Reklama

středa 2. května 2018

Porošenko: Mírovou misi na Donbasu zavedeme pomocí těžkých zbraní

- rp -
2.5.2018  112UA a PrvníZprávy
Petro Porošenko ukončil na Donbasu protiteroristickou operaci a odstartoval vojenskou operaci pod společným vedením ukrajinských ozbrojených sil.


„Dne 30. dubna 2018 byla dokončena rozsáhlá protiteroristická operace na území Doněckého a Luhanského regionu. Nyní se zahajuje vojenská operace pod vedením ukrajinských ozbrojených sil na ochranu územní celistvosti, svrchovanosti a nezávislosti naší země,“ oznámil ukrajinský prezident.

"Podpisuji vyhlášku o začátku působení jednotných vojenských sil, aby byla zajištěna národní bezpečnost a obrana," dodal ukrajinský prezident.

„Porošenko trvá na tom, aby mírová mise byla zavedena i třeba za pomoci těžkých zbraní. Pak kyjevský režim pošle trestní prapory k vyčištění Donbasu. Tento plán byl několikrát prezentován, a dá se říci, že jde o státní politiku Kyjeva, "řekl Igor Šiškin, zástupce ředitele Institutu států SNS.

Kyjev zvažuje tři scénáře pro řešení konfliktu na Donbasu, uvedl náměstek ministra dočasně okupovaných území a vnitřně vysídlených osob Jurij Grymčak

První scénář je vojenská operace. Taková možnost však podle Grymčaka představuje nejméně pravděpodobný scénář vývoje událostí.

Další dva plány jsou tak zvané "chorvatské".

"V Chorvatsku existovala Srbská krajina a východní Slavonie. Srbská Krajina byla osvobozena vojenskými prostředky, chorvatskou armádou (pozn.red. za výrazné pomoci západoevropských států a USA), srbská armáda zůstala v kasárnách a nebojovala s chorvatskou armádou. Miloševič tehdy dal záruku, že jeho armáda nebude zasahovat do vojenského konfliktu, " vysvětlil Grymčak.

Druhý "chorvatský" plán je považován za hlavní plán. Podle Grymčaka jde o ustavení mírových misí na území Donbasu a odsun zahraničních vojsk.

"Musíme také odzbrojit militanty a zřídit mezinárodní přechodnou správu, která by tato území převedla pod kontrolu Ukrajiny," dodal Grymčak.


Související:
(rp,prvnizpravy.cz,112.ua,foto:arch.)

18 komentářů :

 1. Oni chcou asi na tlamu definitivně!!! Zase budou békat, že chcou příměří, až budou strachy zasraní až za ušima. Ale tentokrát hurá až do Kyjeva :o)))))))))))))))

  OdpovědětSmazat
 2. Porošenko a spol už asi zapoměli na Děbalcevo .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a na Ilovajsk.... a na

   Smazat
  2. Jenže tehdy tam neměli oficiálně Američany a NATO, a USA v Sýrii vítězily. Teď začíná konflikt v Arménii, Ukrajina přitvrzuje a přez Polsko se valí čtyři tankové brigády NATO směrem na východ. A to ještě před rokem posílili kontingent v Koreji a Japonsku.

   Jasná příprava na válku s Ruskem.

   Smazat
  3. Je to příprava na napadení Ruska.Denně přes nás létá třetím rokem mnoho těžkých letadel, vše cpou na Východ.Proč asi.Nikdo to nevidí, nikdo neprotestuje, někdo tyto přelety povolil.Nato dostane stejně na budku, ale my s ním.

   Smazat
  4. 5:50, to je jedno, co bude se zdejší pakáží, protože už na Západě roste kvalitní populace a momentálně jsou na cestě další dvě ohromné vlny. Je třeba ještě alespoň 40 milionů v co nejbližší době, aby se stav naplnil.

   Smazat
  5. Nemyslím si, že by Porošenko s NATO chtěli napadnout Rusko, protože by tu válku velmi rychle prohráli a světovou veřejnost postavili jednoznačně proti sobě. Spíše chtějí porazit domobrance a masakrovat civilní obyvatelstvo s cílem vyprovokovat Rusko k odvetné akci, resp. ke vstupu ruské armády na Ukrajinu za účelem obrany civilistů. Takovou akci by jejich média propagandisticky prezentovali jako brutální ruskou agresi vůči svrchovanému státu, a mohli pokračovat ve vymýšlení dalších sankcí. Čas ukáže, ale obávám se, že USA a jejich nohsledi nikdy v provokacích nepřestanou a budou je stupňovat, a to ať už v Sýrii, Iránu, Ukrajině, Pobaltí nebo třeba v Kazachstánu.

   Smazat
 3. Porošenkovi konečně vrazíme mozek do hlavy i s pomocí těžkých zbraní!! A to by se Pentagon posral, aby to nešlo!!

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
 4. Není možné, aby ten čokoládový oligarcha byl tak blbý, to on bude asi navedený.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně to tak připadá, že příští rok už Ukrajinci nebudou mít přístup k moři. Je to jediná šance jak odříznout američany od Ukrajiny a nakopat jim zadek. Válka Izraele s Iránem odpoutá pozornost a jde se na to.

   Smazat
  2. Stale plati pravidlo cislo 1: Za vsim zlem na svete hledej CIA a USA. Darmo tam nemeli experta z USA. Chce to zlikvidovat USA a bude zase klid ve svete. Vzdyt vsechny povalecne (2.svetova) konflikty byly spojeny s USA, proc by tenhle nebyl?

   Smazat
 5. Státní dluh toho banderistánu utěšeně roste (zatímco mnoho dalšího jde utěšeně do háje), a tak je načase přesměrovat pozornost tamního lidu obecného.
  A jak jinak než na válku!
  Asi už tento nácek prasenko zapomněl na Debalcevský kotel.
  A pro svůj kanonenfutr, který tam nažene, si koleduje o repete.

  OdpovědětSmazat
 6. Ten fašista si koleduje o Berlínské repete když dopadne jako hitler bude dobře.

  OdpovědětSmazat
 7. Ukrajincom sa nemôže nič lepšie prihodiť, ako keď konecne obesia Porosenko a celú terajšiu vládu a ostatných fašistov za genocídu a rozpútanie vrazdenie. Moc prajem Ukrajincom, aby zacistili všetky tie fašistické monštrá. Dúfam, že príde rad aj na Dzurindu, Miklóša a ci Kisku za ich oslavu fašizmu.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. Všechny ty kyjevské dosazené fašisticko-banderovské zlodějské loutky, počínaje Prasečenkem, ale nekonče arcizlodějem Jaceňukem, vražedným Turčynovem, či meganeonacistou Jarošem z Pravého sektoru spojují 3 jmenovatele : 1) chorobná, účelová nenávist vůči Rusku a lidem ruské národnosti, kteří po generace žili na tom nešťastném území ukrajinského banderistánu, 2) ohromná touha po moci a 3) po špinavých, jakkoliv získaných velkých penězích a majetku. A taková odporná všehoschopná vražedná sebranka a svoloč, která od r.2014 po zinscenovaném kyjevském převratu vládne v Ukrajinostánu chce dál vraždit, zabíjet a likvidovat lidi na východě země v rámci uměle a cizí příkaz vyvolané občanské války, kterou pomohly na jaře 2014 rozpoutat zejména USA v čele s neokonskou mrchou Victorií Nulandovou, CIA a spolu s některými magory z EU. Samozřejmě, že takový lidský odpad, made in CZ, jakým je např. L.Zaorálek, J.Štětina, či H.Langšádlová tomu navíc nadšeně tleskal !!! Bylo naprosto děsivé, odporné a neskutečné, že i ve 21. stol, v evropské zemi může armáda vlastní země zaútočit z těžkých zbraní na civilní objekty, na bytové domy, na neozbrojené civilisty.....bylo příšerné sledovat, jak např. na doněckých ulicích umíraly matky i děti, když na ně ukroarmáda útočila dělostřeleckými granáty. A této lidské kyjevské špíně a žumpě ještě česká vláda nyní dodává zbraně na další nové kolo zabíjení lidí?? Je mi opravdu trapně, že žiji v zemi, která se rozhodla lhát svému lidu, v zemi, která se postavila na stranu zla, a vraždění.
  Současný mainstream a jeho propagandistická mašinérie, která bude vychvalovat vše, čeho se ve světě dopustí přímo, či nepřímo americká, šílenými globalisty a neokony prolezlá americká administrativa, je ukázkou nového, neogoebelsovského vymývání mozků, na což ale může slyšet jen opravdu nějaký hlupáček, kterému nic, co se odehrává v pozadí, nedochází. Bude ale třeba ještě hodně práce a úsilí, než se normálním lidem bude moci sdělovat skutečná pravda a nejen sprosté lži. Nehorázné lži, které v posledních týdnech předvedly např. Mayová s Novičokem a Skripalovými, Trump s chemickým útokem v Sýrii, či Netanjahu s údajným jaderným programem Íránu, jsou jen a jen dalším pokusným lživým balónkem, jak vyvolat horkou válku s Ruskou Federací. Pokud zběsilý Izrael např. zaútočí na Írán, aby odpoutal pozornost, když ukrožoldáci + najatí vrahové a někteří magoři z NATO zaútočí na RF, bude další osud lidské populace pak hodně nejistý. A to vše jen proto, že v současnosti zejména evropská populace k těmto odporným zločinům mlčí, nechává své politické elity rozvíjet tyto špinavosti a mainstreamské lži jedou v celé EU na plné obrátky, aby tu uměle vyvolávanou démonizaci a nenávist vůči Rusku neustále prohlubovaly. My si ale především musíme udělat pořádek ve vlastní zemi, kde se nám to taky hemži různou neofašistickou svoločí v řadách TOP 09, KDU-ČSL, STAN, ODS, ČSSD i ANO. I ti by pro vlastní prospěch klidně prodali bližního svého. Jak ale vzbudit z letargie většinovou a stále dosud mlčící populaci?? Českou, ale i evropskou?? R.T.

  OdpovědětSmazat
 10. Porošenko chce, aby jim někdo jiný za ně Luhanskou a Doněckou republiku vrátil.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.