Reklama

pondělí 14. května 2018

Polovina národa agenty Kremlu?

Václav Hořejší
14.5.2018  blog autora
Neustále čtu o tom, že český národ je fatálně rozdělen na část prozápadní a proruskou – graficky to vyjadřuje tento kresleny vtip.  
Jsem přesvědčen, že tomu tak není - myslím, že existuje jen nepatrná menšina lidí, kteří by si přáli, abychom se stali spojenci Ruska a nepřáteli EU, resp. "Západu".

Potíž je v tom, že hodně "prozápadních" lidi (včetně např. prezidenta Zemana nebo mě) prostě odmítá tu již pár let trvající protiruskou hysterii a jen si přeje, aby i naše vztahy s Ruskem byly pokud možno dobré. Dokonce i mezi těmi, kteří nemají rádi EU (a bohužel jich není málo), by se asi našlo jen velmi málo takových, kteří by se chtěli „přimknout k ruskému dubisku“.

Mnoho lidí prostě štve, že spousta vlivných komentátorů a politiků se v podstatě řídí hanebným heslem„raději lhát s USA než mít pravdu s Ruskem". My, kteří jsme zažili ta desetiletí tupé komunistické propagandy, jsme často alergičtí na něco podobného – líčení dnešního Ruska jako brutální stalinistické diktatury a na „angažovanou žurnalistiku“ přinejmenším zamlčující „nevhodné“ informace.
Vadí nám i to, že se čím dál více bagatelizuje nebo dokonce negativně hodnotí podíl SSSR na porážce nacistického Německa („jen jedna diktatura byla vystřídána jinou, ještě horší“) – někdy to skoro vypadá, jako kdyby pisatelé takových článků byli raději, kdyby válku vyhrál Hitler (před časem se v diskusi pod jedním mým článkem skutečně objevil takovýto názor – prý „bychom aspoň byli ušetřeni hrůz komunistické diktatury“).
A hlavně nám vadí, že je nám vnucován obraz dnešního Ruska jako nebezpečného nepřítele, který se chystá k nám co nevidět vpadnout, a kvůli kterému musíme nakoupit (americkou) výzbroj za stovky miliard a splnit tak závazek utrácet na „obranu“ nejméně 2% HDP.

Pane Fendrychu (a vám podobní) – nemohli byste trochu „ubrat plyn“ a snažit se o podstatně větší objektivitu?


- - -


62 komentářů :

 1. Souhlas s autorem. Tady se vyrábí dezinformace a lži jako ne běžícím pásu.Kdysi jsem srovnával informace ČR a naší televize s Hlasem Ameriky, Londýnem dělil to dvěma a hledal pomyslnou pravdu.Dnes nepotřebuji nic srovnávat protože ty lži a dezinformace jsou tak nesmyslné, že jsou snadno rozpoznatelné, stačí se řídit selským rozumem a zkušenostmi.V současné době prožíváme opakovanou normalizaci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle Fendrycha by naši komentátoři o hokeji na na MS psali, nebo správně měli psát: "Rusové ve své obranné třetině agresivně útočí a naši se v útočné třetině jen urputně a statečně brání.Ruský brankař se ze zoufalství z toho tlaku otočil do kluziště zády." Jsme přece v NATO a EU,ne ?

   Vymazat
  2. Nesouhlasím - komunistická propaganda , nebyla žádnou propagandou , po 20ti letech budování demokracie a právního státu ( asi jen pro právníky) vidím, že ti komunisti měli pravdu !!! jako obyčejný člověk bych jako penzista za komunistů díky výši důchodu rozhodně neměl existenční starosti jako mám dnes.

   Vymazat
  3. 17:29 "Nesouhlasím - komunistická propaganda..." - Souhlasím s Vaším nesouhlasem. Problém s propagandou je v tom,
   že se v ní většinou "zašívají" lehkoživkové. A to lehkoživkové na obou stranách. sck

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. jeden z nejslabších jaký se tady za delší dobu objevil. Hořejš by mněl napsat jak si to tedy představuje. Chytrá horákyně, ano oblečená ani nahá. Typické čecháčkovství.

   Slávek z Brna

   Vymazat
  2. 13:50 Pane Slávku,máte jedinečnou příležitost nám napsat,jak si to představujete Vy....Tak s chutí do toho...

   Vymazat
 3. Uz umite strilet, obeti Havlismu a EU?

  OdpovědětVymazat
 4. já tedy jsem rozhodně proruská a nikdy prozápadní, nějak mi nejde pod nos bratříčkovat se s těmi, kdo válčí v cizích zemích, napadli Jugoslávii, zničili Libyi, fakticky podporovali ISIS dodávkami a bankovnímu službami jemu poskytnutými a jsou jen slouhou amerických, Evropě nepřátelských plánů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, paní. Já po tom, co vidím a slyším o tom, co se dějě ve světě, tak jsem začala být a jsem proruská!

   Vymazat
  2. Ad 11:55 - naprostý souhlas s Vaším komentářem! Autorovi článku uniká, že ČR vždy bude dozorovaná (k vůli své poloze v Evropě) některou z velmocí. Buď to bude Rusko nebo Čína, nebo alespoň Německo (což je nejhorší varianta). Proto k dubisku!

   Vymazat
  3. Jestliže ve 2. sv. válce padlo na našem území přes 200 tisíc ruských vojáků, pak podle té zažité logiky západu patří naše území Rusku!!!

   Vymazat
 5. Naši zapadni kolonyzatoršti Mnichovšti "spojenci" skrze NATO vyraběji dalši a dalši bezpečnostni hrozby pro obyvatele ČR a navic nam chtěji dyktovat vic než nam kdy dyktoval CCCP.

  Pryč z EU. Pryč ze zločinecke organyzace NATO. Dokud je čas. Včera již bylo pozdě. Jinak tohoto autora jehož zeťakem je Horaček již nečtu.

  OdpovědětVymazat
 6. Autor článku setrvává v naivním bludu, že Fendrych (a jemu podobní) se snaží vyjadřovat nějaké názory ....nesnaží, snaží se jen natvrdo oblbovat ty, kteří se dají, prostě za prachy ....a těm, kteří ho platí jde také jen o (větší) prachy ....jak prosté, milý Watsone:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Na mě má to vymývání mozku dopad zcela opačný. Je to jak s tím zakázaným ovocem, tedy dnes nás straší ruskem, tak já jim zase pro změnu fandím. Vynášet USA, které mají plnou hudu lidských práv a při tom jsou to největší rozesírači, celého světa, to jim sežere jen poloblb. Rusku mohu být vděčen za to že tady vůbec jsem, ale za co bych měl vděčit USA, to mě není jasné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. asi za válečné zločiny proti lidskosti, které nikdy nebyly postaveny před mezinárodní tribunál. (bohužel my se na nich rovněž podílíme členstvím v NATO) kobercové nálety na Drážďany = útok proti civilnímu obyvatelstvu , Hirošima, Nagasaki je neobhajitelný válečná zločin, Bombardování Jugoslávie - to vše jsou válečné zločiny .

   Vymazat
  2. Bohužel to vypadá, že poloblbů je tady neurékom. Spousta lidí se politikou vůbec nezabývá a zprávy pouze konzumuje.

   Vymazat
  3. 17:36 "...kobercové nálety na Drážďany..." - I vy jeden humanisto! "Ich werde alles COVENTRYieren!" Víte, kdo to řekl? sck

   Vymazat
 8. Jen bych chtěl podotknout, že když je národ rozdělen tak to automaticky neznamená, že je rozpůlen. Nevím, jaký je třeba poměr mezi zarytými a poníženými odpůrci prezidenta a těmi, kteří ho sice nemusí ale respektují ho jako nejdemokratičtěji zvolenou hlavu státu. Tak je to i s Ruskem. Proč já jako antikomunista bych měl v současné době automaticky vidět v Rusku svého nepřítele? Kolik takových jako já je? Kolik je u nás takových, kteří by chtěli okamžitě na Rusko naházet atomovky? Langšádová a ... čím našemu státu dnes Rusko ubližuje? Jedině tím, že jsme na ně uvalili sankce. Ale za to si přece můžeme sami. M.R.

  OdpovědětVymazat
 9. Až přestane přes Ukroše téct ropa a plyn,jsem zvědavý kolik a za jakou cenu nám Germanistán ty zbytky přepustí.V RF je cena za naftu v současné době asi 15 korun.Až u nás bude stát 40 a více..to se to bude mudrovat o pravdě.pane autore,ono jde o mnohem víc,v horizontu desetiletí..ono jde o naše děti,vlast,rodiny.Celý zkur..ný západ už dojíždí na milovaný kapitalismus...chjo..lidi nejsou až tak omezený,doufám.

  OdpovědětVymazat
 10. Západní lupiči nemůžou mít žádné sympatie kdo podporuje fanatiky z isis vyvolává války chce vyměnit obyvatelstvo Evropy tak nemůže být přítel slušného člověka. Hlásím se k „agentům" Kremlu. Však jde je o ty podělané peníze nebo ne?

  OdpovědětVymazat
 11. "My, kteří jsme zažili ta desetiletí tupé komunistické propagandy, jsme často alergičtí na něco podobného"... Podotýkám, že komunistická propaganda nebyla ani zdaleka tak vlezlé drzá a lživá jako je dnes západní a americká.

  OdpovědětVymazat
 12. Už odkaz autora článku, že "český národ je fatálně rozdělen na část prozápadní a proruskou – graficky to vyjadřuje tento kreslený vtip, na kterém se dva chlapíci přetahují o českou vlajku, na které vlevo je existující symbol Evropské unie - 12 hvězd v kruhu a vpravo neexistující symbol SSSR - srp a kladivo je zavádějící, dokládající, že autor zřejmě "zaspal dobu".


  I další jeho tvrzení " myslím, že existuje jen nepatrná menšina lidí, kteří by si přáli, abychom se stali spojenci Ruska a nepřáteli EU, resp. "Západu" je "pozoruhodné", zcela dle přísloví "Přání otcem myšlenky". Není tomu, díky činnosti politiků EU a NATO v současnosti, spíše naopak ?!
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 13. Kdo jen trochu zná historii a nemá parazitické myšlení nemůže nebýt pro z nebo pro v ale jen pro ČR. Každý ten pro v tom hledá jen výhody pro sebe. Vyváženost je pro celé lidstvo to nejdůležitější k přežití všech ...musů.

  OdpovědětVymazat
 14. 13:44 + 13:58
  Pánové, také sdílím Vaše názory a myslím si, že tato doba je špatná a ještě ji není konec. Česko,
  viděno, slyšeno a pociťováno mnou, není domovem pro slušné lidi.
  Morave

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:17

   Doba je špatná?
   A co myslíte - nemohou za to náhodou Češi, Moravané a Slezané? Nebo jsou vesměs slušní?

   Vymazat
  2. 15:20 Mohou za to naši neprozíravý politici, co vůbec nehájí zajmy země. Po zvolení otočí a neplní co voličům slíbili. A i voliči, kteří i přesto je znovu dokola volí.

   Vymazat
  3. 16:52

   Souhlasím s Vámi.

   Mířil jsem ale přece jen trochu jinam: lidé u nás jsou zvyklí podvádět, někteří v drobnostech, jiní i ve velkém (takříkajíc "profesionálně").
   Dále je tu lhostejnost k věcem obecním (veřejným) - mnoho lidí (většina?) si na běžné nepořádky zvykla reagovat: "co se mám starat, to je přece věc obce, ať se postarají...". Atd.
   Z těchto drobných věcí se také skládá politika, u nich vlastně začíná.

   Podíváte-li se jak to chodí v jiných (třeba i sousedních) zemích, uvidíte, že to tam jde jinak: lidé mají zájem a starost o společné věci, i o ty "malé".
   Podle toho u nich vypadají silnice, chodníky, čistota veřejných prostranství, - a od toho se odvíjí i chování lidí k sobě navzájem.

   Nechci to samozřejmě malovat černobíle, ale ty rozdíly bijí do očí.

   Takže shrnuto:
   - "zájmy země" začínají úplně dole a
   - dobrý politik bývá ten, který dokáže zájem a schopnosti na nejnižší úrovni

   Najdeme jistě i příklady, kdy mladší generace nekopírují zlozvyky těch předchozích ("kdo nekrade, okrádá rodinu").
   Ale jde to pomalu...

   Vymazat
  4. Nevím kde se berou stálé názory na naši špatnost a nedostatečnost. Neznám ve svém okolí nikoho kdo by byl zvyklý podvádět dříve i nyní.
   Spíš mi stále vadí, že jeden hlupák nazval všechny, kteří v této zemi žili a pracovali kolaboranty.
   A k té čistotě a pořádku:
   Jezdím asi 25 let do Švýcarska, čistota na německých benzinkách už dávno vzala za své. Okolí je zaneseno odpadky všeho druhu. Naopak jsem byla překvapena o víkendu čistotou okolí našich benzinek při cestě do Dvora Králové.

   Vymazat
 15. Přemýšlím, v čem komunisti neměli pravdu a proč se období socialismu říká totalita? Jak se potom jmenuje režim, kdy chcípou lidé na ulicích jako zvířata?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:37 Jo, taky mě to několikrát napadlo. Kamoš učitel mi vykládá vtip o cikánech, otáčí se jako pitomec, aby ho náhodou někdo neslyšel a poté nepráskl. Parta starých fotříků se venku v mrazu krčí před hospodou s cigaretou v koutku, jak puberťáci. V práci člověk řekne co si myslí už jede. S § 53, bez nároku na podporu. Opravdu si někdo myslí, že jsme svobodní, HOVNO LEDA. Svoboda tady skončila příchodem Havla.

   Vymazat
  2. Svoboda skončila díky hrubé nedbalosti VB a LM.

   Vymazat
 16. O jaké polovině národa ruských agentů to ten blb v článku mluví? Proč by hned každý kdo neleze do US prdele a nevěří jejich do očí bijícím lžím měl být ruský agent. Tihle pitomci prostě zamrzli v 50. letech a všude vidí bolševíka. Jen si sami nevšimli, že se nějak hodně podobají fašistům názory, vyjadřováním, propagandou, postoji vůči vlůastním lidem. Nakonec jej i podporují veřejně a za chvíli budou otevřeně heroizovat i vrahouna Hitlera. Skrytá propaganda fašismu frčí na ČT2 a Primazoom pořád v pořadech s válečnou tématikou. A může mi někdo vysvětlit co nám kdy tak dobrého udělali ti milovaní západní spojenci a jaké, že to jsou vlastně ty západní hodnoty? Dodržování smluv a dohod to určitě nebude. Úcta k lidskému životu asi také ne, jinak by tak vesele nevraždili po celé zeměkouli. Když si srovnám ruskou okupaci a kolik za 20 let díky tomu umřelo lidí a okupaci US v Iráku, tak to spíš byla sranda než okupace. A můžeme srovnávat dále. Třeba nacistickou okupaci nebo rakouskou okupaci.

  OdpovědětVymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 18. HOREJSI, kam se ztratily velke osobnosti z A.CZ ?
  (Pepa Repa, Stejskal, Cochtan, Vandal, Vorosilov, Silvie z Turina, atd.) Vyridte Stejskalovi, ze je treba znovu postavit to, co bylo zniceno a Ivana Hoffmana at vezme na palubu.

  Mnoho lidi na tomto webu je silne pro ruskych, ale oni vidi svet UPLNE JINAK nez svet je ! Proto neni mozne to brat vazne. (Prave nejlepe je to videt ke vztahu k Americe.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 19. Horejsi zde mizi prispevky a zmizel i prispevek ohledne vasich americkych papiru a rady ohledne vasi
  budoucnosti !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahle volovina? ---

   HOREJSI, ja vam musim neco duleziteho PORADIT.
   Ja vim, ze mate jednu z americkych universit, ale nevim, mate-li jeste GREEN CARD !
   Protoze jste zalozil vitacskou akci , tak budete tercem pri nepokojich v budoucnosti. Budete muset pravdepodobne utikat. Hledte mit papiry v poradku, protoze ted je to VELMI , VELMI prisne.
   Amerika povazuje vsechny cizince bez papiru za potencionalni teroristy, (neni se co divit) a hned je zavre.

   Vymazat
 20. Ještě k závěru clanku. Komentátor Fendrych je mj.agresivním exekutorem. Ty komentáře na Aktuálně ma pro zabavu jaksi navíc

  OdpovědětVymazat
 21. Přijde mi, že pan Hořejší také není moc nakloněn všemu tomu svinstvu které nás stále neurvaleji obepíná, ale zároveň si nechce připustit, že je integrální součástí systému.
  Nelze žít na hnojišti a nesmrdět.

  OdpovědětVymazat
 22. Dvoraku, ten tvuj cenzor Mugabe je nejhorsi hnusak co zije v Cesku.
  On ma zlomyslnou povahu FICKA z cachticke pani a on ohrozuje zivotnost cele vasi firmy.
  On oslovuje nezname lidi - debil, nebo dement a velmi sprote nadava i nasemu presidentovi, ktery byl konstitucne zvolen a ktery je nadeje cele Ameriky.

  Posli ho na pracak . Prehod vola pres palubu.

  OdpovědětVymazat
 23. Horejsi, ted prave smazali informaci, jak jsou zatykani v Americe lide, kteri nemaji v poradku papiry. Proc to mazou ja nevim.

  Invaze do Evropy prinese lidem mnoho slzy a teroru a vy Horejsi jste zakladatelem vitaci akce. Proto budete papiry potrebovat !

  Ja si pamatuji hodne veci z kolapsu statu kolem jizni Afriky a moc dobre vim co se delo.

  Mazanim se neda nic zmenit ! T.j. realita.

  OdpovědětVymazat
 24. Horejsi, oni smazali prispevek, ve kterem jsem napsal, ze Amerika je moc fajn zeme.

  Oni jsou NEPREDSTAVITELNE NENAVISTNI a hloupe zamereni - neobjektivni a definitivne inklinuji sympatiemi k Rusku - coz mi vubec NEVADI.

  Je ale zajimave, ze nikdo z nich tam nejde zit , ale do Ameriky uz vlezlo 11 millionu lidi bez papiru a proto se stavi plot na jizni a severni hranici Ameriky !

  To nema logiku to jejich usilovani a mluveni.

  Co se jim nelibi , tak to dehonestuji.
  Jsou abnormalne sprosti, ale nesnasi sprostarnu zpet.

  A mazou a mazou a mazou 1000 prispevku za 1/2 roku a to rozhodne ne jen ode me.

  Nejvice je drazdi informativni prispevky !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, ty seš ťulpas, úplně jsi to tady zasypal. Dneska máte měli krásné počasí stejně jako tady. Byl jsi na procházce u jezírka, anebo trčíš furt u bedny?

   Vymazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat

 26. Hej, rusofilové, zítra vám otevírají most na Krym. Bude tam i Puťka, tak byste u toho neměli chybět!


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pěknou starost. Díky. Kdyby tu stavbu řídil nějaký ten náš Ťok, tak si tam dodnes hrají jen vlnky a vítr.

   Vymazat
 27. Koncim ted panove do vecera - k vasi uleve !
  Ctete Doubalika, jak jsou v Rusku kouzelne krasobruslarky, ale neptejte se ho, kolik tam stoji zakladni veci zivotni potreby, nebo vas "smazne tlacitekem" (jak rika) v dobre nalade.
  Bye, bye, nick H.

  OdpovědětVymazat
 28. Jedna větší 3,14 čovina od TOHO TĚŽCE MENTÁLNĚ RETARDOVANÝHO IMBECILA ZA DRUHOU!!!!!
  Ať už Smrtka sleze z pražského orloje a udělalá si výlet za tím uASSackým gerontem na Floridu!!!!!☺☺☺☺☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezadus se nenávistí.

   Vymazat
  2. 21:05
   Copak,fanda geronta Hovnolulana číslo 3???!!!!☺☺☺☺☺

   Vymazat
 29. 19:21 - prsi u nas - hodne a me se nechce jit ven , ale musim. - ALE MAS PRAVDU !
  Ja nemohu bojovat proti tlacitkum !

  OdpovědětVymazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 31. 19;39
  Mugabe byl proti tomu zrzavýmu,tupýmu celosvětově vysmívanýmu kurevníkovi PAN PREZIDENT!!!!!!
  V tvým případě s F73 a A52 je už těžký něco řešit....jeď se podívat na nějaký PĚKNÝ KREMATORIUM,AŤ VÍŠ DO ČEHO JDEŠ,DĚDKU PRAŠIVEJ!!!!!☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tebe nesežere rakovina, ale nenávist.

   Vymazat
 32. 21:02
  Kde je psáno něco o RAKOVINĚ,ty VEMENO Z KACHNY???!!!!

  OdpovědětVymazat
 33. Je skvělé, že jsme členy EU a NATO. Díky tomu Moskva na nás nemá jak po ekonomické stránce, tak i vojenské!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:41
   Achillovou patou každého kolaborantskýho idiota je jeho hlava viď ty havloide???!!!!☺☺☺☺☺☺

   Vymazat
  2. Nevšímejte si provokujícího 21:41. To není nedostatek inteligence, to je duševní nezralost.

   Vymazat
 34. Dobolím si trochu pŕisadit. Národ není rozdělen, ale je rozdělován. Existují nadčasová témata, která jsou podle mého názoru důležitá. Napŕíklad to, zda jsme a chceme zůstat samostatným státem a nebo se dobrovolně podřídíme. Mlžení a pŕepisování naší historie, neustálé neobjektivní posuzování minulého režimu, hledání a pŕedkládání našeho nepŕitele ... to jsme my? Takto uvažujeme? To chceme? Pokud ne, nevolme ty, kteří se tak prezentují v mezivolebním období, volme jině. Hysterické výkřiky těch, co se považují za důležité ignorujme. Máme svůj rozum a ten mi velí razit spolupráci a ne nepřátelství, preferovat soběstačnost před závislostí. Mylíte si, že zájem nadnàrodních koncernů je naším zájmem? Zájem EU a NATO je náš zájem? Je v našem zájmu řešeni ekologických problémů způsobem podobným pŕístupu k fotovoltaice? A tak můžeme pokračovat ve všech odvětvích. Hledejme společně ŕešení.
  ABC

  OdpovědětVymazat
 35. Pŕedem se omlouvám za pŕeklepy. To ne mi ßkodí ten imperialistcký mobil, na terém píšu. :-)
  Vy co výše hodnotíte život v Rusku. Nechte je žít a řeßit si svoje problémy v rámci jejich možností. Je to rozlehlá zem, a tak jako každá jiná rozlehlá zem má svoje problémy, tak my naše. My máme postavit 30km dálnice, oni 3000km ... nepřehnal jsem poměr? A tak to bude se vším. Jen v jednom nás sotva kdo trumfne. V přesměrovávání státního rozpočtu a dotací. To by naši klucí mohli vyučovat po celém světě. Krom USA. Tam je to ve zbrojním průmyslu ještě větší mazec ....
  ABC

  OdpovědětVymazat
 36. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat