nachází v Rusku," dodali na ruském ministerstvu.

  Na Ukrajinu, která po rozpadu SSSR měla kolem 20 divizí raketového systému Buk, nebyla od roku 1991 dodána ani jediná nová protiletadlová raketa, podotkli na ministerstvu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:32, garantovaná životnost těchto raket je 25 let ne 15. V r. 1986 se přestaly 9M38 vyrábět a pokračovalo se s výrobou 9M38M1. Ukrajina by měla mít k roku 2004 nějakých 600 ks těch starších a cca 900 ks těch novějších, poslední dodávku (9M38M1) od AA dostala v roku 1991. Do roku 2004 dělala firma AA profylaxi a servis.

   Tato firma by měla mít také sériová čísla jednotlivých dodávek. Ale upřímně, když budu moc chtít, po dvou a půl letech dodám torzo rakety s libovolným sériovým číslem, které se neshoduje s mými fakturami.

   V roce 2015, v souvislosti s MH17, kdy byla potřeba obhájit nějakým způsobem "něstykovku" nalezené střepiny bojové hlavice a chování roznětky, předvedla Ukrajina působivé divadélko s rozborkou a sborkou tzv. "hybridu". Koneckonců sama to vyráběla. A nikdo, kromě Rusů, se tomu ani máčkem nepodivil.

   Smazat
 27. Belingcat nie je nijaka nezavisla vysetrovacia skupina ta skupina je jeden clovek a vola sa Eliot Hiigins nieco ako jednoclenna skupina handrar zo SOHR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nevím, kdo je Belingcat, ale když zmiňujete SOHR, tak mě na tom fascinuje jedna věc: nějaký jouda někde v Horní Dolní něco napíše, nikdo to neověří, převezme to Reuters, a "svatá pravda" je na světě.A novináři to berou jako důkaz apod. Je tohle normální? Je tohle morální?

   Smazat
  2. 18:37, Higgins je trochu jiná káva než SOHR. Dnes je to už skoro agentura, mají prostředky a spolupracují na zakázku s tajnými službami. V čase Fallúdži Higgins právě začínal a tam si vysloužil díky lhaní v prospěch USA první ostruhy. Pak jisté složky pochopily, že někdo takový, "nestranný", "veřejný" a "občanský" se jim může sakra hodit a tak na kontě malého úředníčka přistálo prvních pár tisícovek zelenejch.

   Zdá se, že v případě MH17 to s JIT funguje ve dvojici "hodný policajt + zlý policajt". Ten hodný jsou Holanďani a zlý Bellingcat. Napřed vyjede Bellingcat a když ho roznesou na kopytech, otřepe se a vymyslí něco nového. JIT stojí v závětří a její prestiž neutrpí. Pokud se verze Bellingcat ujme, převezme ji JIT. Zůstal jsem lehce v šoku, když jsem zjistil, že JIT převzala úúúplně vše od Bellingcat.

   Smazat
 28. Pro ty, které to zajímá, je tady trochu delší článek z PL z roku 2015 od Martina Kolera. Je to napsáno slušně, jasně, chvílemi i vtipně.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sestreleni-MH17-Trochu-jiny-pohled-404171

  OdpovědětSmazat
 29. Než jim někdo vytvaroval plechy podle jejich zadání uplynuly 4 roky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dva a půl:)

   Smazat
  2. 20:04 Kdepak, to jsou originální kousky. Špičková technologie! Spadne to z výšky 10 km a ani se to nepomačká. Mají jen trochu poškrábaný lak!

   Smazat
  3. 18:02, vy nevíte, že Rusáci mají tolik surovin, že si můžou dovolit tělo rakety z titanu a hlavici z wolframu?

   Smazat
  4. 20:10 No jistě, a místo laku jsou pozlacené. Jenže to zlato si Ukrajinci oškrábali. Proto je povrch předváděných kousků takový nehezký.

   Smazat
 30. Než jim někdo vytvaroval plechy podle jejich zadání uplynuly 4 roky.

  OdpovědětSmazat
 31. Než jim někdo vytvaroval plechy podle jejich přání, uplynuly 4 roky

  OdpovědětSmazat
 32. Než jim někdo vytvaroval plechy podle jejich přání, uplynuly 4 roky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:06 Vydržte. Za dalších pár let seskládají ten BUK celý i s kompletní bojovou hlavicí. Stačí se jen projít po ukrajinských střelnicích a můžou mít fragmentů, kolik libo. I s výrobními čísly, dokazující jejich "výrobu poblíž Moskvy".
   Ale vážně. Už v předchozí zprávě označila komise za hlavní důkazy sestřelení BUKem pár kousků z rakety. Ale na rozdíl od úlomků letadla, u kterých je na plánku přesně vyznačeno, kde byly nalezeny, tak u těchto "důkazů" nic takového není. Ani kdy a kým byly k důkazům přidány. Takže verze se zbytky ze střelnice je docela pravděpodobná.

   Smazat
  2. 17:50, to bude něco podobného jako s těmi zaručeně pravými třemi střepinami "dvutaur", které vysypali z kbelíku. A které dle Ukrajiny jednoznačně dokazovaly použití hlavice 9N312M1.

   Smazat
 33. Украинская сторона там работает, несмотря на то, что Украина нарушила международные правила и не закрыла воздушное пространство над территорией, где проходили боевые действия, но она работает, а Россия нет», — заявил Путин.
  Источник: http://rusvesna.su/news/1527191608

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Putin o tom musí něco vědět, protože jeho letadlo bylo také i s nim na palubě v té době ve vzduchu a pohybovalo se přibližně stejným směrem a bylo velice podobné tomu, které bylo sestřelené nad územím východní Ukrajiny. Nikdo ještě nevyvrátil verzi, že to byl připravený atentát, přímo na prezidenta Ruské federace, kterého by západ nejradši viděl v mauzoleu. Jeho letadlo na poslední chvíli změnilo kurz a vyhnulo se území nad východní Ukrajinou, kde byl na něho připraven atentát. Bohužel ti kteří to měli provést si spletli letadla, která měla velice podobné vnější zabarvení - kamufláž, a i tvarově se velice mezi sebou podobalí. Západ ale reagoval pohotově. Když atentát nevyšel, využili tragédii na mediální útok proti nenáviděnému Rusku. Celá řada pozorovatelů se ptá, jak je možné, že Ukrajina nezavřela letový provoz nad územím, kde probíhaly válečné operace a jak je možné, že z celé řady letadel, která ten den tímto místem proletěla, říká se až 150 letadel, bylo sestřeleno právě letadlo Malajských aerolinii letu MH 17 Boeingu 777, který byl ve vzduchu nad inkriminovaným územím ve stejnou dobu jako letadlo prezidenta Putina s nim na palubě. Odpověď je jasná. Odneslo to skoro 300 nevinných lidí a nyní to má posloužit proti Rusku.

   Smazat
  2. 6:28, přestaňte už s tím Putinem a jeho letadlem. Nikdy nelétá nad podobnými oblastmi. Tolik jste toho popsal a úplně zbytečně.

   Smazat
 34. Jak Američané zdůvodňují, že nezveřejní satelitní snímky, jednoznačný důkaz o vině a nevině?
  Usilují přece o pravdu, o vyvracení konspirací. Mají tu jedinečnou možnost a neudělají to? Výsledek: jsou nedůvěryhodní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nijak. Tvrdí že to je děsně tajné a toto tajemství ukázali asi pěti lidem. No a tito zasvěcenci dnes ohlašují toto mystérium jako Boží Pravdu a v tomto duchu se vede vyšetřování. Čili od "známého" pachatele k napasování důkazů tak, aby to sedělo. Haleluja. Jen my zas víme od relevantního zdroje, že s tou pravdou to není tak jednoznačné, spíš naopak, a proto s tim soudruzi z CIA nemohou na světlo boží. Škoda že to ten zdroj nelokalizoval, byli bychom moudřejší.

   Smazat
 35. Holandsko nesúhlasilo s tým aby sa Rusko zúčastnilo vyšetrovania lebo im bolo jasne,že Rusko by trvalo na tom aby sa vyšetrovanie odvíjalo od použitej rakety alebo zdroja ktorý zničil lietadlo.
  Rusko má vo vyzbrojí rakety 9M38M1,už na prvý pohľad je jasné,že touto raketou lietadlo nebolo zničené.Raketa je trieštivá raketa,pri kontakte z cieľom sa rozpadne podobne ako predne sklo na automobile.Lietadlo takouto raketou nebolo zostrelené.Ak bolo lietadlo zostrelené raketou BUK tak to bolo raketou 9M38,ktoré ničia cieľ nárazom raketa ostane v takom stave ako ukázali vyšetrovatelia.Rakety 9M38 má vo svojej vyzbrojí Ukrajinská armáda.Ruska armáda má od roku 2011 vo vyzbrojí rakety 9M38M1,všetky rakety 9M38 boli vyradené z výzbroje a zničené.
  Odpaľovacie zariadenie,ktoré odpaľuje rakety 9M388M1 má drobnú úpravu,týmto zariadením nie je možné bez úpravy odpáliť raketu 9M38.
  Vyšetrovateľ nie je ochotný brať v úvahu skutočnosť,že raketu ktorú predložili ako dôkaz Rusko vo svojej vyzbrojí už niekoľko rokov nemá.
  Jedna sa na prvý pohlaď ,že ide o provokáciu voči Rusku.
  Tuto domnienku potvrdzuje aj skutočnosť,že takzvané výsledky vyšetrovania boli zverejnené tesne pred zahájením majstrovstiev svete vo futbale.
  Takzvaná Gruzínska vojna sa začala súčasne zo zahájením OH v Pekingu.
  Ukrajinsky majdam a prevzatie Krymu armádou USA bolo naplánované počas OH v Soči.
  Niečo máju v plane pri príležitosti zahájenia MS vo futbale čo to sa dozvieme.Prvý krok už bol urobený.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:08 Trochu vás poopravím.

   Ta nová raketa může být odpálená i ze staršího launcheru (kupol) systému 9K38, a dokonce i přechodná verze 9M38M1-2. U té nejstarší rakety lze i elektronicky propojit hlavici 9N312M1, ale v SSSR, tím i v RF, to nebylo ze zákona dovoleno, a firma nikdy podobné hybridy neprodávala.

   Střepiny (dvutaury) hlavice z 9M38M1, kterou Ukrajina s velkým humbukem dovezla do Holandska jako důkaz o ruském zásahu, nemohla být použita v daném modelu JIT proto, že díky roznětce naprosto vylučovala jejich verzi. Tím se jejich technické dokazování totálně položilo a asi za to Ukrajince nepochválili.

   Ukrajina ještě navíc tvrdila, že ona ty novější verze nikdy neměla a přitom jejich výroba začala r.1986. Almaz-Antej má plnou skříň faktur o jejich údržbě u ukrajinského zákazníka ještě z r.2004. (Teď jsem zas pro změnu slyšel cosi o 9K38M1-2, jejichž vlastníkem je už jen Rusko, takže pokusy o jejich namočení zjevně neustaly a vytváří se nové a nové verze.)

   Jak z té bryndy se zaručeně pravými dvutaury ven? Tož Ukrajina vymyslela hybrid a toho se křečovitě drží. Ale to je stejně jedno, i tak je technické vyšetřování, které je v příkrém rozporu s pravidly, v totálním svrabu i při samotném modelování dráhy rakety a místa odpalu.

   Nejspíš proto bylo urychleně opuštěno a začal internetový lov na klepy a "zaručeně pravé" důkazy různého typu z internetu. Nedávno z Ukrajiny přišlo, že její lidé z vyšetřovacího týmu prohlédli 5.5 mld. web stránek, což vychází na jednoho člověka non stop 700 stránek za sekundu. Prostě borci.

   Konašenkov má pravdu, když označil ukrajinské vojenské specialisty za lidi s tragickým deficitem intelektu.

   Smazat
  2. Každý kdo měl kdy něco do činění s vyšetřováním, s revizí, s kontrolou, žasne, jak komise dělá jednu botu za druhou a čím déle trvá celá ta komedie, tím jsou zveřejňované výsledky komise absurdnější. K tomu ještě provokace západních demokracii ohledně Skripa a chemického útoku v Sýrii a dílo nedůvěry všech kdo jenom trochu myslí, je dokonáno. Již bez soudu západ vyzývá Rusko, aby se okamžitě přiznalo a začalo odškodňovat pozůstalé obětí a přitom všem je jasné, že to všechno zorganizoval západ v čele s USA. Není po prvé, kdy západ klidně obětoval své vlastní občany, aby nakydal špínu na někoho koho se potřebuje zbavit, nebo na koho potřebuje zaútočit.

   Smazat
  3. 20:50 troch vas poopravim.Co vśe dodala a dodala Ukrajina k vvyšetřováni do Holandska bylo bez humbuku jako i dodani Buku Gruzií.Také žádny internetový lov,jak pišete, se nakoná a nekonal.Při vyšetřováni byly vzaty závěry týmu Bellingcat/veřejné zdroje,sociali sítě/na vědomi,kde vyšetřovatelé byli schopni potvrdit přimé telefonické kontakty ruských řidících generálů.Neni proto divu,že na předložené argumenty vyšetřovatelů je odpověď Moskvy,jako vždy,hněv a popíráni.

   Smazat
  4. Jestlipak jsi vůbec, milý Anonyme 10:51 pochopil, jakou blbost jsi napsal.
   Už jen ono "Bellincat, což je parta manipulantů, nebo "veřejné zdroje" - to jsou ty cancy, co se objevují k této věci na internetu? A co tepreve "přímé telefonní spojení" ruských řídících generálů. Jedna pitomina za druhou. A ty to bereš vážně, chudáku. Pro tebe mám jen lítost.

   MM

   Smazat
 36. Na novinkách Seznamu je uveřejněný článek o tom, že otrava Skripala a jeho dcery Novičokem je komedie, která měla hlavně zdiskreditovat Rusko. Článek je obsáhlý a dokazuje absurditu, kterou rozjela VB proti Rusku a povinně se této komedii musely přidat ostatní tzv. západoevropské státy i když všichni věděli, že je to, nic jiného, než komedie na základě které byly vyhoštěni Ruští diplomati v nebývalém množství. Dopadlo to stejně jako důvody napadení Iráku s miliony mrtvými a napadení Lybie rovněž s mrtvými lidmi v milionech. TeĎ vytáhli kauzu letu MH 17 a chtějí nám vnutit výmysly komise, která má za cíl opět to samé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:41 No vidíte. Naši "demokratičtí" poslanci svolali k Novičoku mimořádné zasedání sněmovny. Úkolem je vydat lživé prohlášení, že Novičok se u nás nikdy nevyskytoval. Ti idoti si pořád ještě myslí, že to, co prohlásí sněmovna, se automaticky stává pravdou. Někdo by jim měl připomenout, že podobně se chovali nacisté odhlasováním Norimberských zákonů.

   Smazat
 37. 14:48 no popravdě,tým Bellingcat a jeho závěry, co se týče vyšetřováni MH-17,pro mě jsou důvěryhodnějśí než závěry lháře a manipulatora S.V.Lavrova.Je jen otázka času,kdy Kreml od hněvu a popiráni dojde k přiznání učasti svých,dnes již civilnich osob,generálů Ivannikova a Dubinského.Na to vemte jed.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 16:30 Mám dojem, že se tady opomíjejí základní fakta a to je na jakým státem letadlo v době havárie, se nacházelo a kdo byl odpovědný za jeho bezproblémový let. Je až do oči bijící, jak se zamlčuje podíl Ukrajiny a vše se háže na Rusko.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.