Reklama

úterý 22. května 2018

Obavy Trumpa kvůli setkání s Kim Čong-unem

22. 5. 2018       zdroj
Americký prezident Donald Trump se obává summitu se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, plánovaným na 12. června. Oznámil to list New York Times s odkazem na vlastní zdroje. Hlavně se hlava státu obává, že se setkání může změnit na politickou ostudu, poznamenávají noviny. Pán Bílého domu si upřesňuje u asistentů, zda mu vůbec stojí za to si brát na sebe toto riziko.


Podle partnerů New York Times se americký prezident velmi rozhněval na prohlášení Pchjongjangu o jeho připravenosti odmítnout účast na jednání. Trump telefonoval prezidentovi Jižní Koreje Mun Če-inovi, aby zjistil, proč Kimova slova odporují tomu, co řekl dříve.

Zároveň si poradci amerického prezidenta postěžovali, že americký vůdce projevuje příliš velký zájem o nadcházející summit. Nejsou si také jisti tím, do jaké míry je prezident obeznámen se severokorejským jaderným programem.

18. května Trump varoval Čong-una před možným opakováním "libyjského scénáře", pokud se oběma zemím nepodaří dohodnout. Podle vyjádření prezidenta USA nepostihne Kima osud libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, pokud dodrží svůj slib, že se zbaví jaderných zbraní.

Setkání obou představitelů by se mělo konat 12. června v Singapuru. Avšak 16. května Pchjongjang poznamenal, že může znovu zvážit svou účast na summitu KLDR-USA. Je to spojeno s tím, že Severní Korea nechce vyjednávat se zemí, která podle jejího názoru vyžaduje jednostranné zřeknutí se jaderných zbraní.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

66 komentářů :

 1. Mám obavu, že právě proto, aby kima nestihnul osud Kaddáfího, si jaderné zbraně ponechá. To je totiž, jak se ukazuje, nejlepší pojistkou proti západem placeným a organizovaným, barevným revolucím, zakončenými veřejným lynčováním stávajících vůdců.
  Kdyby neměli v hlavách nasráno, nechali diktátory dožít někde v ústraní a umožnili jim u nich samotných rozházet nakradené majetky.
  Být Kimem,dobře bych si prostudoval osudy všech západem svrhnutých diktátorů, zejména jakou udělali chybu, když se vzdali svých bezpečnostních pojistek a vsadili na ryzí "kamarádství".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už základní chybou je, že jsme připravováni na to, kdyby krachlo jednání, tak ať je to na koho svést. Kim NIKDY neřekl, že se jaderných zbraní VZDÁ. Mluvil pouze ozstavení výzkumu a vývoje, jelikož dosáhl toho, co chtěl a potřeboval!!!

   Jak si to vysvětlily USA, to už je jejich věc. Kdyby "nekombinovaly" a držely se toho, co bylo jasně řečeno, bylo by o problém méně a"nechtěly by mlátit prázdnou slámu". Navíc ještě dělají "bu bu bu" a myslí si, že někoho vylekají. Pouze by mohly spustit katastrofu, ale to už by byla jejich vina a ne Kima.

   Smazat
  2. Američané si myslí,že Sev.Korea jsou nějací hurvínci.....napadnou ji a USA neexistují,nejsou hloupí.....

   Smazat
 2. Trump předpokládá, že osobně příjme kapitulaci KLDR, jako Napoleon přijímal od plazících se primátorů a radních KLÍČE OD MĚST VYDANÝCH MU, A JEHO VOJSKU, NA POSPAS. Očekává, že bude diktovat podmínky a slíbí Kimivi, že když KLDR složí zbraně, nic se mu nestane (důvěryhodnost USA je na úrovni romské slibotechny a mafiánských raketýrů).

  Co když mu Kim řekne "zříci se zbraní hromadného ničení? OK, ale až po vás a po Izraeli..."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrá poznámka.
   Z čistě technického hlediska, kdo a z jakého titulu pasoval USA na toho, kdo bude rozdělovat, kdo atomovou bombu smí mít a kdo ne?
   Osobně jsem po ní, až do současnosti nestál. Když se ale podívám na výsledky práce západních mírotvůrců vedených Američany, začínám docela litovat, že nám jich tu Rusové pár nenechali.

   Smazat
  2. Legrační nadpis článku od anonyma - zdroje. Trump má mít obavu ze setkání s tím pinďou Kimem?? Až jsem se rozchechtal z toho.

   Smazat
  3. 2017
   Opačně je to ještě nejsměšnější!!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
  4. Tak to Trump odtroubil. Asi mu vysvětlili, že Kim není žádný trubka... a zadarmo že pošle Trumpa i s USA do ... třeba EU.

   Smazat
 3. Pojistkou proti převratům v režii demokratické USA je nakonec nutnost vlatnit jaderné zbraně. Šílenost.

  OdpovědětSmazat
 4. Otázkou je, zda USA v současnosti má ještě možnost klást, ohledně Korejského poloostrova, nějaké podmínky a požadavky ?

  Viceprezident USA Mike Pence a Kim Jo-čong, sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una, seděli jen pár metrů od sebe na zahajovacím ceremoniálu zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Neprohodili však ani slovo. Pence se předtím dokonce vyhnul podání ruky na oficiální recepci.

  A co se stalo ...?! Jednání zainteresovaných stran neustále pokračují a Trump, i když se mu to zcela určitě "nelíbí" se zřejmě setká, dříve či později, s Kim Čong-unem...

  Opakované návštěvy Kima v Číně, varování Trumpa před možným opakováním "libyjského scénáře", pokud se oběma zemím nepodaří dohodnout, a další, jsou zřejmě jen součástí "scénáře"...

  OdpovědětSmazat
 5. Trumph, nebo jeho "mančaft" si myslí, že jak začnou vyhrožovat, tak se Kim "umoudří". Vzhledem ke špatným zkušenostem se Spojenými Státy bych se moc nedivil, jestliže skončí "schůzka" dříve než začne!

  USA si musí uvědomit, že nebude jednat s "podřízeným hlupákem".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, korejský národ je druhý na světě po číňanech co se inteligence týče.
   Nedají se oblbnout průměrným rádoby politikem bez
   diplomatických zkušeností který ani není schopen řidit vlastní vládu.

   Smazat
 6. Bylo by moc dobře, kdyby scénář výše uvedených příspěvků byl realitou. Může to být ale naopak. Tak silný tlak na ekonomiku Severní Korea nemusí unést. Socialistický blok byl daleko silnější a většinu např.léků si dokázal vyrobit sám, ne tak jeden stát ve východní Asii. Čína a Rusko má možná trochu jiné zájmy, než S.K.pomáhat přežít. Bude-li Tramp hodně slibovat, může to být nakonec i vítězství proradnosti nad naivitou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co pud sebezachovy? Korejci uz si pod vedenim kimu prozili dost hladomoru a zadny s nimi nezametl. Radeji nechaji umrit polovinu lidi hladem nez by se vzdali. A nyni kdyz jim americane dali nekolik prikladu jak po jejich revolucich diktatori konci by se mel kim vzdat?

   Smazat
  2. 15:14 Raději nechají vychcípat půlku národa hladem, než by se vzdali čeho? Jaderných hlavic?
   Tak to pak jo.

   Smazat
  3. 15:40 Ne. Ale osudu zemí, které je neměly.

   Smazat
  4. 16:04 No, než jeden nechá vymřít půlku svýho národa hladem, musí to mít sakra promyšlený.

   Smazat
  5. 16:23
   Až si uASSacký okupanti zametou před vlastním prahem a samy se zbaví jaderných zbraní,pak bude třeba okolí TY CELOSVĚTOVÝ SEDMILHÁŘE A VRAHY BUDE BRÁT NĚKDO VÁŽNĚ!!!

   Smazat
  6. Než klepnete písmenko o Severní Koreji, měli byste si něco zjistit o korejské válce. O americkém napalmu, bakteriologických a chemických zbraních, vyhlazovacím bombardování slavné U.S. Army, která vyhrála druhou světovou válku (v Plzni na náměstí). K dobru jim lze přičíst jen to, že nakonec další A bombu nepoužili. Bylo to o vlásek.
   Kontrolní otázky:
   1. Proč vlastně Američani dobývali Korejský poloostrov?
   2. Proč tam dodnes straší?

   Smazat
  7. 17,25
   Proc dobyvali koreu? Protoze potrebovali dalsi frontu proti rusku. A tak to zustane dokud nedobudou rusko nebo nepadne amerika.

   Smazat
  8. 17:25 +18:15 jste se tu yešli hmm, misto mozku marxistický maglajs,že?

   Smazat
  9. Pište si co chcete. Čína nedopustí, aby "emerička" destabilizovala Severní Koreu a Trump to dobře ví. Kousl by do příliš tučného sousta a to by jeho žlučník asi těžko rozhýbal. Trump je jen falešný hráč pokru a nezbývá mu, než fixlovat. Jenže Kim není hloupý...
   Z Kima si lokaje neudělá.
   J.C.

   Smazat
  10. 18. května Trump varoval Čong-una před možným opakováním "libyjského scénáře"
   ...a kdo by asi tak v Sev. Korei povstal v ozbrojeném střetu s vládou, když tam USSA nemají řízenou opozici a podporované teroristické organizace...

   Smazat
 7. Nakolik se dá USA věřit prokazuje minulost. Pořád platí, kdo není připraven, ten je přepaden.

  OdpovědětSmazat
 8. Trump rád jedná z pozice síly. Kim určitě ví, jak končí státy které nemají jaderné zbraně a proč na KLDR doposud Ušák nezaútočil. Jakmile se zbaví jaderných zbraní dopadne nejspíš jako Kaddáfí. Amíkovi se nedá věřit ani pozdrav. Natožpak že dodrží nějakou smlouvu (viz smlouva s Íránem).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pardon - jaký smysl by pro USA mělo zaútočit na Severní Koreu???

   Smazat
  2. Pro 15.34 : Proč tedy USA na SK pořád vyjíždí ??

   Smazat
  3. 15:34 Stačí se podívat na mapu, s kým sousedí, a ..., třeba vám to dojde.
   http://zvedavec.org/images/16/nato-rozsiruje-zakladny.jpg

   Smazat
  4. 15:57 Jako že by zaútočili na Severní Koreu, aby si tam NATO zřídilo základnu???

   Smazat
  5. 16:00
   Nebylo by teda ty šulku pro USA jednodušší zaútočit na KLDR v době kdy měli jen dřevěné palice?

   Smazat
  6. 17:17
   Ty zdegenerovanej kolaborantskej untermensch,pro uASSackej ksindl by BYLO NEJLEPŠÍ KDYBY NIKDY NEVZNIKL!!!!

   Smazat
 9. Zkuste hádat. A jaký smysl mělo že zaútočil na Libyi, Irák, Afghanistán, zničil Sýrii a Ukrajinu?

  OdpovědětSmazat
 10. Jiří Jírovec22. května 2018 17:08

  Obávat by se měl Kim. Pozornosti uniká, že jednání mezi o situaci na korejském poloostrově mnoho let nikam nevedla, protože se jednalo v rámci šestičlenné komise, která se nikdy na ničem nedohodla. KLDR se marně dožadovala přímého jednání s USA. K tomu došlo až nyní, když mají jaderné zbraně.

  Věřit západním politikům se nevyplatí. Kaddafi dostával od Blaira dopisy, které začínaly "Můj drahý příteli" a Sarkozymu financoval volební kampaň. Jak dopadl, to víme. Hussein byval přítelem USA, když se hodila válka s Iránem. Pak byl obratem přeměněn na úhlavního nepřítele. Bin Laden bojoval v Afghanistánu na straně podporované Američany.

  Když SSSR odešlo, zača protestovat proti americkým základnám v Saudské Arábie, které jsou (na jeho náboženský vkus) příliš blízko svatých měst). Už je taky nebožtík.

  Hlupák Gorby skočil na úsměvy a pár nevymahatelných slibů, že se NATO nebude posunovat k hranicím Ruska, když bude rozpuštěna Varšavská smlouva.

  Kim má vskutku čeho se bát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kim ať jde do prdele a ty s ním, soudruhu. Jakým právem mají Rusáci rozhodovat které státy se DEMOKRATICKY mohou stát členem jakéhokoli spolku?

   Smazat
  2. 17:15
   A jakým právem můžou uASSacký okupanti někomu NAŘIZOVAT CO MÍT MŮŽE,KDYŽ TEN KSINDL SÁM JEN VRAŽDÍ,LOUPÍ,LŽE A VYHROŽUJE,ŽÁDNÝ ÚSTUPEK SÁM DĚLAT NEHODLÁ???!!!!

   Smazat
  3. Ad 17:15. Demokracie a kapitalismus se vzájemně vylučují - nejen teoreticky, ale prakticky. Diktatura peněz nemůže být současně jejich demokracií. A protože v kapitalismu je obchodovatelné naprosto vše, včetně lidí (také politiků, vojáků, soudců, policistů), tak i ta tzv. kapitalistická demokracie" je jen kšeft.

   Smazat
  4. Kim veľmi dobre vie čo robí a bude robiť! Prekvapenie ešte len príde!

   Smazat
  5. trump odíde s dlhým nosom, snad si nemyslí že kim mu uverí a zlikviduje jedinú vec ktorá drží usáka na reťazi, zatiaľ

   Smazat
 11. Soudruzi, bojujte za svého hrdinu, milovaného soudruha diktátora Kimčonga, do posledního dechu. Revoluci si ukrást nenecháme i kdybychom měli všichni pochcípat hlady. Taky doufám, že co nejdéle vydrží soudruh Maduro ve Venezuele!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AD 17.11. KDYBY NEBYLO VOJENSKÉ A EKONOMICKÉ AGRESE, KDYBY USA NEBYLY ČETNÍKEM A EKONOMICKÝM VYDĚRAČEM SVĚTA, NEBYLI BY KIMOVÉ, CASTROVÉ, CHE GEVAROVÉ, MADUROVÉ. Ve Světě zavládne mír, až se národy spojí k sankcím proti USA! Zatím ale vítězí USA zkorumpovaní politici, militaristé a sluhové tzv. střední třídy.

   Smazat
  2. Je legrační číst, jak duševní popletenci typu 17:11 nerozeznají oprávněnou kritiku americké imperiální politiky a lumpáren, které USA páchají téměř po celém světě, o komunistického myšlení.

   Nikdo nesmí kritizovat nejmilovanější JúEsEj, náš nedostižný vzor, protože to dělají jen komoušové.

   Tomu říkám duševní omezenost hraničící s kretenizmem.

   MM

   Smazat
  3. Vážený 8:06!
   Takhle ponížit kreteny a zařadit je mezi satanistické zrůdy, to se přece nedělá. Nota bene kretenismus je genetická odchylka, vyznačující se neschopností vnímat, abstrahovat, myslet a formulovat závěry, takže jde v podstatě o neškodný projev degradace na biorobota, zatím co satanismus je zrůdnost a nelidskost získaná fanatickou indoktrinací zlem (jakkoliv je obsah pojmu zlo nejasný).
   Ďuro Trulo

   Smazat
 12. 17:11
  Přepudruj si zadek,až zase půjdeš k pornoJandovi pro další havlopindy!!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 13. Jenom aby to nebylo s tím hladem U Kim Čong prasátka jako s kubánci. Těm taky prorokovali, že do 20 let všichni oslepnou a to z důvodu velmi špatné výživy. No a vida, Kubánci stále vidí jako ostříži.

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. 21:14
  Copak,už ses probral z vopice a z nakládačky od jinýho Čecha,kterej miluje uASS kolaborantský sračkomamrdy???!!!!☺☺☺☺Z tebe nemá strach ANI NAFUKOVACÍ PANNA,KTERÁ TI VZALA ŠMIDRU VOTEVŘENÝM VOKNEM,TY SRAČKO MÁJOVÁ!!!!!A teď jsi.Jdi dát VLASTŇÁKA,na nic jinýho ty havlozvratku ty počkáme stejně nemáš!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pardon....pačmáky stejně nemáš!!!!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 16. Proč nenechat Korejce aby se dohodli mezi sebou? K takové dohodě USA nepotřebují a USA se obávají , že budou muset s armádou odejít a to je celý problém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dohodnout o čem?

   Smazat
  2. 21:35
   Na čem dohodnout????Jak nejlíp poslat uASSacký okupanty do VĚCNÝCH LOVIŠŤ!!!!

   Smazat
 17. Z diskuse je vidět co sem lozí za bolševickou verbež a co by se ve skutečnosti skrývalo za onou slavnou "Novou republikou" kdyby byla zavedena. Směska severokorejského, kubánského, venezuelského shitu. Neděkuji a nechci. Čest, soudruzi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:34 A agent imperialismu a příznivce usa válek promluvil Fandím Kimovi a jeho zemi protože nikoho neohrožují jako usa co je jim vůbec do toho jak si ve své zemi žijí? 3 sv za usa západ děkuji nechci!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. ad 21:34. Uvádíte nekorektně - přece jde o židobolševickou verbež. Ovšem jak pro koho, pro někoho byli a jsou verbeží nacisté, fašisté, menševici, odesáci, top09ťáci, desperáti..... Proti gustu není dišputát

   Smazat
 18. 21:34
  Ty uASSacká žumpoidní kolaborantská zdechlino,přepudruj si zadek,až zase půjdeš k pornoJandovi pro další lžinotičky....ať jsi fešák ty pablbe tupej!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. Zde je článek v angličtině který přirovnává Trumpovu vládu k cirkusáckému vozu plném klaunú.
  Velmi pravdivé a psané s trochou vtipu a ironie.
  http://m.thiscantbehappening.net/node/3895

  OdpovědětSmazat
 22. Hezkou diskuzi tu mas, ty hovne cenzore

  OdpovědětSmazat
 23. 4:57
  HOVNO seš ty,havlozvratku!

  OdpovědětSmazat
 24. Pokud by Kim Čong-un trval na reciprocitě, tedy aby USA se také vzdaly svých jaderných zbraní, byl by to jeho majstrštyk! A kačer Donald by vyletěl z kůže!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.