Reklama

úterý 15. května 2018

Pohraničníci z dob socialismu a izraelské střílení na hranicích

Jaroslav Loudil
15. 5. 2018
USA a Izrael se dnes společně vyjádřily ke včerejší vraždě 58 neozbrojených Palestinců na hranicích Gazy. V podstatě zní jejich vyjádření takto : "Když někdo (i neozbrojený) překročí naši státní hranici, bude za to na místě zastřelen. Vždytˇ každý dobře ví, že se blíží k hranici a že jsou tu vojáci". Ještě dodám, že z 2.770 zraněných jich polovina !!, tedy 1.400 !! utrpělo střelné zranění ! Palbou z automatických střelných zbraní tak bylo zasažemo skoro 1.500 osob ! Prostě masakr.


USA dnes v RB OSN zablokovaly přijetí rezoluce požadující nezávislé mezinárodní vyšetření masakru. Zavraždění 58 lidí a postřelení 1.400 dalších prý není nutné nijak šetřit. Můžou si prý za to sami !

Z těchto názorů USA vyplývá zajímavá věc. Ozbrojené složky každého státu světa mají zřejmě ode dneška od USA požehnání k zastřelení každé neozbrojené osoby nebo skupiny osob, jež vstoupí neoprávněně na jejich území, či se pokusí o přechod hranice. Ode dneška už nikoho nelze soudit - "za zabití na hranicích."

Co z toho vyplývá ??

1. Máme se jinak dívat na socialistické pohraničníky, když v období 1948-89 zastřelili na hranicích každého, kdo se pokusil o narušení státní hranice zvenčí nebo zevnitř? Přeci i tehdy každá takováto osoba dobře věděla , že jsou tam vojáci, kteří hned po první výzvě k zastavení budou střílet! Tedy po vyjádření pana Trumpa už není nutné se nějak zabývat střelbou pohraničníků do lidí v bývalé ČSSR nebo NDR. Dle Trumpa jen plnili svou povinnost a měli na to plné právo. Hlídali státní hranici, takže měli právo každého zastřelit, i neozbrojeného, tedy třeba dítě...

2. Divím se také, jak mohli do Evropy roku 2015, 16 proniknout běženci z Afriky ! I oni totiž překračovali na plážích, kam vystupovali z člunů, státní hranici bez povolení: Řecka, Itálie, Španělska,...atd. Dle logiky pana Trumpa měl být na hranicích Evropy zavražděn milión uprchlíků! Evropští pohraničníci, stejně jako včera ti izraelští, na to měli plné právo? Vidíš nový člun s běženci? Tak až vylezou na břeh, tak do nich okamžitě vyprázdni zásobník z kalašnikova ! Mrtvoly pak už posbírá někdo jinej !

P.S. Takovéto názory z Washingtonu parádně smrdí i proti větru !

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/usa-zablokovaly-vyzvu-k-vysetreni-nasili-v-pasmu-gazy_480069.html

87 komentářů :

 1. Pohraničníci zmizeli... a není, kdo by tu uklízel (www.alekus.rajce.net). A obyvatelstvo? Civilizační normy a návyky atakují animální pudy = méně učeně, žijí a chovají se jako zvířata. Je omyl domnívat se, že státní správa či samosprávy se chovají lépe... Velký omyl

  OdpovědětSmazat
 2. Mlceni prezidentu k neslychane genocide 21.stoleti je souhlasem.A soucasne hanbou.Znaji Piccasovu Guernicu ?Navic s prechazenim masakru budou Izraelci ve vrazdeni pokracovat klidne dal.(denne i pred Nakbou byli zastreleni jeden dva Palestinci a svet jde dal)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdepak jsou všichni ti naši kritici pohraniční stráže, co vyřvávali o zločinech. Tady je to aktuální a jsou zalezlí jako krtci a drží huby. Tu všichni vidíte, co je to za povl naší doby...

   Smazat
  2. Kde jsou ti šmejdi co křičí a protestují , studenti a další havěť , a co pak ta deseti léta dívenka " NIC "!!! Ale kdyby se to tak stalo na naší hranici , umím se domyslet !!!!!!!!

   Smazat
  3. Bagoun 10:36

   Kdo jsou ti šmejdi, kteří ženou mladé lidi proti hraničnímu plotu s kameny a zápalnými lahvemi, aby pak za zranění platili náhradu 170-150 dolarů a za zastřelené 2700 dolarů ..... to vše z peněz štědře poskytovaných Evropskou unií?

   Číst a psát je nenaučili. Házet kamení ano. Chtějí zpátky "svou zemi"? Jak by asi po +é letech vypadala? Jako Afgánistán?

   Ptám se tě, Bagoune: Kdo jsou ti šmejdi??!
   A co ty, sedíš doma a pláčeš nad Palestinci? Nebo jdeš protestovat před israelskou ambasádu?

   Smazat
 3. Nebolo obsadenie pohraničia (Sudety) Nemeckom veľmi podobné obsadeniu Golanských výšin? A jedno je špatné, druhé je O.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Izrael je nekritizovatelný, protože holocaust. Co Izraelci dělají, dobře dělají, a to až do skonání světa, protože za 1. viz výše a za 2. jsou vyvolený národ. To potvrzuje nejvyšší autorita - Jahve. Kdo nevěří, ať se ho jde zeptat.

   Smazat
 4. Tento článek se nás snaží postavit na stranu Arabů proti Izraeli. Předně ta čísla jsou vycucaná teroristickou organizací Hamás. Abasádu si přesunuly Spojené státy, ale útočí se na Izrael. Paradox, že ... Tady se to moc neví, ale prvním státem, který uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele bylo před více než rokem Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:46
   poslete odkaz na to, ze pred rokem Rusko uznalo Jeruzalem za hlavni mesto Izraele.

   Smazat
  2. veď sme Izrael spolu s CCCP aj pomáhali vybudovať, ale ak toto bolo dobre, tak potom aj my sa máme právo takto zariadiť,

   Smazat
  3. Tento článek se vůbec nesnaží někoho stavět na tu, či onu stranu. Tento článek pouze upozorňuje na dvojí metr v oblasti mezinárodního práva.Což je realita. Jinými slovy tzv.lidská práva jsou zaručena pouze silnějšímu.

   Smazat
  4. zajímavě se zavádějí nové standarty, Izraelský ministr prohlásil, že není třeba počítat mrtvé, protože jsou to jen palestinští nacisti. Včetně dětí. Judeonacismus se staví do čela teroristických států.

   Smazat
  5. http://www.jpost.com/Israel-News/Politics-And-Diplomacy/Jpost-Exclusive-Moscow-surprisingly-says-west-Jerusalem-is-Israels-capital-486336

   Smazat
  6. Anonyme, říkáte nebezpečné polopravdy. Podle toho odkazu uznalo Rusko zároveň západní Jeruzalém jak hlavní město Izraele a východní Jeruzalém jako hlavní město státu Palestina.

   Smazat
  7. V článku píší, že Rusko je první zemí světa, které uznalo Jeruzalém (Ano západní, kde sídlí izraelské vládní úřady) za hlavní město Izraele. Kde myslíte, že sídlí přesunutá americká ambasáda? Přece v západním Jeruzalémě. Přesto muslimové vybouchli jak přetlakovaný kotel ...

   Smazat
  8. Anonyme 14:07 Nebezpečně překrucujete fakta ze stanoviska Ruska. Rusko neuznalovýchodní Jeruzalém za hlavní město Palestiny! Stát Palestina zatím neexistuje a Rusko pouze konstatovalo status východního Jeruzaléma za hlavní město budoucího státu Palestina. Používejte lepší překladač ...

   Smazat
  9. Mně je šumák, co uznalo nebo neuznalo Rusko. Nemám vůbec ráda Araby, až na výjimky mají divné zvyky (kamenování žen, např.) Ale co mám ráda ze všeho nejmíň je střílení do neozbrojených lidí. A izraelské hranice jsou na rozdíl od našich hranic poněkud sporné. Palestinci jsou tam doma.

   Smazat
  10. 18:35

   Jsem-li někde doma, nevyhazuji sousedy do povětří a neútočím na ně kamením, nožem ani jinak. To by se měli naučit jak (nejen) palestinští Arabové, tak kosovští Albánci.

   Israel nikdy nevyhrožoval Arabům, že je vyhladí nebo zažene do moře; tím méně pak podnikl nějaké kroky v tom směru. Mluví-li tedy dnes Erdogan o genocidě, je to s ohledem na dějiny osmanských výbojů a masakrů vrchol prolhanosti a drzosti. Navíc v situaci poloviční diktatury, kdy by turecký občan v případě nesouhlasu skončil ve vězení.

   Smazat
  11. 18:47 Sionisti nevyhrožují, ti hned konají! - http://jirisoler.wz.cz/sionismus.html#kap8

   I my měříme dvojím metrem, trudíme nad prkotinami typu Lidice a Ležáky a tam desítky takových Lidic přehlížíme ....

   Smazat
 5. Nepáči sa mi, že takto zomierajú ľudia, ale: môžeme si myslieť o Izraeli čo chceme, ale jedno sa im uprieť nedá, a to, že si svoje hranice chcú a vedia brániť, na rozdiel od zdegenerovanej Európy. Okrem toho, palestínci boli dopredu upozornení na to, že ak sa budú pokúšať ilegálne prejsť hranice, tak vojaci budú strieľať, nakoniec, tieto nariadenia tam platia už desaťročia tak, ako platili aj u nás do 89. Ak má štátna moc zabezpečiť poriadok a bezpečnosť svojich obyvateľov,/kvôli čomu vlastne štát vznikol, že?/,tak sa z hraníc nesmie robiť holubník. Takto to platilo tisícročia, to len v poslednej dobe nám chcú zdebilnení asociáli a vyžírkovia navravieť, že naša bezpečnosť je zločin. Takže dotyčných mi nie je nejako ľúto, pretože vedome išli na smrť, takže v tomto prípade súhlasím s Izraelom a USA a ich vetom.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. israel nebrání žádnou hranici, protože to žádná hranice není. Neexistuje totiž palestinský stát. Tím páden plot, který tam Israelci postavili, pouze obklopuje gheto, do kterého Israel Palestince uzavřel. Když nyní střílejí přes plot, je to stejná situace, jako když nacisti stříleli ve Varšavě přes zeď každého, kdo se v ghetu přiblížil ke zdi

   Smazat
  2. 12:14

   On do té ohrady ale palestinské Araby nezavřel sám Israel nějakým jednostranným rozhodnutím.

   Neméně k tomu přispěli Arabové všech okolních zemí, když - namísto, aby jim pomáhali hospodářsky a kulturně - je pouze 70 let zneužívali, když zkoušeli Israel napadnout a zničit; jinak na své arabské bratry (tzv. "Palestince") zpravidla zvysoka káleli.

   Stejně tak militantní Palestinci (PLO, Fattah, stejně jako Hamas) léta vraždí Palestince, pokud nepodporvali jejich boj a pokoušeli se v Israeli normálně žít a pracovat. To z nich v očích těch "pravých" Palestinců udělalo "zrádce národa". Těchto mírumilovných zavražděných lidí se snad někdo z evropských humanistů a demokratů zastal??

   Přesně stejně jako dnes Hamas se chovali Henleinovci v Československé republice vůči těm Němcům, kteří byli ochotni podílet se na správě a vládě země, ve které se narodili a kde BYLI DOMA (!) - tedy těm, kteří nehořeli touhou "Heim ins Reich". Mírumilovné české Němce o jejich vlast připravili také už "pokrevní bratři", němečtí fanatici - a ne teprve Čechoslováci, kteří je po roce 1945 vysídlili nebo vyhnali.

   12:14 - Vy byste patrně navrhl jednoduše pustit všechny Palestince do Israele, ať si tam dělají co chtějí? A máte tušení, co by tam dělali? Budovali ve jménu pravdy a lásky soužití Arabů a Židů? Tak nějak si to představujete Vy a další, kdo tu běsní nad konáním IDF?

   Vaše přirovnání k nacistům ve Varšavě je nehorázné svinstvo - něco takové může napsat jen hovado!

   Naproti tomu autorovo srovnání s pohraničníky před r.1989 je únosné.

   Kokotko

   Smazat
  3. On ten palestinský Hamás předvádí jedno velké divadlo. Lidé si pustí televizi a vidí, že tam všechno hoří. To je tedy boj. Ve skutečnosti jde pouze o kulisy se zapálenými pneumatikami. Takto jsme na vojně cvičili v "prostředí napalmu".

   Smazat
  4. Ok, pak tedy musíš souhlasit i s komunistickým hlídáním hranic, což právě USA pokrytecky kritizovali.

   Smazat
  5. To hlídání hranic není komunistické. Komunistické byly pouze ploty. Naši příbuzní žijí jižně od Vancouveru, přímo nad 0. Avenue. Plot tam žádný není, ale hranici pečlivě střeží američtí pohraničníci. Každý týde je tam prý nějaká přestřelka. V případě zabití pohraničníka dostávají pachatelé v USA trest smrti.

   Smazat
  6. 13:08 A ten plot na hranici mezi USA a Mexikem také je komunistický ?
   Který to z amerických prezidentů byl nebo je komunista ?

   Smazat
  7. Kokotko 12:39 píše:" ...Čechoslováci, kteří je (Němce) po roce 1945 vysídlili nebo vyhnali." Čechoslováci, resp. tehdejší československý stát zajistil organizačně a technicky tranzit obyvatel německé národnosti na tehdy vítěznými mocnostmi okupované území Velkoněmecké říše na základě rozhodnutí vítězné velmocenské Trojky, tedy USA, Velké Britanie, Sovětského svazu, plus Francie. Čs. stát takto nepostupoval z vlastního rozhodnutí, navíc tranzitu nepodléhali osoby německé národnosti, které bojovaly proti fašismu, nebo zachovávali loyalitu vůči Čs. státu atd. Spořádaný a humanitní hlediska respektující tranzit, tak jak proběhnul, byl okupačními mocnostmi vysoce oceněn. Důvody tranzitu byly dány chováním německé menšiny, které vyvrcholilo Mnichovskou dohodou, tedy odtržením pohraničních území od ČSR. Tím také jejich obyvatelé německé národnosti nabyli Říšskoněmecké občanství, takže jejich tranzit nebyl tranzitem občanů ČSR. Kokotko, je žádoucí nepřipouštět formulační posuny tak, jak realizuje současný, kolaborantský informačně-propagandistický mainstream.

   Smazat
  8. Anonymní15. května 2018 13:08
   Na zajišťování bezpečnosti země, není nic komunistického. Také prostředky, které jsou k tomu odpovídající, nejsou komunistické. To se pouze liberálové snaží znevěrohodňovat a kriminalizovat právo států, na kontrolu nad vlastním územím. Podepsali jsme Schengen, který zrušil ostrahu vnitřních i vnějších hranic. Nad nechráněním vnějších hranic, se sice sem tam někdo ošíval, ale když neexistovalo žádné ohrožení, občané to trpěli.
   Ale situace se změnila a ohrožení národních států migrací je veliké. Nebezpečím jsou teroristé mezi migranty, exotické nemoci, zločinnost kterou v cílových státech praktikují, atd. EU, jako garant Schengenu, zklamala a o bezpečnost se nestará.
   To dává národním státům právo, či dokonce povinnost, zajišťovat si bezpečnost na vlastním území sami. Jaké prostředky k tomu použijí, aby úkol zvládly, je v jejich kompetenci. Ve státech, které se o vlastní bezpečnost nestarají, by občané měli ve volbách změnit své představitele. Prostředků máme údajně dost, Stropnický ani nevěděl za co je utratit. P.K.

   Smazat
  9. Na hranicích USA s Medxikem je ročně zastřeleno tolik lidí, kolik ,,politických" za svoji 40 letou diktatůru popravili komunisté u nás!!!

   Smazat
  10. 15:51 oprava- Shengen oficiálne zrušil LEN stráženie vnútorných hraníc, vonkajšie hranice sú dotknuté štáty POVINN0 strážiť. To, že tak robilo len Maďarsko,a také Grécko či Taliansko na to kašlalo, je už druhá vec.

   Smazat
 6. No vidíte a pak se divíme holokaustu, křišťálovým nocím, nemohli si za to také židé sami, jako Paslestinci, kteří jsou dnes okupováni židy a chtějí svoji zemi zpět? Tedy za všechny mrtvé a popravené v době protektorátu Böhmen und Mähren jsme si mohli sami? Svět je v rukou diktatury kapitálu, ten zplodil nacismus, fašismus, i ten soudobý v Izraeli a v arabském světě, renovuje ho ve Španělsku, Francii, Itálii aj. Kapitál pěstuje nenávist mezi národy, neb je to pro něj nejlacinější zdroj peněz, války, mrtví, to je pro kapitál potěšení, radost. A BUDEME SE DIVIT, AŽ SKUTEČNĚ TY NEONACISTICKÉ HRÁTKY KAPITÁLU NA ZÁPADĚ SKONČÍ DALŠÍMI HOLOKAUSTY? KAM SE HRABOU INSCENACE SSA A JEHO VAZALŮ S NOVYČOKEM, JEDOVATÝMI PLYNY V DÚMĚ, SKRIPALJI, KUCIAKY.... SE SNAHOU O ZBOURÁNÍ SVĚTA A VYHLAZENÍ "PŘEBYTEČNÉHO" LIDSTVA, UJÍDAJÍCÍHO Z TALÍŘE BOHATCŮ! ANO, MY IZRAELCI JSME NADLIDÉ POVOLANÍ PROZŘETELNOSTÍ K VLÁDNUTÍ A PODLE NAŠÍ VŮLE VYHLAZENÍ ARABŮ.

  OdpovědětSmazat
 7. Jak chcete účinně zajistit státní hranice proti útoku? Jedině hrozbou násilí. A kdo hrozí, musí násilí použít, když samotná hrozba nestačí.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. Tož vezměme si příklad z hrdinných Izraelců, kteří vyučeni v nacistickém Německu střílí hned na hranicích příchozí - proč pak ty slzy nad migranty, obchodně dodávanými do EU? Antisemitismus? Kdepak se bral a bere, chovali se snad někdy Židé lidumilně???

  OdpovědětSmazat
 10. Stále se domnívám, že státy tu jsou od toho, aby zajišťovaly obranyschopnost, bezpečnost a základní zdravotní, školské a sociální služby pro své obyvatele. Dále, demokratické uspořádání by mělo občanům dávat všem občanům možnost, rozhodovat o chodu státu.
  To se však nelíbí liberálům a jejich neziskovkám. To oni by chtěli určovat co je pro státy dobré a co nikoliv. Oni by chtěli mít v rukou rozhodování o tom, koho pošlou do kterého státu. A podle nich by to měl ten stát poslušně přijmout a „návštěvníky“ zaopatřovat ze svých zdrojů.
  Tyto liberální struktury, ovládají rozhodující média a každého, kdo jim nějak oponuje, onálepkují jako xenofob a fašista. Nadnárodním působením, u nás např. prostřednictvím orgánů EU, usilují tyto demokraticky a vlastenecky smýšlející lidi, vytěsnit z politiky.
  Kam takovýto vývoj směřuje, již Evropa bolestně zakouší. Chtějí-li si evropské národy uchovat svou existenci a národní identitu, musí je bránit. Demokraticky zvolené vlády musí vyhodnotit, jak veliké nebezpečí státu hrozí a zvolit obranu. To je právem každého státu. To učinil i Izrael, nemá význam se pitvat v detailech. Pokud se včas nevrátíme k demokracii, tak bude brzy třeba izraelské řešení po celé Evropě. P.K.

  OdpovědětSmazat
 11. No a co se divíte tihle hajzly jen o demokracii a humanitě jen kecají.

  OdpovědětSmazat
 12. Jiné násilí. Rok 1968, Francie méně než ČSSR:
  Naopak květnové barikády byly vzpourou dětí z dobrých měšťáckých rodin, s hesly, která kázala novou kulturu, která se bohužel skutečně prosadila. "Levičáctví a neoliberalismus se ztotožnily. Studenti se zaštiťovali kritikou konzumní společnost, ale otevřeli brány generalizovanému konzumu, který usurpoval ve společnosti úplně všechno."
  http://www.meras.cz/2018/05/pariz-maj-68.html

  OdpovědětSmazat
 13. Tady je článek od SPD:

  http://svobodnenoviny.eu/spd-z-nelegalni-ekonomicke-migrace-chteji-delat-legalni-nehorazna-obludnost/

  OdpovědětSmazat
 14. Ve své podstatě stanovisko USA plně legalizuje činnost naši Pohraniční stráže za dob ČSSR. Díky vám za vysvětlení, naši spojenci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen podotýkám, že na našich hranicích byli v drtivé většině zastřeleni lidé při ilegálním přechodu hranice při přestřelkách! Tedy s lidmi ozbrojenými. Pohraniční stráž neozbrojené lidi na místě nestřílela. Věřím, že ani v ÚSTRu o tom asi nic nebude. Nebo se to dodatečně vyrobí? M.R.

   Smazat
  2. Máme v rodině příbuzného, který složil na hranici. Chodil ve dvojici s kolegou. Jednou kolega povídá, pojď utečeme. On odmítl a ten kolega ho střelil samopalem do nohy a utekl. O chodidlo přišel ...

   Smazat
  3. 12:31 nêjak se vám to pomotalo v hlavě.Proti pohraničnikům ČSSR někně stàlo 50 000 zfanatizovaných lidí?Proboha jak můžete yrovnávat nesrovnatelné? Na to co se"tam" dělo a počtu" mirumilovných"Palestinců je podivem,že postřelených a zastřelených je tak málo.

   Smazat
 15. Bohužel jde o odvěkou konkurenci mezi etniky. Pravicově levicové filozofování je k ničemu a humanistické pindy taky. Třeba někdy dojde k náhradě násilí ekonomickou konkurencí.

  OdpovědětSmazat
 16. Jde o snahu sionistů vtáhnout Izrael do války za každou cenu. Zkouší to jak vůči Palestincům, tak i vůči Iránu. A když bude narušitel hranice (jakýkoliv) vědět, že státní hranice je bráněna, nikdy k žádnému masakru milionu migrantů nedojde. Jenže to si musíme nejprve udělat pořádek sami doma. Tak buď chceme do Evropy (i do ČR) migranty dovléci (třeba proti jejich vlastní vůli) nebo se před jejich vpádem bránit. Oboje současně ale nejde. A o co usiluje EU, je již dávno jasné. Organizuje a spolufinancuje jejich invazi do Evropy. Snít o tom, že budeme chránit naše hranice a přitom současně zůstaneme v EU (která se jistě časem polepší), je idiotismus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maďarsku to třeba nehrozí, pokud nebudou humanitárně bombardováni, protože má myslící voliče.

   Smazat
  2. Oj , oj 13:50 jak by se nám dnes hodily ty zátarasy na hranicích , které po hadráku 89" pan Dienstbír slavnostně přestříhával za velkého jásotu přihlížejícich . Dodnes si pamatuji na slova jednoho z těch , kteří u toho také byli , ale nejásali .Řekl toto : "Jen abychom ty dráty zase jednou nedávali zpátky". Nebyl to náhodou už tenkrát Putinův agent ?

   Smazat
  3. 14:52
   Kdyby to stříhání(a nejen ono) šlo vrátit zpátky a naše hranice byly OPĚT NAŠE!!!!!

   Smazat
  4. 14:52
   Škoda,těch drátů....a nejen těch.
   Jak by bylo fajn,kdyby naše hranice byly OPĚT SKUTEČNĚ NAŠE!!!!

   Smazat
 17. Gaza je jeden velký koncentrák, kam byli nahnáni (nebo útěkem do Gazy se záchránili) Palestinci z oblastí zabraných Izraelci. Hodnocení masakru by mělo vycházet z této skutečnosti ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane, třeba se pletu, ale "myslím to upřímně". Celou tu oblast si rozmlátili Arabové sami, za pomoci armády IS. Zabíjeli a podřezávali své vlastní lidi, je vám jich líto, když přestanou existovat? Budou někomu chybět?

   Smazat
  2. V Gaze není IS ale Hamas a to je rozdíl. Oblast neustále rozmlacují Izraelci. Najděte si co byla třeba operace Olovo a jak se na to dívali izraelští občané.

   Smazat
  3. 14;09
   Mně ROZHODNĚ ŽÁDNEJ ARABÁŠ CHYBĚT NEBUDE!!!!!

   Smazat
 18. Evropané, kterým to trochu myslí, by si mohli uvědomit, že současnost Palestinců by mohla být jejich budoucností ...

  OdpovědětSmazat
 19. No a samozřejmě vyhraje silnější. Máme tady střet dvou evolučních strategií. Jedna z nich spočívá v investici do co největšího počtu dětí (zvítězíme dělohami našich žen), druhá v investici do co nejlepší přípravy potomků. Výsledek je dán prostředím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní15. května 2018 14:24
   Řekl bych, že to co se děje, bohužel stále není střet. Je to realizování zrady evropských národů a států, jejich vlastními představiteli.
   Střet musí nastat, aby se s tou zradou skončilo, jinak bude stále pokračovat a obrana bude stále obtížnější. Bude to pokračovat do té doby, dokud to občané budou trpět (třeba i s reptáním). P.K.

   Smazat
 20. Bránit hranici je právem a povinností každého státu. Důležité je pouze kdo je narušitel a proč nepřichází přez přechod s potřebnými doklady. Pokud před sebou žene děti, ženy a invalidy??? Je plně zodpovědný !!!!

  OdpovědětSmazat
 21. Izrael brání svoje hranice před džihádisty s kulometem v ruce. Naše sluníčka by je jistě vítala chlebem a solí. Džihádisté by chléb od nich vzali, posypali solí a kulturně s nimi, nekřesťansky pojedli. Poté by si vzali i ty naše sluníčka, se kterými by, s díky pohovořili o dávné i blízké historii a o tom, jak oni, nekřesťané, se dokáží nádherně chovat k lidem jiné víry nebo bezvěrcům. Celý muslimský svět je toho příkladem, od Pákistánu po Egypt. Všichni křesťané či kupříkladu hinduisté dnes žijí v těchto muslimských zemích v "úžasné" symbióze s muslimy, "radost" pohledět. Proč tomuto se Izrael zatím tvrdě brání, "nedovedu" pochopit. Je přeci radost být "lehce" utlačovanou menšinou, stále a stále se zmenšující ve vlastní zemi. Je radost stát se otrokem Aláha či konvertovat nebo ne? Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 22. Tak a teď mi vysvětlete, jak je možné, že 1,5 milionu ilegálů tedy mohlo klidně překročit hranice do celé Evropy a hrnout se do Německa na vižírku. Navíc lidé bez pasů a ověřené identity a když je jediní Maďaři zastavili a postavili plot, tak z Orbána udělali pomalu fašistu? Kde je právo na obranu v tomto případě? Proč neni tedy možné potápět čluny s negry na moři a vytahovat je na vojenské lodi a vozit zpět do zemí původu. Nějak nám ta demokracie kulhá a je slepá i hluchá a trpí zatemněním mozku. Když vraždí Američan nebo Žid, tak je to správné demokratické a když my řekneme, že tu nelegáli nechceme, tak jsme rasisti, ksenofobové, komunisti a to nikoho nestřílíme ze za plotu.

  OdpovědětSmazat
 23. Každý rok, například v Pákistánu nebo Egyptu atd., islámští političtí fundamentalisté vyhodí do vzduchu kostel jinověrců nebo i muslimů "slabší" víry, jejich školy apod., ato vše se všemi lidmi uvnitř a mnohokrát za rok. Neviděl jsem ve zprávách nic více než jeden malý článek, asi je to už "normál". Když na "demonstraci" s pomocí zbraní zaútočí tito radikálové na policii v sousední zemi, možná někým vysláni, tak my je pak máme litovat....Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karel z Plzne, jeden z mála triezvych názorov neovplyvnených fanatickým antisionizmom, ktorý na diskusiách predvádza množstvo hlupákov.

   Smazat
 24. 17:02
  Izraelci odvedli dobrou praci,s arabskejma teroristama se po dobrým NIKDY NEMLUVÍŠ!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. s tebou bych taky moc nepokecal a pícnul bych tě preventívně

   Smazat
  2. 18:18
   Copak,prdeloarabáš bude vyhrožovat????!!!!!
   Halt die klape, untermensch!!!!!

   Smazat
 25. Akci Olovo zahájil Zeman, v češtině PB návod dehonostovat Petru Buzkovou, členku ČSSD,ministryni školství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. protože měla velké kozy a mozek v nich

   Smazat
  2. https://www.google.com/search?q=lite+olovo&ie=utf-8&oe=utf-8
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Lit%C3%A9_olovo

   Smazat
  3. Ta izraelská akce se jmenovala Lité olovo.

   Smazat
 26. Havlokavarna , tak je to ven ! Strileni na Ceskoslovenske hranici bylo legalni ! Jiz to potvrdili vasi demokrate z Juesej ! Kazdy stat ma pravo se branit nechtenim privandrovalcum . Diky krvava ameriko za vysvetleni !

  OdpovědětSmazat
 27. Bůh nadělil lidstvu Židy, jako trest za jeho hříšnost.
  A Izrael, jako trest nejvyšší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:14

   Kdo ale - proboha! - nadělil lidstvu hlupáky, jako jsi ty?!

   Smazat
 28. Souhlas s Janou a Karlem z Plzně.
  Můj pohled stát Israel : Je obklopen nepřátelským arabským světem. Palestinci před ustavením státu Israel (rozhodnutím OSN po 2.sv.válce) obývali celé území a odmítli se smířit s nespravedlivým rozdělením na dva státy. Arabsko-israelské války, které se vedly v důsledku uvedeného vzniku státu Israel, vyhráli vždy Israelci, proto mnoho Palestinců žije ve vyhnanství (mnoho však i v Israeli). Celé generace Palestinců jsou vychovávány v kruté nenávisti k Israelcům i proto, že žijí v bídných podmínkách. Proč si je ale "nerozeberou"
  okolní arabské země, aby jim pomohli. Pěstují si jejich nenávist jako svou další zbraň proti Israeli, proto je nepotřebují mít spokojenější! A Israelci - každý národ má přece právo na domov. Israelci národem zůstali i přes 2000 let diaspory, přes neuvěřitelná příkoří, kterým byli během těchto let opakovaně vystavováni. Já osobně k nim cítím respekt a myslím si, že to hanebné, co jim dáváme za vinu ( úskočnost, podlézavost, hamižnost, finanční nadvládu a já nevím co ještě) jsme je naučili během těch let my - tedy ve všech zemích, kam utíkali.Tím neříkám, že mají větší práva, než jiný stát, ale bránit se prostě musí. Mně osobně ( to vám bude možná k smíchu) na Israelcích vadí hlavně to, že se považují za "národ Bohem vyvolený". I když zase bez této idey by jako národ už asi dávno zanikli.

  OdpovědětSmazat
 29. Jo a na současnou situaci si udělám názor i podle toho, jak na to budou propagovat v nejpravdivějších televizních stanicích a říkat jejich hlásné trouby. = IRONIE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, pravdou bude opak toho co bude hlásit Česká televize.

   Smazat
 30. Anonymní 15. května 2018 14:12
  Evropané, kterým to trochu myslí, by si mohli uvědomit, že současnost Palestinců by mohla být jejich budoucností ...

  Asi to nebylo pochopeno ..
  Až Evropané budou doma těmi slabšími a budou masakrováni přivandrovanými nelidmi, potom snad pochopí o co tehdá v té Palestině šlo ...

  OdpovědětSmazat
 31. Současná mediální krajina v ČR po masakru v Gazi by se dala charakterizovat takto: Mlčení havloidů. Neboli lidí, co při každém Putinově uprdnutí hystericky křičí o dodržování lidských práv. Teď je ticho po pěšině. Ale jistě se od nich dodatečně dozvíme, že Izrael je náš vzor...

  OdpovědětSmazat
 32. Izrael dokázal během šest týdnů trvajících protestů u hraničního plotu s Gazou usmrtit více osob než NDR za celou existenci Berlínské zdi v letech 1961 až 1989.

  Izrael se chová jako klasická blízkovýchodní despocie
  https://blisty.cz/art/90989-izrael-se-chova-jako-klasicka-blizkovychodni-despocie.html

  OdpovědětSmazat
 33. 19;09
  Izraelci NEVRAŽDÍ TURISTY V ZAHRADNÍCH RESTAURACÍCH,regulérně brání svoje území,ty VEMENO!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:23
   On byl včera v Gaze? Pokud ano, poprosím o odkaz. Jinak já na oplátku doporučuju právní analýzu izraelské lidskoprávní organizace Btselem. Zde se píše, že IDF nemá oprávnění použít smrtící sílu ani v případě, že by se tisíce demonstrujících dostaly přes bezpečnostní bariéru.

   Smazat
  2. 19:45
   Podstatou však je příčina a následek.
   A to nikoliv příčina demonstrující, ale příčina okupace, zoufalství, frustrace.
   A zoufalí lidé dělají zoufalé činy.
   Dokud nebudou dva státy jak to mělo být, klid nebude a nyní už je jedno kdo za to může.

   Smazat
 34. 19:36
  Voni tam byli Husajn,že se jich tak zastávají????!!!!
  Pokud ne,tak si zjistí,JAKÝ ZLOČINY PROTI LIDSKOSTI MÁ NA SVĚDOMÍ TA SPOUSTA ARABSKEJCH ATENTÁTNÍKŮ A HRDLOŘEZŮ!!!!!
  Izrael MÁ PRÁVO,ALE POVINNOSTI CHRÁNIT SVOJE LIDI!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Izrael (stejně jako Ukrajina) není historický stát. Je to stát vytvořený loutkovodiči za nějakým účelem. Izrael je Palestina a Ukrajina je MaloRusko.

   Smazat
 35. 19:58
  Srovnávat Izrael s Banderostánem je blbej vtip,Neználku!☺

  OdpovědětSmazat
 36. 19:45
  Podstatou však je příčina a následek.
  A to nikoliv příčina demonstrující, ale příčina okupace, zoufalství, frustrace.
  A zoufalí lidé dělají zoufalé činy.
  Dokud nebudou dva státy jak to mělo být, klid nebude a nyní už je jedno kdo za to může.

  OdpovědětSmazat
 37. 20;06
  Posílat mládež,ženy a děti JE HNUS,a Izraelci nemají dobré zkušenosti,nedivím se jim ani náhodou!

  OdpovědětSmazat
 38. Po ovoci je poznas, shrnuti:
  Obama, tusim ze spoluzak Condolise Riceové (jejiz ucitel byl otec krvav. Madleny?), sliboval novou nadeji po Bushi, byl predem obdarovan Nóbl cenou a delal presny opak v co doufali volici i cely Svet. Lhal a podvadel.
  Trump oslovil stejne nespokojene volice co byli z Baraka Huseina Obamy, spojence s Hilary C., s jeho. falesnym rodnym listem, poboureni. Opet Trump exmanzel "cechoamericanky", jako otec dcery a syna od ni, na ktere v tv prozradil, ze se dali na yu da ISm. Lhal, zradil volice. Uznani Jeruzalema tak nemohlo prekvapit. Nepozvani Zemana taktez.
  Mlceli o masakru v Odese dome odboru mlci-schvaluji nasili o kterem je rec. Neni to poprve, prave (hovorilo se o nacasovani k odvedeni pozornosti) kdyz dosazena kyjevska vlada v cele s Porosh. bez varovani a moznosti ukrytu povrazdila raketami mnoho civilistu, vlastnich spoluobcanu (co neuznali podvodem dosazenou vladu) napr. na ulicich, kdyz sli z nakupu, prace, seniorky co zrovna sedeli na slunicku na lavickach r. 2014 a nic netusili, mistni v jedoucich autech na ktere dopadli strepiny. Byli na krvave cucky a nase jen TV lhaly a mlzily! Opet i zde lidskopravni aktiviste typu Stetina, Uhl, Kocab mlceli! Naopak mj. Kalousek, DoleXzal se nechali videt na demonstraci pro Izrael, ktery provedl ofenzivu s cca 2400 mrtvych na palestinske strane. Na demonstrace hajici ceskoslovensko nejsou nikdy. Koho tedy zastupuji krome nasili? Kdyz pozabijeli smes narodnosti v EU mestech zapadem skryte hajeni teroriste, sel p. Sobotka, Merkelova, Sarkozy na tryznu a pochod poloprazdnou (v nasich tv manipulativne plnou) parizskou ulici, ale jakozto premier slovanske ho statu se o upalene, uskrcene, znasilnene, postrilene tento expremier ani nezminil ci neprojevil soustrast. Lidske prava jen pro nekoho a nekde. Vzdyt i o SAE invazi do Jemenu se mlci. Naopak do zemi, ktere byli usvedceny z podpory dnesniho smrticiho bordelu v Evrope a Syrii se prodavaji "dotovane" zpatecni letenky. Vsichni co jezdi do SAE, Kataru, Omanu atd. tim neprimo skodi Evrope, nejen UA, SY. Bojkot a sankce uvaluji ti, kteri by meli mit sankce jiz sami a davno, jenze jim je nikdo nevyhlasi protoze OSN i EU mir nepodporuji jak se ukazuje zvysene od cca 2014. Pocitame-li svetove od r. 2001 od blamaze v N.Y.C. Hau

  OdpovědětSmazat
 39. Jako už často nabízí střízlivý pohled Jiří Paroubek:
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/presun-ambasady-usa-v-izraeli-masakr-v-gaze-spravedlnost

  Zajímavá také úvaha Stephena Bryana:
  http://casopisargument.cz/2018/05/15/utoky-v-syrii-rusko-a-izrael-dosahly-operacni-modus-vivendi-iran-by-se-mel-obavat/

  OdpovědětSmazat
 40. Ještě k těm neozbrojeným Palestincům:
  https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5261606,00.html

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.