Reklama

neděle 6. května 2018

Politické zásluhy se neberou v úvahu: USA zrušily bezcelní dovoz 155 druhů ukrajinského zboží

6. 5. 2018   zdroj a zdroj
USA pozastavily platnost systému obchodních preferencí pro 155 druhů ukrajinského zboží. Je to uvedeno na internetových stránkách Ministerstva hospodářského rozvoje Ukrajiny. ... Ukrajina se domnívala, že se nachází u Západu ve zvláštním postavení, zvláště u USA, a že jim jsou odpouštěny jakékoli politické výstřelky. Ale pokud jde o ekonomiku, tady se americká strana chová pragmaticky.


Toto rozhodnutí bylo učiněno 26. dubna. Omezení podléhají potraviny, lehký průmysl, dřevoobrábění, strojírenství a některé elektrické spotřebiče. Ministerstvo informovalo, že ukrajinská strana vede neustálý dialog s vládou USA a pracuje na řešení tohoto problému.

Je třeba poznamenat, že odstranění omezení do značné míry závisí na přijetí návrhu zákona o organizaci kolektivního řízení ze strany Nejvyšší rady.

Bezcelní režim zavedený v rámci systému obchodních preferencí byl pozastaven v prosinci 2017 prezidentem Donaldem Trumpem. Americké orgány se domnívají, že Kyjev podniká nedostatečná opatření k ochraně duševního vlastnictví.

"Ukrajina se domnívala, že se nachází u Západu ve zvláštním postavení, zvláště u USA, a že jim jsou odpouštěny jakékoli politické výstřelky. Ale pokud jde o ekonomiku, tady se americká strana chová pragmaticky. Pokud to je pro ně tak výhodné, pak se politické zásluhy neberou v úvahu. Takže zde se opět projevuje pragmatický a dokonce cynický přístup USA. A najít důvod není vůbec těžké, když se všechno vysvětlí například absencí ochrany duševního vlastnictví", řekl politolog a ekonom Alexandr Dudčak.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Merkelová u Trumpa: Odletěla s kyselým Gesichtem......

   http://www.protiproud.cz/politika/3769-merkelova-u-trumpa-odletela-s-kyselym-gesichtem-jakou-roli-ma-soucasne-nemecko-bundeswehr-je-cirkus-na-rezavych-koleckach-macron-to-je-jiny-svihak-jak-vypada-situace-pred-vznikem-ctvrte-rise.htm

   Vymazat
 2. V článku je jasně uvedeno, že jedna i druhá strana jsou vlastně úplně stejní. Tyrani a nelítostní, bez soucitu. A Evropa je sem pouští, ba přímo je loví jako ryby, když si umanula, že zrovna tito jsou ti hodní a zdrhají před válkou. K tomu už se ani nedá nic říct.

  OdpovědětVymazat
 3. Moudrý Židovský národ má v historii asi nejvíc zkušeností ze soužití s tímto etnikem a jeho "kulturou".Proto má v Izraeli brannou povinnost ,a tedy vojenský výcvik,každý,komu to zdravotní stav dovoluje.Mohamedáni nic jiného nechápou."Francouzský instruktor" byl s vysokou pravděpodobností alžírský muslim,ale pořád muslim.Výborný přikad "úspěšné"integrace v evropském prostředí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jak tohle souvisí s článkem ty moudrý židovský nádore? potřeboval sis asi uprdnout

   Vymazat
  2. Jedinou nadějí pro naši rasu je Reconquista - mezinárodní hnutí za evropské “znovudobytí”, inspirované událostmi zimní revoluce v Kyjevě a osvobozeneckého boje v Donbassu. Hnutí se snaží zapálit jiskru nejnovějšího evropského povstání proti dějinnému osudu a postavit očistný oheň oživení po celé Evropě.

   Tato nová generace bojovníků za skutečnou Evropu vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Vymazat
 4. Evropské hodnoty (pozor můžete zvracet!)

  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/471229-syrsky-zabijak-vypovida-remeslu-me-ucili-na-zivych-lidech-sta-zabitych-nelituji.html

  OdpovědětVymazat
 5. No jo usa mele z posledního šílený dluh je dohání tak shání prachy kde se dá.

  OdpovědětVymazat
 6. Jako autor článku je uvedeno - zdroj a zdroj. Tedy opět anonym!! Tak takovým nevěřím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://cz.sputniknews.com/svet/201805067293246-USA-dovoz-clo-zruseni/

   Vymazat
  2. Zkus si na to ťuknout, Tomáši.

   Vymazat
  3. 22:18 ono "zdroj" "zdroj" po poklepnutí ukáže zdroj článku. Kritický mudrlate. Každý bystřejší by si na to přišel.

   Vymazat
 7. Želbohu oba zdroje jsou RU

  OdpovědětVymazat