Reklama

úterý 29. května 2018

Od letu MH17 ke kauze "Novičok": Kdo a proč?

Radim Valenčík
29.5.2018 blog autora
Pádem malajsijského letadla (letu MH17) 17. července 2014 jsme vstoupili do období, které má výstižný název *-*-*doba postfaktická*-*-*. Název je velmi výstižný, protože k němu najdete hodně typicky "postfaktických" výkladů. Z mnoha, které jsem dohledal, jsem vybral tento: http://ceskapozice.lidovky.cz/zmena-politiky-od-faktu-k-datum-dmw-/recenze.aspx?c=A171225_125907_pozice-recenze_lube

Zdá se mi poměrně reprezentativní, vyvážený, srozumitelný.


Jak to začalo

Pro mě začala doba postfaktická v roce 2006 (toto běží...), kdy jsme byli několik let (!) přesvědčování, že americký radar, který má být postaven v Brdech, je "ochrana bezpečnostních zájmů USA a jejích spojenců v Evropě před společným nepřítelem, kterým má být ĺrán nebo KLDR". (Lze snadno dohledat v dobovém mainstreamovém tisku.) Byla to lež jako věž, absurdita všech absurdit. Jenže to se hrocení vztahů s Ruskem teprve koncepčně připravovalo a nikdo si netroufnul říci, že jde o přípravu na fatální válečný konflikt s touto zemí (že, pane Klvaňo!).

A pak to už šlo jako na běžícím pásu. Když opominu střílení na Majdanu, tak od sestřelení MH17 (v tehdejší situaci přišlo doslova jak na zavolanou), opakované údajné použití chemických zbraní Bašárem Asadem v Sýrii, vražda Němcova, spousta dalších "menších" zrůdností až konečně po novičok.

Motiv Ruska či Putina se hledal těžko, zatímco z druhé strany je motiv poměrně jasný a shodný ve všech případech: Jde o systematické difamování Ruska (a to i prostřednictvím dění v Sýrii či na Ukrajině) s jeho putinovskou (nikoli jelcinovskou) politikou tak, aby proběhla psychologická příprava na přechod od studené či hybridní války k horké a fatální.

Vůbec přitom netvrdím, že v některých případech (osobně mám z řady indicií pocit, že tak tomu bylo v případě vraždy Němcova) nedošlo ke spolupráci mezi jádrem současné globální moci (jak to nazývám, Trump hovoří o recidivě "Deep state" z doby mccarthismu) s tímto jádrem "zaháčkovanými" strukturami "kvazijestřábů" z jelcinovské éry). K tomu viz např.:

Výborný článek R. Jocha k současnému "deep state":

http://radimvalencik.pise.cz/5744-pozoruhodny-a-zasadni-clanek-romana-jocha.html

Můj popis jádra současné globální moci:

http://radimvalencik.pise.cz/4432-pred-jihlavou-o-degeneraci-soucasne-moci.html

Zde k těm "kvazijestřábů" z jelcinovské éry a vraždě Němcova:

http://radimvalencik.pise.cz/2109-nemcov-putin-a-silene-smutna-princezna.html


Obrázek: Vysílač v Gliwicích. Projížděl jsem nedávno kolem. Vzorně udržovaný jako památka, která má varovat před recidivou. Mimo jiné – konstrukce je, ač se to zdá být neuvěřitelné, celodřevěná.

Zpackaná kauza "Novičok"


Pak přišel novičok. Pod tlakem času a nepřipravený. Někdo se patrně příliš unáhlil nebo sedl na lep. Mayová zpackala brexit a do zoufalé situace se dostala, když jí nenávistně mstivá euroreprezentace pohrozila tím, že zasáhne Británii v tom nejcitlivějším místě – prosadí zvláštní status Severního Irska. Pak stačilo málo a příležitost zvanou "novičok" se snažila dotáhnut až do harašení jadernými zbraněmi. Jenže ono to bylo od počátku jakési zpackané. Uvedu několik příkladů:

Podívejte se na vystoupení britského velvyslance v naší ČT (normálnímu člověku zůstává rozum stát, čím se odvážil tento člověk krmit českou veřejnost), stojí za připomenutí a nutné připomínat:

http://radimvalencik.pise.cz/5551-dukazy-britskeho-velvyslance-v-kauze-skripal.html

Pak začala pravda postupně vyplouvat na povrch (právě po vystoupení německého státního tajemníka ministerstva zahraničních věcí je snaha překrýt kauzu "Novičok" aférou s použitím chemických zbraní v Sýrii):

http://radimvalencik.pise.cz/5601-zlom-v-kauze-skripal-prvni-statecni-vzdoruji-moci.html

A pak se začíná celá kauza "Novičok" měnit ve frašku včetně mlžení londýnskou mlhou:

http://radimvalencik.pise.cz/5700-novicok-smrdi-aneb-labyrint-lzi.html

Tento článek, resp. rozhovor s expertem na danou otázku v našich mainstreamových mediích, by nikoho, kdo umí používat rozum, neměl nechat na pochybách:

https://www.novinky.cz/domaci/473216-odmorovani-novicoku-bylo-jen-divadlo-rika-chemicky-expert.html

Nepomohlo ani dříve osvědčené – překrýt profláknutou lež další lží. Tentokrát se sáhlo k samotným "kořenům" doby postfaktické, kauze "MH17". Jenže dokonce i v mainstreamových mediích byla odezva, zejména ze strany odborné sféry, velmi zdrženlivá. Žádná nová fakta od minulého roku nepřibyla a prvoplánové načasování ke kamuflování stále větších problémů s udržením oficiální britské verze o kauze "Novičok" bilo do očí.

Někteří komentátoři navíc upozornili, že mistrovství světa ve fotbale je přede dveřmi, takže načasování mohlo mít i tento motiv. Podle mě je však ještě mistrovství dost daleko a vůbec bych se nedivil, kdyby se do té doby ještě něco semlelo.

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne


Designéři současného mediálního mainstreamu mají nyní zamotanou hlavu. Kauza "Novičok" (její britský oficiální výklad) bude stále víc a víc neudržitelná. Překrýt ji ještě něčím drastičtějším (více než použití chemických zbraní v Sýrii či připomenutím MH17)? Nebude to příliš průzračné, když už teď se celá konstrukce zaměřená na přípravu války s Ruskem začíná sypat a hrozí, že se spustí dominový efekt? Uvidíme, kam až jádro současné globální moci bude ochotno svou "totální válku" proti přežití hnát.

Nebo se designéři manipulované mysli pokusí z kauzy vycouvat, spolehnout se na to, že ti nejzapouzdřenější budou nadále doufat v to, že se jim nelhalo, protože si nikdo přece nemůže dovolit tak moc lhát? A nebude těch zapouzdřenců málo? Nezačne proces procitání ze špatného snu? Nezačne fungovat mezigenerační přenos zkušeností, kdy ti, co se za minulé totality naučili číst, jak to ve skutečnosti je i z tehdejších cinknutých mainstreamových medií, začnou přenášet tuto zkušenost i na část mladších, kteří se budou muset vyrovnat s určitými pochybnostmi? Navíc ve vlastním zájmu, protože celé směřování začíná být stále čitelnější a přestává to být jen o tom, zda se někdo zalíbí či nezalíbí současné globální moci...

Komu a o co tedy jde?*


Motivů k hrocení situace a dlouhodobě připravované směřování k fatální konfrontaci s Ruskem (kterou by nemusel přežít vůbec nikdo, v "lepším případě" pár vyvolených v bunkrech vybavených na několik generací života pod zemí) může být více. Už dávno (od Afghánistánu částečně, Iráku definitivně, od Ukrajiny a Libye akcelerujícím způsobem) se utrhl proces překrývání jedné lumpárny ještě větší lumpárnou. Tento proces se "utrhnul", zdegenerované jádro současné globální moci se dostalo do zajetí vlastních lží a nedokáže z fatálního procesu vystoupit.

Podle mě je ještě jedno vysvětlení. To, které vychází z rozboru makroekonomické situace, z faktu předlužené globální ekonomiky. V takových dobách bývala řešením velká válka. Hodně velká válka s velmi mnoho oběťmi. Jenže bez vtažení Ruska do takové války by státy, které jsou zdrojem a živnou půdou současné globální moci, prohrály vše, co se prohrát dá. Proto je nutné, doslova za každou cenu, do připravované velké války vtáhnout Rusko. Putinovu Rusku se však do toho nechce – a jak se zdá, nevychází ani sázka na "prozápadní liberály", kteří by byli mnohem poslušnější, pokud jde o rozpoutání války, tak ani na jádrem současné globální moci "zaháčkované" struktury "kvazijestřábů" z jelcinovské éry.

Lidé, kteří mají dostatek životních zkušeností, dokázali vždy vývoj posuzovat z určitého nadhledu a nikdy nebyli nekritičtí k tomu, co se děje, si stále více uvědomují, že to, co se děje, je přesně v logice "zloděj volá, chyťte zloděje". Putin či přesněji Rusko jsou ti, co si válku nepřejí, nenechávají se vtáhnout do celkového směřování k fatálnímu globálnímu konfliktu a právě proto roste nepříčetná nenávist vůči Rusku i Putinovi osobně.

- - -

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5781-od-letu-mh17-ke-kauze-novicok-kdo-a-proc.html

30 komentářů :

 1. Jedna Americká politička řekla, že Rusko je nebezpečné tím, že nereaguje na provokace, ze strany USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já osobně budu mít staženou prdel při MS ve fotbale v Rusku.
   Ještě v Rusku neproběhlo žádné sportovní podujaťie mezinárodního významu, při kterém by USA nevyprovokovaly válku!
   Podle mě USA chystá něco velkého. Novičok byla jenom rozcvička.

   Smazat
  2. Stačí chybná penalta nebo neuznaný gól. Soroš pustí kapříky sudímu a je to tady.

   Smazat
 2. Každý z nás se někdy opravdu za něco co třeba provedl styděl.Já jsem se nejvíce styděl nikoliv za sebe,ale za p. Parkánovou když zpívala na ukradenou melodii o radaru a praporu hvězd a "phuhů."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Me too. Až jsem se propadal.

   Smazat
  2. Od té doby se pandurům říká parkany.

   Smazat
 3. Tak ses pisálku vyzvracel, dostal pár bezcenejch rubliku co.Ta neustálá komedie jak všichni ubližují rusáčkum.Místní rusáčtí přitakávači mají z tuho orgáč a teteli se na další prorus blbiny.Nebejt fašouna putlera ,tak je ve světě klid.Vše rozpoutal anexí KRYMU.Je nutné vybudovat US základny i v ČR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.58
   co dodat.Jsi kretén.A hodně velký.Buď na sebe pyšný.Tak velký jako jsi ty jsou někteří naši politici.Míříš vysoko.

   Smazat
  2. V 16:58 se ozvala opravdová sereblita.

   Smazat
  3. 16.58... Máte ženskou?

   Smazat
  4. 16:58 A teď pepku hezky zameč a vyskoč !

   Smazat
  5. Tebe nebude nikdo litovat, až tě budou věšet, degeneráte !

   Smazat
  6. 16:58 Korporátní západní fašista nám tady dává rozumy kdo válčí neustále tvoje usa. Nebýt Rusko máte světovládu a pořádně by jste lůzu zmáčkli že. A na základny zapomeň žádný kraďouskové vládnout nebudou.

   Smazat
  7. Vás 6chudáku,mimo toho posledího obdivuji vaše argumenty.To přesně ukazuje na vymyté pro rusácké makovice Mužete urážet jak chcete, nic nezměníte na tom ,že patříme do EU a NATA.Čus rudé kuže. CHICHI

   Smazat
  8. 10:29
   Ty POSRANINO Z HAVLOTRENEK,jako uASSackej vlezdoprdelista a podporovatel havlobanderovskejch hovad bys měl okamžitě přepudrovat zadek a mazat k pornoJandovi pro další lžinotičky,imbecile SYFILITICKEJ!!!!!☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  9. Krym byl k Rusku připojen tou nejdemokratičtější metodou. Od začátku tvrdím, že o obyvatele Krymu se jednalo až v poslední řadě. USA šlo o námořní základnu, kterou podle smlouvy měli využívat Rusové (výměnou za to , že Ukrajina nepoleze do NATO a že nebude mít jaderný arsenál) Jasné pošlapání dohod Rusko-Ukrajina z roku 2004. Nyní USA staví základnu poblíž Oděsy a na nějaké Ukrajině jim bude prd záležet. Dosáhnou svého - konečně budou ve vodách Černého moře. Ne pobaltské státy a Polsko se musí bát Ruska, ale Rusko musí čelit hrozbě napadení USA ( i když mezi námi, to by mohl udělat jen blbec).

   Smazat
  10. 11:34Prázdná hlavo,už si vymysli něco nového ty smajlíku.Máš to neustále dokola.Meleš HAVLA mimochodem nejlepšího prezidenta ČR,NĚJAK SE MOTÁŠ NEUSTÁLE KOLEM zadečku ,PÁN JE asi znalec řitních otvoru co PRASE RUDÝ

   Smazat
  11. 11:34 ... zadula rudá posranina vypuštěná z lejnolíhně tohodle škaredýho kremelskýho Ugrofína A52 - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   P. S.: Radši zaduj rudoprde svýmu putlerfýroj do ucha, ať ti pořídí klávesnici s funkčím "R", ať ty tvý mongoloidní skřeky začnou aspoň krapet dávat smysl. Páč jedinej stát se dvěma "s" v názvu je tenhle - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. 16:58 ... neopruzuj! V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 6. https://cz.sputniknews.com/...
  Britští lékaři prozradili, jak se jim podařilo zachránit Skripalovy

  Zachránit bývalého důstojníka GRU Sergeje Skripala a jeho dceru Julii po otravě v britském Salisbury pomohli experti z britské vojenské laboratoře v Porton Downu, oznámili lékaři z nemocnice v Salisbury v interview pro BBC.

  Podle informace televizní stanice, když byli Skripalovi přivezeni do nemocnice, lékaři si mysleli, že jde o předávkování opiáty. Později oznámila policie lékařům totožnost pacientů a vysvětlila, že „okolnosti jejich náhlého onemocnění jsou podezřelé". Brzy poté lékaři pochopili, že pacienti mají symptomy otravy nervově paralytickou látkou.

  V průběhu léčení vyhledali lékaři pomoc expertů z britské vojenské laboratoře v Porton Downu, která se specializuje na výzkum chemických zbraní. Pracovníci laboratoře provedli zkoušky a doporučili lékařům ty nejlepší léčební metody....

  /CháChaChaCháááá! To znamená že Skřipalovce zasažené jednou z nejjedovatějších bojových otravných látek převezli do nemocnice v Salisbury, poté upozornili vědce v Porton Down, jim byly zaslány vzorky k provedení analýzy a po vyhodnocení analýzy bylo Skřipalovcům podáno příslušné antidotum. Jak dlouho to asi trvalo? Při tom A 234 prý zabíjí do 2 minut.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Se brutskym mnichovskym "partňorum" nějak ta bachorka rozpada:1/ nejdřiv se stara kobula Tiriza sekne v tym, že Novičok umi pouze Rusove
   2/ pak vyjde najevo že to Novičok vubec nemohl byt, bo by natahli brka nato tata a ne že by korzovali po otravě nejsmrtelnějšim jedem, pak je převaželi do Hospitalu, pak převaželi bzorek krve v rozboru a pote antidotum z Proton downa do Salizbury.

   Kde udělali souzi z Londyna chybku?

   Smazat
  2. Moc jsme se zasmál dnešnímu rozhlasovému rozhovoru nějaké redaktorské děvy se známým protiruským nenávistníkem Liborem Dvořákem.
   Kroutili si oba jak hadí, už i oni vidí, že lež je přebíjena další lží, že se z toho Britové nemohou vymotat a že je to těžký trapas. Ta redaktorská chudinka dokonce v jednu chvíli zahořekovala, že pod přívalem nových informací v této kauze sama zapochybovala, zda náhodou není také "ruským agentem", ale pak jí to naštěstí přešlo.
   No humoru na našem/jejich rádiu je poslední dobou čím dál víc. :-D)
   Pozdrav všem, kdo se také dobře baví...

   Smazat
  3. To mě taky skoro rozesmálo, to tvrzení o opiátech. Tak oni ještě nevěděli a spekulovali o jedu, který mohli stabilizovat když tak pouze záchranáři, i to s malou pravděpodobností. Příště až islamisti odříznou někomu hlavu, stačí ty dva kusy dovést do Salisbury Hospital a tam dají toho nešťastníka zas dohromady.

   Silně to připomíná Litviněnka, nevinného jako malé štěňátko, když během pár hodin určili diagnózu. Vždyť otrava Poloniem je přece úplně normální, že ano? To v Británii určí v poho běžný obvoďák.

   Smazat
  4. Nakonec zjistí, že Skripalovi vařili pěrničok a trochu se jim to vyškublo, měli holt víc chladit.

   Smazat
 7. Není problém co žvaněj v Anglii, ale problém je co žvaněj v parlamentu ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně když pak čtěte ustěpačmé poznámky z různých zemí na jejich adresu. Člověk se trochu stydí za tu nekonzistenci a zbabělost.

   Smazat
 8. "Provýchodní" propaganda tady tedy jede. Jenže třeba případ MH17 je jasný a vina potvrzená důkladným vyšetřováním, nikoliv dojmy, ideologií a přáními, jako tady čtu. Rusko se dokonce samo usvědčilo ze lží a vytváření "alternativních pravd", stačí porovnat dvě tiskovky MoD RF, nebo si prohlédnout údajný "satelitní" snímek.

  OdpovědětSmazat
 9. 10:42
  Ty seš dementní od přirození nebo ti jako dárek poskytnul pornoJandy za vzorný služby????☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se tobě stát nemůže co, těkavý prde vypouštěný v pravidelnejch pauzách vypouštěnej z lejnolíhně tohodle mongoloida:)) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.