Reklama

pondělí 28. května 2018

Odmořování novičoku bylo jen divadlo, říká chemický expert


28.5.2018 NovinkyCz
Kauzu Skripal znovu oživilo vystoupení exagentovy dcery Julije, propuštěné po uzdravení z nemocnice v Salisbury. Kvůli celé kauze se v uplynulých týdnech naplno znovu vynořilo i téma chemických zbraní. V minulosti různé země včetně Ruska oznamovaly, že své zásoby těchto jedů zničily.


Právo: Co vás na celém tom případu nejvíce zaujalo?


Odborník na zbraně hromadného ničení a pracovník Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Ladislav Středa:

Když jsem sledoval, jak po pěti nedělích od útoku chtějí britské úřady odmořovat na místě v Salisbury látku, která je podle Mirzajanova velmi nestálá, nabyl jsem dojmu, že tohle už je jen divadlo pro veřejnost – všechno to odstraňování laviček, vytrhávání dlažby atd.Stanův komentář: Autor má kliku, že už je v penzi. A české demokraty, co se chystají odhlasovat, že černá je bílá, po přečtení článku asi klepne pepka.


- - -
5 komentářů :

 1. Naprosto souhlasím s autorem. Mám výcvik chemika praporu a problematiku ZHN jsem ještě nezapomněl. Když jsem několik dní po "rozmáznutí novičoku" tvrdil, že to je jen uměle nafouknutá bublina, protože tam do sebe nezapadaly fakta, fyzikálně chemické zákonitosti ani tvrzení baby Terezy, tak mně málem ve společnosti "ukamenovali". :-) Nedal jsem se. Teď se mnou někteří mí tehdejší oponenti nemluví... :-) :-) :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Moc se těším na čtvrteční mimořádné zasedání sněmovny k Novičoku. Nejsem věštec, ale dovolím si prognózu.
  Program nebude schválen, takže vystoupí jen poslanci s přednostním právem. Kalousek, Fiala a Bartošek (možná i snaživý Pirát a někdo z ČSSD) pronesou dlouhé, plamenné řeči o následujících bodech:
  1) Prezident nemá právo zveřejnit pravdivé informace, vyvracející lži našich spojenců. Ovšem pokud by zpráva tajných služeb tyto lži nevyvracela, tak by prezident měl svatou povinnost je zveřejnit. Takto jsme ztratili důvěru spojenců a už nám nikdy nic tajného neprozradí i kdybychom je na kolenou prosili.
  2) Novičok se u nás nikdy nevyráběl a jeho množství také bylo jiné. Nejlepší by bylo to protlačit jako usnesení a tím vytvořit "pravou" pravdu. A pak už nebude důležité, jaká je skutečnost, co říkají odborníci. V minulosti to tak fungovalo, proč v tom nepokračovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vsak oni mu Zemanovi za jeho oddanost zidi pomohou, budeli to ovsem v jejich zajmu.A docela mu preju aby mu nepomohli ,je to oportunista jeden z nejvetsich a kalkuloval ze lid z pod hradi ma kratkou pamet a nebo ji nema vubec .Vzdyt staci trosicku zahrat na strunku " zebraku ,ja ti pomohu od toho jsem tady " Nekdo by mel nekdy pripomenout jeho "zasluhy " o rozbiti republiky a svinstva z jeho uradovani v cele vlady za Havlovy hruzovlady

   Smazat
 3. Jen komedie pro veřejnost asi jim to na západě žerou a nepřemýšlí nad tím.

  OdpovědětSmazat
 4. Great article and interesting, thank you for sharing.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.