Reklama

pátek 11. května 2018

Opětovné jmenování Medveděva: Nevypadá to dobře

Premiér Dmitrij Medveděv a prezident Vladimir Putin
The Saker
11.5.2018 blogg autora
Jen krátká poznámka (protože jsem v této souvislosti zaplaven e-maily): není možné, abych pozitivně komentoval fakt, že Putin opětovně jmenoval Medveděva premiérem. Osobně jsem hořce rozčarován a stejně tak mnoho jiných. Jeden komentář na chatu YouTube byl pregnantní a přesný: „Путин кинул народ – мы не за Медведева голосовали“, či „Putin zradil národ – pro Medveděva jsme nehlasovali“. Obávám se, že to bude široce sdílený názor.


Pro tento vývoj existuje řada vysvětlení, včetně toho, že Medveděv je efektivní manažer, že byl oslaben korupčními skandály v Dagestánu, že nová doktrína cíleného řízení ruské vlády činí osobnosti méně důležitými, atd.

Upřímně, nebaštím ani jedno z nich. Zaprvé a především, opětovné jmenování Medveděva je obrovsky důležitým symbolickým aktem, říkajícím následující: nebude žádná očista od atlantických integracionalistů a týpků MMF/WTO/SB, páté kolony v Kremlu, a že (velmi neoblíbený) „ekonomický blok“ ruské vlády zůstane u moci. Vlastně toto opětovné jmenování pouze přilije oleje do ohně zvěstí, že Putin/Rusko v Sýrii a na Donbasu „stáhnou ocas“ a že vnitřní ekonomický kurz nadále zůstane tím, co je známo pod jemným označením „liberalismus“. Ďábel je vždy v detailech, ale musím říct, že vidět opětovné jmenování Medveděva je, přinejmenším, PR katastrofou. Pokud Putin takto začíná své funkční období, děsí mne pomyšlení, co může přijít dále (Kudrin? Čubajs?)...

V tento okamžik neříkám, že se tak stane. Ale všichni jsme si vědomi alarmujících zvěstí kolujících po internetu o této věci, takže říkám, že to opětovné jmenování tyto zvěsti pouze posílí. Takovéto zvěsti jsou, věřím, velmi nebezpečné, neboť si myslím, že jednou z nejefektivnějších technik používaných Putinovými nepřáteli je nekritizovat ho přímo, ale obviňovat ho ze slabosti a nerozhodnosti. Pamatujete, jak ho někteří pseudo vlastenci obviňovali z „odzbrojení Sýrie“, když Rusové zastavili plánovaný americký útok a odstranili (zcela bezcenné) chemické braně, které Sýrie měla? Nebo kolikrát nám bylo řečeno, že Rusko „zaprodá“ Donbas? Nebo jak Rusko „umožňovalo“ Izraeli bombardovat Sýrii (zde je má odpověď na tuto tezi: https://www.unz.com/tsaker/why-is-putin-allowing-israel-to-bomb-syria/). Taktika používaná proti Putinovi je jednoduchá: neútočit na něj kvůli tomu, že je vlastenec, ale útočit na něj kvůli tomu, že není dostatečný vlastenec. Tyto zvěsti jsou obzvláště účinné v demoralizování těch, kteří Putina a jeho snahy proti atlantickým integracionalistům podporují. A konečně tyto zvěsti oslabují Putinovu podporu v řadách jeho stoupenců.

Ale tímto opětovným jmenováním Medveděva dal Putin těmto zvěstem důvěryhodnost. Je možné, že neměl na výběr? Jedna věc je jistá: nemůže si nebýt vědom faktu, že Medveděv je neoblíbený a že většina Rusů doufala, že uvidí novou tvář. Přesto Putin nálady veřejnosti ignoroval. To je, dle mého, velmi zneklidňujícím znamením.

Nicméně navrhuji počkat si pár dní na to, kdo budou noví ministři. Pokud budou, jak tvrdí některé zvěsti, zbaveni funkcí Šojgu a Rogozin – pak to stávající paniku jen ještě více rozdmýchá. Co se týká jmenování Mutka náměstkem ministra pro výstavbu, zní to jako špatný vtip.

Osobně nechci činit jakékoliv předpovědi (nejsem prorok), ale musím připustit, že právě teď vypadají věci dosti ponuře.

Příštích 24 hodin (článek vyšel 7.5., doteď se nic nevyjasnilo, poznámka editora) věci ohledně toho, co se skutečně děje, do určité míry vyjasní.

Ale jo, pro mne vypadají věci dosti ponuře.


Medvedev re-nomination: this does not look good vyšel 7. května 2018 na thesaker.is. Překlad v ceně 233 Kč Zvědavec.

35 komentářů :

 1. Jen jestli to není fake news Černého domu s cílem přesně obráceným: další kooperace Putin-Medvedev je nežádoucí, neprospívá západnímu kapitálu, brání 3. světové válce a proto je nutné tuto dvojici rozeštvát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No rusal armenal zrovna to nepostihlo pravě budu nakladat ale o to nejde jde o to že dvě letadla je to kapka v moři amici dělaji ze sebe jen hlupaky a a navic 100 procent amiku ani nevi o co jde je to busines trampoliny nic vic hanba ameřice a jeji par let stare historii nejlepši lek je obchodovat v eurech a bude hned třeti světova valka amici musi mit galon za dolar ale my mame podivajte se na pumpy prostě největši zlo je amerikosi.Vasil Ojinskii

   Smazat
  2. Nevim proč mi nějaký nadava su kamionak a jezdim vychod a vidim tady na vlastni oči jak to vypada ano sankce postihnou ale ne ologarcha tak zvaneho kalouskaho se sněmovny nevytrhne ani rudoarmějec ten je horši jako ten děripaska ale označkovat a hned uvalit sankce to je pravě amicka demokracie a zrušit akreditaci nepohodlnym zpravodajum a maji vymalovano postihuje to obyčejne lidi ktere chodi do prace nic vic a pokudamikosy budou v tom pokračovat se nebudu divit že při nejmenši přiležitosti utrhnou trampolině hlavu proto že živi rodiny a musi se o ně postarat.Vasil Ojinskii

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. "Ramón"

   Vaše představa diskuse je tapetovat stejný text pod několika články? Chcete se snad proslavit - nebo aspoň vejít ve známost? Tady mezi těmi debily možná máte šanci...

   Smazat
 2. Putin je absolutně pragmatický člověk. Nedělá nic bez rozmyslu a vždy má připraveno několik tahů dopředu. Jedná s dlouhodobou perspektivou a nikoliv pod tlakem okamžiku. Ukazuje se to zejména v Sýrii. Přes provokace, útoky z USA a spol. nebo Izraele, krok za krokem vytlačuje protivníky z rozhodujících míst celý proces směřuje k vítězství. USA už netrvají na odchodu Asada, stahnou svoje vojáky, pokračuje dialog v Astaně a ne v Ženevě. To je jasný signáll, že Sýrie zůstane jednotným státem a "spojenci" Západu jdou k ledu. Dále se mu podařilo dostat Ukrajinu na okraj světového zájmu. USA už nedávají, ale půjčují a Ukrajina musí platit clo. Porošenka už nikdo nikam nezve. Z Novičoku se stla obrovská blamáž především Británie, ale nejen jí. Vedoucí představitelé jsou zesměšňováni. USA se pustily do Íránu a tím ukázaly, že na svoje poskoky zvysoka s...u. Navíc stoupla a stoupá cena ropy a tím plní ruskou státní kasu. Na domácí půdě výsledky voleb ukázaly, že má Putin situaci taky pod kontrolou. Jestliže u nás na prezidenta plive kdejaký pisálek a ministři ho ignorují, zak v Rusku se před prezidentem klepou. A plní příkazy. Takže jestliže jmenoval Medvěděva, ví proč. I Medvěděv zná své místo i mantinely. I důsledky jejich překročení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. lépe bych to nenapsal, jenom bych dodal, že vedle neoblíbeného Medveděva bude o to více oblíben Putin, je to taková hra s kontrasty, je dobré mít pro plebs po boku takový hromosvod jako je Medveděv :-)

   Smazat
  2. 17:13 Ten Putin bude lhát pořád, jako všichni Rusáci! Můj děda říkával: "krm vola mandlemi ale jezdecký kůň z něj nikdy nebude".

   Smazat
  3. 18:01
   Nesmíte z toho dělat takovou všeobecnou moudrost. Ten děda to nejspíš myslel jen na svoji rodinu.

   Smazat
  4. 18:01 tak přesně takto si představuji písemný projev trolla podřadné kasty :-)

   Smazat
  5. To 17:03 kde je v článku něco o Putinově lhaní? V čem lže? Jak to, že zatím ho při tom nechytili, ale Mayovou nebo kašpara Johnsona soustavně? O "nových" poskocích z Brusele ani nemluvě? Kolik "rusáků" jste v životě potkal? Byl jste v Rusku někdy? Váš děda měl na mysli asi především vás.

   Smazat
  6. 18:34 - prosím, kde je...To 17:13...?
   Přebírejte údaje přesněji, poté se zdá, že tu byl cenzor, díky Vám? Byl nebo nebyl, já tento čas nanašel.

   Smazat
  7. 18:01 je pravý odkaz, jinak byste ho "nanašel".

   Smazat
  8. 18.01
   Měl jste hezké a výživné dětství,když Vás pořád krmili mandlema.

   Smazat
  9. 17:30 Souhlas. Pokud není k dispozici lepší kádr, musí to dělat ten co tam je. Pokud získal Medvěděv určité zkušenosti, bude pracovat pro Rusko, ať se mu to líbí nebo ne.

   Smazat
  10. 11. května 2018 18:12 to sedí!

   Smazat
  11. 17:30 Souhlas!!! Putin má za ušima. Medveděv může být prostředkem jak se vypořádat s pátou kolonou. Vhodný čas ještě nenastal. Mám tušení, že po MS ve fotbale se začnou dít věci.
   Mik

   Smazat
 3. Putin v současbé složité a přelomové mezinárodní situaci potřebuje mít doma klid. Kdyby přišel s vnitropolitickými změnami, šašci by vyšli do ulic.
  Na vnitropolitické změny asi podle něho ještě nenastal ten správný čas ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. do ukončení MS 2018 ve fotbale musí být klid na všech frontách, Rusko bude mít co dělat, aby ustálo události na mezinárodní scéně

   Smazat
  2. Ruské tajné služby zadržely na konci dubna skupinu teroristů, která plánovala zaútočit v Moskvě 9. května během oslav Dne vítězství na akci Nesmrtelného pluku, což je skupina lidí, kteří si připomínají vítězství ve druhé světové válce s portrétem některého z příbuzných, kteří v ní bojovali. Agentura TASS to uvedla s odvoláním na představitele ministerstva zahraničních věcí Olega Syromolotova.

   Smazat
  3. 18:03 ty tajné služby budou mít co dělat, ohledně MS 2018 v Rusku ve fotbale?!!!

   Smazat
 4. V.V.Pjakin 30.4.2018

  "Dále. A uvádí příklad. Když oligarcha nebo nějaký úředník pracuje pro USA nebo Velkou Británii, tak vy navrhujete, aby byl začleněn do našeho řízení na příkladu Durova. To tedy znamená, že můžete dvacet let svou zemi zrazovat, prodávat, vyhýbat se díky svému postavení trestním postihům, vyvádět, co si zamanete a za to všechno ho nakonec jen začlení do řízení? Například Čubajse a další? Kde je v tom jaká spravedlnost a mravnost?"

  "A co ten člověk navrhuje? Abychom shořeli v ohni občanské války? Jak se do toho teď snaží vmanévrovat Arménii? Vždyť abyste něco vyřešil, třeba jen nahradil v řídící funkci jednoho člověka jiným, potřebujete kádry. A já jsem na samém začátku právě mluvil o tom, že kádrová lavička náhradníků je velice krátká, abyste z ní nahradili toho či onoho úředníka. Navíc tu lavičku náhradníků neformoval Putin, formoval ji celý předchozí tým.

  Myslím, že to byl Simonov, kdo přišel ke Stalinovi a řekl mu: „S těmi spisovateli je potíž. Řeknete jim co a jak a oni to tak neudělají.“ A Stalin mu na to odpověděl: „Jiné spisovatele pro tebe nemám.“ A my tu také máme určité kádry, se kterými musíme pracovat, umět pracovat a dosahovat určitých cílů, aby tyto kádry pracovaly pro zájmy státu, pro zájmy lidí.

  Já ani nevím, jak moc je hloupé přesvědčení, že stačí někoho propustit, jiného jmenovat a myslet si, že bude hned pracovat tak, jak je potřeba. Když Millera jmenovali šéfem Gazpromu, tak využili skutečnost, že se ještě pořádně nezorientoval a mnohé nevěděl, a nechali ho podepsat takové dokumenty, které potom musely být velice dlouho a nesnadno řešeny. Nestačí tedy vyměnit člověka.

  A velice často je nutné ponechat jasného darebáka a špinavce u řízení jen proto, že právě na něj máte v ruce vlivové páky. A někdo, koho byste tam museli dosadit, protože vám ho vnutí klanově-korporativní skupiny nebo nadnárodní řízení, vám bude dělat ještě větší seky, ale v očích davu, který nic nechápe, jako je ten člověk, který položil tu otázku. Ten přece řízení vůbec nerozumí, vůbec ne. V očích nic nechápajícího davu to bude putinský kádr, za kterého je odpovědný Putin a prosím, hned tu máte majdan, občanskou válku a umírající lidi. Za všechno může Putin.

  A jaký je zde morálně mravní základ? V prvním případě pracujete pro zájmy státu, vyhnete se občanské válce… Ale to se tomu člověku nelíbí, protože on nemá zájem pochopit, jak probíhá řízení: „To mne nezajímá! Já chci mávat šavlí a zbavovat se lidí.“ Měli jsme tu takového guvernéra, Michaila Sergejeviče Jevdokimova, ten rád mával tou šavlí. Neváhal jedním mávnutím jedny odvolávat a druhé dosazovat. Ve výsledku ekonomiku kraje dohnal do takového…

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "- Tři tečky. –"

   "Ano. Strategické zdroje přenechal Číňanům, jen tak, za hubičku. Jen za sliby, za prázdné řeči. Dokonce za to reálně ani nedostal slušný úplatek, stačily hezké řečičky. Ale zato vyhazoval lidi napravo, nalevo a hrál si na tvrďáka. No a mnozí ho dosud považují za lidového guvernéra. Musíte rozumět tomu, k čemu ten či onen krok povede. Je třeba každého měnit velice opatrně, dokonce i v případě, že tam dosazujete někoho svého. Abyste tam dosadili svého člověka, musíte ho připravit tak, aby byl způsobilý a co je nejdůležitější, musíte ho umístit na tu kádrovou lavičku náhradníků, abyste ho potom z té kádrové lavičky mohli vzít, aniž byste vyvolávali napětí ve vnějším a vnitřním prostředí, ani s klanově-korporativními skupinami či nadnárodním řízením.

   To ale napřed musíte vytvořit podmínky pro možné dosazování vašich kádrů. Na vyvolání občanské války, jak to navrhuje soudruh, moc rozumu nepotřebujete. Z blbosti můžete i… Ale držet se, trpět a vytvářet podmínky, na to potřebujete jak um, tak i výdrž.

   Teď se ze všech sil snaží Rusko pobídnout k válce, k 3. světové válce, ve které má Rusko zmizet, zahynout. Opět došlo k novým událostem okolo našeho diplomatického majetku v USA. Prostě nás k ní provokují. A zde vyhraje ten, kdo má pevnější nervy, kdo vydrží. Oni pracují ve vysoké frekvenci v hysterii, to nemůžou vydržet. A až provedou všechny tyto kroky, tak Rusko dokáže na jejich základě vybudovat takovou politiku, proti které celý západní svět nic nezmůže. Musíme však mít dost trpělivosti a metodicky vytvářet dokumentační základnu, která…

   Západnímu světu jsou ruské zájmy ukradené. Už všichni jste asi narazili na to, přesvědčili se o tom, že ať už Západu oponujete v čemkoliv, s jakoukoliv vaší pravdou, je mu to úplně jedno. „O čem chceme, o tom mluvíme, to bude v našich médiích. A vy, ať už jste jakkoliv v právu, tak to v našich médiích prostě neukážeme.“ Na co reaguje Západ? Pouze na to, co ovlivňuje jeho zájmy. Takže je nutné dostat USA do takové konfrontace se Západem, kdy se Západ stane v boji proti USA naším spojencem.

   Tedy to samé, co udělal Stalin, když vmanévroval Hitlera do konfrontace se západním světem. V roce 1940 Velká Británie plánovala zaútočit na SSSR společně s Hitlerem, chtěli bombardovat náš Kavkaz a v roce 1941 už byl z Velké Británie spojenec SSSR proti Hitlerovi.

   Takto je třeba vést státní politiku, ale abyste to dokázali, musíte vědět, jak probíhají procesy v sociálně složitých supersystémech. Mít trpělivost a výdrž! Nesmíte být tím býkem v aréně a útočit proti červenému hadru, kterým mává toreador, a kterého potom k radosti publika zabije a on ještě skončí na talíři."

   Smazat
  2. Výborný příspěvek Ďoubalíku, už si přestal hrát roli provokatéra Radosty???

   Smazat
  3. Radostu asi kleplo. Zaplať PánBůh.V.J.Horák

   Smazat
  4. 20:56

   Spíš byl jen pověřen jinými úkoly. Možná provádí inventuru laviček Václava Havla?

   Smazat
 5. Putin je “stary Kagebak” vi jak na to.....nepritele radeji mit na ocich.....

  OdpovědětSmazat
 6. 9.5. byl Bibi v Moskvě a 10.5. byly bombardovány Íránské jednotky v Sýrii. Írán statečně bojoval jako spojenec Rusů a Syřanů proti Islámskému státu a Putin schválil Netanjahuovi tento masakr svého spojence. Alespoň vidíte, jaká je ten Putin svině.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0.08
   Mýlíte se.Netanjajhu nebyl v Moskvě pro schválení útoků na Írán. Přijel žádat o pomoc, aby Izrael mohl existovat i přesto, že dominance Spojených států ve světě končí .

   Smazat
  2. Asi tak. Iránci 9.5. zaprovokovali střelbou na okupované Golany v odmění, že Izraelci přítomností Netanjehua v Moskvě budou chvíli paralyzováni. Ale izraelská armáda reagovala samostatně, ani nekonzultovala s prezidentem. Na rychlou reakci má oprávnění.

   Leo

   Smazat
  3. Zapomínáte na rozpory uvnitř Izraele. Jako Zeman řekne byl u nás novičok a Babiš to začne popírat. Fakt je to nesnesitelné jak většina obyvatel nechápe boje klanů a různých mafií, které jsou přítomny ve všech státech i nadnárodních strukturách a že nějaký člověk ať má jakékoliv postavení mávne kouzelným proutkem a vše se děje podle jeho představ. Ne tak to není, každý má nějaký manévrovací prostor a spoustu nepřátel, kteří se snaží jeho manévry kazit.

   Například Erdogan, kde klan Klintonů (USA) ho prostřednictvím vlastní armády (kde měl klan své lidi) chtěla svrhnout a pak by Turecko zůstalo s Ruskem v eskalujícím konfliktu.

   Takže je zde potřeba znát podrobnosti, kdo a který klan uvnitř Izrale pomáhal útok organizovat a jaké stanovisko má k tomu Bibi. Bibi se taky navíc může tvářit jako přítel a za zády škodit.

   Přikláním se k tomu a stejně to píše 0:41, že se Bibi se snaží s Putinem dohodnout na záchraně Izraele. Jakkoliv je jejich otec, otcem lži, jejich likvidace není výhodná pro nikoho z nás lidí (nemíním nelidi).

   Smazat
 7. 0:41 To načasování mluví za vše.

  OdpovědětSmazat
 8. Amatérští šachisté kritizují velmistra.
  Ano, bylo by nejsnadnější v příhodném okamžiku vypustit
  všechny rachejtle naráz.
  Jenže, kde by jsme se o výsledku dočetli ?

  OdpovědětSmazat
 9. Poděkování většině diskutujících za přesvědčivou korekci autorova znepokojivého vyznění prvních kroků po volbách v Rusku. A.Š.

  OdpovědětSmazat
 10. Pravda je, že západ nebojuje přímo vojensky, ale penězi. Za ty vybuduje v neposlušné zemi dostatečně silnou pátou kolonu, která zem rozloží. V ojedinělých příkladech, kdy nepohodlná vláda neztrácí dostatečně rychle podporu většiny, zasáhne bombami na podporu demokracie, nebo potírání terorismu.
  Nikdy by mne nenapadlo, že by v Čechách mohla vypuknout občanská válka. Dnes, kdyby se voliči Zemana začali chovat tak, jako Zemanovo odpůrci, by se to u nás už řezalo navzájem. A nyní se zeptejme, kdo tuto frontu "nespokojených demokratů" organizuje a hlavně platí.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.